NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No.'7026 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 23 MEI 1906 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland „1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave de;* Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertenti6n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en AdvertentiSn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Couranliers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van AdvertentiSn en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangcre C. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Stadsnieuws Ned. K. v. K. te Brussel. In het derde jaarverslag van de Ned. Kamer van Koophandel te Brus sel staat o. m. het volgende „Behalve met de zusterkamers, waren wij in aangename betrekking met de Maatschappij van Nijverheid te Haarlem, welker voorzitter, den heer jhr. Ch. van de Poll, wij op het Congres te Luik mochten ontmoeten. Met hem en met den heer G. S. de Clercq, algemeen secretaris dier Maatschappij, hadiden wij herhaal delijk gewichtige besprekingen en belangwekkende briefwisseling, en het is te voorzien, dat de te Luik aangeknoopte betrekkingen goede vruchten zullen dragen en aanlei ding zullen geven tot nuttige samen werking in het belang van handel en nijverheid." Minste inschrijver. Voor het verhoogen van een ge deelte van den Waterlandschen Zee dijk voor het hoogheemraadschap Waterland, was de heer W. Blanke voort alhier de minste inschrijver voor f27.718. achttienjarige knaap op zijn eigen boenen staan. Een tante ontfermde zich over hem en bood hem zeven maanden onder dak. Ook dit beviel Leonard niet lang en bij ging als inwonend schippers knecht dienen. Ook dat was maar voor een blauwen Maandag entoen... stond hij alleen heelemaal al leen 1 Thuis komen mocht hij niet en tante wou hem ook niet meer heb ben. Zelf had ze acht kinderen, en dat was haar méér dan genoeg. Om geen gebrek te lijden heeft Leonard toen een leelijke daad be gaan. Ten nadeele van zijn tante stal hij een horloge, een paar gouden oorknopjes en een rijwiel, en ver kocht alles aan een opkooper voor. zes gulden. Natuurlijk een man met zooveel vertrouwen in de eerlijk heid der menschen Een vermaning van den president aan den opkoo- ïr was dan ook welverdiend Dit alles had tengevolge, dat Leo nard voor den rechter kwam. Hij toonde veel berouw; 't speet hem voor zich zelf en voor zij n tante aan wie hij zooveel te danken had.... Eisch 2 maanden. Verlof Drankwet. Bij B. en W. is een verzoek inge komen van J. J. van Opzeeland, om hem ingevolge art. 34 der Drankwet vergunning te verleenen voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor het gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Lange Wijngaardstraat no. 11. Uit de Rechtszaal Zitting van Maandag 21 Mei. VISCHDIEFSTAL. „Als ik nuchter ben zal ik ,,niks" wegnemen, al lagen er ook duizend gulden voor het grijpen", zoo zei de beklaagde J. G. Bonekamp te IJmui- <den. Recht om dit tegen te spreken heeft niemand, want den diefstal- van eenige schelvisschen uit de Rijksvischhal. waarvoor Johannes Maandag terecht stond, heeft hij met een dronken „kop" gedaan. De veldwachter verklaarde even wel. dat de beklaagde bijna altijd dronken is, zoodat.... er weinig tijd overschiet om nuchter te zijnDit wijst ook wel 's mans verleden uit, want reeds negen diefstal-vonnissen heeft hij achter den rug. Nu zou 't echter onherroepelijk de laatste keer zijn, dat hij voor de heeren kwam, want hij had er be rouw vaner kwamen zelfs een paar tranen Met deze krokodillentranen nam de president het evenwel niet erg. hoog op, en ook mij kwam in 't geheugen het gedichtje van De Genestet Men zegt oprecht berouw kan nooit te spade komen, Maar laat berouw wordt altijdTïiïet voor echt genomen. Het O. M. was van dezelfde gevoe lens. Vijf maanden luidide de eisch. EEN ONDANKBARE NEEF. Zijn eigen moeder was in 'tgraf al gestorven toen hij nog een jon gen was. Vader was hertrouwd, maar och een stiefmoeder is maar een stiefmoeder. Leon Verbeek kon dan ook niet lang in harmonie met haar leven en.... moest maai- als Binnenland Gouverneur-Generaal Van Heutsz Naar aanleiding van daaromtrent verspreidie geruchten. Ls het Haagsohe Correspondienitiebureau van zeer be voegde zijde gemachtigd medie te doe len, dat bij ddra Minister van Koloniën hoegenaamd niets bekend is van een aanvrage orn ontslag van dien Gou verneur-Generaal va.n Nederlandisdli- Indië en dus zeker niet va.n een in williging daarvan, noch van een aan bod van dait ambt aan een ander. De „Tel." heeft zich telegrafisch tot liaar correspondent te Batavia om inlichtingen gewendDeze correspon dent seinde het volgende antwoord „De mededeeltng van de „Arnhem- sclie Courant", betreffende demissie- plannen van den landvoogd', is beslist onjuist. Er is geen gedachte aan. De algemeens secretaris Van Rees mach tigde rnij, het bericht beslist tegen te spreken." ONGEVALLEN VERZEKERING. Hot- maandblad „De Risico Bank' schrijft o. m. het volgende Reeds meermalen is het gebleken., 'dat de betrokken autoriteiten van oor deel zijn. dat bij de vraag, of een be drijfsongeval aanwezig is bij stoeien en spelen op de werkplaats, een be langrijke factor deze is: of het werk tuig. waarmede de verwonding werd toegebracht, in eenig verband stond tot de uitoefening van liet bedrijf. Zo* herinneren wij ons het geval, dat van twee jongens, die samen stoeiden, de een den "ander in het oog trof met een stuk hout, dat in de werkplaats op den grond lag. De vraag, of hier een bedrijfsongeval aanwezig was, werd door de Rijksverzekeringsbank bevds- ligend beantwoord, met welke beslis sing do Centrale Raad van Beroep liet eens bleek te zijn, o.a. op dezen grond diat het stuk hout was een steel voor de beitels, die bij de uitoefening van het bedrijf plegen gebruikt te worden. Onlangs heeft rich een dergelijk ge val onder e-enigsrins andere omstan digheden voorgedaan. Twee werklie den stoeiden in de werkplaats ee n er spoorwegmaatschappij, cle een wierp daarbij den ander met een handvol kalk in het oog, dat daardoor zeer ernstig beleedigd werd. Behoorde nu die kalk tot de uitoefening van' het bedrijf De kalk was bestemd voor het wit maken van een muurvlak, welk muurvlak moest dienen als achter grond voor de pho-tographische opna me van motoren. Deze photographi- sche opname was voor dienstgebruik bestemd. Toch behoort het photogra- pheeren van motoren in het algemeen zeker niet tot de uitoefening van het spoorwegbedrijf, veel minder het wit- maken van muurvlakken, hetwelk voor die photographiscbe opname noo- dig was. Moet nochtans worden aan genomen, dat er hier een bedrijfson geval was,, omdat de te maken photo voor dienstgebruik strekken zou en dus de kalk ook Wij laten hier deze vraag in het midden, maar het is wel duidelijk, dat men langs dezen weg verdwaalt in een doolhof van ca suïstiek. Jonge arbeiders kunnen soms erger lijk onvoorzichtig zijnook bij liet beste toezicht kan men niet voorko men, dat zij zich daardoor ongevallen berokkenen. Ee'n jongen bijvoorbeeld vond het aardig een stuk touw over een draaiende as te laten loopen. Hij trok het om de as draaiende touw ei- telkens weder af, om het er opnieuw tegen aan te slaan. Opeens draaide het touw te stóvig op de as. de jongen kon het niet lostrekken en vergat ook het touw los to laten. Zijn hand werd medegevoerd om de as en een arm breuik was het gevolg. Dit was een geval van verregaande onvoorzichtigheid uit speelzucht. Hoe iemand er echtór toe kan komen te doen wat een ander jongmensch uit haalde, is onverklaarbaar. Hij opende een wielenkaist en stak^om te zien wat er zou gebeuren:, moedwillig de vin gers tussohen twee in elkaar loopende wielen. Vier vingertoppen werden ver brijzeld Behooreln zulke ongevallen te vallen onder een verzekering, welke uitslui tend ten laste van het bedrijf komt? DE WATERSNOOD. Zondag is er zoo'n groote hoeveel heid water gevallen, dat Maandag het laatste schip met drinkwater uit Bergen op Zoom is aangekomen verband daarmede keert, waarschijn lijk Woensdag a.s., het detachement pontonniers onder bevel van den ser geant Vogelaar, naar de garnizoens plaats Dordrecht terug. Op het einde van Maart onder bevel van den len luitenant Van Asselt met circa 40 manschappen aangekomen, bleven nu ruim drie weken geleden nog 10 man schappen voor bovenbedoelde hulp achter. De ouders van den bruidegom, in Duitschland wonende, moesten Za terdagmorgen te 5 uur weer vertrek ken. Goede raad was duur. De tele- grammenwisseling werd Vrijdag voortgezet en dien avond te midder nacht ontving men de stukken, waar na het paartje op het Gemeeniehu:s in den echt werd verbonden. BROODDRONKENHEID. Te Zaandam hebben Zaterdag een drietal broeders, toen zij met den trein van Amsterdam kwamen, waar zij alle drie een revolver en hetnoo- dige schietmateriaal gekocht had den, op hei stationsplein heel wat opschudding teweeg gebracht, door zonder eenige aanleiding in het wil de te schieten en rustige burgers met hun vuurwapens te bedreigen. Dit spelletje werd later op het Prin senpad. waar zij thuishooren. her haald, tot de politie hieraan een eind maakte, door de lui in arrest te stellen. Een van het drietal had m- tusschen zijn revolver in het water weten te werpen. Uit het onderzoek bleek, dat de schutters zich van los se patronen bediend hadden en rij er elk ongeveer 80 verschoten had den. Tegen hen is proces-verb aal op gemaakt. terwijl de wapens in be slag werden genomen. BRANDEN. Een drietal pakhuisjes in de Wa- lensteeg te Rotterdam, een slop ge legen tusschen Kipstraat en Goud- sche Vest en niet breeder dan een meter, ontstond Zondagavond onge veer half twaalf een uitslaande brand. Het vuur was ontstaan op No. 19, bergplaats van huiden, paar denhaar. afval enz., en was overge slagen naar de andere pandjes, berg plaatsen van lorren, behoorende aan den lompenkoopman J. A. Stock. Een zestal handspuiten bestreed den brand, terwijl daarop van het dak van het Burgerweeshuis in de Goud- sche Wagenstraat, waaraan de Wa- lensteeg grenst, een straal uit een stoomspuit werd gericht. De wrakke pandjes zijn nagenoeg geheel inge stort. De brandweer moest tot Maan dagmorgen op de smeulende lompen wat ei' blijven geven. ELECTRISCH LICHT. Op de Amsterdamsche gemeentebe- grooting voor 1906 werd een som uit getrokken voor het aanbrengen van electrische verlichting in eenige hoofd straten. Thans kan men met zeker heid mededeel en, dat, te beginnen met 1 Juli. de Kalverstraat, het So- phiaplein, de Reguliersbreestraat en het Rembrandtplein electrisch ver licht zullen worden. TROUWEN TE MIDDERNACHT. Vrijdag zou in een der Twentsclie gemeenten een huwelijk worden vol trokken. Het bewijs, dat de afkon digingen waren afgeloopen, werd niet op tijd, Woensdag te 12 uur, verzonden door den ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeen te. waar de bruidegom woont. Reeds Donderdag weid daarover een tele gram gezonden, doch niets werd nog ontvangen. EEN OUDJE. De weduwe F. Zwarts te Berk el en Rodenrijs hoopt 11 Juni a.s. haar 103en verjaardag te vieren. Zij iè nog buitengewoon kras en tamelijk goed ter been. Voor haar dochter, die dit niet meer kan zien, steekt zij een draad door het oog van de naald. Te Ern&en Ls de vorige week eene vrouw overleden, de weduwe Taatje Aden, in den leeftijd van 101 jaar. VERZET TEGEN DE POLITIE. Een agent van politie te Rotter dam ontmoette Zondagmorgen vroeg een drietal verdachte personen op den Nieuwen Binnenweg, beladen met struiken rododendrons, blijk baar uit de perken van den Wester- s:ngel ontvreemd. De agent hield hen staande, doch zij namen zulk een dreigende houding aan. dat de man zijn sabel moest trekken. Daar op loste een der personen een revol verschot op den agent zonder dien evenwel te raken. Alle drie kozen daarop het hazenpad. tje gejaagd voort, neemt nauwkeurig alle honden op. Aan 't einde der straat nadert een zwarte stip, laag bij den grond, en 't scherpziend oog der da me herkent met één blik haar lieve ling. Polly Polly De hond, een jonge, zwarte does, door een landlooperachtig heerschap aan een touw gehouden, doet wanho pige pogingen, om zich los te rukken en zijn meesteres, wier huis hij eerst snood ontloopen is, weer op te zoeken. Te vergeefs, de vent houdt het touw te stevig vast. Man. dat is mijn hond. Mag ik. Zoo maar? Kan je denke. Voor 10 pop Dat is te veel. Nou, voor vijf dan, maar geen duit minder. Slagersjongen, die, op zijn mand gezeten, het geval bijwoont, gaat staan fiuiten voor een winkel vlak bij Mevrouwtje wordt angstig, steekt langzaam haar hand in haar zak, haalt trillend haar beurs te voor schijn, nog trillender daaruit twee rijksdaalders en wil ze den vent ge ven Stil loopt de slagersjongen achter den vent om, er blinkt iets in zijn hand. Rts Lekker, schooier Vroo'lijk hondengeblaf begeleidt deze welluidende jongenskretenals dol springt Polly met een stuk touw aan zijn nek tegein mevrouwtje op. Een oogenblik staat de hondendief verbluft te kijken, met het andere eind van liet doorgesneden touw in zijn hand. Op een drafje loopt mevrouw een zijstraat in, Polly achter haar aan. Woedend door verlies der vijf gul dens, die hij al dacht te hebben, de landlooper mevrouwtje na. Deze grijpt Polly in haar armen en snelt als een gejaagd hert voort. De kérel wint veld. -- Schooier! klinkt het weer. Lee lijke schooieren stukkon steen vlie gen den vent rakeilings langs zijn hoofd. Verwoede jacht van den hondendief op den slagersjongen, waarvan me vrouwtje gebruik maakt om met haar Polly een melkinrichting in te vluch ten. Natuurlijk is de jacht op den jongon, die zooveel vlugger is, voor den landlooper onbegonnen werk. Telkens klinkt de kreet„Schooier en moet de achtervolger zich bukken en op zij springen, om de projectielen t.e ontgaan, die de jongen onder het loopen naar hem slingert. Landlooper geeft de jacht op, gaat vloekend weg. Mevrouwtje komt. na een .tijdje met Polly haar toevluchtsoord uit, ziet slagersjongen, haar redder in den nood. Beleefd neemt deze zijn pet af. Dank je wel voor je hulp. hoor Er gaat iets uit haar hand over die van den jongen. Weer gaat diens pet af. Dank u wel. mevrouw. Ja, ziet u, ik dacht, ik kom hier nog maar eens terug om te kijken, of d-ieunog na zat. Ik gooide 'm expres met stee- nen. Ik dacht, dan zal d-ie mijn wel nagaan en mijn ken d-ie toch niet krijgen En as ie me gekregen had. dan had ik 'm over zijn d... gesneeë. Vijf guide! Op z'n dooie gezich („Av.-post"). De ongelukkige was 29 jaar en laat een weduwe met 3 jeugdige kinderen achter. Zondagavond is het 19-jarig meisje W. S., wonende te Oosterbeek, uit een der schuitjes van den stoomdraaimo- len van Xhaflaire te Arnhem geval len. Inwendig gekneusd werd rij op genomen en op last van den ontbo den dokter onmiddellijk per rijtuig naar hare woning vervoerd. (Tel.) DE ZIEKEXFONDS-QUAESTIE TE GOUDA. De ziekenfonds-quaestie is in zoo verre tot oplossing gekomen, dat er van eene eigenlijke quaestie thans niets meer is te bespeuren. Het coöperatieve fonds werkt thans met drie doctoren en één apotheek, be nevens tai van specialiteiten. Slechts weinigen zeggen hun lidmaatschap der vereeniging op. en die het doen, zijn meest oogenblikkeJijke zieken. Successievelijk zullen echter wel meer leden overgaan naar het nieuw opge richte doktersfonds, waarvan alle doctoren, vroeger werkzaam voor het fonds, behaJve dr. Hoffmain, zijn ver bonden. benevens dr. De Boer, dieniet voor het coöperatieve fonds heeft ge werkt. In het geheel zijn aan dat nieu we fonds verbonden zeven doctoren en zeven apothekers, benevens drie spe cialiteiten. Woensdag heeft er een vergadering plaats van leden van het nieuwe fonds, om een reglement vast te stel len en een bestuur te kiezen. POGING TOT DOODSLAG. Maandagmiddag is de Guatemalees A. Mjicanos Beteta, wonende op den Schiediamschedijk te Rotterdam, als verdacht van poging tot doodslag, naar liet huis van bewaring overge bracht. De door hem verwonde Span jaard Theofile Perez Gil is nog steeds in het ziekenhuis. Zijn toestand le vert geen gevaar op en er zal omtrent hem> wegens den door hem op do Noordblaak op Beteta gepleegden moordaanslag beslist worden, zoodra zijn toestand dit toelaat. KETELONTPLOFFING. Men meldt uit DLnxperlo Zaterdagmiddag heeft in de grens stad Bocholt een ernstige ketelont ploffing plaats gehad in de ververij der firma Grothe aldaar. De ketel was geheel gevuld met kleeden. De slag was zoo hevig, dat de deksel, welke circa 125 K.G. zwaar is, 80 me ter ver werd weggeslingerd, en in een naburigen tuin werd teruggevon den. evenals de inhoud van den ketel. Het ketelhuis werd grootendeels ver nield. Een toeval mag het heeten. dat dit ongeval zonder persoonlijke onge lukken is afgeloopen. Ook de naburige huizen leden scha de. VAN DE STRAAT, 's Morgens in een stille straat 'n een buitenwijk te 's-Gravenhage. Speurend als was ze een vakzuster van Sherlock Holmes, loopt mevrouw - ONGELUKKEN. Zaterdag had Adrianus Witteman, wonende te Voorhout, het ongeluk door het uitschieten van den vaar boom in het water te storten. Po- pingen tot redding mochten niet ba ten. Eenige uren daarna werd het lijk opgehaald, naar Warmond vervoerd en na aldaar geschouwd te rijn door dr. Walenkamp, huiswaarts gebracht. Letteren en Kunst INHOUD TIJDSCHRIFTEN. Algemeen Ned. Exportblad. 13e jaar gang No. 620 V. S. Auberl. De Afrikaantier en zijn taal. Het ontwakend China. Boekbeoordeeüing. Handel smede- deelingen. Verpakking van goede ren voor overzeesche landen. Brie ven uit Argentinië. Vruchtenmarkt. Consulaatwezen. Afvaartlijst. Buiten!, aanvragen en Actueele An nonces. Eigen Haard. 32ste jaargang, No. 20- Avond, door Annie Salomons. Paterswolde en ..De Braak", door J. W. H. Cordes, met afbeeldingen. I. Feuilleton. Een Verborgen Erfenis (Naar het Engelseh). 34) Thompson was geheel onder den indruk van haar droevige woorden, het aanschouwen van zoo'n ramp zalig schepseltje zonder vrienden, werkte sterker op zijn jong, levendig maxmehart dan schoonheid of vroo- lijkheid ooit hadden kunnen doen. Komzei hij, zich over haar heenbuigende. Spreek nu zoo niet. Ik zou alles ter wereld voor u wil len doen. Mijn vader en ik zouden u graag willen helpen. Wij zijn in be ter doen dan u denkt, Miss Egerton. Denk toch niet, dat ge zonder vorien- denzijt- Hoe zou uw vader of hoe zoudt gii mij kunnen helpen? Wie weet, of ik u niet eens zou kunnen helpen, herhaalde hij. Denk er altijd aan. dat ik er alles ter wereld voor over zou hebben, om u ie dienen, en dat ik altijd aan u zal blijven denken. Te een of ande ren tijd zult gij u mijn woorden herinneren en dan moet u niet ver geten. dat er ten minste één is, op wien u aan kan. Nacht of dag, waar of wanneer ook. aJs ik u kan helpen, dan zal één woord mij totu brengen. Het klonk gevaarlijk aJs een lief desverklaring. terwijl de jonge win kelier zich boog over de dochter van de voorname Mrs. Egerton en van aandoening zijn stem bijna niet meester was. Maar g'een wan beiden vatte het als zoodanig opChristaJ weerde hem niet af noch toonde eenige minach ting. Zij wist ternauwernood wat zij gezegd of hij geantwoord had, zij wist ailleen, dat zij op een of andere onbe grijpelijke wijze haar vertrouwen ge schonken had en dat zij er geen be rouw over voelde. Toen zij weer sprak, was het op an deren toon, zonder hem aan te kij ken. Ga nu als 't u belieft heen, ze> ze. Goedendag. Zij zweeg even en voegde er toen snel bij Dank u Hij gehoorzaamde onmiddellijk en weer was zij alleen. HOOFDSTUK XIV. De ontdekking van Ivan Malincourt dat Miss Ferris dezelfde was als Gil lian Wickham, dateerde niet van het oogenblik. dat hij haar handteeke- ning gezien had onder het testament van Mr. Malincourt.. Hij had liet ge zien op het vloeipapier, dat z»j op Ryelands gebruikt had en daar was hij ook te weten gekomen, dat zij een afspraak gemaakt had met haar va der bij het logement yam Mrs. War ner. Hij volgde haar dadelijk daarheen cm meende, dat hij een heel eind op weg was een belangrijke ontdekking te doen. Als alles in den haak wac; waarom werdleu dan beide getuigen verborgen, en waarom droegen zij valsche namen? Hubert Wickham speelde een rol om de bloedverwanten van zijn overleden pleegbroeder het gold. te onthouden, dat hun toekwam. Zijn medeplichtige in deze intrigue was zijn dochter, en Lambert was het werktuig van beiden. Overtuigd, dat Payne te een of an deren tijd den man zou opsporen, naar wien hij zocht, liet hij dat werk geheel aan hem over. Als Lambert ge vonden werd, dan vertrouwde hij hem het gehedm wel te kunnen ontfutse len. Als eerst Hubert Wickham maar in zijn macht was. dan kon hij zelf zijne eischen tegenover hem stellen-- en de eerste daarvan zou zijn zijn huwelijk met de dochter van Wi:k- ham. Toen hij weer het logement van Mrs. Warner ging opzoeken, besloot Ivan. Gillian nog onbekend te laten met het feit. dat hij haar waren naam kende. Hij zou haar zoo mogelijk trachten te winnen, vóór dat hij ver telde. dat haar plannen hem niet on bekend waren. Hij was zeker, dat na zijn huwelijk met haar liet geld voor hem zou zijn. Voor wien anders zette Wickham zoo'n intrigue op touw dan voor zichzelf en zijn dochter? De echt genoot van die dochter moest eens de eigenaar worden van het onmete lijk groote kapitaal, dat Peter Malin court had nagelaten. Ivan's hart klopte van vreugde, als hij aan de toekomst, dacht. Mrs. Wannier ontving hem koeltjes, en antwoordde op zijn mededeeling, dat hij gekomen was om een paar weken rust te genieten, dat zij niet zeker was, of zij 'tzou kunnen schik ken, dat hij langer dan een paar da gen een kamer kon huren. Later op den dag vertelde zij hem echter, dat zij schikkingen voor hem zou maken, zoodat hij zoo lang kon blijven, als hij wenschte een gastvrijheid, die hem groote vreugde verschafte, want hij was overtuigd, dat Mrs. Warner intusschen haar andere gast geraad pleegd had, en van haar toestemming gekregen om dit bezoek langer te doen duren, 's Avonds ging hij een wande lingetje doen in de hoop Miss Ferris te ontmoeten in welke hoop hij niet werd teleurgesteld. Hij bad nog niet ver gewandeld, toen hij. haar zag. Zij had bloemen geplukt. Ze glimlachte en boog toen ze hem zag. Is u weer teruggekomen vroeg ze. toen hij omkeerde en naar haar toekwam. Heeft uw laatste bezoek u goed gedaan? Ja, zoozeer, dat ik nu van plan ben bier eenigen tijd te blijven. Laat mij die bloemen voor u dragen Dank u ik draag ze liever zelf. Kent u de omstreken hier goed? Neem, volstrekt niet. De eenige twee wandelingen, die ik hier ken. zijn. deze en die, waarop ik u vroeger ontmoette. U ging zeker een visite maken bij Mr. en Mrs. Malincourt, nietwaar? Hij keek haar scherp aan, maar kon niets op haar gelaat lezen. Glim lachend ging zij voort Het moet u niet verbazen, dat iedereen hier weet, wat u doet. In een plaats als deze is iedere nieuw aan gekomene een voorwerp van groote belangstelling, en Mrs. Warner maak te mij plichtmatig deelgenoot van het feit. dat u bij uw laatste bezoek een visite had gemaakt bij uw bloedver wanten. Ik geloof, dat ik uw geheele familiegeschiedenis minstens even goed zoo niet beter ken dan u zelf. Dan heeft u dus gehoord van het merkwaardige testament, dat mijn oom Peter Malincourt naliet O, ja En de onverschilligheid, die door zijn bloedverwanten aan den dag wordt gelegd, heeft rnij dikwijls verwonderd. Uitgezonderd Miss Chris taJ Egerton, meen ik. dat geen van allen een poging heeft gedaan, om hr-t geld te vinden. Wat zouden wij dan moeten doen? Mijn neef Cesar zou den tijd wel kunnen vinden om edn onderzoek in te stellen, maar een man zooals ik met veel werk en een vast inkomen, zou wel dwaas zijn als hij oude schoe nen wegwierp, vóór dal hij nieuwe had. - Weet u, waar uw neef Cesar is? -- In Londen', geloof ik. Hij schrijft niet naar huis ten minste dat be greep ik uit een verhaal van zijn zus ter, toen ik daar onlangs was. Hij zal nooit slagen, vrees ik. Anne vent i Gillian keek hem peinzend aan. Bezoekt hij u nooit? vroeg zij. Nooit en hij vermijdt mij, als wij elkaar ontmoeten. Ik zou hem gaarne willen helpen, aJs dat mogelijk was. Hij is arm, maar trotsch. Bovendien 1 is hij nooit gewoon geweest aan wer- ken en voelt zich er eigenlijk boven [verheven. Het is zeker moeilijk, zoo 'iemand te helpen. Intusschen hadden zij hot hotel be reikt en Miss Wickham bleef bij het hek even staan, om de laatste woor den te uiten. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5