T Weerbericht Thermometerstand. Veiling Uit de Omstreken Binnenland Sport en Wedstrijdet Harddraverijen. MEDBDEELING VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT- Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bilt, 28 Mei 1906. Hoogste barometerstand 768,0 m.M. te München (Zuid-Duitschland) laagste 755.4 te Christiansund (West- kus Noorwegen). Verwachting (tot den avond van 29 Mei) •wilid matigê, 25. W. wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, mogelijk regen. Temperatuurdezelfde. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. 1nJit Barometerstand hedenmiddag 2 uur 764 m.M., neiging tot vooruit gang. Vorige stand om 2 uur 761,5 m.M. Barometers en Thermometers BuSme keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT. Zijlstraat 85. No. 2o. Een Huis en Erve met Tuin tje, aan de Generaal Joubertstraat No. 18. 2375. George L. Smit q.q. No. 26. Een Huis én Ene aan de Drossestraat No. 21. 2805. Opgehouden No. 27. Een Woonhuis en Erve aan de Margarethastraat No. 4. f3105. Opgehouden. No. 28. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, aan den Burgwal No. 85 zwart, en rood. ƒ2475. h B. vt Opzeelfthd. No. 29. Een Huis en Esvé haast liet voorgaande perceel, No. 87. 1800. Opgehouden. No. 30. Een Pakhuis met afzonder lijk opgaande Bovenwoning en Erve, naast het voorgaande perceel, No. 89 zwart en rood. No. 31. Een Pakhuis met afzonder lijk opgaande Bovenwoningen, groote Schuur en Erve, aan den Burgwal No. 91 zwart en rood. De perceelen No. 30 en 31 gecombi neerd. ƒ3705. J. Oudshoorn. No. 32. Een Huis en Erve met Tuin en afzonderlijk opgaande Bovenwo ning, aan de Frans Halsstraat no. 48. ƒ3300. J. F. Borghouts. No. 33—36. Vier Huizen en Erven met Tuinen en afzonderlijk opgaan de Bovenwoningen, naast het voor gaande perceel. No. 33 3010. J. F. Borghouts. No. 34 ƒ3010. J. F. Borghouts. No. 35 ƒ3010. J. F. Borghouts. No. 36 ƒ3010. J. F. Borghouts. No. 37. Een Winkelhuis en Erf aan de Korte Begijnestraat No. 28 en 28 rood. ƒ4480. Opgehouden. No. 38. Een Huis en Erve aan de Spaarnwouderstraat No. 25. ƒ1480. Opgehouden. te Haarlem. Zondag 27 Mei Hoogste gisteren F. 60° Laagste heden nacht F. 62o Hoogste heden tot 2 uur F. 60° Maandag 28 Mei Hoogste gisteren F. 60o Laagste heden nacht F. 54 Hoogste heden tot 2 uur F. 62o gehouden in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" ie Haarlem, op Zaterdag 26 Méi 1906, des avonds te 5 uur. No. 1. Een gebouw mei. Erve en Grond, Jansstraat No. 85. 10675. M. van Ommeren. No. 2. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, Ge dempte Voldersgracht No. 43 zwarten rood. No. 3. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve naast het voorgaande perceel, No. 43 A zwart en rood. De perceelen No. 2 en 3 gecombi neerd. 8125. F. J. Zandvoort. No. 4. Eén Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve aan de Drappenierstraat No. 9 zwart en rood. ƒ3100. F. C. Piet. No. 5. Een Pakhuis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning én Erve, aan de Drappenierstraat No. 18 zwart en rood. ƒ1925. G. v. d. Spek. No. 6. Een Winkelhuis met afzon derlijk opgaande Bovenwoning en Er ve aan die Korte Vlamingstraat No. 3 zwart en rood. No. 7. Een Dubbel Huis en Erve, naast bet voorgaande perceel. De perceelen No. 6 en 7 gecombi neerd. ƒ4270. P. v. d. Spek. No. 8. Een in tweeën verdeeld Pak huis met afzonderlijk opgaande Bo venwoning en Erve, Gedempte Vol dersgracht No. 37 zwart en rood. No. 9. Een Winkelhuis met afzon derlijk opgaande Bovenwoning en Er ve, naast het voorgaande perceel, No. 39 zwart en rood. De perceéLdn No. 8 en 9 gecombi neerd. 11.755. Frans Erdtsieck q.q. No. 10. Een Huis en Erve met Tuin, aan de Oranjeboomstraat No. 101. f1725 J. Polman. No. 11. Een Huis en Erve met Tuin en Poort te Heemstede, aan den Voor weg B 30 en B 31. 1470. J. Peschar. No. 12. Een Winkelhuis met afzon derlijk opgaande Bovenwoning en Er ve mei Tuin aan de Ridderstraat No. 12 zwart en rood. 15550. J. W. G. Droste q.q. No. 13. Een Werkplaats met afzon derlijk opgaande Bovenwoning en Er ve met Plaats, aan de Ridderstraat No. 16. f2400. J. V. Rusconi. No. 14. Een Werkplaats roet Kan toor, afzonderlijk opgaande Bovenwo ning, Loodsen en Erven, Bakenesser- gracht No. 19 zwart en rood. No. 15. Een ruime Werkplaats met Kantoor, Loodsen en Erven, naast het voorgaande perceel. De perceelen No. 14 en 15 gecombi ƒ12.270. Opgehouden. No. 16. Een Huis en Erve met Tuin aan de Koksteég No. 2. No. 17. Een Pakhuis met Bovenwo ning en Erve aan de Koksteeg No. 6. No. 18. Een Bouw- of Opslagterrein, aan de Bakenessergracht hqek Kok- steeg. De perceelen No. 16, 17 en 18 ge combineerd. 10.960. H. SchoraageiL No. 19. Een Huis en Erve met plaats aan de Kleine Houtstraat No. 138 zwart en rood. Uit de hand1 verkocht. No. 20. Een Huis en Erve met Tuin aan den Kinderhuissingel No. 68 B. ƒ5090. W. Sonnemans. No. 21. Een Huis en Erve met Tuin aan de Brouwerstraat No. 37. ƒ2120. C. Brouwer. Nos. 22 en 23. Twee Huizen en Er ven met Tuinen en afzonderlijk op gaande Bovenwoningen, aan. dé Fra.is Halsstraat No. 57 zwart en rood en No. 59 zwart én rood1. De perceelen No. 22 en 23 gecombi neerd. ƒ5140. J. B. Jacques. No. 24. Een Huis en Erve met Tuin er. afzonderlijk opgaande Bovenwo ning aan de Klarerrbeek straat No. 61 zwart en rood. ƒ3025. Lasschuit. TE WATER. Zondagmiddag waren eenige hee- ren op het Zuider Buiten-Spaarne an het zeilen. Toen zij van plaats wilden verwis selen, kwam er een rukwind, die het zeil deed bollen, en de boot overhel len, zoodat beiden overboord vielen. De een, die een goed zwemmer -was moest zijn kameraad, genaamd I. Kraakman, te hulp komen. Na eenige keeren duiken, wist hij hem boven te brengen. Alles liep dus nog goed af! Haarlem's onderwij s. We ontvingen no. 4, 2de jaargang, van „Haarlem's Onderwijs". Het be vat o.m. artikelen over kleinere klas sen, onderwijs in het Schoterkwar tier, Vac antiekolon» es enz. Loreley. Het kwartet Loreley viert 2 Juni zijn 20-jarig jubilé. Het voornemen bestaat om ter her denking daarvan in het najaar een kwartetten-concours te geven. Schoorsteenbrand. Laatstleden Zaterdagavond ten lö£ uur heeft een hevige schoorsteen brand plaats gehad, ten huize van Karei Boukers, grondwerker, wonen de Kouselandslaan 4d, ontstaan door overlading van roet. De brand is door den agent van politie v. Broekhoven met de bewo ners gebluscht, door van onder en boven de schoorsteen dicht te maken. De schoorsteen is geheel uitgebrand. N. O. G. In de vergadering der afd. „Haar lem" van het "Ned. Ondeiw. Genoot schap, jl. Zaterdag gehouden, werd goedgekeurd, dat :de afd. op het twee tal staat tot ontvangst der algemeene vergadering in 1907. Overigens werd de avond gewijd aan de behandeling, van den Beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, dit jaar te Venlo te houden. Een paar punten gaven aanleiding tot eenig debat, o. a. het voorstel van het hoofdbestuur: a. ,.De algemeene vergadering be sluite aan de leden van het genoot schap, die wegens ziekte oneer dan een half jaar verlof krijgen, geduren de het tweede halfjaar hunner ziekte het halve salaris uit te betalen, tenzij de gemeente daarvoor zorgt. Deze regeling geldt alleen voor het jaar 1904 en voor hen, die op 1 Jan. 1906 lid waren, of die een jaar lang bij het N. O. G. zijn aangesloten. b. Ten behoeve van deze voorloopige regeling worde de contributie der le den aan de algemeene kas met ten hoogste 50 vermeerderd. Aan de af gevaardigden zal worden opgedra gen hier voor te stemmen. Opgemerkt werd, dat in Haarlem, sinds .het vorige jaar, een ziekteverze kering door de afd. tot stand is geko men. Nog kwam in behandeling een voor stel der afd. .Walcheren II": ,,Het N. O. G. dringe er bij de wet gevende macht op aan, dat wetsbe palingen in 't leven worden geroepen, om werkgevers, die kinderen in hun dienst nemen, nog vallende onder de bepalingen der Leerplichtwet, straf baar te stellen." Het lid der af deeling, de heer Ed. A. van der Bilderbeek, meende dat die opdracht te algemeen was en daarom in de praktijk tot niets zou leiden. Het is waar, dat arbeidsver- richtingen dikwijls de leerlingen in botsing doen komen met de Leer plichtwet en die gevallen komen scherp op den voorgrond, maar zoo veel andere kinderarbeid heeft onge stoord plaats en is, waar hij buiten fabriek of werkplaats geschiedt, zoo moeilijk te controleeren. Tegenover het voorstel „Walche ren" stelde de heer Van Bilderbeek het volgende: „Het N. O. G. dringe er bij de wet gevende macht op aan, dat art. 10 der Arbeidswet aangevuld, worde in dier voege, dat bij de aanvrage tot verstrekking eener arbeidskaart, over gelegd worde een schriftelijke ver klaring door het hoofd der school, waaruit bijkt, dat de 12 of 13-jarige leerling voldaan heeft aan art. 3 der Leerplichtwet. Spreker meende, dat uitvoering van dit voorstel nuttig en mogelijk is en bracht in herinnering, hoe niet lang geleden een jongen, voor wien een ar beidskaart was uitgereikt, maar die nog viel onder de Leerplichtwet en reeds 4 maanden bij een patroon werkte, door invloed eener commissie tot wering van schoolverzuim, weer naar school teruggebracht was. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Tot afgevaardigden werden ten slotte benoemd de heeren J. H. W. Habermehl en Ed. A. van Bilderbeek en tót hunne plaatsvervangers de heeren G. Max en Ghr. Somers. Dameslaarzen gestolen. Door de politie is procesverbaal op gemaakt tegen een 73-jarige vrouw, wegens het stelen van een paar da meslaarzen. Zonder toestemming. He politierapport vermeldt een proces-verbaal, opgemaakt wegens het afschieten van een vuurwapen zonder toestemming". Wie zou die toestemming hebben moeten geven? Te Water. Hedennacht is een 20 jarig persoon in de Leidsche Vaart geloopen. Door twee heeren werd hij er uitgehaald. Hij keerde, nadat de geneesheer hem had onderzocht, te voet terug. Baldadigheid en vernie ling. Gisteren, Zondagmiddag tusehen 7 en is door een troepje halfdronken opgeschoten jongens, opzettelijk een mat ruit ingslaegen van de Hoogere Burgerschool aan de Jacobijnestraat, toen zij die passeerden. De -politie doet onderzoek. Ingebroken. Tusschen 1.1. Zaterdagavond 9 en heden, Maandagmorgen 7 uur, is in gebroken in een fabriek aan de Brou wersvaart. Ooor het opentrekken van de luiken en het uitsnijden van een ruit van een der ramen, heeft men zich toegang verschaft en verschillen- lende kieedingst ukken ontvreemd. Aan de achterzijde is men op het ter rein gekomen en wel van de Honze- bondslaan of Oostlndische kade af, Aan de Brouwersvaart is geen braak gepleegd. Alles is tegen -inbraak ver zekerd. 7275, zijnde van den heer B. Hagen te Haarlem en 5070 van den heer H. F. vaai Essen alhier. Agenda der Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, op Donderdag 31 Mei 1906, des voormld- dags te tien uren. 1. Eervol ontslag van den heer A. A. S wolfs. als gemeente-secreta ris en als derden ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 2. Afwijking van de algemeene po litieverordening voor een bouwplan van den heer G. Kruseman. 3. Verhooging der jaanwedde van den keurmeester van vee en vleesch, den heer A. J. E. de Voogd. 4. Af- en overschrijvingen en on inbare posten. 5. Ingekomen stukken en mededee- lingen. SANTPOORT. De tram van 8.40 liep Zaterdag avond door verkeerden wissedstand'uit de rails. Het gevolg was natuurlijk een op onthoud van bijna een half uur. ZANDVOORT. De heer C. van der Mi je, benoemd tot wethouder, heeft die benoeming aangenomen. In de feestelijke vergadering op Zaterdagavond j.l. in de concertzaal van café Zomerlust. gehouden door de gymnastiekvereenigingOefening staalt Spieren", is dbor genoemde ver- eeniging aan 'haren directeur, den heer Dreyer, uit Haarlem, een nikke len rookstel aangeboden als blijk van waardeering. De beschermheer, Dr. C. A. Gerke, gaf hem daarbij een kistje sigaren. Door verscheidene leden werden voordrachten gehouden en men be sloot dén avond' met een bal. Tegen Dinsdagavond a.s .te lialf- acht uur is eene openbare raadsver gadering belegd. De agenda luidt Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Benoeming twee tijdelijke wethou ders. Gevonden voorwerpen. Een paar schoenen, een portemon- naie met geld, een postduif, een bril, een halsdoek, en een sigarenkoker met sigaren. „De Sn el vlieger". Zondag j.l. hield bovengenoemde Vereeniging een wedvlucht van Quévij (België), afstand 228 K.M. De duiven werden -aldaar om 9.20 in vrijheid gesteld, met betrokken lucht en sterken Zuidenwind. De prijzen werden als volgt be haald le. J. W. Molenkamp 12—39—32 2e. D. J Har tel Jr. 12—53—10 3e. R. Slot 12—54—27 4e. P. Bannink 1257—48 5e. P. J. v. Daalen 125927 6e. Dezelfde 130 7e. P- Wiemer 1442 8e. J. W. Molenkamp 1— 6—34 9e. P. J. v. Daalen 1654 10e. P. Wiemer 1659 lie. J. W. Molenkamp 1752 12e. Dezelfde 1— 6-22 13e. Dezelfde 1— 854 le Aangewezen duif V. Z. M. be haald! door P. Bannink. 3 Eerst aangewezen duif behaald door D. J. Hartel Jr. Fiets ongeluk. Terwijl de heer H. Doing Zaterdag morgen om half elf op zijn rijwiel te Bloemendaal reed. brak plotseling de fiets en viel de heer D. op den grond. Daarbij bezeerde hij', zich der mate, dat hij bewusteloos bleef lig gen. Per rijtuig werd de heer Doing naar zijne woning op het Donkere Spaarne gebracht, waar bleek dat hij zich ernstig in het gezicht had bezeerd. HEEMSTEDE. Zaterdagmiddag overkwam den timmermansknecht J. van der Horst een ernstig ongeval. Bezig zijnde met het leggen van de eerste balklaag van een perceel aan de Bleekersvaart al'hier, kwam hij te vallen, waar door hij bewusteloos werd wegge dragen en geneeskundige hulpmoest worden ingeroepen. Donderdag 14 Juni zal op verzoek door den dillettant-bariton, den heer H. Zuêlen, alhier, een liederavond gegeven worden in 't Wapen van Heemstede. Reeds hebben verschillende dillet- tant-sol'sten hun welwillende mede werking aangeboden, zoodat een af wisselend programma zal worden sa mengesteld. BENNEBROEK. Door burgemeester en wethouders, is afwijkend beschikt op de verzoek schriften van de wed. Lensen, geb. Dernison, en H. Lensen, alhier, om vergunning tot verkoop van sterken drank in het perceel plaatselijk be kend onder no. 363. HALFWEG. De Electrische Spoorweg Maat schappij heeft jl'. Zaterdag aanbe steed, de bouw eener woning voor den chef-machimst alhier, en den aanleg van dubbelspoor in het ooste lijk deel van heft dorp; hoogste in schrijvingen 8980 en 7500: laagste woordigen zal bij het huwelijk van den konng van Spanje, is Zaterdag ochtend te 9 uur 16 per Hollandsche Spoor naai- Madrid vertrokken. De missie bestaat uit Hr. Ms. adju dant-generaal en chef van liet Mili tair Huis der Koningin, luitenant-ge neraal graaf Du Monceau, als buiten gewoon ambassadeur; graaf Do Mer chant d'Ensembourg, kamerheer i. b. d.; jhr. Van Geen, adjudant en par ticulier secretaris van Hi M.; jhr. W. Röell, kamerheer i. b. d., en baron van Heemstra, ordonnans-officier van H. M. rigs verteld, en zelfs gezegd, dat een „vervelend" plaatsje was. Velen zijn hier nu daarover verbolgen, dat in de hier verst nende bladen een advertentie ij genomen waarin verzocht geen sigaren van die fabriek te i (N. v. 4 pen. HOFBERICHTEN. Men meldde Zaterdagavond van Het Loo aan 't ,,Vad.": Dr. Roessingh en dr. Pot zijn hier aangekomen. Zaterdag was het bij 't Loo onge woon druk. Dien morgen was bekend geworden, dat de rijdende artillerie uit Arnhem op weg naar Oldenbroek een bezoek zou brengen aan II. M. de Koningin. Bij het paleis hadden zicli honderden belangstellenden opgesteld. Ruim half elf verschenen de Konin gin, in een1 wit zomertoilet met groo ten ronden hoed met witte veer en, en Prins Hendrik in d'e generaals-uni- form, klein tenue, op de bassecour voor hét paleis met gevolg. Omstreeks elf uur trok de artillerie 't Loo binnen. Het corps was te Apel doorn namens de Koningin tegemoet gereden door baron Bentinck. De com mandant plaatste zich naast het Ko ninklijk echtpaar, terwijl de troepen voorbij reden onder het spelen van den modelmarsch. In het koninklijk park stelden ze zicli na eenige rust op op het manegeterrein. Korten tijd la ter verschenen Koningin en Prins met gevolg, waarna d'e troepen werden geïnspecteerd. De officieren werden tón paleize genoodigd om eenige ver- verschiugen te gebruikende man schappen werden namens de Koningin onthaald op broodjes met vleesch, bier en sigaren, onder het lommerrijk geboomte van het park. De troepen vertrokken om één uur weer. De Prins der Nederlanden vertrok den 27sten Med 's avonds voor een drietal weken naar de badplaats Bad Gastein in Tyrol. Z. K. H. zal verge zeld zijn van zijn adjudant, den ka pitein jhr. Van Suchtelen van de Haare. GALA-DINER. Aan het gala-diner, dat Vrijdag ten paleize Het Loo plaats had, ter eere van de Deensche nrssie, bestaande uit de heeren graaf Danneskjold- Samsoe, baron Rosenkrantz en graaf Molike, namen vele -leden van Harer Majesteits hofhouding deel, alsmede de minister van Buitenlandsche Za ken en de leden van de Deensche le gatie, zijnde de heeren Grevenkop Castenskiold, minister-resident, baron Zytpthen Adeler, secretaris. DR.KUYPER. Aan het bericht betreffende het be zoek van dr. A. Kuyper aan het Spaansche hof, door ons medege deeld, voegt de „Standaard" toe, dat dr. Kuyper. die na Madrid Andalu- sië bezocht, deze ,week naar Lissa bon zou vertrekken. In de eerste helft van Juni hoopt dr. Kuyper weer in het vaderland te rug te zijn. CHINEESCHE MISSIE. De missie van hooggeplaatste Cha- neesche personen. bestaande uit 36 leden, wend heden, Maandagvoor middag in de residentie verwacht, ko mende U't Petersburg. Bij aankomst zouden de heeren o. a. verwelkomd worden door baron van Hogendorp, directeur van liet protocol van Bui tenlandsche Zaken.. De missie zal 8 10 dagen blijven. Dinsdag is de ontvangst door de Koningin op het Loo met déjeuner. De regeering heeft salon-spoorrijtuigen beschikbaar ge steld voor het bezoek aan verschillen de steden. Bezocht worden, zooals titans tot dusver vastgesteld is Woensdag Den Haag; Donderdag ge deeltelijk Haarlem, deels Leiden; Vrijdag Amsterdam; Zaterdag Rot terdam. Verschillende dmers en ont vangsten zullen plaats hebben. NAAR SPANJE. De buitengewone missie, welke Hare Majesteit de Koningin vertegen DEENSCHE MISSIE. H. M. de Koningin heeft het groot kruis der Oranje-Nassau-orde ver leend aan graaf Duuneskjold-Samsoë, hoofd der Deensche missie, welke de troonsbestijging van den koning van Denemarken kwam mededeelen; het commandeurskruis dier orde aan ba ron Rosenkrantz en het ridderkruis met de zwaarden aan graaf Von Moltke, leden der missie. EEN NOODLOTTIG SCHOT. Het in April door een re vol schot getroffen knaapje zooi van M. te IJmuiden was eenige dagen bij zijn ouders Thans schijnt de kogel het ve weer zoodanig te hinderen, dat het soms uitschreeuwt van pijn. knaap zal nu weer naar het ziel "huis te Haarlem worden gebrach (O. H. Ct INVAL IN EEN SPEELHOL. Hedennacht, omstreeks drie uur, heeft de Amsterdamsche politie een inval gedaan in een speelhol, in de Nes aldaar. Zij heeft de daar aanwe- z:ge heeren mede naar het bureau van politie genomen, alsook de rou lette en de aanwezige sterken drank in beslag genomen. BOND VAN XEDERLANDSCHE BOEKVERKOOPERSBE- DIENDEN. Deze bond hield Hemelvaartsdag te Amsterdam een algemeene vergade ring, die door 50 leden werd bijge woond. Gekozen werden tot voorzitter van het nieuwe bondsbestuur, Th. André, te Utrecht; vice-voorzitter J. van IJs- sel, te Amsterdam; gewone bestuurs leden W. Corvinus, te Haarlem en J. P. Fokkens te Den Haag. Herkozen werden tot le secretaris L. van der Linde, 2e secretaris D. van Dobben- burgih en penningmeester W. Bian- chi, allen te Amsterdam. De redactie van het orgaan berust voortaan bij J. Brouwer te Amster dam, terwijl de vroegere waarne mend redacteur als zoodanig aan blijft. De volgende gewone algemeene vergadering zal te Haarlem gehouden worden. Voor de pauze wordt nog met alge meene stemmen besloten 100 voor vakcursussen uit te trekken; Voorts werd vrijwel algemeen de opinie kenbaar gemaakt, dat de boek- verkoopersbedienden in de Kamers v. Arbeid vertegenwoordigd of beter ver tegenwoordigd behooren te zijn. Van hetgeen na de pauze behandeld werd, is van belang, dat de vergade ring zich in beginsel niet voor coöpe ratieven woningbouw kon uitspreken, en dat de vraag of de bond zich bij het Nederlandsch Verbond van Vak- vereenigingen zal aansluiten, door het bondsbestuur en de afdeelingen in overweging genomen zal worden om er later op terug te komen. ZIELSZIEK. Vrijdagavond heeft een 52-jarige vrouw, wonende in de Oude Toren straat te Hilversum, en sinds eenigen- tijcl lijdende aan zwaarmoedigheid, zich met petroleum begoten en die daarna aangestoken. Een mede-bewo ner van het huisje, door buren ge waarschuwd, snelde toe en wikkelde de ongelukkige in kleeren, waardoor de vlammen doofden. Vreeselijk ge brand aan armen en hoofdwerd zij per brancard naar het Diaconessen- huis vervoerd. Haar toestand was zorgwekkend. CHOLERA-GEVAAR. Door den minister van Binnenland- sche Zaken is aan de Gedep. Staten der ondersche:dene provinciën een circulaire gericht, waarin gezegd wordt, dat het niet uitgesloten kan worden geacht, dat de cholera dit jaar weder dreigend optreedt in een deel van Europa. Mocht zulks onverhoopt geschieden, dan bestaat tevens de mogelijkheid, dat enkele gevallen van die ziekte ook naar ons land worden overgebracht. „Wanneer men de eerste cholera- lijders in een gemeente, hetzij dezen reeds op de paars waren, hetzij dezen van buiten gekomen zijn, terstond met degenen, die hen verplegen, strikt afzondert en buiten gemeenschap met anderen stelt en daarbij zorg draagt, dat de door die lijders ontlaste stof fen en de voorwerpen die met de lij ders in aanraking zijn geweest, on schadelijk worden gemaakt, wordt de kans, dat de ziekte zich tot die eerste lijders zal bepalen, en geen verderen voortgang zal maken, aanmerkelijk vergroot. „Maar hieruit volgt dan ook, dat het van, het hoogste belang is te ach ten, dat er een doeltreffende gelegen heid voor afzondering zij. „Waar dus een gemeente nog niet in het bezit is van zulk een gelegen heid, of deze wel bestaat, doch niet in goeden toestand is neme men in tijds maatregelen." De ciculaare wijst dan nog op de bevoegdheden van burgemeester en gemeentebesturen in deze Ged. Sta ten wordt verzocht, de laatsten, uit te noodagen, tijdig de vereischte maatre gelen te treffen. EEN BOYCOTT. Uit Venlo schrijft men ons De firma Wed. Van Nelle, sigaren fabriek te Rotterdam, had ter gele genheid van haar honderdjarig be staan aan hare handelsvrienden een album gezonden met stadsgezichten, enz. vergezeld van bijschriften. Daar in werd over Venlo veel onnauwkeu- OUD-ROOSENBURCH. De Am-sterdamsche Harddrave Vereeniging gaf Zaterdag op Renbaan te Watergraafsmeer de ste Harddravers-meeting in dit i zoen. Het was bepaald jammer het wede# niet erg uitlokkend 'i de opkomst was zeker dan aam kelijk grooter geweest. Het programma bevatte twee dicaps, twee Record- en een Ha; capharddraverij onder den man Te half drie -werd begonnen den Openingsprijs, een recorddra: voor paarden van alle landen sen. Min. afstand 2400 Meter, voor verschenen aan de start NÏ leon (2460), G. Ensing, David (2 Kamminga en... niemand minder de kampioen Vent d'Ouest (2755),] leman en hoe de uitslag van nummer werd verwacht, blijkt uit de Cote 6/1 h<et veld'. Vent d'Ouest moest het dus nen en won het ook in 4.324/ het eenige spannende wat dus o bleef was „Wie zal de plaats loop David of Napoleon beide zeer kige paarden. Napoleon hield zk best en werd tweede in 4.342$ David derde in 4.35 3/5. Het draven van Vent d'Ouest I verdienstelijk. De Onder den man Prijs, ha capdraverij min. afstand 1400 Mei gaf nog een veld van zeven paai| te zien, te weten Graaf Witte (li A. Met Jzn. Majick III (1450). 3 ter. Peter :'1475), G. Ensing, Firrj (1475). A. Hettinga, Kruger (1500 v. cl. Veen Swaska II (1500) C. Deze werden alle „op het dek" e den, en Electricity II (1550) me-; kemade ..in den zadel". Favoriet was Electricity IE ene stelde zijn nemers niet te leur <S zeer mooi te winnen in 2.50 2/5. was bepaald een goede verricht want al was het aan den kop plaatste paard en berijder nu ji niet wat men. belieft te noemen serieuze mededinger, het is en E een heel stuk op dezen korten stand, 150 Meter in te loopen t: de was Majick III in 2.51 en de Kruger in 2.51 4/5. In den Meerprijs, een record: verij, min. afstand 1800 Meter, wc voor zes paarden in de baan schenen Ida R. (Breys), Glen AM kah (J- G. de Boer) en Kruger (G d. Keen) elk op 1800 Meter, Napok II (G. Ensing) en David (Kammin: elk 1830 Meter en Tjibbe (1860) D leman. was Glen sterk favoriet en kon wel niet anders daar de her jl. Donderdag nog een kilometer te zien had gegeven van 1.45. waren er ook Napoleon en Davic die het. het paard van Jan de E lastig konden maken, doch dat ren geen „wisse" paarden. Napok had echter een tamelijk goeden en joeg Glen nog avat op. zoodat: nog een seconde kostte doch G Abdullah was gemakkelijk eerste 3.18 3/5, tweede Napoleon II in 3 en derde Ida R. in 3.204/5. Onder een stortregen werd de h teprijs, een handicapdraverij, n afstand 1500 Meter, geloopen. b werd door acht paarden betwi; Chilo Medium (J. Koster Jr.) F mant (Kamminga) Peter (G. Ensi en Planeta (S. Witteveen) elk op i Meter, Tello (Ten Hagen) en Eek: (Siderius) 1525 Meter en Redbt (Doeleman) en Intendant (Alkema: elk 1650 Meter. Van Planeta w: verluid, dat de 3-jarige hengst re: een tijd kon maken van 1.46, Int-: dant had te Bussum jl. Donderd 1.38 getoond; geen wonder dat ze paarden dus favoriet waren. Redburr zagen wij voor het &e: onder de kleuren van den heer Ot horst gaan. Redburr zag er uit s een schilderij, doch die hem keniH weten dat hij ongaarne een zwc baan heeft; de bookies schenen ook te denken, want hij stond ho< aan de eóte. De uitslag hierin v dat het eerst den rechter passeer Intendant in 2.47, gevolgd doorP! neta in 2.47 3/5 en Red bun- als der- in 2.511/5. Planeta hadden wij disqualifica: toegekend, de jury was echter gel dig, omdat na de course bleek, c; het paard wat in den mond mai;i keerde. (Waarom liet de heer "Wittj veen die dit toch zeker wel vói de course wist, medeloopen) en 'A slotte de ,,Roozenburch"-prijs eq handicapdraverij, waarin evenals a den openingsprijs, slechts drie paal den startten. Gamby (2525), G. B sing. Intendant (2500 plus 25), Alk' made en de Luitenant (2500), Kostf Jr. Intendant behaalde ook hierin« overwinning en gemakkelijk ook ij 4.26, gevolgd door de Luitenant ij 4.27 2/5 en derde Gamby in 4.28. Dea laatste werd gedisqualificeerd gons galoppeeren. De Luitenant haj in de course een ijzer verloren; wa re dit niet gebeurd, dan was althapj de overwinning van Intendant nifl zóó gemakkelijk geweest. De Luiti nant liep de 1000 Meter in 1.471/5. De nummers werden op tijd gelét' pen de regeling best. COURSES TE UTRECHT. De Utrechtsche Vereeniging voci Paardensport gaf Zondag haar opj ningsme&tmg op het Nieuwe Sport terrein. Van paardensport was eci' ter geen sprake, om de doodeenvoó dige reden, dat hei Nieuwe Sportte*

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2