Kwartjes Advertentiën Haarlem's Dagblad NIEUWE en ADVERTENTIEBLAD. van HAARLEM'S DAGBLAD. één Kwartje???? Bureau: Gr. Houtstraat 55. 23e Jaargang. No. 7045 Verschijnt dagelijks, behaive op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 16 JUNI 1906 JB HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37^ de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave de.- Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENT1ËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes renets. 25 Cts. oer plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zulder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiên worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentien en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publlcité Elrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31"" Fauboarg Montmartre. TWEEDE BLAD. Uit de Hoofdstad. 's Morgens vroeg in den aanvang van den lentedag, als de dageraad zn bleeke lidht doet rijzen aan de ikim, dan is mijn Amsterdam, op het schoonst. Wie 'n stad kennen wil, moet haar doorkruisen héél in de vroegte, als het eerste licht in 't Oos ten gloort. Dan ziet ge eerst de sohoonlheid der lijnen van onze grach ten, dan ziet ge hoe de jonge olmen heur groene kopjes opheffen naar de grijze, hooge buizen met (hunne vio lette vensters, foirselhie bouwsels een er vorige eeuw, dan hooit ge de geschie denis dtecr voorbije dagen, die uit de huizen gefluisterd wordt naar de ranlke, jonge hoornen toe, die nog we ten van niets. Het water ligt rimpe- Ioos, gieen geluid breekt de stilte, in de verte sterft weg de stap van 'n la ten wandelaar. Alléén 'n ruischen' van den wind strijkt kalm, langs je slapen, voltooiend de ruste, die grootsoh gespreid ligt over duizenden slapenden. Vroeger was ik 'n vrind van dwa len, nu is die lust me vergaan. Maar nog immer heb ik de geboorte lief ■van 'n nieuwen dag, zit iik te wach ten in den zwoelen nacht, tot de zon (haai- blanken blffik ons toewendt. Hondomnie kwetteren de vogels, 'n merel fluit met lange halen, en in de ■wijde verte orgelt een leeuwerik. Op 'n afstand klinkt de zware bastoon van 'n hoot, ddie de reis aanvaarden gaat; verdei- is alles still. Ginds aan de ka den, en in de kelders waar brood bakkers bun nachtwerk nijver vol tooien, is het leven van den dag reeds •begonnen. Hier-, voor m'n woning, zijn alleen de vogels reeds ontwaakt, en bier binnen zit ik voor m'n ven ster, en voer 'n lang gesprek met m'n kleiden buurman, die meer van Am sterdam heeft gezien dan één van ons alleen er ooit van aanschouwen zal, die de stad kent in baai- dage- lijksdh leven, en in ibare nachturen. En dsie haar overziet uit z'n hoogte, en immer zwijgt, en nooit iets heeft uitgebracht, dat door den alzienden grijsaard ontdekt was. maar voor ieder bleef "n geheimenis door alle jaren heen. De oude, (kleine man ver telt niemand iets dan mij alleen, in den vroegen morgen. En als ik den Amsterdammers zijn vea'halen vertel len zou, die hij zoo doet in den dage raad', ze zoudien mij niet gelooven, en ime honend: aanzien, en met "n be kend .gebaar tikken op bun voodlioofd, en baarbij meelijdend neuriën bet sdhoone lied, dat de komieke Mat- scheg in 'het Renrforandt-Hheater net eerst beeft aangegeven, en dat nu leeft in den volksmond; „So'n bisehen tralatrala, tralalalu etc." Enfin de lezer begrijpt me, de goene Amster dammers zouden denken, dat ik één van de vijf kwijt was, of ijlde in de koorts. Want omdat z ij bem overdag nooit hooa-en spreken, gelooven ze niet, dat hij mij -in den vroegsten morgen, als 't even dag is, z'n confi denties doet. En toch is het zoo. Maar- laat iik u den. ouden man voorstellen in onzen besloten kring ik overleg de met de admiiiniistratie van dit blad, dat geen onbescheiden lezer dit mum mer onder handen zou krijgen. Mijn geheimzinnige vrind is niet van vleesoh en bloed, maar van ijzer met gouden vleugels, en staat gelijk 'n ooievaar op één been; het andere houdt hij achterwaarts gestrekt, als wees hij daarmee vol verachting naar het bedenkelijke stadsdeel, dat we ,,De Pijp" noemen; ik geloof haast, dat déze beweging hem aanvankelijk zoo sympathiek heeft gemaakt in m'n oogen. In z'n limkeithand houdt hij 'n trouwring, die voor de Amslerdam- sche stedemaagd is bestemd, te weten Naatje van den Dam, waar-die doode- lijk verliefd op is. Maan- hij kan gezeg den ring niiet steken aan haren hard- sieenen vinger, dewijl deze met haren ganschen arm ter aarde ligt in scher ven. Nu wacht hij tot wethouder Ser- rurier van den Burgemeester verlof heeft, om Naatje 'n nieuwen arm te laten aammetseden, waarna de nieuwe directeur van Publieke Werken er een praeabvies over zal uitbrengen, dat door den Raad in geheime zitting zal worden behandeld. Dan gaat de ont werp arm van Naatje weer terug naar wethouder Serrurier. die 'n aanbeste ding uitschrijft; over die aanbeste ding... in één woord, 'bet zal gaan met de snelheid, waarmee men alles doet aan de afdeeling Publieke Wer ken in onze volmaakte stad, en het kan dus nog eenige eeuwen duren. Tot zoolang- houdt m'n aloude amice zijtn ring in z'n linkervuist gekneld. 'Met de rechterdito omvat hij een di- digeerstok, die hij aan Willem Men gelberg heeft afgenomen, toen deze aanstalten miaakite om ten slotte èul de leden van het Concertgebouw-orkest de deur uit te drijven met dit mach tige wapen. Toen moet Mdheer S i 1- lemia hoogst-eigen persoon de hoog te zijn ingeklommen, om den stok aan de veilige hand van den bejaar den vrind van me toe te vertrouwen. En zoo staat hij er nu nog in de ver re hoogte... Want hóóg, zéér buiten gewoon hoog, stiaat de groote man, beelemaal in die ludlit. Want hij staat, bij m'n sohoone ziel, (gelijk een der redacteurs van ,.Het Vaderland" pleegt te zeggen) bij m'n schoone ziel, zeg ik, boven. op... het Paleis van Volksvlijt, en als ge eens naar de hoofdstad komt, ga dan naar het Fre- ideriksplein, en wend uw rug naar de fontein, die daar spuit, en kijk naar boven, dan zult ge bem wel zien.- Maai- probeer geen gespek met bem aan te knoopen. Want praten doet bij beslist met mij 'alleen, en zulks nog uitsluitend héél vroeg in den ochtendHet discours van he den was gezellig genoeg. Ongezien was de oude van den koepel van bet paleis afgestegen, langs de bakkerij- tentoonstelling, die nog gebouwd moei worden, naar beneden ko-men zetten, en had zich op het ko zijn van mijn venster genesteld. Zijn metalen beenen bengelden naar onde ren als afhangende regenpijpen. Ge lukkig dat de straat bij ons stil is, op die uren zoo goed als immer, want anders ware bij dn de kijkers geloo- pen. Inderdaad loopen hier geen tien menschen op een dag voorbij ik woon namelijk... maar dat behoeft ge niet. te weten, want van het adres komt de naam, en van den naam komen die informaties, en wat da divan ko men kan. laat mij er van zwijgen. Laat dit genoeg zijn: de Hemel hoede Lezers en schrijver voor de gevolgen! De oude dan zat hoogst gezellig bij me voor liet raam. En ons gesprek ging als volgt los ..Bonjour!" zei ik. Morgen," reciproceerde hij droog. ,,Wie is er gekozen in Hl?", vroeg ik. Want er was immers 'n vacature door het heengaan van Henri Polak. ..Vliegen, de rooie candidaat," zei hij, „wil je wel gelooven, dat de anti- revolutionnairen en de liberalen teza men zooveel stemmen niet hebben uit gebracht, als h ij d'r alleen heeft ge- bad. Dat zit 'm in de lakscbheid. Daar gaan ze me voor aanbeveling van Blocker aanplakken aan de boe ken van de straten, dat-ie een intel lectueel is. Wat is dat voor 'n recom mandatie? Ten eerste is er beden ten dage heelemaal geen vrdóg meer naar intellectueelen. 'n Groote mond en proletarisch gevoel brengen je 'nboop verder. Maar bovendien, wat motten we in den Raad. met 'n intellectueel aanvangen? Nog meer intellect? Bij Smit, Loopuit, Ter Haar, Van de Vel de, Bo-ssevain, Sutorius, Wormser, en ik weet niet hoe al die schouten en sohepenen heeten, nóg meer intel lect. Moet het Prinsenhof topzwaar worden van het intellect, als de Raad vergadert, en inzaken of omval len? En dat in 'n tijd, nu d'r ieder oogeniblik 'n vergadering is met het oog op het werkliedenreglement! En in den tijd, nu d'r reeds genoeg stads- eigendom dreigt in te zakken of om te vallen. En in IV waar de liberale IJzerman aftrad (ook 'n ijzeren man, net als ik, maar hommeles met den Burgemeester) hebben ze den libera len D e 1 p r a t van de stembus laten vallen, en den Qhristelijk-historischen Posthumus Meyes gekozen. Omdat die 'n architect is, en ze wouwen nu wel eens zoo'n mannetje in den Raad hebben. In de Nederlander" is reeds beweerd, dat de radicalen onze stad aan de slechte beurs hebben gehol pen, maar dat zij met de Christelijke leer is staande te houden. Daarop is hetHandelsblad" rebeisoh geworden, en heeft vierkant daartegen stelling genomen, en bovenop die stelling heeft de hoofdredacteur Mr. Polak 'n buiging gemaakt naar alle vier windstreken, 'n zeer elegante buiging. Geen mensch ter wereld kan buigen als d i e hoofdredacteur! Verder is er weer ruz'e in de diamantnijverheid, en het contract tusschen patroons en werklieden is weer verbroken. Dat spijt me geducht, en is 'n groot na deel voor de diamantindustrie,waar van voor zoovelen zoo ontzaglijk véél afhangt. Overigens is dat vervloekte billardhol in de Warmoesstraat reeds in staat geweest 'n kwajongen in de gevangenis te helpen, die bij z'n baas gestolen heeft om van de opbrengst i* kunnen spelen. Drie maanden is de easch. Het is wat moois.Er wordt hoe langer hoe meer gespeeld, en ze maken van al die gelegenheden socië teiten, en dat is de ondergang van WAAROM ZOUDT GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET In worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EEN KWA&TJE yoor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maai achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of *yne diensten wenscht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, buren of verburen, kan dus voor EEN KWARTJE in HAAMLEDI'S DAGBLAD terecht. jW Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven. 411e zedelijkheidEn wat zeg je van Laarman in ,,De Telegraaf" over het zoekblijven van de heistaten. Hoe kunnen die zoek raken? zul je zeggen. En hoe kan iets gebeuren als er eeni ge tonnen gouds zijn uitgetrokken om te heien? Binnenland HOFBERICHTEN. Behalve de landgoederen te Was senaar, die in handen van H. M. de Koningin zijn overgegaan, zijn ook nog een tweetal boerenplaatsen on der Wassenaar en Voorschoten voor H. M. aangekocht. De Buitengoede ren zullen in exploitatie worden ge bracht en productief gemaakt. Enke le landerijen zullen voor bollencul- tuur geschikt gemaakt worden. Ook is ten behoeve der pachters en werklieden een graanjnaalderij ingericht, waaruit de landbouwers op voordeelige wijze het veevoederen meel voor huiselijk gebruik kunnen betrekken. De Koningin-Moeder is voornemens den 20sten Juni a. s. de Wagner- Uitvoering te Amsterdam bij te wo nen. H. M. zal daarbij vergezeld worden door de Prinses van Ben- theimSteinfurt, haar zuster. TER NAVOLGING. Door den heer en mevrouw Ingen- hoven—Frantzman, thans in het bui tenland, is het benedengedeelte van hunne nieuw gebouwde villa, gele gen in de onmiddellijke nabijheid van het Mastbosch te Ginneken, als dagverblijf ter beschikking gesteld voor minvermogende herstellenden. Lijders aan tuberculose'of besmette lijke aandoeningen worden niet toe gelaten. Het verblijf is geopend van y uur v. m. tot 6 uur 's avonds. Aan de daar verblijf houdende patiënten wordt 's middags naast brood, melk en eieren, een warme schotel (vleesch of melkspijs) verstrekt en tusschentijds melk of chocolade. Deze voeding gaat uit van de afdeeling Breda van het Groene Kru'S. Minver mogenden hebben alles gratis, meer bevoorrechten zullen een kleinigheid moeten betalen Het toezicht is aan een ervaren verpleegster opgedra gen. EEN WAANZINNIGE. De kuipersknecht W. te Kampen, heut Zondag heel wat te doen ge maakt. Blijkbaar in een toestand van waanzin verkeerende, werd hij onder de gemeente Olst door derna- reohaussee gearresteerd. Aan han den en voeten gebonden, waarvoor een sterke riem en dikke touwen wa ren gebezigd, was hij onder geleide perr spoor naar Kampen vervoerd om aan de inmiddels gewaarschuwde po litie te worden overgegeven, juist tijdens de muziekuitvoering in de Buiten-Sociëteit, zoodat honderden nieuwsgierigen toestroomden, raad, door de marechaussee ge_ ven, om den man per kar naar het politie-bureau over te brengen werd niet opgevolgd. Zijne beenen wer den losgemaakt en loopende werd hij verder getransporteerd, omstuwd door een drom van groot©n en klei nen, die blijkbaar niet genoeg kon den krijgen van de uitpuilende oogen. de verwilderde, verwrongen gelaats trekken van den ongelukkige die thans ter verpleging in het Zieken huis >s opgenomen. (Kamper Ct.) Aanvaring „Piet Hein". Woensdagnacht kort na 12 uur heeft 3 mijl benoorden bet vuur schip „Haaks bij Nieuwediep een aanvaring plaats gehad tusschen het pantserschip ,,Piet Hein'comman dant Baron Mulert, en het Belgi sche stoomschip „Meuse", thuis be- hoorende te Antwerpen, met stuk goed op reis van Bayoniie naar Ham burg. De ram van de „Piet Hein" drong op de hoogte van de brug diep in het Belgische schip, dat binnen drie minuten zonk. De commandant van de „Piet Hein" liet terstond drie sloepen uit zetten en zoeklicht op de plaats dea onheils richten tot redding der jam merende schipbreukelingen. Tot zes uur des morgens wei-den de pogingen daartoe voortgezet. Ge red werden 6 man waaronder de ka pitein, die echter later overleed. Tien man verdronken. De „Piet Hem" kwam te Nieuwe diep zonder schade met de geredden en het lijk van den Belgischen kapi tein binnen. De schuld van de aanvaring ligt aan het Belgische stoomschip, dat do voorschriften niet opvolgde en voor de ..Piet Hein" langs stoomde toen het te laat was om daar aan boord, door achteruitslaan, de ramp te voorkomen. (Zie vervolg 1ste blad.) LEBRAAR FRANSCHE TAAL. De min. van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis, dat met 1 Septem ber a.s. te vervullen is de betrekking van leeraar in de Fransche taal aan d/e Rijks-Hoogjere Burgerschool met 3- jarigen oursus te Moppel. Het aantal wekelijks te geven lesuren za<l 10 of 13 bedragen. Zij die voor deze betrekking in aan merking wenschen to komen, gelneven zioli vóór 26 Juni e.k. aan te melden bij deai inspecteur van het middel- baai- onderwijs, dr. J. Gampert, te 's-Gravenihage, eventueel mei opgave van het aantal dienstjaren, door hen als leeraar aan een hoogere burger school of gyninas'um doorgebrand. (St.-Ct.) LUSTRUMFEESTEN TE UTRECHT. Woensdagmiddag oefenden de wa- genrijders voor de laatste maal op het terrein bij de Bildtde paarden zijn wat verwend door de stilte der omgeving, de meeste waren onrus tig, toen z$ op de wei vol menschen kwamen en enkelen maakten heel rare sprongen, maar onder de vaste hand der menners kwamen zij spoe dig weer in gewonen doen. De wer kelijke re>n der eerste twee spannen gaf recht op hooge verwachtingen van den feestdagwijd van elkaar alle trekkend, de koppen ver vooruit gerekt snelden ze gelijkmatig voort in enorme vaart, met de kleine, slanke pooten nauwelijks den grond rakend. De bochten brachten voort- durend zeer spannende oogenblik- kentelkens schenen de spannen te gen elkaar te pletter te zullen loo pen, maai- met buitengewone han digheid wisten de bestuurders ze beurt om beurt den een naar den buiten, den ander naar den binnen kant te leiden. Bij de laatste meta haakten de wagens even in elkaar, doch zonder de positie der rijders in gevaar te brengen. De bestuurders der volgende spannen oefenden z;ch nog voornamelijk in het nemen der Feuilleton. Ëea Verborgen Erfenis. (Naar het E n g e 1 s c h.) 63) Mijnheer. Ingesloten document heb ik gevonden tusschen de boeken van Miss Wickham. toen ik bder zoo even kwam om het tweede deel van mijn boek te halen. Vindt u ook niet dat zoo'n belangrijk papier veel zorg vuldiger bewaard moest worden Ik heb het adres op de enveloppe gele zen en wat er nog verder op stond meer niets. Ik zou het als het verbreken van een belofte beschouwd hebben nog meer te lezen, waardoor ik een onverdiend voordeel zou heb ben tegenovxer de andere leden der familie Malincourt. Mijn overleden oom mocht u graag lijden en ver trouwde u. Was zijn vertrouwen goed geplaatst? Hoe onwetend ik ook ben tegenover de andere leden der heb, ben ik toch overtuigd, dat u meer zorg behoorde te hebben voor een dergelijk document, als ik ge vonden heb. Ik heb de vrijheid ge nomen de bovenste lade van uw schrijftafel, die niet gesloten was, te openen een het document daar neer te leggen onder de andere papieren. waar ik vertrouw, dat het veilig zijn zal tot uw terugkeer. Hoogachtnd. NANCY MALINCOURT." Zij verborg het papier in de lade, na het eerst in een enveloppe geslo ten te hebben, die zij verzegelde en adresseerde aan Mr. Wickham. Zij was eerst van plan haar brief er bij in te sluiten en alles op zijn werktafel neer te leggen, maar toen besloot zij toch maar beide apart te houden. Hetgeen zij nu juist van Mr. Wickham gemerkt had, had haar vertrouwen in hem ook in andere opzichten geschokt. Zij begon ©r aan te twijfelen of hij werkelijk niet op Ryelands was- Het geluid dat zij had meenen te hooren, toen zij de kamer was bin nengekomen, kon wel door hem ge maakt zijn, misschien had hij een schuilplaats gevonden om te weten te komen of zij in den val liep. Zij sloot haastig de lade. sloot haar eigen briefje in een andere envelop pe, adresseerde het. aan Mr. Wick ham en met haar blik op het gordijn gevestigd, verliet zij haastig de ka mer met het briefje in de hand. Zij was nu bijna zeker, dat Mr. Wickham niet altijd afwezig was van Ryelands als hij voorgaf dat te zijn. Zij kon zich niet uit het hoofd zet ten, dat zij hem gezien had. op den dag. toen Curzon zijn eerste bezoek bad gemaakt, en toen zijn bediende den bezoek ex- gezegd had, dat zijn meester niet thuis was. Ook bij zijn tweede bezoek, had hij dat antwoord gekregenen toch was Mr. Wickham dien middag aan tafel gekomen. Zij herinnerde zich nu nog ver schillende andere vreemde dingen. Toen zij in de bibliotheek kwam, vroeg zij naar den lijfknecht van Mr. Wickham, en dat ondoorgrondelijk wezen nam op zich den brief van Nancy dadelijk als hij thuis kwam aan zijn meester te geven. Zij ging toen in opgewonden stemming naar lxaar eigen kamer terug en berichtte aan de huishoudster, dat zij dien middag daar wenschte te eten. Terwijl zij daar zat na te denken over alle omstandigheden, waaruit zij niet wijs kon worden, werd zij gestoord door een tikken aan de deur. Zij stond op en deed open de bediende van Mr. Wickham stond voor haar. Hij gaf haar een brief, boog en ging weer heen. Vol verwondering nam Nancy den brief aan. Hij was met, de schrijfma chine geschreven en luidde „Waarde Miss Malincourt, Ik ben maar heel kort van huis ge weest, en uw briefje werd mij bij mijn terugkomst gegeven. Ik vond het papier en het is nu in veiligheid gebracht. Dank voor uw zorg. Mag ik u verzoeken terwille van het goed op volgen van de wenschen van uw oom, tegen niemand te vertellen dat de memorandum, die u toevallig vond, bestaat? Ik zal u op den dag, dat het tweede testament wordt voorgelezen van die belofte onthef fen maar tot op dat oogenblik moet ik u plechtig verzoeken het bestaan van dat document voor ieder geheim te houden. Mijn bediende zal over een half uur uw antwoord komen ha len. Ik verzoek u daarbij dit briefje weer in te sluiten, zoodat ik het zelf •kan verbranden en zoo ieder spoor van uw ontdekking uitwisschen." Nancy bleef in gedachten ver diept zitten met het briefje in de hand. Mr. Wickham schreef niet als of hij schuldig was, en toch kon zij tot geen andere gevolgtrekking komen dan zij reeds gemaakt had? Hij sprak over het vervullen van de wen schen haars ooms in October, en toch scheen hij al het mogelijke ge daan te hebben om die wenschen in de war te sturen. Hij scheen er groote waarde aan te hechten, dat haar ontdekking vol komen geheim zo-u blijven. Waarom had hij haar dan dat document als 't ware voor de voeten geworpen Zij begreep er niets van. Het briefje in haar hand, met de schrijfmachine geschreven, en niet onderteekend. scheen ook al op dat verlangen naar geheimhouding te zinspelen, en toch werd de zaak er openlijk in genoemd. Ieder, die het las, zou dadelijk be grijpen, dat zij een memorandum had gevonden van de plaats, waar het geld van Mr. Malincourt verbor gen was. en zou h.et terugbrengen aan Mr. Wickham. Hoe zij ook peins de, zij kon geen bevredigende oplos sing van het raadsel vinden. Omdat zij over een half uur haar antwoord klaar moest hebben, was zij verplicht tot een besluit te ko men. In elk geval, leek het haar het best toe aan het verzoek van Mr. Wickham gehoor te geven. Of het in den haak was of niet. hij had nu de memorandum terug en niemand zou er mee gediend zijn als zij het be staan er van niet geheim hield. Nancy schreef de belofte en sloot er het briefje van Mr. Wickham bij in. wat zij aan den bediende over handigde. toen hij om antwoord kwam. Tot nu toe had zij evenals ieder ander gedacht, dat alles eerlijk toe ging. Als het geM niet gevonden werd, dan was dat jammer, maar niemands schuld. Maar nu begon zij aan alles en iedereen te twijfelen. Mr. Wickham had zeli het vreemde testament van haar oom ontworpen. Was het mogelijk, dat daar een of ander geheim aan verbonden was? Zij scheen omringd te zijn door een spheer van geheimzinnigheid en wantrouwen, die haar beangstigde. HOOFDSTUK XXII. Mr. John Thompson was dien avond zeer verbaasd. Door een der dienstboden van Ryelands werd hem een pakje overhandigd, met de bood schap. dat Miss Egorton de kousen te rugzond, omdat zij niet pasten. Daar hij nooit het geluk had gesmaakt de jonge dame die artikelen opzicht te zenden, begreep hij er niets van. Maar toegevende aan een opwelling, knikte hij koeltjes, zei,,'t Is goed" en legde het pakje onverschillig weg in een der laden. Toen de dienstbode was heenge gaan, nam hij het pakje er weer uit en bracht het naar zijn eigen kamer waar hij het. na eerst de deur ge sloten te hebben, met kloppend hart opende. Zooals hij verwachtte, bevatte het een brief, gerold in een of andere zachte stof. die de kousen moest ver beelden. Zijn vingers heefden zoo dat hij den brief haast niet kon open maken. Hij kon haast niet be grijpen. waarmee hij deze hooge gunst verdiend had, en hij was zoo opgewonden, dat het hem moeilijk viel het briefje te begrijpen. Hetwaa een zonderling schrijven, maar hij j beschouwde het met bewondering. (Wordt vervolgd!.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5