NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7030 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 29 MEI 19C6 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem ƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der OXÏS BiJ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 jC YV, 1 Md 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant. GöÜustteerd Zondagsblad, voor Haarlem I 037>4 RedaC"e tn Administra,ie: Groot» Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG, 29 MEI. G r o ot e Kerk: Orgelbespeling. 1—2 uur. Geel. Oude gracht 65: Indus- triebank; jaarl. alg. vergadering van aan d eelh ouders. Feestavond ,,Ons Belang", ver gadering gemeente-vel dw achters. Beverwijk: Vergadering van den gemeenteraad. 9 3/4 uur. Buitenlandsch Overzicht HET MINISTERIEEL ANTWOORD OP HET ADRES DER DOEMA. Minister Goremykln verklaarde, dat de Regeering die gestrenge wet telijkheid ten grondslag legt aan hare werkzaamheden, na op bevel van den Tsaar kennis te lrebben geno men van het adres der Doema, zich ten volle bereid verklaart aan de be werking der door de Doema te berde gébrachte quaes ties in- alle opzich ten steun te verleenen, voorzoover deze nl. d,e perken ivan het aan de Doema toegewezen wetgevend initia tief niet te buiten gaan. Deze steun zal zicli ook uitstrek ken tot de wijziging van het kies recht, ofschoon zij het tijdstip daar voor nog niet gekomen acht. Zijn betoog vervolgend zegt de mi nister, dat de ministerraad groote beteekenis hecht aan het ter sprake gebrachte wetsontwerp op de on schendbaarheid van persoon, de vrij heid van drukpers en van vereeni- ging, met krachtigen waarborg ech ter tegen misbruik dier vrijheden. De minister-president verklaarde zich onvoorwaardelijk tegen de op lossing der agrarische quaestie met behulp van de krooii-landerijen. die van het kabinet en de kerk. Ontken ning van het recht op particulier grondbezit zou beteekenen het looche nen van particulier eigendom in het algemeen, en dit is toch de grond zuil van het staatsleven. De oplossing van de agrarische quaestie kan zonder eenigen twijfel plaats vinden door bestaande wette lijke! middelen. De ministerraad weigert wetsvoor stellen te aanvaarden betreffende de verantwoordelijkheid der ministers en afschaffing van den Rijksraad, daar zulk een radicale verandering fondamenteele wetten zou e:schen, die niet onderworpen zijn aan het toezicht der Doema. Wat betreft de opheffing der uitzonderingswetten en het te keer gaan van ambtelijke wil lekeur bezit de Doema alleen het recht van interpellatie, daar deze zaken uitsluitend tot de bevoegdheid van de regeering behooren. De re geering zal echter zorg dragen, dat Sare ambtenaren de strengste wette lijkheid betrachten. De agrarische quaestie as voor het oogenbiik de belangrijkstede mi nisterraad erkent dat het noodzake lijk is ze met buitengewone zorg vuldigheid en voorzichtigheid op te lossen tegelijkertijd moeten er maat regelen genomen worden tot verbete ring van de bepalingen op het vrucht gebruik van het land door de boe ren en tot verstrekking van meer bouwland aan boeren, die niet vol doende grond in bewerking hebben, door bemiddeling van een landbouw- bank. De regeering erkent, dat de verhooging van het geestelijk en ze delijk niveau van de massa geen uit stel kan lijdende door den Tsaar aangekondigde hervormingen zijn on denkbaar zoo lang eerbied voor wet en recht geen burgerrecht hebben verkregen." De ministerraad diende bij de Doe ma tevens een wetsontwerp in op de verantwoordelijkheid van ambte naren. DE VOORLEZING VAN DE VERKLARING van den minister-president duurde 17 minuten. De zitting werd bijgewoond- door grootvorst Nicolaas Mïchaëlo- witsj en vele diplomaten. De verkla ring werd door de Kamer in diep stilzwijgen aangehoord. Daarop spraken d© heeren Nabokof op kalmen gematigden toon. die grooten indruk maakte, RacLitsjef met hartstocht en sarcasme beider rede werd met daverenden bijval ontvan gen. Vervolgens voerden de heeren Ani- kin en Aladin het woord en wekten groot enthousiasme. Het betoog van den heer Kokosjbin was van meer zakelijken aard. Alle redenaars veroordeelden zoo scherp mogelijk de verklaring der regeering. Te half 4 werd een half uur gepau- seerd, daarop werd het debat voort gezet. Nadat nu zes heftige redevoerin gen tegen 'het ministerie en de mi- nisteriëele verklaring waren gehou den, neemt de minister van justitie, naar het leek uit eigen beweging het woord hij erkende, dat de bestaan de wetten gebreken en leemten heb ben. maar het zijn wetten en naar deze moet men zich richten, tot er nieuwe zijn gegeven. Het ministerie mag niet toestaan, dat een toestand van wetteloosheid ontstaat en het hoopt met de Doema samen de nieu we wetten uit te werken. Deze, in verzoenlijke bewoordingen gekleede, rede werd onder diep stilzwijgen aan gehoord. HET ONTSLAG VAN HET MINISTERIE GBëlSCHT. Om zeven uur des avonds nam de Doema met bijna algemeene stemmen een motie aan. waarbij het ontslag van het ministerie wordt geëischt. DE DUITSCHE .MINISTER VAN KOLONIëN. De Rijksdag weigerde met 143 te gen 119 stemmen, benevens 9 onthou dingen, het .salaris van den minis ter van koloniën toe te staan. Het handelsverdrag met Zweden werd in tweede en derde lezing aan genomen. EEN PAUSELIJKE ENCYCLIEK. De „Osserv-atore" zal een pauselij ke encycliek publiceeren, waarbij af keuring wordt uitgesproken over de Mariavietische vereenigingen en de Poolsche bisschoppen worden ver maand de afgedwaalde priesters en geloovigen weder op het goede pad te brengen. DE PRESIDENT DER HONGAAR- SCHE KAMER. Julius Juste is gekozen tot presi dent van de Kamer van Afgevaar digden. DE A. S. KONINGIN VAN SPANJE. Het moet te Irun een spannend oogenbiik geweest zijn, toen de trein het station binnenreed, de trein die Spanje's aanstaande Koningin over de grens gebracht "had. Het statfon daverde van de juichkreten. De trein moest heel langzaam rijden, om dat er anders ongelukken zouden -kunnen komen op het volgepropte perron. Juist, waar Koning Alfonso stond te wachten, kwam de waggon van Etna te staan. De Koning was diep geroerd, toen zijn bruid uit den trein stapte, en hem tegemoet kwam. Vreugdeschoten knalden, de muziek speelde Engelsche en Spaan- sche volksliederen en de menschen waren dol van opgewondenheid. De prinses stapte over in den koninklij ken spoortrein, die haar naar Madrid zou brengen. Maar eerst ontving zij in het salonrijtuig huldegroeten van jonge meisjes uit de grensplaatsen, die haar welkom heetten op Spaan- schen bodem. Het aantal ruikers was Diet te tellen. Toen de trein naai- Madrid ver trok, was het kwart na vijf in den morgen. Nog lang kon het bruids paar het gejuich hooren van de men- schenmassa aan het station, dieniet ophielden den trein na te roepen Viva la reina, viva la reina. Stadsnieuws Ex am en-commi ssie. Onze stadgenoot de heer P. Doorn, directeur van de Ambachtsschool, is benoemd tot lid van de commissie be last met het examineeren voor dé acte tot liet geven van middelbaar onder wijs in hand- en rechtlijnig teekenen, welk examen dit jaar te Rotterdam zal gehouden worden. ,.HET SPEET HEM WEL VAN DE EIERTJES 't Was Zaterdagmiddag in de Groo te Houtstraat, dat een man. die eieren vervoerde van den heer Van Schie van het Hoenderpark „Vel- sen". het misfortuintje had, dat een bak met eieren, ongeveer 300 stuks, van zijn wagen viel. Van de eieren kwam niet veel te recht. Een groote gele plas, met ge broken eierschalen er in drijvend, vormde het treurig overblijfsel. Den eierenkoopman bleef niets an ders over. dan zijn klanten te gaan vertellen .dat hij ze op dat oogen biik niet van eieren kon voorzien. Een paar honden hielden des mid dags een eierstruifbachanaal. H er ij k. De herijk heeft Dinsdag 29 dezer van 812 uur plaats voor het Ken- nemerplein, Kennemerstraat Scho tersingel Bolwerkslaan. Baljuwslaan. Kloppersingel. Frans Halsstraat en Spaaradamsche Wegvan 14 uur voor de Ruijsdaelstraat, Saenredam- straat en Maerten van Heemskerk straat. Kwartetwedstrijd. In het Brongebouw werd Zaterdag en Zondag de uitgeschreven kwar tetwedstrijd gehouden. Zooals onze lezers uit de onlangs door ons vermeldde lijst weten, was er heel wat deelneming. Een paar vereenigingen slechts konden hun in schrijving niet gestand doen. Zoo hebben dan niet minder dan 22 kwartetten den bezoekers van het Brongebouw een aantal genotvolle uren verschaft. Natuurlijk waren er wel ©enige kwartetten, die nu niet in alle dee- len de gehoorzenuwen van de hoor ders streelden, maar over het alge meen was het gehalte van den zang goed te noemen. Zondagmiddag in den wedstrijd voor Gemengde kwar tetten was dat zelfs zeer goed. De wedstrijd werd geopend met een Feestgroet, op uitnemende wijze gezongen door het kwartet ..Lore- ley", bestaande uit de heeren C. D. Antonissen B. Langeveld. H. F van Beynen en L. C. de Koter. Deze Feestgroet op woorden van den heer J. Nierop, luidde als volgt Welkom, welkom. Muzenzonen. In de schoone maand van Mei Welkom, fiere Zangrenrei Kunstmin wil uw streven kronen, Hulde brengen in de Mei. Muzenzonen, Zangrenstoet, Weest in Haarlem blij gegroet Laat opnieuw uw zingen staven, Dat het lied de ziel verheft En niet slechts het oor maar treft. Zingt naar 't hart van alle Braven, Dat het ware Schoon beseft 1 Muzenzonen. Zangrenstoet, Heil en huid' U, weest gegroet 1 Hierop werd een aanvang gemaakt met de afdeeling A. van de mannen- kwartetten achtereenvolgens versche nen op het met groen aardig ver sierde tooneel' de volgende viertallen: 1. Caecilia, te Haarlem 2. Onder linge Oefening, te Zaandam 3. Or pheus I. te Rotterdam 4. Amicitia, te Krommenie5. Onder Ons. te Am sterdam 6. Sempre Animato. te Haarlem 7. Na Arbeid Kunst te Rotterdam8. Bosch' Vocaal Man nenkwartet, te s-Hertogenbosch9. Kunst en Vriendschap, te Amster dam 10. Euterpe, te Amersfoort11 Kunstmin, te Alkmaar. Om half elf was de wedstrijd afge- Ioopen en trok de jury, bestaande uit de heeren N. H. AncLriessen, C. H. Phlippeau en Henri Pielage te Haar lem, en Cornelis Dopper en Otto W. de Nobel, te Amsterdam, zich terug, om te beraadslagen. Om kwart vóór elf kwam de uitslag. Eerst sprak echter de heer N. H. AncLriessen, na mens de jury, eenige woorden, ten eerste om den heer G. J. van Gaste ren te huldigen voor het op touw zetten van dezen wedstrijd en ten tiweede om er de aandacht op te ves tigen. dat de mannenkwartetten over 't algemeen te zoetelijk waren. Gaarne had de jury liederen van krachtiger inhoud gehad. De uitslag was als volgt De eerste prijs, bestaande uit vier gouden medailles, werd behaald door Bosch' Vocaal Kwartet, te 's-Herto genbosch, met 4 tegen 1 stem. Gezongen werdDie Vesper, van L. von Beethoven, en De Kleinste, van Joh. H. Loser. Het. kwartet bestond uit de heeren: W. van Son, 1ste tenorH. Her mans, 2de tenoa-; H. Cooymans. 1ste bas Th. van Kempen, 2de bas. De tweede prijs, vier verguld zilve ren medailles, werd toegekend aan Sempre Animate, te Haarlem, met 3 tegen 2 stemmen. Door dit kwartet werd gezongen On® Vaderland, van W- Robert en Landsknechtsstandchen van Orlan do di Lasso. De zangers waren de heeren D. Godefroi. 1ste tenorA. K. P. Vring, 2de enorF. Baart, 1ste bas. en J. G. Eisner, 2de bas. De derde prijs, vier zilveren me dailles, viel ten deel aan Kunstmin, te Alkmaar, met 3 tegen 2 stem men. Gezongen werd Zondagwijding van Fr. Abt. en De Heidebloem, van C. Schellekens. De leden van dit kwartet waren de heeren D. de Vries, 1ste tenorA. J. de Munk. 2de tenor H. J. Land man. 1ste bas; C. J. M. van Schaik 2de bas. De vierde prijs, vier bronzen me dailles. was voor Euterpe, te Amers foort, Deze prijs, die met algemeene stemmen werd toegekend, werd ]>e- haald door de heeren N. Bouman, lste tenorJ. Windt. 2de tenor, P. Graaff, lste basJ. W. Langendorff. 2de bas. Gezongen werd,,Het Verbond der Vriendschap" van W. A. Mozart, en ..Reizigers Avondbede" van C. M. von Weber. Deze uitspraak viel zeer in den geest cler toehoorders. Zondagmiddag om twee uur vulde de zaal van het Brongebouw zich we der met zangcrossen, zangers en toe hoorders. Het was een aangename afwisse ling, da,t de middag bestemd was voor den wedstrijd der gemengde kwartetten, die het voorrecht hebben, dat het krachtige geluid van tenor en bas doormengeld wordt door de liefe lijke sopraan- en altstemmen der vrouwen. Achtereenvolgens kwamen ten teo- neele de volgende kwartetten1 Pui- el ui Studio te Delft, 2 Van Mïlligen te Ouddorp, 3 Euphonia te 's-Gravenha- ge, 4 Ons Genoegen te Haarlem, 5 Con Amore e fuoco te Rotterdam, 6 Onder Ons te Haarlem, 7 Arion ie 's-Gravenhage. 8 Kwartet van 'nu Doopsgezind Zangkoor te Haarlem, Alcmaria Victrix te Alkmaar, 10 On derlinge Oefening te 's-Gravenhage. Om kwart voor vijven werd door de jury wederom bij monde van den heer Andriessen de) uitslag bekend gemaakt, nadat zij een tijd lang had moeten besteden om de zeker niet ge makkelijke beslissing vast te stellen. De eerste prijs, vier gouden me dailles, werd met 3—2 stemmen toe gekend aan Van Mïlligen te Ouddorp, welk kwartet in zijn zang veel over eenkomst toonde met dien van de Wog- numsche zangvereeniging. De jeugdi ge leden van dit kwartet zijnA. E. Pronk, sopraan F. P. J. Pronk, alt A. Volkers, tenor en D. Pronk, ba®. Door hen werd voorgedragen: ,,Vo- gelijn" van S. van Mïlligen en .In stillen nacht" van Frans Co enen. Mei 3 tegen 2 stemmen werd de 2de prijs, vier verguld zilveren medailles, toegekend aan Ons Genoegen te Haar- lem. Kwart etled'en waren: de dames Dora Schoon, sopraan Anna Burgers, 'alt; en de heeren G. Wykhuizen, te nor Anton Smit, bas. Gezongen werd ,,Ecce Penis" van H. Berghuis en „Boven de Starren", van Fr. Abt. De derde prijs, 4 zilveren medailles werd met 3 tegen 2 stemmen toege wezen aan Doopsgezind Zangkoor te HaarLam. Door de kwartet leden - de dames J. Jongewaard, sopraan: A. M. Goode, aJt; en de heeren: B. Lan geveld. tenorG. Otto, bas, werd ge zongen ..Serenade" van B. Klein en „Tenebrae fac'tae Sunt" van M. Haydn. De vierde prijs, 4 bronzen medail les. weid behaald door Pulchri Stud o te Delft, met 4 stemmen tegen 1. De zangeressen en zangers waren. W. v. d. Heuvel, sopraan H. J. Ro vers, altJ. Levy, tenor\Y. van Thienen, bas. Gezongen werd..Die drei Volksbe- der" van F. Mendelssohn Bartholdy en ..Psalm 122" van J. P. SweelincV. De jury, daartoe door den heer Van Gasteren in de gelegenheid gesteld', kende als vijfde prijs met algemeene stemmen nog een diploma toe aan Onderlinge Oefening, te 's-Gravenha ge. Kwartet-leden waren: de dam;? S. Pieneman, sopraan C. Weers, alt en de heerén J. Misset, tenor, en i. P. Kind, bas. Gezongen werd „Ave Verum Cor pus" va.n A. Mozart en „Op het Mee- van Mendelssohn. Ten slotte vermelden we, wat ve niet gaarne zouden vergeten, dat de heer Andriessen een woord van hulde bracht aan dé zangeressen. Over -d'e uitspraak der jury, vooral wat de eerste prijs betreft, waren de hoorders liet niet zóó een® als Zater dagavond. Na afloop van den wedstrijd gaf „Villen is kunnen" een concert in hei park. Des avonds werd de laatste afdeel- ug der mannen-kwartetten gezongen. Hieraan namen deel1 Rotte's M m- nenk'wartet Zanglust te Rotterdam, 2 De Gebroeders te Amsterdam, 3 Or pheus II te Rotterdam, Excelsior te 's-Gravenhage, 5 Alles door Oefen1'ng te 's-Gravenhage, 6 Manner Quarteli „Lyra" te Rotterdam, 7 Oefening kweekt Kunst te Hillegom, 8 Concor dia te Rotterdam, 9 Onderlinge Vriend schap te Amsterdam, 10 Harmonie te Amsterdam, 11 Zang en Vriendschap te Den Haag én 12 Zanglust te Den Haag. Om over elven werd de uitslag be kend gemaakt: lste prijs (4 gouden medailles) Harmonie, te Amsterdam, met 4 tegen 1 st.zangers T. Rey- nen, 1ste tenor; Jan Dijker, 2detenor; H. E. van Brummelen, lste bas; G. H. Berendsen, 2de bas. Gezongen werd „Abenstandclien", van J. A Ahistrom en „Waldesrauschen" van Fr. Ullrich. Tweede prijs (4 verguld zilveren medailles) Rotte's mannenkvvartet Zanglust, Rotterdam, met 4 tegen i st. zangersW. v. d. Heide, lste te nor Tli. L. Minéur, 2de tenorH. F. Grondel, 1ste bas, en C. J. van Dijk. 2de bas. Gezongen werd ..Die Vesper' van L. von Beethoven en ...Die Tra- ne" van Julius Witt. Derde prijs (4 zilveren medailh-F Excelsior, Den Haag, met 3 tegen 2 stemmen. Zangers K. Schroder, lste tenor C. Barten, 2de tenor .1. M oo ning Jr.. lste bas; C. Leunis, 2de bas. Door dit kwartet werd gezongen ,,Je-u Dulcis Memoria" van B. Kathe en „Tn Nederland" van W. van Thienen. Vierde prijs <4 bronzen medailles) Zang en Vriendschap, Den Haag, me'. 3 tegen 2 stemmen zangers waren I- Salters, 1ste tenor; A. J. Mijnders, 2de tenor; J. van Bommel, lste nr-s en Chr. Hemmes. 2de bas. Gezongen werd „Sabbathfeiei van Fr. Abt en ,,Ecce quo modo Moritur" van J. 'Handel. Hiermede was de wedstrijd ten e n- de een aantal der aanwezigen bleven echter nog een poos in de Bron, ou. het goedgeslaagde zangersfeest met een gezellig „onder onsje" te beslui ten. Claud ill's Civilis. Zaterdag 26 Mei had de uitreiking plaats der prijzen, behaald in den onderlingen schietwedstrijd van de Schietvereeniging „Claudius Civilis" in de schietzaal van den heer H. J. Burgers. Schoterweg. De prijzen, welke werden uitge reikt door den lieer J. Krol Kzn., Be schermheer der Vereeniging. weiden behaald door de heeren le prijs J. F. Borghouts; 2e prijs H L. v. Steen- wijk 3e prijs F. Blei 4e pr. E. B. Moolenaars5e prijs N. H. v. Steen- wijk Jr. 6e pr. P. Smit7e pr. Th. Koelman 8e pr. J. M. Voskuyl9e pr. M. Boers10e pr. A. Moolenaars; lie pr. J. N. Stremming; 12e pr. J. Kettrnain13e pr. G. M. van Maas 14e pr. H. J. Burgers. Do verguld zilveren medaille, uit geloofd voor de meeste geschoten twiintigen in dezen wedstrijd, werd behaald door <len heer J. F. Borg houts. In den grooten nationalen schiet wedstrijd uitgeschreven door de Ko- ninkl. Weorbaarhoidsver. „Claudius Civilis" te Amsterdam, behaalde de Schietvereeniging „Claudius Civilis" te Haarlem dén 2en prijs op cylinder. geweer. VAN EEN HOND. Een gezin uit liet gehuchtje Mar- ken-binnen bij Uitgeest was dezer da gen van woonplaats veranderd en had zich hier te Haarlem gevestigd. Natuurlijk ging „Kees", de hond, mede naar de plaats waar z'n baas zijn penaten en laren had Overge bracht. De dag nadat de verhuizing had plaat? gehad, moest Kees. om een licht verklaarbare reden, eventjes naar buiten. 't Bert el hem in de Haarlemsche dreven blijkbaar zoo goed. dat hij op z'n hondenmanier 't stadsleven een poosje gadesloeg, maar tegelij kertijd was het beest door zijn nieuwsgierigheid wat ver van huis afgedwaald en zoo bemeTkte hij op eens. dat hij den weg naar huis niet meer kon terugvinden. Wat nu te doen. „Kees" keek eens diepzinnig voor z-ch uit, tot hij do oplossing van het geval gevonden had. Hij kreeg n.l. het schitterende denkbeeld, om naar Marken-binnen terug te wandelen. Dan zou-ie wel terugkomen, dacht hij. Zóó gedacht, zóó gedaan. „Kees" tip pelde lustig langs de straatwegen en kwam goed en wel in zijn oude woon plaats terug. Oude vrienden van „Kees" zagen hem loopen, schreven1 een briefkaart naar Haarlem en Za terdagmiddag ging de „Baas" naar Marken-binnen om hom te halen, tot groote blijdschap van „Kees". Zaterdagavond zijn beiden weer naar Haarlem teruggekeerd en,,Kees" heeft met een paar veelzeggende keffen belooft, nooit weer aan het dwalen te gaan. B1 ij einde. Zondagavond om 10 uur had bij 't verlaten van een plezierboot aan het Spaarne een verwoed gevecht plaats tusschen eenige opvarenden. Een juffrouw, die de vechtenden wil de scheiden, kwam daarbij te val len en werd deerlijk getrapt. Toen de politie verscheen, namen de belha mels de vlucht. Kerkbestuur. Tot ouderling der Gereformeerde Kerk A hier ter stede, is gekozen in de vacature van den heer Van der Heyde, de heer R. Boerkoel. Kenn. Hypotheekbank. De Kennemer Hypotheekbank hield Zaterdag haar algemeene vergade ring. Een verslag daarvan wordt niet be kend gemaakt. Arm hondje. Zaterdag kwam het hondje van K. alhier, in aanraking met een voorbij snellende stoomfiet®. Het diertje werd door den eigenaar dood opgenomen. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 30 Mei 1906, des namiddags te 1 1/2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de or de worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Verzoekschrift J. Zijlstra eervol ontslag onderwijzer Dërdo Tusschen- schoolT 2. Zitting met gesloten deuren. 3 Voorstel B. en W. beschikbaar stelling gelden meubelen hulpschool. 4. Id. id. verzoekschrift bestuur Ne- derl. Tooneelvereeniging, vergoeding schade door latere beschikbaarstelling terrein schouwburgtent. 5. Id. id. wijziging pensioensveror- demngen, enz. 6. Id. id. verhuring grond aan de General Bulb-Company. 7. Id. id. id. Korenbeurs. 8. Id. id. verzoekschrift wed. J. D. Wackwitz, huur grond Hout. 9. Id. id. gebruik kamers „Doelen" voor cursus verkorten diensttijd. 10. Id. id. verzoekschrift A. Gigen- gack, bouwvergunning Nieuwe Groen markt 7. 11. Id. id. id. G. A. A. Gussenhoven, id. Kruisstraat 51. 12. Id. id. id. J. P. Louws, id. Ge dempte Oude Gracht 113—115 13 Id. id. id. Regenten Gereformeer de Weeshuis, id. weeshuis Oliesla gerslaan. 14. Id. id. id. J. W. A. Beijnes, 'd. N. Gracht 72. 15. Id. id. id. C. D. Caalen, idem Vroom straat G 963. 16. Id. L. Modoo in zake liet Werk liedenregiem ent. 17. Benoeming Commissie van on derzoek voor do schutterij. 18. Aanbeveling Commissie van toe zicht Stedelijk Museum, benoeming lid. 19. Id. B. en W. id. lid Burgerlijk Armbestuur. 20. Voorstel id. aanwijzing ingezete nen, in aanmerking komende om zit ting te nemen in stdmbureaux. STUKKEN VAN DEN RAAD. Een ver pa chtingsquaes tie. Voor de vorige kermis werden door het gemeentebestuur twee staan plaatsen voor schomvburgtónten ver pacht: een op de Parklaan werd toe gekend aan de Noderlandscho Too neelvereeniging, en de andere aan de Nieuwe Groenmarkt aan onzen stad genoot schouwburgdirecteur den heer Van Gasteren. De laatste hoeft even wel geen gebruik van deze plaats ge maakt, aangezien de ruimte te gering bleek voor zijn tent. Hij diende daar op bij den gemeenteraad een adres in, om hem een gedeelte van het terrein der voormalige gasfabriek aan de Raaks in ruil te geven. Een uitgebreide beraadslaging had tengevolge, dat zijn verzoek niet werd ingewilligdwel werden B. en W, door den Raad gemachtigd om een geheel nieuwe verpachting uit ie schrijven va or een schouwburgtent, standplaats op genoemd terrein. Daar de directie van „Stoel en Spree" ech ter hooger bod voor deze plaats deed dan de heer Van Gasteren, werd aan haar deze plaats toegewezen. Door dit gebeurde zag de pachteres van de eerste plaats, de Nederland- sche Tooneelvereeniging, zich bena deeld en vroeg „vergoeding van gele den schade ten gevolge van de be schikbaarstelling van nog een terrein voor een schouwburgtent na de open bare verpachting." Dit adres is gestéld in handen van do Rechtsgeleerde Commissie. De meerderheid dezer commissie meent, dat nooh in rechten, noch ;n billijkheid schadevergoeding kan wor den gevraagd, terwijl de minderheid van oordeel is, dat voor schadever goeding, althans op gronden van bil lijkheid, wel termen bestaan. B. en W .sluiten zich aan bij de minderheid der commissie en geven den Raad in overweging aan dé Ne- derlandsche Tooneelvereeniging terug te betalen liet door haar betaalde staangeld en verpachtingskosten, zijn de een bedrag van 419.731/2. Verhuur van grond. B. en W. stellen voor aan mevrouw de weduwe Wackwitz in huur af te staan een gedeelte grond groot 75.50 vierk. meter gelegen nabij het bui tenverblijf „Zomerlust" in don Haar lemmerhout onder Heemstede, togen een huurprijs van 13.50 per jaar. Afwijking Bouwverorde ning, B. en W. stellen voor aan J. W. A. Beijne® toe te staan om achter het perceel Nieuwe Gracht een rijwielen bergplaats te bouwen, en daarvoor r.f te wijken van het bepaalde in artikel 11 der Bouwverordening. TOONEELWEDSTRIJD. De vorst van Montenegro heeft de gouden medaille der Danielo-orde be schikbaar gesteld voor den looneel- wedstrijd der letterlievende vereoni- sn'ng J. J. Cromer, te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1