IS Abon,-Concert Dienstböde nette Meisjes Een net Meisje nat Meisje Biedt zich aan Advertentiën Dagmeisje Jongste Bediende, Zandvoort. Flinke Loopjongen Jongmensch KNECHT. vertrouwd Persoon «ij tot welke do Mouse behoorde, 11a-drankzakeii optreden. Was dit vroeger J Sere inlichtingen inwinnen. Het alleen bij zeor groote cafê's het geval.1 schdri was, zooals wij reeds mee- legio is nu het aantal gewone bar's, deelden, geladen met stukgoe-derefi waar. do kastetedn^wtó da va op weg van Bayonne naar Ham- "jfi j° burg. eigenlijk héél lop zijn naam heeft, wel aan aUever- plichtingen der wet voldoet, maar naar het station Scheveningen werd overgeseind" buurt IJ LJ te aanschouwen. Daar werd onlangs een 5-cents-bar opgericht op een kruispunt van stra ten, waar vroeger nimmer een drank huis had bestaan. De zaak ziet er schitterend uitaahter de toonbank zit de kastelein, doch achter de zaak zit heel iemand anders 'n lommerd- DE POKKEN TE WEESP. De pokken-patiënte te Weesp is door den haar behandelenden arts A. A. Knaap genezen verklaard. Zij ge voelt zich volkomen wel. Dezer ia- uwui gen zal zij met haar geheele omge- j baas, die een paar huizen verder zijn ving, zijnde de verpleegster en de huis van verkoop met recht van we- beide adsisteerende vrouwen, ver- j derinkoop heeft, plaatst worden naar de barak, om Kolossaal practised daar nog een veertien dagen in qua- De drankzuchtige kan eerst zijn boel rantaine te blijven. bij hem verpanden tegen een bedrag Het huis waar zij zoo lang ver-veel lager dan de waarde, en dan pleegd is geweest, zal nog gesloten het zooeven ontvangen geld bij hem INWIJDING VAN EEN KAPEL. Met groote praal is Dinsdag, in bij zijn v,an den koning en den prins van Wales, in de St. Paul een kapel voor ide orde van St. Michel en St. Joris ingewijd. bespatten de muren, dellij'k dood. blijven en zorgvuldig gedesinfecteerd worden. (N. v. d. D.) BRANDROEPERS. (De gemeenteraad; van Oost&aan heeft bij de (brandweer aangesteld branjd'roepers, tegtem 75 cent per keer diat (het nooidlig is. verdrinken, waardoor do kans, diat zij hun beleende sieraden, inboedel of klgedingstukken nog eens zullen terug- zien, natuurlijk zooveeü. te geringer wordt. Wanneer de kasbeüein afwezig, met zijn vrouw naai' de komedie is, zit onze lommerdlbaas achter de toonbank bij de cassa. Natuurlijk, zaken zijn zaken! Zoo ziet men, dat uit een eitje soms heel iets anders te voorschijn kan komen dan men' verwacht had, dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn." OPSPORING VERZOCHT. Namens den officier van justitie, te Amsterdam, verzoekt de commis saris van politie in de 5e sectie al daar, opsporing en voorgeleiding van Willempje Korten 34 jaren, i uitspraak in de zaak van den straat- vr°\iw van Klem, ™^stal zwaar j mak bekeQrd was omdat hij, bij gepoederd als dame gekleed, spreekt het zo;ken naar lek in de hoofd- EEN VREEMDE BEKEURING. De kantonrecht er te Rotterdam deed beschaafd. Zij wordt verdacht van verduiste ring van diamanten ten nadeele van Sanders, te 's-Gravenhage, en is de relfde vrouw, die reeds meermalen gesignaleerd is. Mr. J. F. Th. VAN VALKENBURG- Met leedwezen zal voorzeker wor den vernomen het overlijden van Mr. J. F. Th. van Valkenburg, oud-presi dent van het gerechtshof te Amster dam, welke betrekking hij in 1899, toen reeds meer dan. 80 jaar oud, ine dlerlegde. Ook aan htet openbaar leven nam de overledene gedurende lange jaren ded. Geruimen tijd was hij 'lid van de Provinciale Staten van Noord-Hol land, die hem herhaaldelijk tot bui tengewoon lid van Gedeputeerde Sta ten kozen. De uitnemende eigenschappen van zijn geest en karakter schonken den overledene ra velerlei kringen, een zeer hoog aanzien. buis van de waterleiding, liet emmer opgevangen water op de straat uitstortte. De kantonrechter verklaarde liet ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, maar met strafbaar, omdat beklaagde niet anders handelen kon dan hij deed. Beklaagde werd daarom van rechts vervolging ontslagen. UIT DE ROTTERDAMSCHE HAVEN. Nader bericht mën Door de firma Brandjes, Dalmeyer en Rogier is in den eisch hunner bootwerkers, om vergoeding van ver zuim, toegestemd, zoodat op de „Cla- verley" de arbeid is hervat zonder dat op andere schepen liet werk gestaakt is geweest. Hiermede zal echter de moeilijkheid nog wel niet voor goed uit de wereld zijn daan* bij voorkomen de gevallen ook door anderen getracht zal worden idieze tot diusver nimmer verstrekte vergoeding betaald te krij gen. Onder cargadoors is dan ook in over weging, te trachten ten aanzien van dit punt een vaste regeling te tref fen. Sport en Wedstrijden WORSTELEN. De uitslag op den twaalfden avond der worstelwedstrijden te 's-Graven hage is Dumas legt Lammenz in 91/2 minuut. Na een brutalen kamp wint Van den Berg van Jackson in 13 minuten en onder algemeen» hilari teit legt Pierrard le Colosse den Ham burger Winzer in 10 seconden. Lamnienz en Winzer, viermaal ge legd zijnde, vallen af. Rechtszaken VAN EEN 5 CENTS BAR EN EEN LOMMERD. Wij vernemen, diat rechtsvervolging is ingesteld tegen den uitgever van de ,,Spaamehode", in zake een brief van den Amsterdamschen correspon dent van dit blad', schrijft die „Tel." ,,'n Kastelein van 'n 5-cents-bar im buurt IJ IJ te Amsterdam hoeft de klacht ingediend. In. bedoelden Amsterdamschen brief leest men het volgende Bij een beschouwing over liet ge dwongen sluitingsuur- voor winkels, dat binnenkort te Amsterdam staat ingevoerd te worden, gaat men onwil lekeurig aan 't vergelijken met Drankwet. Ook deze had, toen ze nog niet versierd was met de talrijke amendementen, die haar den naam lappendeken bezorgden, nogal draco nische bepalingen, waarmee maar heel weinigen ingenomen waren, al weid evenals thans ook gecolporteerd met lijsten, waarop niet altijd uit sluitend handteekenmgen voorkwa men van personen, die begrepen, wiat ze teeltenden. En toen ze er eenmaal was, waren de gevolgen geheel anders dan men zich had voorgesteld. Niiiet alleen, dat er ge<en proces-verbaal wegens open bare dronkenschap minder oon ge maakt is, maar in de voornaamste en drukste stadsgedeelten zijn er irijplaats van minder heel wat meercafé's ge komen, terwijl daar waar vroeger nooit, aan vergunning kon worden ge dacht, nu vrij en blij het Holandschft bittertje wordt gedronken. Zeker, voor elke nieuwe vergunning moesfan twee oude worden opgekocht, maar er waren en zijn nog zooveel miniatuurkroegjes in de zijstraatjes van den Jordaan, die door haar op hooping een penibel bestaan zouden opleveren, als de kasteleins door ver- valsching van den drank liet winst percentage op den omzet nibt belang rijk verhoogden. En als nu twee zul ke kleintjes, saamgesmoltan tot één zich nestelden in welvarende wijken, op punten met veel passage, lijdt het geen twijfel, of het quantum in't ca fé verbruikte spiritualiën is in de hoofdstad na de invoering der Drank wet belangrijk gestegen. Nog een gevolg, waarop de wetge ver waarschijnlijk niet gerekend zal hebben, is, dat nu allerlei soort ka pitalisten als stille vennooten in SMAADSCHRIFT. De redacteur van de sociaal-demo cratische ..Markische Volksstimnue" te Forst (Niederlausitz) heeft Vrijdag wegens smaadschrift terecht gestaan. In 1904 was in dat blad eon bericht versahenen, dat als volgt luidde „Te Tokio heeft zich een ver „schijnsel voorgedaan, dat uiteen oogpunt van menschelijkheid ver blijdend is. Het bericht van1 de „zwauro verliezen van de Russen ..tempert daar de vreugde over de .overwinning. Er rijzen stemmen .tegen liet houden van een over- .winningsfeestde „gele heiden- ischie apen" voelen dus dieper en ..menschelijker dan de Duitsche overwinningslummels na Sedan, „wier christelijk gevoel zich nog ,,elk jaar uit op een wijze, die een „schreiende schande voor de „memsoheüijkheód is." Verschillende oudlstrijders dienden wegens dat bericht eau aanklacht in, omdait zij zioli als mannen, die liet Sedan-feest plachten te vieren, beüee- diiigd achtten. De straf kamer en het Landgericht te Guben spraken den redacteur twee maal vrij. Maar het rijks-gerechtshof verwees de zaak opnieuw naar de rechters te Kottbus en dezen hebben nu den sociaal-domocraiischen redac teur een gevangenisstraf van 3 maan den opgelegd. Zij wilden met aanne men, dat met de uitdrukking oiver- winningslummels alleen degenen be doeld werden. dlie zich bij de Sedan feesten lummelachtig aanstelden. schedel barsten en bloed en hersens Hiermede heb ik het belangrijkste SLACHTOFFER. Maandagavond is op een dorp bij Keighley in Engeland, Miss Lily Anders dan Cave in een ballon opgestegen en totkwam er niet ter sprake. Alleen deed vermaak van het_ publiek met een j de burgemeester mededeeling van parachute neergedaald. Het ontplooide zich echter niet en Cave -viel dood, Telegrammen GRIEKENLAND EN ROEMENIE. ATHENE, 14 Juni. (Reuter). De di plomatieke betrekkingen tussahen Griekenland en Roemenië zijn offi cieel afgebroken... Rusland heeft de bescherming der Grieksche onderda nen in Roemenië op zich genomen. Te Braila zullen ze door den Fran- Zij was onmid- gememoreerd, en eindig met mede te j N. V- MotttSChappij tot deelen. dat men nog lang niet klaarvoortzetting V»H de Dliif- is met het herzien der pqlitie-veror- riomant IyIoIt dèning; neen, daar zullen nog wel' riem „■Dl »UI ieK, «inlge avondjes voor noodlg rijn. voorheen onder de Firma de politie-verordenlng A DROST ZOON. enz. Dividend No. 1 is van heden afbe- toestoel een Ingekomen stuk. Ja, mijneheexen taalbaar met 15.bij de Holland- Miss aldus zijn edelachtbare gij wist sche Crediet- en Deposltobank, MEES het misschien nog niet, maar Scho-RITSE/M4 alhier ten gaat vooruit 't Heeft nu ook al Haarlem 16 inni ionfi een drukker en uitgever in het Kloos-1 "aarlwn. Juni 19%. ter. De Kloosterling, de heer Blazer, meent, dat onze gemeente behoefte heeft aan een adresboek en platte- grond en wil deze leemte aanvullen. IT Dtfb- finn) öifl Dat is echter een duur zaakje, waar- JaCUB CUUlClU. om hij van de gemeente 150 gulden p G., goed kunnende koken. Mon- subsidievraagt. .1 delinge getuigen en huiswerk ver- Mevrcuw GALLENKAMP, Baan 13 a, zoekt met Augustus eene DRENTSCHE GEBRUIKEN. Een eigenaardig kijkje op Drent- sche zeden en gebruiken leverde een voor de Rechtbank te Assen behan delde strafzaak tegen drie landbou wers uit hiet dorpje Langhalen. Als er een nieuwe meierboer met Med in 'het dorp komt wonen,, is het ge woonte dat de knechten en meiden uit het geheele dorp een visite aan den nieuwen dorpsgenoot gaan bren gen. Dat zou ook op 1 Mei j.l. gebeu ren, doch met het oog op de daar aan verbonden drukte werd het be zoek met vier liter jenever afge kocht. Toch verstoutten eenigeknech- en meiden zich dien avond ten hui ze van den nieuwen boer te komen, waar de andere boeren van het dorp gezellig bijeen waren. Dat was zon digen tegen het ongeschreven Drent- sche dorpsrecht. Er ontstond ruzie tusschen de landbouwers en de J dienstbaren en het gevolg was J1 de drie landbouwers wegens het slaan en .verwonden van een knecht te recht stonden. Zij hoorden 6 weken gevangenisstraf tegen zich eisohen, een niet malsche eisch voor een eigenerfden Drentschen boer. (Hbld.) EEN HOND ALS PROPAGANDAMIDDEL. Indertijd is er in Duitsche bladen veel te doen geweest over een roode das, waarmee een onderwijzer in Saksen zich mooi gemaakt had. De autoriteiten vonden dat zoo'n so ciaal-democratische betooging van een ambtenaar niet te pas kwam, en gaven den man een geducht stand je. Thans heeft een roode cyli/nder- hoed de politie van de goede stad Erfurt in rep en roea' gebracht. Op den len Mei. 's morgens te tien uur 50 minuten liep, ter gelegenheid van de 1 Mei-betooging een hond langs de straten van Erfurt, meteen rooden hoogen hoed, klein model natuurlijk, op den kop gebonden. Het publiek liep het dier na, en dus had de grappenmaker zich schuldig gemaakt aan „groben Unfug". Des wegen werd hij veroordeeld tot 5 mark geldboeteof een dag hechte nis. De „Voss. Ztg." schrijft: „Hetw'l ons voorkomen, dat de Erfurtsche po- i litie beter deed, zich om andere din- "7 i gen te bekommeren. De hond met aai sohen consul beschermd worden Alle d®. Grieksche consuls in Roemenië zijn teruggeroepen. De minister-pre sident Skouses zal heden de mogend heden in kennis stellen met het af breken der betrekkingen, nu toe nog niet hebben vermeld, king zal blijven waarnemen. In de Kamerzitting zette Skouses, de Grieksche minister van buiten- landsche zaken de geschiedenis van bet Grieksch-Roemeensch conflict uit een. Hij zeide. dat hij, toen hij de regeering aanvaardde der diplomatieke betrekkingen wilde voorkomen. Rusland stelde daarop voor de on derhandelingen te Petersburg voort te zetten, doch Roemenië weigerde. Griekenland stelde voor, het ge schil te onderwerpen aan de aan spraak van het Hof van Arbitrage te \-Gravenhage, doch Roemenië wei gerde. Roemenie verzette zich ook tegen een directe uiteenzetting, ten zij wij onaannemelijke voorwaarden accepteerde®. Skouses herinnerde aan de anti- Grieksche betoogingen te Boecharest, tegen de Grieksche kerk en de Griek sche legatie, en aan de uitzetting van Dit adres werd gesteld in handen richten verelschte. van B. en \V. om advies. 1) 1 Ook deelde de Voorzitter nog me-BIEDT ZICH AAN met 1 Aug 3. dat hij er weer in geslaagd was R.-K. negen plaatsen voor Schotensche kin- deren op Haarlemsche Gemeente- scholen te verkrijgen, zoodat, als het hulpschoolgebouw klaar is (en de om alleen of met tweeën te dienen. banken gearriveerd zijn) alle kinder tjes onder dak zijn. Br., No. 9316, bur. v. d. blad. Er worden GEVRAAGD 1) Als ik advies mocht geven, zou ik zeggen, dat er aan een adresboek geen behoefte is. Het Haarlemsche Adresboek beschrijft ook het Schofer- - kwartier, terwijl „Oud-Schoten" ls ~r-, firma opgenomen in het „Adresboek voor st®de. het verbreken de Omstreken". op de Stoombleekerij van G. RHEE Wed. BEELEN, Heem INGEZONDEN Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aanspra kelijk. üevraaüd. Kleine Houtstraat 104. den Grieksóhen priester Calfat Roemenië weigerde elke voldoening daarvoor'het nam draconische fis cale maatregelen, die (voornamelijk gericht waren tegen de Grieksche on derdanen. Deze niet te rechtvaardigen hou-1 ding heeft ons er toe geleid de be trekkingen af te breken. Met 92 stemmen nam de Kamer een matie aan, waarin de houding en de verklaringen der Regeering werden goedgekeurd. De leden der oppositie hadden voor af de zaal verlaten en namen aan de stemming geen deel (Ongecorrigeerd. Mijnheer de Redacteur Mag ik beleefd verzoeken onder-, staande in uw geëerd blad te willen plaatsen Bij voorbaat mijn dank. Niet de heer K. heeft mij uitgedaagd te wandelen zooals hij in uwe cou-1 rant meldt, doch ik heb dien heerr K. zelf uitgedaagd. Hoogachtend voor Uwe bereidwil ligheid, I Uw dw. din., H. SCHROEDER, Cloosterstnaat 28. Door huwelijk van de tegenwoordi ge dienstbode gevraagd een liefst dagmeisje. Aanmelden 'b avonds na 8 uur Gaelstraat 2. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws HEVIGE BRAND. De dokken van de Merchants' and Maners' Transportation Company te Baltimore zijn door brand vernield. Ook het stoomschip Essex, dat in het dok lag; en verscheiden beladen lich ters, zijn verbrand; de schade wordt op een mdllioen dollars geschat. Twee leden der bemanning van de Essex worden vermist. In 1904 is een groot gedeelte van de stad Baltimore, met inbegrip van de doikken, afgebrand. De schade werd toen geraamd op 50 millioen dollars. BALDADIGHEDEN. De stakende sleepe rsiknedhts te Mainz hebben ernstige baldadigheden ge pleegd. Kameraden die niet meestaak- ten, zijn van 'hun wagens afgesleurd en. afgerost. Een andere bende ging het paard van een arm sleepersbaasj. te lijf; het dier weid zoo toegetakeld dat groote lappen vleesch erbij hin gen. Bij het slachthuis werden een spekslager, zijn knecht en twee paar den jammerlijk mishandeld, een her bergier kreeg een muilpeer waarvan zijn trommelvlies sprong enz. De politie verdreef het grauw met de blanke sabel en nam enkele rad draaiers gevangen, nadat er aan weerskanten gewonden waren geval len. VERGIFTIGE POSTZEGELS. Men heeft al lang gewezen op het gevaar van het Likken aan de post zegels, wanneer men ze op wil plak ken, maar het blijkt nu dat bij deze veel gebruikte kleine voorwerpen nog andere gevaren dreigen dan de bac- teriale infectie, die men er van vrees de. In Engeland althans. Daar heeft men in de gele driepence-postzegels een zeer vergiftige stof, lood'cbro- maat, gevonden, in een hoeveelheid, die zeker niet ongevaarlijk is, van ruim 2.5 percent. Op 70 postzegels maakt dit een gewioht van het vergif van één grein, of 65 milligram. Beni- gen tijd geleden werden twee kinde ren do odelij k vergiftigd door een vijfde van die hoeveelheid, afkomstig van een gekleurde kaart. De gele postzegels worden zeer veel gebruikt voor de verzending van postpakket ten en het gevaar is dus zeker niet denkbeeldig. Het kan wel zaak zijn, dat men er ook elders op let. DASHONDEN VAN KEIZER WILHELM. Twee dashonden, die bijzondere lie- vedingen van den Keizer zijn, hebben hem ook naar Ween.en vergezeld. In een der telegrammen over het bezoek te Weenen kon men lezen: „De stoet bestond uit 16 eendere hofrijtui- geon In een van de laatste zaten de twee dashonden van keizer Wilhelm aan elkaar gekoppeld." den rooden cylinder-hoed doet niets dan de menschen tot Lachen te bren gen, en de politie heeft in dit geval de lachers niet aan haar zijde." WRAAK IS ZOET. Zoo pas waren zij voor den burge meester verschenen, waar zij elkaar eeuwige trouw zwoerenevenals de zon aan den azuren hemel zijne schitterende stralen uitgoot, schitter den hunne gezichten van vreugde, aldus leest men onder lokaal nieuws in de te Luik verschijnende „Meuse". Terwijl men de trappen van het stadhuis afdaalde, likten de bruilofs- gasten zich reeds de lippen, bij de gedachte aan het feestmaal. dat hun wachtteeene kolossale konij nenragout, een groote schaapsbout en eene ..verrassing" van een goed bekende der bruid, niet te vergeten de roode wijn die verkwikt en het hoofd in vuur zet. Spoedig was men in de vroolijkste stemming en werden de gerechten alle eer aangedaan. Nu zou men de verrassing krijgen, de groote verrassing van den vriend. Een groote compote-schaal, zorgvul dig bedekt en versierd met smalle linten, bracht men op. Aller oogen zijn op die geheimzin nige schaal gericht, entoen men het couvert oplichtte, kwamen te voorschijn... Wat denkt gij? Een groot aantal ratten. Ontsteltenis ondier de gasten zon der weerga. De schoonmoeders vielen in zwijm de bruid die op een stoel was geklommen, schreeuwde als een mager speenvarken, niet minder dan de andere dames. Twee fox-terriers in 't geheim met de fameuse surprise binnengesmok keld. verergerden de ontsteltenis nog dcor een spektakel jacht op de knaag dieren te maken de stoelen on derstboven op tafel vaatwerk en snuisterijen werden omver gestooten in 't kort, het was eene Babelsche verwarring Wie de dader is van die ongeoor loofde grap Een afgewezen minnaar der mooie bruid, die besloten had zich te wre ken toen hij uit haar gunst was verdrongen. Koksjongen in een der groote ho tels, had hij voor de eer verzocht, 't feestmaal te mogen bereiden en te vens eene verrassing toegezegd. Zooals men ziet heeft hij woord gehouden. (L. K.) EEN REDDER GEHULDIGD. Koch, de hoofdman van de Duit sche reddingsploeg die te Courrières is geweest, is tot officier van het Fran sche eerelegioen benoemd. Laatste Berichten KI a ar in ri c h ting S1 a c h th u i s. De Raadscommissie belast met de voorbereiding van den bouw van het Slachthuis heeft besloten de klaarin- richting te laten vervaardigen naar het systeeün van die im het ziekenhuis te Groningen. Daarbij wonden die vuile stoffen eerst verzameld im putten, daarna op gepompt iin tanks, waardin ze gedeël- tel-ijk verrotten. De rest wordt, dan uitgestort over houtskoolbedden en lost als zuiver water op. Gevonden voorwerpen: 1 Kerkboekje; 1 rozenkrans en 1 kin- derenbeugel. Arm gebroken. Gisternamiddag heefi een 10-jarige jongen, die spelende was op het afge sloten terrein der oude gasfabriek, zijn arm gebroken, doordat hij in een put is gevallen. UIT SCHOTEN'S RAADKAMER. Schoten vooruitEen eigen keuinneester. Het duiten van tapperijen 's avonds na 10 uur en Zondags onder de godsdienstoefeningen. Een. adresboek voor Schoten. De sohoolquaestie. Onze „vroede vaderen" hebben hun D onderdagavond weer eens opgeofferd im het belang der gemeente. Van half zeven tot half tien hebben do he eren alleen en uitsluitend ge praat over dë artikelen van de politie verordening. die gewijzigd moet wor den. Er is in die drie uur heel wat af- geklpardon, afgepraat, waarvan ik het belangrijkste even de revue zal laten passeeren. Wat moet er gedaan worden met ziekte koeien, of ander vee. dat zijn eigen dood sterft Dat was een moeilijke zaak. waar- j over men 't dan ook maar niet eens kon worden. Men begreep, dat er an ders niets opzat daneen keurings dienst te stichten, maar men begreep ook, dat dieduitjes zou kosten. Hoeveel wist men echter niet, - daarom warden B. en W. gemachtigd om eens te onderzoeken of een Haar lemsche veearts zich ook zou willen belasten met de keuring van het vee in Schoten. Schoten een keurmeester voor het vee Eindelijk ontrukt het zich. eens uit het Mein-dorpsche-gedoe en wil dë moderne steden evenaren Het is evenwel zoo ver nog niet 't Mooiste is,, dat djeze gedachte liet eerst geopperd werd doorden heer Teeuwen, die anders zoo ouderwetsch in zijn ideeen is. ,.'t Kan evenwel ver- keeren" is Brederode's lijfspreuk. Zoo is het ook met den zooeven ge noemden heer. Een vorigem keer was hij tegen de bepaling, dat elke straat venter van B. en W. een vergunning moet hebben en thans was hij de BEVALLEN: 12 Juni. R. HirschhahnLinden- baum z. S. M. J. Melohior—Cor net, d. 13 Juni. W. Lustv. d. Laan. z. 14 Juni. M. A. Fransenv. Ekeren. d. 15 Jund. T. Huijboom—Bak, d. OVERLEDEN: 14 Juni. K. C. Verrijk, 83 j., Har- menjansweg. G. Zurendonk 31 j„ Sdhotersingel. gevraajd. Adres Gaelstraat 4. Stoomvaartberichten Het st. Salak. van Java naar Rot terdam, passeerde 14 Juni Sagres. Het st. Madura, van Batayja na&r Amsterdam, arriveerde 14 Juni te Suez. Het st. Koning Willem III, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 14 Juni van Genua. Er biedt zich aan tegen Augustus een net Burgermeisje, oud 20 jaar, om gedurende de ro mermaanden uit noodhulp te gaan, liefst te Zandvoort. of Bloemendaal. Brieven onder No. 9321 Bureau Haarl. Dagblad. GEVRAAGD 'een net DAGMEISJE, dat gewend is Imet kinderen om te gaan. Loon naar bekwaamheid. Brieven onder No. 9324 Bur. Haarl. Dagblad. een net MEISJE, voor schoon houdei van kantoren of het doen van ka mers. Brieven onder No. 9326 Bur Haarl. Dagblad. GEVAARLIJKE SPRONG. Een 18-jarig meisje, afkomstig uit Schaarbeek, was, wegens slecht ge- 1 warmste voorstander en men dankt drag, op verzoek van haren vader in 1 aan hem' dat artikel is aan- de vrouwengevangenis te Brussel op-ê®11®10-®11.- .1t i i ,i I Hat o,,i-i gesleten. Kaar straftijd was op acht dagen bepaald. Dinsdagochtend, te half 6, toen de zuster-bewaakster in hare cel kwam sprong het meisje naar de deur, wierp de non opzij en een oogenblik later zag deze laatst» haar over de leuning van het trapportaal sprin gen. De ongelukkige kwam met het boofd op den vloer van de gang te recht. De val op de steenen deed den Het sluitingsuur der tapperijen werd op elf uur gehouden. Wel wilden een;- ge heeren er tien uur van maken, maar dorsten het toch niet goed aan, vooral niet voor het Klooster- of Scho terkwartier te meer toen de burge meester heit gebeurde in Zandvoort ra herinnering bracht. Ook kwam ter sprake of men de her bergen niet des Zondags onder de godsdienstoefeningen kon laten slui ten, wat eveneens te bezwaarlijk bleek. Morgen, den 16en Juni. herdenkt onze Vriend C LEUVEN den dag, waarop hij 30 JAREN werk zaam is bij de Firma wijlen den Heer JAN VAN DEN BERG. Land- en Spaarnezlcht. HET PERSONEEL. Heemstede, Juni 1906. Gevraagd met Augustus eene nette Dienstbode en dadelijk een Meisj e voor halve dagen. Oranjekade 33. Direct gevraagd een net 9l£;i8JE van 's morgens 8 tot 's middags 2 uur. Loon /t Adres Bilderdijkstraat 13 rood. Een nette Dag-Dienstbode gevraagd voor heele dagen. Loon 1.75. Jordensstraat 29. Zich aan te melden 's avonds ha 8 uur. Bevallen van eene Dochter Mevrouw HULSHOFF POL—STOEL. Rangoon, 14 Juni. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Sprimont (België) na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Echtge noot Vader, Behuwd- en Groot vader Henri Jozeph. Troupln, in den ouderdom van 68 jaren. Uit aller naam, V. H. J. TROUPIN. Haarlem. 14 Juni *06. Ineen groot R.-K. gezin wordenme' 1 Augustus GEVRAAGD Eé-n flinke Keukenmeid die zelfstandig kan koken en genegen is goed huiswerk mede te verrichten Loon 130, waschgeld 26. En teven? Een flinke TW 4EDE HEID-WERKMEID Loon 100, waschgeld f 26. Aanbieding in persoon of brieven met goede getuigen Parklaan no. 73 Haarlem. Wordt GEVRAAGD een fatsoenlijk niet boven de 16 jaar,-voor kmderei en huiselijke bezigheden. Loon ƒ1.25 per week. AdresBur. van dit blad GEVRAAGD P G.. in Magazijn van Huishoude lijke Artikelen. Aanvangsalaris ƒ100. Brieven onder No. 9323 Bureau Haarl. Dagblad. Zaterdag 16 Juni 1st© van het rif gevraagd. I. S. VAN Anegang 7. KONINGSBRUGGEN GEVRAAGD een net voor loop- en winkelwerk. H. PANDER, Kruisweg. onder leiding van den Heer C. P. W. KRIENS. Aanvang 8 ua Entrée BO Cents. J. HEEMS Zoon. In Kruideniers i Grutterswaren, vragen een vereischtebekend met het vak. goe de getuigen voorzien. Aanbieding in persoon Zondagmorgen 10—12 uur, Lange Heerenvest 104. Gevraagd een die genegen ls dagelijks per fiets be stellingen op te nemen en te bezor gen en eenig winkelwerk te verrich ten. Loon ƒ6.Te bevragen Bur. Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3