NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7027 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 24 MEI 1906 A HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnuinmer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs31bis Faubourg Montmartre. Het eerstvolgende nummer verschijnt Vrijdagavond a.s. DIT NUMMER BESTAAT UIT 8 PAGINA'S. EERSTE BLAD. AGENDA Donderdag 24 Mei. Muziekuitvoering in den Hout. 2\ uur. Teyler's Stichting Toegankelijk, 14 1 uur. i BrongebouwConcert Haarl. Muziek korps 8 uur. De KroonDiner-concertInternatio naal Quartett 811 uur. Buitenlandsch Overzicht TSAAR EN DOEMA. I Niet alleen heeft de Tsaar gewei- gerd een deputatie uit de Doema te ontvangen nog fraaierhij heeft den voorzitter Moerontsef na het par ticuliere onderhoud geen audiëntie willen verleenen tot overhandiging van het adres van antwoord op de troonrede Terstond na opening van de zit- ting deelde Moerontsef mede. waar om 'hij de wensdhen der Kamer in dit opzicht niet had kunnen ver vullen. De Doema nam daarop dë volgen de waardige motie aan, die door Nofgorodzef was voorgesteld „De Rijksdoema oordeelt dat het belang van het adres bestaat in zijn inhoud en niet in de wijze waarop het wordt overgebracht en gaat over tot de orde van den dag." EENE EERSTE INTERPELLATIE, is aangevraagd en wel naar aanlei ding van zekere onthullingen van de „Rjetsj". Binnenkort zal die in terpellatie tot den minister vanbin- nenlandsche zaken worden gericht I over de handelingen van een ambte naar, een zekeren Komisarof die pro- claanaties had laten drukken, door welke de bevolking werd opgezet tot gewelddadigheden en bovendien bot singen heeft uitgelokt tusschen ver schillende groepen van personen bij welke botsingen een aantal personen I [werden gedood. Reeds nu werd den minister gevraagd of deze zaak hem bekend was en welke maatregelen hij dacht te nemen om te voorko men, dat dergelijke voorvallen zich herhalen. Prins Oeroessof, onder-minister van binn'enlandsche zaken heeft, toen deze schandalen hem werden be richt. ontslag genomen uit zijn ambt. De „Times" weet mede te deelen, dat de bovengenoemde Komisarof een subsidie van 75.000 roebel uit de schatkist kreeg ten bate van zijn drukkerij. HET VERGAAN VAN HET SCHOOLSCHIP. De leerlingen van 'het sclhoolschip „De Smet de Naeyer" hebben Dins dagmorgen aan den procureur-gene raal te Brussel een schrijven gericht waarin gevraagd wordt, dat het ge rechtelijk onderzoek, door den mi nister van justitie voorgeschreven, zander vertraging zal worden inge steld. en dat voor hun vertrek naai den vreemde de geredde matrozen en officieren zullen worden onder vraagd. De leerlingen verzoeken dat hiet onderzoek zal worden ontnomen aan den rechter Caroly te Antwerpen, daar die rechter deel uitmaakte van hiet ..Comité de 1'Association mariti me" welke het schools-chip un't- rustte. Een groep ouders en bloedverwan- en is een proces begonnen tegen den Staat en de „Association Maritime"; zij eischen schadevergoeding. DE HONGAARSCHE RIJKSDAG. In de troonrede, waarmede Dins dag de zitting van den Hongaar- schen Rijksdag is geopend, wordt herinnerd aan de gebeurtenissen, welke het constitutioneele leven in wanorde brachten dank gebracht aan de Voorzienigheid die een einde maalde aan den toestand en de hoop uitgesproken dat voortaan alle wetge vende factoren zullen handelen overeenkomstig de grondwet. Ondanks het verbond en de vriend schapsbanden is het noodzakelijk te voorzien in de verdediging van het land. De nieuwe Rijksraad zal bijeenge roepen worden na de voltooiing van de kiesrechthervorming. STAKINGEN IN ITALIë. Stakers plunderden Dinsdag té Gonnessa een winkel. Carabinierie, die tusschen beide kwamen jverden met revolverschoten ontvangen, die door hen beantwoord werden. Twaalf betoogers werden gewond, één dood geschoten. Het kwam ook in Nebida tot een botsing, waar een man werd dood geschoten en een gewond. PAUS PIUS X. De beterschap in den toestand van Pius X houdt aan. De koorts is af. Lapponi heeft Z. H. echter voor zichtigheidshalve aangeraden, nog het bed te houden. De Paus heeft! Dinsdag kardinaal Merry del Val ontvangen. DE NIEUWE FRANSCHE KAMER. De opening van de nienwe Fran- sche Kaaner is thans definitief op 1 Juni bepaald. Eerst in de tweede zit ting zal een president worden be noemd. De samenstelling der Kamer is thans als volgt Onder de 585 leden zijn 78 conser vatieven en liberalen, 24 nationalis ten. 77 progressisten, u links-libera len, 110 radicalen. 143 sociaal-radi calen, 56 vereenigde socialisten. 19 onafhankelijke socialisten en één anti-socialist. Naar de beroepen verdeeld, zijn er in de Fransche Kamer 138 advocaten en notarissen. 120 landeigenaars, 5? dokters en apothekers, 40 journalis ten,' 30 industrieel en, 29 oud-rech ters, 26 professoren en leeraars, 10 vroegere prefectuur-ambtenaren, 7 diplomaten, 4 financiers, 2 geestelij ken. 2 readers en 2 kunstschilders. Vier afgevaardigden zijn leden van de Académie (de heeren Barrès. De- sohanel, De Mun en Ribot), de „Ecole polytechnique" telt 14 oud- kw.eekelingen onder de leden. De so cialistische groep bestaat uit 12 ar beiders. 11 journalisten. 7 advocaten, 5 onderwijzers, 4 geneesheeren, 2 ingenieurs en 34 beroepspolitici. DE TOESTAND IN MAROKKO. De Marokkaansche zeeroover El Valiente, die het Engelsche scheepje- „Consuelo" aangeklampt en opge bracht heeft, is dezelfde die indertijd kapitein Crowfher en een ander zee officier gevangen nam. Hij vraagt nu 400 pond sterling als losgeld van de Engelsche zeelieden. Tegelijk komt bericht dat ook een Amerikaansch schip lastig gevallen is op de kust van het Rif. Het stoom schip „Manolita" van Tetoean ko mende, bevond zich ter hoogte van Penon de 1a. Gomera, toen het we gens averij de kust moest naderen. Daar werd het omringd en aangeval len door Moorsche vïsscbers, die den gezagvoerder dwongen, eenige Moor sche passagiers uit te leveren, die tot den stam der Beni Burriel be hoorden. Stadsnieuws Feest in 't Buitenhuis. Heden is 't een feestdag voor de verpleegden in het Stads Armen- en Ziekenhuis. Zooals we vroeger reeds meldden, viert heden de directeur dezer inrich ting de heer R. Vermeulen Hz. zijn zilveren feest als zoodanig. De heer Vermeulen, die zooals onze lezers weten, vroeger hoofd eener school te Warns veld was, is èn bij zijn personeel èn bij de verpleegden zeer geliefd, door de humaniteit, die hij in zijn werkkring ten toon spreidt. Vanmorgen vroeg kwam het be stuur den jubilaris gelukwenschen met dezen feestdag. Ter herinnering aan het jubileum vereerde het bestuur den heer Ver meulen een fraai en spiegel. Natuurlijk bleven de verpleegden en het personeel niet achterwege in hul debetoon. De eerste schonken fraaie bloemen en een zilveren sigarenkoker, de laat- sten boden hun chef een canapé aan. Verder zonden een aantal vrienden en bekenden hun gelukwenschen, die vergezeld gingen van een groot aan tal bloemstukken. Ook eenige leden van den Raad kwamen den jubilaris complimenteeren. Op het voorpleintje van het gesticht prijkten boven de ingangen net uit gevoerde blauwe schilden, vermel dend in zilveren letters het feest, dat in de inrichting gevierd werd. Met groen en bloemen had men vender het pleintje een feestelijk aan zien gegeven. Hedenavond om 7 uur is er feest zoowel voor de kleinen als de grooten. De eersten krijgen een kinderfeest onder leiding van de heeren Martin, terwijl de oudjes met voordrachten zullen bezig gehouden wonden. Van het gesticht en uit de omrin gende woningen wapperde de drie kleur. Antieke meubelen. Het is wel een eigenaardig feit, dat in den tegenwoordigen tijd, nu er zich allerwegen een nieuwe richting baaubreekt in de meubelnijverheid, bdhoefte bestaat aan een fabriek van nieuwe antieke meubelen. Dat die be hoefte werkelijk bestaat wordt bewe zen door de zaak van de firma J. N. A. van den Bogaard, die thans ver groot is overgeplaatst van het Klein Heiligland naar den Raafesingel No. 30 A. Op een flink stuk grond, tot nu toe als tuin gebruikt, heeft de heer Boks, aannemer, onder leiding van den heer J. A. Traanberg. architect een nette magazijnwinkel met ruime en goed verlichte werkplaatsen gebouwd. In den winkel zijn eenige fraaie, nieuwe oud-stijlige meubeltjes ten toongesteld. Men ziet er keurig inge legde tafeltjes, vitrine-tafels voor zil verwerk. theestoven, empire-meubel- tjes, enz. Zoo voor het oor ligt er wel een contradictio internimis in de woorden „nieuw antiek", maar als men al deze meubeltjes eens bekijkt, de meubeltjes die tafereeltjes in 't geheugen terug roepen van tientallen, ja, honderden jaren geleden, dan voelt men er wel iels Voor, dat fabrieken .als deze zorg dragen, dat de oude kamerinrich tingen niet geheel verdwijnen, al be grijpt men dadelijk, dat deze meube len nu niet juist het ideaal vaar ge bruiksvoorwerpen zijn. Achter der winkel zijn de reeds ge noemde werkplaatsen ruim en goed verlicht opgetrokken. Een aantal werklieden, die afzon derlijk voor dit eigenaardige bedrijf gevormd moeten worden, 'zijn hier bezig met hun arbeid;, die vaak een geduldwerkje is. Vooral het ipteggen van al die kleine stukjes hout is een gepeuter iön geknutsel, dat vaak we ken arboids voor één meubelstuk vor dert. Achter op de plaats zijn de droog plaatsen voor de dure en eigenaardi ge geteekende houtsoorten, die hier in dunne platen liggen. Daar ziet men het in dezen tak van nijverheid geliefkoosde saüjnihout, Tliuja-hout, mahoniehout-, slangen hout enz. We kunnen niet nalaten, den heer Bogaard, die in tien jaar tijd zijne zaak van een klein bedrijfje in de Voorzorgstraat tot zulk een Hinken omvang heeft opgewerkt, dat zelfs naar liet buitenland, met naane naar Engeland en Amerika, wordt uitge voerd, geluk te wenscben en eindi gen ons verslagje over deize merk waardige nijverheid met er op te wij zen. dat de firma BogeTd en een fabriek in Arnhem de twee eenige za ken in Nederland op dit gebied "zijn. De Passiespelen. Gedurende een drietal weken zijn te 's-Gravenhage in het Gebouw van den Haagschen Kunstkring door den heer H. H. de Haan met zeer veel welslagen vertoond bioscopische op namen van de Passiespelen. Blijkens achterstaande advertentie zullen onze stadgenooten ook in staat worden gesteld, deze beeldenreeksen te zien. Woensdag 30 dezer wordt de eerste voorstelling gegeven in het gebouw ,-St. Bavo". Bouwkunst. Aan liet in druk verschenen jaar verslag over 1905 van de afdeeLing Haarlem en Omstreken van de Maat schappij tot Bevordering der Bouw kunst, ontleeaien wij, dait het aantal leden niet vermeerderd is en nog 36 bedraagt, alsook, da.t de finamcieele toestand der afdteefling betrekkelijk gunstig is. Voorts wordt herdacht het verschei den van den heer J. H. Stoel Azn. en verschillende medledelelingen gedaan over den gehouden gevelwedstrijd, on langs door ons medegedeeld. A an rij din g. Dinsdagnamiddag omstreeks 7 uur zijn twee jonge dames in de Zijlstraat die elkaar op een rijwiel tegemoet re den, in botsing gekomen, waarbij zij beiden met kracht tegen de steen en zijn geslagen. Een der dames kwam met een been tusschen het rijwiel, waardoor dit belangrijk beschadigd werd. De fietsrijdsters zijn verder niet den schrik en ontvellingen aan de handen vrijgekomen. G e v. V o o r w. Een hondenhalsband, een jongens muts, een portcmonnaie met geld, en een bril in étui. Dobbelen. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt wegens het spelen met en om geld op den openbaren weg. Hond overreden. Door de electrische tram is Dins dagmiddag in de Rozenstraat een bond overreden en gedood. Van 't Kantongerecht VAN EEN DRONKEN MANNEKE Even voor dat zijn zaak door den deurwaarder werd uitgeroepen, stond ie op de publieke tribune een dronke- mansgebed te doen, namelijk centen tellen. Dit kopergeklank vertelde ree ls wat voor een menschenkenner, het geen nog aangedikt werd door de mc- dedeefting, dat het manneke zich moest verantwoorden wegens openbare dronkenschap. Hij ontkende t evenwel bij hoog en bij laag, bij kris en bif kras. Hij was niet dronken geweest, dat loog de agent I tWas wel waar, dat hij inde Wilhe'lminastraat op den grond lig gende was gevonden, maarmet van dronkenschap. Och, een oud man is niet- meer zoo goed. ter been, en wordt licht door een flauwte over vallen. De „meester" had dan ook ge zegd, dat ie naar 't gasthuis gebracht moest worden. Toch heeft de politie man dit niet gedaan, wijl de woning van 't manneke dichter bij wa: Hij dronken, hoe konden de heeren dat nu denken In de 76 jaren zijns levens had hij nog geentien bor reltjes 'gedronken. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie geloofde niet veel van 'smans verdediging; nog geen tien borreltjes in zijn geheele leven 't Verbaal van den agent gelooven- de, eischte Z.E.A. drie gulden boete. UITSPRAKEN. H. S. te Heemstede, 4 overtredin gen Drankwet, twee maal f 1 en twee •maai f2 boete of vier maai één dag 'hechtenis. J. T. R. te Haartom, vier overtre dingen Veiligheidswet, vier maal f 5 boette of vier maal twee dagen hech tenis. J. M. te Beverwijk, sar A. R. te Bloe- niien'daal, overtreding als boven, rasp. f 1 of f 3 boete, suibs. een dag hech tenis. M. V. en M. W. Z. te IJmuiden, H. V. te Haarlem en J. P. K. te Bever wijk, allen overtreding Arbeidswet No. 1 twee maal f 2 of twee maal 1 j dag hechtenisNo.. 2 en3 ieder 2 boete en No. 4 f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. ten Z. te Halfweg, 2 overtredin gen J achtweit, twee maal f 3 boete of I twee maal 2 dagen hecht G. en J. v. d. W. te IJmuiden, over treding als boven, ieder f 5 boete of 3 dagen" hecht. G. J. te Amsterdam, overtr. Spoor- wet, f 3 boete of 1 diag hecht. A. v. d. L. te Groningen, wegens het niet- kennis geven van verhuizen, vrijgesproken. "W. S. S. en J. Z. J. t.e Haarlem, wegens als getuige opgeroepen weder rechtelijk wegblijven, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. T. J. B. te Haarlem en 18 anderen, overtreding Motor- en Rijwielregle ment. allen f 1 boete of één dag hech tenis. G. J. te Haarlem, overtreding Re glement op de wegen in Noord-Hol land. twee maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht. J. J. V. te Den Haag, overtreding Bouwverordening Beverwijk, 10 boe te of 3 dagen hecht. J. W. F. te Beverwijk, overtreding politieverordening Beverwijk, vrijge sproken. D. S. te Haarlemmermeer, wegens het in de gemeente Haarlem vervoe ren van schadelijk vleesch, fl0 boete of 5 dagen hecht. J. de W. te Haarlem, 13 overtredin gen Jachtwet en Wetboek van Straf recht (allen verzet togen vroeger ge wezen vonnissen) alle vorige uitspra ken bekrachtigd. Voorts werden nog 31 personen we gens openbare dronkenschap veroor deeld ,resp .tot hechtenisstraffen van 3 weken, 14 en 7 diagen en tot geld boeten van f 2 subs. 2 dagen hecht. Aanbesteding. Op Donderdag 21 Juni zal door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur alhier, worden aanbesteed het maken van uitbouwen met kel ders aan het zuidelijke blok wonin gen voor het sluispersoneel bij de Oranjesluizen te Schellingwoude be- hooreude tot de werken tot onder houd. herstel en verbetering van het Noordzeekanaal. Raming f 11.900. Katholiekendag voor het Bisdom "Haarlem te Delft. Het uitvoerend comité van den Katholiekendag, die in October voor het Bisdom Haarlem te Delft zal worden gehouden, bestaat uit de heeren: J. N. J. E. Tliijssen te Haarlem, voorzitterProf. H. J. v. Swaag te DelftJhr. Mr. L. E. M. van Finesse te RijswijkMr. W. S. J. van Waterschoot v. d. Gracht en Dr. P. J. F. Vermeulen te Amster dam, P. Bos te HoornW. C. J. Pastoors te 's-GravenhageA. Gi- lissen te Rotterdam en J. Vroome te Middelburg. Hinderwe t. Door den heer W II. Lamp is ver gunning gevraagd lot- oprichting van een sigarendrogerij in de per- ceelen Kromme Elleboogsteeg 5 en 7. Bezwaren kunnen bij B. en W. dezer gemeente ingebracht worden op 5 Juni des middags 1e 11/2 uur. Geslaagd. Te Leiden is geslaagd voor het cand.-examen in de rechten de heer J. J. Ferf. alhier. Dreiging met werkstaking. Gisterennamiddag omstreeks 3 uur heeft de politie assistentie moeten verleenen aan den aannemer en met selaar P. Groenings. aannemer van het verbouwd wordende St. Elisa- beths Gasthuis, aan het Groot Heilig land, die twee beschonken opperlie den had ontslagen, waarom de an dere werklieden dreigden het werkte staken. Het werk werd echter voortgezet, maar de twee ontslagen opperlieden niet weder aangenomen. De politie blijft toezicht op het werk houden. Werkloosheid. De Christ, werkliedenvereenigin gen alhier hebben zich reeds gcrui- men tijd; bezig gehouden met het vaststellen /van statuten voor een fonds tot vergoeding van schade, ontstaan door werkeloosheid, geves tigd te Haarlem, Op een Dinsdag avond gehouden vergadering van af gevaardigden van deze vereenigingen zijn thans deze statuten voorloopig vastgesteld. Examens Akte L. O. Haarlem. 22 Mei. Geëxamineerd 6 candiidaten, afgewezen 3, toegelaten 3, n.l. de dames G. Ridder, Monni kendam-; L. M. D. Schoterman, Haar lem en H. J. M. Schudel, Santpoort. Faillissementen. Bij vonnissen der Arrondissemente- Rechtbank alhier d.d. 22 Mei 1906 zijn opgeheven de faillissementen van J. Ruijter, bakker, wonende te Vel- sen, uitgesproken 8 Mei j.J. A. Schipper, schilder en koopman, wonende te Purmeriand, gemeente 11 pendam, uitgesproken 1 Mei j.l. Uit de Omstreken J u b i 1 Hedenmoi'gen herdacht, onder vele blijken van belangstelling, de heer De Zwart, ploegbaas in den schil derswinkel aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij genoem de Maatschappij in dienst trad. Omstreeks negen uur kwain de ju bilaris aan de werkplaats en werd daar door superieuren en werklieden gefeliciteerd. Van laatstgenoemden ontving hij een prachtige salontafel evenals van de Maatschappij eene enveloppe met inhoud en diploma. Trouwlustigen. De dag vóór Hemelvaartsdag schijnt een bijzondere (Lag voor trouwlusti gen te zijn. Heden toch tradien niet minder dan 26 paartjes in het huwe lijksbootje. Getrouwd werd niet alleen in de haï van liet Stadhuis, maar ook tegelijk in de za-al op het Prinsen hof. BLOEMENDAAL. Villabouw. Door den heer Buiige te Amsterdam is van Jhr. P. Teding van Berkhout ongeveer 7 H.A. bouwterrein aange kocht. alwaar eerlang de grootste villa uit heel den omtrek zal worden gebouwd. Dit groote stuk bouwterrein is liet nog onbebouwde gedeelte van de overplaats van „Boekenrode" en be grensd door den Doodweg en Boe- kenroderweg en de nieuw aangelegen weg door het villapark „Koeduin". Daar dit gedeelte bosch, het z.g. beukenbosch, dikwijls beschouwd werd als voor het publiek te zijn opengesteld, en als gevolg daarvan dan ook zeer vele vermoeide fietsrij ders en wandelaars onder die prach tige hoornen schaduw zochten, is het zeker te betreuren dat dit bosch ook zal worden afgesloten. DE TELEPHOON-QUAES11K TE LISSK. Men schrijft aan 't „Nieuws": Wij, Lissers. zitten in de penarie; laat ik u eens vertellen hoe. In onzen tijd van vooruitgang hadfdien we een telefoon noodig. Nu, daar is aanko men aan. De gemeente vroeg en kreeg conoessie. Een consortium, onder den naam van de Bell-Telephoon-Maat- schappij, bracht het net aan en klaar w a.s het zaakje, 't Floreerde weldra. Het Rijk ging als een goed huisva der de zaakjes na, en eensklaps hoor den we, dat er onregelmatigheden hadden plaats gehad en diensvoOgens liet Rijk de concessie weer zal intrek ken op grond van die onregelmatig heden. Nu is er in de indertijd opgemaakte voorwaarden sprake van naasting na zooveel jaren, volgens kapitaalstaatof taxatie. Maar ook al op grond van de genoemde onregelmatigheden, weigert liet Rijk. den kapiiaa-lstaat to erken nen, en stelt 't, dat deze niet langer van kracht is, hoewel de staat reeds van de posten, met die onregelmatig heden besmet, gezuiverd was. Rechtsgeleerden van naam onder zochten de zaak reeds, doch wie het winnen zal, staat nog niet vast. Begint de gemeente een proces, dan zijn de bollenhandelaars ongelukkig; want gedurende het proces /.al er dan wel geen telefoon zijn. Gaat de gemeente niet procedeeren, dan zullen de portemonnaies der aan deelhouders wel lijden, wijl het Rijk dan de telefoon wel zal overnemen te gen taxatieprijs en ze zal gaan exploi- teeren. Wat zal het zwaarst wegen HAARLEMMERMEER. Vandaag werden te Hoofddorp 16 huwelijken geslotenhet hoogste ge tal tot op heden. M u s e u m van K u n s t n ij v e r- beid. Dinsdag 22 Mei had do 26ste verga dering van den Raad van Bestuur van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem plaats, in de Raadzaal van genoemd Museum. Tot voorzitter van, den Ilaad werd herkozen F. M. Baron Van Lijnden, diiö tevens voor den raad zitting zal nemen in de commissie van het Mu seum. Tot ondervoorzitter werd gekozen de heer P. Langerhuijzen Pz. en tot. secretaris de directeur van het Mu seum, de heer E. A. von Saber. Eene commissie van advies uit den Raad werd benoemd. Het lidmaat schap van den Raad werd aanvaard door den heer A. van Rossum. Door de commissie werd rekening en verantwoording omtrent hdt beheer van Museum en school gedaan. Aan den directeur van het Museum werd opgedragen de tentoonstelling van de werken van den onlangs gestorven Brusselschen beeldhouwer Julien Dil- lens in het Museum te organ iseeren. Door den directeur van het Museum werden mededeelingen gedaan om trent het Congres de L' Art Public, dat September 1905 te Luik werd gehou den en door hem werd bijgewoond, die door de aanwezigen met belang stelling werden vernomen. Hemelsvaartsdag is de toegang kos teloos. HEEMSTEDE. Op de boerderij van wijlen den heer Van der Berg. komt een hygië nische melkerij. Er wordt een stal gebouwd voor 140 koeien. in VELSEN. Thans wordt hier de collecte houden voor de noodlijdenden Zeeland. Dit geschiedt door dames uit de geteisterde streken in nationaal cos- tuum. De dames zijn de gasten van eenige ingezetenen. ZANDVOORT. Politievergadering. Dinsdagnamiddag is alhier gehou den eene vergadering van de onder- afdeeling „Kennemerland" van den Alg. Ned. Pol. Bond, in een der za len van ,,Ons Huis". Door den voorzitter werd te om streeks vijf uur de vergadering ge opend, hij heette de aanwezigen har telijk welkom, en sprak zijn dank uit, dat zoovele leden naar het prach tig gelegen Zandvoort waren geko men om de belangen van den Bond te bespreken. In een kernachtige toe spraak herdacht hij het tweejarig be staan der onderaf deeling en sprak verder den wensch uit dat de veree- niging maar steeds in bloei mag blij ven toenemen. Door den secretaris werden de no tulen van de vorige vergadering voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag ,dat daarna door den Secretaris werd voorgelezen bleek, dat de vereeniging steeds voor uitgaande is en dat het ledental tot 36 is geklommen, tegen 26 het vorige jaar. Door den penningmeester werd daarna verslag uitgebracht over den financieelen toestand der vereeniging Uit dat verslag bleek dat in kas is

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1