Dagmeisje Naaisters gevraagd Winkeljuffrouw. Dienstbode Dagmeisje, Keukenmeid. Dienstbode Dienstbode Advertentiën Dienstbode. Biedt zich aan vertrouwd Persoon Jongste Bediende, Commensaals ion voorloopig onder poMietoeaichf ip het plein achter die miariechaussee- tezerne to daten, .tot nadere bevelen paren ingekomen. De 'Zigeuners wa ren wel van geld, doch niet van goede deren vooraten. INTERNATIONALE BAKKERIJ- TENTOONSTELLING. Op den dag van de opening .van de Internationale bakkerij tentoonstelling ie Amsterdam, Dinsdag 19 Juni, arri- teert met den tram van 11.21 stads- tijd uit Delft bet Iharmoniekonps van lie Nederlandlsche Gist- en Spiritusfa- intelk, groot z'est'ig man. Dit korps zal in optocht met muziek door de stad trókken naar bet Paleils voor Volksvlijt, waar bet een concert in den tuin zal geven. De volgende w.eg wordt genomen: Damrak, Dam, Rokin, Regulie.rsbree- etraat. Rembrandtpleini', Amstelstraat, Bdnnen-Amstel, Sarphatistraat, Pa leis voor Volksvlijt. Uit de Arbeiderswereld STAKING SIGARENMAKERS. Te Weesp 'hebben 9 sigarenmakers werkzaam in de tabak- en sigarenfa briek „De Egge", van den heer H. de Kloet, >aan het binnenveer, bet werk gestaakt; zij passen bet postenstelsel toe, ooi te beletten dat vreemde krach ten. voet werk hervatten. Oorzaak fvan de staking is een loon- ikwestiie. Sport en Wedstrijden DE SCHEURENDE BEURS. Het Hbld. bevat de volgende ad vertentie, geteekend door de heeren P. .J. H. Cuypers en F. 's Jacob. De Directie der N. V. Beurskluizen en Safes onder de Nieuwe Koopmans beurs te Amsterdam heeft de eer ter kennis van belanghebbenden te bren gen. dat door haar ontvangen is 'het navolgende schrijven Amsterdam, 9 Juni 1906. Op Uw aan de Commissie tot on derzoek van den toestand der Beurs gedaan verzoek zijn wij bereid te verklaren dat die Commissie eenstem mig oordeelde, dat Uwe Inrichting in geenen deele door den Beurstoe- stand bedreigd wórdt. De Commissie acht zich voldoende verantwoord om U dit te kunnen meêdeelen ter geruststelling van Huurders Uwef Safe-Loketten DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Beroepen te Winschoten ds. J. H. van Giessetf Jr. te Noordbroek. OUD-GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Opheusden ds. H. Roe- lofsen te Goes. ISRAëLIETISCHE KERK. De heer M. I. Bert, dezer dagen te Tiel overleden, heeft aan de Israël. School Talmud Touroh 20.000 gele gateerd en bovendien aan drie Israël, theologische vereenigingen, Nederl. Israël. Seminarium en Israël. Ver- eeniging tot ondersteuning van kraamvrouwen elk 1000, alle te Amsterdam. ONGELUKKEN. Aan den overweg nabij Moiitfoort is Zaterdagochtend, de voerman M. van Daalen, doordat hij den weg nog willende overtoopen, struikelde, zóó danig door de tram aangereden, dat hij kort daarna aan de bekomen won- dien is overleden. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor trwee, was de 7-jiariige P. H. aan de 'Rijnkade ter hoogte van den Duit- schen steêger te Arnhem aan het spe len. Toen hij zich op de 9teenen trap aan de kade vooroverboog, viel zijn pet in 't water. Hij wilde deze grijpen, maar bad het ongeluk, voorover in bet water te vallen Onmiddellijk zonk hij in de diepte weg en hoewel onmiddellijk gedregd werd slaagde men er niet in den jongen op te halen. 'Er was vrij veel golfslag veroorzaakt door de Duitsche boot die juist aankwam, (N. A. Ct.) Men schrijft uit Franaker, d.d. 15 Juni: De 28-jarige W. V. van hier wias Zondag jl. bij de kaïatspartij te Dron- rijp. Hij kwam nog dien avondnoch een der volgende dagen thuis. Naspo ringen bleven vruchteloos. Hed'enmdd-, dag is nabij de draaibrug in den stationsweg alhier zijn lijk gewonden, grootendeels zonder kleeren. Op l'ast van den burgemeester is het naar d« algemeene begraafplaats vervoerd. Waar en ap welke wijze bij in het groot soheepvaaii'tikanaal is geraakt, aai zeker wel biet opgelost worden. (Lw. Ct.) Bij het schoonmaken der Tarnen van die 3e etage van een perceel in de Albert Cuijpstraat te Amsterdam, is die hardsiteenen ven&beibaaik, waarte gen eien ladder van een glazemwas- scher was geplaatst, losgeraakt en op straat gewiallieai. De glazenwas- schei', düö juist ter 'hoogte van deze ■verdieping was gekomen, viel hier door eveneens op straat, doch heeft blijkens onderzoek in het Binnen Gasthuis, oogenschijnlijk geen ern stig letsel bekocmen. WOESTDUIN. Zaterdag had Woestduin niet bijs ter veel publiek getrokken, hetgeen te bejammeren was doordat het we der zich goed hield en de sport uit stekend was, alleen de baan was wel wat aan den zwaren kant daar het gras nogal hoog stond. Het programma werd geopend met den Frambozen-prijs, een Handicap- dTaverij voor Nederlandsche paar den. Minimum afstand 2000 Meter. Dit nummer werd gereduceerd tot een match tusschen Rheingold (2100) J F. de Boer, en Fricka (2225) Kos ter Jr. en gemakkelijk gewonnen door Rheingold in 3.54 4/5. Fricka was tweede in 3.551/5. De Aardbeziën-prijs, een wedren op de vlakke baan, afstand 1700 meter, ook hiervoor verschenen slechts twee paardenFreule (58 K.G.) Heather, en Reseda (52 K.G.) Killick. Uiterst gemakkelijk won Freule in 2.041/5. Met 3 lengten was Reseda De Druiven-prijs, handicapdraverij minimum afstand 1600 meter. Edrste was Rheingold (1675) J. G. de Boer, in 2.59 4/5, tweede Albertine (1775), Doeleman, in 3.00 4/5 en derde Held (1800), Sc-hönroek, in 3.01. Indien rechters zich kunnen ver gissen dan gebeurde dit zeker hier, door Held niet den tweeden prijs toe te kennen. Thans kregen wij een veld van acht paarden in den Kersen-prijs, wedren op de vlakke baan, afstand 1700 meter. Het paard van Jhr. Me- der La Taglioni (461/2 K.G.) Crickme- re was stork favoriet, doch werd hoe verdienstelijk ook door dezen Lili- putter jockey gereden, met slechts ■een hoofd geslagen dóór Frumity 62 K.G.) Milner, die in een zeer sterke rush op kwam zetten en het eerst de winpost passeerde in 1.57 2/3. De Bessenprijs, een recorddraverij, minimum afstand 2500 meter, gaf eene verrassing, doordat Dops (2550) J. G. de Boer, 'het even vóór de eind streep totaal opgaf, zoodat Emmy Lou (2550) Schönrock. daarvan pro- fiteeren kon en het eerst den rech ter passeerde in 407 3/5. Dops was tweede in 4.094/5 en Ar dent (2500) Doeleman derde in 4.154/5. Ai'dent beschikt wel over snelheid, doch schijnt onwillig te zijn. Ten slotte de Bramen-prijs, een horden ren, afstand 2700 meter, be reden door iactieve officieren. Met vele lengten werd deze race gewon nen dioor Mabattma II (85 K.G.) lui tenant G. W. Vreede. St. Gerald (85 K.G.) Baron Rengers was tweede. Met slechts een- weinig meer rij kunst. ware St. Gerald zakeT winner Ongelukkigerwijze nochtans snijdt i warden gezonden, terwijl zij e electricibeitsfabriek. een halve E. Hat» Hd. 'hun dicnct+im n™ electriciibeitsfabriekeeai halve E. mijl beeneden de stórrewacht, ook den meridiaan van Greenwich. Of de ont werpers hebben hieraan niet gedacht, óf geenszins voldoende rekening ge houden met de waarschijnlijke gevol genvan hetgeen beschouwd moet wor den als een bedenkelijke botsing tus schen de oude en nieuwe wetenschap. Hoe dan ook, de hoofdbestuurder der storrewacht, Sir William Christie, wiens ambtstitel Astronomer Royal gebleven is, sedert de benoeming van eersten hoofdbestuurder, op het den dat hun diensttijd om was. Som mige officieren zouden hun man schappen getreiterd, andere hen mis handeld hebben. Er moeten in ver hand met deze dingen eenige officie ren op pens;oen gesteld, onderofficie ren als gevangenen naar Duitsch- land zijn overgebracht, enz. De Vorwarts zegt dat zij, om voor de hand liggende redenen, niet in nadere bijzonderheden kan treden, maar er alleen nog bij wil voegen, i dat deze ernstige gebeurtenissen in ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heeren L. ter Brake, geb. te Vriezen- veen; A. Kappelhoff, geb, te Amster dam geslaagd 'voor (het eerste ge deelte de heeren W. Lek. L. G. Heil bron, J. W. P. Fransen en mej. J. Polenaar. Met goed gevolg afgelegd bet doet. ex. in de wis- en natuurk. door mej. J Reudlerhet candidaats-ex. in de geneeskunde cum laude door den heer J. R. W. Kehrer. einde der zeventiende eeuw, heeft hetApril zijn voorgevallen. puhliek, hier en elders (want gansch De Berl. Lokal-Anzeiger verklaart, de beschaafde wereld heeft belang bijdat men in goed ingelichte kringen Greenwich), geenszins nopens die ge-- niets van de onthullingen van de volgen in twijfel geHaten, en zoo diui- Vorwarts afweet. Dat er bij zulk een d'elijk mogelijk zichuiitgedaten, in zijn grooton troep, als het leger in deko- Heden overleed na een lang durig lijden, in den ouderdom van 76 jaar, Johanna Catrina Rooze, geb. DE WIT. Uit aller naam M. H. ROOZE. Haarlem, 17 Juni 1906. laatste, pas verschenen verslag den raad van bestuur. In tweederlei opzicht verklaart Op dé in Mei-Juni gehouden Inter nationale Tentoonstelling van Huis houd- en Genotmiddelen te München werd Al cm aria Cacao" bekroond metEereprijs, Eere-Diploma Gouden Medaille. GOED AFGELOOPEN. Een dezer diagen heeft zich aan de Gemeentelijke eiectiüsche Centrale te Amsterdam een ongeval voorgedaan, hetwelk zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Zonder dat men- aan vankelijk de oorzaak kon vermoeden, had op de Centrale gevaarlijke sto ring in de electrische geleiding plaats en ondervonden de gebouwen eenige schokken. Een ingesteld onderzoek bracht vrij spoedig aan liet licht, dat een en an der veroorzaakt was doordien eenige werklieden, die in het centrum van de stad eeare hijschsteLling tot het af laten van een brandkast hadden ge plaatst, een ijzeren staaf in den grond hadden geslagen, ten einde daaraan de tuien te bevestigen. De ijzeren staaf was met zooveel kracht door de weg- bedekking gedreven, dat d!eze een vier c.M. dikke cemenit-ijzeren kabolbe- sohermplaai en tevens dm electri- schen kabel hiad doorboord. DR. KUYPER. Dr. Kuyper, die Vrijdag uit het buitenland komende naar Amster dam doorreisde, is des avonds inde residentie teruggekeerd. LANDVERHUIZERS. Met het s.s. Nieuw-Amsterdam" der Holland-Amerika-lijn vertrokken Zaterdag naar New-York 331 kajuits passagiers en 1266 landverhuizers. HET NOORD-HOLLANDSCHE WAPEN. Naar men verneemt is er een voor stel te verwachten, om het wapen dier provincie Noord-Holland te wijzigen. EXAMENS KRANKZINNIGEN VERPLEGING. De zomer-examens, afgenomen van wege de Nederiandsche Vereeniging voor Psychiatrie en Neurologie-, heb ben een aanvang genomen, en wel te Meerenberg. De uitslag is tot dusver als volgt Eerste gedieelte 33 candidaten, niet geslaagd 12, geslaagd 21, namelijk de zusters A. Blaiauw, I. A. Blancke, H. E. Blink, J. Buijs, A. Dekker, W. Drentteen, G. J. Haarbrink, M. J. J, Jansen, N. M. Jongkees, G. B. Kap- penburg, J. E. M. Meyer, H. A. Melk, N. .T. M. Moen, C. Mulder. R. Veld huizen, W. Veltman, J. G. de Vries en S. de Vries, en de broeders A. Ag- stenibbe, C. Negrijn en B. de Vries. Tweede gedeelte5 candidaten, niet geslaagd 3, geslaagd 2, namelijk de zusters F. G. Simmer en G. van Uiting. Derde gedeelte 12 candidaten, niet geslaagd 3, geslaagd 9, namelijk de zusters V. Bakker, T. Bentveld, A. M. Horné, A. Koster, C. M. Mittelbeck, T. Roelfsema, R. M. P. Sandifort, H. G. ten Veen en B. E. van de Wete ring. De examens worden voortgezet. William Christie de groo-te nabijheid der electriciteitsf abriek van den Lon- denschen Graafschapsraad verderfe lijk voor de sterrenwacht. In de eer ste plaats brengt de dreuning van de stoommachines in die fabriek stoor nis in de natuurlijk fijngevoelige werktuigen der sterrenwacht, waar onder de juistheid der waarnemingen uiteraard te lijden heeft. Naarmate nu de fabriek vollediger wordt, zal die stoornis eerder toe- dan afnemen. Dan vindt Sir Williasm. dat de in genieurs van den Londenschen Graafschapsraad de schoorsteenen Naaisters; bij voorkeur die, welke aan.lonie is, vergrijpen tegen de tucht reeds op oen zoodanig atelier werk- I voorkomen, spreekt van zelf. Muite- &aam waren, vinden plaaitsing atelier Sir rij zou zich echter 'nergens hebben HOLLANDIA, Spaame 57. voorgedaan. Hoog loon. werk. Korte Arbeidsduur. Vast EEN MINI STER-ON DER W U ZER IN ZWEDEN. Een Bluksrsdlenstbodi ..Zoo moet het w e z e n", schrijft gevraagd en een SPOELSTER. I Verdens Gang^piristianir.) boven het Sciteepmakersdijk No. 37. volgende bericht „Een van de meest bekende en ge achte leden van de afgetreden liberale regeering in Zweden was de onder- fT,IOTr. wijzer Tridjuv Berg (minister van on- GEVRAAGDeen net MEISJE, vut derwijs in dat ministerie). Hij gaat den burgerstand, hoofdzakelijkjocr zoo min op pensioeh leven als dat hij den winkel (koek-, banket- en suiker- naar een of ander voornaam ambt werken), bekwaam te naaien en ge- 3en j dingt, op grond, dat hij een tijd1 mi- negen zich wat met de kinderen te der electriciteitsfabriek te hoog ge- bister is geweest. Hij neemt gewoon bemoeien. Liefst voor dag en naait. zijn oude plaats als onderwijzer aanl Br- opgave van pr. ref godsd.. bouwd hebben, met het gevolg, dat l de rookkolommen, welke voortdu-1 de lagere school te Stockholm rend er uit opstijgen, het zwerk en ia den gezichtseinder aan dien kant be-1 z wan geren, hetgeen sterrenkundige veeltijds bemoei li j- Br. met opgave va weer waar in betr. gew. enz. onder No. 9338. bur, van dit blad. Een officies kwam ten val. doch bezeerde zich blijkbaar niet. Tijd van Mahattma II 3.31. WORSTELEN. Van de Zaterdagavond in Den Haag gehouden worstelwedstrijd is de uit slag Van den Berg legt Krook m 11 minuten Anglio won den beslissings kamp van Randolfi in 24 minuten. Een „catch as can catch-partij" tus schen Sauer en Jackson eindigde na 17 minuten in het voordeel van laatst genoemde. De stand luit thans 1 7 6 23 22 22 13 2 1 2 3 1 Dirk van den Berg 10 Daumas 7 Anglio 7 Jackson 5 Dieckman 5 Saurer 4 Randolfi 6 Pierraxd le Colosse 3 Axel Krook 4 Afgevallen zijn: Dangers, Spitzer, Brenno, Winzer Lammenz en Van Riel, viermaal gelegd zijnde, terwijl Rosierse zich terugtrok. CRICKET. Zondag had de 2dle wedstrijd tus schen België en. Nederland'te Antwer pen pi aait®. De Belgen winnen dien toss en zendien de Hollanders naar de Posthuimla en mr. C. Feith openen ens coren verbazend vlug eem 40-tal runs. Dan zijn beidien met opeenvol gende ballen uit. Posthuma had 17 en Feith 20 ge maakt. Kool heeft er weer zijn oog te en terwijl alle andere batsmen hem helpen weet hij de score kalm de hoogte in te brengen. Met lunch zijn 4 wickets neer voor 81. Na de pauze slaat Rincker e>en harde 31 not out bijeen, en wordt Kool voor 43 gebowld, waardoor de innings sloot voor 145. De Belgen falen dan wanhopig op het zeer goede bowlen van Rincker en Coops, zoodat het op een gegeven moment 6 voor 7 6t.aat. Dan komt er een kleine verbetering en de innings sluit voor 33. Rincker bowlde 2 voor 12 en. Coops 7 voor 20. Voor de 2de maal ingaande was het verloop vrijwel hetzelfde. Ditmaal scoorde PesCbier. edn West-Indiër, een goede 21. Het totaal werd .39, zoodat de Belgen met innings en 73 verloren. Posthuma nam in deze innings 5 voor 19 en Feiüi 4 voor 9. ^erk en School NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Ren esse c. a. ds. A. Jager te Berkenwoude. Bedankt voor heit beroep te Zoelen door ds. C. Hille Ris Lambers te Haaksbergen. EX. APOTHEKERSBEDIENDE. Amsterdam, 15 en 16 Juni. Geëx. 4 candidaten. Geslaagd mejuffrouw S. Amons te Helder. Afgewezen 3. Voor het propaedeutisch examen aan de Technische Hoogeschool zijn totaal geslaagd 84 candidaten van de 312 die zich hadden aangemeld. Volgens de verschillende studievak ken is de uitslag aangem. Civiel Ingenieur Bouwk. Ingen. Werktuigk. Ingen. Scheik. Ingen. Scheepsbouwk. Ingen. Electroteckn. Ing. zy Mijnen Ingen. 24 Het totaal percentage der geslaag den is dus ongeveer 25 13 58 9 gesl. 28 4 12 18 4 7 11 Wetenschappen DE BEROEMDE STERRENWACHT BEDREIGD. De Londehsclie correspondent der „N. R. Ct." schrijft Welke veranderde toestanden er ook des Zondags waarneembaar zijn in eene Londensche voorstad, zóó dicht bevolkt geworden als Greenwich he den ten dage, op weekdagen zijn er, in de onmiddellijke nabijheid van het reuzeugewoel eener wereldstad, wei nige plekjes nog te vinden, zoo rustig als de beuvelltop in het park, waarde wereldberoemde sterrenwacht, niet -sierlijk voorwaar, maar ernstig en in sombere deftigheid verrijst. Hier staat men imdërd!aad,,farfro-m the maicMing crowd'" en daarboven. Ver reikt de blik tot naar de noorde lijke hoogten van Londen, Primrose Hill, Hampstead (met zijn heide) en het Eppingsclie woud', over de mach tige Theems en hare woelige havens en dokken, over den duiizelingwekken- den doolhof van straten en pleinen, welke zich uitspreidt aan gene zijde van den stroom. De westelijke en noordelijke bewo ners van Londen hebben niet vaak de gelegenheid, om zoo ver oostwaarts te trekken als Greenwich. Doch de hier ingezetenHollander bovenal hernieuwt er zijn kennismaking gaarne met het statig aan den Theemsoever verrijzen de groo-te hospitaal voor oude zeelie den. dat hem de regeeringsdagen van koning Willem van Oranje, den eigen lijken- grondlegger dier vermaarde stichting, evenzeer in herinuiering brengt als het- park zelf, de schepping van een André Lenötró, gejijk Ver sailles, St. James' Park, Kensington Gardens en Hampton- Court's park. Toen ik dezer dagen hoorde, dat de wereldvermaarde sterrenwacht, na een zoo lange, lustige en zoo eervolle loop baan, een ernstige crisis ingetreden was, waarvan het vermoedelijk gevelg wezen zal, dat zij zal moeten verhui zen, was dat reden genoeg, om met een stoombootje naar Greenwich de rivier af te zakken, en den zestig me ter hoogen sterrenwacht-heuvel te be klimmen. Maar eerst wendde ik mijn schre den naar de iets lager aan den Zui delijken Theemsoever gelegen eüectri- sche centrale van dein Londenschen Graafschapsraad, dewijl daar de oor zaak der sterrewacht-crïsis gelegen is. Deze electriciteitsfabriek van den Graafschapsraad zal eenmaal de be- drijfkraclït moeten leveren voor zijn tramnetten, zoowel benoorden als be zuiden die Theems. De gebouwen, wel ke nagenoeg vier morgen grond- zul len beslaan, ten koste van .bijkans een millioen pond sterling, zullen, eenmaal gereed, nagenoesr vijftig ke tels bevatten voor het drijven der ma chines, te zamen met een vermogen van 52.000 P.K. Aanvankelijk wilde de Londensche Graafschapsraad zijn electriciteitsfa- briek verder westwaarts dan Green wich. namelijk te Camberwell, vesti gen. Ten slotte evenwel gaf deonnr'd- dellijke nabijheid der Theems, welke een altoos voldoenden watervoorraad en een goectkooper steenkolenvervoer te water verzekerde, den doorslag ten gunste van Greenwich. waarnemingen ken, soms verhinderen moet. Uit de mededeelingen van Sir W. Christie blijkt, dat hij bij de admi raliteit over deze dingen geklaagd en dat de admiraliteit zich die klach ten aangetrokken heeft, door den Londenschen Graafschapsraad er over te onderhouden en hem te vra gen of er geen middelen zouden be staan. om aan de grieven van den hoofdbestuurder der sterrenwacht te gemoet te komen, o. a. door de schoorsteenen der electriciteitsfa- briek lager te maken, en de stoom machines er in te vervangen door turbines, die veel minder dreuning veroorzaken. De Londensche Graafschadsraad heeft natuurlijk geen trek om zulke groote onkosten te maken, te min der. dewijl Sir William Christie en zijn sterrenkundigen van meening zijn, dat zelfs dergelijke veranderin gen als de bovemaangednide hun be zwaren tegen de electriciteitsf abriek daar ter plaatse niet zouden ophef fen. want de stoornissen zouden ten hoogste er door kunnen verminde ren T maar niet geheel verdwijnen. Neen. zeggen de sterrenkundigen, er zit niets anders op óf de Londen sche Graafschapsraad moet zijn elec triciteitsf abriek afbreken en naar el ders verplaatsen, óf de Sterrenwacht zal moeten verhuizen. Volgens den bekenden astronoom Sim Williaim Huggins. die Sir Wil liam Christie en zijn raad van be stuur te Greenwich steunt zou het vwederafbreken en verplaatsen der electriciteitsfabriek, per slot van re kening. goedkooper uitkomen dan het verleggen der sterrenwacht een conclusie waarmee de mannen van dien Londenschen Graafschaps raad het wel niet eens zullen zijn. Maar, zoo 'haast Sir William Hug gins hieraan toe te voegen't is niet eenvoudig een geldkwestie, bij lange na niet. Het verleggen der sterren wacht zou allesbehalve gemakkelijk te bewerkstelligen zijn. De sterren kundige waarnemingen te Greenwich zijn sinds jaar en dag geschied op den grondslag van zijn meridiaan wijziging van dien grondslag brengt allerlei ongerief mede. Bovendien is het storen van werktuigen, zoo fijn bewerkt en fijngevoelig als die te Greenwich moeten zijn, op zichzelf niet onbedenkelijk uit het oogpunt der waarnemers. Want verhuizen is natuurlijk storen en de .waarnemers zouden allereerst de verhuisde werk tuigen in hun nieuwe verblijfplaats eenigen tijd moeten gadeslaan, alvo rens te kunnen beoordeelen. in hoe verre ze zich op dezelfde wijze ge dragen als te Greenwich. Hier hebben wij derhalve een hoogst ingewikkelde geschiedenis hoe een middenweg te linden tus schen de aanspraken der nieuwe en der oude wetenschap? GEVRAAGD een fatsoenlijke DE SJAH VAN PERZIë NIET ZIEK. Naar aanleid ing van de loopenide geruchten, dat de Sjah. van Perzië zeer ernstig ziek zou zijn, heeft de ge- zant van Perzië te Parijs aan de „Fi- flink toon. garo" een schrijven gericht, waarin) bureau an dit blad hij mededeelt, dat zijn vorst zich in onder No. 933o. blakenden vdlstand bevindt. ZWARE BRAND IN ZWEDEN. HUDIKSVAL (Zweden,. 17 Juni. (Reuter). De voorstad Avik is heden- namiddag volkomen afgebranid; het spoorwegverkeer, de telefoon- en tele grafische verbindingen zijn verbro ken. Zestienhonderd menschen zijn dakloos. Rechtszaken EEN ONTROUW SPOORWEG BEAMBTE. De reoliltbatnik te Leeuwarden heeft Nolbertes II., oud 35 jaar, vroeger wegwerker-ploegbaas bij de Maat schappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen. te Kollumerzwaag, die een tijd lang zijn schuldeisohers be taalde met dwarsliggers, metselstee- nen en hout. toebehoorende aan ge melde Maatschappij, voor twee mis drijven van verduist ering en voor dief stal, veroordeeld tot 10 maanden ge vangenisstraf. De eisc-h was 1 jaar. KINDERDOODSLAG. De arrondissements-rechtbank Winchoten veroordeelde Vrijdag Eefke K., thans gedetineerd, vroeger ver pleegde in het armenwerkhuis te Scheemda, wegens kinderdoodslag tot drie jaren gevangenisstraf. Do eiisch was 5 jaren. HOLL. HYPOTHEEKBANK. De ,,TeL" verneemt ,dat in d maand nog geen verwijzing naar de strafzitting van die zaken jhr. De Geer en Le Fèvre de Montigny zal plaats linden. Gemengd Nieuws MUITERIJ. De Vorwarts beweert dat in brie ven van Duitsche soldaten in Zuid west-Afrika mededeelingen over ern stige gevallen van muiterij onder de Duitsche troepen staan. Een wacht meester moet toegetakeld en een of ficier doodgestoken zijn door solda ten die niet naar Duitschland terug Telegrammen Laatste Berichten In den wedstr ijd te Mi d'den- Beamster heeft Harmonie van liter den derden prijs gekregen. (De eerste verkreeg de Zaanl. Kapel te Zaan dam). Waarom weten wij niet, wist ook de heer Hofmeester, de directeur, niet te Gevraagd met Augustus eene nette Dienstbode en dadelijk een Meisje voor Halve dagen. Oranjekade 83. In een stil gezin wordt een. net GEVRAAGD, P. G., van 7—5 uur. Zondags na 12 uur vrij. Aan te mélden na 7 uurAelberts- bergstraat 27. Mevrouw GALLENKAMP, Baan 13 a, zoekt met Augustus eene goed kunnende koken. -7=. u i j j delinge getuigen en huiswerk Lourens Coster behaalde den eersten vereisehte. Moo- ver- prijs in de derde afdeeling. Men meldt ons: Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, zal in de verschil lende pa rochiën in deze gemeente, in de eerste week van de volgende maand, het H. Vormsel worden toegediend. Het voornemen schijnt te bestaan, om, te beginnen in het volgendie jaar, die handeling te doen plaats vinden in de Kathedrale Kerk van den St, Bavo, aan de Leidsche Vaart. Stoomvaartberichten Het st. Besoeki, van Rotterdam n. Java, passeerde 15 Juni Oitavos. Het st. Flores vertrok 16 Juni van Amsterdam naar Batavia. Het st. Prins Hendrik vertrok 16 Juni van Amsterdam naar Batavia. Het st-._. Java, van Rangoon naar Zaandam, passeerde 15 Juni Gibral tar. Het st. Bali, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 Juni van Suez. Het st. Madura, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 16 Juni van Port- Said. Het st. Prins der Nederlanden, van Paramaribo naar Amsterdam, pas-1 seerde 15 Juni St. Michaels. Met Aug. GEVRAAGD in een klein gezineen flinke als Meid-alleen, goed kunnende koken en gewend in nette diensten zelfstan dig te werken, P. G. en v. g. g. v. Aanmelding 's avonds na 8 uur Letdschevaart 136. DIRECT GEVRAAGDeen flink» bij G. J. VAN* SCHAIK te Santpoort- gevraagd voor terstond van 's m. 7 tot 's mid. 5 nar, leef tijd beneden 16 jaar. Aan te melden na 8 uur 's avonds Westerhoutstraat 10. (Bosch en Vaart). Een net Dagmeieje GEVRAAGD, P. G., netjes kunnende werken van 7 tot 7, in een burger- Het st Kieuw-Amsterdam vertrok1 3 Povsomn, niet beneden 16 Juni vm. van Rotterdam naar New-York. Het st. Gedé. van Rotterdam naar Java, passeerde 16 Juni Gibraltar. Het st. Statendam arriveerde 16 Juni van New-York te Rotterdam. Burgerlijke Stand BEVALLEN 15. Juni. A. A. Hoogeboom- d. A. vaiY'RoodeVan Koningsho ven, z. 16 Juni. A. van Heulen Van Eijk, d. 17 Juni. C. den Her- toghVisarius, z. E. van Brediero- deD-rogtrop, d. A. M. van Buu- ren—Gilein, d. W. II. Erdtsieck Kraai, z. B. H. PorüiVogelzang, d. 18 Juni. C. J. C. Blomv. d. Burg, d. OVERLEDEN 16 Juni. A. M. van DeijckSmul ders. 67 j., Beeksteog. C. J. E. Daal- meijer, 23 m., d., Hazepaterslaan. 17 Juni. J. C. M. Stremming, 19 d.. Zuid Polderstraat. G. G. Hirs, 25 j., Gasthuisvest. T. v. Dregt—Ok- kerse, 72 j.. Lange Lakenstraat. 18 Juni. M. A. Aussum.Kühn. 69 j., Bar- revoetestraat. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moe der en Bahuwdmoeder, ANTONIA OCKKEBSE, Wed. van NICOLAAS VAN DREGT, in den ouderdom van 72 jaar. G. VAN VLIET. J. VAN VLIET—VAN BRUGGE en Kinderen, J.'F. WALLEKERS. A. M. WALLEKERS— VAN DREGT en Kinderen. Haarlem, 17 Juni 1906. Br., No. 9337, bur. v. d. blad. GEVRAAGD flinke DIENSTBODE loon f 150, en een knappe Werkvrouw. AdresCafé Bellevue, Baan 1. Bieden zich aan: Net KEUKEN MEISJE, goed kunnende koken, en werken, en een net TWEEDE MEIS JE, flink kunnende naaien, mazen, stoppen en tafeldienen, beiden v. g. g. v., liefst in Den Haag of Haarlem. Br., No. 9336, bur, v. d. blad. JONG-M. voor het bijh. van boeken ge durende do avonduren of liet verrich ten van ander schrijfwerk. Br., No. 9340, bur, v. d. blad. Ter N. V. Lourens Coster kan een geplaatst worden. Z.-Baiten8paame 6, Alhier. Gevraagd een die genegen is dagelijks per fiets be stellingen op te nemen en te bezor gen en eenlg winkelwerk te verrich ten. Loon f 6.Te bevragen Bur. Haari. Dagblad. GEVRAAGD P. G.. in Magazijn van Huishoude lijke Artikelen. Aanvangsalaris f100. Brieven onder No. 9323 Bureau Haarl. Dagblad. In een klein, net. stil gezin kunnen geplaatst worden, Brieven onder Haarl. Dagblad. omtrek Zijlstraat. No. 9327 Bureau

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3