Te Huur Advertentiën Afwerksters Dagmeisje bekwame Keukenmeid Werk-Tweede Meid Dienstbode Dienstbode. Een Burgerjuffr. Strijksters Keukenmeid Meid-alleen Taille- en Rokkenwerksters net Meisje Costuumnaaister Dagmeisje Dagmeid Er Mi zicli Keukenmeid Tweede Meisje, Gevraagd Taille- en Rokkenwerksters. Dagmeisje Dienstmeisje Dag- Dienstbode Dameskleermaker Plaatsing gezocht H. H. Barbiers. Smidsknecht Een Juiigmeusch Boekhandel. gehaald had. Te half elf heeft hij in gebroken in het kantoor van den heer J, Th. Pilaar, in de Agnesgang. Door een ruit uit te snijden heeft hij zich toegang verschaft. Nadat hij een kaars ontstoken 'had, heeft hij het kantoor doorsnuffeld en papie ren uit de laadjes dooreen gehaald. Van geldswaarde kon hij z>ch 8 cent toeëigenen, en nadat hij een kan caelk verorberd had, heeft hij het kantoor weer verlaten. Op het kantoor deed men Woens dagmorgen de ontdekking, en de schuldige was spoedig gevonden. Door de politie op het bureau ge haald en ondervraagd, werd hij met den trein van 3 uur naar Middelburg vervoerd en in handen van den offi cier van justitie gesteld. (M. C.) HEVIGE REGENS. Men schrijft aan de Tel. uit Weer- aeloo. d.d. 19 Juni Te dezer plaats is gisteren en he den to twaalf uur tijds circa 25 cen timeter water gevallen. Tuinen, lan derijen, wei- en hooilanden staan grootend eels onder water. Sedert menschenheugenis is er in zoo'n korten tijd niet zooveel water gevallen. Heden is het weer nog drukkend warm, iets opklarend. HET VERMISTE GELD. De politie te Scheveningen stelt een scherp onderzoek ter plaatse in naar aanleiding van de vermissing van een bedrag van 4300 aan bank biljetten van duizend, driehonderd en honderd gulden uit een brief, dooreen Rotterdam.sche firma verzonden aan een reed rsfirana te Scheveningen. De brief, wed'ke op 't r.eederskantoor onder getuigen is geopend, is Zaterdag uit Rotterdam verzonden. De postambtenaren en beambten, die tijdens de aanwezigheid van den brief ten postkantore aanwezig zijn geweest, zijn allen gehoord. Het be drag is verzekerd. ONGELUKKEN. De man, die Zondagmiddag in de uitspanning Oyerbosch te 's-Graven- hage van den schommel viel, is niet, zooals bericht werd, dood opgenomen maai' hij was slechts bewusteloos. Hij kwam weer spoedig bij. (Vad.) Te 's Heer Arendsberge viel Dins dagmorgen een timmermansknecht van een schuur. Dienzelfdeoi avond overleed hij. Te Brekkelenkamp, onder Dene kamp, zijn zeven koeien door den bliksem gedood. WATERSNOOD ZEELAND. De minister van oorlog, kennis ge- nomen hebbende van de verschillen de rapporten, hem zoowel van de mi litaire als van de burgerlijke autori teiten geworden, omtrent de hulp, verleend in Maatrt jl. bij den waters nood in Zeeland, door detachemen ten van het regiment genietroepen, van het korps y - ntonniers, alsmede van het wapen der Koninklijke ma rechaussee, 'heeft zijne groote tevre denheid betuigd aan alle militairen, behoorende tot vorengenoemde deta chementen», die door hun flink en inspannend werk, dikwerf ondie/r moeitevoile omstandigheden, tot le niging van de ramp zoo krachtdadig hebben medegewerkt, en die tevens door hun goed en ordelijk gedrag de beste verstandhouding met de inge zetenen wisten te bewaren. STATENVERKIEZING LEEUWARDEN. Bij de Woensdag in het kiesdistrict Leeuwarden gehouden herstemming voor twee leden van de Provinciale Staten, zijn uitgebracht 6148 stem men. Gekozen de hoeren K. P. W. Be- suyen (soc.-dem.) met 3233 en mr. J. M. vaar Hetltömgia Tromp (lib met 3019 stemmen. Voorts verkregen de heeren F. Dekenga (soc.-idem.) 2888 en mr. E. Schaaf am a (lib.) 2998 stem men. DE NIEUWE LOTERIJ'ET. Tegen de directie van hetLeidsche Dagblad" is proces-verbaal opge maakt omdat zij gelegenheid bood om door het raden van een getal in het bezit van een Humberfiets te komen. (L. D.) RAADSVERKIEZING ROTTERDAM. De uitslag van de Woensdag te Rot terdam gehouden herstemming voor den Gemeenteraad district V is, dat gekozen werd dr. F. iD. A. C. van QVBotlil niet 1640 stemmen. De heer P. ■Van dier Pois veikreeg 1314 stemmien. KERSEN. De kersenhandelaars te Tiel ma ken niet zulke prijzen als zij zich voorstelden, noch in Engeland noch hier. Voor binnenlandsche fabrieken wordt momenteel besteed 91/2 cent per 1/2 kg., voor de rijpere. Vrijdag en Zaterdag te leveren. 10 cents per 1/2 kg. Te Eist is de kerseoverzending naar Engeland in vollen gang. Dui zenden ponden zijn verzonden. De prijzen bedroegen 12 a 13 cent per pond. De pluk van rijpe Meikersen zal, in verband met het gunstige weer, spoedig kunnen beginnen!. Gemengd Nieuws ONGEWENSCHTE GASTEN. Men schrijft van uit Berlijn aan de „Daily Express" da<t de Pruisische regeering aan een duizendtal vreem de sigarettenmakers gelast heeft, het grondgebied van het koninkrijk bin nen den tijd van 14 dagen te verla ten. Deze lieden, die met hun gezin- men 30.000 personen tellen, zullen, indien zij binnen den bepaalden tijd niet vrijwillig vertrokken zijn, on der poh'tiegeleide naar de grenzen worden getransporteerd. Als argument, voor die niet te kwa- lificeeren handelwijze, wordt door 'de Pruisische regeering aangevoerd, dat deze vreemde arbeidskrachten de Duitsche werklieden van de arbeids markt verdringen. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een onderzoek naar de toestanden in de tabaks-industrie in gesteld en heeft daaruit ervaren, dat een groot aantal van de in deze in dustrie werkzaam zijnden vreemde lingen zijn. Hij heeft voorts waarge nomen, dat de 'vreemdelingen voor lager loon werken dan de Duitsdhe arbeiders doen, waardoor de werk loosheid onder laatstgenoemden steeds toeneemt. Daar het gouverne ment niet in d'e mogelijkheid is, den werkgevers voor te schrijvers, welke arbeiders zij te kiezen hebben, meent het tot het nemen van dezen maatre gel gerechtigd te zijn om de kwestie op deze wijze op te lossen. De vreem de arbeiders staan thans onder toe zicht van den, hun verblijfplaats meest nabij zijn den politiepost. Als dit de methode is om 1000 werklooze Duitschers aan arbeid te helpen, dan mogen wij, zoo zegt ,,The Daily Express", (het sweating- stelsel, dat in het East-End van Lon den zoo welig tiert wel eveneens van dit standpunt beschouwen en in het oog houden, dat vooral de meesten dier uitgewezen lieden zullen trach ten naar Engeland over te steken. KIE SR ECHTPROPAGAN DA De wijze, waarop de voorvechtsters voor het invoeren van vrouwen-kies recht in Engeland voor hare zaak pro paganda trachten te maken, draagt stellig een belachelijk karakter. De zeer levendige en lawaai-vo'lle tooneelen op de publieke tribune van het Lagerhuis tijdiens de debatten over het vrouwenkiesrecht, de daarop gevolgde woelige scènes in de stra/tón van Londen, Giggen nog versöh in het geheugen. Thans heeft minister Asquith, die aangezien wordt door de dames voor dten grootsten tegenstander van vrou wenkiesrecht onder de leden van deze regeering, het persoonlijk moeten ont gelden. Hij" hiëld eene redevoering te Sou thampton. De propageerende dames verstoorden de orde. Miss Kearney, miss BilKngton en miss Rawood over schreeuwden minister Asquith, en zij maakten het zóó bont, dat zij door mannenhanden uit de zaal verwijderd moesten worden waarbij zij zich duch tig verweerden, dn o.a. met zwepen op die heeren insloegen. De redle van den minister moest voor een half uur geschorst worden. Latei- verzamelde zich op het plein voor de vergaderzaal een dreigende menigte, die aangevuurd werd door hartistoch- télijke toespraken der d'ames. Een groote politiemacht werd ont boden om Asquith te beschermen. Hij werd, goted bewaakt, naar de automo biel gebracht van den markies van Northampton, wiens gast minister As quith was. TEGENBEZOEK. De Amerikaansche vice-admiraal Brownson, die met een eskader van vier kruisers in September naar het Verre Oosten vertrekt, zal op de te rugreis verschillende Engelsche ha vens aandoen, ter beantwoording van het bezoek door het Engelsche eskader onder prins Louis van Bat- teuhegg onlangs aan Amerika ge bracht. EEN .ANARCHIST AANGEHOUDEN. Té Marseille is een zeer gevaarlijk Italiaansch anaróhast gevat. Hij noem de zich Polesta, zijn ware naam is Ernilio Mariano. Sinds twee maanden was hij uit Rome verdwenen. Het schijnt zeker te zijn, dat hij zich tijdens den aanslag in Madrid be vond. Sport en Wedstrijden WORSTELEN. Uitslagen der worstelwedstrijden in Den Haag, 17de avondJackson logt Dieckmann in 181/2 minuut Anglio legt Renard Ie Colosse in 17 •minuten (donderende ovaties) Ran- dolfi legt Sauer in 17 1/2 minuut. Anglio is nu sterk favoriet gewor den voor de eerste plaats. DERBY-DAG. Hiep-Hiep-Hoera wint de Derby. Heapy geeft zijn onder steuners een goed schouw spel voor hun geld. Prachtig weer en een talrijk uitge lezen publiek, dat met groote span ning de wedstrijden volgde, welke goed afliepen. De rennen waren het beste bezet. De Duindigtrprijs was voor De Wet welke er nog al eens uit was. De Kurhaus-prijs werd door Rede Red gewonnen, welke zeer goed door Bainnes gereden wiard. Goudster won zonder een faux pas den aanmoedigingsprijs. Hiep-hiep-'hoera van Baron Creutz wandelde in de Derby en werd nu eens met luid enthousiasme, de en ceinte ingeleid. De Roomhuis-prijs werd keurig ge wonnen door Vive Képi, die Baron Silver vrij gemakkelijk sloeg, daar deze er telkens uit was. Tot slot een zeer geslaagde Steeple Chase, waarin Le Cid zijn ouden vorm handhaafde. Het was een lust den hengst, onder Killick te zien gaan. Volledige uitslag als volgt. Duindigt-prijs, 3000 minimum, han dicap Ned. paarden, ƒ500, ƒ100, 25. 7/1 De Wet 1 (Witteveen). 4/1 Don Juan 2 (Bakker). 2/1 Caid 3. (A. Mol). Voor de tribune werd De Wet aan gereden door Agnita, waarvan Don Juan profiteerdo. De Wet was er af en toe uit en vooral in de laatste 1000 meter. Tijd: 5.18.1 5.18.1; 5.24.— Kurhaus-prijs, 1500 meter, Ver- koopsren ƒ600, ƒ50. 4/5 Rede Red (Barnes) 62. 2/1 Fantasy 2. (Heapy) 631/2. 4/5 Cherry Park 3. (MUner) 58 1/2. Niet geplaatst. Cakethorpe 58 1/2 (Efverest). Glenwhilly 55. (Killick.) Mrs. Rush 531/2 (Allen). Cherry Park neemt de leiding voor Fantasy. Mrs. Rush voor de andere. In de laatste bocht komt Rede Red naar voren en na een zware finish won Barnes van Heapy, welke, Koe goed hij Fantasy zich liet strekken, niet verdeT kon komen dan Gherry Park, voor de plaats te slaan. De winner werd voor ƒ1700 heit eigendom van Baron Creutz. Tijd 1.42.3. Aanmoedigings harddraverij, 2100 meter. 1/3 Goudster 1. (Doeleman). 2/1 Caed 2. (A. Mol). 12/1 Cora 3. (De Boer). Goudster au pas. Cora bleef staan. Caid was er gedurig uit. Tijd 3.26.4, 3.27.4. De Derby, ƒ2500. ƒ400, ƒ200. 4/5 Hiep-hiep-hoera 1. (Heapy). 5/1 First 2. (Killick). 2/1 Eskimo 3. (Garvard). Tijd' 2.53.3. Niet geplaatst. 1 Goldfield (57) Forrest, Clarck (551/2) Allen. Bon Espoir (551/2) Bisschop. Aalarik was het eerste weg, Hiep- Hiep-Hoera volgde in een kalimen galop op drie lengten, daarachter de vertegenwoordigers van Stal Meteler- kamp en Jochems. Heapy bracht in de laatste bocht Hiep-Hiep-Hoera naar voren en won in een draf. vóór First, die op het laatst sterk op kwam zetten en Eskimo de plaats af nam. Onder gejuich kwam Heapy in de enceinte. Hiep-Hiep-Hoera zag er eenigszins naar uit en de ren scheen hem aangepakt te hebben, ofschoon hij gemakkelijk won. Roomhuös-prijs, ƒ750, 100, ƒ25. 1/1 Vive Képi (Dóeleman). 4/6 Baron Silver (Ten Hagen). 4/1 Colombine (De Boer). Tijd 3.54.4, 3.55.1, 4.0.1. Vive Képi heeft dadelijk de leiding en wint van Baron Silver, die her haaldelijk wegsprong. Het schijnt ons toe, dat. wanneer Ten Hagen voortdurend met de knop van zijn zweep Baron Silver aan raakt, hij steeds neiging heeft om weg te springen. Colombine met lengten derde. Oosterbeek-prijs. Steeple 3300 M.. ƒ600, ƒ50. 1/1 Le Cid 1 (Killick) 68. 3/1 Fosolda 2 (Milner) 59. 10/1 C end re 3. (Heather) 58. Niet geplaatst. Ibrahim (Mew) 67. Twin Cherry (Maccord) 65. Yedo II (Prime) 59. Le Cid neeimt dadelijk de leiding en springt enorm daarachter. Ibra him. Cendre, Yedo, Twin Cherry, de ze viel bij de 2de sprong, dan Fosol da laatste. In de diagonaal verbetert Fosolda enorm van plaats, maar kan niet dichter achter Le Cid komen dan 10 lengten, daarna Cendre 3de met lengten. Tijd 4.10. Deze meeting is o. i. de best tot nu toe geslaagde van Duindigt. Wij merkten verschillende hooggeplaat ste officieele personen op en hooge militaire autoriteiten, alsmede haast alle bekende Nederlandsche Sports men. W. F. M. GEDISQUALIFICEERD. Het Harddraverij-Comité d<er Neder- lanid'sclue Harddraverij- en. Ren-Veree- n liging maakt bekend, dat het de rijvergunning van J. den Hartigh heeft in,ge trokken voor dien tijd van een maand, wegens onvoldoend rij den van ..Morningstar" to den Edel- prijs, Woudiesteijn. 10 Juni 1906, in gaande 18 Juni 1906. Het Harddraverij - Comité der Neder landsche Harddraverij- en Ren-Veree- niging maakt bekend, dat liet K. den Hartigh gedisqualificeerd heeft voor den tijd van drie maanden, vol gens Art, 188 van liet Reglement, in gaande 18 Juni 1906. Onze lezers zullen zich herinneren, dat wij in ons verslag van de mee ting te Woudesteijn van 10 Juni j.l. de meening reeds uitspraken, dat'de rijvergunning van Hartigh Jr. wel gevaar kon loopen. De door het Harddraverij Comité dei- Nederiandsche Harddraverij- en Renvereenijging opgelegde straf is o. i. dan ook alleszins gerechtvaardigd, en wij juichen het ten zeerste toe, dat dien hoofdpersoon in diefze, Hartigh Sr.. ook de zwaarste straf wordt op gelegd. Art. 188 van liet Reglement luidt ..Indien het blijkt, dat een paard gedurende den wedstrijd, alsook in iedere afzonderlijke heat opzettelijk is ingehouden met het kennelijk doel om te verliezen, kan de schuldige gestraft worden met een boete, en rijder, eige naar of paard, of allen voor langer of korter tijd worden uitgesloten." PAARDEN. Met het oog op het voorgenomen bezoek van Prins Hendrik aan het concours Hippique, dat Donderdag a. s. te Wagenmgen wordt gehouden, zullen een paar nummers van het programma des morgens gekeurd worden en het concours om één uur een aanvang nemen. Tijdens het verblijf van Z. K. H. zullen alle nummers achtereenvol gens in den ring verschijnen en de prijzen alsdan wonden uitgereikt. Z. K. H. zal per rijtuig met vier span via Ede en Bennekom naarWa- geningen komen. Aankomst op het sportterrein vermoedelijk omstreeks 3 uur. PA ARDEN VEI LING De veiling te Duindigt Woensdag had het volgende resultaat Caid 3775, opgehouden. Cribbage 1430. Lebret eigenaar Stal F. Vive Képi f 4000, opgehouden. Anselor 1450, Prijs Rotterdam. Doffert 540, Kuinders. Warda 1750, opgehouden, eigenaar Stal Vitesse, Groningen. Majoor 450, id. ld. EUy 855. Bakker. Anna III 1000. opgehouden. Ardent 1770, Jochems. Little Hunter 655, id. D. D. ƒ800, opgehouden. Albertine niet geveild. VOETBAL. Het bestuur van den Nederl. Voet balbond heeft besloten, medailles be schikbaar te stallen voor de clubs en bonden, die liet hardloopen onder de voetbalspelers willen bevorderen. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het le natuurkundig examen door mej. M. v. d. Meer en de heeren J. W. F. M. de Smit en A. A. J. H. Marxeshet 2e natuurkundig examen door de heeren E. P.Snijders enC. ten Hornhet candidaatsexamen in. de gonedskunde door den heer C. M. Beu kers en mej. S. E. Bosch. Financieele berichten HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK. De commissie van on&erzpek en advies voor aandeelhouders derHol- landsohe Hypotheekbank benoemd in de vergadering van 27 Jan. 1906, heeft, ter vervulling van de taak, haar opgedragen in de algemeene vergadering van 21 Mei 1906 een rap port uitgebracht, waaraan we 't vol gende ontleenen De commissie acht de leden van den raad van toezicht, ieder vooreen derde aansprakelijk voor de schade door de bank geleden of nog te lijden tengevolge der bekende malversatie met pandbrieven. Zij kan daar thans aan toevoegen dat een summier on derzoek van harentwege ingesteld in de boeken en bescheiden, welke door de justitie zijn in beslag genomen, geene feiten heeft aan het licht ge bracht, welke stellig op eene aan sprakelijkheid .van alle commissa rissen wijzen. Intusschen blijft waar. dat de strafzitting, waarin de ontslagen di- reoteuren zullen terecht staan, ook op die punt nieuwe gegevens aan 't licht kan brengen. De commissie meende dat het be drijf der oude vennootschap, dat een aanzienlijken omvang heeft, en aan zienlijk rendeert, voor aandeelhou ders behouden moest blijven. In verband hiermede moest naar een middel worden gezocht om de wegsmelting der portefeuille tegen te gaan. Dit was niet te bereiken bij instandhouding der oude vennoot schap (tengevolge van artikel 69 ha- rer statuten volgens hetwelk aflos sing van hypotheken met pandbrie ven kan plaats hebben), tenzij de toevloeiing wan nieuw kapitaal on middellijk herstel van den koers der pandbrieven tengevolge zou hebben en zekerheid daaromtrent bestaat niet. Daarom werd in beginsel aangeno men liquidatie der oude, oprichting van eene nieuwe vennootschap, en 't volgend plan ontwerpen. Van de thans niet erkende pand brieven worden uitdrukkelijk te ver melden nummers onder de voorwaair- den tusschen de houders dier num mers en de directie der Bank over eengekomen of nog overeen te komen, overgenomen. Stoomvaartberichten Het st. Ambon vertrok 19 Juni van Padang naar Amsterdam. Het st. PJrins der Nederlanden, van Paramaribo naar Amsterdam, arri veerde 20 Juni »des namiddags 3 uur 20 m. ter re ede van Havre. Het st. Potsdiam vertrok 20 Juni v. New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Besoeki> van. Rot terdam naar Java, passeerde 19 Juni Kaap Bon. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Bataria, ver trok 19 Juni van Suez. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Bataria, arri veerde 20 Juni te Sabang. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Bataria. passeerde 20 Juni Ouessant. Het stoomschip Ceram arriveerde 20 Juni van Batavia te Newcastle N.Z.W. Het stoomschip Oranje Nassau arri veerde 19 Juni van West-Indië te Ndw- York. Burgerlijke Stand GETROUWD 21 Juni. T. Cramer en J. E. Iets- waard. S. Velthuijsen en A. de Heer. H. W. Plaatzer v. d. Hullen H. Graüe. J. H. Captijn en M. J. Vandijk. G. de Jager en B. A. v. cL Wal. F. J. Vasen en M. C. Kaster- cuni. W. A. Cassee en K. de Koe. BEVALLEN 18 Juni. M. A. Faber—Westra. z. 20 Juni. W. Wendelgelstv. d. Waaüs, z. K. H. WillemseGeerlings, d. M. C. Smits—Farber, d. M. H. van Stijn—Van Nimwegen, <L 21 Juni. E. II. Vernimmenv. d. Laan, d. E. W. Verdam—Burggraaf, d. A. C. v. d. Wouwen*De Korte, z. OVERLEDEN Juni 20. G. Crouwel, 71 j., Holsteijn- straat19. J. Kuijper. 87 j.. Raam- vestN. J. C. Carstensen, 46 j., Voorzorgstr. 21. G. Renier, 64 j., Gasthuissingel; 20. B. Bruijns. 39j., Ursulastraat. ONDERTROUWD Juni 21. A. Wesselius Drost—M. MassihkW. A. F. FrintropC. C. ScholteJ. L. Bushoff—W. v. Zon neveld A. v. Driel—E. J. v. Loo. Getrouwd: JACOBUS HENDRIKUS CAPTEIN en MARLA JOANNA VAN DIJK, die mede namens wederzijdsche fa milie hunnen hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk onder vonden. Haarlem, 21 Juni 1906. De Heer en Mevrouw J. VAN BEM- MEL—LIPS geven kennis van de ge boorte van eene DOCHTER. Haarlem, 21 Juni 1906. gevraagd voojr Gemaakte Ondergoe deren. ,.De Kroon", Kleine Hout straat 14. gevraagd voor terstond van 's m. 7 tot 's mid. 6 nnr, leef tijd beneden 16 jaar. Aan te melden na 8 nur 's avonds Westerhoutstraat 10. Btssh en Vaart). B. K. Keukenmeid Mevrouw J. ANDREOLI—BECCARI Elandstraat 67, 's-Gravenhage, vraagt tegen 1 of 15 Aug. een nette R. K. KEUKENMEID, goed kunnende ko ken en netjes werken. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te meld. Een Dagmeisje gevraagd Een aankomend meisje gevraagd van 's morgens half 8 tot 's middags 3 uur. Damstraat No. 18. Lurllng WiPkiljuffroü*. In een Galanteriezaak wordt ge- vraagt een NET MEISJE, leeftijd 14 k 15 jaar. Brieven, met opgave van Godsdienst, onder No. 9342 Bureau Haari. Dagblad. Met Augustus biedt zich aan een net R K. MEISJE als REUKENMEID, liefst in een def tig gezin, in de omstreken van Haar lem, v. g. g. voorzien. Br. fr., bij J. LEUVEN, Agent van dit Blad,te Heemstede. GEVRAAGD met Augustus1: een en een 's Zomers te Aerdenhout, 's winters te Amsterdam. Reiskosten worden ver goed. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Br.. No. 9356, bur, v. d. blad. Mevrouw KBIJSER, Klein Pavil joen, Kamperlaan. vraagt tegen Augustus (of eerder) een nette voor den dag of dag en nacht. Goe- de getuigen vereischte. Mevrouw SCHOOLEMAN, Aelbertsbergstraat 68. vraagt een zag zich gaarne geplaatst bij kinde ren, goed kunnende verstellen, tegen Aug. of September, bij gegoede fa milie. Br. onder No. 9353 Bur. v. d. b. gevraagd op de Stoomwasscherij van J. PEEPERKOR.N Zn. to Heemstede. Gevraagd voor dadelijk of met Augustus eene eenvoudige, flinke genegen ook huiswerk te verrichten. Zijlweg 22. Gevraagd tegen 1 September een degelijk, flink MEISJE als Loon ƒ150 en waschgeld. Zonder uit stekende m. g. getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven onder lett. Z. Advert.-Bur. M. KOKKEL- KOREN, Overveen. Nette Meisjes en Jongens gevraagd aan de Cacao- en Chocola defabriek „Union", Paul Kruger- kade. GEVRAAGD met Augustus een nette R.K, Dienstbode een burgerpot kunnende koken en netjes werken, geen winkel werk. Loon ƒ100, waschgeld en eenig ver- val. AdresGroote Houtstraat 3a. Biedt xich aan een NET MEISJE voor de kinderen, P. G., goed met kinderen kunnende omgaan en naaien, mazen en stop pen, v. g. g. v. Brieven onder No. 9360 Bur. Haarl. Dagblad. kunnen tegen hoog loon direct plaatsing vinden. Brieven onder No. 9361 Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd voor terstond een wegens huwelijk der tegenwoordige dienstbode. AanmeldenGaelstraat 2. Bekwame costuumnaaister, nog eenige dagen disponibel hebbende, zag die gaarne bezet voor een of meer da gen peer week. Br. fr., motto „Costuum", aan W. VAN GRONINGEN, Adv.-Bur., Gast- huisvest 45A. GEVRAAGD, tot hulp voor de dienst bode. Aanmelden Ripperdapark 9. FLINKE DAGMEID gevraagd. Goed loon. Adres Ruychaverstraat 9. Er biedt zicli aan een NET MEISJE voor winkel of MeQksalon, P. G., in Haarlem of om streken. Brieven onder No. 9341 Bur. Haarl. Dagblad. een NET MEISJE tegen 1 Aug. a. e., P. G., liefst als medd-alleen in een kleto gezin. Brieven onder No. 9348 Br. Haarl. Dagblad. Er bieden zich aan tegen Augustus 2 flinkfi DIESSTBODEN, om gedurende de zomermaanden uit noodhulp te gaan. liefst te Zandvoort of Bloemendaal. Brieven onder No. 9349 Bur. Haarl. Dagblad. GEVRAAGD Direct een AANKOMENDE NAAI STER gevraagd. Adres Maerten v. Heemskerkstraat 69 rood. 1 Augustus gevraagd een die genegen is huiswerk te verrich ten, en een die goed kan strijken en mazen. Adres Plein 16 hoek Tempelterstr. een nette DIENSTBODE voor dag en nacht. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Mevr. DE JONGH. Johan van Vlietstraat 82. Direct gevraagd bij Mai- son Art et Modes, Wilhelmina- str. 59. GEVRAAGD, niet beneden 16 jaar, v. g. g. v., ƒ1.50 per week. AdresB. DE VRIES. Spaarnwou- derstraat 6 zwart. Gevraagd tegen Augustus een net, eenvoudig goed kunnende koken en werken. Loon 110 GlcL, waschgeld 26 en ver- va!. Aanbiedingen 's avonds na acht uur. AdresMevrouw HAS SINK, Frankestraat 20 A rood, hoek Ane- gang. Voor drie halve dagen in de week wordt een Werkster gevraagd bij Mej. POELGEEST. Pieter Klee- straat 49. Mevrouw DECKERS, Villa Beu kenoord" naast hotel Hartenlust te Bloemendaal, vraagt met Augustus eene flinke Dienstbode als Meid-Alleen Eene nette, fatsoenlijke gevraagd P. G., niet beneden de 16 jaar. Adres Kruisstraat 13. Aankomende (HALFWAS) en een JONGEN direct gevraagd bij MAISON ART ET MODES, Wilhelminastraat 59 voor een JONGEN van 15 jaar alls leerling-kok, leerling-huisknecht of picolo. Brieven onder No. 9359 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd een BEDIENDE, goed kunnende scheren, en een LEER LING, eenigszins kunnende scheren. Br. onder No. 9350 Bur. v. d. blad. Gevraagd tegen 15 Juli een bekw bekend met hoefbeslag. Brieven franco onder letter C aan den Boekhandel J. SCHIPPER, lang straat. 17 jaar oud, eenigermato bekend met Duitsch, Fransch en Boekhouden, zou gaarne voor practische vorming een plaats hebben op een HANDELS- of FABRIEKSKANTOOR, to of nabij Haarlem. Br. onder No. 2458, aan het Advert. - Bureau H.N. MUL, Kruisstraat, Haar lem. In een uitgebreiden Boekhandel kan terstond een VOLONTAIR ge plaatst worden. Brieven onder No. 9354 Bur. Haarl. Dagblad. Terstond GEVRAAGD een bekwaam Broodbakk?rsknecht, eenigszins bekend met de luxe-bakke rij. bij J. KONING, Kerkstraat 24, Zandvoort. Jongens van 13 a 15 jaar kunnen GEPLAATST worden. Stoomzeeppoederfabriek „De Ster" Westerstraat hoek Kolkstraat. een MODERN BENEDENHUIS, bev. 3 Kamers, Keuken en Tuin, en een Bovenhuis bev. 5 Kamers, Keuken, Balcon en Zolder, voorzien van Gas- en Waterleiding, op netten stand. Huurprijs 16 en ƒ17 per maand. Te bevragen Heerensingel 145 rood.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3