Eriest E. E. Ondsciiaiis Een Kb Mé) M. Jessurun Oogarts Beltman Costuumnaaisters Adverlentiën Faillissement. 25 Gld. belooning H.H. Bakkers. Twee Dagmeisjes, R. K. Diftfstboda of Wed. Avondkantoor. een flinke Jongen. Loopjongen galspnhiid om tl slapen Gsm. vrije Slaapkamer Te huur TEHUUR Ter overname Damesfiets Tb Koop: TWEE HOUDEN. TE KOOP REVOLVERSCHOTEN. De Hartenstraat te Amsterdam werd Dou/derdagmiidldiag om een uur of vier opgeschrikt door drie revolverschoten, gevoelgcl door het geroep van moord. Een inwoner in No. 24, een Duitsch pension, liad op een juffrouw in dit pension geschoten, doch haar geluk kig niet geraakt. De man is door de politie medegenomen. ROCKEFELLER. In „Frascati" te Amsterdam, waar heden (Vrijdag) weer tabaksinsohrij- ving was. werd in de laatste dagen in een van de drie grossiersloges, tiogen- over de koffiehuiskamer, op geheim zinnige wijze getimmerd. Op last van een van de bekendste makelaars n tabak alhier werd ei* een eere-zetel geplaatst. Deze moet bestemd zijn geweest voor den Amerikaanschen milliardair Rockefeller, die heden de inschrijving bezoeken zóu. DE MOORD TE EIJSDEN. Het parket te Tongeren heeft Woens dag, na geleid onderzoek door degen- darmen van. Reckheiim, dloeni acres toe ren dei gebroeders G., verdacht van moord op den timmerman C. ILeyen, Zondag j.l. op d!o kermis te Eijsden. Geconfronteerd met het lijk, was de houding der gebroeders G. zoodanig, dat hunne arrestatie gehandhaafd bleef en zij werden opgesloten in de gevangenis. („L. IC") streken in Amerika zijn, geschikt voor landverhuizing. De Nederland se!) e vertegenwoordigers in Amerika zullen hem bij dit onderzoek steun verleenen. (Cenitr.) KIESDISTRICT STEENWIJK. Op 68-jarigen leeftijd is te Steen- wijk overleden de heer dr. H. A. Middendorp, lid van de Provinciale Staten van Overijsel. voor het kies district Steenwijk. De overledene was voorts gedurende tal van jaren lid van den Raad der gemeente Steen- wijk, welk mandaat hij niet langge leden. wegens voortdurende onge steldheid. nederlegdie. GOUDEN RING GEVONDEN. De officier van justitie te Rotter dam maakt bekend, dat in het bezit van F. W. H. Rosemunt. 52 ja/ren, koopman, geb. te Königs-Aue. sedert 22 Maart j.l. gedetineerd, thans ver blijvende in de strafgevangenis te Rotterdam, is gevonden een gouden 14 karaats, niet geheel massieve. 'heo- renring, bovenop gegradeerd met vier sterretjes en in liet midden van die gravure een namaak diamant in cha- ton. Zij die over dien ring, die ver moedelijk van diefstal afkomstig is, inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich tot gameiden officier van justitie te wenden. DE DRIESSENS. Het elfjarig zoontje van de weduwe Driessen. uit Didam, dat Maandag jl. terwijl de moeder afwezig was, door een rijksveldwachter naar Arnhem, is overgebracht, is thans door tusschen- komst van den voogdijraad tijdelijk geplaatst in helt gesticht „InsulaDei" in afwachting van de beschikking dei- rechtbank op liet request van dien raad. strekkende om de moeder uit de voogdij over hare minderjarige kinde ren te ontzetten. („Tel.") BRANDEN. Te Spierdijk (lusschen Hoorn en De Beemster) is de hoeve van R. geheel afgebrand, vermoedelijk door broei van het hooi. BOSCHBRAND. Door een hevigen l>oschbrand zijn nabij Tilburg ongeveer drie hectaren mast en heide vernield. De oorzaak is onbekend. DE REMBRANDTFEESTEN TE AMSTERDAM. Het comité voor het op 17 Juli a. s., ter gelegenheid van de Rean- b ran dtf eesten, in het Vondelpark te houden bloemen-corso doet veel moei te om deelneming te krijgen. Het wil Een Bloemencorso, waar fraaie rij tuigen, typische boerensjeeaen, zwa re vrachtwagens en lichte rijwielen, alle versierd en beladen door Flora zelve, mededingen naar prijzen medailles voor, schoonheid, smaak of eigenaardigheid. Voor dit plan wordt de algemeene deelneming ingeroepen. De afdeeling rijwielen wordt ge organiseerd door de Wielrijders-ver- eeniging Amsterdam en de Haarlem- sche" Wielrijders Vereeniging. KWARTJESVINDERS. De Duitsche ingenieur C. N., ver blijf houdende in een hotel van den eersten rang te Rotterdam, ontmoet te Donderdagmorgen in de Hoofd- steeg, waar hij wandelde, een hem onbekend man, die hem naar den weg vroeg. Hij gaf ten antwoord zelf den weg /niet te 'weten. Met hun beiden, wandelden zij daarop eer straten door, totdat de Duitscher voorsloeg een glas bier 'te gaan drin ken. Thans bleek de onbekende te weten, dat er op de Nieuwehaven een café was, waar men goed Dort- munder schenkt. Zij begaven zich daa'rheen. namen plaats en eenige oogenblikken later verscheen er een derde persoon, die, al spelende met kaarten, die in het café op een feitje lagen, een partijtje wenschte te maken" De gewone kwartjesvin dersstreken werden m practijk ge bracht, met het gevolg, dat de Duit sche ingenieur in een ommezien 240 mark kwijt was. Nu riep hij de hulp der politie in, die den man., het laatst in het café verschenen, medenam naar het politiebureau in de Lange Torenstraat, waar hij bleek te zijn de van ouds welbekende Amsterdam- sche kwartjesvinder D. V. Geld had hij niet bij zich daarmede had de derde man. die den Duitscher op de straat aansprak en medetroonde naar de Nieuwehaven, zich al lang uit de voeten gemaakt. EEN INBREKER GESNAPT. Woensdagavond Iaat werd aan de politie te Rotterdam kennis gegeven, dat men een man 'had zien loopen over het dak van het pakhuispand aan de Coolvest no. 9. aldaar, welke man zich later, liggende in de dak goot, aan de oogen der belangstellen de burgerij trachtte te onttrekken. Het bedoelde pakhuispand in gebruik bij de tabaksfirma K. Schaedtler en Co., werd door de politie omsingeld, doch hoe men ook zocht in het pand zelf en in de omgeving, van den on bekenden inbreker was geen spoor te vinden. Deze had zich om binnen te komen, vermoedelijk laten insluiten in de brandgang loopende achter ge noemd pakhuispand langs de Socië teit Harmonie. De man wachtte zijn schuilplaats het vertrek der po litie af en niet wetende dat er uit het toeziende publiek eenige perso nen waren blijven staan om den af loop af te wachten, sprong hij des nachts om 2 uur <uit een raam der eerste verdieping op de straat, wa nende veilig te zullen ontkomen. De bedoelde burgers echter hadden dit opgemerkt en, hem achtervolgende, wezen zij op den Coolsingel hem aan de politie aan, die hem daarop naar het bureau in de Pauwensteeg bracht Hij bleek te zijn zekere H. M., woon achtig op den Diergaardesingel, ■vroeger jarenlang bij de firma Schaedtler en Co. werkzaam gewe Sporen van braak zijn er in bedoeld pakhuis niet te vinden en er is ook niets ontvreemd. Men vermoedt dat dc aangehoudene medeplichtigen heeft gehad, dis -vergaten het afge sproken signaal te geven, als er on raad was. BEVORDERING VAN LANDVERHUIZING. Pater Van den Eisen, adviseur van den Noord-Br. Clhr. Boerenbond, vertrekt Zaterdag naar Amerika, waar hij minstens 3 maanden denkt te verblijven. Hoofddoel zijner reis is een onderzoek in te stellen of er nog ONGELUKKEN. Al spelende geraakte Woensdagmid dag het driejarig zoontje van den ma chinist bij liet pompstation van de Leeuwarder Waterleiding Maatschap pij te Goutum, in een dier op het ter rein aldaar aanwezige ko-elputten. On danks de spoedig toegeschoten kuip kon de geneesheer niet anders dan den dood const'ateeren. In de rnargarinefabriek der firma Verschure, te Oosterhout, had de ar beider M-, bij het verplaatsen van een flesch vitriool het ongeluk, deze stuk te stootien, waardoor hij den iulhoud over het lichaam kreeg en op verscha lende plaatsen zulke hevige brand wonden bekwam, dat dadelijk genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Men vreest voor zijn léven. HET OVERLIJDEN VAN LUITENANT PAPE. De ..Locomotief" van 2829 Mei, het eenige Inddsdhe blad dat de -mail Donderdag bracht, schrijft het vol gende: „Naar aanleiding van onze berich ten aangaande 'de verwonding van luitenant Pajpe bij :de bestorming van Bonto-Batoe en zijn overlijden, eeni ge dagen later, aan tetanus (spierver. stijivinig, „ld'ean") maakte men er ons opmerkzaam lop, dat tegen tetanus een bijna onfeilbaar geneesmiddel, 'het tetanussmim bestaat. Wij sein den daarom aan onzen correspondent te iMakassar, hem verzoekende te in- formeeren of al dan niet op Celebes 'tetaniusserum voorhanden was ge weest en aangewend was. Onze cor respondent-antwoordde ons heden te- ilegraphisoii: „Luitenant Pape geraakte om 8 uur in den odhtend van 16 Mei gewond; in den nacht van 21 op 22 Mei was een begin van verstoring der kaken merk. baar; Pape Ikon moeilijk slikken. De patiënt bevond ziah toen nog te Enre- kang, waar geen teta-misserum voor handen was. Mij is verzekerd, dat op heel Celebes de geneeskundige dienst geen tetanusserum in voorraad heeft. Op den 22en Mei is Pape overgebracht naar Parepare -en vervolgens naar Makassar waar hij den 25sten aan kwam. „De chef van den geneeskundigen' dienst zal nu tetanusserum aanvra gen. Luitenant Kiès heeft op zich gie- nomen de familie -uitvoerig in te lich ten." Uit dit telegram blijkt dus dat de geneeskundige dienst op Celebes niet over tetanusserum beschikte ofschoon tetanus zich zeer licht kan voordoen bij verwondingen te velde. Op heel Celebes was dit geneesmiddel niet voorhanden Thans zal 't worden aan gevraagd. Maar hoogstwaarschijnlijk zou het leven van den jeugdigen offi cier Pape behouden zijn gebleven (hij was slechts licht gewond als bij de uitrusting van den geneeskun digen dienst het tetanusserum niet vergeten was! Is hier een schrome lijke fout begaan bij de uitrusting? De deskundigen izullen op deze vraag moeten antwoorden." bedrijf meer en meer op den achter grond geraakt is.Ook de prijzen der wol zijn heel goed te noemen. Hier voor besteedt mem thans f 1.25 a 1.33 per kilogram. Vooral vroeger was het schapen scheren niet alleen een heeïe drukte, maar werd deze dag tevens als een feestdag beschouwd. Dat hierbij de flesoh niet vergeten werd, laat zich begrijipen. Steeds was het gewoonte om bij deze gelegenheid jenever met stroop te drinken. Was het werk eenmaal af geloopen. waarbij de -buren elkander gratis hulp ver leenden, dan vereenigde men zich aan een gemeensdhappelijken disch om zdcih aan aardappelen met zoutevisdh en vervolgens aan dikke rijst te goed te doen, terwijl, na een flink middag dutje, het overige gedeelte van den dag besteed werd om een wandeling over de boerderij te maken. Om de wol zoo zuiver mogelijk te doen zijn, moeten de schapen eenige diagen vóór het scheren gewiasschen worden, wat gewoonlijk in een beelk of kolk plaats heeft. Met het oog op het gewicht der wol, is het van be lang na het wasschen niet. al te spoe dfig tot scheren over te gaan, aange zien door de vetafscheiding der die ren. de wol zwaarder wordt INTERNATIONALE BAKKERIJ TENTOONSTELLING. Bijzondere wedstrijd no. 8 voor de mooiste inzending Fransdhe brooden (stokken), minstens 5 stuks, niet klei ner dan 1 en niet grooter dan 2 M., voor welken een gouden, een verguld zilveren, een zilveren en een bronzen medaille werden uitgeloofd door den heer J. J. Nije, Amsterdam le. prijs, gouden med. W. .T. Heinemann Utrechtschestraat 61. Amsterdam; 2e prijs, verguld zil-v. med. Modelbakke rij van H. Franken Jr. Fritz W. Lu cas en Wed. E. A. Rekers 3e prijs, zilveren med. W. Renout Jr.. Spui straat 184. Amsterdam 4e prijs bron zen med. de Vereeniging De Bakkers zonen. Bijz. wedstr. no. 9 van de mooiste, lekkerste en minst droge Hollamd- sche tulband (onbestoven), minstens 2 stuks, le prijs verguld zilveren med. A. A. Stuurman Deventer2e prijs zilveren med. F. W. Kroger Kalk markt 2. Amsterdam; 3e prijs bron zen med. De Modelbakkerij van H. Franken Jr., Fritz W. Lucas en Wed. E. A. Rekers. DE FUSIE VEROORDEELD. Zooals bekend is in de laatste tien jaren eene beweging gaande geweest om te komen tot samensmelting der officierskaders van het Nederland se he en het Indische leger. Er is zelfs eene staatscommissie voor be noemd geweest Wij hebben, schrijft 't Hbld.' het denkbeeld steeds bestreden hoofdza kelijk uit overweging dat een leger zijn eigen officieren noodig heeft, dio weten wat zij met hunne sol daten kunnen doenwij kunnen ons niet voorstellen, dat het goed zoude kunnen gaan als men een korps (Europeesche, Amboineo-sche, inland- sche) soldaten deed aanvoeren door tijdelijk ui-t Nederland aangevoerde officierenevenmin, als men bij het Nederlandsche leger een zeer be langrijk gebruik maakte van offi cieren die in Indië, niet op betere of op slechtere, maar zeker op and re wijze hebben leeren dienen, met de soldaten hebben leeren omgaan. Tot ons genoegen zien wij deze meening bevestigd door eene opmer king van de Tweede Kamer (voorloo- pig verslag op het wetsontwerp tot reorganisatie van het korps mari niers), aldus luidende „Men meende er op te moeten wijzen, dat het korps, dat geen eigen officieren heeft, noodwendig zijn ka rakter moet verliezen en ten doode is opgeschreven. Het is toch niet te verwachten, dat de koirpsgeest die er naar doot- streven den naam van het korps hoog te houden en zoodoende goede militaire eigenschappen kweekt zich krachtig zal doen gevoelen bij officieren, die niet in het bijzonder \oor het korps zijn opgeleid endaar- bij slechts tijdelijk dienst doen. Het ontbreken van den korpsgeest bij de officieren de leiders, zal natuurlijk niet zonder invloed kunnen blijven op de onderofficieren en de man schappen." Mei deze zeker juiste uitspraak schijnt ons het denkbeeld der fusie afdoende veroordeeld. Marktnieuws HOOFDDORP. G r a a n m a r k t. I Aangeboden een partij tanve, 7.10-7.40. Stoomvaartberichten uur. Den tweeden dag hield hij iets OVERLEDEN kleiner gemiddelde snelheid, maar 29 Juni. P. v. d. Zeeuw, 4 d, soms reed hij nog harder. Zoo had Luitesteeg. zijn wagen aan liet eind van de eer ste ronde de ongeloofelijke vaart van 148 K.M. in het uur, en van de tweede j ronde 146.5 K.M. Een hardien strijd werd er gestre den om de tweede plaats tusschen j een Franschiman en een Italiaan-j Clément op een Baya.rd-Clément Nazarro op een Fiat. Inde 10deronde kwam tLefce voor Clément, ma-ar deze ging Nazarro weer voorbij, terwijl de ze een nieuwen band aanlegde. Aan het eind der tweede ronde had Nazar ro Clément weer ingehaald, en hij bleef hem voor. De uitslag van den gehealen wed strijd (de twee dagen) is1. Sisz (Renault, 105 p.p.) in 12 u. 14 min. 7 sec. 2 Nazarro (Fiat, 110 p.p.) in 12 n. 46 min. 26 sec. 3. Clément (Bay- ard-Clément, 125 p.p.) in 12 u. 49 m. 46 sec. De baan was ruim 1238 K.M. Een' ongeluk is gebeurd met een Panhard-Levassor-wagen, die omkan telde. Teste, de berijder, brak zijn dij. Leger en Vloot Er biedt zich aan een net R. K. BURGER MEISJE, van 23 jaar, in een stil gezin, liefst als ineid-alleen. Brieven onder No. 9401 Bur. Haarl. Dagblad. werden voor ge ruimen tijd DIRECT gevraagd. Groote Houtstraat 148 rood. Het st. Ceram arriveerde 28 Juni van Batavia te Sydney. Het st. Koning Willem I, van Ba taria naar Amsterdam, vertrok 27 Jnni van Port-Said. Het st. Ophir, van Rotterdam naar Java, arriveerde 27 Juni te Padang. Het stoomschip Wilis, van Java naar Rotterdam, passeerde 28 Jun! n.m. 3 uur Ouessant en wordt 29 Juni 's avonds binnen verwacht. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 Juni van Genua. GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk; een net, fatsoenlijk W.ISfK, F.G., leeftijd 20 22 jaar. voor dag en nacht. Zich persoonlijk te vervoegen: Breestraat 4, Beverwijk. Een nette Weduwe vraagt aan huis eenige nette Dienst boden- of Burger-wasschen, nat of droog thuis to bezorgen. Br., No. 9390, bur. v. d. blad. Hr. Ms. FRIESLAND EN TROMP. Hr. Ms. pantscrdekschip Friesland vertrekt vermoedelijk i2 Juii van N'eu- wediep naar Spitsbergen lot het in orde brengen der in verval zijnde gra ven van daar begraven liggende Ne derlanders. Hr. Ms. pantserdekschip Tromp zal de internationale zeilwedstrijden te San Sebastian- bijwonen en daartoe 13 Juli van Nieuwedïiep vertrekken. Rechtszaken LANDBOUW-ENQUETE- COMMISSIE. De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, <mr. Veegens, zal Zaterdag 7 Juli a. s. in de Treves- zaal te Den Haag, installeeren de de zer dagen ingestelde landbouw-en- quêtecommissïe. SCHAPEN SCHEREN. Men schrijft uit Barneveld aan 't „Handelsblad": Het schapenscheren behoort -in deze streken voor dit jaar weer tot het verledene. In vergelijking met vroe ger worden thans echter slechts wei nig schapen door de landbouwer-s meer gehouden. Mochten voorheen deze beesten op geen enkele boerderij van beteekenis ontbreken, tihans wor den ze nog slechts bij enkele boeren aangetroffen. Toch is men het er al gemeen over eens, dat schapenmest een dei' krachtigste mestisoorten is, die bestaan, terwijl de prijzen der scha pen de laatste jaren bepaald hoog te noemen zijn, zoodat Ihet voor de land- bouwers zeer jammer genoemd mag worden, 'dat deze tak van landbouw- Sport en Wedstrijden ZWEMMEN. Het programma van den Neder- landschen Zwembond vermeldt voor Zondag de volgende competitiewed strijden (waterpolo) Eerste klasse afdeelingH. V. G. B.—A. Z. te HaarlemL. Z. C.—de Jonge Kampioen te Leiden. Tweede klasse afdeeling H. V. G. B IIR.- Z. C. te Haarlem. GYMNASTIEK. Betreffende de op 7 en 8 Juli te Zaandam te houden gymnastiekfees- ten van het gewest Noord-Holland kan nog worden medegedeeld, dat voor het waterfeest op 7 Juli mede werking hebben toegezegd de zang- vereenigingen Excelsior (Zaandam), Dan. de Lange (Koog a/d. Zaan) e>n Joh. H. Verhulst (Kïommenie). Dat waterfeest op de Voor- en Ach- terzaan ondervindt van allerlei zij den groote sympathie en steun er belooft bij gunstig weder het glans punt van den eersten feestavond te zullen worden. Zaterdag 7 Juli zal 's middags half twee een optocht van ongeveer 1000 turners door de stad worden gehou den en 's avonds half negen een Ve- netiaansche fakkeloptocht van leer lingen der hoogere burgerschool. AUTOMOBILISME. Sisz, die met zijn Renauilt-wagen den prijs in dien Franschan. wedstrijd gewonnen beeft, reed gelijk men weet op den eersten dag gedurende den rit van bijna zes uur met een gemiddel de snelheid van ruim 107 K.M. in het SMAADSCHRIFT. De 4e (kamer der 'Rechtbank te Am sterdam veroordeelde den arts Dirk Pool, te Sloten (N.-H.), wegens smaad den wethouder dier gemeente Jac. Joh®. Reynie-rse aangedaan, in „Het Volksdagblad", tot 100 boete. -•*- VALSCHE MUNTER. Het gerechtshof te Arnhem veroor deelde F. J. H.. te Lonneker, wegens het maken van valsche munt tot 2 jaar en 6 maanden. Financieele berichten MAATSCHAPPIJ TOT EXPL. VAN STAATSSPOORWEGEN. In de Donderdag gehouden alge meene vergadering van aandeelhou ders der maatschappij werden het jaarverslag, de balans en de winst en verliesrekening, waarvan reeds vroeger een overzicht is gegeven, met algemeene stemmen goedgekeurd. De aan de beurt van aftreding zijnde commissarissen, de heer en mr. L. A. W. Regout, mr. J. H. Geertsema Czn. en G. A. baron Tindal, wierden herko zen. Bij vonnis van de Arrondissement^ Rechtbank te Haarlem, dd. 26 Juni 1906, is JOHANNES MAAS, Boekbin der, wonende te Haarlem, verklaard in staat van faillissement, met be noeming van den EdeLAchtbaren Heer Mr. J. D. PASTEUR, tot Rechter commissaris, en van den onderge- teekende, Advocaat en Procureur, kantoor houdende Kruisweg 21. te Haarlem tot Curator. De Curator, Mr. A. H. J. MEREINS. D en net burgermeisje biedt zich aan als Ver-stelnaaister, Ook niet ongenegen uit strijken te gaan. Brieven onder No. 9384 Bur. Haarl. Dagblad. b. z. a, voor assistentie houding of bij kinderen. Br., No. 9393, bur. v. d an demgene, die een net persoon, v.z. van g. g„ aan een vaste en de gelijke betrekking kan helpen. Br., No. 9S92, bur. v. d. blad. Direct gevraagd een bekwaam Schosnmakerskaeeht. tegen hoog loon. Adres C. DE VRIES Haltestraat, Zand-roort. e schuldeischers in de onder het voorrecht van boedelbeschrij ving aim vaarde nalatenschap Mevrouw S. A. VAN EEM, Wed. van den Heer J. GROENEWEGEN. ge woond hebbende te Haarlem Kruis weg 31 en aldaar overleden 8 Janua ri 1906, worden OPGEROEPEN, om op WOENSDAG 11 JULI 1906, 's voor middags 11 uur. te verschijnen ten kantore van Notaris J. RATELBAND, Nassaustraat 18, te Haarlem, tot het aanhooren der rekening en verant woording van het beheer over voor melde nalatenschap en, Indien geen verzet plaats heeft, tot het ontvan gen hunner vorderingen, voorzoover het bedrag dier nalatenschap toerei kend zal zijn. b. z. a.een Bakkerskar., om zeifst. op van te treden, liefst bij Wed., P. G. Ook met koek- en banketbakkerij op de hoogte. Br., No. 9395, bur. v. d. blad. Laatste Berichten Sp oor w eg werken. Thans is men begonnen de bogen te plaatsen voor de kap tusschen Jans en Kruiswegde grond onder de Kruisweg-viaduct is belangrijk afge graven, zoodat de straat daar ter plaatse een heel eand lager komt te liggen, dan het nu het geval is. Vermist. Da commissaris van politie alhier verzoekt namens zijne ouders de op sporing van Cornells Bonte oud 16 jaar. wonende Generaal Bothastiraat no. 67. Men vreest, dat hem een on geluk is overkomen. Zijn signale ment is tamelijk lang. blond, ge kleed met bruine pas, sporthemd met roode streepen. pilow broek en jockey pet. KANTONGERECHT. Kinderwetten' Naar wij vernemen werden deze week voor loet kantongerecht weder eenig ezakeu behiandteld betreffende de „Kinderwetten". De beha.ndeMnig geschiedde in: tegen woordigheid' der ouders en met geslo ten deuren. In zeven zaken, waarin een dertien tal jeugdige knapen betrokken waren, werd vonnis gewezen. W. B. te Wijk aan Zee, wieai ten laste gelegd was, dat hij in gesloten jachttijd vied vervoerd had. werd veroordeeld tot straf van berisping met 1 jaar proeftijd voor de straf van plaatsing in een tuohtsohool voor den tijd van 3 maanden. H. B. en H. H. te Haarlem werden wegens straatschenderij veroordeeld tot de straf van berisping met 1 jaar proeftijd voor de straf van plaatsing in een tuchtschool voor don tijd van 3 maanden. G. L. G. R„ A. A. van H.. C. K. J. C. v. d. A„ W.H. v. B„ C. van S. C. W., H. A. en J. C. A„ allen wo nende te Haarlem, werden wegens straatschenderij (de een had met stiee- nen geworpen, de ander met slijk, weer een ander met stukken hout in een beplanten tuin, en een die met een stok tegen een zonnescherm ge slagen had) veroordeeld tot de straf van berisping. De veroordeelden zulleh tegen den 18den Juli e.k„ nam. 2 uur, worden opgeroepen, als wanneer zij de straf fen van berisping zullen ontvangen waarbij hunne ouders volgens de wet zullen worden uitgenoodigd tegen woordig te zijn. (Ongecorrigeerd). Kerk en School aan de tiheol. school te Kampen, voor het semi-candldaats- examen in de theologie, de heeren H. W. Nieuwhuis, J. H. Rietberg, C. H. Elzenga en II. Jansen. Burgerlijke Stand BEVALLEN 28 Juni. M. J. Meijer—De Mon, z. A. M. SoellaartRobin, z. A. P. H. van Goer—Meys, d. R. Passchier— Pot, d. 29 Juni. E. H. C. Faber- Eijssen, d. 1 A i'ta, is tot 3 Juli afwezig. is Zaterdag a f -sur ezi g. Tandarts, is tot IS Juli afwezig. j. i f. ra f zal na IQ Juli vooreemgen tijd niet te consuitee ren zijn. gevraagd. Scheepmakersdijk No. 55, tegen hoog loon. Tegen 1 Augustus gevraagd één omtrek Schotersingel en één om trek Schouwtjeslaan. Loon 1.25. Zich aan te melden Schouwtjeslaan 11 Een net Burgermeisje BIEDT ZICH AAN om dagelijks te komen helpen bij deftige families. Geheel zelfstandig kunnende optre den. goed bekend' met koken. Ook niet ongenegen voor noodhulp te gaan. Brieven onder No. 9400 Bur. Haarl. Dagblad. Bekwam© Taüle- ©n Rokkenwerksters kunnen direct GEPLAATST worden benevens gevorderde LEERLINGEN, bij Art et Modes, Wilhelm inastr. 59. Een Weduwnaar, 46 jaar oud, wenscht in kennis te komen meteei z. k„ ongeveer denzelfden leeftijd. Br. onder No. 9398 Bur. v. d. blad. EEN AANKOMENDE Kleermaker gevraagd of Naaister, Leidsche Plein 24 rood. Gevraagd tegen 1 Aug. voor klein gezin, om mee naar Antwerpen te gaan, eene nette DIENSTBODE, P. G., Loon enz. nader overeen te komen. Zich te vervoegen Roosveldstr. 54, 's avonds 7—9. of per brief. bevraagd een vertrouwd persoon, om bestellin gen bij winkeliers op te nemen en te bezorgen, tegen provisie. Bij geble ken geschiktheid vast salaris. Goed verkooper. Br. met opgave van leeft., tegenw. werkkring en zeer goede ref onder No. 9386 Bur. Haarl. Dagblad. Iemand, de avonduren Vrij heb bende, zoekt een Hoog salaris geen vereischte. Brieven onder No. 9397 Bur. Haarl. Dagbl. GEVRAAGD N. VAN THIJN Houtstraat 10. en Zonen. Groofe Wed. J.LEUPEN&Zoon gevraagd. Nette gelegenheid aangeboden voor Kost en Inwoning met gebruik van vrije kamer, ook ge schikt voor 2 vrienden. Adres Kleine Houtstraat 32 rood. Een BURGER MEISJE vraagt bij nette menschen, P. G., omtrek Hout of Kampersingel. Brieven onder No. 9399 Bur. Haarl. Dagblad. AANGEBODEN op netten- stand, voor fatsoenlijk persoon, ƒ1.50 per week. AdresRipperdastraat 22 rood, aan de Parklaan. een ruim en net BOVENHUIS, van al le gem. voorz., ƒ3 P-W- Te bevragen bij H. VELDHUISEN, Turfmarkt een VRIJ HUISJE, voorzien van Gas- en Waterleiding, gelegen So* phiastraat. Huurprijs ƒ1.70 p. w. Tê bevragen Burgwal 39. een flink VROUWENZAAKJE in Huishoudelijke Artikelenzeer bil lijk. Brieven onder No. 9396 Bureau Haarl. Dagblad. Ter overname aangeboden een Xist TimmirgsraBdschap. prijs ƒ15.—. Adres: Kamperstraat 33rood. Iemand, de avonodouoreono ooooo TE KOOP. goed onderhouden en uitmuntenden staat. Adres Brouwerskade 29 zw. Wegens plaatsgebrek uit de hand te koop een solied Biüard met toebehooren. Te bezichtigen Smedestraat 35. 1 Chow Chow, reu, 11/2 jaar oud, en 1 Boston-terrier, reu, 4 jaar oud. Te bevragen bij dén Inspecteur van Po litie te Bloemendaab wat ONGEREGELD MEUBILAIR. Te zien en te bevragen P r'msenhofstraat no. 10, Zanüvoort.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3