NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7024 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. HAAMDAG 21 MEI 1906 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIÉN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. DIT NUMMER BESTAAT UIT 14 PAGINA'S. EERSTE BLAD. AGENDA Z on d a g 20 M e i. De Kroon Internationales Künstler- QuartettDiner- en Café-Concert. Woestduin Courses, uur. BrongebouwHaarlemsch Muziek korps Concert, 8 uur. OM ONS HEEN CCCXI. STRAFFEN BIJ DE POLITIE. De Burgemeester van Haarlem heeft over de (fuaestie van straffen bij de politie, waarover de Raad het in een vorige vergadering vrij druk heeft gehad, een schrij ven gericht aan Bur gemeester en Wethouders en dit Col lege heeft dat als 't ware doorgezon den aan den Raad. Onze lezers ken nen daarvan den hoofdinhoudzij hebben dien in ons vorig nummer kunnen vinden. Laat ik in korte woorden nog even in herinnering brengen, waarover de zaak liep. Naar aanleiding van een wensch van den Burgemeester als hoofd van de politie hadden B. en W. aan den Raad een voorstel gedaan waarbij verschillende punten betref fende de bedooning der agenten van politie en de straffen van achteruitr zetting en vermindering in rang, wer den geregeld. 't Waren dus geen nieuwe voor stellen, maar eenvoudig een bevesti ging van wat reeds sedert eenigen tijd bij de politie gewoon en gebrui kelijk was. De burgemeester had daar voor die sanctie van den Raad noodig, omdat de maatregelen verband hiel den met de financiën der gemeente. Het voorstel ontmoette in de Raads vergadering van 18 April een ster ke oppositie. Mr. Thiel o.a. wenschte het heele strafstelsel dat bij de poli tie heerscht, te kennen alvorens hij over een gedeelte kon beslissen en verklaarde beslist, dat hij tegen zou etemmen, wanneer hij ,geen nadere inlichtingen krijgen kon. Er werden, o.a. door den heer Van de Kamp, harde noten gekraakt en aan 't eind besloot de Raad, het voorstel aan B. en W. terug te zenden om nadere mo tiveering. B. en W. volgden nu den officieelen weg en verzochten den Burgemeester om inlichtingen, die deze den 30sten April bij een schrijven aan B. en W. verstrekte. Wat staat er nu in dit stuk? Voor eerst, dat er geen systeem van straf fen en belooningen bestaat. Dit is merkwaardig. Bij een corps van meer dan honderd personen, die min of meer onder een militaire or ganisatie leven, bestaat geen stelsel van straffen. Vermoed werd het wel, maar offi cieel erkend was het nooit. Wij weten dus nu, dat de regeling bij de politie onvoldoende is, achterstaat bij de andere gemeentebedrijven, waar de straffen nauwkeurig geregeld zijn door het werkliedenreglement. Dat, zooals verder in het schrijven wordt meege deeld, de straffen voor ieder afzon derlijk geval worden gewikt en ge wo gen, dat zelfs liet kader bij ernstige vergrijpen wordt geraadpleegd, vóór dat straf wordt opgelegd, doe<t daar- aan niets af. De Burgemeester was evenwel ge neigd, den Raad tegemoet te komen. Z.E-A. heeft overwogen, of hij den Raad niet een blik kon laten slaan op de wijze, waarop in het politie korps orde en tucht worden gehand haafd, bijvoorbeeld door overlegging van een staat, waarop vermeld staan de straffen in de laatste jaren opge legd. Stellig zouden daaraan niet on belangrijke voorde el en verbonden zijn. Uit zulk een staat zouden de Raad en het publiek een heelwat gun stiger meaning verkrijgen over de wijze van behandeling der agenten van politie, dan blijkens het dn de zitting van 18 April j.l. te berde ge brachte, bij sommige leden van den Raad voorzit. Ook de persoon van den Commissaris van Politie zoude dan in een juister lioht verschijnen." Dit alles is de burgemeester dus in staat om te doen met overlegging van één enkel stuk, den strafstaat van de laatste jaren. En ik wijs alweer op een merkwaardige uitdrukking. En het publiek, zegt de burgemees ter. In de Raadsvergadering heeft het hoofd onzer politie toch geen uiting van het publiek kunnen vernemen. Toch was de burgemeester den 18den April verbaasd, te hooren, dat er een ontevreden geest bij het korps be staat- Den 30sten van diezelfde maand schreef de Burgemeester, dat de Raad en het publiek door overlegging van den staat een heel wat gunstiger meening zouden ver krijgen over de wijze van behandeling vair agenten der politie. Blijkbaar heeft dus de burgemeester in die twaalf dagen vernomen, dat liet pu bliek daarover géén gunstig denk beeld had. Hoe dit ook wezen mag, de burge meester heeft tot zijn groot leedwe zen moeten afzien van het voornemen om den staat te publiceeren. En waarom Vooreerst omdat er dan kans be staat dat die straffen een onderwerp van debat in den Raad zouden uit maken en misschien in krasse termen zouden worden beoordeeld, wat de burgemeester naideelig acht voor de agenten. Dit bezwaar begrijp ik niet goed. De burgemeester maakt zich immers sterk, dat de Raad een gunstiger in druk zou verkrijgen, wanneer maar de staat van straffen werd overgelegd. Hoe kan dan in denzelfden adem Z.E.A. vreezen, dat sommige straffen op dien staat in krachtige termen zon den kpnnen worden beoordeeld? Hier is, dunkt mij, tegenspraak in de argumenten. Heit tweede bezwaar des burgemeesters staat dan ook veel vieikanter op de pooten. Het is dit, dat waar de wetgever- de beoordeeling van de straffen der politie aan den Burgemeester en niet aan den Ge meenteraad heeft opgedragen, het de plicht van den Burgemeester is, te zorgen dat de wet geen geweld wordt aangedaan, dat de Raad niet door zijdeliiigschen drang verkrijgt, wat hij niet volgens de wet mag eischen. Dit is het oude, welbekende stand punt van alle burgemeesters in den lande tegenover alle weetgierige ge meenteraden de politie gaat mij en niet U aan. En 't is niet te ontken nen, dat de wet hun daarbij een groe ten steun' verleent, al heeft, zooals ik vroeger eens gezegd heb, niemand minder dan Prof. Van der Vlugt, in den Leidschen gemeenteraad dat standpunt bestreden. Hoe diep moet de burgemeester van Haarlem ovei-tuigd zijn van de ver plichting, die de wet hem in deze geeft, dat hij daaraan zelfs ten offer brengt de kans, die hij ziet om door overlegging van den staat èn Raad èn publiek een gunstiger indruk te geven van den staat van zaken ,,Of de Raad het voorstel, dat wat de straffen aangaat slechts verzach ting tengevolge zoude hebben, wil aannemen of verwerpen, is naar mij voorkomt, geheel voor de verantwoor delijkheid van dat College", schrijft de burgemeester. En deze volzin brengt mij weer in de war. Het voor stel zou verzachting van de straffen brengenIs dan verzachting noodig? Hoe komt dit overeen met den gunsti- gen indruk, dien de burgemeester ver wacht van 't overleggen van den strafstaat Ten slotte as er nog een derde ar gument. ,.De blijkens het Raadsbe sluit van 18 April gevolgde redenee ring, dat de Raad alles waarvoor hij gelden moet toestaan, moet kunnen beoordelen, acht ik onjuist, althans voor zoover het gevallen betreft, die door den wetgever aan 's Raads be oordeeling zijn onttrokken." Met bescheidenheid zou ik willen vragen gaat deze beschouwing niet wat ver. Redeneeren we daarop door, dan zou het hierop neerkomen, dat de Raad zonder verdere beoordeeling, heeft toe te staan wat de burgemees ter of B. en W. op diens verzoek, voor de politie noodig achten. •Nu heeft de wetgever hier een zeer duidelijke scheidingslijn getrokken. Toen hij den burgemeester het gezag toekende over de politie, heeft hij den Raad gelaten in het bezit der koor den van de gemeentelijke beurs, toch zeker wel met de bedoeling, dat de Raad contróle zou behouden over de wijze, waarop de gelden, ook voor de politie worden besteed. Ik geloof niet, dat de Raad dit recht ooit zal laten glippen, gedachtig aan de zeer juiste woorden van den Burgemeester in dit schrijven zelf: Wat bij den Raad behoort, moet niet door het dage- lijksch bestuur gescbieden, de burge meester heeft zich te onthouden van alles, wat aan Raad of dagelijksch bestuur is opgedragen, maar evenmin mag de Raad of het Dagelijksch Be stuur doen wat des burgemeesters is." De argumenten in hun ondei-ling verband schijnen dus niet sterk. Toch heeft het schrijven van den Burgemeester zeker een zeer nuttige zijde en wel deze, dat nu vaststaat, dat in dit uitgebreide korps, het grootste van de verschillende gemeen telijke organisaties een behoorlijk strafstelsel ten eenenmale ontbreekt. Of het komende scheidsgerecht ook op de politie kan worden toegepast, schijnt juist wegens de zonderlin ge gezagsregeling, die het korps la barbe van 'den Raad geheel onder het hoofd der gemeente heeft gesteld nog onzeker. Maar zelfs al ware dat niet mogelijk, dan zal toch binnenkort een regelmatig strafsysteem billijk heidshalve niet meer kunnen worden afgewezen. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht HET ADRES-DEBAT VAN DE RUSSISCHE DOEMA. De Russische Dotema heeft Donder dag het adres-dlehait ten eiinde gebracht en heit ontwerp bijna onveranderd aangenomen. Vóór de eindstemming verklaarde de reactionaire afgevaar digde graaf Heyden, dat hij het adres niet zou kunnen goedkeuren. Met zijn partijgenooten, zes in aantal, vehliet ■hij de zitting. De overblijvende 423 le den stemden allen vóór het adres. Nadat onder de juichkreten die een stemmigheid door den president der Doema was geconstateerd, werd een voorstel gedaan en aangenomen, dat voor een deputatie, bestaande uit den president, de bedde Vice-presddentenen den secretaris, een audiëntie zou wor den gevraagd, om het adres aan den Tsaar te overhandigen. DE PERS OVER DE HOUDING DER DOEMA-LEDEN. Over de houding dier Doema-ledon bij de bespreking van het adres van antwoord laat de ..Times" zich o. m als volgt uit „Alls men in het oog houdt, hoe in gewikkeld, dringend en belangrijk de problemen zijn, die de Doema geroe pen is op te lossen, als men zich er rekenschap van geeft, dat deze verga dering in. kortetn tijd de grondslagen moet leggen voor de staatkundige, so ciale en economische hervormingen, die andere staten eerst in den loop van eeuwen tot stand hebben kunnen brengen, dan moet men erkennen, dat dit nieuwe parlement vaneen volk dat nog kort geleden als slechts half beschaafd werd beschouwd, aan de oudste parlementen der wereld een les heeft gegeven in kalmte en gema tigdheid. In den loop der beraadslagingen zijn redevoerixigen van zeër verschil lende schakeeringen gehoord, maar geen enkel der vergadering onwaardig woord is gevallen en, in het algemeen genomen, gaven de redenaars blijk van een verbazingwekkende eenstem migheid." DE RUSSISCHE RIJKSRAAD. De commissie nit den Rijksraad voor het Adres van Antwoord heeft haar ontwerp gereed. Daarin wordt gezegd; dat de Rijks raad naar aanleiding van de aanma ning des keizers, om het welzijn van het land te verzekeren, daarnaar ern stig zal streven. De Rijksraad hoopt, dat bet- hem, in vereeniging met de Doema, zal gelukken het volk duide lijke begrippen te geven van dfe on- eranderlijke handhaving zijner rech ten en vrijheden, overtuigd, dat de uitbreiding aan het zelfbestuur inden verlichten staat tot roem van den heer- scher dn tot welzijn dier burgers zal strekken. Onuitwischbaar zal in de geschiedenis de dag worden aange- teekend. waarop Rusland vernieuwd werd door het initiatief van den kei zer. De Rijksraad spréékt voorts veront waardiging uit over de voortdurende politieke misdaden, doch beveelt aan de grootmoedigheid van den keizer de politieke misdadigers, die zich niet vergrepen aan leven en eigendom men. Bij het debat in de Rijksraad-zit ting verklaarde graaf Witte het over het geheel eens te zijn met de wen- sehon in het ontwerp-adres voor de amnestie uitgesproken. EEN REDEVOERING VAN KEIZER WILHELM. In antwoord op de welkomst-toe spraak van den burgemeester, hield de keizer een redevoering, waarin hij zeide, dat de stad zich niet alleen on t- wikkelen kan, even zoo goed' als de industrie, wanneer wij vrede houden. „Het heeft den Heere behaagd ons in het- afgeloopen jaar den vrede te doen bewaren. Ik ben vast overtuigd, dat het mij verder gelukken zal, ge steund door onze weerkracht, den vrede te handhaven voor het Duit- sche Rijk, zoodat de Lotharingers on gestoord hun werk kunnen doen." 1TALIAANSCHE KABINETS CRISIS. Minister Sonnino ven-klaarde Vrij dag in de Kamer, dat het kabinet zijn ontslag had gevraagd. De zitting is •tot nader orde verdaagd. DE SJAH VAN PERZIe IN LEVENSGEVAAR Volgens de „Matin" is de Sjali van Perzië door een beroerte getroffen zijn toestand wordt als zeer ernstig beschouwd. NIEUW NOODWEER IN BELGlë. Tijdens een onweer, dat Donderdag avond te Scliepdaed bij Brussel los barstte, is dé bliksem gevallen op den molen van M. Zeder. Twee werklieden, Louis Martens en Leopold van Belle, werden op den slag gedood. De twee gebroeders Koriaux, 25 en 28 jaar oud, wagenmakersknechts, die zich op dit oogenblik ook op den mo len bevonden, werden door den stroom ge-troffen en over liet gelaat en 't ge- heele lichaam schrikkelijk gebrand. Er is geen hoop, 'hen te kunnen red den. Onder de puimen van den totaal vernielden molen heeft men de tot kalk gebrande gebeenten van dien on gelukkige Leopold van Belle gevon den. De twee overlevenden, wier dood al le oogenblikken wordt verwacht, zijn getrouwd en liuilsvadters. ENGELSCHE TORPEDOBOOT VERONGELUKT. Volgens Lloyds is de Engelsche tor pedoboot No. 56 omgeslagen bij Port- Saidzeven matrozen zijn verdron ken. Stadsnieuws Koolhoven vooraan! Men schrijft uit Antwerpen aan de „Kamp." Het zal u zonder twijfel genoegen doem, te vernemen, dlat de wedstrijd voor de LevMain coupe, diie 1.1. Zon dag over den weg vain Maria-brug bij Antwerpen plaats had, gewonnen werd door den heer F. Koolhoven, te Bloemendaal op een motorrijwiel „Mi nerva", 2 cylinder, 41/2 P.K. De afstand van i50 K.M. is in 2 urn en 16 minuten afgelegd, hetgeen ge lijk staat niet eene snelheid van 70 K.M. per uur. Het is vermeldenswaard, dat van de eerste 4 aangekomenen in dezen wed strijd, 3 een ,,Minerva"-motorrijwie] hereden. De heer Koolhoven wordt thans voor goed eigenaar van deze coupe, die hij voor den twedden keer won. S t e d e 1 ij k Museum. Behalve de bekende bezienswaar digheden. is nu ook op de groote zaal van het Stedelijk Museum te aan schouwen, eene tentoonstelling van teekeningen uit den Atlas van Haar lem en Omstreken, vormende eene tweede wandeling .in Haarlem, zooals het van ouds bestond. Deze reeks afbeeldingen evenaart de vorige in belangrijkheid en aantrek kelijkheid en zal gewis door ieder met genoegen worden bezichtigd. Het Museum is dagelijks geopend van 104 uren. Zondags is de toe gang vrij. Museum van K u n s t n ij v e r- h ei d. In de rotonde van het Museum van Kunstnijverheid is op het oogenblik een zeer eigenaardige tentoonstelling geopend en wel van oorspronkelijke gekleurde gravures uit de 18e eeuw, voorstellende gezichten uit verschil- lexide steden in ons land en het bui tenland. Deze afbeeldingen zijn vooral merk waardig omdat zij de toestanden weergeven zoo als dezen voorheen be stonden en men zich dus rekenschap kan geven van de veranderingen, die hebben plaats gehad. Zondag is de toegang kosteloos. Examens acte L. O. Haarlem, 18 Mei. Geëxamineerd 8 candidaten. Geslaagd de dames W. Krul, Den Helder; J. A. vain Lingen, Beverwijk M. J. Montague, Leiden. Oranje Nassau. Wegens voortdurende toeneming van het aantal leerlingen op het Instituut „Oranje Nassau", zal het personeel dier inrichting worden uitgebreid. OM EEN MEISJE. Vrijdagavond omstreeks half acht weid de Lange Heerenstraat in op schudding gebracht, doordat in het perceel No. 48, bewoond door den schoenmaker G. Dikkeboorn. eenige revolverschoten gelost werden. Natuurlijk was in een oogwenk een groote menschenmenigte bijeen. De oorzaak van het tumult was de volgende. De 19-jarige Johannes Dikkeboorn, had verkeering- met een meisje, doch zooals dat meer gaat, het meisje wilde niet meer met den jongen om- ai maakte daarom Zondagavond de verloving „af". Uit baloorigkeid hierover begon de jongeling, die zich vaak thuis als een woesteling- gedraagt, zich zeer vreemd aan te stellen en toen hij dezer dagen zijn gewezen vriendin „met een ander zag gaan", wend hij zóó woedend en dorstte zijn hart zóó naar wraak, dal hij Vrijdagavond voor vijf gulden een splinternieuwe revolver met patronen kocht. Tegen half acht kwam Johannes zeer opgewonden thuis en liep met een vaart de huiskamer binnen, waar zijn moeder, zijn zuster en zijn drie broertjes waren. Hij vertelde hun, dat hij een revolver had gekocht, en dat hij zijn meisje, haar nieuwen bemin de en zichzólf „van kant" zou ma ken. Ten bewijze, dat de revolver echt spul was, lostte de vreemde snaak meteen drie revolverschoten. Daarna snellde hij het huis uit met den uitroep, dat men hém nooit meer zou zien. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd en een agent kwam, om posit te vatten voor de woning. Oan half negen 'kwam de dolleman, dien men nooit weer zou zien, weer aanzetten en wilde dei woning bin nen. De agent pakte hem echter beet en nu ontstond een formeele vecht partij, waarbij de agent er danig van langs kreeg. Eerst nadat men om politie getele foneerd had en deze op het terrein des spektakels verschenen was, ge lukte het Dikkeboorn te overmannen, on naar het bureau te brengen. Toen hij wat gekalmeerd was, vond men geen termen om hem langer vast te houden en Avei-d hij om over tienen in vrijheid gesteld. Tegen de politie beweerde hij. dat hij de revolver in de Nieuwe Gracht had gegooid. Nu trok hij weer naar huis terug, waar hij mededeelde, dat hij zijn re volver niet in de Nieuwe Gracht ge gooid had. Hij zou niet zoo gek zijn, zeide hij, om een nieuwe revolver, die hem eventjes vijf gulden had gekost, zoo maar in de Nieuwe Gracht te gooi en. Ilij had haar in d'e buurt wegge stopt en ging e.r nu op uit, om zijn wapen weer te halen. Een glaasje bier, dat hij daarna vn een café in die straat heeft gedronken schijnt hem echter van zijn snood plan afgebracht te hebben en naar luid van de laatste geruchten, is hij per trein "baai- Amsterdam gegaan. De politie hield evenwel des nachis een wakend oog op de woning. Kievitseieren. Door den agent-rechei-cheur van politie L. P. Kersten, zijn bij den vogelhandelaar Ter Stal aan de Gast- huisvest een aantal kievitseieren in beslag genomen die dezen in zijn winkel had uitgestald en alzoo ten verkoop in voorraad had, hetgeen slechts is toegelaten tot en met den 5den Mei. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt als zijnde een overtreding van art. 22 der wet op de Jacht en Visscherij. Arbeidsbeurs. Het aantal ingeschrevenen be draagt sinds 1 Januari 1906 467. Het aantal aanvragen van patroons 267. Het aantal geplaatsten 194. Deze week meldden zich aan 18 werklieden en 4 patroons. Geplaatst werden 6 werklieden. WORSTVERGIFTIGING TE LEIMUIDEN. Vrijdag zijn door den Rechter-com- missaris in het Paleis van Justitie alhier gehooid de slager v. d. Poel uit Leimuiden, naar aanleiding van de door hem verkochte vergiftige worst, en de dokter Nout uit Nieuw- veen, naar aanleidng van de door hem geconstateerde ziekteverschijnse len bij het gezin van v. d. Ankeren te Leimuiden. De heer v. d. Sleen, scheikundige, woonde het verhoor bij. Naar wij vernemen zijn alle pa tiënten thans weer geheel hersteld, doch is thans weer een andere fami lie ziek, tengevolge van het eten van door v d. Poel verkochte worst, waar van in ons 2de blad is melding ge maakt. Prinsflendrikin Haarlem (Vervolg van het 3de blad/. Het bezoek van Prins Hendrik aan de Werf Conrad duurde van 1(Hllf uur, toen maakte Z. K. H., die in klein admiraalsuniform gekleed was een rijtoer door het Schoterkwartier. Gereden werd langs den Spaarn- dammerweg. Paul Krugerkade, Pre sident Steinstraat, Pretoriaplein, Tugelastraat, Kloosterstraat, Schoter- weg en vervolgens naar de woning van den Commissaris der Koningin. Het Vorstelijk rijtuig werd verge zeld door drie rechei'cheurs uit Haar lem en een veldwachter uit Schoten. De laatste had het ongeluk gedu rende den tocht te vallen, doordat een wagen tegen het achterwiel van zijn fiets aanreed. Gelukkig bezeerde hij zich alleen eenigszins aan het been. Aan den lunch ten huize van den Commissaris der Koningin zat behal ve de familieleden van rar. G. van Tienhoven, ook aan de waarnemend Burgemeester mr. Th. de Haan Hu- genholtz. Na den lunch wexxl naar het Ge bouw der Maatschappij van Weten schappen op liet Spaarne gereden, waar Z. K. H. de vergadering bij woonde. Na afloop der vergadering werd in het gebouw der Maatschappij van We tenschappen een vriendschappelijken maaltijd gehouden, waaraan 80 per sonen aanzaten. Het menu van den maaltijd, die geleverd werd door den heer Jacobi, luidde als volgt Mixte Impériale. Consommé Olga. Crème Lavallière. Saumon du Rhin k la Pompadour sauce Gourmet. Baron d'Agneau k la St. Germain. Aiguillettes de Canetons Nantaas Bigarrade. Asperges en Branches. Sauce Vierge. Cailles des Vignes Róties compóte de Nice. Langouste de Helgoland k la Parisienne. Salade Russe. Glacé. Corbeille de Fruits. Dessert. Om ongeveer tien uur zaJ Z. K. H. weder naar het Loo vertrekken. Cassatie. Door J. G. van Kalsbeek alhier ls cassatie aangeteekend. tegen het von nis waarbij hij door de Arr. Recht bank alhier in Hooger beroep is ver oordeeld tot f 50 boete, subsidiair 20 dagen hechtenis ter zake van overtre ding der drankwet. Aantal baden. In het Douche-badhuis aan den Koudenhom zijn in de afgeloopen week genomen 1062 baden, in dat aan het Leidscheplein 845. Raadsverkiezing. De Vrijzinnig Democratische Bond afdeeling Haarlem, stelde met alge- meeme stemmen als haar cand^daat bij cLe as. gemeenteraadsverkiezing (noodig geworden door het bedanken van heer Mr. W. Th. Pahud de Mor- tanges) den heer E. Levert, lid der firma Levert Scliudel, die, zooals men weet, ook de caadidaat is van de Liberale Unie. De heer Lévert, die zich lot dusver daarover niet uitgelaten had, hoeft nu die candidaatstelling aanvaard. De heer Jan Gerritz, alhier, zendt ons een afdruk van een door hem geschreven artikel in het tijd schrift Gemeentebelangen, waarin hij betoogt, dat de gemeentewet be slist verbiedt het hooren van ambte naren in den Raad, terwijl hij het ook niet wenschelijk acht, omdat aldus de Raad te veel door de oog-en van den ambtenaar zal zien. Bovendien acht hij het verkeerd, de positie der hoofdambtenaren U versterken door hen als regeerders in de plaats te doen treden van de zelfgekozen wethouders. Gev. Voorwerpen. Een portemonnaie met geld en twee honden. Opgeborgen. Hedenmorgen zijn het vaandel, de medailles en diploma's van de Schut terij en Kaderboxid naar het Geaneen- te-archief overgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1