Kwartjes-Advertentiën NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Stadsnieuws Uit de Omstreken Binnenland van HAARLEM'S DAGBLAD. één Kwartje???? m Haarlem's Dagblad Bureau: Gr. Houtstraat 55. Een Verborgen Erfenis. 23e Jaargang. No. 7049 Verschijnt dagelijks, behalve ee "7*-~ c3 t-c-oiuagen donderdag 21 juni 1906 b HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: voor Haarlem PER DRIE MAANDEN* 1 20 KSk r,Va,n 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement V°°eemeentefn'<koin d" A^a1ÏS.Sf1lSl§t,^lan,e$30 C"1 ttgeL ';i%H ^S^XA'SSSSSth00gstens Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco Per p°sl - 0 45 fifcglIntercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave de.' Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en AdvertentiCn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van AdvertentKn en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3W* Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Nij v e rhed d. Donderdagavond ontvangt het de partement Haarlem der Maats, van Nijverheid de afgevaardigden ter al gemeens vergadering. Daarbij zaJ de afdeeJingsvoorzitter de heer F. C. Dufour, een welikomst- rede houden, die door den algemee- nen voorzitter, jhr. Clh. F. van de Poll, zal worden (beantwoord. Daarna is er in den tuin van het •Brongebouw een concert van Haar- lemsch Muziekkorps, met medewer king van heit gemengd koor Onder Ons en vertoont de heer M. H. Ban ger, lantarenplaatj es van de photo s, die dezer dagen genomen zijn ten dienste van een reciameboekje voor onze Haarleansohe Nijverheid, dat ter gelegenheid der- vergadering wordt uitgegeven. Op dezen feestavond hebben leden van het departement met hunne da mes toegang. Vrijdag begint de algemeene ver gadering, die de leden van bet de partement op vertoon van hun diplo ma als toehoorders kunnen bijwonen. Aan den rijtoer naar Zamdvoort, Vrij dagmiddag kunnen zij deelnemen f2.50 per persoon, aan den daarop volgenden maaltijd in het Grand Hótel voor 2.50 en aan den maaltijd op Zaterdag in Hotel1 Funckler a 3.50. HINDERWET. Bij B. en W. is ingekomen een ver zoekschrift van de Haarlemsche Ma chinefabriek voorheen gebrs. Figee, om vergunning tot oprichting van een montagewerkplaats, waarbij als beweegkracht zal worden gebezigd een electrische loopkraan van 25 ton hefvermogen, een en ander op het terrein aan de Brouwersvaart nos. 128, 130 en 132. Op 3 Juli, des middags te 1 uur, zal door B. en W. gelegenheid wor den gegeven onr mondeling bezwaren in te brengen tegen de toekenning dier gevraagde vergunning. Op düenizélfden dag en hetzelfde uur kunnen ook bezwaren ingebracht wor den tdgen het toekennen van een door B. Hagen gevraagde vergunning tot uitbreiding van zijn inrichting voor machinale houtbewerking aan het Groot Heiligland 27—33 dooreen gas motor van 7 paardenkrachten te verj vangen door een gasmotor van 25 pa arden kraohten. Vereeniging ,.Haerlem". Maandag a. s. houdt de Vereeni- ging ,,Haerlem" eene algemeene ver gadering. De agenda luidt: Jaarverslag; re kening en verantwoording van den penningmeesterbenoeming eenei commissie tot nazien der rekening verkiezing van 3 bestuursleden we gens het. periodiek aftreden van de fceeren J. de Breuk, C. J. Gonnet eai mr. J. de Vnes 'van Doesburgh me- dedeelingen 'aangaande uitgaven, ex cursies en voordrachten, enz. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Maandagavond vergaderde de afdee- ling Haarlem en omstreken van de Maatschappij voor Tuinbouw Plantkunde, voor het eerst niet in „Weten en Weitken", maar in liet café Brinkmann. Onder de ingekomen stukken wa ren behalve een/ige programma's van tentoonstellingen georganiseerd door andere af deelingen, een schrijven van het hoofdbestuur, of de afdeeling een wandelleeraar wensahte voor de win- terlezingen en wel of men de voorkeur gaf aan bloemteelt, groententeelt of boomteelt. Na gehouden bespreking en stemming werd besloten het hoofd bestuur te berichten, dat zoo onze ai- deeïig in aamerking moch komen, zij gaarne de wandelleeraar voor boom- en groenteteeillt wensdhte. Voor de dezen zomer te houden al gemeene vergadering werden geen vraagpunten opgegeven. Toen ver kreeg de heer J. Sturing het woord, diie bijzonderheden ten beste gaf, be treffende bladvorrnen, kleuren, bedek kingen en functies. Ook de variaties, die de bladeren kunnen ondergaan, werden besproken. Een en ander kon, nu men midden in den zomer was, worden toegelicht door aanscliouwingsmateriaal, dat in groote hoeveelheid vertegenwoordigd was. In de pauze werden deze nader be zichtigd, alsmede het medegebracht voor de onderlinge tentoonstelling. Door den heer Jac. C. Groenewe- gen was tier opluistering ingezonden ruim 136 praehtpl anten van enkele en dubbele begonia's, een Pteius Ghildsii en een Bougainvillea San- derlana. Een hartelijke dankbetuiging van den voorzatter ontlokte dan ook een warm applaus, wel een bewijs, hoe de heer G. de afdeeling aan zich ver plichtte. Door den heer Deijs waren inge zonden een Oncidium sphaoelatuni. waaraan de jury een certificaat le klasse en een Oncidium leucoohilum, waaraan een certificaat 2de klasse werd toegekend. Na de pauze werd verder beslaten aan de afdeeling Velsen van de Hol- landsche Maatschappij voor Land bouw 25 te schenken voor den in zender, die op de a.s. Landbouwten- toonsteMling te Beverwijk de meosie eerste prijzen op Tuinbouwgebied be haalt. Den lieer Sturing werd opgedragen een zomerexcursic na.ax 't Westland voor te bereiden. De vraaigbus, bevatte de vraag, of 't niet mogelijk was elke maand en dan in het café Brinkmann te verga deren. Dut werd na eenage bespreking bevestigend beantwoord. Daarna herkreeg de heer Sturing opnieuw het woo I'd, die nu aan de hand van 't medegebrachte, enkele bijzonderheden omtrent de bestuiving der bloemen mededeelde. Na een woord van, dank aan allen die hadden medegewerkt werd door den voorzitter, den heer Joh. de Breuk, deze welgeslaagde e<n goed be zochte vergadering gesloten. STUKKEN VAN DEN RAAD. (Bouw Gereformeerde Weeshuis). De Regenten van het Ge reform eerde Weeshuis hebben zich met een adres tot den Raad gewend, waarin wordt betoogd, dat deze stichting bij dan bouw van een nieuw weeshuis aan de Olieslagerslaan ongeveer 140 vierk. meter van den aan haar toebehooren den grond moet afstaan, ter verbree - dig van deze laan. Regenten achten ■dit een buitengewoon zwaar offer en verzoeken den Raad (ook namens den Kerkeraad der NederdUitsoh Her vormde Gemeente) te overwegen of er geen termen gevonden kunnen worden de offers door het weeshuis te bren gen, minder bezwarend te maken. In hun adres zeggen B. en W., dat zij bij nadere overweging, van oor deel zijn, dat erop gronden van bil lijkheid termen bestaan om het ge deelte grond bij den ingang van de Olieslagerslaan (140 vierk. meter) van het Gereformeerde weeshuis te koo- pen tegen den prijs van 10 gulden per vierk. meter. B. en W-vragen dan ook voor dit doel 1500, wijü de kosten van over dracht ten laste der gemeente komen. Spoorbrug aan de Oostsingelgracht. Van de H.. IJ. S. M. is het verzoek ingekomen om goedkeuring te verlee- nen aan een plan, waarbij de vaste brug in de spoorbrug over de Oostsin gelgracht een wijdte van 11 meter ver krijgt in den dag. B. en W. hebben tegen de inwilli ging van dit verzoek geen bezwaar, zoodat zij voorstellen het raadsbesluit van 16 Juli '02 zóó te wijzigen, dat in plaats van 8 meter 11 meter wordt Onvoorziene uitgaven. iDe Commissie van Bijstand in het beheer der gemeente-financiën advi seert tot vaststelling van den door B. en W. iugedienden staat tot be schikking uit den post „Onvoorziene Uitgaven", dienst 1906, tot een bedrag van f 1460.81. Opmerking verdient, dat het bedrag door B. en W. genoemd niet is 1460.81, doch f 1900. Blijkbaar schuilt hier dus een ver gissing. BLOEMENDAAL. Te laat gerooid! Dat men met het rooien van bloem bollen niet te lang moet wachten, on dervond de bloemist J. Zonneveld. Een bed bloembollen dat nog kort ge leden door hem was gekocht voor 25 gulden, werd nu door hem ledig ge vonden. Vermoed wordt, dat er een verwisseling met een anderen kooper heeft plaats gehad. Zij kwamen niet terug! Een zwerm honingbijen toebehoo- rende aan den heer H. v. Oest, eige naar van het hoenderpark de „Een dracht" onder Oosterduin, vloog weg en keerde niet terug. Niet onwaar schijnlijk is dit dezelfde zwerm welke werd opgevangen door een werkman van een villa in Koeduin, nabij den Aerdenihout. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin reed Maandag te 3 uur in een open rijtuig uit, verge zeld van een hofdame. H. M. begaf zich naar de Woeste Hoeve, halfweg Arnhem, waar Zij den Prins, die aan het station te Arnhem was aangeko men, begroette. De Koningin en de Prins reden in het open rijtuig, dat de Prins aan de Woeste Hoeve opwaahtte, naar het Loo terug, alwaar zij te ongeveer 5 uur aankwamen. WAAROM ZOUDT GIJ DURE ADVERTENTlEN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EEN KWAÈ.TJB voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wi© personeel zoekt of zyne diensten wensoht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verburen, kan dus voor EEN KWARTJE in HAARLEM'S DAGBLAD terecht. WC Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven. EEN MISVERSTAND. Aan H. M. de Koningin zal bij ge legenheid van de Romeinsche wagen rennen een soort van oorkonde wor den aangeboden, welke, om IMstorsidh getrouw te blijven, zal gegrift zijn op een dubbel geslagen was-tafeltje, hetgeen de Romeinen „tabella" noem den. Zulke tabella bestonden uit twee aan elkaar verbonden plankjes, aan ééne zijde met was bestreken en een verhoogd randje voorzien, om te belet ten, dat de was van het eene plankje op die van het andere zou drukken. De feestcommissie zou op een mid del om het vrij simpele uiterlijk der tabella wat temaskeeren, vertelt 'het „N. v. d. D." zoodat de oorkonde een weinig „vorstelijk" er uit zou zien. ©randen of beschilderen" ging niet, dat zou al te veel in strijd zijn met de historische gebruiken. Ten laatste be sloot men een étui van geisoleerd le der te doen vervaardigden. Komt de kunstenaar, aan wien dit werk zal worden opgedragen. Nie mand zal zich verwonderen, dat deze verbaasd opkijkt, als hij hoort, dat 'n was(óh)-tafeltje zal worden aangebo den, waarvoor hij een étui zal hebben te leveren. In zijn geest onwerpt hij sne^een voor en achter afhangend lederen omhulsel voor een wasóhtafel, maakt dan bezwaar met het oog op den beperkten tijd, 't zal toch een heel stuik werk zijn. „Maar 't is niet groot; niet grooter dan zoo," en de wijsvingers worden dicht bij elkaar gebracht. ,,0, zoo, dus een uniiniiatuur-wascli- ta feitje?" Nu komt men eindelijk op hel spoor van 't misverstand, dat zoowel den kunstenaar als de feestcommissie heeft doen lachen. levensgevaarlijke wonde in het onder,, lijf werd toegebracht. Onxnenschelijk was het, om te- zien en te hooa-en, hoe men den ongeluk kige geruimen tijd, voor een in de nabijheid gelegen herberg, buiten op stroo liet liggen te kermen. Gelukkig, dat meer meuschlieven- den zich dadelijk naar 's-Heerenberg en Emmerik begaven, om geneeskun dige hulp in te roepen. Dr. Schrikker, van "s Heerenberg, die 't eerst ter plaatse verscheen, kcm slechts een voorloopig verband aan brengen. Gelukkig, dat ongeveer een uur la ter* dr. Fackeldij en Van Hoesen, uit Emmerik, met een rijtuig tea-plaatse verschenen, waarmede de ongelukki ge naar het ziekenhuis te Emmerik weid vervoerd. De politie te 's-Heerenberg en Em merik, die inmiddels was gewaar schuwd, toog dadelijk op onderzoek uit en mocht de voldoening smaken, ntog dienzelfden nacht den dader (den 23-jarigen boerenknecht J. L., te Speelberg, Duitschland), uit zijn bed te lichten en te arresteeien. De dader, die het mes reeds achter de boerderij van zijn patroon had verborgen, bekende het feit, gepleegd te hebben. Men vreest ernstig voor het behoud van den verwonde. EEN BLOEDIG DRAMA. Men schrijft uit 's-Heerenberg, d.d. 18 Juni aan de „N. A. Ct.": Nog zijn de gemoederen vol van het vreeslijk drama. Zaterdag onder Borghees afgespeeldof een tweede drama, niet minder ernstig, dient te worden vermeld. Gisteravond keelden een paar jon gens, beiden thuis beiioorende in de gemeente Weöil, van de kermis alhier naar hunne betrekkingen' te Speel- berg en Emmerik terug, toen zij woorden kregen over de in hun ge zelschap zijnde meisjes, wat ten slot te tot handtastelijkheden aanleiding gaf, met het gevolg, dat zekeren J. van Baars, voermansknecht te Emme rik, op slechts 5 minuten afstand va.n de grens op Duitscü grondgebied, een DE WORSTVERGIFTIGING TE NOORD WIJK. Omtrent de worstvergiftiging te Noordwij,k verneemt de „N. R. Ct." nog, dot in deze gemeente 9 personen, in Noordwijkei-hout 11 en in War mond één door het geibruik van worst ongesteld zijn geworden. Dank 74j het ijverige onderzoek door de politie gesteund door die van Noordwijkehhout, is gebleken, dat die worst ie Noordwijk gemaakt is van een zieke koe, die voor de consumptie ongeschikt was en voor vijftien gul dien was gekocht door W. H., te Noordwijkerhout. Aan de firma te Noordwijk, die de worst daarvan maakte, was echter door W. H. verze kerd, dat het vleesch van een gron den stier was, die zijn poot gebroken had. Tegen W. H. is proces-verba al op gemaakt. DRONKEN KINDEREN. Zondagmiddag waren wij getui gen, zegt de „Arnh. Ct.", dat de agent van politie S., op Lombok te Arnhem, moest arresteeren twee jeugdige kna pen. die zoo dronken waren, dat ze hun wc-g niet alleen konden vervol gen. Het is te hopen, dat de politie dé band zal kunnen leggen op den kroeghouder, die zich niet ontziet, aan zulke knapen drank toe te die nen. EEN DIEF BETRAPT. Een oppasser te Amersfoort, die voor zijn heer een paar antieke zil veren suikerstrooiers, welke moesten veraomlen worden, naar de pakket- post vzóu brengen, maakte het hem toevertrouwde -pakje open en beleende de voorwerpen. Hij werd hierbij op heeterdaad betrapt en door de politie gearresteerd. Feuilleton. (Naar het E n g e 1 s c h.) 67) Mrs. Neville, die zorgvuldig waakte dat hij zich niet zou overwerken, stel de als regel in, dat hij iederan mid dag te vijf uur bij haar en Gillian kwam thee drinken, en dat dan de zaken afgeloopeoi moesten zijn. Het in orde maken van den torn was begonnen en in verband daarmee brachten Cesar en Gillian te zamen menig aangenaam uurtje door. Mrs. Neville bracht dan gewoonlijk haar breiwerk mee en ging, in een gemak- kelijken tuinstoel met een voetbankje gezeten, wat dommelen of lezen, ter wijl de twee jongelieden in don tuin bezig waren. In weerwil van do be- zorgdlreid over zijn zusters, voelde Cesar zich voor 't eerst in zijn leven volkomen gelukkig. Weet u, wat mij daar in de ge dachte kwam, zed Gillian eens pein zend, u moest zoo spoedig mogelijk naar Ryelands gaan, en er bij uw zuster op aandringen, dat zij luier minstens één dag komt. Er zijn twee verpleegsters bij Miss Egerton, en nie mand wordt tot do ziekenkamer toe gelaten. U weet niet boe treurig en somber het is in een huis te zijn, waar iemand ziek is, zonder dat men in staat is te helpen. Al was 't maar een enkel dagje van verandering, het zou haar goed doen. U heeft gelijk, zed Cesar, terwijl hij de hark, die hij vasthield, liet vallen en Gillian aankeek. Ik ik ben bang dat ik Nancy ear eigenlijk ieder ander to veel vergeten heb. Ik zal er morgen heengaan, en zal niet ophouden, vóór zij met mij meegaat. Alles wel beschouwd, waarom zou Nancy zich opofferen voor Violet? Zij moet zich doodelijk vervelen op Rye- lands. Ook wdl ik zoo graag, dat u haar leert kennen. Het zal mij heel aangenaam zijn kennis met haar te maken. Er is nog een ander lid van uw familie, in wie ik heel veel belang stel die onge lukkige Ohristal, waarvan ik zooveel hoor." Wat een leven heeft zij gehad Haar moeder en zuster zijn een paar onnatuurlijke wezens, en zijn dat altijd geweest! zei Cesar, met weer zin in zijn stem. In ieder ander geval zou men het als een vreemde opvat ting van Mr. Wickham beschouwd hebben om haar zijn toestemming te weigeren om Ghristal te verplegen maar in dit geval heeft hij gelijk. Ik hen geneigd mij tot dden Mr. Wick ham aangetrokken te voelen. Inderdaad vroeg Gillian stem mig. Is u van plan dit perk nog af te maken Neen, ik doe niets meer van daag. Hij keek Gillian aarzelend in het mooie gelaat en zei toen snelIk heb vanmorgen een brief van Curzon gekregen. Hij schreef o.a., dat de laat ste week vaar zijn vacantia begonnen was en dat wij hem spoedig thuis konden verwachten. Wij zullen niet veel dagen meer samen doorbrengen. Laat de tuin nu maar rusten en ga met mij mee. Laten wij samen' wat wandelen. Zie eens, wat een mooie avond het is, de dag zal spoedig voor bij zijn. Ja, zei Gillian, die woorden her halend de dag zal spoedig voorhij zijn. Gelukkige dagen gaan snel voor bij. Het schijnt dan alsof het nooit anders zal worden en plotseling komt de nacht. Alles is weg, alle licht en zonneschijn, alles, alles. Zij sprak op zachten toon, terwijl zij samen uitgingen, het tuinpoortje achter hen sluitend, en het bescha duwde pad langs wandelend, dat hun beider lievelingsweg was. Is dat uw ondervinding? vroeg Cesar op ingehouden toon. In deze laatste maancl had zich een leven voor hem geopend, dat hem tot nu toe to taal onbekend was. Is u alleen op de wereld Heeft u hen, die u lief wa ren, verloren? Mag ik iets meer van u weten Het is beter van nietzei ze, hei hoofd schuddend. Neem mij zooals ik ben. en doe geen moeite meer te we ten te komen. Ik heb bemind en ver loren. Ik heb een tehuis gehad en ben nu zonder. Eens had ik een plaats m de wereld een kleine plaats wel is waar maai' toch een eigen plaats. Dat is alles, wat ik u kan vertellen. En wanneer u Oakhui-st gaat verlaten, waar gaat ge dan heen U moet mij dat vertellen. Vraag dat niet, antwoox'ddo zij, met een poging om luchtig te spreken. Wij zullen elkaar weer ontmoeten daar ben ik zeker van maar waar en wanneer, dat kan ik niet zeg gen. Ik kan u zoo niet verliepen riep hij uit. U sprak er van dat de nacht komtheeft u eenig idéé hoe dxiister en somber alles om mij heen zal zijn, als u weg is Terwijl ik naast u voort wandel, is het mij, alsof ik nooit ge- hSëfd, gedacht of gevoeld heb, totdat ik u leerde kennen. Hoe kan ik u la ten heengaan zonder dat ik iets meer van u weet? U geeft mij een vage verzekering, dat wij elkaar -weer zul len ontmoeten, maar dat onbepaalde stelt mij niet tevreden Ik kan u niet weer verliezen ik wil niet Spreek daar nu niet van zei de Gillian, en hij meende, dat haar stem onvast, klonk. U moot voor het oogenblik tevreden zijn met. alles zoo te laten als "t is. Tk ben ook heel ge lukkig geweest in den tijd, dien wij samen hebben doorgebracht. Ik kan u niet zeggen, waar ik heen ga als 'k hier vandaan ga, maar, als vrij el kaar weer ontmoeten, dan zal u mis schien niet meer zoo over mij denken als u nu doet. Wees daarmee tevre den, en laat het overige aan de toe komst over. Ik kan nietU is de eerste vrien din, die ik ooit gehad hebmet u is het verlangen naar een eigen tehuis in mijn leven gekomen. Moet ik er nu maar tevreden mee zijn, dat het weer verdwijnt? Ais dat maar tijdelijk is? vroeg zij haastig. Kan u mij niet een'poosje vertrouwen Men vertrouwt toch een vriend. Heel goed, zei hij op schorren toon. Ik heb dus uw woord, dat onze scheiding maar tijdelijk zal zijn, dat wij elkaar stellig weer ontmoeten? Ja, mijn woord er op. En nu moeten wij alles, wat er vanavond ge sproken is, vergeten. Eenige oogenblik ken wandelden zij zwijgend naast elkaar voort. Toen zij aan het eind van het pad gekomen waren, scheen de herfstmaan over de hoornen heen op het bleeke, onberis pelijke profiel van Gillian en schitter de op haar goud-brons haar. Cesar bleef staan en keek naar haar, zijn geboete wezen vervuld van den hartstocht, die Item bezielde. Ik ken uw naam zelfs niet, 2ei hij. Zeg hem mij. Neen, neen, antwoordde zij, zich in de schaduw terugtrekkend. Laten wij naar binnen gaan. Toen Gilli an de kamer binnenkwam, waar Mrs. Neville zat, keek de laat ste haar jonge gezellin scherp aan. Waar is Mr. Malincourt? Ik dacht dat hij bij je was. Dat was hij ook zooeven nog. Ik denk, dat hij naar zijn eigen kamer is gegaan. Ge hebt toch geen ongenoegen gehad Ongenoegen? Wel neen 1 Wij zijn de beste vrienden. I-Iij is van plan morgen naar Ryelands to gaan en er op aan te dringen, dat Miss Malin court hier komt. Dat doet mij plezierZeg eens. lieve, zul je niet heel boos zijn, als ik je een onbescheiden vraag doe? Dat hangt er van af, wat het is. Het is over jou en Bertram. Jij hebt hem niet lief, dat weet ik. Be mint hij jou? Tn 't minst niet en dat zal hij ook nooit doen. Ik zou niet bij hem pas sen, en dat weet hij. Dan moet het MLss Malincourt zijnIk ga stellig morgen naar Rye lands en neem haar met mij mee te rug. Dat' herinnert mij aan iets. Ver beeld je, Mr. Wickham zei mij, dat hij aan niemand kon golooven en nie mand kon vertrouwen zonder hem eerst op de proef gesteld to hebben. 'Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5