NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7049 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 21 JUNI 1906 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)*1-30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 M „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Eirangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bls Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 21 JULI. Jaarvergadering Maatsc&i. van Nij- Bifoeid. Ontvangst der afge Vaardig en. Jaarveiigaderi ng Vereen, voor psy- biatrie en neurologie. St. Bajvo. Orgelbespeling. Haarlemmermeer. Raadsve rgade- ing 10£ uur v.m. OM ONS HEEN cccxxvn. BAKKE RIJ -TENTOONSTELLING Zelden ben ik met zooveel pleizior »p een tentoonstelling geweest, als jiStenen op de Internationale Dalkflce- ij-Tento oixsteOiliing. Op andere gele genheden van diezelfde soort heb je lanzelf smakelijke en minder smake- ijfce afdeeMmgen en 't gaat niet aan, roor je fatsoen, de laatste over te laan en alleen naar de eerste te kij- :en. 't Zou bij anderen een indruk peven van gebrek aan ernst en van maagvergoding. Maar luier, op de (akkerij-tentoonstelling, is 't allemaal roor de hapsnap: brood, koek. ban- cet, in soorten en wat niet reölut- itreeks .eetbaar is, do et er to oh me er >f minder van nabij aan denken. Een anakelijike tentoonstelling in één Woord. Heb je Ikiieskauwers in j.e fa milie, hier zuilen ze honger krijgen im all' dial igebak. Ik zonder één uitstalling bepaaide- ijk uit. Ergens Ln een uithoek van ie groote zaal, blijkbaar door die re- 5elingscommïssie ook al min of meer verstopt, is een brood uitgestald, dat Jijna 10 jaar oud en den 25sten No vember 1906 onder rabbinaal ftoe- jicht gebakken is. Een deskun dige op bakkersgebied heeft me ver zekerd, dat hef., op zichzelf niets bij zonders is, zoo'n brood zoo lang te bewaren. Sedert begrijp ik de betee- kenas van deze inzending niet. goed imeer, tenzij uit verzamelaars-oog punt. Evenwel er zijn étalages van groo- ter betteefkienis. Op de eere,plaats, het midden van de groote zaal, staat een inzending van de Deiftscihe Gist- en Spiritusfabriek, een pyramid e voor stellende die dertigduizend kilo's gist, die de f al) riek ieder en dag maakt en aflevert. Daaronder is een keurig sa lonnetje gemaakt, een alleraardigst plekje om eens even uit te rusten. Dit is zonder twijfel de mooiste en dan ook de kostbaarste inzending op 'de heele tentoonstelling. Maar de Ivoormannen van het vak zelf hebben 'tzioh evenmin onbetuigd gelaten. De Heer Fred. C. Stable komt voor den jöag met een keurig salonnetje van wi t 'en igeel, met electriscib licht versierd ien de firma Raul C. Kaiser met een molen, die je duizelen doet,, daar de ■vier wieken met kleurige gloeilamp jes zijn bezet.. Wee hem, die gedoemd is, om daar de heele tentoonstelling jöóor in! te kijken. Ik heb Quooren vra gen, of het model van dezen molen jeigenlijk niet meer van een water molen, dan van een meelmolen was. Het zij zoo, maar de molen die vlak in de nabijheid staat en door de firma Osieck is opgebouwd, mag wel dege lijk op den naam van meelmolen aan spraak maken. In dit eene hoekje vinden we de grootste inzencMnsgeii bij elkaar. De Wed. J. do Jonge heeft voor haar volksbakkerij een heel ongemeene re clame verzonnen, in den vorm van leen nagemaalkfen reiuzenoven, met openingen, wiaanin men het brood kan zien liggen. Op (dit bouwwerk jstaat, met die bescheidenheid, die de anodierne reclame niet meer kent, te lezen, dat de firma in 50 ovens het brood vervaardigt, dat noodig is voor een vijfde van de ingezetenen van Amsterdam. In den tuin krijgen we een Haar- •lemsche firma in 't oog. De heer H- Franken Jr., heeft daar namelijk, imiet -twee Amsterdamsohe collega's, de heeren Flits W. Lucas en de fir- ima Wed. A. E. Rekers, een model bakkerij opgezet, die er niet alleen van voren aardig uitziet, maar ook in de werkplaats verscheidene van de modernste machines vertoont: een oven, met op een wagen geheel uiit- schuifbare bakplaat, die van achter Verwarmd wordt, zoadat er geen vuile 'boel in dé bakkerij kan komen en waarin door een hoogst eenvoudige bewerking brood kan worden bewerkt met stoom, het zoogenaamde Fran- sahe en Weeher brood. Dan een nieu we kneedmachine met draaienden ke tel, nieuwe deeg-Verdeel machiii e s, 'die nu naai- 't schijnt wel ongeveer het ideaal nabijkomen, een waaier vormig toestelletje, om lange be schuitjes mee te snijden en zoo meer. Haarlemsche .bezoekers van de ten toonstelling, die den heer Franken treffen, moeten hem maar eens vra gen of ze de 'bakkerij mogen zien. Aan 't buffet worden brood, kren- tebrood en banketbakkersartikelen verkocht, in de zaal zullen ze worden tentoongesteld op een sierlijke, kleine vitrine, waar aan den ©enen. kant versdhllllende graansoorten, aan 'den anderen soorten van meel te kijk zijn gezet. Hoe langer hoe meer dringt de ma chine zich in de onderdeel en van het bakkersbedrijf. Ik wil niemand grie zelig maken, maar de gedachte van den in 't zweet zijn aanschijns met de handen knedenden bakkersgezel, die toch nliet helpen kon, dat de drup pelen van zijn noesten ijver wel eens in 't deeg verdwaald raakten die gedachte, zeg ik, is niet frisch. We vinden dan ook nu allerlei deegnia- ohines, kostbare miengvleugels van buiten- en binnenlandsche makelij Laat ik een kleinligjhialdje bijbrengen tot aanbeveling van de Nederiandsdie nijverheid en iden naam noemen van de.n heer G. J. Benier uit den Haag, die hier verschillende machinerieën voor de bakkerij laat zien. Het denkbeeld „aanverwante vak ken'' wordt op deze tentoonstelling nogal ver uitgestrekt. Hoe zou anders het Modeïhu/is er zijn met een volle- dige kamer, die ei" wezenlijk heel aardig uitziet en dan ook met de om geving in zooverre verband houdt, dat men er een ontbijttafel heeft neergezet, niet heusch brood er op. Hoe zou er anders een volledige keu ken-inrichting wezen, met een keu kenprinses er bij? -Hoe zou er zelfs een uitstalling wezen van oude klare, onder den lokkenden titel van o o r- 1 am? Hoe zou... maar ik ga zoo niet dioor en wil liever wijzen op een ge zamenlijk optreden der vereenigiing van bakkerszonen,, die een volledige brood- koek- en banketbakkerij in werking lïeeft gesteld. S p e s p a t r i a. De hope des vaderlands, inzonder heid met het oog op 't, broodgebruik. Het denkbeeld is goed, maar 't zou nóg loff el ijker zijn geweest, wanneer de bakkerszonen zelf aan trog en o,ven, aan kneed- en verdeelmachine waren gaan staan, inplaats van liet aan het personeel over te laten. Dan pas zou men van den vuurdoop van het jonge patronaat 'hebben kun nen spreken. iMenschen met veel geduld hebben op de tentoonstelling allerlei fraaiig heden van brood 'vervaardigd ingezon den. Wie was 't ook weer, die gezegd heeft, dat ide tmiensöhien iets eerst dan gaan. bewonderen», wanneer het ge lijkt op iets andiers? De opmerking is juist. ,,De cellist speelde zóó mooi," zeggen de memsohen, ,,'t was soms of je een viool hoorde!" Ik vind dat even vreemd als het verschijnsel, dat iemand bloemen gaat maken van brood (zonder gist), randen en wat niet al en het lijkt m!e volstrekt niet verdienstelijk, dat een geduldige peu teraar,, een biefstuk met aardappe len en doperwtjes heeft nagebootst in marsepein. Zelfs Rembrandt heeft een van deze kunstenaars met geest drift vervuld. Het gevolg is een palet van. Chocola of marsepein, waarop in letters van suiker: „Hulde aan den groeten meester. 16061906". Om van te rillen! We vinden er vrij wat Haarlemsche inzenders. Voor chocolade de firma Droste Co. en de Maatschappij Union, voor steendrukwerk de heer M. A. lacobson, voor de bakkerij de firma's M. J- Japikse, D. van Leeu wen en J. Snuit, en de firma M. J. Roozekrans met marasquin Kirsch- wasser enz. öok de omstreken lever den vrijwat op. De lieer D. de Clercq van Bloemendaal stelt er tal van kleiine werktuigen ten toon. de firma M. R. HHbrands van daar zond er voortbrengselen ,in van banketbak- kerskunst, de firma H. Slot, kwam voor den dag met de vermaarde Bloemendaalsche kruidnoten, evenals zijn plaatsgenoot F. Snel. De firma Hoeker uit Heemstede zond meel en de firma D. J. Bais te IJmuiden, scheepsbeschuit. Ut deed maar een greepje uit de omstreeks 250 inzenders, ongerekend nog de oudheidkundige afdeeling van 46 nummers, waar heel veel aardige dingen onder zijn. -Als iemand me nu vraagt: wanneer zal ik er heengaan, dan raad ik hem aan 's morgens of 's avonds. In den ochtend kun je er blijven koffiedrinken en var, al die smakelijkheden geniéten, in den avond moet de versiering van elec- trisch licht alleraardigst wezen. Maar ga liefst niet 's middags, want de honger valt bij 't zien van al die Lek kernijen op je aan en je durft niets bestellen, oni den trek in 't middag eten niet te verliezen. Toen ik dan ook, watertandend, e,en salonnetje vond van het Res taurant Rddtoe, was de maat vol en ben ik uit het Paleis voor Volks vlijt gevlucht naar mijn middagmaal. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht UIT RUSLAND. De Standard verneemt uit Moskou .dat er allerlei aanwijzingen voor EEN NADERENDE CRISIS zijn. De beurs verkeert in een toe stand van paniek en de gegoede fa milies komen van hun buitenhuizen naar de stad terug, terwijl zij voor zichtigheidshalve hunne geldswaar den naar het buitenland zenden. De politie neemt een uitdagende houding aan en de zwarte bende is ,weer roerig. Troepjes soldaten zon der officieren loopen voortdulrend over straat. Zij hebben last om, naar eigen goeddunken, te vuren. Volgens den correspondent van de Times te Petersburg, verwacht men daar Donderdag de drie afgevaardig den van de Doema uit Bjelostok, met hum verslag van den Doema, terug. De Joden daar zijn overtuigd, dat zijzonder de tusschenkomst van de Doema, uitgemoord zouden zijn. Verschillende correspondenten heb ben de gasthuizen bezocht en daar afschuwelijk murwgeslagen men- echen gezien. Velen 'hadden wonden van bajonetten opgeloopen. Een man (waren de oogen met groote draadna gels uitgestoken. Elk telegram, zegt de correspondent, brengt nieuwe be wijzen voor de medeplichtigheid van de politie bij het aanstoken van de moordpartij. Volgens de krant Dwadzati Wjek, .zijn o,p alle oorlogsschepen te Kroonistad de sluitstukken van de kanonnen afgenomen en is de schiet voorraad van boord gehaald. Om dit beeld te voltooien, vermel den we nog, dat de Matin uit Berlijn verneemt dat Keizer Wilhelm en Frans Jozef bij hun laatste samen komst afspraken hebben gemaakt, hoe zij hunne grenzen zouden verde digen, indien 'het in Rusland tot een omwenteling mooht komen. Deze af spraken zouden ter kennis van de Russische regeering zijn gebracht. Een deel der Engalsche pers is verontwaardigd over de gruwelen te Bjelostok gepleegd. De Morning Post, de Tribune en de Daily Newis verlangen, diat 'het be zoek van de Engalsche vloot aan Kroonstad, wegens de gruwelen van Bjelostok, ACHTERWEGE zal blijven. Zij zeggen, dat het on mogelijk is met de tegenwoordige Russische regeering een overeen komst te sluiten. De Daily Telegraph vindt, dat men aan de Russische ambtenaarsbent geen geld meer moet verstrekken. Werkelijk schijnt de Russische Re geering er aan gedacht te hebben dè Doema te ontbinden. De regeering 'heeft echter, zoo schrijft thans de correspondent van de Times te Petersburg, het plan tot ontbinding van de Doema, opge geven. Men schijnt te Peterhof ein delijk te hebben begrepen, dat deze maatregel EEN ALGEMEENEN OPSTAND ten gevolge zou hebben. Vermoese- lijk hebben de berichten van de on lusten te Bjelostok, de vrees voor uitbreiding der stakingsbeweging en de geruchten van de steeds toene mende ontevredenheid in leger an marine samengewerkt, om bij de re geering het denkbeeld te vormen dat het toch maar beter is de Doema knet rust te laten. Toch ziet de toekomstige verhou ding tusschen regeering en Doema er nog niet zeer rooskleurig uit, \vant al zal de Doema bijeen blijven, ie gel ijker tijd is besloten een mani fest tegen haar te richten. Dit docu- fment, dat reeds gereed ligt. waar schuwt het volk volstrekt geen ge wicht te hechten aan de agrarische plannen van de Doema, die i n geen geval zullen worden aange nomen. Deze verklaring van Minis ter Goremykin zal door den Tsaar worden goedgekeurd, die zich daar- fdoor recht tegenover zijn volksverte genwoordigers plaatst en zelfs den schijn van een constitutioneele regee ring niet langer handhaaft. De Doema, zoo seint de Times-cor respondent nader, heeft, na een com missie te hebben aangewezen, die het wetsontwerp betreffende de agrari sche quaestie zal redigeeren beraad slaagd overr een voorstel-Kokosjkin, tot afschaffing van de bestaande uit sluitingen van het kiesrecht, wegens positie, nationaliteit, godsdienst of sekse. In de FRANSCHE KAMER heeft minister Clémenceau de rede ivan Jaurès beantwoord. De minister ging het programma der socialisten, dat voor alle noodiean redding brengt, na en verklaarde het zeer burgerlijk te vinden. Dit pro gramma, de kracht van Jaurès. heeft iliij aan mij ontleendacht-urige •werkdag, progressieve inkomstenbe lasting en naasting der groote mono polies. Maar men moet elkaar goed begrijpen. Men kan bijvoorbeeld be ginnen met een spoorweg over te ne men en dan de wetgeving op het ar beidscontract voorbereiden. - Wat betreft het vraagstuk der ont eigening. vervolgde de minister, wachten wij op de voorstellen van Jaurès om daarover te oordeel en. We zijn echter van meening, da de in dividueels eigendom nog een gea-ui- men tijd bestaan zal, Wanneer gij de begrooting afstemt, zijt gij onze tegenstanders. Daarna waarschuwde Clémenceau de socialisten tegen het gevaar, dat ■ze liepen der reactie in de kaart te spelen. Ge wilt een motie van wan trouwen tegen mij indienen, maar uw plan zal mislukken, en de radi cale partij zal zich u't. dit gevaar zelf weten te redden". Jaurès noem de hij klein van vertrouwen,,gij bedreigt de republiek en zijt een ba rer beste werkers geweest. „Wanneer gij ons uwe medewer king wilt verleenen zullen wij u de hand toesteken en zeggon laat ons samenwerken. Weigert gij daarente gen, dan zullen wij .moedig de aan sprakelijkheid op ons nemen." De afgevaardigde Maujean stelde aanplakking van deze redevoering ivooir, waartoe met 365 tegen 78 stem men besloten werd. Na een lang antwoord van Jaurès 'stelden Dejante en Allemane de aan plakking van diens rede voordit voorstel werd evenwel verworpen met 228 tegen 139 stemmen. UIT Z UID-AFRIKA. Thrings Store ten zuiden van M'paulo is des nachts door een troep rebellen aangevallen. De winkelier werd gedoodcommandant Robbers en de soldaat Howe werden ge wond. Ook hebben de rebellen een wagen- convooi nabij Otimate. zeven mijlen van M'paulo, aangevallen en geno men. Hierbij werd sergant Knox ge wond, terwijl dè soldaat Powell ver mist wordt. Inzake de AMERIKAANSCHE VLEESCH- SCHANDALEN. heeft het representantenhuis zonder hoofdelijke stemming de landbouw- wet aangenomen, met de daar in aangebrachte wijzigingen betreffen de de vleeschinspectie. Het ontwerp is nu gezonden naar de commissie van gedelegeerden uit 'het Huis en den Senaat. DE KRONING VAN KONING IIAAKON. De Koning en de Koningin zijn Dinsdag te Dronfheim bij prachtig weder aan boord van de „Heimdal" aangekomen om te warden gekroond. Zij werden .door het volk me«t geju bel ontvangen. Stadsnieuws B edankt. De heer v. d. Valk, die gelijk we on langs berichtten, werd benoemd tot lid van het bestuur der „Vereeniging tot Verfraaiing", enz., heeft voor deze functie bedankt. Spoorweg-boekhandel. Uit een advertentie in het Nieuws blad voor den Boekhandel blijkt ons, dat de firma H. J. van der Munnik alhier ©en spoorweg-boekhandel zal vestigen in de halte Tempeliersiraat van de Electr. Spoorw. Maats. Te W ater Dinsdagnamiddag om 6 uur ge raakte een bejaard wielrijder, door dat hij zijrn stuur niet meer meester was, in de Brouwersvaart. Hij werd spoedig op het droge gebracht. Na een half uurtje kon hij verder gaan, maar besteeg de fiets niet meer. Landweerplichtige Kriller. De onwillige Landweerplichtige Kriller stond Dinsdagmiddag voor den Krijgsraad alhier terecht. Hei vonnis over hem zal wellicht eerst Dinsdag a.s. gewezen worden. Prov. Staten N.-Holiand. De eerste bijeenkomst zal plaats hebben op Dinsdag 3 Juli v. m. elf uur. De rapporten en de ingediende stuk ken zuilen worden behandeld in een vergadering op Donderdag 12 Juli, voorm. 101/2 uur, zoo noodig voort ie zetten op Vrijdag 13 Juli, v.m. 101/2 uur. Hulde aan Lourens Jansz. Coster. Ter gelegenheid van liet feit. dat het in de volgende maand 50 jaar zal zijn geleden, dat het standbeeld voor Lourens Jansz. Coster werd onthuld, hebben de heeren P. van Cittert eii W. P. J. Overmeer besloten eene ten toonstelling op bescheiden schaal te organiseeren. O. m. zullen worden geëxposeerd verschillende portretten, boekwerken, liedjes, een 70-tal prent briefkaarten, waarop het standbeeld, enz. enz. Deze tentoonstelling zal een 4-tal weken duren. Nog a 11 ij <1 roek e.lp o z e n Dinsdagavond 7 uur reed. de heer C. S., uit Haalrlem, de hoogte van •hot ICopjo te Bloemendaal af. Daar er geen rem op 'het rijwiel was, raakte hij 't stuur kwijt, zoodat hij kwam te vallen. Met een paar schrammen en een gebroken fiets kon hij naar huis terug keeren. Gev. Voorwerpen. Een boezelaar, een lorgnet in étui, een ceintuur, een spaarbankboekje, twee lepeltjes, een sigarenkoker, een hond, een pet. Aan de Universiteit te Am sterdam is het cand. examen genees kunde afgelegd door den lieer J. H. van Oyen Jr. Inbraak. Hedennacht is in het gebouw van Openbare Werken ingebroken. Alles 'was overhoop gehaald, maar niets wordt vermist. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. T. de H. te Haarlem, en G. A. M. te Beverwijk, beiden overtr. Arbeids wet. No. 1 2 of 1 dag hecht., no. 2 3 maal f 150 of 3 maal 2 dag. hecht. J. D. te Haarlem, overtr. Hinderwet f 2 of 1 dag hecht. W. D. te Haarlem, overtr. Woning wet. Vrijgesproken. N. G. te Bloemendaal en P- B. te Uitgeest, beiden overt,r. Spoorwet. resp. 2 of 3 subs. 1 of 2 d. hecht. J. L. te Santpoort en R. G. te Am sterdam overtr. Motor en Rij wiel wet. No. 1 2 maal 5 of 2maal 3 dagen hecht. no. 2 2 maal 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis. S. G. ta Amsterdam, wegens straat schenderij. Vrijgesproken. W. H. te Haarlem, overtr. Wetb. v. Strafrecht 3 of 3 dagen hecht. J. Z. te IJmuiden, en 6 anderen, resp. overtr. regl. op de Wegen in N.-H. en Pol. verord. Velsen, Scho ten, Beverwijk, allen f 1 of 1 dag hechtenis.. G B. te Haarlem, overtr. Pol. ver ord Haarlem 2 maal 0.50 of 2 maal 1 dag hecht. J. de V. te Haarlem en 9 anderen, overtr. als boven, resp. f 1 of 0.50, subs. 1 dag hedht. H. J. S. te Beverwijk, en W. O. te Haarlem, overir. Dronkenschap bij 4e en 3e heith. ieder 3 weken hecht- A. P., zwervenden overtr. Dronken schap, 2de heith. 14 dagen hecht. P. Z. te Santpoort overtr. Wetb. v. Strafrecht (verzetvonnds 7 Febr. 1906) vorige uitspraak bekrachtigd. Voorts werden nog 34 personen we gens Openbare Dronkenschap veroor deeld rsp. tot 6, f 5, f 3, of 2 boe te, subs. 3 of 2 dagfn hecht. Uit de Arbeiderswereld AFSCHAFFING VAN DEN NACHTARBEID. De Christelijke Bakkersgezellen- Vereeniging ,,Ons Beginsel", het R. K. Bakkersgilde ..St. Hubrecht". de afdeeling Amsterdam van den Volks bond, de Bakkersgezellen-Ver. „Wils kracht" en de afdeeling Amsterdam van den Noderlamdschen Bakkersge zellen Bond hielden Dinsdagmiddag in „d'Geelvinck" eene openbare ver gadering inzake de afschaffing van den nachtarbeid. Vele personen waren opgekomen de groote zaal van het gebouw was geheel bezet. Sprekers warenMgr. Konings, adiv'seur van den N. R. K. Volks bond en de'heeren J. Huizinga. secre taris van het Christelijk Arbeiders- secretariaat en J. P. A. te Boekhorst, redacteur van De Bakkersbode. De secretaris deed mededeeiing van de ingekomen sympathiebetui gingen. Daaronder bevonden zich van de Kamerledenrar. Goeman Borgesius, W. C. J. Passtoors, J. Roëll, N. G. Pierson, A. C. A. van Vuuren, J. H. Schaper, H. A. v. d. Velde, II. van Kol, dr. W. N. Nolens, P. Nol'tingi II. Roess'ngh, J. w. Al phen, mr. II. L. Drucker en M. J. Schokking, Ketelaar. Reyne, De Klerk, RoodQiuyzen, Smidt, Thomson, Van Devente'r, P. R. Mees. Limburg, March an t en Bos. Uit de Omstreken HILLEGOM. Onder zeer vele blijken van be langstelling werd Dinsdagmorgen door de leden der Tooneelvereeni- ging „L'Amitié" het stoffelijk over schot van een har er leden, den 23- jarigen Dubbel ing, op het R. K. kerkhof alhier ter aarde besteld. De lijkbaalr werd door 10 leden der Ver eeniging grafwaarts gedragen en de andere leden gingen de droeve stoet vooraf met omfloersde banier. De politie heeft de hand gelegd op twee personen, die verdacht worden van een in liet vorige jaar gepleegde© diefstal van een geheele viert, koe mest. Deze diefstal moet met groote /brutaliteit gepaard gegaan zijn. Op de agenda van den Gemeente raad misten we de vorige maal het periodieke verzoek van de Hill. Harmonie-kapel, om de tent te plaat sen in den Houttuin voor hare zo- mer-uitvoeringen. We hebben eens geïnformeerd en men deelde ons me de, dat deze uitvoeringen waar schijnlijk vervangen zullen worden door uitvoeringen te geven van een der balcons van het hotel Sistermans of café Flora. Het bestuur is gewijzigd en als voorzitter fungeert de heer P. Flen- trop. De vorige voorzitter heeft voor het i lidmaatschap der kapel bedankt. HOUTRIJK EN PO LAN EN. De Christelijke zangvereeniging „Euphonia" alhier, directeur de heer W. H. Biele te Haarlem, gaf Dins dagavond hare tweede uitvoering in de kerk der Ned. Herv. Gemeente, die goed bezet was; nuej. J. Korver uit Haarlem (alt) verleemde bij deze uit voering hare welwillende modewer king, terwijl de vereeniging met en kele krachten was versterkt" De uitvoering slaagde zeer goed, over luet algemeen werden de stukken goed gezongen, terwijl liet optreden van nuej. K. voornoemd zeer verdien stelijk mag genoemd worden. De beschermheer der Vereeniging. Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berk hout, was een deel van den avond aanwezig. BEVERWIJK LEGER DES HEILS. Men schrijft ons De Nationale Velddag van het Le ger des Heils zal gehouden worden op Woensdag 27- Juni a. s. op hef Landgoed „Rooswijk" bij Beverwijk, voor dit doel welwillend afgestaan door den Hoogedel-Geboren Heer Mr. Del Court van Krimpen. Deze Velddagen zijn jaarlijksch te rugkeerende gebeurtenissen in de ge schiedenis van het Leger des Heils en duizenden nemen ieder jaar er /deel aan. Extra treinen en goedkoop tarief zijn door de Hollandsche IJze ren Spoorwegmaatschappij en door de Ned. Centraal Spoorwegmaat schappij voor dien dag uit verschil lende deel en van het land toegestaan cu tot en met den 24sten Juni a s. zijn deze goedkoope kaartjes met programma's aan de stations ver krijgbaar. Mevrouw Booth, de vrouw van den oudsten zoon van Generaal Booth, de leidster van het groots Reddings- en Achterbuurtswerk in Engeland, zal voor de leiding van dien dag uit Londen komen en bijge staan warden door commandant Hig- gins, die jaren lang werkte onder tie inboorlingen van Engelsch-Indië en zoowat de geheele wereld doortrok in 't belang van het werk van het Leger des Heils.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1