NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7065 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. dinsdag 10 juli 1906 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: pep drie maanden: llliL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor Haarlem a Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; rranco per post door Nederland1-6550 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Geïllustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem' 0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. t.de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitc Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 10 JULI. T e y e r"s S t i' c üi t a n g. Rem- brandt-tento cmsteliling. DeKr oon. Concert, Hongaarsch Quartett, 8 uur. Brongebouw. Conceit, 8 uur. St. B a v o. Orgelbespeling, 1—2 u. OM ONS HEEN CCCXLI. RBMBRANDTVEREERING. Albert Halm, de bekende teeke- naar, die voor liet Volk en de Hol- landsche Revue politieke platen le vert, heeft zijn teekenstift dezen keer, buiten alle politiek om, gebruikt om eens een loopje te nemen met deRem- brandtvereering van deze dagen. Het Land van Rembrandt heeft bij met een herinnering aan een bekend werk, zijn boekje gedoopt, dat uit plaatjes met praatjes is sa mengesteld. De omslag geeft een schemerachtig beeld van den grooten schilder, met een fel roeden achtergrond als van vuurwerk, een symbolieke voorstel ling van de aanstaande feesten. En bet eerste gedichtje geeft al dadelijk den toon, waarin het boekje geschre ven is. Liefhebbers kunnen het zin gen, 't is op de klassieke wij.s van Tolhuis k i e 1 e k i e 1 e 'ki e 1 e hopsasa. Als 't Juli is eu Zuidewind En de dag is goed geweest, Zéit de burgerman tot vrouw en kind, „Kom, nou naar 't Rembrandtfeest." Verlichting, vuurwerk en muziek, En dan naar een café, Dót is voor driekwart van 't publiek, Het Rembrandt-jufoilé Rembrandt, Rembrandt, Rembrandt, Kiele kiele Rembrandt, Kiele kiele hopsasa. Rembrandt, Rembrandt, Rembrandt, Kiele kiele Rembrandt, Kiele kiele falderaldera. Kom dan Nederland, kom dan Nederland kom. Eéns in driehonderd jaar, Begrijpt ge Rembrandt maar. Kom dan Nederland, kom dan Nederland kom Eéns in driehonderd jaar, Begrijpt ge Rembrandt maar. De pit van dit gedicht-, waarbij een reuzenbeeld van Rembrandt getee- kend is, waar kleine poppetjes om heen dansen, de pit van het gedicht ligt natuurlijk in de twee laatstere gels. De ongenoemde dichter (is het misschien Hahn zelf?) spot er mee, dat we ons bij zoo'n gelegenheid zoo opwinden voor Rembrandt, aan wien we anders, wil hij maar zeggen, in 't geheel niet denken. Ja, 't is den menschen moeilijk naar den zin te maken. Maken we, dat wil zeggen maken leeken op kunstgebied, zich voor den grooten schilder eens een enkelen keer warm, dan komt Hahn dat belachelijk ma ken, en doen we alsof Rembrandt ons de kou dé kleeren niet raakt, dan wordt er door schilders en kunstken ners smalend gesproken over 't dom me publiek, dat den naam van Rem brandt nauwelijks kent. Wat zouden wij arme leeken dan tocli moeten doen, om iedereen te bevredigen El- ken dag, liefst op een vast uur, plech tig uitroepen,,ik vereer Rembrandt als onze grootste Nedetrlandscbe schilder't Zou uitvoerbaar wezen, wanneer ook niet Frans Hals en Ge rard1 Dou en zooveel anderen een Vergelijken tol van onze vaderland- sche dankbaarheid kwamen beffen. En wanneer we daaraan eenmaal be ginnen, vragen allicht onze vroegere zeehelden, de Ruijter, Tromp, Everi- sen, van wie de meesten onzer ook niet veel weten, onze aandacht en dan k-omen de dichters uit vroeger dagen aan de beurt, die we tegenwoordig ook niet meer lezen, Vondel en Vader Cats en Staring. Is het nu niet wat veel gevergd, om altijd maar het oog gevestigd te hou den op al deze grootheden van vroe- geren tijd en is 't eigenlijk al niet voldoende, dat we Rembrandts naam en een paar van zijn mooiste stuk ken kennen, zonder daarom nu juist een volledigen catalogus van zijn weiken in ons hoofd te hebben Kom, kom, voor dergelijke, diepere wetenschap hebben we immers de kunstkenners en de boeken, die we van tijd tot tijd raadplegen, als we ze noodig hebben. Dat bet Neder- landsche volk driehonderd jaar in Makenden geestdrift voor Rembrandt zou verkeerd hebben, is niet te ver gen. 't Is a.1 meoi, dat er bij dezen keer eens door 't beele land aan hem gedacht wordt. Waarmee ik niet zeggen wil, dat er in Hahns boekje geen goede din gen staan. Hij drijft aardig den spot met de dwaasheid', om aan allerlei dingen, die met het jubilé niets te maken hebben, den naam van Rem brandt te geven. Met de laatste Rembrandtspeecb Klim ik op mijn Rembrandtfiets, Ontsteek aan mijn Rembrandtlan- taarn Eén van m'n Rembrandtsigaren. Rembrandtpet op Rembrandtlokkeh, Aan m'n kuiten Rembrandtsokken, Dan zie ik op mijn Rembrandtuur- werk. Dat 't tijd wordt voor 't Rembrandt- vuurwerk. O, wat 'n menschen voor Rembrandt- theater, Dat belooft morgen 'n Rembrandt- kater, Nog even 'n biertje op 't Rembrandt- plein En dan kan ik héélegaar van Rem brandt zijn Overdreven, zegt U. Volstrekt niet. Heb ik niet onlangs gelezen van een Rembrandttaart, die in den handel gebracht was of zou worden? Een heel aardige prent -is de teeke- ning Museum-idylle. Vóór het por- trent van Elisabeth Bas, een kloeke vrouw, zooals men uit de afbeeldin gen wel weet, zit op een canapé een tweetal bewonderend te stareneen schilder, met een onverschilligen hoed op en een afhangende pijptus- schen zijn tanden, naast ©en modern meisje met een lorgnet, mager als een talhout met tering. Op canapé Zit naast 't modieuse snobje 't Teer anaemiscb, ethisch popje, Te smelten voor de Weduw Bas. 't Was vroeger toch een stoerder ras, Dan die twee. 't Popje zee: O, wat een gloed en wat een verve Legde Rembrandt in zijn verven, En 't snobje zuchtte„Oh, superbe Rembrandt zien en dan te sterven Onderwijl denkt bij zichzelven De zaalsuppoost„Pas kwart na elven" en legt er een knoop bovenop, die ik den lezer bespaar. Tusscben de aanstellerij van het tweetal bewonderaars en de nuchtere gedachte van den wachter, dat er maar zoo weinig van zijn saaien dag om is, heeft de dichter aldus een te genstelling gemaakt van werkelijk komische kracht. Natuurlijk moeten ook de driekleu ren-reproducties, waaraan verschil lende kunstkenners dan wel een ver woeden baat gezworen hebben, het ontgelden. De plaat stelt voor presi dent en secretaris van bet Rembrandt- comité, prof. Dake en Gerhard, bezig om samen in de Jordaan (Driekleuren- drukken te verkoopen. Op den wa gen staat een bordjeHallo, hallo, de nationale hulde. Maakt voort 1! Anders gaat alles naar Duitscbland. Hallo, hallo Gerhard en Dake zingend Moowje kleure, moowje printe, Mense kom nou met je cinte, 't Mot alles weg. 't is te geef. Wie isser, die nou nog geen Rem brandt heef Koope mot je, koope zul je 'n Moowje Rembrandt-portefulje, -Of in 'n laisïe, dat staat sjiek, 't Is alles echte namaak-Rem- brandtiek. Jordaansche Kom vent, loop deur nou met je praatjies, Bla-if varame laif met je lekre plaat- jies. Kom vent, loop deur nou met je bocb, Wij mense kraige margerien genog." De Rembrandt-huldigers moeten nog een veer laten in een ander ge dichtje Eten krans in de hand stapt de prae- ses vooraan, Daarachter de verdere leden, 't Is beden voor de eerste maal, Dat zij 't Museum betreden. Schuifelend, weifelend komen zij voor D' „Anatomische les" van Backer. Dit stuk roept bi} de huldigersschaar Een vage herinnering wakker. „Anatomische les? Anatomische les? Dat moet toch van Rembrandt wezen En de praeses begint met vaste stem Zijn lofdicht op Rembrandt te lezen. •Dé krans in de hand' staat de praeses vooraan, En om hem de verdere leden, 't Is beden voor de eerste maal, Dat zij 't Museum betreden. De ironie ligt er dik op. 't Was niet noodig geweest, dat Hahn op bet prentje een suppoost teekent, die de Commissie -wij-st op 't schilderij waar ze moet wezen. Er zijn nog verschillende andere plaatjes en versjes in het boekje, de meeste prentjes knap ge teekend. Er is op dit oogenblik wel veel over Rem brandt te koop, maar dit is zeker niemand beeft de litteratuur -van den dag compleet, die zich bet aardige boekje van Hahn niet heeft aange schaft. J. C. P. Buïtenlandsch Overzicht UIT RUSLAND. In de golf van Finland beeft men drijvende mijnen gevonden. Men ver moedt, dat deze ten doel hadden bet KEIZERLIJKE JACHT IN DE LUCHT TE LATEN VLIEGEN en het gevolg zijn van een reeds lang te voren beraamd complot. De Tsaar beeft zijn voorgenomen reis uitge steld. Er zal nu wel een ander ministerie komen. Zelfs generaal Trepoff is er ■voor. De generaal verklaarde in een interview dat hij voor een ministerie is, samengesteld uit de gematigde elementen van de Doema, omdat de rust van bet land dit dringend eischt. Op bet oogenblik, zoo zeide bij, is de Doema slechts een revolu- tionnair middelpunt. De geruchten over ontevredenheid in bet leger sprak hij beslist tegen. Hoe de toestand overigens in Rus land is, blijkt genoeg uit het volgend berichtje De Poolsche socialistische partij verklaart in eene proclamatie, dat, zoo de staat van beleg niet wordt op geheven, de politie te Warschau tot den laatsten man zal vermoord wor den. De moorden duren werkelijk voort. Zeventien officieren van politie, door schrik bevangen, hebben bun ontslag genomen. De correspondent van de Times te Petersburg seint nog nader over de vergadering van de Doema van Vrij dag, waarin de beraadslaging plaats bad over het door de regeering ge vraagde crediet van 125 millioen ten behoeve van de noodlijdenden. Na de redevoering van Kokoftsof narn prof. Jollos bet woord, die bij de werkliedenpartij aangesloten is. Hij gaf te kennen dat uit de rede van den minister volstrekt geen neiging bleek om een politiek van bezuiniging te volgen. Men kan bijvoorbeeld op de begrooting van binnenlandsche zaken een post van ongeveer 25 mil lioen roebel -vinden voor uitbreiding van de politie Van links wordt geroepen Daar voor wordt dus het geld besteed Na een korte toespraak van Rodii- sjef, die vond, dat het ministerie maar één ding doen kon aftreden, verliet Kokoftsof de tribune en de zaal, alweer te midden van een groot kabaal, erunam de Doema bet amen dement van Herzenstein aan. Dit strekte om alvast 15 millioen in plaats van de gevraagde 50 millioen voor de noodlijdenden toe te staan de rest moest maar uit bezuinigin gen op de begrooting gevonden wor den. Een amendement van socialisti sche zijde, om 50 millioen beschik baar te stellen door opheffing van de politie, en het gebruik van inkomsten uit de domeinen enz., werd verwor pen. Een droevige rechtszaak herinnert aan den Japanstófin oorlog. Admiraal Rodjestvensky nl. is door de rechtbank schuldig verklaard en geheel aansprakelijk gesteld voor de overgave van de torpedoboot „Bedo- vy", op welke bij overging na het zinken van zijn vlaggeschip de „lvniaz Suaroff" in den slag van Tsoesjima.- De admiraal verzocht om de zwaar ste strafden dood. UIT FRANKRIJK. Het Dryfus-proces loopt nu ten ein de. Dreyfus' advocaat, mr. Mornard, beeft vernietiging van bet 'vonnis van Rennes gevraagd, zonder ver wijzing naar een nieuwen krijgs raad. Hij oordeelde, dat het Hof van Cas satie zelve uitspraak moest doen. Het Hof ging daarop in Raadkamer en zad Dinsdag of Woensdag bet von- Ms vellen. UIT ENGELAND. In bet Engelscbe parlement werden dezer dagen leelijke noten gekraakt over Koning Leopold's Congo-beledd. Door sir G. Parker werd de Congo- kwestie ter sprake gebracht, bij de behandeling van den begrootingspost voor sir Edward Grey's departement. Deze conservatieve afgevaardigde •viel tamelijk brusk op Koning Leo pold aan. De souverein van den Congo-staat heeft het vertrouwen dei' Europee- sche mogendheden beschaamd, riep Parker. Geen enkele belofte omtrent de ontwikkeling van den Congo, in 'bet belang der inboorlingen en van den internationalen handel, is door hem nagekomen. Zijne Majesteit ontkent feitelijk bet- Britsche recht van tusschenkomst. Wat koning Leopold slechts interes seert, is de zorg, dat voldoende rub ber door de inboorlingen .wordt opge bracht zoodat handelsvennootschap pen in drie jaren een winst van 680.000 konden maken met een kapi taal van 40.000 pd. sl. „Deze philan- tropische gentleman had de stout moedigheid, het ontzaglijke Congo- gebied voor zich en zijne nakomelin gen in te palmen en anderen mogend heden toe te repen„Blijft er af met. uw handen", ofschoon het gebied zijn eigendom niet was". Aldus sir Parken-. De Iersche afgevaardigde Mc Kean verdedigde den koning der Belgen tegen dien aanval. In de „Quarterly Review" voor Jan. was erkend ge worden, dat Leopold uit zijn eigen zak Stanley's expeditie door Cen- traal-Afrika en de ontwikkeling van den Congo had betaald, zonder dat is gebleken, dat die kosten hem te rug betaald zijn geworden. En Mc Kean bestreed bet recht van inter ventie, vooral op billijkheidsgron- den. Het billijksheidsbeginsel eischt, dat wie anderen beschuldigt zelf on bezoedelde handen moet hebben. En kan dit van Engeland worden ge zegd? Bestaan er in de wereld niet plaat sen als Egypte, Natal en Ierland? „Groote God", riep hij uit, „is er één land, welks banden zoo bezoedeld zijn als die van Engeland? Een na tie. die een genie voor landrooverij heeft, zou zich met de Congo-kwestle bemoeien Geen wonder, dat de Engelschen over heel de wereld als phariseeërs en philistijnen worden beschouwd. Spreek me van despotis me. Ik zou liever de autocratie van koning Leopold in Ierland hebben, dan de opgeblazen constitutie van dit land. DE CONVENTIE VAN GENèVE is thans gewijzigd goedgekeurd en geteekend. In de vergadering werd de wensch uitgesproken, dat, indien de omstan digheden het toestaan. de mo gendheden de geschillen, wel ke tusschen hen in vredestijd over de uitlegging der Conventie mochten verrijzen, aan de beslissing van bet Hof van Arbitrage in Den Haag zullen onderwerpen. Toen men daarna tot stemming overging, werd dit laatste voorstel door al de afgevaardigden, behalve door die van Korea. Engeland c-n Ja pan goedgekeurd. Stadsnieuws B\ a k k e r i j-t entoons telling. Hieronder laten we nog e enige be kroningen van stadgeaiootc-n volgen, die gedeeltelijk reeds in ons vorig nummer waren vermeld: Door eene foutieve opgave dienen zij echter voor verbetering. Buiten mededinging ingezonden: Droste en Co., N. V. Cacao- en Choco ladefabriek „Union'. Eere-prijzen firma E. A. Rekers. Bijzondere prijzen aan de gewone toegevoegdJ. Smit. JUBILEUM. Zondag vierde de beer J. van Gulik te Haarlem den keriimeringsdag, dat bij 50 jaar in liet. drogistvak is werk zaam geweest. 't Mocht den geaebten jubilaris geenszins aan belangstelling ontbre ken. "s Morgens reeds kwam. een deputa tie uit de afdeel ing Haarlem van den Nederlandschen Drogistenbond, die hem bij monde van den voorzitter met eenige waardeerende woorden geluk- wenschte met liet feit, dat hij vóór vijftig jaar zijn intrede in liet dro gistvak deed. Eén eerste sta.p die hem bracht aan liet hoofd van een drogist zaak, die met ©ere in de drogist wereld genoemd mag -worden. Verschillende bloemstukken bewe zen, dat nog anderen den jubilaris ook hadden herdacht vooral de mas sa kaartjes gaven het bewijs, dat de heer Van Gulik een aantal vrienden heeft. We spreken den wensch uit, dat bet den beer Van Gulik nog jaren gege ven moge zijn, getuige te zijn vaar den voortdurenden bloei zijner zaak. Er werd heden in onze stad een eigenaardig jubileum gevierd. Mejuf- jfrouw Mary Fleischmann, inspectrice ivoor Nederland .der NationaleLevens- verzekeaingbank, alhier woonachtig, herdacht dien diag,'waarop zij zich voor 20 jaren in het verzekeringsbe drijf ging begeven, welk feit te meer beteekenis hieeft, omdat, zij de eerste vrouw was, die in deze branche ging werken. Zij heeft daarvan succès ge had en is lang geien onbekende geble ven. Door woord en daad heeft zij bet nut en de noodzakelijkheid van de verzekering verkondigd, en is eene aansporing voor vele vrouwen geweest om haar op dezen weg te volgen. Geen wonder, dat deze dag voor de jubilai'esse niet onopgemerkt voorbij ging. Integendeel, zij mocht, van ver schillende zijden blijken van warme belangstelling ondervinden, Met het. minst van de maatschappij, waaraan zij werkzaam is. Rembrandt, feesten Bij gelegenheid van de feestelijke herdenking van Rembrandt's 300-jari- gen geboortedag, zal in de kunstzalen van Teyler's Museum eene tentoon stelling worden gehouden van de al daar aanwezige oorspronkelijke tee- •keningen en van bet zeer belangrijke etswerk van Rembrandt. Een aanzienlijk aantal reproduc- tiën van Rembrandt's teekemngen uit die voornaamste openbare en particu liere verzamelingen in het buitenland en bier te lande, zal daarbij tentoon gesteld en :n portefeuille te bezichti gen zijn, terwijl de voornaamste wer ken over Rembrandt's leven en kunst ter inzage liggen. Pleizierige thuiskomst. Zondagmiddag geraakte een be schonken persoon op de Schouwtjes- laan in de langs dien weg gelegen sloot. Hij werd ei' ontnuchterd en dik met modder door een paar voorbij gangers uitgehaald, en kon zoo zijn weg naar huis vervolgen, waar hij van moeder de vrouw wel een goed onthaal gehad zal hebben. Wegens gebrek aan plaatsruimte moet verschillende kopie o. a. een verslag van de Utrechtsche harddraverijen, de Rapporten dter Provinciale Staten en het vervolg van het verslag der Kamer van Koophan del, tot een volgend nummer blijven liggen. Bovendien eenige advertentiën die ie laat waren ingezondten. Weldadigheid n a ar Ver mogen. Maandelijksch overzicht van de Vereeniging Weldadigheid naar Ver mogen, boekjaar 1 November 1905— 31 OctobeT 1906. Voor beboeftigen werd toegestaan in de maand Juni Brood en levensmiddelen f218.70; Ligging en kleedmgstukken f 16.90; in geld f 392.75; administratiekosten f95.85; totaal f724 20. Totaal van 1 November tot 30 Jun: 1906: f7315.47. Veiling gehouden in liet verkooplokaal „De Gouden Leeuw", te Haarlem, op Zaterdag 7 Juli 1906. No. 1. Een Gebouw eu Ene, aan ie Nauwe Appelaarsteeg No. 30. Opgehouden, f1550. No. 2. Een Huis en Ene naast het voorgaande perceel No. 18. Opgehouden f925. No. 3. Een Winkelhuis en Ene met Tuin, Anegang No. 40 zwart en rood. F. C. Piet q.q. f28500. No. 4. Een Winkelhuis en Ene aan de Groote Houtstraat No. 3 zwart en rood. M. Joles. f24300. No. 5. Een Winkelhuis en Ene aan die Groote Markt No. 4. 11. Munsterman q.q. f 12105. No. 6. Eeu Winkelhuis en Ene aan de Ged. Oude Gracht No. 136. M. Joles. f 1275. No. 7. Een Winkelhuis en Ene aan de Spaarnwouderstraat No. 106 G. M. Poorter q.q. f2750. No. 8. Een Huis eu Erve aan de Lange Annastraat No. 23. F. Erdtsieck q.q. f 1065. No. 9. Ben Huis en Ene aan de Kok- steeg No. 9. W. A. Rijbroek, f 500. No. 10. Een le hypothecaire schuld vordering op een Huis en Erve in de gemeente Vei sen, op de Heide, get. E No. 166. M. Joles. 250. Nos. 11—18. Acht naast elkander gelegen Huizen en Erven aan de Ur sula straat Nos. 10 A—10 H. Nos. 19—22. Vier naast elkander ge legen Huizen en Erven aan de Ursula- stra-at Nos. 10 I—10 L. De perceelen No. '11 tot en met 28 gecombineerd. J. J. Ravelli q.q. f 8235. No. 23. Een Huis en Erve aan de Spaarnwouderstraat No. 99. Opgehouden, 2475. No. 24. Een Huis en Erve naast bet voorgaande perceel, no. 101. De perceelen No. 23 en 24 gecombi neerd. Opgéhouden. ƒ2500. No. 25. Een Huis en Erve aap den Hageiinger- of Doodweg te Santpoort, gemeente Vel&en, get. G No. 24. No. 26. Een Huis en Erve grenzen de aan voorgaand perceel, get. G No. 26. Nos. 2728. Twee Huizen en Erven, grenzende aan perceel No. 26. No. 29. Een Open Ert grenzende aan perceel No. 28. De perceelen No. 25 tot en met 29 gecombineerd. J. C. Bonarius. f 4080. Nos. 30—35. Zes Hoerenhuizen en Erven, aan de Schoollaan te Bloemen- daal. No. 30. Get. A 388 C. Opgehouden, 5425. No. 31. Get. A 388 D. Opgehouden, ƒ5450. No. 32. Get. A 388 E. Opgehouden, f5450. No. 33. Get. A 388 F. M. J. F. Bolderdijk. f 5525. No. 34. Get, A 388 G. Opgehouden, f5450. No. 35. Get. A 388 H. Opgehouden, f 9450. No. 36. Ben Winkelhuis eu Erve aan het Zuider Buiten Spaarae No. 62. Opgehouden, ƒ3000. No. 37. Een Pakhuis en Erve aan de Van Marumstraat, naast het voor gaande perceel. Opgehouden, f1490. No. 38. Een Woon- en Winkelbuis, aan den Burgwal No. 59 zwart en rood. Opgehouden, f 2980. Ee n uitstapje. Een 40-tal leerlingen der H. B. S. te Haarlem kwamen Zaterdagmiddag te Harderwijk aan. Ze arriveerden in twee vaartuigen, getrokken door een sleepbootje. Het doefl is, onder leading van twee leeraren, uitstapjes te maken in den omtrek. De commandant van liet Koloniaal Werfdepot heeft het muziekkorps ter beschikking der jongelui gesteld. Des avonds zou er op de markt mu ziek gemaakt worden ter eere van de bezoekers. Dat iets dergelijks voor Harderwijk ongewoon is. blijkt wel uit het feit, dat een groote menigte volks op de been was. „De Ti en". Dinsdagmorgen houden de leden van de Haariemsche Vrijwillige Brand weer Vereeniging „De Tien" ter her- denking van het 15-jarig bestaan hun ner vereeniging een boottocht naar Alkmaar, alwaar geluncht wordt, ver volgens gaan zij per stoomtram naar Bergen en op den terugtocht zal te Wormerveer gedineerd worden. Gevallen. Een man .die Zaterdagavond in de Anegang een toeval kreeg, vitel met zijn hoofd c pliet trottoir, waarbij hij een hoofdwonde kreeg.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1