NIEUWE en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7030 Verschijnt dagelijks, behalve cp Zon- en Feestdagen. DINisDAG 2* ilEI ISOo E HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN 4 ADVERTENTIËN: v.„. PER DRIE MAANDEN! Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor de dorRtn' te' tel omtreh waar een Agent gevestigd is (hom te 7 ASe?l"keP°ni^,rsNederland :aoL 50^Cts.rtvoo'd 3 plaatsingen "a contant.' Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37'; tA Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave de.- Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ©-Ö^EïsgDrukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uilzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenttén en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PubUciti Etrangére O. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3lbl' Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Uit de Omstreken BEVERWIJK. Aardbeien. Men schrijft uit Beverwijk aan 't Hhld. De aardbeienvelden doen een goe den oogst verwachtener worden reeds heel wat witte bloempjes ge zien. Wanneer geen ongewenschte nacht vorst den groei komt verstoren, is er veel kans dat flink wat zal kun nen verzonden worden. De expedi teurs hebben ook reeds mooie con tracten in het buitenland afgesloten VELSER VOETBRUG. Deze week is het laatste gedeelte van den peiler verdwenen, zoodat het opruimingswerk thans voor een goed deel is beëindigd en er wel kans is, dat de aannemer vroeger gereed konit, dan in de voorwaarden voor aanneming bepaald. IJMUIDEN. Op het Zaterdag van Rangoon hier binnengekomen Eng.stoomschip Loch Tay bevond zich een zieke onder de Lascar bemanning. De quarantaine- dokter oordeelde het noodig den in specteur van het geneeskundig staats toezicht te ontb:eden, ten einde de patiënt aan een nader onderzoek te onderwerpen. D:t onderzoek heeft des middags plaats gehad, doch geen vol doende resultaat opgeleverd. De pa tient is naar de barak gebracht- Het schip wordt gedesinfecteerd. De stof fen van den patiënt genomen, zijn ter eoek naar het laboratorium te Utrecht gezonden. De gemeenschap met, het schip is verboden. Binnenland WERKWIJZE VAN DE TWEEDE KAMER. Naar wij vernamen houdt het be zoek dat de heer Lehman dezer da gen op het Loo gebracht heeft, ver band met het voornemen, in de werk wijze der Tweede Kamer verande ring te brengen. Nog verluidt, dat er sprake van zou zijn het Adres van Antwoord op de Troonrede af te schaffen. (Centrum.) DE GRONDWETSHERZIENING. De Staatscommissie voor de Grond wetsherziening zal vermoedelijk nog dezen zomer met haar arbeid gereed komen. („Hbld.") verzoek is ingegaan en aldus de Ne- derlandsche industrie wenscht te steu nen. moge zich blijken uit het feit, dat hij, naar wij vernemen, zich tot groote afnemers van staalmaterialen geivend heeft, met een verzoek, in tien geest als door de firma Hill en bedoeld. COMMISSARIS VAN POLITIE TE ZIERIKZEE. Door drie leden van den gemeente raad van Zierikzee is een schriftelijk voorstel ingediend, om die door de ont slagname van den lieer Visser vacee- rende betrekking van commissaris van politie op te heffen. WATERSNOOD IN ZEELAND. Men meldt uit Oud-Vossemeer Van Gedeputeerde Staten is een afwijzende beschikking ontvangen in zake het en bloc restitutie of onthef fing vragen van grondbelasting nu zijn vele grondeigenaars ook van de kleinste perceelen verplicht af zonderlijke requesten in te dienen. Daar ook in de overige verdronken polders een zelfde verzoek zal afgewe zen zijn. zal het natuurlijk bij Gede puteerden honderden requesten rege nen. GEMEENTERAADSVERKIEZING TE AMSTERDAM. District III. In een Vrijdagavond door de anti- revolutionnaire kiesvereeniging „Ne derland en Oranje III" gehouden le denvergadering werd met algemeens stemmen tot candidaat voor de ver kiezing van een lid van den gemeen teraad (vacature-Henri Polak) gepro clameerd. de heer prof. mr. P. A. Diepenhorst. (Stand.) District VI. In de Vrijdagavond gehouden le denvergadering der Katholieke Kies vereeniging VI. werd besloten de cand-i datuur van den heer Posthu mus Meyes te steunen, maar zich als vereeniging. te onthouden bij de candidatuur Roëll. SLUITING OP PINKSTEREN. Van 225 barbiers- en kapperspa troons, gevestigd te Den Haag^ heb ben 188 besloten tweeden Pinkster dag te sluiten. De actie dienaangaande is dus ge heel geslaagd, aangezien door de be sturen van den Ned." Barbiers- en Kappersbond, afd. Den Haag en de Haagscbe Patroon svereeniging „Hulp en Vriendschap" overeengeko men was, wanneer 2/3 deel der ge zamenlijke vakgenooten genegen wa ren te sluiten, de sluiting op twee den Pinksterdag als een voldongen feit te beschouwen. NEDERLANDSCHE STAALINDUS TRIE TEGEN DE STAALTRUST. Men schrijft uit Den Haag aan ,.De Tel." Een Nederlandsche firma is onder nemend genoeg geweest den strijd aan te binden tegen de Staalt rust en heeft daarbij steun van hooger hand mo gen vinden. De firma HiJlen te Utrecht getoete! buiten de Staalltrust staande, vervaardigt namelijk stalen rails, vol gens het systeem-Keivna. Om bij haar zelfstandig optreden tegenover de Staaltrust kans van slagen te hebben wendide zij zich tot den desbetreffen- den minister met. verzoek om bevoor rechting der nationale industrie bo ven de buitenlandsche en verzocht tevens, dat er zoo mogelijk maatrege len zouden genomen worden om haar tegen het optreden va.n die tegenpartij te beschermen. Dat de minister inderdaad op dit LOODHOUDEND GEKLEURD KRIJT. In het Pharmaceutisch Weekblad (No. 20) deelt prof. \Vefe<rs Bettink liet resultaat mede van een onderzoek, door hem ingesteld naar het al oi niet aanwezig zijn van lood in ge kleurd krijt, zooals dat in de scholen gebruikt wordt. Dit onderzoek ge schiedde naar aanleiding van liet fed, dat zich verschijnselen van loodver- giftiging hadden voorgedaan bij een tweetal leeraren, die van dit krijt ge bruik maakten om op het bord te tee kenen. Het bleek dat de monsters krijt, die een groene, gele en oranje kleur hadden, belangrijke hoeveelhe den lood (loodchromaat) bevatten de okergele was niet geheel loodvrij. Het roode en blauwe krijt was loodvrij, niettegenstaande in het roode menie verwacht werd. Het iis wel opmerkelijk, dat de ver giftigingsverschijnselen slechts bij 2 personen opgemerkt werden. Mis schien is de reden, dat deze personen ide gewoonte hadden hun met krijt be zoedelde vingers aan den mond te brengen. In elk geval moge de uitslag van dit onderzoek een waarschuwing zijn. Er blijkt uit, da.t het gebruik van loodhoudend gekleurd krijt, dat ook vaak als speelgoed in handen van kin deren komt., niet. zonder gevaar is, en dat toezicht hiemp uit een gezondheids oogpunt niet overbodig is. OPZICHTERS EN TEEKENAARS- BOND. Het derde jaarlijkscli congres van den „Algemeenen Nederlandschen Op zichters- en Teekenaairsbond" werd p Hemelvaartsdag in ,,De Kroon" te Amsterdam gehouden. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter, dat de Bond in het -.f- geloopen jaar in bloei toenam. Het in formatie-bureau te 's-Grajvenh.ige werkte uitstekend. Na eenige discussie werd Rotterdam als plaats voor het volgend congres gekozen. Bij de bespreking der rei actie ven het orgaan ..De Bondsstem" werden eenige op en aanmerkingen gemaakt. De verantwoordelijke redacteur J. L. B. Kemschot werd als zoodanig i" er- kozen. Het jaarverslag werd goedgekeurd zoomede het huishoudelijk i eglement, dat na de reorganisatie moest wor den gewijzigd. Na de pauze kwam in bespreking het hoofdbestuursvoorstel tot aan sluiting van den Bond bij het Neder]. Verhond van Vakvereenigingen. Het voorstel werd verdedigd van de zijde van het hoofdbestuur en door anderen, met een beroep op dë nood zakelijkheid om thans richting te Lie zen. Voorts werd er op gewezen, dat de belangen van de leden van den Bond nauw verbonden zijn aan die van de werklieden in het bouwvak en dus samengaan met de algemeene ar beidersbeweging gebiedend was. Het voorstel, dat op principieels en practische gronden werd lestneden, werd ten slotte, met 108 tegen 73stem- men aangenomen, zoodat tot aanslu1- ting bij het Vakverbond is besloten. Het hoofdbestuur werd een blanco krediet toegestaan om te ijveren voor de invoering van bekwaam!)eidsnor men en betere opleiding in het vak. Mededeeling werd gedaan, dat a f r- schillende patroons- en andere veree- nigingen reeds haar medewerking daartoe hadden beloofd. Na bespreking van eeuige punten van huishoudelijken aard, werd et congres, waarop vertegenwoordigd wa ren Amsterdam, Den Haag, Rotter dam. Utrecht, Arnhem. Hilversum en Omstreken en Haai'lem. gesloten. NED. JONGELINGS VERBOND Woensdag ving te Arnhem de 53ste jaarvergadering aan van bovenge noemd Verbond. Diep dag werden verschillende bijeenkomsten van de onderscheidene takken van Bondsar- beid gehouden, zooals van letterkun de, knapenvereenigingen, drankbe strijding zending, correspondenten, enz. Des avonds had een huishoudelijke vergadering plaats, waarin 132 afdee- lingen vertegenwoordigd waren. De jaarverslagen, in het orgaan reeds gepubliceerd, werden goedgekeurd met dank aan de stellers. Aan de orde kwam allereerst een voorstel van het Bondsbestuur om over te gaan tot het heffen van ver plichte contributie, en aan het Hoofd bestuur op te dragen tegen den vol genden Bondsdag voorstellen te doen aangaande het bedrag der te heffen contributie en de wijze, waarop die zal plaats vinden. Tegen dit voorstel kwam vooral van de financieel zwakke afdeelin- gen verzet. Nadat echter was aange toond, dat dit voorstel juist zou die nen om te voorzien in den geldnood, .waardoor thans zwakke afdeelingen niet konden worden geholpen, en dat bij aanneming een betere toestand te voorzien was, werd het voorstel met 207 tegen 47 stammen aangenomen. Het Hoofdbestuur werd voorts op gedragen in de volgende vergade ring te komen met voorstellen om trent de door den Ring Wesüand in gediende voorstellen tot statuten wijziging. aangezien men heden tot geen resultaat kon komen. Eindelijk werd een commissie be noemd om te onderzoeken of een an dere wijze van stemmen, bijv. bij re ferendum. aanbeveling verdient. Donderdagochtend begon de eigen lijke Bondsvergadering. De voorzitter, ds. J. J. VanNoort, hield een geestige en geestdriftige openingsrede, waarin hij niet al leen het hartelijk welkom van den voorzitter der regelingscommissie herhaalde, maar ook opwekte tot het handhaven van het ideaal. Als plaats voor de volgende alge meene vergadering werd Almelo aan gewezen. Tot bondsbestuurders werden her kozen de heeren ds. J. J. van Noort. B. .T. Gerretson, E. Sillem, J. Ph. Marmelstein. J. Timmer en gekozen (in de vacature-dr. De Moor) mr. C. F. Schoch te Amsterdam, en (in de vacature-ds. Van den Broek) ds. P. Veen, uit Lichtenvoorde. Terwijl telegrammen van sympa thie werden ontvangen, o. a. van het te Rotterdam vergaderend Jongelings verbond op Geref. Grondslag welk telegram werd beantwoord, werden telegrammen van hulde ge-zonden aan H. M. de Koningin, en aan den Prins der Nederlanden, die Bescherm heer van het Verbond i9. Eindelijk leidde de heer mr. W. C. Quarles van Ufford de bespreking in over de noodzakelijkheid en wen- schelijkheid van oprichting van e«en Witte Kruisbond. bedoelende bestrij ding der onkuischheid in woorden en daden. Hierover werd een geanimeerde discussie gevoerd, waarin het voor en tegen van dezen arbeid werd be pleit. Besloten werd dat de inleider zich in verbinding zal stellen met de af deelingen die tot oprichting vaneen W. K. Bond willen medewerken. Na een gemeenschappelijken maal tijd werd in de Groote Kerk een avond-vergadering gehouden, waar in spraken de heeren mr. A. E. ba ren Mackay over den Wereldbond van Christelijke Jongelings Vereeni- gingen, en ds. J. H. Schreuder van Arnhem, 'die een opwekkende rede hield. L. O. Het ledental der Unie steeg tot 443, dat der begunstigers tot 151. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goed gekeurd. Br is een nadeelig slot van f 261.891/2. Maatregelen hoopt men treffen tot dekking van het te kort. Het werkprogram werd vastgesteld als volgt Do Unie van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland streeft naar a. Gelijkheid van openbaar en bij zonder onderwijs ten opzichte van de publieke kassen. b. Uitbreiding van de bevoegdheid van de Beroepsraden, in dien zin dat ook geschillen aan hun uitspraak kunnen onderworpen worden. c. Verhooging der twettelijke mini ma en wettelijke regeling van de sa larissen, zoodat aan onderwijzers, niet hoofden van scholen, een be hoorlijk bestaan verzekerd zij. d. Uitbetaling van minstens één jaar vol salaris aan zieke onderwij zers. e. Recht op pensioen op 60-jarigen leeftijd. f. Regeling der wachtgelden ten laste van het Rijk. g. Invloed van den onderwijzer op den gang van schoolzaken door wet telijke verplichting tot het houden van schoolvergaderingen. h. Kweekschool opleiding met doel matige practische oefening. i. Een examen, gesplitst in een theoretisch en een practisch ge deelte. j. Verlaging van 't aantal waaruit eene klasse mag bestaan. (Dit punt zal nader door het H. B. worden ge steld.) k. Splitsing van het schooltoezicht in een vakkundig en een administra tief. Hierna werd de vergadering ge sloten. Na afloop had een gezellig samen zijn plaats ter feestelijke herden king van het 10-jarig bestaan toos ten werden o. a. uitgebracht op H. M. de Koningin. ge De Bruycker tot levenslangen dwangarbeider Smellinckx hing zich op in de gevangenis. Het beheer der domeinen verkocht gisteren al 't met bloed bevlekte linnen: hemd, rok, broek, ondervest enz. van de ongeluk kige slachtoffers. Dit vuil linnen woorop een vinger dik bloed hing en dat zich reeds smds 5 jaar in de kel ders der griffie bevond werd aan eenen hoogen prijs verkocht. Walge lijk. Een ander fe>t van gelijken aard gaf aanleiding tot een ernstig proces, waarin zelfs een hooge aanbtenoar van den toldienst betrokken was. Het gold den verkoop van ongeijkte me ters, iets wat voor de handelaars ver boden is. en voor het domeinenbe st uur niet.. UNIE VAN C.HR. ONDERWIJZERS. Te Utrecht werd Donderdag de 10e alg. vergadering gehouden van de Unie van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer G. Ipema van Amsterdam, het 10-jarig bestaan der Unie. Besloten werd een huidetelegram te zenden aan H. M. de Koningin, waarop een dankbetuiging werd ont vangen. In het jaarverslag werd herinnerd aan de herziening van de wet op het POSTZEGELS. Bij Koninklijk besluit is goedgevon den, dat een vorig besluit thans wördt gelezen als volgt .- ..In gebruik blijven of worden ge steld ..postzegels van 1, 2, 21/2, 3, 5, 7 1/2, 10. 12 1/2, 15" 17 1/2, 20. 22 1/2, 25 en 50 cent. 1. f2.50. f 5 en /10; postzegelboekjes, postbladen. voor zien van een zegelafdruk van 5 of 12J enkele en dubbele briefkaarten, elke kaart voorzien van een zegelafdruk van 2\ of 5 centpostbewijsformu- lieren, voorzien van een zegelafdruk van 2b centandere noodige formu lieren." EEN VERKEERD GEBRUIK. Het „HandeJsbl. van Antw." ver neemt uit Brussel: Een gebruik, dat noodzakelijk dien de afgeschaft te worden, is de ver koop van sommige rechterlijk aange slagen voorwerpen. Men zal zich wel de vrecselijke misdaad herinneren, in April 1901 gepleegd, waarvan de ren tenier Van der Velde en zijne dienst meid, op de Zennelaan de slachtoffers waren. De dader Smellinckx werd ter dood veroordeeld en zijn medeplicht'- BRANDEN. Men meldt uit Babberich: Zaterdagochtend te ongeveer elf uur brak er brand uit in de hofstede bewoond door Wigman. In korten tijd grepen de vlammen zóó om zich heen, dat hei huis geheel in de asch werd gelegd.. Het vee was in de weide. Van den inboedel kon niets gered worden. Assurantie dekt de schade. EEN DIEVEGGE. Zaterdag werd te Breda door de po litie een vrouw aangehouden,die pas sinds enikele dagen is gehuwd. Zij wordt verdacht van diefstal van klee- ddngstukken ten nadeele van de fa milie, bij wie zij voor haar huwelijk in dienst was. AANGEHOUDEN. Men meldt ons uit Groesbeek: Zaterdag hebben de gemeente- en de rijksveldwachter alhier een smok kelaar aangehouden, die trachtte liter jenever over de grenzen te bren gen. BONDSDAG GEREF. JONG. VERBOND. Do achttiende bondsdag van den Nederlandsche Bond van Jonge- lingsvereenigingen op gereformeer den grondslag, rs Donderdag te Rot terdam gehouden in de Nieuwe Wes- terkerk. De ochtendvergadering werd geo pend met een korte rede door den bondsvoorzitter, ds. J. E. Vonken berg, van Barendrecht. De vergadering verzond een tele gram van hulde aan H. M. de Konin gin. De volgende bondsdag zal te Groningen of te Leeuwarden wor den gehouden. In .het reglement van den bond werden enkele wijzigingen aangebracht. De aftredende bestuursleden. de heeren ds. G. Boekenoogen en Joh. T. de Lange, werden herkozen resp. met 249 en 315 stemmen van de 327 geldi ge stemmen. Voorts weiden uitge bracht op de heeren dr. B. Wielenga 37, T. Verschoor 18 en J. de Ridder 16 stemmen. EEN GELUKKIGE VANGST. De pol:tie te Dordrecht heeft weer een gelukkige vangst gedaan. Vrijdag werd haar medegedeeld, dat een on- Feuilleton. Een Verborgen Erfenis (Naar het Engelseh). 38) Anthony keek verrast en zeer ver heugd op. Na hem heel vriendschap pelijk de hand gedrukt te hebben, ging hij naar Violet, kuste haa-r en ging naast haar staan met zijn hand op haar schouder. Cesar maakte bij zichzelf de opmer king, dat hij er .slecht en armoedig uitzag en dat zijn gelaat een afge matte uitdrukking had. Ik bon toch met dein trein van vier uur gekomen, Violet, zei hij, zich tot zijn vrouw keerend. Ik had geen lust om in de stad te eten. Het spijt mijJe zult hier niet veel krijgen, zei ze, met een poging tot lachen. Zij ging naar de tafel en begon de papieren "bijeen te zoeken. Haastig schoof zij ze in een lade, als wilde zij ze liever niet laten zien. Het sche nen geen brieven te zijn, en Cesar vroeg zich een oogenblik af, wat het kon zijn. Maar er waren andere din gen, die hem dat spoedig weer deden vergeten. Violet lachte dezelfde gedwongen lach terwijl zij de kamer uit ging. Je zult nog wat moeten wachten, zei ze, vóór dat je iets te eten krijgt. Ik hoop, dat je niet veel honger hebt Ik heb volstrekt niet veel honger, zei Cesar. Maak vooral geen extras- drukte ik heb in de stad al iets ge geten. Anthony, hoe zou je over een wandelingetje denken, terwijl wij op 't eten wachten Ik wil de plaats graag eens zien. Ik ben haar bijna vergeten. Anthony stemde toe en zij gingen samen uit. Toen zij door de hal lie pen, kwam de huisknecht uit de ka mers van Mts. Egerton en sprak An thony aan. De meesteres woog mij u te zeg gen, dat het haar heel aangenaam zou zijn, als U, Mrs. Anthony en Mr. MaMncourt om zes uur bij I-I.Ed. kwa men eten. Zij dacht, dat Mrs. Antho ny alles wel niet klaar zou hebben. Zeg uw meesteres, dat wij m onze eigen vertrékken wenschen te eten. Waarom draaide je dat kuiken den nek niet om riep Cesar woe dend, terwijl zij de stoep af gingen. Zoo'n onverdragelijke brutaliteitIk zou hem binnen het haJf uur op straat gezet hebben, als ik jou was. „De meesteres", jawel en Violet is de echtgenoot van den meester en eige naar van de plaats Ik zou dat niet verdragen Weer kwam die irek van afmatting op loet gelaat van Anthony. Hij kon Cesar niets verklaren zonder hem al de ellende van het begin tot het einde mee be deelen, en dat verbood hem zijn trots. Cesar was intusschen be sloten zijn opinie niet onder stoelen of banken te steken. Wie houdt hier het toezicht over de plaats vroeg hij kortaf. Zij was vroeger veel beter in orde. als ik mij goed herinner. Zij ziet er verwaarloosd uit, stemde Anthony toe, een blik om zich heen werpend." Toen ik nog thuis was, zorgde ik natuurlijk voor alles, maar nu ik hier alleen 's avonds ben, is er niemand1, die er voor zorgen kan. Waarom zorgt Violet niet, dat het gedaan wordt? Het zou beter zijn clan in huis te zitten kniezen. Ik heb nooit een meisje zóó veranderd ge zien. Veranderd? Vindt je dat? riep Anthony uit. Violet verzekert mij, dat zij lederen dag uitgaat Uitgaatriep Cesar verwijtend. Och, zij heeft hier geen positie, dat ontbreekt haar! Zij wordt vernederd zélfs in de oogen van de dienstboden! Veranderd Nu, dat zou ik denken. Anthony rw«eg en toen Cesar hem van. ter zijde aankeek, zag hij, dat zijn gelaat ongewoon bleek zag en een ]>arde, stijfhoofdige uitdrukking had. Nooit heeft hij geraden wat een onduldbare zielsangst hij had uit te staan. Behoort deze plaats jou niet toe vroeg Cesar eindelijk, terwijl hij staan bleef en zijn schoonbroeder in het ge- Me dunkt. Cesar, dat wij beter deden dat onderwerp te laten rusten, zei Anthony. Jij begrijpt niet. hoe de zaken staan, en ik heb geen wijheid, dat uit te leggen. Wij maken elkaar maai' verbitterd, als wij hierover nog langer spreken. O, natuurlijk, zooals je wilt zed Cesar koeltjes. Maar Violet is toch mijn zuster, zie je. Zij is mijn vrouw, ik zal alles voor haar doen. wat in mijn macht staat. Dan doe je dat al op een heel vreemde mander, naar t mij voor komt. Maar, ik zal er niet meer over spreken. De wande!img was niet van de aan genaamste. en beide jonge mannen waren blij, toen het tijd wasoannaar binnen te gaan. Violet had een. heel eenvoudig, en naar het Cesax toe scheen haastig en mager maal klaar gemaakt. Hij meende Anthony te hoo- ren zeggen, dat zij voor wat degelij kers had moeten zorgen, en ving iets van haar antwoord op over ..jemoe- der" en „gewaarschuwd geen crediet meer te geven." Daarna keek Anthony somberder dan ooit en ofschoon hij trachtte het gesprek gaande te houden, en Violet allerlei pogingen aanwendde, om haar vroegere vroolijbheid ten toon te spreiden, bleef er een gedrukte stem ming heerschen. Cesar vertelde iets van zijn eigen omstandigheden en tot zijn verbazing bralt Violet plotseling in een stroom van tranen los, toen hij met een enkel woord sprak over lietgeen hij uitge staan had, voor hij zijn tegenwoordi ge betrekking kreeg. Hij sprong op en ging naar haar toe, verschrikt door liaar hevig snik- ken. -— Kom, Violet, zei hij, over haar heeubuigeneï, loet duurde maar een paar weken, en ik ben nu gelukkiger dan ik ooit geweest ben Ik zou al- leetn willen, dat ik jou mee kon ne men om 'eens wat verandering te heb ben. Het zou zoo heerlijk zijn, als jij eens wat voor mij kon huishouden. Neen, neenzei ze, haar aandoe ning even snel bedwingend als zij er aan toegegeven had. Ik ben een heel slechte huishoudster. Ga zitten, Ce- sar. en vergeet dat ik zoo dwaas was. Ik zou zoo "graag alios weten omtrent Mr. Curzon. hoe hij zelf en hoe zijn huis er uitziet, enz. Gesar vermoedde, dat zii doorbab belde con het gesprek zoo gauw moge lijk een andere wending ie geven. Hij deed zijn best haar te helpen, maar toch had hij nooit zulke onaangena^ me uren doorgebracht als hij tijdens zijn verblijf op Elmwood beleefde. Met een zeer bezwaard hart ging nij naar Oakhurst terug. HOOFDSTUK XVI. Toen Cesar Malincourt weer aan 't werk was, werd hij onophoudelijk vervolgd door pijnlijke herinneringen aan zijn bezoek bij Violet. Hij dacht er over den raad van Bertram tour- zon in te winnen, maar schrok er voor terug om een' jongen man en vreem deling deelgenoot te maken van de on gelukkige positie van iemand, me hem zoo lief was. Hij verweet zich zelf streng, dat hij niet eerder naar haar was gaan kijken en beélootniet te rusten vóór hij haar op een of an dere wijze kon helpen. Een paar da gen later had hij plotseling een in- Nancy is de rechte er voor dacht hij. Ik kan alleen maar plan nen maken, maar zij zal er uitvoe ring aan kunnen geven. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5