Weerbericht. MEDEDEELINGIEN VAN HET KONINK.L. NED MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 18 Juni. Hocgste barometerstand 770.1 m.M. te Bodó (Westkust Noorwegen:. Laf ste 758 9 to Nice (Zuid-Frankrijk). Verwachting tot den avond van 19 Jund: Gesteldheid van de lucht: verander- derlijke bewolking. Temperatuur: dezelfde. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag 2 uur 765 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand om 2 uur 764.1 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT. Zijlstraat 85. Thermometerstaod. te Haarlem. Zondag 17 Juni Hoog9te gisteren .F. 63° Laagste heden nacht F. 55® Hoogste heden tot 2 uur F. 65® Maandag 18 Juni Hoogste gisteren F. 65® Laagste heden nacht F. 56o Hoogste heden tot 2 uur F. 65o Boottocht: Doopsgezind Zangkoor. Begunstigd door het heerlijkste zo merweder, waaraan het in de laat ste weken moeilijk was te denken, hield Doopsgezind Zangkoor Zondag xijn jaarlijkschen boottocht. Vroeg in den morgen, die met eeni- ge regenbuitjes weinig beloofde, richtten vele leden en vrienden hun ne schreden naar het Kikkertje, waar de salonboot „Ceres" gereed lag en onder de opgewekte tonen van Tuöh's kapel ving de tocht naar Muiden aan. Daar werd het historische Mui- derslot bezichtigd en.... ettelijke prentbriefkaarten verzonden. Toen naar het bekoorlijke Muiderberg, waar een kleine zanguitvoering plaats had vlak bij het gedenkteeken van Heinze, en dan naar Muiden te rug. Hier nam de Ceres" allen weer op en ging het naar Wormörveer. Velen genoien voor het eerst van het tocht je langs de nog schilderachtige en eigenaardige Zaanstreek. Te zeven uur werd de terugtocht naar Haarlem aanvaard, waar mam vroolijk en ten zeerste voldaan te ongeveer 10 uur aankwam. Neerlandia. Wij ontvingen heden NeerlancRa van Juni en komen daarop in een volgend nummer terug. Roeien. Venetië noemt men de gondelstad. Met evenveel grond zou men Haar lem de roeibootenstad kunnen hee- ten. Wanneer men zoo Zondagsmiddags eens langs 't Zuider Buiten Spaar- ne, Schotersingel em andere singels wandelt, ziet men een aantal boot jes, veelal nog van muziek harmo nica of mondorgel voorzien. Niemand zal den roeiers dit ver maak misgunnen, althans niet. wan neer zij daartoe zelf geen aanleiding geven. Dit laatste gebeurt evenwel zeer vaak. vooral wanneer de roeiers brooddronken jongens zijn of perso nen, die reeds meer dan genoeg aan Bacchus geofferd hebben. Dan gaat men in deze bootjes de allerijselijkste toeren verrichten, en het z. g. spele varen wordt dan soms een opzettelijk laten omslaan van de boot met al de gevolgen van dien. Meermalen hoort men dan ook van omgeslagen roeibootjes, terwijl de roeiers er altijd nog gelukkig goed af komen en alleen een nat pak te betreuren hebben. Zoo ook gisteren weder, ioem erin het Spaarne twee roeibootjes kantel den, beiden „bemand" met jongens, die evenwel door omstanders gered werden met in de nabijheid liggen de schuiten. STUKKEN VAN DEN RAAD. Subsidie aan „Volksweerbaarheid". Het komt B. eu W. voor, dat het streven van de Vereeniging „Volks weerbaarheid". die zich ook bereid verklaard heeft jongelieden kosteloos op te leiden tot weerkrachtige man nen, van Gemeentewege behoort ge steund te worden. Daarom stellen zij voor, aan genoemde Vereeniging op haar verzoek een jaarlijkscne subsi die van 100 gulden toe te kennen. Afwijking bouwverordening. B. en W. stellen voor. aan de firma M. Savrij en Zoon vergunning te ver- leenen om bij het bouwen eener fa briek op het terrein aan den Schalk wij kerweg. af te wijken van het be paalde bij artikel 7 der Bouwveror dening. Schietwedstrijd. B. en W. stellen voor, 50 gulden beschikbaar te stellen voor den aan koop van een gouden medaille voor den scliiet- en schermwedstrijd, die binnenkort gehouden zal worden door de Vereeniging ..Voor Vaderland en Koning". Genoemde Vereeniging ver zocht eene bijdrage ivan /lo0. Gemeente Lichtfabrieken. B. en W. stellen voor. om aan de electrische centrale een tweeden ma chinist aan te stellen op een jaarwed de van /1092 tot /1482. hetgeen noo- dig is in varband met de vermeerde ring van den te leveren stroom. Personeel Openbaar Slachthuis. Het komt B. en W. wenschelijk voor ook voor het personeel bij den dienst van het Openbaar Slachthuis een organieke regeling vast te stel len. In de ontwerp-regeling is be paald. dat het personeel bestaat uit 1 directeur, 1 adjunct-directeur, 1 hoofdopzichter, 3 opzichters. 1 boek houder een onbepaald aantal klerken, 1 eerste machinist. 1 tweede machi nist, 1 portier en een onbepaald aan tal werklieden. De directeur wordt door den Raad aangesteld en ontslagen, tarwijl de andere ambtenaren door B. en W. worden benoemd en ontslagen. De jaarwedde van den directeur wordt door den Raad vastgesteld. De overige ambtenaren genieten ad junct-directeur 1800—2200; hoofd opzichter 10001400 opzichters 900—/1300 boekhouder 1000— 1400 klerken 500—800. De hoofdopzichter geniet bovendien vrije woning, vuur en licht. Overdracht Tramconcessie aan de H. IJ. S. M. B. en W. stellen voor. in het Raadsbesluit van 21 Februari j.L, waarin de Raaid zich in beginsel be reid verklaarde, om aan R. A. M. Grippeling voor den tijd van 50 jaren concessie te vérleenen voor den aan leg en de exploitatie van verschillen de electrische tramlijnen, wordt gele zen in plaats van Grippeling de H. IJ. S. M. Dit is bij een adres gevraagd door de H. IJ. S. M. en den heer Grippe ling. en B. en W. hebben geen be denkingen tegen de overdracht der concessie. Advies Financieele Commissie. De Commissie van Bijstand in het Beheer der Gemeente-financiën advi seert den Raad tot goedkeuring van de door B. en W. ingediende 1ste en 2de suppletoire begrooting. dienst 1905. Plaatselijke" directe belasting. B. en W. bieden den Raad hetpri mitief kohier van de plaatselijke di recte belasting naar het inkomen, dienst 1906, ter vaststelling a: Het aantal aanslagen bedraagt 11125, het beschreven inkomen 16.735.850, het belastbaar inkomen 11.173.350, het bedrag van aanslag 446.934, tegen 421.488 in 1905. Het kohier van de forensen wijst aanaanslagen 179, beschreven in komen 508.700, belastbaar inko men 419.200 bedrag van aanslag 5.589.341/2. Het percentage blijft 4 Het vorige jaar werden 10631 per sonen aangeslagen met een belast baar inkomen van 10.537.200. Verhooging crediet. De Raad stelde in 1905 een cre- diet van 2.685 beschikbaar voorde inrichting van een terrein tot speel plaats voor de leerlingen der 5de Tusschenschool. Daar voor de ver plaatsing van het politieposthuis van bedoeld terrein f 177.50 benoodigd was en ook eenige kosten gemaakt moesten worden voor advertenties en drukwerk, is het overblijvende be drag niet toereikend voor dit werk. De laagste inschrijver schreef n.l. in voor 2.681. B. en W. stellen nu voor te Badplaatsen. Uit Zandvoort ontvangen wij een kleurige Reclameplaat voor die bad plaats, uitgegeven door den heer P. L. de Vries, en uit Wijk aan Zee het eerste nummer van den derden jaar gang van de Badgasten-Courant. Altgmaal voortekenen .van zomer! Als nu maar de temperatuur zich daaraan storen wil. V e c h t p a r t ij e n. Er gaat bijna geen Zaterdagavond voorbij, of er hebben enkele vechtpar tijen plaats, meest tusschen beschon ken personen. Zoo was dezen keer het Groot Hei ligland geheel in opsoliudding. Eenige bezoekers van een café kregen one nigheid met een ander persoon, welke twist buiten uitgevochten werd. De vier of vijf mannen gingen tegelijk hun tegenstander te lijf. en mishan delden hem op gruwelijke wijze. Politie was in geen velden of we gen te bekennen, want anders had zij moeten komen. Op wel vijf minuten afstand kon men het gehuil en gebrul van den mishandelde en het gegil dei- omstaande vrouwen hooren. Ook in de Kort e Veerstraat nabij het Spaarne had een kloppartijtje plaats, waaraan de politie evenwel een einde maakte door een der vechtersbazen'n te rekenen. Fort manoeuvres. De beide bataljons van het 10de re giment infanterie, hier in garnizoen, zullen van 1925 Juli deelnemen aan de fortmanoeuvras te Den Helder. Commandanten zijn de majoorsjhr. Spengler en 'Giel. Botsing tusschen automo biel en tram. Zondagmorgen had er op denhoek van den Kampersingel en Kleine Hou tb rug een botsing plaats tus schen een automobiel en een elec trische tram der Ceintuurbaan. De automobiel werd geheel be schadigd, zoodat van het vervolgen der reis geen sprake kon zijn en men het moderne voertuig nu niet met paardenkrachten maar met rrten- schenkrachten naar een pakhuis in di Poellaan moest sleepen. De tram liep slechts geringe scha de op, alleen werd een ruit verbrij zeld. De bestuurder van de „auto", even als eenige daarin zittende dames, kwamen met den schrik vrij. Dit mag wel een wonder genoemd worden. Onvoorzichtig. Zondagmorgen om 10 uur (wilde een fietsrijder op de Oude Gracht tusschen een in beweging zijnden wagen van Van Gend en Loos en een stilstaanden automobiel door rijden. De man raakte echter bekneld tusschen de beide voertuigen. Het achterwiel van de fiets werd zwaar beschadigd. De fietsrijder zelf kwam er evenwel nog goed af en bekwam geen letsel. Snelwandelen. Men schrijft ons Zondag had de match plaats tus schen de heeren Schroeder en Koop- mans, van Haarlem naar Amster dam en terug, een afstand van 33 K.M. De heer Schroeder nam bij het afgaan dadelijk de leiding en ver grootte die steeds. Bij aankomst in Amsterdam in 1 uur 39 minuten was S. reeds eenige minuten voor. De geheel© weg werd afgelegd door Schroeder in 2 uur 35 minuten door Koopmans in 2 uur 52 min. De ovatie die Schroeder bij aan komst van de groote menigte ontving was enorm en deed het hart van ons sportmenscben goed. Botsing. Zondagmiddag ongeveer half twee had op de Amsterdamsche Vaart een botsing plaats tusschen twee wielrij ders. De eene wielrijder zou voor den ander wijken, doch daardoor reden zij tegen elkander aan. De een kwam te vallen waardoor hij een wond aan het rechter been bekwam. Geneeskundige hulp werd spoedig! verleend, doch Pos zal zijn hand wel nooit meer goed kunnen gebrui ken. De 5 perceelen aan de Kerkstraat van de erven Van Kooien hebben in openbare verkoopiDtg opgebracht de som van 2310, en zijn overgegaan in handen van C. de Groot. De perceelen aan de Oosteinderlaan brachten 8131 op en zijn nu't eigen dom van A. v. d. Ploeg. Automobielongeluk. Door een noodlottigan samenloop van omstandigheden had hier Zon dagnamiddag ongeveer 6 uur een ern stig automobielongeluk plaats, ter hoogte van het café ,,De drie flesch- jes". Iemand uit Haarlem, en men ver zekert ons, dat hij Frankenstraat 14 woont, kwam met zijn rijwiel de Kui- persteeg uitrijden, juist toen een auto mobiel, gemerkt G. 325. van de rich ting Leiden in gewonen auto-gang kwam aanrijden. Een botsing was onvermijdelijk. De fietser kwam on der de auto en werd eenige oogenblik- ken daarna deerlijk gekwetst aan ar men en beenen onder de tuf-tuf van daan gehaald. Het rijwiel zelf was geheel verbogen. De man werd het hotel van den heer Sistermans binnengedragen, alwaar de inmiddels ingeroepen geneesheer. J. H. der Weduwen, hem de eerste geneeskundige hulp verleende. Nadat de verbanden waren gelegd, werd de patiënt met dezelfde auto naar Haar lem vervoerd en naar het Gasthuis gebracht. SCHOTEN. Begunstigd door prachtig zomer- weèr. gaf Zondagmiddag van 45 uur het Muziekkorps ,,St. Caecilia", van de Afdeeling .van den R. K. Volks bond. directeur de heer C. Liefheid, uit naam der Vereeniging tot Viering van den Koninginnedag en Onderlin- Vermakelijkheid, op het Pretoria- plein wederom een concert. De ten beste gegeven nummers werden onder aanhooren van een talrijk publiek zeer goed uitgevoerd. Nog steeds blijft het bezit van een muziektent te wenschen over. Hierin zal. naar wij vernemen, spoedig ver andering komen, zoodat weldira den muzikanten een betere plaats wordt bezorgd. ZANDVOORT. Aangekomen Badgasten H. Zeggerman, Heidelberg, Hotel d'Orange. 3 pers. F. Achelis, Bremen, idem 2 pers. G. van Hajiessom, idem, idem, 4p. Mej. M. Bernefeld, Amsterdam, Ho tel Kurhaus. Mej. J. Snoek, idem, idem. B. Weisenborn, Halle a/S. Hotel Driehuizen. Mevr. Van Wijk, Breda Groote Badhuis. L. A. Kesper, Amsterdam, idem. D. Koopman, idem, Pension Beau Se jour, 3 pers. Mevr. Wed. P. C. van Wijk, idem, Pension Norma. Mevr. Pliester, Arnhem, Pretoria Cottage. 3 pers. Mej. De Vries, Amsterdam, idem. Mevr. G. Ottema—Kingma. Leeu warden, Villa Adriaan. Mej. G. de Vries, Apeldoorn, idem. Mevr. Kunze, Brussel, Kerkstraat no. 16. B. D. Kruseman, Haltestraat, 4 p. len staf in de hand, barrevoets en blootshoofds en met baard en haren van afschrikwekkende afmetingen, leek hij zoo uit de woestijn te zijn gestapt. Wel eens vage geruchten vernomen hebbende van een ietwat vreemdsoov- tigen landgenoot Mëva-SaJomonson, stapte ik op den „wilde" toe en vroeg 'hem, of hij Hollander was. Inder daad bleek hij de 'heer Salomonson te zijn. die z!idh reeds in Nederland be kend maakte door zijn verwoede pro paganda tegen alcohol, Vleesoh en vooral tegen het zout. Het zout noem de hij toen eens de kern der sociale kwestie: van zout komt ziekte, drank zucht! zooals in een propaganda boekje, dat hij nu verkoopt, met groo te letters in vier talen staat: „Le sel est Je diiable". Inmiddels hadden wij al pratend opwandelende heel wat bekijks. De heer Salomonson, oud-consul van Bel gië in Nederi andsch-Indië, thans on der den naam Mewa propagandist, hoofd en stichter der Meva-sect», en apostel eener natuurlijke levenswijze, vertelde, dat hij geruimen tijd in Ita lië had gewoond en daar reeds eenige volgelingen bezat, en nu door Zuid- Frankrijk naar Parijs was gekomen om door zijn persoonlijk voorbeeld de mensahen te overtuigen. Thans word ik uitgelachen, zeide hij, maar over enkele jaren zal ik duizenden vol gelingen hebben; iets wat de een tonigheid der tegenwoordige lieeren- kléediing zeker wat zal verbreken. Bijzonder gebeten bleek deze Neder- landsche natuurmensen ook op melk, boter en eieren, welke hij., als zijnde afkomstig van het dier (die producten ml.) diep verafschuwde en bronnen van ziekte en verderf noemde Binnenkort zou hij naar Londen oversteken; blijkbaar waren de Ft-an- sdhen niet erg vatbaar. Hij verkoopt brochiuretjes anet al lerlei vreemd» aforismen en raadge vingen in Fransch, Italiaansch, En- gelsoh en Duitsch en vele portretten van hemzelf. We dachten zoo bij ons zelf: als dat nu de ideale toekomstmensch is, danheben wij nog een verren weg af te leggen. ZONDAGSRUST. In April 1907, bij de herdenking van het 25-jarig bestaan van de Neder landsche vereeniging tot bevordering van Zondagsrust, zal te 's-Gravenha- ge het tweede nationaal congres voor Zondagsrust worden gehouden. H. M. de Koningin heeft van dat congres het beschermvrouwschap en Z.K. H. Prins Hendrik het eare-voorzilterlschap aan vaard. Als voorbereidangs- en rege- Lingscomimissi>e heeft het hoofdbestuur aangewezen zijn vier mede-leddn, de heerendir. S. D. van Veen, hoor leer aar te Utrecht, voorzitterG. 1 van Aaken, referendaris bij het de partement van koloniën te 's-Graven- hage, secretarisM. Meyboom, luite nant-kolonel bij het 7e regiment in fanterie te Amsterdam, penningmees ter en A. Kolkman van Gouderak, consul van Rumenië, koopman en lid van den Gemeenteraad te Dor drecht, geven. Bovendien komen aan het be gin en aan het einde der straat fraaie eerepoorten, met mooi décoratief. Ook de lange Tolsteegbrug. welke zich goed voor versiering leent, zal fraai versierd worden, terwijl gedu rende twee avonden in de week de brug feestelijk verlicht zal worden. De weg van die brug tot aan ie Twijnstraat zal deze week in een laan van groen ■•veranderd worden. Wellicht komt er ook aan het begin der Twijnstraat. bij de Vollerbrug, een eerepoort. Het gebouw van liet Centraalsta tion zal des avonds door duizenden electrische gloeilampjes schitterend verlicht worden, terwijl ook die toe gang tot het buurtstation door gas verlichting met gekleurd» ballons en andere vei-siering. werkelijk fraai moet worden. De spoorwegmaatschappijen zullen door extra-treinen het hare bijdragen om tal van vreemdelingen naar onze stad te trekken, terwijl de altijd ijve rige vereeniging tot ..Bevordering van het Vreemdelingenverkeer" te dezer stede, door een étalage-wed strijd tracht, de stad nog aanlokke lijker te maken. Bovendien heeft de ze laatste vereeniging maatregelen genomen, om den verwacht worden den vreemdelingen, zoo noodig. bij particulieren, huisvesting te bezor gen, daar vermoedelijk de hotels plaatsen te kort zullen komen, om alle gasten te herbergen. DE POKKEN GEWEKEN. Het „Nieuwsblad van het Noor den" schrijft Dr. M. T. Tichelaar heeft het zie kenhuis verlaten en zich weer in zijne woning aan de Spilsluizen g»> vestigd. Dit feit is van beteekenis. Men weet, dat dr. Tichelaar zich ter beschikking van het gemeente bestuur had gesteld, toen de eerste pokken geval len hier ter stede zich voordeden. Hij heeft zich toen in het ziekenhuis gevestigd om zich geheel aan de verpleging dezer patiënten te wijden. Een daad. waarvoor hem pu bliekelijk een (woord /van lof toe komt. Dat dr. T. thans weer naar zijn huis is teruggekeerd, bewijst overi gens duidelijk, dat zijn aanwezigheid in het ziekenhuis niet meer noodig is en men mag dus deze verhuizing opvatten als een bevestiging van wat ons trouwens reeds officieel gebleken was, dat n.l. Groningen op ditoogen blik geheel pbkkenvrij is. Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin-Moeder arriveerde Za terdagochtend kwart over tien aan de halt» te Soestdijk. Ter verwelkoming waren aanwezig Graaf Schimmelpen- ninck, Commissaris der Koningin, de burgemeesters van Baarn. en Soest en dr. Greidanus, hofarts. Stremming verkeer Kruis- weg. In verband met de werken voor den Stationsbouw werd het verkeer voor rij- en voertuigen over den over weg van den Kruisweg hedenmorgen gesloten. Dit duurt hoogstwaar schijnlijk tot Maandag 9 Juli. Dat het voor de wagenvoerders een groote last ls., behoeft niet gemeld. Begrafenis Mr. J. F. T. van Valkenburg. Hedenmorgen had op de algemeen» begraafplaats alhier onder veel blij ken van belangstelling do teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van Mr. J. F. T. van Val kenburg, in leven oud-president van het Gerechtshof te Amsterdam. Aan het graf werd op verlangen van den overledene -niet gesproken. Morgen zullen wij hierop terugko men. Geen aanvoer. Op de Graan- en Zaadmorkt was heden geen aanvoer. K r i 11 e r. De dienstweigerende landweerplich- tige C. Krill er zal Dinsdag terecht staan voor den krijgsraad. Wegens overmaat van ko pij moet een en ander, waarbij me- dedeelingen over de a. s. zomerver gadering der Prov. Staten tot het volgende nummer blijven liggen. Uit de Omstreken het toegestane bedrag met /250 verhoogen. Militaire Zaken. Te rekenen op 19 dezer wordt de sergeant Van Driel van het 10e Re giment Infanterie, alhier in garni zoen, aangesteld tot sergeant-onder- iwijzer bij. het 3e bataljon van het korp3. Uitgesteld. In do Zaterdag gehouden vergade ring van de „Vereeniging van onder wijzers en onderwijzeressen aan Kweekscholen en Normaallessen in Nederland" werd met het oog op het late uur het punt. de vrije- en orde oefeningen der gymnastiek, dat d« hoer J. A. van der Boom leeraar aan de Rijkskweekschool alhier, zou inleiden, uitgesteld tot de volgende vergadering, die vermoedelijk in het najaar zal plaats hebben. Pleizierige thuiskomst. Zaterdagavond kwam een bewoner van, de Lange Heerenvest bij zijn thuis komst tot de onaangename, althans minder aangename ontdekking, dat moeder do vrouw de plaat gepoetst had met medeneming van bijna al het huisraad. 'n Pleizierige thuiskomst HetHoofd van de lsteBur- gerschool heeft hedenmorgen in de 9chool zijn wensch kenbaar ge maakt. dat de 16e Juni a. s. voor hem. zonder eenlg huldebetoon moge voorbijgaan. BENNEBROEK. In de eerst komende Raadsverga dering zal door B. en W. een geheel nieuwe verordening op de brand weer worden aangeboden. Het con cept ligt reeds voor de leden ter vi sie op het Raadhuis. Liet het zich eerst aanzien, dat de roodvonk in deze gemeente was ge weken, thans i3 weer een nieuw ge val geconstateerd. BEVERWIJK. Heden zijn de landweerplichiigen van de 3e compagnie landweer ves ting-artillerie te Beverwijk aangeko men, om in of nabij het fort te Vel- sen gelegerd te worden, en daar van 18 tot 23 dezer oefeningen te hou den. •Zondagavond is met de laatste tram uit Alkmaar een man overre den van Castricum. Hij was dadelijk dood. Drankmisbruik. de oor zaak. HILLEGOM. Bij de op Zaterdag gehouden aan besteding voor den verbouw der open bare lagere school aan de Wilhelmi- nalaan te Hillegom, werd ingeschre ven door J. v. d. Bosch te Hillegom, voor 17.120J. Kraaij en Co. te Hil legom, voor 18.000; A. den Ouden te Haarlemmermeer, voor 19.029.50 J. van der Jagt. te Hillegom, voor 19.280. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. In de stoom-Zaag en Sohaverij van de firma Groustra dn Co. had Zater dag een treurig ongeluk plaats. De arbeider J. Pos, die aan de schaaf machine werkzaam was. geraakte eensklaps met zijn hand in de ma chine. Twee vingers werden, hem af gesneden en de andere werden zwaar gekneusd. AUDIëNTIES. De gewone audiënties van de Mi nisters van Justitie en Oorlog zullen deze week niet plaat3 hebben. MINISTER KRAUS. Indien hij de terugreis voorspoedig volbrengt, kan de Minister van Wa terstaat. de heer Kraus, reeds tegen het midden van Juli uit Chili in Ne derland terugverwacht worden. BRANDEN. De korenmolen van den lieer II. Nie- laan te Kolham iGron.) is afgebrand. Alles is verzekerd. In den nacht van Zondag op Maan dag, zoo meldt de „Courant", om streeks half drie ontdekte een politie agent, dat er brand was op de ge- lijkstraatsch» verdieping van oen groot pakhuis, vier etages hoog, aan den Kloveniersburgwal 21 te Amster dam. Hij alarmeerde de brandweer, die, zooals altijd, zeer spoedig ter plaatse verscheen. Nadat de brandweerlieden zich toe gang hadden verschaft, bluschten zij het vuur mot twee slangen op de Vecht waterleiding. Indien de brandweer het vuur niet direct in zijn aanvang had weten te stuiten, was een groote brand zeker het gevolg geweest. Het pakhuis toch. was tot den nok gevuld met kachels, die allen waren geëmballeerd in do z.g. „kratten", een verpakking geheel bestaande uit stroo en hout. Bijna alle „kratten" op de straatver dieping opgestapeld, werden 'n prooi cler vlammen, zoodat natuurlijk d» daarin verpakte kachels zwaar werden beschadigd. De zoldering der verdieping werd hevig geblakerd. Do rook- on water schade is vrij aanzienlijk. De k act iels in het pakhuis zijn het eigendom van de wed. IJzer. Of zij tegen brandschade verzekerd is, kon men ons op het oogenblik nog niet mededeeflen. De oorzaak van den brand is onbe kend. MEVA-SECTE. Uit Parijs sohrijft van aan de N. Ct. Dezer dagen op do Place de l'Etoile wandelende, werd mijn aandacht ge trokken door een Joh ann e s-d e - Do oper- figuur, die allervreemdst afstak tegen de luchtag-Fransahe voorbijgangers en ook niet naliet de aandacht te trek ken. In een witte tunica, een pastora SLACHTOFFERS DER AANVARING. Het stoffelijk overschot van den ka pitein Van Slembrouck van het door aanvaring gezonken Belgische stoom schip „Meuse" is Zaterdag met den middagtrein, van half een van Den Hel der naar Ostende vervoerd, oan daar te worden begraven. Bij de overbren ging uit het hospitaal naar het station werd door het publiek veel deelne ming getoond. In volgrijtuigen hadden plaats ge nomen vier der geredde sc-hepelingen, de vice-consul van België, de heer Van Neck, en de commandant van de ..Piet Hein", kolonel baron Mulert, die bloemen op de lijkkist legden. De- 4 geredden gingen met denzelfden trein naar Antwerpen. D» bootsman Charles Rose is nog in het hospitaal. Zijn toestand is ern stig. REMBRANDTFEESTEN TE LEIDEN. Het programma van de te Leiden te houden Reonbrandtfeesten op 14 en 15 Juli a.s., luidt als volgt Vrijdag 14 Juli. 's avonds in de Hooglandsch» kerk. concert van de Maatschappij van Toonkunst, tevens generale repetitie van de cantate „Rembrandt's feestzang". woorden van Hèije. muziek van Verhulst, en van ..Holland's Glorie", van Richard Hol, door ruim 200 zangers bij de ont hulling te zingen, onder leiding van Daniël de Lange. Oud-Hollandsche kermis op den Burcht, costumes uit den tijd van Rembrandt, te openen op Vrijdag avond. 's Zaterdags zal de kermis den geheelen dag geopend zijn. Zaterdag 15 Juli, 's namiddags: Onthulling van het monument (naar gehoopt wordt in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin, de Koningin- Moeder en Prins Hendrik). Tocht van de vorstelijke bezoeker; door de stad. 's Avonds gondeloptocht op het Galgewater, door versierde vaartuigen, sloepen, jachtén, enz.i om verschillende prijzen. Vervolgens prijsuitdeeling op het kermisterrein en aldaar voortzetting van het feest. LUSTRUMFEESTEN TE UTRECHT. Men schrijft uit Utrecht aan de Tel. De dagen van de luisterrijk» her denking van het 54ste lustrum der Utrechtsche hoogeschool. komen na der. Allerwegen in de stad begint men zich op het feest voor te berei den. In verscheidene straten zijn reeds de eerste palen geslagen voor de versiering. Sommige straten zul len werkelijk mooi wolrden. Zoo zal de druk begane Choorstraat ook dit maal haar ouden roem op het punt van versiering handhaven, waartoe de bewoners een flink bedrag bij el kaar hebben gebracht. Pyramidaals- geiwijs aangebrachte slingers gtroen zullen de straat overdekken, terwijl' de9 avonds een groot aantal vetpot jes van bijzondere soort aan 't ge heel een verrukkelijk aanzien zullen DE KINDERWETTEN. De „Pr. Gron. Gt." schrijft: Een onverwacht resultaat van dez» wetten is... dat er mlimder procesver baal wordt opgemaakt dan vroeger. Dat bl'eek ons onlangs in een ge sprok, dat wij met een lagere beambte (hadden, die met gewaardeerde open- itoartd|glh.eid zei: „Och meneer, dat ia zoon omslag met die wetten en er 'komt zooveel geschrijf en gecompa- reer en gezanilk van, dat men maar liever een"oogje toeknijpt. Wij schrikken. Alweer een dicht oog! En wij gingen op informatie uit. En al konden wij natuurlijk geen cij fers krijgen, 'het bleek ons, dat de be ambte gelijk ha.d. Nog meer oogem dicht en als de oogen open blijven een oneindige omslag, ziedaar wat zuchtend zij erkennen, die liet weten moeten. KERSEN. ■Men schrijft uit ELst (Betuwe) dato 15 Juni: Ter veiling alhier werden de eerste mandjes kersen aangeroerd; ze gol den 30 cent per pond. De pluk van kersen voor Engeland zal Maandag a.s. aanvangen. Vrijdag werd te Tiel het grootste deel der kersen om Tiel verkocht. De lust hij de koopers was buitengemeen groot en de prijs hoog. Men schat 8 cent per i KJg. Dinsdag begint waarschijnlijk de pluk. INBRAAK. Bij den alleenwonenden T. Koele- wijn onder de gemeente Roon is in gebroken. Al het geld is gestolen. Den man vond men 's morgens in dee mis- wekkenden toestand; meer dood dan levend. Van den dader of daders is tot heden geen spoor ontdekt. Te Ruephen. bij Rozendaal. is in gebroken in de woning van Vergou wen, terwijl deze naar de kerk was. Een 'kast werd geforceerd en daaruit een bedrag van ruim f 100 ontvreemd. Men heeft vermoedens op 'n landloo- per, die in d» omgeving is gezien. De marechaussees onderzoeken de zaak. FAILLISSEfMENT-SI ERE VELT. Men meldt aan de „Tel": In de Vrijdag te Leeuwarden ge houden verificatievergadering in het faillissement van (H. J. Sierevelt, vroe ger notaris aldaar, thans in hechtenis zijn 128 schuldvorderingen geveri fieerd. met 'n totaal bedrag van 121.208.41^. Het actief zal vermoede lijk ongeveer 10.000 opbrengen. PER LUCHTBALLON. Onder Leidschendam is neerge daald een luchtballon, waarin zioh drie personen bevonden. De heeren kwamen uit Essen a. d. Ruhr, over Oberhauseai, Arnhem, Utrecht, Leiden en Saheveniingen. Van de plaats der nederdaling vertrokken de heeren naar Scheveniingen per Staatsspoor. Zondag gingen zij naar Dusseldorf. ZIGEUNERLAST. Te Koewacht werd Vrijdagnamid dag door de politie een Zigeunerwa gen met vier personen over de grens gezet. De Belgische politie, daarvan op de hoogte gesteld, was spoedig ter plaatse en weigerde de Meden te ont vangen:, temeer daar zij opgaven t» Sittard geboren te zijn. Besloten werd

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2