Kwartjes-Advertentiën één Kwartje???? Haarlem's Dagblad van HAARLEM'S DAGBLAD. Bureau: Gr. Houtstraat 55. INGEZONDEN Yan ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst., wordt de kopie dan inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie xich niet aanspra kelijk. HET GELUK VAN HET KIND. Gezondheid, opgewektheid en le venslust Ziedaar de onmisbare factonenvoor het geluk van het kind. Weinig is er noodig om het gezon de kind levenslust en opgewektheid te verschaffen. Moeilijk, maar uitórst dan kb aai- is de taak om de kwijnende, zwakke jeugd in deze voorrechten te doen dee- Ginds klautert, joelend en zingend, een vroolijke kinderschaar op een duintop. Straks, onder gezelligen kout graven de kleinen kuilen én gangen op het strand, die in hun jeugdige ver beeldingskracht zich vormen tot me ren en kanalen, of werpen zij dam men op tegen de brandinggolfjes, ver dedigend elk plekje gronds met de taaie volharding van het Hollandsche volk. De zon, op 't hoogst gestegen, tee kent liet middaguur. Hel vooruitzicht van hoi heerlijk maal maakt het scheiden van de gewrochte schatten gemakkelijk. Even later zien we ze terug in het Koloniehuis, aan elke tafel een honge rig troepje met een geleidster aan 't hoofd, drie kleine gezinnen in één groot vertrek. Na 'hei eten gaan allen ter rust. Daarna begint spel en zang op nieuw. om eerst te eindigen als de avond allen naar bed wenikt. Het avondmaal besluit een heerlij ken dag, die wordt gevolgd door on- gestoorden, zegenrijken slaap. Voor elk, die iets gevoelt voor het kind, die bewogen is met het lot van het zwakke kind, is liet een genot de gezondheidskolonie van nabij te be schouwen. Wie slechts eens met die kolonies mag kennis maken, gevoelt dadelijk de onschatbare waarde dezer hoogst sympathieke instellingen. Moede en mat, schuw en verlegen komen de kleintjes in hun tijdelijk tehuis, slechts denkend aan dat ééne: terug naar moeder Een paar dagen later, en zij vormen de vroolijke groepjes, hierboven ge schetst. Straks, na eend ge weken, is het al leen de gedachte naar huis, naar ou ders, broertjes en zusjes, die hen het scheiden gemakkelijk maakt van de liefderijke geleidsters en van de ka meraadjes in het kolouiehuis. Gebruind door de zon, gesterkt door goede voeding dn versche lucht, gaan ze heen. met een flink en voorraad weerstandsvermogen, waardoor ze la ter schadelijke invloeden kunnen weerstaan. De verslapte veer heeft zich ont spannen, eer deze voor immer ver lamt. Gezondheid, opgewektheid ear le venslust hebben ze ontvangen. Ge zondheid, opgewektheid en levenslust nemen ze als vergaardie schatten met •zich mede. In de zedelijk en hygiënisch reine omgeving is het lichaam gesterkt en ihet karakter gevormd. Vdle blijde ge woonten hebben zij zich aangewend, veel goeds hebben zij geleerd. De geleidsters, tijdelijk gekomJenuit gerieflijke huizen en villa's, zich op offerend dag en nacht ter wille van lilet kind. hebben een hoogst moeilij ke. maar even dankbare taak. Hun eenige belooning bestaa.tuit.de voldoening van te hebben medege werkt tot e en waarachtig groot maat schappelijk werk. Enkele jaren geleden waren het in Nederland slechts een zevental be voorrechte plaatsen, wélke kinderen konden uitzenden naar Gezondheids- kolonies. Zeer langzaam is dit aan tal gestegen. Practische bezwaren maakten de or ganisatie dezer instellingen, inzonder heid voor kleinere plaatsen, hoogst 'moeilijk, zoo niet onmogelijk. Om de verpleging van de zwakke jeugd in de Gezondiheidskolonies voor geheel Nederland mogelijk te maken, werd voor eenige jaren opgericht een vereeniging, aan welke mannen en vrouwen van naam en invloed uit alle partijen en gezindten hunne mede werking hebben verleend:. Die veree- - naging heet HET CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIE-KOLONIES, (Secretaris Mr. L. N. Roodenburg, Banstraat 9, Den Haag.'* Verleden jaar zonden voor het eerst 4 af deelingen nauwelijks 30 kinderen naar het Koloniehuis van het Cen traal Genootschap. Dit jaar zijn het 23 afdeelingen, welke met 300 kinderen drie tehuizen steeds vullen. Het volger/1 jaar Het aantal is niet te benaderen. Waar de resulta ten van 30 kinderen een zoo groote uitbreiding ten gevolge heeft, dat nog week aan week nieuwe afdeelingen worden gesticht, is rnet recht te ver wachten eene aansluiting in de naaste toekomst van alle plaatsen in cms land. Wat nu nog een utopie lijkt, is ge makkelijk te verwezenlijken, als het Centraal Genootschap gesteund wordt door kindervrienden uit alle rangen en standen. Geld. veel geld is noodig om overal afdeelingen te kunnen vestigen, om tal van koloniehuizen te kunnen in richten. Voor wie het lidmaatschap van vijf gulden 's jaars te hoog is, bestaat ge legenheid begunstiger te worden met een bedrage naar keuze. Het groote doel kan alleen bereikt worden met medewerking van tien duizenden. Hun wenkt de lof van het komende geslacht. A. C. BOS. Egmond aan Zee. streken, om tot <ien minister van oorlog het verzoek te richten de ver schillende ministerieel» beschikkin gen ter uitvoering van de militiewet en de krachtens die wet genomen Koninklijke besluiten in één beschik king samen te vatten en elk jaar een bijgewerkte compleete editie daarvan uit te geven. Het bestuur oordeelt dat deze maatregel tot vereenvoudiging der administratie zal leiden enden gemeente-ambtenaren van veel gemak zal zijn, terwijl in niet mindere ma te het rijksbelang zal worden ge baat, daar het vrijwel ondoenlijk is uit den steeds grooter wordenden toevloed van aanschrijvingen, bevat tende wijzigingen, correctie's aan vullingen enz., behoorlijk wijs te worden. VAN LUITENANT—SERGEANT. Den militie-tweede-luitenant W. Brouwer van het 7e regiment is, als zoodanig op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag verleendhij wordt als milicien-ser geant gedetacheerd bij het leger in Oost-Indië. Naar men verneemt zal de gener aal majoor C. de Wit. commandant der bereden artillerie, binnenkort den dienst met pensioen verlaten. Uit de Arbeiderswereld Leger en Vloot VEREENVOUDIGING GEWENSCHT. Het bestuur van den Nederland- schen Bond van Gemeente-ambtena ren heeft besloten op uitnoodiging van de vereeniging van gemeente ambtenaren voor Helmond en om- STAKING VAN STEENBAKKERS. Vrijdag is op de steenfabriek van de firma A. N. Costerus te Wagenin- gen eene staking uitgebroken. De steenmakers hebben den arbeid neer- Bgd zij eischen verhooging van •het loon per dagwerk, dat thans 70 ct. bedraagt, tot 75 cent. De rest der arbeiders, kruiers, dag gelders, machinist enz.-enz., 26 man samen, blijft aan het werk. De stakers tellen samen 54 man. Door gebruik van dit metaal vol gens een door hem ontdekt systeem, zou hij het gewicht van de bewegen de kracht van automobielen tot op de helft kunnen verminderen en daar mede een der grootste belemmerin gen voor het algemeen gebruik van transport door electriciteit opheffen en, wat nog veel meer zegt. zou de prijs tenminste met 55 pet. vermin derd worden. De toepassing van kobalt bij elec- trische tractie op de tramwegen zal ongetwijfeld een groote besparing veroorzaken, hetgeen weer den rei zigers door meerder comfort en la gere prijzen ten goede zal komen. (Tel.) Mei eervol omslagen wegens zijn te rugkeer naar Nederlan'd. Zijn ver vanger is de eerste-luitenant der in fanterie H. L. H. baron van Issel- muden. Rechtszaken RONDTREKKENDE VENTERS OP HET PLATTELAND. Twee rondtrekkende venters ver voegden zich in den namiddag van 26 Maart aan de boerderij van den vee houder B. Hopman. Sloterstraatweg 44 te Sloten. Hun wend opengedaan door de vrouw des huizes, waarop ze hun waren te koop aanboden van al les wat, zeep, garen en band, messen enz., te veel om te noemen. ..Niets noodig", luidde het bescheid. De oudste der beide „kooplieden' ging daarop binnen d'e deur staan en vroeg om een boterham. ,Die had je wel gekregen, as je bui ten de deur was gebleven. Hoe eer je weggaat, hoe lieverantwoordde de vrouw „Als ik wilbrutaalde die venter terug. „Man, kom 's effen hier, die man wil niet naar buiten riep toen de vrouw. De man kvvam en in minder dan een oogenblik lag de venter buiten en werd dé deur achter hem dichtge daan. Of hij gevailen is, dan wel wat hardhandig bulten gezet werd, meldt de historie niet. Maai' zooveel is zer ker, dat de jongste van het tweetal, die buiten stond, den heer Hopman uitnoodigde om uit die woning te ko men, bij welke gelegenheid 'hij met een més zou hebben gedreigd, vrien delijke uitnoodiiging waaraan door tussohenkomst der vrouw intusschen niet werd voldaan. Om toen zijn gemoed te koelen, sloeg de jongste venter aan de achter zijde dei' woning vier en aan dien voor kant twee groote ruiten stuk. De po litie werd gewaarschuwd en die hield de venters aan, 't waren vader en zoon Trijsberg, zonder vaste woon- en ver blijfplaats. Donderdag moeet de zoon, de 38-ja rige Jacob Trysberg, voor de 4de ka mer der Amsterdamsche rechtbank terecht staan wegens vernieling. Hij kwam echter niet opdagen,, zoo dat verstek tegen liem verleend; werd. In de instructie had hij de vernieling bekend, de bedreiging ontkend. J'hr. rnr. Quintus, het O. M., eischte _jr zake van vernieling 45 dagen ge vangenisstraf tegen den beklaagde. 26 Juni a.s. uitspraak. (,.Hbld.") VRIJGESPROKEN. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in hooger beroep uitspraak gedaan :n de zaak van Meijn J„ oud 28 jaar, conducteur bij de Staatsspoor te Nieu- wesohans, beschuldigd van in het vo rig jaar twee spoorkaartjes een der de Idas Winschoten—Nieuweschans en een tweede klas HoogezandSclieem- da te hebben aangeboden aan een der leden van de familie B., te Nieu weschans, een familie, waarmede hij vroeger zeer bevriend was. doch later in onmin geraakte en toen van de zaak aangifte deed, evenals van het tweede feit, aan beklaagde ten laste gelegdhet zich toeëigenen van een paar glacé handschoenen, welke hij in een coupé gevonden had. De rechtbank te Winschoten heeft 11 Mei j.l. den conducteur, wegens het voortgezet misdrijf van verduiste ringen voor verduistering veroordeeld •tot 2 maanden gevangenisstraf. Het Hof heeft echter dé schuld van beklaagde niet wettig en overtuigend bewezen bevonden, lie eft mitsdien het vonnis vernietigd en hem vrijgespro ken. Letteren en Kunst HET STANDBEELD VOOR ZOLA. Het comité voor liet standbeeld voor Emile Zola, te Parijs, heeft gevraagd of dit beeld mag geplaatst worden in den tuin der Tuilerië», waar het zou staan als pendant van dat van Wal- deek-Rousseau. De minister Briand had geen bezwaar tegen dit voorstel Sport en Wedstrijden AUTOMOBILISME. Een nieuwe electriciteitsbron. Edison, juist teruggekeerd vaneen lange reis per automobiel door Zuid- Amerika, verklaart in het noorden van Carolina groote hoeveelheden ko balt (een soort metaal) ontdekt te hebben, dat hem in staat stelt een geheel en ommekséJ te brengen in de industrie van electrisch transport. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Geslaagd voor het ker kelijk voorbereidend examen de heer Jb. Kramer. Bevorderd tot arts de heer F. Sonies, geb. te Groningen. Geslaagd voor het semi-cand.-ex. in de theol. faculteit aan de Vrije Universiteit de heeren C. N. Impe- ta, S. Kamper en H. A. Munnik. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd voor het candidaats-exa- men scheikundig ingenieur de heeren; J. N. Blauw. A. L. Dijkstra, M. J. C. Groeneveld, H. G. Havik, J. A. Hey- mann. J. G. Jurling. F. F. G. Kaul- bach. F. Liebert. J. C. Lokkert. W. Meyer Cluwen, D. C. J. Miinkman, W. A. Ochtman, J. A. Qua dek ker. A. Ruys mej. A. Scheltema. E. Scharz. II. D. Steenbergen, H.F. StrumphLer, R. Ver schuur, mej. E. van West, mej.Th. ,T. P. Wolff, W. L. Brocades Za.lberg, F. M. van der Zijl. De propaedeutische examens zij n af- geloopen. EXAMEN APOTHEKERSBEDIENDE. Amsterdam, 13 en 14 Juni. Geëx. 4 cand. Geslaagd de dames C. J. van der Scheer, geb. te Amsterdam; R. M. K. van lamburgih, geb. te Uithoorn; W. C. Rommel, geb te Castricum. Af gewezen 1. LEERAREN M. O. De Vereeniging van Leeraren aan Gemengd Nieuws GEVECHTEN MET DE HOTTENTOTTEN. Steeds nog zijn in de streek tus- schen Warmbad en de Visch-rivier vrij aanzien! ijke Ho11entotten-bendeoi vereenigd, die weliswaar niet stand kunnen houden tegenover de Duitsche troepen, maar hun toch gevoelige ver liezen toebrengen. Zoo wordt thans weer officieel melding gemaakt van gevechten, waarin aan Duitsche zijde twee officieren en aoht ruiters gedood en tien ruiters gewond werden. Majoor Von Freyhoid was den 28en Mei van de Visch-rivier te Haib aan gekomen en had de zekerheid gekre gen, door verkenningstochten, dat Hot tentotten, ter sterkte van ongeveer 250 geweren, den weg Haib—Warm bad naar 'het Zuiden gekruist hadden. Den 30en Mei werd de patrouille on der luitenant Von Abendroth in de streek westelijk van Norechab bescho ten. Majoor Von Freyhoid vervolgde het vijandelijk spoor en trof den 3en Juni 's aivonds een Hottentotten-bende westelijk van Caobis. Dien zelfden avond nog werd de vijand van de om liggende hoogten verdreven. Den vol genden dag werd de aanval voortge zet. Na een hevig vuurgevecht trok ken de Hottentotten in den loop van d'en namiddag terug, en 's avonds van den 4e waren de Duitsche troepen in het bezit van de vijandelijke water bronnen De Hottentotten vluchtten in westelijke en zuidwestelijke richting. In den nacht van den 4en op den5en Juni marcheerde majoor Von Frey hoid naair de Oranje-rivier. Luitenant Von Estocrf kwam den 5e vroeg, om mede den vijand te achtervolgen. In deze gevechten sneuvelden de le lui tenants Dannert en Von Abendroth, tracht langs omwegen, via Denemar ken b. v.. zulk vleesch in te voeren. Ook in Rusland beproeft men derge lijke praktijken uit te voeren. Zoo is geconstateerd, dat een groote scheeps lading vleesch, dat te Stettin binnen kwam, afkomstig was van dieren, die leden aan Siberische pest. „Een groot gedeelte van de in Rusland aangestelde vleesch-keur- ders of vee-artsen, hebben in het ge heel geen verstand van vee-artsenij- kunde. President Roosevelt heeft zijn af keuring uitgesproken over het door het comité van het huis van afge vaardigden uitgewerkte wetsontwerp op de vleeschkeuring en verklaard, dat het ontwerp niet voldoende is om den bestaan den toestand te verbete- DRAADLOOZE TELEGRAFIE. De Chineesche regeering heeft be sloten, proeven te doen nomen mei draadlooze telegrafie volgens hetMar- coni-systeem. Vier oorlogsschepen zullen daarmede worden uitgerust en landstations worden opgericht te Tientsin, Peking en Paotiug-fu, met een invloedsfeer van ieder 230 K.M. Een Italiaansclï officier zal toezicht houden over de uitvoeringhij heeft ook de opdracht, de voor de bedie ning bestemde Cliineezen te onderwij zen. Alle onderkoningen van het rijk hebben overigens te onderzoeken, of nog niet meer stations opgericht" die nen te worden. WAAROM ZOUDT GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET In worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EBN KWAfeTJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of lyne diensten wensoht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, kan dus voor EBN KWARTJE in HAABLEM'8 DAGBLAD terecht. 9tT Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven.* ■Inrichtingen van Middelbaar Ónder- wijs, dep. Nooixl-Holland, hield te Amsterdam een vergadering. Aan de orde was o. a. de candidaat- stelling van drie leden voor het hoofd bestuur. Bijna eenstemmig was men in de keuze d'er oandida.ten, mejuf frouw F. J. Eldering, directrice der G. iH. B. S. v. M. te Groningen, de heeren J. J. Meder,, 1 eeraar G. H. B. S. te Utrecht en dr. L. M. J. Stoel', leeraar R. H. B. S. te Bergen-op- Zoom. In de plaats van den heer I. Mauritz die aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar was, werd tot be stuurslid gekozen d.r. A. C. van Rijn van Alkemade, leeraar R. H. B. S. ve Helder. De aftredende maar herkies bare secretaris werd herkozen. Als plaats voor de algemeen e verga dering in 1907 koos men met ailge- meene stemmen Breda. Koloniën VAN CELEBES. 14 Mei. Aan het „Soer. Handels blad" wordt uit Soppeng bericht, dat de toestand daar lang niet zoo roos kleurig is als de militair comman dant van Boni beweert. De ontevre denheid is verhoogd door den last om de oorlogsschatting in één maand in stede van in één jaar op te bren gen. Het zelfbestuur gaat in d.eze on handig te werk. 15 MeL Uit Makasser wordt ge meld. dat de hoofden van Tonapoe, Oemai Soli, Oemai Tahoenkol cn Oemai Batoeroe, bij ons gezag tc Po so in onderwerping zijn gek men. 16 Mei. Makasser en Enrekang zijn telephonisch verbonden. Van het oor logsveld geen bijzonderheden. ADJUDANT VAN DEIN LANDVOOGD. De kapitein der genie van het Ne derlandse!) e leger F. T. Janette Wa len is als adjudant van den Gouver neur-Generaal met ingang van 15 en acht ruiters. Drie ruiters werden zwaar, zeven licht gewond. OPSTAND IN NATAL. Kolonel Mackenzie heeft een over winning behaald op de opstandelingen in N'atal. Driehonderd vijftig Zoeloes bleven op liet slagveld; volgens ge ruchten is ook Bambata gewond- De vijand, wias volslagen gedemoraliseerd en sloeg reeds op de vluriht voor het gevecht tien minuten had geduurd. VERMOORD Een telegram uit Manilla vermeldt dat luitenant Edward Bolton, van het 17,e regiffient infanterie en een Amerikaansche planter. Christian ge naamd, verraderlijk vermoord zijn door MusigaJayon, een opperhoofd van de Maro s. Het hoofd had bei den uitgenoodigd. hem te komen be zoeken, en de Amerikanen werden vermoord nadat zij den avond bij hem hadden doorgebracht. VLEESCHSCHANDALEN IN CHICAGO. Een medewerker van den Berliner Lokal-Anzeiger heeft met den Pruisi- schen minïsteir van landbouw Von Prdbielski een onderhoud gehad over de onthullingen betreffende de vleesch-trust te Chicago. De heer Von Podbielski zei„Wat er in Chicago gebeurdie, was ons be kend. Wij konden er echter geen ruchtbaarheid aan geven, moesten trachten ons volk te beschermen te gen al dat gruwelijke. Dagelijks worden in Chioago 25,000 stuks vee geslacht en verwerkt. Vele dieren zijn reeds dood vóór zij op de slacht bank komon. Voor het onderzoek van 10,000 varkens dagelijks zijn slechts drie vee-artsen aangesteld. Wat kunnen deze deskundigen zien? Bij ons mag een vee-arts ofvleesc'h- keurder slechts 20 stuks daags on derzoeken. „Kort geleden kwam te Emden een groot stoomschip aan, met vleesch geladen, dat totaal afgekeurd moest •worden. Vele dieren waren ziek of •dood geslacht. Men heeft zelfs ge- DE JODEN-QUAESTIE IX RUSLAND. Ini het Russische ministerie van binnenlandsche zaken is een ontwerp tot regeling van de Joden-vraag uit gewerkt, vólgens welke de Joden zich overal vrij mogen vestigen en handel drijven. Over het recht in staatsdienst te treden of scholen te stichten wordt niets gezegd. De Doema zal echter zelve een ontwerp over deze quaeetie opstellen en dat bij den Rijksraad in dienen. II. van der Werf, kastelein,! Bakhuizen. Rechtercommissaris; de Joncheere; cur.: mr. J. Sickena Almelo, 13 Juni. A. D. OldeboJ koopman, te 01 denzaal. Recthter-d missaris: rnr. Jhr. P. van Meeuw curator: Mr. G. J. ter Kuile. Zutphen, 14 Juni. D. W. Lankfl den, vroeger winkelier en bald thans ijmker, te Apeldoorn. Rechi commissaris: mr. E. J. Dorhout Mi ourator: mr. J. J. Uytwerf Sterli ie Apeldoorn. 's-Gravenhage, 12 Junfi. D. de Jo winkelier aid aai'. Rechter-cornmis lis: mr. A. E. Croookewil; curat mr. G. A. van Haeften. Utrecht, 13 Juni. R. H. Otter, zonjj beroep, te Utrecht. Rechter-commia ris: mr. C. J. II. Sdhepel; ourator: 11 C. R. A. Eysvogeil. Zwolle, 13 Juni, A. Buijert, timmi man, laatst gewoond hebbende Kampen, thans verblijvende in 1 Amerika. Rechter-commissaris: W. II. Roijer: curator: mr. J. den Oever te Kampen. Geëindigd: J. van Beek, vroeger wonende i Utrecht, thans te Watergraafsmeer.] J. G. Tönis, korporaal houtwerk* te Amersfoort. (St.-Ct.)I Kerknieuws De rapporten van de beide niet- Bad ensche architecten. Wal lot te Dresden en Cramer te Berlijn, over den Ott-Heinrichsbau, waarop de re geering haar voorstel om het ge bouw voor zoover noodig te herstel len, laat steunen, zijn nu ook pu bliek geworden. Wallot meende, dat de ruïne in haar tegenwoordigen vorm niet lang kan worden bewaard zonder het bou wen van een hoog dak, en de kunst waarde van de gevels is groot ge noeg om dit middel aan te wenden, schrijft Wallot. Van binnen zouden alleen de verbindingsmuren behoe ven te worden hersteld, en in de benedenverdieping de gewelven. Ook de heer Cramer acht een dak noodigverder hét afsluiten van de vensters, 'herstel van de muren, nieuwe vloeren. Bij deze deskundigen-verklaringen zullen de voorstanders van het be houd van het slot in ^ijn tegen woor digen toestand zich wel moeten neer leggen. BESCHADIGDE KRUISERS. De Fransche marine is in de laat ste dagen niet gelukkig geweest. Uit Cherbourg wordt namelijk bericht'dat bij een oeifenangstochft de pantserkrui ser „Duplex" zijn bakboordscbroef verloor en dat drie matrozen werden gekwetst. Bij een schietoefening werd! het pantserschip „Massena" zoo bescha digd, dat liet tijdelijk buiten dienst moest worden gesteld, en de torpedo- boot Zouave", die dienst doet als sell ooischip voor stokers, verloor op eten oefaningstocht een schroef en moest door een sleepboot naar het dok worden gesleept. LANDVERHUIZING NAAR CANADA. In de laatste maanden is de land verhuizing naar Canada grooter ge weest dan ooit te voren. Men be re kent, volgens een bericht van daar aan de „Frankf. Ztg.", dat tegen het eind van het seizoen meer dan 250.600 zullen zijn aangevoerd en schrijft dit 'toe aan de gewijzigde inzichten, die de nieuwe minister van binnenland- sdhe zaken, de heer Frank Olivier, voorstaat. In afwijking van het stel sel zijns voorgangers Clifford Sifton, let liij meer op aantal dan op gehalte en begunstigt liet streven der Brit- sche armbesturen en liefdadige in stellingen, bepaaldelijk ook van het Leger des Heils, om werkloozen uit Groot-Britannië zooveel mogelijk naar Canada te zenden. In Canada zelf vreezen velen, dait teleurstelling het gevolg zal wezen, omda een over groot deel der landverhuizers voo? den landbouw ongeschikt zal blijken te zijn en weldra naar de steden, en vooral naar de Vereenigde Staten zal veithuizen. Meer nut verwacht men van de ook steeds toenemende ver huizing van landbouwers uit de noor delijke Staten der .Unie, die daar reeds ervaring hebben opgedaan, niet •geheel onbemiddeld zijn en dan ook veelal in weinig jaren tot welvaart komen. Daaonder zijn vele Duit- schers en Scandinavièrs. INGEZONDEN MEDEDEELINGcN k 30 Cent per Regel. Eon zachte blanke huid, MOOIE HELDERE TINT verkrijgt menUITSLAG, PUISTJES enz. ver dwijnen, als men zich wascht roet DOERING'S ZEEP MET DEN UIL, die nu wederom verbeterd is door de bijvoeging der gepatenteerde BLOE- MENMELK BELLATIN en ondanks deze belangrijke verbetering overal 25 cents verkrijgbaar blijft. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Heerenveen, 14 Juni. T. Goldeweijer verver, te Lemmer. Rechter-commis- saris; mr. de Mentthon Bake; curator: mr. J. Siokenga. KATHEDRALE KERK ST. BAVO. Donderdagavond van 7 uur tot 8 urn gelegenheid om te biechten. Vrijdag feest van het Allerh. Hai 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds te] uur Lof met Rozenhoedje. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN,: AMSTERDAMSTRAAT. Diinsdagvond half 8 het Lof ter eer van den H. Anitonius. Donderdagavond half 8 Lof tereei van het II. Saorament en gelegenheid om te biechten voor heft feest van b H. Hart. Vrijdag, feest van het II. Hart, de^ morgens 8 uur gezongen H. Mis des avonds half 8 Lof met Feestprddfj katie. Zatendlaigraam. gelegenheid om biechten van 4 tot 9 uur. In deze week 12 uur onderriclitini voor het waardig ontvangen van H. Sacrament des Vormsels. Zondag a.s. feestdag van dé geboor-l te van den H. Joannes den Dooper.l Plechtige viering van heft Patroonfeest! dezer parochie. PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE! VROUW. Vrijdag, feest van het H. I-Iart, 8 uur gezongen H. Miis en 's avonldfll te 7 uur Lof met Acte van Eereiboete.l Deze week geen gewone CatechismusI wegenis heft Vonnonjdleiniéht, dat ge*!', geven zal worden voor die mannelijkeI Vormelingen Maandag, Woensdag en Vrijdag te 12 uur, voor de vrouwelij-1 ke iheden te 3 uur en Dinsdag, Don-1 derdag en Zaterdag te 12 uur. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Dinsdag, Woensdag en Donderdag te 7 uur Lof van het H. Sacrament. Donderdag van 6 tot 8 uur 't beid om te Meeliften. Vrij'dlag, feest van het Goddelijk I Hart van Jezus, te 8 uur gezongen II. Mis. 's Avonds te- half 7 de inwijding I van het nifeuwe beeld van het H. Hart. Daarna plechtig Lof met Feest- I predikatie, welke zai gehouden, wor den door dén wedeerw. lieer Helle- brekers, Kaïpelaan van O. L. Vr. Zaterdag te kwart over 8 de H. Mis voor de bekeering der zondaars. Te f uur Lof van O. L. Vr. Van 5 toit- 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTONIUS VAN PADUA. Dinsdag en Woensdag de eerste H. Mis te 7 uur. Te 8 uur gezongen H. Mis. s Avonds te 7 uur Lof ter eene van den H. Antonius, Predikatie en gebe den der Novene. Woensdagavond de lofzang ,.Té Deum" tot sluiting dér Novene ter >re van den H. Antonius. Donderdagavond gelegenheid om te biechten van 6 tot 8 uur. Vrijdag, Feeat van het Allerh. Hart van Jezus, te verdienen volle aflaat De le H. Mis te 7 uur, te 8 uur ge zongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur plechtig Lof Predikatie en Acte van toewijding aan het H. Hart. De feestviering in de Kerk van het H. Hart zal plaats hebben op Zondlag 24 Juni. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART. KLE\*ERPARKWEG. Dinsdag half 8 gedongen H. Mister eere van den H. Antoniius. 'sAvonids 7 uur Lof. Vrijdag, feestdag van het Allerhei ligste Haat, te half 8 gezongen H. Slis ■r eere van het H. Hart. 's Avonds 7 uur Lof. Zaterdagavond van 5 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Zondag, plechtige viering van het Feest van het Allerh. Hart, patroon dezer Kerk. De H.H. Missen te 7 uur, 9 uur, en, half 11 de plechtig» Hoogmis. 's Namiddags te 4 uur Lof en feest predikatie ter e'ei'e van het H. Hart, PAROCHIEKERK VAN DE H. ELISA BETH EN BARBARA. Dinsdagavond half 8 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Woensdag 9 uur H. Mis voor den Heer Simon J. Kuiper, als lid der Broederschap van O. L. Vr. van Al- tijdd. Bijstand. Donderdag om 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand. 's Avonds om lialf 8 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag, feestdag van het goddelijk Hart. Om 9 uur H. Mis voor den lieer Joes G. B. Ranshuijsen als lid der Br. van O. L. Vr. van Altijdd. Bij stand. Zondag wordt alhier gevierd de feestdag van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand, volle aflaat voor de leden der Broederschap. (N. H. Ot.)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6