Weerbericht. MEDEDEELINGBN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTTUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 23 Juni. Hoogste barometerstand 768.8 m.M. t? Horta (Azoren)laagste 755.5 te Stockholm (Zweden). Verwachting tot den avond van E4 Juni: Gesteldheid van de luchtzwakke winden uit Oostelijke richtingen, be trokken lucht, mogelijk regen. Temperatuurdezelfde. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag 2 uur 764 m.M. Geringe neiging tot voor uitgang. Vorige stand te 2 uur 766 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT. Zijlstraat 85. Thermometerstand. te Haarlem. Zaterdag 23 Juni Hoogste gisteren F. 69 Laagste heden nacht F. 56o Hoogste heden tot 2 uur F. 65® Van een ladder gevallen. Vrijdagmiddag, omstreeks half zes, was een schilder aan een perceel aan het Houtplein aan 't weTk. Den boer reed met zijn wagen tegen de ladder, met 't ongelukkig gevolg dat deze kantelde en de schilder viel. Oogenschijnlijk ernstig gewond, wterd de ongelukkige opgenomen en bij den sigarenhandelaar, den hieer Hazes binnen gedragen, om vandaar naar het St. Elisabeth's Gasthuis te worden vervoerd1. Hedenmorgen vernamen wij, dat de toestand van den werkman ge naamd Robben, en wonende aan den Burgwal vrij- gunstig is. Hij heeft alleen een wonde aan den kin en verder pijn over het geheele li chaam, hoewel niets gebroken of ern stig beleedigd is. Het ongeval is dus betrekkelijk, goed afgedoopen, vooral als men in aanmerking neemt, dat de man (Van een ladder van 37 sporten is geval len. De Boer, een landbouwer, uit Haar- lemmeriiede, had aan het gebeulde geen sahuld. Zijn paard schrok voor een voorbijgaande wagen, beladen met kisten, en sloeg op hol'. Na de l'adder omgeworpen te hebben, rende het beest tegen het ruit van het speel goedmagazijn ,.Wi!lhielmina", waar door het zoo ernstig aan den kop ver wond werd, dat een veearts het moest verbinden. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem, op Dinsdag 26 Juni, des namiddags van 1—2, door den Héér W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga, G. F. Handel. 2. Adagio (4e Symphom'e), Beet hoven. 3. Concertfantasie, W. Rudnick. 4. Vorspiel zu Parsifal, R. Wagner. 5. Aria uit (Paulus), Mendelssohn. Museum van Kunstnijver- heid. In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid alhier, zijn de Japansche kleurendrukken en oor spronkelijke teekeningen Zondag s. nog ten toon gesteld. Bovendien wordt in de Raadzaad geëxposeerd een kleine verzameling houtwerk uit Colombo en Malta, alsmede eene ver zameling Indische kant, vervaardigd door meisjes van hoogelre standen te Moera Enin op Sumatra. Deze meis jes leven van de buitenwereld afge sloten en houden zich in hunne af zondering bezig met vrouwelijke handwerken en voornamelijk met het maken van kant, waaronder zeer fraaie stukken voorkomen. Zondag is de toegang kosteloos. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. K. D. te Sandpoort, overtr. Jachtwet 3 of 3 dagen hechx. J. G. v. L. te Leiden, overtr. Spoor- wet 2 of 1 dag hechtenis. W. V. te IJmuiden. en 20 anderen, overtr. Motor- en Rijwielwet, allen /I of 1 dag hechtenis. P. H. te Vogelenzang en J. J. B. te Haarlem, overtr. als boven, ieder ƒ0.50 of 1 dag hechtenis. J. E. K. te Haarlem, overtr. Pol verord. Haarlem, dagv. niettig ver klaard. T. D. te Haarlem, en 3 anderen, overtr. Pol. verord. Heemstede, ieder 2 of 1 dag hecht. B. v. D. te Haarlem, overtr. Pol. verord. Beverwijk, of 1 dag hecht. C. v. d. K.v te Vdsen, overtr. als boven, Vrijgesproken. J. Z. te Zandvoort, wegens rumoer verwekken, vrijgesproken. H. N. te Haarlem, wegens Straat schenderij, 10 of 3 dag. hecht. P. K. te Haarlem, wegens het vrije verkeer belemmeren, 5 of 3 dagen hechtenis. A. J J. L. te Haarlem, wegens het verzuimen van aangifte geboorte 0.50 of 1 dag hecht. W. H. te Jan Gijzenwaard, wegens Dronkenschap bij 23ste herh. 3 dagen hechtenis en 1 jaar plaatsing in een R i jiksiw erkinrichting. A. C. H. te Haarlem, en 5 anderen, wegens Dronkenschap bij 4e en 3e herhaling, ieder 3 weken hecht. Voorts werden nog 36 personen we gens Dronkenschap veroordeeld resp. tot 2, 3, of 5 boete, sub.s. 2 of 3 dagen hechtenis. t VERGADERING VAN ONDER WIJZERS IN HET ARRONDISSE MENT: „HAARLEM Te ongeveer half elf opende heden morgen de heer K. J. Razelius, ar- rondissementssohoolopziener te Haar lem, de gewone, halfjaarlijiksche var- gadering van onderwijzers in het Brongebouw. Er waren zeer velen on- gekomea, waaronder de heer H J. Overbeek, dte met een woord van hul de door den schoolopziener werd uit- genoódigd, aan de bestuurstafel plaats te nemen. Hier zetelden mede de heer G. Roodenburc'h, districts schoolopziener en de heer P. H. v. d. Ley, directeur der Rijkskweekschool voor onderwijzers. Met een woord van welkom opende de heer Razelius de vergadering,waar b hij tevens mededeelde, dat de heer burgemeester van Bennebroek aanwe zig was. Spr. releveerde in zijne ope ningsrede onderscheidene punten, o. a. dat het dit jaar een eeuw geleden was, sinds 'het onderwijs onder rijks- toezicht werd gesteld; hoe versohil- lend de schoolwereld, van toen met thans vergeleken, er uit zag, en de groove en zeer waardeeibare verbete ringen. Na zijne openingstoespraak deed spreker eenige mededeelingen in ver band met zijn functie bij het rijks- sciiooltoeziohi en gaf e enige nuttige wenken in zake het schrijf- en taal onderwijs. Hierna bracht de heer Valken ver slag uit over de arrondissementsbi- bliotiheek, die zidh in de stijgende be langstelling van het onderwijzersper soneel mag verheugen. Twintig jaar geleden bedroeg het aantal boeken bijna 300 thans ongeiveer 700. Nog hield vóór de pauze de heer Stamperius uit Baam zijn rede over: De School en de Dierenbescherming, die zich ten volle in de belangstelling der aanwezigen mocht verheugen. Zijn woord zal zeker vele onderwij zers er toe brengen, zoo vaak ze dit kunnen, hunne leerlingen er op te wijzen, dat ook dierenliefde een deugd is. en hunne bescherming ook dikwijls van belang is voor en ten nutte der menschen. Hierna trad de pauze in. Dezen middag houdt Dr. Ritter een ivoordracht. Uit de Omstreken Douchebaden. In het badhuis Led.scire Plein, zijn afgeloopen week genomen 862 baden. In het Douche-badhuis aan den Kouderuhom zijn in de afgeloopen week genomen 1094 baden. Te waterI Om half zeven raakte Vrijdagavond in den Kampersingel een schipper te water. Hij kwam er zelf weder uit. Z aak-Kriller. Naar het Volksdagblad" meldt, voedt Kriller zach in de gevangenis alleen met brood, daar hem geen ve getarisch voedsel wordt verschaft. Paard onder dé tram. Vrijdagmiddag viel een paard van een tramwagen op de Houtbrug en kwam gedeeltelijk onder den wagen terecht, -waardoor het verwond werd. Meer en Bosch. Gistermiddag had plaats de plech tige inwijding van de nieuwe gebou wen der inrichting ,,Meer en Bosch" Nadat de voorzitter van het bestuur de vereeniging liet samenzijn met psalmgezang en gebed geopend en een welkomstwoord gespróken had, allen dankend voor hunne aanwezig heid, inzonderheid den burgemeester van Heemstede, die met den secreta ry het gemeentebestuur van Heem stede vertegenwoordigde, en de stich ting. den directeur en de patiënten In gebed aan God had opgedragen, hield de directeur, 'de heer Zegers, eene rede. Daarin werd geschetst, de geschie denis van de totstandkoming en <Je uitbreiding van de gebouwen van de mannenafdeeling der vereenngdng op „Meer en Bosch". Na hem voerde ds. Barger van Am sterdam het woord, die dank aan God bracht onder wiens zegen het werk op „Meer en Boschzoozeer was uit gebreid. Met dankgebed eindigde spreker. Daarna.bezichtigden de vele aanwe zigen, waaronder tal van predikanten der Ned. Herv. Gemeente te Haarlem ion afgevaardigden van den kerkeraad der Ned. Hen-. Gem. te Heemstede, de gebouwen. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. De directeur van de „Nieuwe Haarl. Courant" zendt ons onder en veloppe een exemplaar van zijn blad toe. waarin de navolgende met blauw aangehaalde kennisgeving voor komt Waarschuwing. Wij zijn genoodzaakt onzen abon- né's mede te deelen, dat de „Nieuwe Haarlemsche Courant" met wat 'daaraan annex is, NIET in andere handen is overgegaan, omdat kooper in gebreke is gebleven, zelfs na tot de betaling gesommeerd te zijn, den reeds voor drie maanden geleden vastgestelden koopprijs, op den bepaalden tijd te betalen Wij waarschuwen onze Abonné's, zich door geene valsche voorstellin gen te laten misleiden." G ev aarlij k. Vrijdagmiddag kwam een 10-jarig meisje, dat in de Schoolsteeg krijger tje speelde, met een makkertje eu hard loopend de Jansstraat in liep, tegen een wagen der E. N. E. T. aan, Gev. Voorw. waardoor het kind tegen den grond Een knipmes, een duimstok, een ■werd geslingerd. Het meisje kreeg ech- hond een smoushond, een rijwiel, ter geen letsel. 'een ketting en een handwagen. Muziek in den Hout. 16de Muziekuitvoering op Zondag 24 Juni 1906, des namiddags te half drie uur, door het HaarL Muziekkorps. Di recteur luit.-kapelmeester de heer C. P. W. Kriens. 1. Marche militaire, Ki-iens. 2. Ouverture „Hunvado Laszlo", Er- kel. 3. Paraphrase over Koschatz' lied „Verlassen bin i", Reindel. 4. Grande fantaisie de 1'opéra ,,L' Africaine", Meyerbeer. 5. Ouverture „Marguerite d'Anjou", Meyerbeer. 6. „Der Kaiser-Wilhehnsjagd", van Kontsky. 7. Selection „The Grand Mogol' Audran. Politi ezaken. Onder de sollicitanten naar de be trekking van tijdelijk veldwachter der gemeente Schoten, waaraan verbon den is een salaris van 12 in de week, bevonden zich zes agenten van politie te dezer stede, die 13 en meer salaris in de week hebben. Ra, ra, wat is dat Onder het politiecorps heersoht se dert een paar dagen groote ontevre denheid over de regeling der jaar wedde bij ongesteldheid, welke rege ling reeds door den Raad is vastge steld bij besluit (Ld. 28 Februari 1906, en eerst deze wrok aan hen is bekend gemaakt. Deze regeling houdt in, dat bij ziek te langer dan een half jaar de jaar wedde, volgende op liet half jaar slechts voor de helft wordt toegekend, en de jaarwedde niet wordt toege kend, als de ziekte langer dan een jaar duurt. De agenten van politie beweren, dat zij zijn aangesteld op een vaste jaar wedde en bij hunne indiensttreding geene bepalingen omtrent het een en ander zijn gemaakt, zoodat naar hun meening ook bij ziekte, al duurt die langer "dan eèn jaar, hunne jaarwed- 3 toch moet worden uitbetaald. Do agenten vergeten, dat zoodanige regeling ook bij" andere gemeente ambtenaren van toepassing is. BLOEMENDAAL. Overtreding van de Vogel wet. Door dien veldwachter De Vries is proces-verbaal opgemaakt tegen W. J. F., te Haarlem /wegens het uithalen en vervoeren van eieren, afkomstig van een witten kwikstaart. HEEMSTEDE. De ontvanger dezer gemeente 'houdt voortaan zitting in een der lo kalen van het Raadhuis des Dins dags, Donderdags en Zaterdags, tel kens van 's morgens 10 tot 2 uur. Gisteren geraakte het meisje, ge naamd H. Westerhoven, werkzaam bij deu heer Peperkoorm aan de Bilee- kerSvaanfc, met- haar linkerhand be klemd tussahen de mangelmachine, waardoor de hanid gehëel opzwol en zij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Dinsdag den 19en Juni slaagde te Leiden voor het Groot Ambtenaars examen voor den Indischen Burger lijken dienst de heer Jan Willem Meyer Ranneft. In Indië geboren, kwam hij met zijn broer in Juli 1896 naar Holland en werden beiden door den heer en mevrouw W. A. Adria- ni te Heemstede, hun oom en tante, opgevoed. J. W. Meyer Ranneft be zocht eerst de Openbare Lagere School alhier en na die afgeloopen te hebben, werd hij leerling der Op leidingsschool te Haarlem, om ver volgens naar de Hoogere Burger school in de Gemeente over te gaan. Als eene bijzonderheid mag wel wórden vermeld, dat de iheer J. W. Meyer Ranneft 20 Juli 1887 is gebo ren en dat hij dus nog vóór zijne lo ting voor de Nat. Militie het Groot Ambtenaars-examen mét gunstig ge volg heeft afgelegd, iets, wat op zulk een jeugdigen leeftijd zelden ge beurt. De vele vrienden en hekenden van den heer Meyer Ranneft, zoowel in als om Haarlem, zullen zich zeker verheugen over het succes van hun vroegeren mede-leerling en vriend. laatsten Juni huiswaarts zou kunnen gaan. Zaterdag, zoo mogelijk Vrijdag van de volgende week. zal de eind stemming over het Arbeidscontract plaats hebben. Gisteren was de Kamer bezig met een interpellatie. De Reg. heeft nl. een Konniklijk Besluit vastgelegd, voorwaarden voor het verleenen van Rijksbijdragen aan bijzondere kweek scholen en sommigen hebben daarin willen zien een aanslag op het bijzon der onderwijs. Niet alzoo de interpol - lant, de heer Van Wijnbergen, die evenwel deed uitkomen, dat de ge stelde voorwaarden belemmerend er regeling onhoudbaar moest worden geoordeeld. De spr. somde achtereen volgens, die telkens toelichtend, de volgende bezwaren op: dat de beslis sing over de subsidieaanvrage feite lijk zouden liggen in de handen der districtsschoolopzieners; dat de om trent de lokalen gestelde eisohen on billijk waren; dat een der leeraren per se de leiiding zou moeten hebben en dus een directeur, geen leeraar zijnde, niet behouden kon blijven; dat de eisch van het doceeren van vrije- en orde-oefeningen noodelooze opdrij ving was; dat een leerschool gebie dend werd voorgeschreven; dat geen jongelieden beneden 17 jaren zouden worden toegelaten. En meer. Minister Rink, antwoordde, dat hij uitvoering, gaf aan de Schoolwet, mede tot het tegengaan van misbrui ken, zich stellende op den basis van een concept-regeling, die door Dr. Kuyper reeds was voorbereid, die deze echter bij de wet wilde vaststel len, terwijl spr. de voorkeur gaf aan een Kon. Besluit. De bepalingen daar van waren door de drie inspecteurs op het L. O. unaniem goedgekeurd. Wat de subsidie aanging, daarover besliste niet het schooltoezicht hoogste instantie, doch de minister bleef baas. Hij verdedigde de eisch van lokalen voor 24 leerlingen en af scheiding daarvan van aangrenzende woningen. Alleen voor bestaande ■scholen was naar een andere oplos sing te zoeken. 'Een paedagogiaohe easch was het, dat een der leeraren de leiding van het onderwijs had Alle deskundigen waren vóór den leef tijdsgrens van 17 jaren. Een leer school hij een kweekschool wa,s on misbaar, maar die leerschool behoefde niet in dezelfde lokaliteit gevestigd'te zijn. Ten sl'otte verdedigde de minister de financiëele regeling, die neerkwam op een subsidie van 13.000 voor een school met 20 leerlingen, wat de mi nister een aardige „bijdrage" adhitte. De heei^en De Waal Malefijit en Tal- ma toonden nader de bezwaren aan, terwijl de heee Borgesius den minis ter bijsprong. Woensdag 11 uur voortzetting. HAARLEMMERMEER De heer H. F. Bultman is benoemd tot lid der Staatscommissie van On derzoek naar den toestand der land bouwers. ZANDVOORT. Aangekomen Badgasten H. G. J. Eschauzier, Amsterdam, Hotel Driehuizen. Mevr. Dover Enschedé, Arnhem, Groote Badhuis. Mej. H. Doyer, idem, idem. S. S. Granaat, Amsterdam. Vila Agatha, 8 pers. A. Kottelbrink, idem, Villa Zomer- lust. M. N. Beets, Haarlem, Villa Musis Sacrum, 7 perg. Fam. Franco Mendes, Amsterdam, Villa l'Horizon, 6 pers. P. H. Rieder, idem, Nieuwstraat No. 6, 9 pers. Fam. Moerbeek, idem. Villa Jaco bs, 2 pers. Th. Ruijs, idem, Villa Helena, 7 p. Binnenland TWEEDE KAMER Gaandeweg nadert de Kamer het einde van haar langdurig bijeenzijn. A-s. Dinsdag neemt zij vast een dag vacantie en hoewel zij hare agenda met een aantal kleine wetten heeft aangevuld, misschien ook nog het re glement van orde (voorstel Borgesius c.s.) behandelen zal, dacht de Voor zitter toch weJ, dat de Kamer op den ONGELUK IN HET KAMP TE ZEIST. In het legerkamp der genie en van de landweer bij Zeist zijn Vrijdag morgen 2 personen door den bliksem gedood, terwijl er 27 gewond wer den. De correspondent van het „Hbld.' schrijft over dit verschrikkelijk on geluk het volgende Dicht bij het huis „Ten Halve" aan den Amersfoortschen Straatweg be vindt zich het zoogenaamde Kamp van Zei9t" eiken zomer kampeeren daal de genietroepen eenige wéken. Ook nu is dit corps daar weer gelegerd, ver sterkt door een aantal landweerman nen. Op ongeveer twintig minuten af stand van het kamp der genie bevindt zich een legerplaats der infanterie, waar ook een aantal manschappen der landweer-infanterie het kample ven meemaken. De omgeving van het kamp bij Zeist is een opeenvolging van bosoh en heidevelden en bied't op ver schillende plaatsen heerlijke plekjes van echt natuursohoon aam In deze liefelijke omgeving heeft zich gister ochtend het trenrig ongeval afge speeld. Het was warm, drukkend warm de wolkenlagen pakten zich al meer en meer op één en eindelijk brak om streeks 11 uur een vreeselijk onweer los. Helle bliksem-schichten schoten door het zwerk Opeens het was 11.25 in den mor gen wordt een vreeselijke slag ge hoordDe bliksem was in het in- fanteriekamp geslagenEen tent werd getroffen en stond in brand. Een geweer, dat zich er in bevond, was vernield, doch dit was niet het eenige onheil. In een viertal omliggende ten ten was eveneens het hemelvuur ge slagen en had daar 14 soldaten getrof fen, allen behoorende tot de landweer- infanterie en allen uit Rotterdam af komstig. Drie der getroffenen waren nogal ernstte gekwetst, doch de ove rigen weren gelukkig licht seerd. De huisgezinnen der ernstig gewon den werden door een officier der land weer uit Rotterdam van de treurige gebeurtenis op de hoogte gesteld. Ik poogde ter bevoegder plaatse de na men der ernstig gekwetsten te weten te komen, doelt men maakte bezwaar mij deze ie verstrekken. Een véél grooter onheil had echter plaats gevonden in het naburige kamp der genietroepen. Ook daar was do bliksem ingeslagen. In een der tenten bevond zich juist een groot aantal manschappeneen 13-tal personen werden daar verwond, gelukkig allen nogal licht, zoodat 7 zich binnen kor ten tijd weer hersteld gevoelden. Een zestal lag echter nog in de ambulan ce. dö,,v-ö,rforgiEtg v'an de gekwetsten. [jury niet naar haar genoegen uitge- Weldra verscheen de dirigearen.devallen was officier vm gezondheid Sa klasse, del Wat nu de reden is geweest, dat dte heer Bartelotti-Rijnders, uit Utrecht, quaes tie weer in het reine is gekomen, met 3 geneesheeren. om de behand- kan het bestuur van de ..Harmonie'1 lende officieren van gezondheid te ad- u beter vertellen dan ik zou kunnen sisteeren idoen, doch ik vermoed, den gedaoh- Bij het bezoek, dat ik hedenavond tengang van haar directeur nagaan- aan het kamp bracht, heerschte er de, „als ons niet de eerste prijzen een bijzondere stilte. Allen waren'worden toegekend, worden wij nam- zéér onder den indruk van het voor-'mer weder lid van den Bond".' gevallene. Een landweerman wees mij op de omstandigheid, dat bij met re genbuien gepaard gaand onweer de tenten een aantrekkingskracht schij nen te vormen voor den bliksem. De lijken der beide ongelukkige slachtoffers zijn nog in het kamp. Een schildwacht staat voor de tent. ROOFVOGELS. 't Is verschrikkelijk, aldus schrijft de „Winterswijksche Courant", hoe op sommige plaatsen in onze gemeen te landbouwers last hebben van ek sters en kraaien, vooral de landbou- .wers, die zich nogal met de kuiken fokkerij bezighouden. De anders zoo schuwe, gevleugelde bandieten wor den in den tijd, dat ook zij hun jon gen groot brengen, allengs vrijer en vrijer .totdat eindelijk hun brutaliteit zóó groot wordt, dat ze het ééne kui ken voor en het andere na van de boe renhoeve wegrooven. Ze kunnen het zelfs niet nalaten, de jonge kippen te verrassen in de schuren. Men verze kert ons, dat jonge hanen, die reeds kraaiden, als buit werden meege voerd naar hunne nesten. Nog sterker spreekt eohter het be richt, ons door een ooggetuige ver- méld, dat een oude, volwassen kip het slachtoffer werd van de gevreesde rooverbende. Voor dat het vervoer een aanvang zou nemen, werd de kip let terlijk uit elkander gescheurd. WERKSTAKING ONDER VEEN ARBEIDERS. In het geheele veen ten zuiden var. het Van Eöhtenskanaal is onder de veenarbeiders eene werkstaking uit gebroken. Een zeer groot aantal pex-sonen ne men er aan dieel. („Tel.") Terk en School NED. HERVORMDE KERK. Beroepen. Te Genkesklooster F. Smid, caaid. te Waldendorp; Te Midwoud ,toez.) J. P. Cannegieter Dz. camid. te Utrecht. Be'dankit. Voor Kluudert door H. J. OMhudis, te Harmeien. ACADEMISCHE EAMENS. LëiJdeu. OanidM'aats-examen in de geneeskunde de heer F. F. Royer; 2e natuurkundig examen, de heer J. H. Wieninga; candiiid/aatsexa/men Godge leerdheid I, de heenen P. Moerman. O. J. van Rootselaar; propaedeutisqh examen geneeskunde de -heeren M. L. van Breemem en J. Th. Nicoliai; doc toraal! examen in de rechtsweten schap de heer A. J. Eildebrandt; le natuurkundig examen de heer N. van der Walllie; groot ambtenaarsexamen voor den Indischen dienst de heer J. H. G. Boisseva/i/n. Sport en Wedstrijden WATERPOLO. ,,H. V. G. B." speelt Zondag te Amsterdam tegen „De Jonge Kam pioen" te Amsterdam. CRICKET. Zondag speelt te Heemstede Rood en Wit tegen Victoria uit Rotter dam. Het is jaren goed gegaan, doch nu, ja, nu is de jury aan hare belofte te kort gekomen en hij zal worden ge straft (de Bond namelijk) metbe danken als lid van den Bond, terwijl ze zullen bewerken', dat nog een vijf- of zestal vereenigingen dit ook zullen doen. Ik vind den gedadhtengang van de „Harmonie" als die van een dwin gerig kind in een groot huishouden, dat steeds 't beste speelgoed voor zich wil hebben, anders Het is te hopen, dat de vereenigr'n- gen uit Haarlem, die zijn aangeslo ten aan den Bond, zullen trachten, dat het dwingerige kind (en welk een groot kindiharen zin dezen keer niet krijgt en op hen rust de v e r p 1 i ch- ti n g, het. hoofdbestuur bijtijds in te lichten van het een en ander. En ten besluite, miinheer Hofmees ter de ridderlijkheid betracht. U acht zich verongelijkt door de uitspraak der jury welnu, het verslag der jury als het verschenen is, in dit blad openbaar gemaakt, opdat ook het publiek wete, wat de knoeierijen zijn die de jury zouden hebben gepleegd, en die een blaaim zouden werpen op den geheelen Bond. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de gastvrijheid, verblijf ik met de meeste hoogachting. Een toehoorder van het concours J. V. INGEZONDEN Tan Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aanspra kelijk. In een andere tent echter waar men aan niets kon merken waarlangs de bliksem zich een weg had gebaand werden twee ongelukkigen door het hemelvuur gedood. De namen van de slachtoffers zijn Bisschop, mili cien der lichting 1901, uit Adorp af komstig, ongehuwd en J. v. d. Wey- den, landweerplichtige uit Maaswiel, gehuwd en vader van. drie kinderen. De ontsteltenis in het kamp was een oogenblik groot. Een soldaat, die op schildwacht stond kreeg van schrik een flauwte. Ook een onderofficier moet nog licht geraakt zijn door den bliksem, doch onmiddellijk werden krachtige maatregelen genomen voor Haarlem, 22 Juni 1906. Geachte Redacteur, Wilt U zoo goed zijn het volgende in uw blad op te nemen Bij voor baat mijn dank. Naar aanleiding van uw berichtje omtrent Vrouwenkiesrecht, wil ik even opmerken, dat het met de be langstelling der Haarlemmers hierin nog zoo slecht niet staat, als het ver slag in het Maandblad deed vermoe den. Van 1 Februari tot 1 Juni 1906 traden 15 nieuwe leden toe en eenige dagen na de vergadering, waaTop de onderwijzeressen geïntroduceerd wa ren, gaf een ttal zich als lid op. Toch is 19 leden we«l eene betrek kelijk kleine aanwinst, als men weet, dat van Februari tot Juni het leden tal van de Vereeniging, dat bijna 1800 bedroeg met 450 vermeerderd werd. Nu de Haarlemmers weten, hoeve- Ie leden telkens toetreden, zullen ze misschien dit goede voorbeeld volgen. Achtend, M. SCHUIT, Seer. V. v. Vr. K. Raamvest 3-5. Haarlem, 22 Juni 1906. M. de R. In uw blad van lieden lees ik een verslagje van de zitting van het Kan tongerecht, waarin is behandeld eene te laat gedane aangifte van geboorte en welk stukje blijkbaar met eenige voorliefde nogal kernachtig wordt be sloten „Men kan het zich in de ooren khoopen^T Het noopt mij ec-hter U even er op attent te maken, dat de wet van 1 Februari 1904 Sts.bl. 25) de gemeén- te-wet bij art, 149 14e en 15e lid zoodanig heeft gewijzigd, dat de Raad de ureni bepaalt ook voor de Zon en feestdagen waarop d'e verschil lende aangiften aan den ambtenaar van den Burgerlijken Stand kunnen worden gedaan, zooa'ls dan ook in Haarlem is geschied. Hoewel ik vermoed, dat uw verslag gever wel niet in aLLe deelen hét juis te zal hebben weergegeven; meende ik U dit toch even te moeten schrijven, ten einde het publiek voor verkeerde gevolgtrekkingen en eventueel© moei lijkheden te vrijwaren. Uw diw. G. J. K. Ik sta in twijfel, of ik op dit stukje moet antwoorden. Verplicht ben ik het zeker niet, wdjl niet ik, maar Z.E.A. de Kantonrechter is aan gevallen. De geachte schrijver is van oordeel, dat ik „met eenige vooi'liefde" den autoriteiten aangeraden heb om dé woorden van den Kantonrechter „in de ooren te knoopen". Van deze voor liefde ben ik mij echter heusc'h niet bewust. Ik achtte dé uitspraak van den Kantonrechter evenwel van zoo veel bellang, dat ik bet mijn taak achtte, déze in die courant te zetten en ze daardoor te doen doordringen tot de personen die het aanging. Wat voor voorliefde men daar in kan zo eken, begrijp ik niet! Inzender komt met de wet in de hand verklaren, dat de bestuurders van den Burgerlijken Stand het recht hebben om de uren van aangifte' te regelen en bijv. niet verplicht zijn om de menschen den geheelen dag in de gelegenheid te stellen om kennis te geven van geboorten. Ik vil het graag gelooven, maar dit is een critiek op de uitspraak van den Kantonrechter, dien ik natuurlijk niet behoef te verdedigen. Tenslotte komt inzender met een kleine hatelijkheid aan mijn adres. Hij vermoedt, dat ik niet in allen dee- te liet juiste zal hebben weergegeven. Hierop kan ik mededeeien, dat de be doelde woorden van den Kantonrech ter door mij letter!ij k zijn weer gegeven hiervan ben ik absoluut ze ker, aangezien ik ze woordelijk heb neergeschreven door middel van Ste nografie. DE VERSLAGGEVER. Burgerlijke Stand BEVALT .FA: 22 Juni. H. E. Kraakv. Bragt, cL H. A- de Kruijf—Waasdorp, d. 23 Juni G. Okhuijsen—Rugfcel, z. J. B. TwisteriingKruger, d. P. M. van Spanje—Ruijsenaars, z. Va- Mijnheer de Redacteur! UEd. zult mij ten zeerste verplich ten onderstaand stukje in uw veelge lezen blad op te nemenbij voorbaat mijn welgemeenden dank. Met belangstelling heb ik de be richten in uw blad gelezen over het concours van Harmonie- en Fanfare korpsen, te Midden Beemster gehou den, doch deel geenszins den gedach- tengang van den heer Hofmeester over de uitspraak der jury. Ik zal mij als leek er niet aan wa gen de uitspraak der jury te critisee- ren, en wil gaarne erkennen, dat „Harmonie" mooi heeft gespeeld en haar muziek even goed was als an ders, dóch was het in de puntjes'? Mij dunkt, de veronderstelling, dat de jury eene afspraak had gemaakt (met of zonder voorkennis van het hoofd bestuur, zoo ja, dan had' het bestuur van de „Harmonie" dit kunnen weten, want zijn president heeft toch zitting in het hoofdbestuur) komt mij te lo gisch voor, omdat, toen eenige jaren geleden alhier het concours is gehou den en „Harmonie" zich een tweede prijs zag toegekend, zij voor den Bond bedankte, omdat de uitspraak van de BENNEBROEK. BevallenM. Th. Smit, geo. lent, z. Getrouwd H. van der Holst en M. Goosen. HEEMSTEDE. Bevallen: J. J. Heemskerk-Zee straten, z. J. M. P. Driessen—Greij- mans. z.A. F. GroenDe Vos, d. C. G. HendriksHageman, d.M, DraijerBergmans, d.G. van Zeelt Thedinga, d. E. M. Schreij »r3— Brun eel, z.M. E. de JongPot, d. OndertrouwdII. J. Kersten en A. H. Bakker; F. J. J. Jansen en A. J. M. v. TulpenMr. M. J. F. P. H. Erens en S. M. J. Bouvij. Overleden P J. van T«i. 13 j.J. Kuiper, 29 j.J. v. d. Aar. 32 j. SCHOTEN. Bevallen S. E. Quaadman—Twisk d. H. SchmidtDe Vries, z. RL van den BoschVan Steenbrugge, d J. P. E. Bestenbreur—Nieuwkerk W. H. van Gend—Ockeioen, d. J. B. OckhuijsenSChreurs, z.M. H. W. J. SoepnelWeetink, d.J. Ruijs—De Graaff, z. Getrouwd J. Roelse en W. J. M. DaaneJ. Sprokholt en A. Hulst. Overleden N. Nauta, 3 wekenJ. B. Torcque, 58 jaar; P. Winkler, Ti maanden. WIJK AAN ZEE EN DUIN. GetrouwdJ. Pletting en D. Los R. Plotting en M. Gooi.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2