Nederland voor honderd jaren, door rer aai Wüppermann, met portret. Rutger Jan Sohimmelpenninck, naar de schilderij van Charles Ho ward Hodges, in het Rijksmuseum le Amsterdam. Het grootste dok van de wereld, met afbeelding. Uit do herinnering van een postambtenaar, door K. Felix Weingartner, door D. d. L. met portret. Memboro op Soemba. door D., met afbeeldingen. Rembrandt-medaille, met afbeel ding. Verscheidenheidlets over Trusts. - Het voorkomen en bestrij den van tuberculose. Do Kampioen, 23ste jaargang, No. 20: Op naar DordtOvertreding der MotorwetGoed nieuws uit Gennep Toeristen Vereenigimg „Bondsbelang in Zuid-Holland"; Do stofbestrijding Aanleiding tot uitstapjes; Op de fiets. Lichte motorrijwielen. Vragen- bus. Automobilisme. Het A B-C van den Automobilist". Officieel en ingezonden. Nationaal Weekblad. Uitgave van A. E. v. d. Heide, Haarlem. 1ste jaargang, No. 20 Maatschappelijke ontwikkeling door persoonsontwikkeling. IIDe alge meen© VolksschoolBakker als Kin dervriend Naar de OostHoe V. E. O. iets van beteekenis bereiken kan Gemengd NieuwsByzan- tisme naar benedenEenige proeven met vloeibare lucht; Overlading, Achterlijkheid en krankzinnigheid. Ook bij dit nummer is een politie ke plaat gevoegd .ditmaal door Th. v. Reyn get eekend en doelende op de Turkseh-Engelsche quaestie. Leger en Vloot RADIO-TELEGRAFIE. Tusschen de ministeries van Oorlog en Marine eenerzijds en liet departe ment van Waterstaat, Handel en Nij verheid anderzijds zijn regelingen getroffen ten opzichte van de verhou ding tusschen de marine- en militaire radiographische diensten en dien voor het openbaar verkeer bestemd. De regeling stelt o.a. vast, dat over oprichting en verplaatsing overleg gepleegd wordt. De marine-radiotele- grafische stations werken in normale omstandigheden onderling, allen met een normale golflengte van 300 M., voor de militaire stations is de nor male golflengte op 700—900 M. be paald, terwijl in den regel door mari ne- of militaire stations geen sein- oefeningen gehouden worden binnen een kring van 30 K.M. rondom het Rijksstation voor openbaar radiotele- grafisch verkeer. Het openbaar ver keer mag ook overigens niet worden belemmerd. Voor gemeenschappelijke rekening der betrokken departementen wordt een rechtstreeksche electrische ver binding over land tusschen het mari- ne-kuststation te Amsterdam en het Rijksstation voor het openbaar radio- telegrafisch verkeer tot stand ge bracht, desvereischt ook tusschen de vaste militaire stations en het Rijks station. (Vad.) In April j.3. werd uit Gouda gemeld dat een luitenant die over een hem door zijn compagnies-commandant op gelegde straf en mutatie bij den krijgsraad gereclameerd had, door dezen volkomen in het gelijk was ge steld, zoodat en straf èn mutatie wer den geroyeerd. Thans meldt men uit Gouda, dat de stukken die ter appro batie naai- het Hoog Militair Gerechts hof waren opgezonden, zijn terugge komen, waarmede deze zaak dus be ëindigd is. Sport en Wedstrijden HONDEN. Zaterdag werd te Edam in het zoo genaamde „Klooster" een concours voor trekhonden uit Edam en om streken gehouden. Het was uitgeschre ven door den Bond tot verbetering en bescherming vaar den Trekhond in Nederland. Op het terrein waren 21 honden aanwezig, aangespannen voor wagens en wagentjes van ver-schillen de soort. De bespanningen waren een voudig, doöh doelmatigslechts een enkel tuig was versierd met blinkend koperwerk. Er werden 20 prijzen toe gekend. Dat de Bond zeer gunstig werkt, bleek duidelijk uit het feit, dat er veel vooruitgang was waar te nemen bij een vergelijking met het concours tea vort gen jare aldaar gehouden. KORFBAL. Op den Zondag te Amsterdam ge houden Korf bal dag zijn de prijzen ge wonnen als volgt In afdeeling Ilst>e prijs D. T. V. I. (zilveren krans uitgeloofd door den A. B. L. O.)2de prijs Swift I. In afdeeling IIlste prijs Nausikaa I2de prijs D. V. D. I. In afdeeling IIIlste prijs O. S. C. R. II (Rotterdam)2e prijs Swift II 3de prijs D. E. V. I. In afdeeling IVlste prijs Quick III2de prijs D. O. S. 3de prijs D. E. V. In afdedling Vlste prijs D. E. V. III2de prijs H. B. C. .Utrecht). Voor mooi spellste prijs D. T. ,V. I2de prijs Nausikaa 13de prijs Quick4de prijs Swift I. Financieele berichten HOLL. HYPOTHEEKBANK. In het gebouw der ,,Mij. voor den Werkenden Stand" te Amsterdam werd Maandagmiddag gehouden de algemeene vergadering van aandeel houders der Hollandsche Hypotheek bank. Ook een groot aantal pand- briefhouers woonde de vergadering bij. De voorzitter. Mr. A. P. Th. Eys- sell, opende de vergadering en stelde allereerst de vraag of er bezwaar was de pers toe te laten niemand had bezwaar. Daarna las een der direc teuren, inr. E. J. Everwijn Lange Jr., het proces-verbaal voor der yorige vergadering Het reeds vroeger in druk versche nen en onzen lezers bekend jaarver slag werd vervolgens voorgelezen door den voorzitter van den Raad van Toe zicht, den heer C. J. van Nellesteyn. De voorzitter deelde daarna mede, dat eenige commissarissen, met het doel den geheelen ondergang der Bank te verhoeden, zich bereid heb ben verklaard een bedrag van f900.000 beschikbaar te stellen tot het vormen van een aandeel en-kapitaal, liefst in een nieuwe vennootschap, in elk ge val in dier voege, dat aan de tegen woordige aandeelhouders een prefe rente positie in die nieuwe vennoot schap zal worden toegekend. Mr. J. H. Telders, namens de com missie van advies, benoemd door de aandeelhouders, het woord nemende, deelde mede, dat de commissie met commissarissen een conferentie heeft gehad, waaruit het voorstel is geko men, dat de voorzitter voorlas. Dat plan bedoelt, dat de tegenwoordige aandeelhouders preferent zullen zijn en de commissarissen, die de negen ton zullen storten individueel, ach teraan zullen komen. Rijst de vraag of men dit al of niet moet aanvaar den? Moeten de aandeelhouders nu procedeeren Aanvaardt men het voorstel niet, dan zal men komen te staan vooreen toestand van liquidatie. "Wanneer men tot een proces komt, dan zal mis schien eerst over vier, vijf jaren van commissarissen een som inkomen. De vraag is hoe zal dan het verlies zijn? Men zal blij moeten zijn als ten slotte bij procedeeren een bedrag van een roillioen zal binnenkomen. Daarom acht spr. het niet geraden het proces tegen commissarissen te beginnen. Aandeel ho uders hebben dus na te gaan of zij bij het aanvaarden van het aanbod ea- wel bij zullen varen en geldswaardig, rentegevend papier zuilen erlangen. Uit hetgeen de voor zitter zeilde, blijkt, dat commissaris sen beschikbaar stellen negen ton, niet èfond perdu, doch om te zien of er met voordeel een nieuwe ven nootschap is te vormen. De commissie heeft natuurlijk thans geen compleet organisatieplanlaat de commissie echter zien of zij de re constructie kan tot stand brengen blijikt dat mogelijk, dan zal men moeten procedeeren, doch geeft men der commissie tijd van overweging, dan kan men zien i.f met het voorstel iets te doen *s, o'k in verband met de belangen d-c r pand brief houders, maar laat men dan be palen dat vóór 1 Juli een algemeene vergadering zal plaats hebben, waar in over de zaak zal kunnen worden beslist. Maar in verband daarmede zouden dan ook het punt der agenda betref fende erkenning der pandbrieven en al dan niet goedkeuren van balans en winst- en verliesrekennig tot dien da tum moeten worden aangehouden. De Voorzitter zegt, dat ook com missarissen en directie voorstellen punt I, verslag1, balans, winst- en verliesrekening aan te houdenhier toe wordt besloten. De directeur mr. E. J. Everwijn Lange Jr., zeide nu, naar aanleiding van punt 2, machtiging aan de direc tie om stortingen op de aandeelen uit te schrijven, dat er gebrek is aan kantoorbehoeften. Sedert November zijn aan hypotheken afgelost ƒ1.540.000 nog is te betalen aan aflossing van verleden jaar en vroeger f 80.000de Juli-ooupon te betalen bedraagt f 400.000, een totaal dus van ƒ2.000.000. Daartegenover staat aan kasmidde len f 692.000aan effecten uit vroege reservefonds 300.000 en beleening ƒ25.000, te zamen dus ƒ1.018.000. Daarbij moet nog gerekend worden aan aflossing van hypotheek te ver wachten groot ƒ50.000, %vaarvoor geen pandbrieven verantwoordelijk zijn en ƒ50.000 boeten te verwachten, dus sa men ƒ1.118.000. Er is dus een tekort van 900.000. Commissarissen en di rectie zouden die willen gedekt zien door een storting van 30 op de aandeelen waarop reeds 20 is ge stort, d. i. dus ƒ600.000 en 40% op aandeelen waarop 10 is gestort, te zamen 400.000. Mr. Telders meent dat men, wei gerende aan den wensc.h van commis sarissen en directie te voldoen, daar men anders beslist zal komen te staan voor een faillissement, dat nog erger zal zijn dan geleidelijke liqui datie. Evenwel stelt de commissie voor om een volstorting te vragen van 50 op alle aandeelen. De voorz'tter zegt dat de commis- dit amendement overnemen. X. schrijft in de Telegraaf als „to ezonden" In de financieele wereld heeft het rapport van den accountant den heer J. Fred. Bianchi eenige verwonde ring gewekt over de wijze, waarop hij commissarissen der Hollandsche Hypotheekbank in zijn rapport over deze instelling gesauveerd heeft. Men heeft zich afgevraagd, wat de reden daarvan wel kan zijn en, men meent, dat die gelegen is in de bij zondere verhouding van den accoun tant tot één der commissarissen. De heer Van NeLlesteyn commis saris der Hollandsche Hypotheek bank, heeft jarenlang als procuratie houder den heer Bianchi Sr. to zijn dienst gehad en dezen later, bij zijne uittreding uit de firma, tot zijn op volger aangewezen. Begrijpelijk is het. dat. zoowel de heer en Bianchi Sr. als Bianchi Jr. nog altijd over deze waardeering der diensten van den procuratiehouder dankbaar zijn. De redactie teekent daarbij aan „Wij hebben onszelf afgevraagd of wij dit ingezonden artikel moe h- ten opnemen, daar het oppervlakkig riekt naar chantage. Echter, na ge daan onderzoek is ons gebleken, dat de heer J. Fred. Bianchi inderdaad een zoon is van den heer Bianchi, thans mede-firmant van het huis Patijn van Notten Co., dat voort sproot uit de firma Van Nellesteyn Co. Nu komt het ons voor. dat heeren commissarissen hadden dienen aan te stellen een accountant, die in gee nerlei relatie, welke dan ook, stond tot het bestuur. De aanleiding tot ingezonden stukken, als hierboven afgedrukt, ware dan voorkomen." ALGEMEEN HANDELSBLAD. In de Maandag gehouden algemee ne vergadering van aandeelhouders in de Naaml. Venn, tot exploitatie van de N. Amst. Crt., Algemeen Han delsblad, zijn de balans en de winst en verliesrekening over 1905, die ter inzage hebben gelegen, goedgekeurd en, na afschrijving van ƒ34.400 op de bezitttogen der Vennootschap, het dividend bepaald, op 89 per aandeel van ƒ1000. Kerk en School R. K. KERK. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Am sterdam (H. Anna) den WelEerwaar den Heer H. J. I. Wentzel. en tot ka pelaan te 's-Gravenhage (H. Willi- brordus) den WelEerwaarden Heer M. C. M. Bohl, die kapelaan was te Nootdorp. DE FRIESCHE TAAL. Dezer dagen is het volgende ver zoekschrift gericht tot Gedeputeerde Staten van Friesland Het hoofdbestuur van het „Selskip for Fryske taal- en skriftenkennisse" te Leeuwarden, opgericht 14 Septem ber 1844, heeft de eer het volgende ter uwer kennis te brengen dat het Friesch (de eenige Oudger- maansche taal, welke na een bestaan van minstens 20 eeuwen door rond 200 duizend inwoners gesproken wordt dat echter het lezen en vooral het schrijven van die taal door velen on der die inwoners gebrekkig, of in het geheel niet plaats heeft dat dit niet alleen voor het behoud dier taal in het algemeen, maar ook voor haar letterkunde schadelijk is, aangezien zij, die aanleg voor het schrijven to het Friesch bezitten, zich ten dezen opzichte dikwijls niet kun nen ontwikkelen daar zij geen grond- leggend schoolonderwijs hebben ge noten dat bovengenoemd „Selskip" om deze redenen in zijne jaarlijksche al gemeene vergadering van 1900 beslo ten heeft het onderwijzen der Friesch e taal te bevorderen dat hiertoe de eerste stappen zijn gedaan door het verkrijgen van ge schikte kinder-leerboekjes, welke naar men hoopt in den loop van 1906 in druk zullen verschijnen dat thans op den voorgrond treedt het onderwijs van het Friesch (behou dens de noodige medewerking) og de Volksscholen in die plaatsen, waar het in hoofdzaak de omgangstaal der bevolking is, en wel voor kinderen van 10 tot 12 jaar, zoodanig dat evenzeer bijzondere als openbare scholen daar voor in aanmerking komen dat er pogingen zullen worden ge daan om grootere en kleinere schen kingen te verkrijgen tot het vormen van een kapitaal, teneinde uit de rente daarvan school-onderwijs in het Friesch te kunnen bekostigen; dat het ter vestiging van een door loopend goed beheer van genoemd kapitaal of fonds (met het oog op het behoud van een duurzamen staat van zaken) dringend gewenseht is, dat dit beheer zal berusten bij Gedeputeerde Staten van Friesland dat tevens voor een geregelden gang van zaken (tot het handhaven van degelijk onderwijs, onpartijdig heid en goede orde) het van het grootste belang moet worden geacht, dat Gedeputeerde Staten van Fries land, hetzij rechtstreeks, hetzij mid dellijk toezicht houden op het ter schole onderwijzen der Friesche taal, gelijk dit op het lager onderwijs in het algemeen van Rijkswege ge schiedt; dat voornoemd hoofdbestuur ter be reiking dezer beide doeleinden uw steun inroeptimmers, het geldt hier het behoud der eigen taal van het Friesche gewest in een tijdvak, waar in, door het toenemen der verkeers middelen en door andere oorzaken, die taal ernstiger met achteruitgang wordt bedreigd, dan tot nu toe het geval was. Koloniën EEN EXECUTIE. Hedenmorgen, schrijft de „Deli-Ct.", werden te Bindjey binnen de gevan- gonfishetoing de beide Chineezen opge hangen, die op de onderneming Boe- loe Tjina hun kawan in brand staken. De executie werd bijgewoond door den controleur, een lid van den Landraad, den luitenant Ohinees. en de griffier van den Landraad, die het vonnis las. Do beide delinquenten waren wel gemoed, hadden na een vrool ijken avond goed geslapen en kwamen met Oosterseh© onverschilligheid ter plaat se der terechtstelling. De beul, oen oppas uit Median, deed miet twéeJ hel pers zijn werk. Bijzondere dingen we len niet voor. De dokter dljiawa con stateerde den dood. MEVR. VAN HEUTSZ. De „Java Bode" schrijft „Het leek er wel iets op of Don derdagavond (12 April) geheel Bata via te Tandjong Priok present was om de per ss. „Koning Willem III" naar Nederland vertrekkende passa giers uitgeleide te doen. De treinen waren overvol en op het dek der boot stond de menigte letterlijk saam gepakt. WALGELIJK. Ee/n aan den drank verslaafd echt paar te Kosohmin wi'lde zich onlangs geld verschaffen, om zich te bedrin ken. De vader schreef daarom aan zijne elders wonende dochter, dat haai* moeder eenige dagen geleden gestorven en begraven was. Hij had veel kosten gehad en verzocht zijne dochter, hem geld te sturen. Het meisje deed dit, en het zuur ge spaarde sommetje werd in drank om gezet. Kort daarna schreef de man weer, dat hij in het ziekenhuis lag, en niets voor het graf van zijn vrouw kon doenof zij hem weer geld wilde zenden. Het meisje kocht een krans ging, met geld bij zich, naar Koschmin, om zelf voor alles te zor gen. Toen zij het ouderlijke huis bin nenkwam, vond zij daar, tot haar schrik, haai* doodgewaande moeder smoordronken te beid liggen. Z.Ex. de gouverneur-generaal kwam te ongeveer 71/4 uur per extra-trein in gezelschap zijner repatrieerende echtgenoote en zoontje, en met eenig gevolg. Onder de aanwezigen merk ten we o. a. op de generaals G. J. van Kooten, W. G. A. C. Christan en M. B. Rost van Tonningen, voorts de vice-president van den raad van Indië, jhr. O. van der Wyck en de leden mr. S. J. Lagerwey en F. A. Liefrinck en verscheidene andere hoofdofficieren en hooggeplaatste ambtenaren, en natuurlijk ook de familieleden van de vertrekkanden, Kwam men voor het grootste ge deolte om mevrouw Van Heutsz uit geleide te doen, ook niet weinigen waren present om den hoofdagent der Koninklijke Paketvaart-maatsch. den heer E. G. Taylor, en de vele andere met dit schip huis-toe varen den nog even de hand te drukken. Iets over achten vertrok de boot. Volgens den Bataviaschen corres pondent van het „Soerab. Handels blad" is het zoo goed als zeker, dat mevrouw Van Heutsz niet naar In dië zal terugkeeren aangezien de op voeding van nog jonge kinderen haar tegenwoordigheid in Nederland vordert. De honneurs aan het onderko- ninklijke hof, voor zooveel die door een vrouw moeten worden waarge nomen. worden toevertrouwd aan de oudste dochter van den landvoogd, de gewezen echtgenoote van den mar joor Heidens- Zij zal ook aanzitten aan het gast maal, dat de gouverneur-generaal op den 19en April in het paleis te Weltevreden den hoogsten ambtena ren aanbiedt, ter gelegenheid van den verjaardag van den prins der Nederlanden." Gemengd Nieuws SPIJSKAART EN OORKONDE. Een Duitsche rechtbank had dezer dagen te beslissen of een spijskaart tot de „oorkonden" behoort, welker vervalsching strafbaar is. De zaak had zich aldus toegedragen. Een jon geman had zich in een eethuis de grap veroorloofd, op de spijskaart de prij zen in lagere bedragen te veranderen. Het gevolg was dat de waard geschil kreeg met gasten die zich op de nieu we cijfers beriepen. Een aanklacht werd gedaan en ofschoon bij de te rechtstelling de verdediger beweerde dat een spijskaart geen oorkonde is en in rechten evenmin bindend als prijzen in een advertentie, opgegeten, oordeelde de rechtbank anders. En wel omdat een advertentie zich niet tot het „algemeen" richt, maar een spijskaart tot een beperkt getal zij 't ook niet vooraf bekende personen, en ten opzichte van deze een aanbod inhoudt dat bindend is voor den waard .De bekl. werd daarom tot 2 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Hij was tevens voor dit zelfde geval wegens poging tot bedrog aange klaagd, maar werd hiervan vrijge sproken omdat zijn bedoeling enkel was geweest een grap uit te halen, niet anderen een onrechtmatig gelde lijk voordeel te bezorgen. LYNCHEN IN DE VEREENIG DE STATEN. Aan de „Tribune" wordt een erger lijk staaltje gesetod van de lynchma- nie, die in de zuidelijke staten der Amerikaansclïe Unie bestaat. Het ver melde feit viel Zondagavond te Oklo- na in den staat Mississippi voor. Een zekere vrouw, Margaret Mcintosh, werd verdacht, haar echtgenoot te hebben vermoord. De getuigenis wees er op, dat anderen den moord had den gepleegd. Maar har© buren hiel den Mcintosh's vrouw voor zijn moor denares. Derhalve weid zij door een bende buren uit haar woning ge sleept en gedwongen haar schuld te bekennen en hare medeplichtigen te noemen. Men kon haar echter geen bekentenis ontwringen, omdat zij haar onschuld staande hield. De bende hing haar toen op en liet haar na een korten tijd weer op den grond zakken, om haar alsnog een gelegen heid ie geven een bekentenis af te leggen. Zij bleef echter verklaren, geen opheldering van de misdaad te kunnen geven. Waarop zij voor de tweede maal omhoog werd getrokken. De lynchers lieten haar hangen tot zij haar goed en wel dood waanden. Waarop het touw werd doorgesneden en het vermeende lijk onder een hoop rommel werd begraven. De vrouw was echter niet dood. En na haar be wustzijn te hebebn herkregen, werk te zij zich uit haar graf en snelde naar de overheid om zich over het tegen haar gepleegde misdrijf te be klagen. De politie ging er dadelijk op uit, om de schuldige lynchmaniaks te arresteeren. Verleden week stelden 47 blanke vrouwen zich borg voor de voorloo- pige invrijheidstelling van een blanke landbouwer in Texas, die een neger had doodgeschoten wegens een aan slag op zijn (des landbouwers) doch ter. Hoezeer Roosevelt ook tegen de lynchwet ageert, de zuidelijke Ameri kanen laten zich dat barbaarsche strafrecht niet ontnemen en gaan er gemoedereerd voor de gevangenis in, door hunne buren als martelaars be schouwd. EEN BOEKERIJ VOOR BLINDEN. Zulk een boekerij bestaat sedert het vorige jaar te Hamburg en bezit reeds 1685 boekdeelen van letterkundige en wetenschappelijke werken en 37o0 dee- len muziek. Alles natuurlijk in blhi- dendruk. In bewerking zijn voor deze bibliotheek thans uitvoerige werken, zooals Bismarck's Gedenkschriften. Darwin's Ontstaan der Soorten, Kant's Kritik der reinen Vernimft, Hamack's „Wesen des Christentums", de brief wisseling tusschen Goethe en Schiller, enz. De bibliothecaris zelf is een blinde en neemt die betrekking uitste kend waar. Ook blindën in andere plaatsen kunnen boekwerken ter leen ontvangen, maar men stuit daarbij op do kosten, omdat de doelen, die groot van formaat zijn, niet onder kruis band', maar enkel ais postpakketten kunnen worden verzonden. Het jaar verslag dringt er dan ook op aan, dat voor deze nuttige instelling een gun stige bepaling in de Postwet worde op genomen. DIEP TREURIG. Door een heele reeks zware onge lukken is de te Stanislau in Galicië wonende koopman Weiszhaus getrof fen. Hij heeft achter elkaar van zijn vier volwassen kinderen er drie ver loren en een vierde slechts door een toeval behouden. Voor veertien da gen stierf in de bloei zijner jeugd een zoon, die student was. Zeven da gen later op weg naar het kerkhof ontving de vader telegrafisch bericht van een ernstig ongeval dat zijn oudsten zoon een officier van gezond heid, overkomen was. Zijn beide over gebleven ktoderen gingen nu op reis om hun vader te bezoeken en hem te troosten. De dochter woonde op b-t platteland. Zij reisde met haar broedei, die onlangs ingenieur was geworden. Terwijl het rijtuig over den bevroren Dn jester reed, brak middm i p de rivier het ijs en alles, koecsier paard rijtuig en reizigers verdwenen in de diepte. Na vele moeite slaagde men er in de lijken terug te vinden. OM EEN HOND. Te Frankfurt is onlangs een belee- digingsproces behandeld, waartoe het doodschieten van een hond aanlei ding had gegeven. De fabrieksdirecteur dr. Hoffmann bezat een jachtgebied en de hoofdre dacteur van de Frankfurter „Kleine Presse". de heer Listowsky, had een hond. Én toen de hond van den jour nalist de brutal'teit had op het jacht gebied van den industrieel te komen, schoot deze hem neer. Daarmee was dr. Hoffmann in zijn recht, immers de jachtwet staat den grondbezitter toe honden te dooden die zonder baas op hun grondgebied komen. De heer Hoffmann had dan ook zijn jachtopzieners last gegeven al dergelijke indrtogers neer te schie ten en keerde hun daarvoor een pre mie van een halven mark uit voor eiken afgesneden hondenneus die ze hem brachten. Tegen dit optreden nu was de heer Listowsky in eenige artikelen opge komen, waarbij hij de meening uit sprak dat dr. Hoffmann een onge past gebruik van zijn recht maakte en waarin allen hondenhouders in Frankfurt geraden werd voorzichtig te zijn. Door deze artikelen gevoeld© Hoffmann zich beleedigd, waarom hij een klacht tegen den journalist in diende. Deze werd in eerste instantie tot drie maanden gevangenisstraf, in hooger beroep echter „slechts" tot 1000 mark boete veroordeeld. Dit laatste vonnis is thans echter door het Oberlandesgericht te Kassei we gens technische fouten vernietigd en de zaak opnieuw naar een Landge richt verwezen. Uitlotingen LOTEN BRUSSEL 2$ pCt. k fr. 100 van 1886. Trekking van 17 Mei Vervroegde trekking. 157e trekking, 120 seriën, aflosbaar 2 Jan. 1914. Serie 7741*2 n. 8 fr. 100.000 s. 75655 n. 17 fr. 2500 s. 41850 n. 20 fr. 1000 s. 1947 n. 19 en s. 4209 n. 1 elk fr. 500 158e trekking, 120 seriën, aflosbaar 2 Jan. 1914. Serie 77381 n. 14 fr. 25.000s. 40023 n. 16 fr. 1000s. 26535 n. 20 fr. 500 s. 49766 n. 10 en s. 49796 n. 19 elk fr. *250. 159e trekking, 120 seriën, aflosbaar 2 Jan. 1914. Serie 103199 n. 24 fr. 10.000s. 98251 n. 2 fr. 1000s. 80726 n. 4 fr. 500s. 34973 n. 16 en s. 67984 n. 25 elk fr. 250 160e trekking, 119 seriën, aflosbaar 2 Jan. 1914. Serie 121*21 n. 18 fr. 50.000s. 232*25 n. 12 fr. 2500s. 44918 n. 25 fr. 1000 s. 28812 n. 8 en s. 99929 n. 19 elk fr. 500 161e trekking, 119 seriën, aflosbaar 2 Jan. 1914. Serie 8589 n. 23 fr. 20.000 s. 96857 n. 16 fr. 1000s. 69066 n. 2 fr. 500s. 47175 n. 7 en s. 75812 n. 20 elk fr. 250. 162e trekking, 119 seriën, aflosbaar 2 Jan. 1914. Serie 69061 n. 17 fr. 10.000s. 14556 n. 11 fr. 1000 s. 14475 no. 10 fr. 500 s. 35448 n. 20 en s. 72149 n. 5 elk fr. 250. 163e trekking, 123 seriën, aflosbaar 2 Jan. 1915. Srie 87907 n. 12 fr. 100.0003 17544 n. 18 fr *2500s. 60377 n. 23 fr. 1000 s. 16791 n. 2 en s. 11951 n. 1 elk fr. 500. 164e trekking, 123 seriën, aflosbaar 2 Januari 1915. Serie 92130 n. 14 fr. 25.000s. 96061 n. 24 fr. 1000s. 61100 n. 11 fr. 500 s. 24684 n. 12 en s. 92130 n. 10 elk fr. 250. 165e trekking, 122 seriën, aflosbaar 2 Januari 1915. Serie 31563 n. 14 fr. 10.000s. 43259 u. 24 fr. 1000s. 104160 n. 17 fr. 500 s. 7236 n. 3 en s. 63385 n. 10 elk fr. 250 166e trekking, 122 seriën, aflosbaar *2 Januari 1915. Serie 86911 n.13 fr. 50.000; s. 26453 n. 16 fr. 2500s. 38893 n. '18 fr. 1000 s. 11080 n. 23 en s. 109036 n. 12 elk fr. 500. 167e trekking, 122 seriën, aflosbaar 2 Januari 1915. Seri© 112326 n. 2 fr. 20.000s. 18871 n>. 5 fr. 1000s. 37016 nv 18 fr. 500 s. 27932 n. 13 en s. 52773 n. 5 elk fr. 250. 168e trekking, 122 seriën, aflosbaar 2 Januari 1915. Serie 99713 n. 11 fr. 10.000; s. 49127 n. 22 fr. 1000s. 40309 n. 6 fr. 500 s. 14660 n. 5 en s. 14660 n. 22 elk fr. 250. Bij de 122e trekking is de serie 114646 n. 4 inwisselbaar tegen fr. 1000 in plaats van de serie 14646, die bij vergissing werd vermeld. Trekking van 18 Januari. VERVROEGDE TREKKING. 169ste trekking, aflosbaar 2 Januari 1916. Serie 897 n. 21 fr. 100.000; serie 78353 n. 11 fr. 2500serie 5092 n. 3 fr. 1000serie 6851 n. 23 en serie 44959 n. 14 elk fr. 500. 170e trekking, aflosbaar 2 Januari 1916. Serie 66806 n. 16 fr. 25.000serie 67748 n. 10 fr. 1000serie 25807 n. 13 fr. 500serie 30795 n. 14 en serie 56453 n. 20 eik fr. 250. 171e trekking, aflosbaar 2 Januari 1916. Serie 51324 n. 11 fr. 10.000serie 78241 n. 23 fr. 1000serie 93928 n. 7 fr. 500serie 42921 n. 12 en serie 97692 n. 7 elk fr. 250. 172e trekking, aflosbaar 2 Januari 1916. Serie 62<&8 n. 15 fr. 50.000serie 61149 n. 24 fr. 2500; serie 111484 n. 16 fr. 1000serie 27213 n. 16 en serie K)886 n. 9 elk fr. 500. 173e trekking aflosbaar 2 Januari 1916. Serie 76717 m. 20 fr. 20.000se rie 41221 n. 11 fr. 1000; serie 39905 n. 21 fr. 500serie 93561 n. 14 en serie 93773 n. 19 elk fr. 250. 174e trekking, aflosbaar 2 Januari 1916. Serie 108624 n. 23 fr. 10.000se rie 61258 n. 24 fr. 1000serie 74367 n. 17 fr. 500 serie 7883 n. 5 en serie 115450 n. 21 elk fr. 250. 175e trekking, aflosbaar 2 Januari 1917. Serie 45879 n. 9 fr. 100.000serie 100889 in. 17 fr. 2500 serie 103639 n. fr. 1000 serie 83090 n. 10 en serie 83767 n. 12 elk fr. 500. 176e trekking aflosbaar 2 Januari 1917. Serie 6719 n, 17 fr. 25.000"serie 13364 n. 14 fr. 1000serie 112014 n. 23 fr. 500serie 2673 n. 5 en serie 112199 n. 5 elk fr. 250. 177e trekking, aflosbaar 2 Januari 1917. Serie 71050 n. 8 fr. 10.000; serie 59412 n. 25 fr. 1000serie 89349 n. 25 fr. 500serie 89782 n. 1 en serie 108927 n. 19 elk fr. 250. 178e trekking, aflosbaar 2 Januari 1917. Serie 93182 n. 21 fr. 50.000serie 79356 n. 2 fr. 2500serie 96002 n. 1 fr. 1000serie 77585 n. 12 en serie 82642 n. 6 elk fr. 500. 179e trekking, aflosbaar 2 Januari 1917. Serie 111995 n. 25 fr. 20.000; se rie 7732 n. 13 fr. 1000serie 6716 n. 23 fr. 500serie 1430 n. 11 en serie 79045 n. 25 elk fr. 250. 180© trekking, aflosbaar 2 .Januari 1917. Serie 36165 n. 16 fr. 10.000serie 86853 n. 15 fr. 1000; serie 93577 n. 14 fr. 500serie 67645 n. 23 en serie 79266 n. 24 elk fr. 250. Stoomvaartberichten Het stoomschip Kediri, van Rotter dam naar Java, passeerde 21 Mei! Suez. Het stoomschip Goentoer, van Rot terdam naar Java, passeerde 20 Mei Perim. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, arriveerde 19 Med te Padang. Het stoomschip Sindoro, van Java naar Rotterdam, vertrok 20 Mei van Port-Said. Het stoomschip Djocja, van Java naar Rotterdam, vertrok 20 Mei van Port Said. Het stoomschip Bogor, van Rotter dam naar Java, passeerde 21 Met Ouessant. Het stoomschip Gedé arriveerde 20 Med van Batavia te Rotterdam. Hdt stoomschip BeSoeki arriveerde 20 Mei van Batavia te Rotterdam. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naai* Amsterdlam, arriveerde 20 Mei te Genua. Het stoomschip Flores, van Java naar Amsterdam, passeerde 20 Mei' Pantellaria. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 20 Mei te La Pallice. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 20 Mei te Southampton. Het stoomschip Sloterdijk, van Rot terdam naar Newport News, passeer de 20 Mei. des voorm. te 7 uur, Beachyhead en 21 Mei v.m. 12 uur 15 min., Lizard. Het stoomschip Amsteldijk vertrok 19 Mei des nam. van Newport News naar Amsterdam en Rotterdam. Hot stoomschip Statendam, van Rot- terd;am naar New-York, vertrok 19 Mei, des nam. te 11.40. van Boulogne. FAILLISSEMENTEN. U itges proken Utrecht, 16 Mei. A. Koster, timmer man en aannemer, te 't Geen, bij Ab coude. Rechten-commissaris mr. C. J. H. Schepelcurator mr. Piet H. Ie Glercq. Amsterdam, 18 Mei. J. G. Rond, schilder, te Amsterdam. Rechter-com- missaris mr. P. J. Bij'leveld curator mr. W. P. Vis. Opgeheven: M. Centen, schipper te Kamerik. J H Franken, bierhandelaar te Eist W. L. H. Welke en E. J. Liesegang, te Hilversum. Geëindigd: D J Bokslag, machtoefabrik ant te ZW°Ue' („St.-Crt."

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6