DE LUSTRUMFEESTEN TE UTRECHT. èffisn: meldt, uit Utrecht aan het „Hbld." Nu wc zoo langzamerhand de maand van- de Lustrumfeesten zien naderen, is liet niet van belang ontbloot meer in bijzonderheden te gaan vertellen, wat het publiek op den grooten dag der maskerade te zien zal krijgen. Wij werden daartoe in de gelegenheid gesteld door den heer Cornells Begeer eigenaar van de Stichtsche Zilverfa- briek, aan wien, zooals vroeger reeds werd gemeld, de leverantie werd op- gedragen van de benoodi'gde harnas sen, kostbare kleedingst ukken, wa pens, schilden, paardentuigen, enz., enz. Er nomen aan den optoaht over de 100 studenten deel en ruim 200 ano nymi, ongerekend den triomfwagen, de wagens voor buit en allegorische voorstelling, de tachtig paarden, de vier vitte ossen, enz. De grootste aantrekkelijkheid van den stoet owrdt gevormd door den Imperator, staande in zijn prachtigen triumfwagen, door -vier paarden ge trokken. welker forsche ruggen bedekt zijn met fijn-geborduurde dekken, schitterend in hun kleuren van goud, purper en wit. Een meer rijke ver siering, volkomen harmonieerendmet al wat t8t de directe omgeving van den Imperator behoort, kan men zich moeilijk indenken. Voor den wagen heeft de triumfee- rende Caesar een speciaal kostuum, bestaande in een lange wit-zijden tu nica, kunstig en met veel smaak met gouddraad bestikt, waaromheen een groo te 'purperen mantel gedragen wordt, die met zachtgetinte, blauwe vierkanten en veel goud is bewerkt. Op den dag der wagenrennen zal d« Imperator een zeer kostbaar harnas dragen, voor welks bewerking in de ateliers van den heer Begeer speciale kunstenaars werkzaam zijn. Het is van verguld koper en wordt geheel uit de lianid gedreven. Op het borststuk zijn1 tal van figu ren en voonsteJüinigeii aangebracht, sommige tot in de uiterste finesses doorgevoerd en op enkele plaatsen 3 c.M. 'hoog uitgedreven. Bij höt bezich tigen van zulk nobel werk hei-kent men oogenhlikkelijk de machtige hand van tien waren kunstenaar. Op dezelfde artistieke wijze zijn het roggestuk, de beenstukken, de schou derbedekkingen, kortom de geheele uitrusting bewerkt. Ook de helm is kunstig geciseleerd met cdntaureu-fi- guren en mooi gedreven koppen. Denkt men zich nu het geheel prach tig verguld, dan krijgt men een denk beeld van den indruk, dien die ver schijning van den Imperator maken zal in deze uitrusting. Behalve de reeds genoemde, heeft die keizer nog de beschikking over vier avond-costu- mes. -Van dezJ is ongetwijfeld het mooiste dat met tien blauwen mantel, diie over al met zilverfiguren is bewerkt en waarbij de hoog© grijze laarzen met zilver keurig zullen uitkomen. Na dein Imperator zijn de mooiste costumes die van de acht Legaten, di'e te hei-kennen zijn aan hun prachtige harnassen met bijbehooreandie helmen. Deize harnassen, waarvan enkele ge dreven, zijn in versdl lillende metaal- soorten uitgevoerd en varieer en daar door in kleuren. De applicaties zijn wederom in een anderen toon gehou den, waardoor het geheel schitterend voorkomt. Bij de Legaten hehooren de Corni- cularii, die mantels dra,gen in dezelf de kleuren als dezen. Verder noemen we dte Germaansche Lijfwacht, bestaande uit 4 officieren te jiaard en 4 te voet, welke gekleed zijn met bonte veLdikurassen, gemon teerd met geel-koperen en ijzeren or namenten. Zij dragen halmen met hooge veeren, voor do ruiters wit ge kleurd', voor de voetknechten uitgroo- te zware vlerken bestaande. De Centurio's, acht in getal, zijn eveneens voorname figuren en vormen geen bepaalde groep, 't Zijn allen op zich zelf staande personen. Verder noemen we den Praefectus JPraetewio. den Praefectus Equatum, den Praefectus Urbi, een groep (van 7) Tri1buni Militum, 8 Lictoren, Dru- sus en Claudius, Drusus do aandacht trekkend door zijn white tunica met zorg bewerkt, en den karmijn-rooden mantel met zilver geborduurd. Indrukwekkend© figuren zullen ook zijnde Germaan Flavus, die eene reusachtige gestalte heeft en'niet min der de gevangen Germaansche vor- sten wier kolossale lengte 21/2 Meter bedraagt. De gevangen Germaansche vorstin nen en vooral Thusneida met haar zoontje zijn vrouwenfiguren, die niet het minst de aandaoht verdienen. De heer Begeer heeft liet portret van den imperator gemodeUitoerd voor de nuedaiMe, weJke als herinnering aan dit Lustrum op- de Cour zal worden aangeboden. Het resultaat van zijn arbeid is verrassend. De medailles zullen in geel-brons geslagen worden en van een antieke patin© voorzien, zooveel mogelijk de historische munten weergeven. Op de keerzijde der medaille ziet men een zegewagen, getrokken door vier paar den. welke gemodelleerd is naar een munt. die in het jaar 17 ter eere van Germanicus t© Rome geslagen is. EMIGRATIE NAAR SAN FRANCISCO. De minister van buiten! andsche za ken brengt ter kennis, dat door den consul te San Francisco aan lien die naar CaKforme wenschen te emigree- ren, aangeraden wordt lo. geen grond in die streken van uit Nederland of Europa te koopen op prospectussen of kaarten, maar zelf de terreinen ter plaatse te komen uit zoeken 2o. geen grond te koopen alvorens ter plaatse een leertijd te hebben doorgemaakt, daar do landbouw al daar anders is dan hier te lande. Zoodoende zullen zij in staat zijn over de hoedan-iglieid en de waarde van den grond te oordeelen 3o. alleen te gaan en hun gezin eerst te laten overkomen wanneer zij besloten zijn om zich er voor goed te vestigen 4o. rekening te houden met de temperatuur welke des zomers in het binnenland zeer hoog is. Te Stockton, te Fresno en in het algemeen in het grootste gedeelte van de dalen van den Sacramento en van den San Joaquin bedraagt z!j meestal 100 gr. 5 115 gr. Fahrenheit. Overigens verdient het aanbeveling om niet te emdgreeren. zonder voor zien te zijn van het noodige geld om in staat te zijn dn den eersten tijd althans te kunnen leven onafhanke lijk van de verdiensten. Belanghebbenden wordt overigens in hun eigen belang aangeraden om niet naar Caldfornië te emdgreeren zonder van te voren omtrent destreek waarheen zij wenschen te gaan en de vooruitzichten aldaar, inlichtingen te hebben ingewonnen bij den consul der Nederlanden te San Francisco, aan wien in het Nederlandsch kan worden geschreven. Op den briefom slag moet alleen worden gezetTo the Consulate of the Netherlands, San Francisco, Californië, U. S. A. (St-Crt.) DAKLOOS Te Nieuweschans (Gr.) leeft sedert 1 Mei een huisgezin (een zieke vader, vrouw en 3 kinderen) onder den bloo- ten hemel, sedert ze met den verhuis dag uit hun woning waren gezet. ONGELUKKEN. Een 25-jarig man is op den Amstel- veenschen weg te Amsterdam van de in beweging zijnde traan gesprongen en door den bijwagen over de rech terknie gereden, ten gevolge waan-an dit lichaamsdeel is gebroken. Een 40-jarig man, die in de Utrecht- schestraat te Amsterdam met zijn rijwiel viel, brak daarbij het rechter been. Een schilder, die op het Rokin te Amsterdam van een ladder was ge vallen en een been brak, is in het Binnen-Gasthuis opgenomen. Een timmerman, werkzaam aan de in aanbouw zijnde R.-K. school in de Kanaalstraat te Amsterdam is bij het overstappen van den eenen balk op den anderen van de bovenste balk laag gevallen en zoodanig terecht ge komen, dat de dood moest worden geconstateerd. Maandagmorgen te half vijf, terwijl de vissöhërsrvloolt zich in voile zee voor Enkfliuizen bevond om dë netten binnen te halen, had e©n treurig on geval plaats. De 51-jarige visscher Maarten Fasol Sloeg, doordien het zeil overvloog, buiten boord. Hoewiel nog pogingen werdien aangewend hem te redden, mocht men hierin niet sla gen, en verdween hij onder de vrij hooge zee. De ongelukkige was# ge huwd, doch laat geen kinderen na. Het 11-jarig dochtertje van v. G., geraakte in 't Rietveld (gemeente Al phen aan den Rijn) bij het omwas- sohen van vaatwerk te water en 'ver dronk. („Tel.") DE SHAH VAN PERZIe NIET ZIEK. Naar mien verneemt heeft de Per zische gezant bij ons Hof, onmiddel lijk na kennis te hebben genomen van 'het telegram in de dagbladten omtrent een; ernstige ziekte, waardoor deshah van Perzië zou getroffen zijn, per te legraaf hieromtrent inlichting aan zijn© regeering gevraagd. Eenige uren later ontving hij van zijn gouvernement het bericht, dat ei' geen sprake was van eenige ernstige ziekt©d© dhiah had' enkel een aanval van jacht, die spoedig was verdwenen, terwijl Z. M. ziöh thans in volmaakte gezondheid beivindit. HERSTELD. Dr. Rupert, uit Gendringen. hooft Zaterdag liet St. Etisabeth-gestichi te Arnhem verlaten en vertoeft nu eeni ge dagen bij zijne familie te Amster dam. De gevolgen van zijne mishan deling door een patiënt zijn nu zoo goed als geweken. De genezing van den ringer zal zich echter nog wed ©en paar weken laten wachten men was over de zetting niet tevreden en heeft dat lichaamsdeel toen nog een maal gebroken. HUIS TOE Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaande- ren aan ,,D© Tijd" Van de vele arbeiders, die dezen winter van hier naar Duitsdhland trokken, keeren thans af en toe enke le onverwachts naar den huiselijken haard terug. De werkzaamheden en verdiensten in Duitsehland vielen hen niet erg mee en daar zij wel wisten, dat de bezigheden op hét veld thans hier ook véle handen vragen, werd hun de waarheid van het spreekwoord ..Oost. West, thuis best" op eens dui delijk en ze aanvaardden vol vreugde do terugreis. WIE IS DE EIGENAAH Dinsdag 15 Mei is bij den heer P. Steijn, sigarenhandelaar te Westzaan, komen aanvliegen een duif, met een ringetje aan een zijner pooten, ge merkt A B W-290-05. De duif is voor den eigenaar aan genoemd adres te rug te bekomen. Z N BAAS AANGEVALLEN. De politie te Viissingen heeft gear resteerd en naar het huis van bewa ring te Middelburg gebracht een 26- jarigen schippersknecht, die Maandag avond aan boord van het schip ,,De Twee Gebroeders" den schipper, die reeds te bed lag, met een hakmes heeft aangevallen en deerlijk aan liet hoofd verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Uit de Arbeiderswereld LOONSVERHOOGING GEVRAAGD. Uit Vlissingen meldt men In een Zaterdagavond gehouden vergadering van metselaars, timmer en opperlieden is besloten niet te staken, maar aan 3e patroons te vragen een loonsverhooging van 1 cent, met ingang van 1 Juli en een van 2 cent met ingang van 1 Janua ri 1907. GEEN LOONSVERHOOGING. Eenigen tijd geleden werd door de arbeiders der Kon. Dev. Tapijtfabriek aan de directie een loonsverhooging gevraagd voor de vrouwelijke arbeid sters. aan welk verzoek de directie geen gevolg wensctite te geven. Wel werd de directie na eenig verder over leg bereid gevonden, om voortaan aan alle stukwerkers de Christelijke feestdagen uit te betalen. Vrijdag werd dit aan de arbeiders der fabriek medegedeeld. Rechtszaken AMOR. Als lammeren, voorafgegaan door den belhamel T., gingen gedwee- langzaam de beklaagden in het bank je. Vier roode pummels, wier spieren nu in ruste waren. Eén der beklaag den was niet verschenen. Wéér was het schalksche GodAmor die het hart van 'n twintigjarigen jongeding op zulk 'n hertje wijze had aangeschoten, dat de vuisten uit de mouwen zijn gestoken. Wel 'n ge weldige naijver moet 'r geweest zijn onder de Slotensche jongelui over 'n kittig-blond deerntje. Want vijf, zeg ge v ij f Slotensche jeugdige mannen hebben den robusten G. d. V. aange vallen. hem geslagen en getrapt... en dat alles om de liefde, de réfhe, groot- sche liefde. Den 21sten Januari waren ze met hun zessen in 'n koffiehuis, de zes aanbidders van de schoone blonde. Vijf zaten er te blaken van minne- lust. één. de gelukkige G. d. V., glim licht© zoetekens, en staarde voor zich uit en peinsde over het deerntje, dat hem z'n liefde had gegeven. Toen hij opstond, volgden hem de vijf anderen. En dezen hebben hem aangevallen, hein tegen den grond geslingerd, hem getrapt, geslagen, hem zelfs waar schijnlijk met 'n mes gestoken. Maar ook G. d. V. schijnt zich flink te heb ben geweerd. en wel met 'n tabaks doos, hem misschien door het kittig- blonde deerntje geschonken. Tegen de vijf jaloersche aanbidders eischte het O. M. rar. Quintus, ver schillende straffen. Tegen één. die reeds veroordeeld is, en 'n ander, die met een nies heeft gestoken, requi- reerde de officier ieder 45 dagen ge vangenisstraf, tegende drie anderen een geldboete van f 25, subsidiair 25 dagen gevangenisstraf. (Tel.) EEN DRANKWET QUAESTIE. De bierhui shouder Marton Johs. Bouquet, Haariemmerhouittuinen 169, te Amsterdam, would door die Amister- damsch© Rechtbank veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf (de edscli was 14 dagen), wegens wedlèrspannigiheild. Hij sloeg dë hianldten van die poüiiti'ebe- arnbten van een knipje, waarmede dë deur van een ruimte achter de' bil jartkamer was geslotdn en bo ven welke deur het opschrift ..Verbodlen toegang" was opgehangen. De Rechtbank was van meendng, dat de ruimte, die door geen andere deur toegankelijk was. moest worden beschouwd als een aanhoorigiheid van de biljartkamer van het 'bierhuis'. Koloniën ATJEH. De correspondent der Tel. te Kota- radja seint „Een ontvluchte veroordeelde ver wondde zwaarden luitenant Watrin". Bedoeld zal wezen, zoo schrijft de redactie van dit blad, de le luit. der marechaussee G. F. B. Watrin, gebo ren 1869. en die in 1896 tot officier benoemd werd. Luitenant Watrin heeft bij het wa pen der marechaussee den lande bui tengewone diensten bewezen, blijken de uit de hem totgekende onderschei- 'dfingen. Hij is ridder van de Militaire Wil lemsorde, werd tweemaal eervol ver meld en is begiftigd met de eeresabel voor betoonde dapperheid. TIMOR. De resident van Timor seint Oemboehrai staakte de betaling der opgelegde boete en vluchtte doch hij is nog niet gevonden. De twaalf uit Kedi geroofde personen zijn nu in onze handen. KOORTSEN IN MADOERA. Tot leider om maatregelen te tref fen tot tegengang der hongerkoort- sen op Madoera is aangesteld de of ficier van gezondheid J. T. Terburgh die derwaarts is vertrokken. (Deli-Ct.) Sport en Wedstrijden TURNEN. De veteraan van het Duitsche tur nen. dr. med. Ferdinand Götz te Leipzig Linden au), viert den 24en Mei a. s. zijn tachtigsten verjaardag. De krachtige grijsaard trekt nog el- ken ochtend naar de turnzaal, waar hij als 20-jarig student reeds voor- turnde. Hij heeft een drukke genees- heerpractijk in Lindenau bij Leipzig en heeft toch nog tijd gevonden om op te treden als redacteur van de ..Deutsche Turnzeitung" en voorzit ter van het Duitsche Turnverbond. Men zal zijn 80en jaardag natuurlijk feestelijk herdenken. WIELRIJDEN. Piet Dickentmann heeft Zondag op de baan te Steglltz, bij Berlijn, een wedstrijd op 100 kilo meier gewonnen in 1 uur 12 min. 42 sec. Tweede was Butler (750 meter achter), derde Gün- ther 1930 meter achter), en vierde Demke (2720 meter achter). Butler bleef tot den 45sten kilome ter aan het hoofdtoen wisselde hij van fiets en werd hij dioor Dickent mann gelapt. Bij den 50sten kilome ter begonnen de wereldrecords (rijden zonder windschermen) te vallen 50 kilometer 35 min. 541/5 sec. 60 kilo meter 42 min. 541/5 sec. 70 kilometer 56 min. 2 sec.80 kilometer 58 min. 44/5 sec. een uur 82 kilometer en 680 meter90 kilometer 1 uur 5 min. 224/5 sec. Guus Schilling hoeft. Zondag liet hoofdniunmer van wedstrijden te Roaame (de hoofdstad van het Fran- sahe departement Loire gewonnen. Tweede Michaud, derde Schwab. Donderdag rijden Schilling enBou- ma te Reims. WIELERWEDSTRIJDEN TE PARIJS. De wielerwedstrijden, die Zondag 1 e Parijs hebben plaats gelhad. leverden het volgend resultaat op Scratch-wedlstrijd 1000 M. le demi- finaJe1 Rettich, 2 Dupré, 3 Grogna. 4 Hourlier2e demi-finale 1 Friol, 2 Ingold, 3 Piard, 4 Dörflingerfinale 1 Friol. 2 Rettich, 3 Dupré, 4 Ingold. Aanmoedigingsprijs, 3000 Meter: 1 Labrousse, 2 Soulier, 3 Hommey. Halve mijl met voorgift. Finale1 Hourlier, 2 Rolimer, 3 Ririère, 4 Tour- nadour, 5 Bouma, 6 Martin. Gouden Rad van Buffalo (derde jaar). Repècltage 1 Moran, 2 Parent, 3 Dussot, finale1 Moran, 2 Rugère. 3 Simar. SCHIETEN. In den nationalen flobertwedstrijd, uitgeschreven door de Koninklijke Weerbaarheids Vereeniging Claudius Civil is" te Amsterdam, ter herdenking van haar 5>jarig bestaan, ten bate van de behoeftige ondstrijders van 183031, gehouden gedurende de maand April, behaalde de heer Willy Theissing te Bloemendaal twee hoofd prijzen, waaronder een beschikbaar gesteld door H. M. de Koningin. LUCHTSCHEEPVAART. Aan de „Frankfurter Zeitung" wordt bericht, dat graaf Van Zeppelin voor de deitle maal zijn luchtschip in ge reedheid gaat brengen. Naar het oordeel van deskundigen zouden de oorzaken van liet misluk ken van don tweeden proeftocht op den 17den Januari j.J., gemakkelijk zijn weg te nernen. Leger en Vloot DE HARSKAMP. Het vaste detachement belast met bet in gereedheid brengen van de le- gersplaats bij Harskamp, sterk 150 on derofficieren ©n minderen, beeft zich derwaarts begeven. Het staat onder de bevelen van den kapitein P. J. A. Vint- ges van het lie regt. inf. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Aardenburg ds. F. Dam- sté te Poortugaal. Aangenomen 'het beroep te Aarts- woud door ds. D. N. Zuitboffte Miid- woud. Bedankt voor het beroep te Ame- rongen door ds. H. W. 'Creutzberg K.Fz. te Wijk aan Ze© en Duin. GER. KERKEN. Bedankt voor bet beroep te Duis burg door ds. A. H. Op 't Holt te Nunspeeit. GER. KERKEN. Beroepen te Zwolle (derdei preidi- kantsplaats) ds. G. Wielënga. te Delft. Bedankt voor het beroep te Zeven huizen door ds. H. N. Boukema, te Zwedioote Oud-Loosdnecht door dë. E. A. Groenewegen te Weistmaas. BEDEVAARTEN NAAR DE GRAVEN DER MARTELAREN VAN GORKUM IN 1906. In Mei. 30 Gouda. In Juni. 7 Geertruidenberg. 18 Kaatsheuvel, 19 's-Hertogeaibosch, 20 Delftshaven en Overschie. 21 Feijen- oord, 26 Roosendaal. 27 Moerdijk. In Juli. Utrecht, 4 Rotterdam 5 Tilburg, 8 Brielle 9 Delft. 10 Bergen op Zoom, 11 Rotterdam. 12 Amster dam, 17 's-Gravenhage, 18 Dordrecht, 19 Haarlem, 21 Mariapolder, 23 Lei den, 24 Soeterwoude, 25 Westland 26 Schiedam, 30 Schoonhoven. 3i Dussen. In Augustus. 1 Schipluiden, 2 Weesp, 6 Breda. 8 Alkmaar, 22 Vlaardingen. (De Tijd.) ONDERWIJZER TE AMSTERDAM. Het onderzoek naar de bekwaamheid en geschiktheid van de ruim 70 solli citanten voor die betrekking van onder wijzer te Amsterdam is geëindigd. Het resultaat is, dat er 32 op de lijst der benoembaren zullen worden geplaatst. Na liet aanstaande examen voor de hoofdact© zal er nog eens eén oproe ping worden gedaan en een nieuw onderzoek worden ingesteld. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het doctoraal examen in de rechtswetenschap door den heer .J. C. van Kempen. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de staatswetenschap op proefschrift: ..administratieve rechtspraak" de heer mi'. H. A. G. van Groenend'©©]. HET NEDERLANDSCH JONGELINGS VERBOND. To Arnhem zal op Hemelvaartsdag dë 53ste jaarlijksche vergadering ge houden worden van het Nederiandsch Jongelings-Verbond Tot de sprekers behoort ook de oud voorzitter der Tweede Kamer, mr. /E. baron Mackay, terwijl jhr. mr. W. C. Quarles van Ufford een referaat zal houden over: ..Waarom Wittekru's- bond Bij de huishoudelijke werkzaamhe den zal o. m. behandeld worden een voorstel van de afdeeling Baarn „Het Verbond neme geheel of gedeel telijk voor zijne rekening de opleiding van een der bondsleden bij de Nederl. Zendingsschool." Een muziekkorps uit Zutfen, plus twee Christelijke zangvereeiiigingen zullen medewerken om de groot© ver gaderingen wel te doen slagen. Gemengd Nieuws GROOTE BOSCHBRAXD IN AMERIKA. De groote boschbrand, die in Wis consin en Boven-Micbigan heeft ge woed, is gestuit. Een totaal oppervlak van 100 vierk. K.M. is 'verwoest, vier doipen en een groot aantal afzonderlijk liggend© boerderijen zijn uitgebrand. Een twaalftal personen is omgeko men en men is zeer ongerust over het lot van voel onderen^ van. wie men niets heeft vernomen. Honderden huisgezinnen hebben geen onderdak. Vele spoorlijnen zijn vernield en de verbinding met de verwoeste land streek is verbroken. De geleden schade wordt op 3 mil- lioen dollars geschat. VERKIEZINGSONRUST. De verkiezingen in Frankrijk heb ben op verschillende plaatsen aanlei ding gegeven tot rustverstoringen. Te Vigan (departement du Gard), hebben troepen clerical en, gewapend met bijlen en knuppels, tot twee ma len toe de onder-prefectuur trachten te nemen, wat hun ook km dëele geluk te. Politie en militairen moesten de orde herstellen. Te Brest had een socialistische be tooging plaats voor de bureelen van de „Dépêche de Brest", en ook hier moest de politie handelend optreden. EEN ZELFMOORDENARES. Een paar maanden geleden pleegde in een Londensch hotel een dam© zelf moord. Zij had zich ingeschreven als Marie Dei val, komende uit Parijs. Dat bleek spoedig een schuilnaam. Na eenogen tijd meldden de bladen, dat de zelfmoordenares door eene zuster herkend was; het bleek een Ameri ka ansche, de gescheiden vrouw van een welbekend millionaar. De zuster had het lijk wel niet gezien, maar door allerlei aanwijzingen was ze ze ker van hare zaak. Evenwel, de dood gewaande Amerikaansche dook in le venden lijve op. Alle nasporingen van de politie hieven vrachtetlaos tot nu eindelijk het raadsel opgellost is door den sleutelbos van de doode. Te Pa rijs vond men namelijk ergens eenige koffers sedert Maart onbeheerd staan, en de sleutels pasten er op. De doode was eene Russin, met name mevrouw Krebel. SOCIALISTEN IN BERN. Bij de herstemmingen voor den Kantonalen Raad in Bern hebben de sociaal-democraten in de hoofdstad een ernstige nederlaag geleden. Van de zeven vertegenwoordigers, die zij tot dusver hadden, werd slechts één herkozen. De socialistische fractie in den Raad telt thans 14, in plaats van 18 leden. DE VESUVIUS. De „Maitti.no" deelt bijzonderheden méde over de door den regen gevorm d-en slijkstroom aan de» hellingen van den Vesuvius. De boeren van Resina, die .meenden, dat een nieuwe lava stroom hun akkers bedreigde, werden door ©en pandek aangegrepen. Indien de regenval voortduurt, zal gèheel Resina onder heft slijk begraven wor den. Zaterdag zijn reedë drie menschen door het neerstortende slijk bedolven. Ook in de richting van Streppia vloeit ©en slijkstroomVele woningen en akkers zijn ernstig bësclhadligtd. BOMMENAANSLAGEN. Het blijkt thans, dat de bom, die Zonldag te Saragassa, voor de Woning van den heer Paraiso^ den voorzitter van dë kamer van koophandel, is ont ploft, eigenllijk voor een ander be stemd was. Vermoedelijk was <1© be doeling de bom te leggen voor de wo ning van den heer Gud'ion, procureur- generaal, die naadt cïen heer Paradso woont. Zooals reeds is medegedieeHd'. is de materieel© sdhad© zeer groot. Vijf pe-r- sonlen zijn in hechtenis genomen 'n verband cm/et dezen aanslag. Toen Maahdag in Kaliisoh, bij War schau, dë overste der dragonders, graaf Kelder, te paard van het exer- citile-terrein naar ide stad terugkeerde, werd' er een bom naar hem geslingerd. Het paard werd gedood, Keiler zwaar gewond. Zondagnamiddag is te St. Chartres (kanton Moaiconitour) een bom gespron gen. Zeven personen werden hoogst rnst% gekwetst en vele andere licht. Telegraphdisch werden genëesheeren uit Poitiers ontbad'en. INBRAAK IN EEN BANK. In het West-Eind van Londen heb ben dievan ingebroken in het bijkan toor van de London and Countybank in St. Jamesstreet. Met valsche sleu tels wisten zij 'het gebouw binnen te dringen en eenmaal binnen braken zij een gat in den muur van denbrand- kluis. waar zij door konden kruipen. Hier maakten zij zidh meester van een bedrag van 950 p. st. aan goud en van eenig zilver. De effecten en bankbiljetten lieten zij liggen. De diefstal werd eerst den volgen den morgen ontdekt. Een nachtwaker bevond zich niet in het gebouw en do concierge, die boven woont, hoor.dë niets. De politie hééft nog geen spoor van dë daders gevonden, maar vermoedt d!at oude klanten aan het werk zijn geweest, omdat ongetwijfeld hier zeer ervaren bank dieven bun slag hebban geslagen. DE STRANDING VAN DE „ROON Ter aanvulling van het berioht over de stranding van het Duitsche stoom schip „Roon" bij Okmashima, kan nog gemeld worden De „Roon" stootte in den nacht van den löden Mei op een klip bij Oki- nashima. De kapitein trachtte dade lijk achteruit te doon stoamen. Hij kon het schip echter niet los krijgen. Er hing een dlohte nevel en het woei ën regende lievig. De passagiers ten getale van 102 kwamen, bijna ge heel ontkleed, aan dék in hopelooze verwarring. Eerst den volgenden mid dag naim het Japansohe stoomschip „Rioki-maroe", hen aan boord. Ook dit schip gélukte het niet de „Roon" los te krijgen. Donderdag kwam de „Rioki-maroe" te Mogi aan, waar de passagiers, die al hun bagage achter gelaten hadden-, ondergebracht wer den in een hotel. Intussoben is de „Roon" dooi' hulp van een Japansch oorlogsschip en het Duitsche stoomsohip „Hansa" weer vlot gekregen en te Nagasaki aange komen. GROOTE BRAND IN DE ANTWERP- SCHE DOKKEN. Zondagmiddag heeft een herige brand een schuur met 4000 ba.len hout wol en stapels hout, aan hetMexico- dok, te Antwerpen, geheel en al in de asch gelegd. De schade wordt op 70.000 francs berekend. Oorzaak onbekend. („Tel.") Officieele berichten KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem, brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer Gemeente, dat het op den 17en Mei j.l. executoir verklaard kohier No. 12 op de Personeel© be lasting dezer Gemeente, dienst 1906, op heden aan den ontvanger der di recte belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldi gen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te vol doen. Haarlem. 22 Mei 1906. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. l.-B. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 30 Cent per Regel. ER IS GEEN BETER BEWIJS DAN DE GETUIGENIS VAN LIEDEN VAN HA4RLEM. Wij wenschen Uwe aandacht te ves tigen op een der belangrijkste punten onzer samenspraken met het publiek. Men haalt immer gevallen aan van personen uit Uw buurt. Iemand, in Engeland woonachtig, zou U mis schien een weisprekenden brief kun nen schrijven rol waarheid, maar gij zult er waarschijnlijk de voorkeur aan geven, er een uit Uw eigen buurt te ontvangen, nietwaar? Mejuffrouw M. Verver, wonende te Oud-Schoten, wijk B 22, bij Haar lem. zegt ons Gedurende den laat- sten tijd had ik onophoudelijk heri ge pijnen in den rug en steken in de linkerzij. wat mij vele slapelooze nachten veroorzaakte, 's Nachts durfde ik me niet in het bed om te keeren uit vrees dat de pijn erger zou worden de .urine was donker bruin, met een bezinksel en liet een onaangename lucht achter. Ik had immer een afgemat gevoel, vooraJ 's morgens bij het opstaanhet scheen me tee alsof ik dan nog meer vermoeid was dan den avond te vo ren bij het naar bed gaan. Ik had altijd een koud gevoel en rillingen de doctor constateerde niersteen. I'k begon mij ernstig ongerust te maken want wat ik ook aanwendde, niets hielp en toen ik van Foster's Rug pijn Nieren Pillen hoorde, wenschte ik 'deze aam een proef te onderwer pen. I'k probeerde ze onmiddellijk en de uitslag was boven alle verwach ting, want reeds na den zevenden dag gevoelde ik me veel beter, de pij nen werden minder en nadat ik de derde doos geëindigd had,, was de pijn in den rug geheel verdwenen. Ik gevoelde me vlugger, opgewekter en sliep weer goed1. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goedduinikit. Verwaarloos nooit een pijn in den rug, gij denkt dat het een lichte on gesteldheid is, maar in werkelijkheid zijn het Uw nieren. De natuur waar schuwt U op deze wijze da.t Uw nie ren de belangrijkste Uwer organen zwak zijn, en hulp vragen. Zij zijn overladen geworden en kunnen hun werk niet meer voleindigen. Daar de nieren de verzamelplaatsen van het lichaam zijn, lis hot hun vveric het bloed te filtreeren en scheiden zij 30 gram onzuiverheden af per 24 uur. Indien zij hiertoe niet in staat zijn, hoopen zich deze onreinheden op in het gestel, doordringen het geheele lichaam en veroorzaken rheumatdek, neuralgie, heuppijn, jicht, lendenpijn hartzwakte, schel© hoofdpijn, flauw ten ernz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Verver ge had1 heeft. Zij zijn te Haarlem ver krijgbaar bij de heeren K. van Eden, Spaarne 38, J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a en J. van Gulik, Zijl straat 98. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel èi f 1.75 voor éen of ƒ10.— voor zesdoo- zen. Stoomvaartberichten Het st. Ardjoeno. van Rotterdam naar Java. arriveerde 22 Mei te aB- tavia. Ht st Tantalus, van Amsterdam naar Java, arriveerde 22 Mei te Ba- pool. Het st. Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Mei van Genua. Het st. Prins W'lem I. van Para maribo naar Amsterdam, passeerde 19 Mei Ponta Ferraria. Het st. BaLi arriveerde 21 Mei van Amsterdam te Leith. Het st. Koningin Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 22 Mei te Port Said. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Wagerungen. 17 M©4. Joh. Vessels, zonder beroep, te Wageningen. Rech- ter-commissaris mr. P. F. A. Cremers; curator mr. D. L. Leccius de Rid der. Zutphen, 17 Mei. H. A. C. Bosch, te Zutphen. Rechter-commissaris jhr. mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhovem curator mr. P. Regt ©ren AJtenia. Leeuwarden. 19 Mei. A. W. Faber, bakker e»n kruidenier, te Leeuwarden. Rechter-coimimissaris mr. C. W. Sdhlin- gemanncurator mr. J. W. Tijsma IJzn. O pgeheven C. van CromvoirtThijssen, schoen maker te Baardwijk. H. van Donkelaar, te Amsterdam. Geëindigd: C. Bakker, weduwe J. van Damme, winkelierster te Ter Neuzen. W. A. Peeters, koopman in hooi, stroo en kunstmeststoffen, te Weert. („St.-Crt.")

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6