Kwartjes-Advertentiën één Kwartje???? i„ Haarlem's Dagblad Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Binnenland van HAARLEM'S DAGBLAD. Bureau: Gr. Houtstraat 55.a 24e Jaargang. No. 7068 VRIJDAG 13 JULI 1906 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: Ifila*gpT Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.6o 50 cts. voor 3 plaatsingen a contant. Sri SStad,"voir 'Haarlem :S^w IJWÊÊÊ^^L en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave de.- Vennootscbap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Stadsnieuws GOED OP DE HOOGTE. Over de zaak Krilleir heeft liet NiÊeu/wejbliaid vo.or Nederland liet vol gende verdraai, waanruit blij'klt, dat de redactie van het militair recht niet al te veel weet. ,,De milicien der artillerie Krill er, te Haaaietm, was, na zijn diensttijd volbracht te hebben aldus scflmjft het „Nieuwsbl. v. N." bij de land weer-artillerie ingedeeld. In zijn ver loftijd waren zijn denkbeelden blijk baar veranderd, want toen hij als landweerman inspectie moest maken, weigerde hij. Ook aan de oproeping voor na-inspeet)ie gaf hij geen gehoor en dieswege werd hij veroordeeld tot 4 dagen provoost. Hij wilde die wel ondergaan, maar weigerde beslist zijn uniform, aan te trekken. Door den krijgsraad te Haarlem, veroordeeld tot één maand militaire gevangenisstraf, ueekende hij bij het Hoog Militair Ge rechtshof verzet aan en dit sprak hem vrij. Te Haarlem berustte men hierin niet en ten slotte kreeg hij van 'den auditeur-militair drie weken militaire detentie .Hij bleef echter weigeren zijn uniform aan te trekken' en wilde ook zijn 13 dagen strafdienen, waar toe hij veroordeeld was, na zijn ge vangenisstraf niet in uniform uitdie nen. Hij onderging zijn straf te Haar lem en zou Zondag do or e en sergeant van dfei artillerie afgehaald worden voor zijn .strafdienst. Echter was reeds Zondag per telefoon medege deeld, dat hij naar liet riuis van Be waring op de Weteringschans te Am sterdam was gebradht. Gisterochtend is hij vandaar door een sergeant per rijtuig gehaald en door den kolonel der artillerie gehoord, die hem gemoe delijk toesprak en hem er op wees, dat zijn weigering om een oogenblik inspectie te maken, zeer ernstige ge volgen voor hem had. Hij deelde den kolonel iechter mee, dat in den Bij bel Staat: „Gij zult niet doodslaan" .en ofschoon nu inspectie maken zon der bloddveigiielten afloopt, „kwam het er toch van." Zonder uniform geen leger en dus geien bloedvergieten, Hij bleef dus weigeren zijn uniform aan te trekken, en loopt in zijn werkpak, een manchester jas en broek, in de provoost op en neer. Er wordt te Am sterdam een nieuwe krijgsraad bij eengeroepen, die hem weer naar Haarlem verwijzen zal, waar liij als minimum straf drie maanden celstraf krijgt. Kriller is een tenger, bleek man netje, schildersbaas te Haarlem, waar een zestal knechts intusscihen liet werk doen, dat hij had aangenomen. De zaak zit echter aldus: De krijgsraad te Haarlem, veroor deelde K. tot één maand, met aftrek der .pnavecoMeive hechtenis, en het Hoog Militair gerechtshof approbeer de dit vonnis, dat toen ten uitvoer werd gelegd. Dat de auditeur militair hem, op eigen houtje, 3 weken detentie zou hebben opgelegd, zooals bet „Nieuws blad" schrijft, is te dwaas om alleen te loopen. De auditeur eis ch t en de krijgs raad straft. Dat nu te Amsterdam een nieuwe krijgsraad zal worden bijeengeroe pen, is al even mal, want te Amster dam bestaat geen krijgsraad. De zaak is, dat, nu K. weder dienst weigert, officieren commissarissen te Amsterdam die zaak onderzoeken. Hun rapport wordt da.11 opgezonden aan den auditeur militair hier xer stede en deze beslist of de zaak hier voor den krijgsraad zal dienen. Gebeurt dit, dan is het best moge lijk. dat K. 3 maanden krijgt, doch dat dit het minimum zou zijn is ook al onjuist. De auditeur-militair kan eischen en de krijgsraad opleggen, desnoods één dag. Ook de „Echo" te Amsterdam geeft een bijna gelijkluidend verkeerd ver haal van de zaait en dit kan .'alleen tengevolge- hebben, dat het mi litair recht, dat toch al zooveel ver keerds heeft, in een nog slechter dag licht komt te staan dan nood.ig is. Gevonden voorwerpen: 1 Lombardbriefje, 1 oorknopje, 1 me daillon met ketting: 1 ring; 1 lepeltje: 1 laschje met inhoud. Gistermiddag had een begin van brand plaats op bet erf van een brou werij aan het Spaarne, doordat de vlam sloeg in een ketel met pek. Spoe dig echter had men niet brandje ge- blusclhit, Ook wil de regeering getuigenis af leggen, dat zij ten volle de welwil lendheid waardeert, waarmede H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlan den zich verwaardigde, goedgunstig te beschikken op ons verzoek, dat de heer Kraus ons zijn medewerking zoude verleenen voor een onderne ming, die de polsslag moet-worden van onze ontwikkeling. De heer Kraus stond toen aan het hoofd der universiteit van Delft, en werd kort daarna geroepen de por tefeuille van openbare werken te aanvaarden. Onze hooggeachte medeburger J. M. Davila. heeft zich hierbij zeer ver dienstelijk gemaakt, den "heer Kraus te overreden ons zijn steun toe te zeggen. Mijnbeer Kraus, Z. E. de Presi dent der Republiek draagt mij op u te zeggen dat gij 1de dankbaarheid hebt "verworven van de regeering van Chilimijne tieeren laten wij on ze beste wenschen uiten voor het per soonlijk welzijn van H. M. de Ko- n'ngin Wilhelmina der Nederlanden en voor den steeds klimmenden voor spoed van haar Koninkrijk. Na pet eindigen dezer toespraak werd staande, een glas geledigd op liet welzijn va)ï H. M. de Koningin der Nederlanden en van Haar minis ter Kraus. Z. E. Kraus antwoordde in de vol gende bewoordingen President, mijne heeren. Aan den minister van buitenland- sche zaken betuig ik mijn oprechten dank voor de woorden die hij tot mij heeft willen richten in naam van den MINISTER KRAUS IN CHILI. Uit Valparaiso wordt dd. 24 Mei aan het Hdbl. geschreven De verschillende manifestation, aan minister Kraus bewezen bij zijn vertrek uit Chili, hebben duidelijk bewezen, hoezeer de Chileensche re geering het verblijf en den arbeid van Z.Ex. op prijs heeft gestald. De voornaamste eerbetuiging, die onzen minister ten deel viel, was een gala-diner, hem op 21 Mei jl. door Z, E. den President der Chileensche Republiek aangeboden in het regee- rmgspaleis te Santiago. Aan dit diner namen, behalve de president, talie ministens deel, en verder de hoogste staatsambtenaren, in het geheel 45 personen. Ook d€ secretaris van Z. E. Kraus, de inge nieur Van den Broek, behoorde tot de genoodigden. De eetzaal van de „Moneda" (het regeeringspaleis) was prachtig met bloemen versierd. Te 81/2 uur noo- digde de President der Republiek den lieer Kraus uit, aan zijn rechterzijde de eereplaats in te nemen. Aan de andere zijde van Z. E. Kraus was de minister van buitenlandsche zaken gezeten, de heer Antonio Huneeus. Deze laatste sprak bij liet eerste glas champagne, de volgende redie uit Mijnheer de President, mijne heeren, Door ons te vereenigen om aan Z. E. J. Kraus een feest aan te bieden, heeft de regeering uiting willen ge ven aan hare dankbare waaxdeering voor het voorbereidende werk dei- toekomstige haven van Valparaiso, die een voornaam deel uitmaakt van de groote werken die noodig zijn voor de ontwikkeling van ons land. president der Republiek van Chili. Z. E1. de minister heeft gesproken tot den ingenieur, die voorheen reeds vele steenen in dit land geplaatst 1 ïeeft en tegelijkertijd tot den minis ter van een bevrienden staat. Als in genieur beu ik hier gekomen en ge hoor gevende aan de roepstem van liet hoofd van d'en staat, om aan deze Republiek mijn diensten te verlee nen. Ik betreur het dat die diensten niet geheel afdoend zijn geweest, wat be treft het contracteeren van de ha venwerken van Valparaiso. Wij betreuren het allen, dat de aanbestedingen, die den 25sten April geopend werden, naar het oordeel van de benoemde commissie niet vol deden aan de wet, want zonder dat gebrek had de regeering wellicht on middellijk een besluit kunnen nemen"; dat Valparaiso en het gebee-le land ten voordeel was gekomen. Toch blijf ik evenwel de hoop koes teren, dat de regeering spoedig den weg zal vind'en om de werken te doen uitvoeren door een der drie in schrijvers die zich hebben aangebo den, opdat het der voornaamste ha ven der Republiek niet blijve ontbre ken aan de meest noodzakelijke ele menten voor de entwikkeling van haar handel. En welke ook de uitvoerende fir ma moge zijn, oprecht wensch ik dat de waterbouwkundigen spoedig hun werk mogen aanvangen en dat het grootste succes de uitvoering moge bekronen. In het bijzonder is het mij aange naam geweest de woorden te mogen WAAROM Z0UDT GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EEN KWARTJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of zyne diensten wenscht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, kan dus voor EEN KWARTJE in HAAELEM'S DAGBLAD terecht. ssr Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven. hooreai, die Z. E. de minister van Buitenlandsche Zaken van dit land, in naam van den president, gericht heeft tot den minister van openbare werken -der Nederlanden. Zooals de minister terecht en tot mijn genoe gen heeft opgemerkt, kwam mijn ge achte vriend, de heer J. M. Davila, in Holland, met bijzondere opdracht van den president dér Republiek om mij te overtuigen van de wenschelijk- beid, eenige maanden ter dispositie van den president te blijven, om als raadsman te dienen bij het contrac teeren der havenwerken van Valpa raiso. Z. E. liad geen beter bemidde laar kunnen uitzoeken en ik had reeds mijn woord aan den heer Da vila gegeven, toen H. M. de Koningin der Nederlanden mij opriep om mij te belasten met de portefeuille van openbare werken van mijn land. Een van de eerste moeilijkheden, die zich voordeden, wanneer ik dez-e eervolle onderscheiding aannam, was mijn gedane belofte aan den heer Davila als vertegenwoordiger der Chileensche regeering. Niettegen staande deze belofte, drongen mijn collega's in het Kabinet, gesteund door mijn Koningin, er op aan, dat ik den genoemden post- zou" aanvaar den en geen oogenblik kwam later't denkbeeld in de gedachten van mijn Vorstin om van mij te eischen, dat ik mijn belofte, gedaan aan het hoofd van een bevrienden Staat, zou ver breken, niettegenstaande H. M. in zag, dat -de afwezigheid van een Ha- rer ministers moeilijkheden zou kun nen veroorzaken voor Haar en voor Hare regeering. H. M. de Kopingin stond mij op i besliste wijze den noodigen verlof tijd toe om de regeering van Chili te dienen gedurende den korten tijd die nu al eindigen gaat. Volgens mijn gevoelen heeft H. M. door dat be sluit wederom getoond een hoog be grip te hebben van Haar souvereine plichten, in welker vervulling Zij nimmer van den rechten weg heeft afgeweken, een eigenschap, die Haar de liefde van Haar volk en de ach ting van de geheele wereld heeft doen verwerven. Uit den grond van mijn hart ver beug ik mij. in de geuite wenschen voor het welzijn van H. M. die Ko ningin dieli* Nederlanden. Ik hoop dat dié komst van een Ha- rer ministers in Chili er toe bij zal dragen de banden van vriendischap, die heide landen verbinden, nauwer toe te halen. Dat de welvaart van deze geliefde Republiek steeds moge toenemen en dat het geluk steeds het deel moge zij li van haar waardigen president, Z. E Riesco, is mijn oprechte wensch." Verder ontving Z. E. Kraus van den minister van binnenlandscb be stuur een schrijven, waarbij namens de regeering in zeer vleiende bewoor dingen de oprechte dank werd be tuigd voor de zeer gewichtige dien sten wederom aan Chili bewezen. Dat de heer Kraus ook in het pai-- ticuliere leven in Chili vele vrienden en bewonderaars -heeft, bleek vol doende uit het feit, dat de voornaam ste ciub van Santiago aan Z. E. een diner aanbood, een eerbetuiging, die nog nimmer was voorgekomen. Met een extra-trein, die door de Chileen sche regeering werd aangeboden, vertrok Z. E. met zijne eebtgenoote en den particulieren secretaris, in genieur Van den Broeck, van San tiago naar Coronel, om zich daar in te schepen aan boord van de Orope- sa der Pacific Steam Navigation Cy. waarmede de terugreis naar Europa aanvaard weird. HET N'EDERLANDSCH ZENDELING GENOOTSCHAP. De 109e jaarvergadering van het Nederlands cJi Zendelinggenootschap kwam hedenmorgen te 10 uur in de k-apel van het genootschap bijeen. Te genwoordig wairen 70 stemgerechtig de leden, benevens als vertegenwoor diger van het Nederlandsch Bijbelge nootschap, de heer L. J. van Wijk, en namens de Indische commissie te 's-Gravenhage de heeren ds. A. Loeff 611 ds. W. L. Weiter. De vergadèring werd gepresideerd door ds. L. C. Sohuller tot Peursum, van Amster dam, die na opening met gezang en een inleidend wood naar aanleiding vau 2 Timotfheus 2 de aanwezigen welkom heette, in het bij-zonder zende ling- Alb. Kruyt-, van P-osso, en ds.. Erol, vroeger predikant to Menacw. Onder de ingekomen stukken is een bericht van het overlijden van den heer C. G. Crone, te Amsterdam, aan wiens nagedachtenis de voorzitter waarde erende woorden wijdt. Aan de orde komt het rapport der permanente commissie ter bevorde ring van de belangen van het Neder- lanscli Zendelinggenootschap, uitge bracht door ds. Aalbei's, te Beesd, dat met belangsteJtliing wordt aange hoord en aanleiding geeft, tot een korte gedachtenwisselin-g. Vervolgens bespreekt de secretaris, ds. J. W. Gunning, 'heit jaarverslag, in liet bijzonder de aandacht vestigen de op den toe-stand van hét werk oip Java, in de Minafliassa, waar wellicht de gouvemementssdioien zullen wor den geconverteerd in zendingsscho len, Bolaang-Mongondou, waarheen een 2e zendeling zal moeten gezonden worden, en vooral op Posso, waar de vooruitzichten voor de evangelisatie bijzonder gunstig zijn en dus vermeer dering van werkkaebten noodéaKelijk is. Ook omtrent den arbeid onder de Karo-Bataks valt veel gunstigs te rap porteeren. Een en ander -stelt aan'het Genootschap zeer liooge eischen, waarom verbetering- van den finan- ciöe'le-n toestand, die op dit oogenblik weer zeer zorgwekkend is, dringend noodzakelijk is. Daarna komen aan de orde de rap porten omtrent de Nederlandsehe Zen dingsschool, van de hand van pro?. J. J. P. Vaieton Jr., van do commissie voor maandbericht en tijdschrift, van dr. H. M. van Nes en van de agenten des Genootschaps de heeren P. .van Melle, te Middelburg, H. Sij-sling, te Rotterdam, en D. Hogeweg, te Steen- wijk. Ten slotte doet de rector van de Ne derlandsche Zendingsschool, dr. H. M, van Nes, eenige mededeelingen omtrent zijn bevindingen in Barmen, waar hij een zoogenaamde Missions- kursus bijwoonde. Op geregeiden tijd wordt daar een zoodanige cursus ge houden, clie ditmaal door een 20-taJ predikanten uit den omtrek werd bij gewoond. Deze logceren in het Zen- delïnghuis en moeten zich geheel naar de huisorde schikken. Zij worden in de gelegenheid gesteld verschillende lessen bij te wonen en voordrachten aan te hooien over den toestand van Feuilleton Eea Verborgen Erfenis (Naar het Engelseh). 84) Is u een ongeluk overkomen! riep hij uit. Ik ging zooeven den koet sier voorbij en hij is bijna weer be ter. Hij was alleen maar hevig ge schrokken. Maak u over hom niet on gerust. Dan zal ik naar hem teruggaan en u vragen hulp te halen, antwoord de Gillian. De houding en manier van doen van Iva.n beviel haar niet. Tot haar verbazing ging hij plotseling voor haar staan, zoodat zij niet verder kon. Ga niet heen, Miss Ferris riep hij uit. Misschien kom'ik niet weer in de gelegenheid u te spreke-, en mijn zaak bij u' te bepleiten Ik be min u tot krankzinnig wordens toe, zc-odat air"ik u niet tot mijn vrouw kan krijgen, het leven wij niets meer waard zal zijn. De gedachte aan u overheerscht alles bij mij al het andere 'heeft zijn aantrekkelijkheid voor mij verloren. Ik loef alleen in de hoop u te kunnen winnen. Ik vraag niet wie u is, of wat uw ver leden mag verbergen Ik ben rijk en zal u niets onthouden geef mij alleen uw belofte, dat ge mijn vrouw wilt worden. Die overstelpende woordenvloed kwam zoo overtuigend over zijn lip pen, dat Gillian niet aan zijn op rechtheid kon twijfelen. Maar het wekte niets anders dan tegenzin hij haar op. Mot een besliste beweging trok zij haar hand terug, toen hij die wilde grijpen, Ik kan nooit uw vrouw worden zei ze. Hoe zou ik een man kunnen trouwen die mij voortdurend syste matisch bedrogen heeft weet heel goed, wie ik ben en u weet alles v-a.n mijn verleden af. Uw gevoel voor mij mag volgens u liefde zijn, maar hof. maakt op mij geen indruk. Het is on- noodig voor u nog meer over dit on derwerp te spreken. Ik zal nooit ver anderen. En denkt u, dat ik toe zal laten, dat gij uw plannen uitvoert door mij en mijn familie te onthouden wat ons wettelijk toekomt? riep hij uit, plot seling v.an toon veranderend. Als ik mij aan bedrog heb schul dig gemaakt., Miss Wickham, wat hebt gij op nw geweten Op dit oogen blik is u door uw vader het pakje toevertrouwd, dat het werkelijk tes tament van Peter Malincourt bevat. U en uw vad-er hebben voortdurend plannen gemaakt en geïntrigeerd om u d'it vermogen zelf toe te eigenen en niets voor de wettelijke erfgena men over to laten. Maar dat zal ik beletten! Het pakje zal van uw han den in_de mijne overgaan. Ik zal er goed zorg voor dragen en het veilig bewaren tot het oogenblik van de voorlezing gekomen is. Vóórdat zij begreep, wat hij doen wilde, had hij haar een klein hand- taschje afgepakt. Het bevatte de pa pieren, die haar door Mr. Wickham waren toevertrouwd. Gillian heeft nooit kunnen vertel len, wat er daarna gebeurde. Het ging alles zoo snel. Plotseling verscheen er iemand, die Ivan naar den anderen kant van den weg slingerde, zoodat hij daar stil bleef liggen zonder zich te bewegen, terwijl Cesar Malincourt hem het taschje afnam en het haar teruggaf. Zij herinnerde zich, dat zij Cesar's airm greep en hem smeekte Ivan niet te dooden dat zij daarna aan den kant van den weg ging zitten en dat Cesar zich vervuld van medelijden en woede over haar heen hoog. Zij herinnerde zich hoe, toen zij een beetje kalmer geworden was, zij en*haar bevrijder omgekeken hadden en bemerkten, dat Ivan verdwenen was hoe Cesar van plan was ge weest hem te volgen en hoe zij hem h ad teruggehou den. Eindelijk herinnerde zij zich, hoe zij, 11a weer op haan- verhaal geko men te zijn. daar stond met haar hand in die van Cesar, en dat zij beiden wisten, hoe zij voor hun le ven bij elkaar behoorden. Omdat zij toen vlak bij het huis waren, waarover de koetsier tot Gil lian gesproken had, klopten zij daar aan en verzochten om hulp voorden koetsier. Omdat het station nu dich ter bij was dan Ryelands wandelden zij daarheen. Cesar was besloten Gil lian veilig en wel naar de plaats van haar bestemming te brengen. Ik ben je warkelijken naam pas gisterenavond te weten, gekomen, Gil lian, zei hij. Ili vraag je niet waar om je hem geheim hieldt, of wan neer je van plan bent alle geheimen te ontsluieren. Alles wat jij doet, moet goed zijn, en ik zal geduldig wachten. Ik kreeg je lief reeds het eerste oogenblik toen ik je zag weet je nog wel in het hotel van Mrs. Warner den dag toen ik van huis wegging, 'en sinds dien tijd ben ik je steeds meer gaan beminnen. Ik verzoek je alleen nog wat te willen wachten, dan zal ik je alles verklaren, zei ze zacht. Je zult dan alles mogen weten. Zooals en wanneer je behaagt. Het zal mij zoo goed doen je al les te vertellen Ik hen zoolang al-1 leen geweest Het moet hard zijn zoo van je vader gescheiden te moeten leven, ar me Gillian Zij zweeg en haar hand lag zwaar der op zijn arm. toen zij liet station naderden. Cesar nam een kaartje voor haar en ging tegenover haar zitten, maar zij spraken weinig op hun reisje naar Londen. Soms ontmoetten hun oogen elkaar in een langen, ernstigen blik en één maal boog Gillian zich tot hem over en vroeg Hoe kwam het. zoo, dat je mij volgde Hij vertelde het haar, maar vol gens zijn belofte noemde hij den naam van Payne nief. Gillian huiverde. Ivan Malincourt scheen wel half krankzinnig te zijn. Wat had ik moeten beginnen als jij niet gekomen was? Hoe wist hij. dat ik belangrijke papieren bij mij had Zou 'het moge- j lijk zijn. dat hij aan het venster j luisterde, terwijl wij er over spra- ken? Voor zoo'n man is alles moge lijk, antwoordde Cesar op een toon van afkeer. Wat die papieren betreft kan ik je daar ook mee helpen Ik moet ze morgen eigenhandig aan Mr. Bently geven, antwoordde zij. Ik'zal blij zijn, als die geheim zinnigheid eindelijk voorhij is. Het zal mij plezier doen, omdat jij er naar verlangt. Overigens kan liet mij niet schelen. Zij reden samen naar het huis, waar G'llian zou blijven logeeren, maar Cesar wilde niet mee naar bin nen gaan. Hij was er op gesteld den laatsten trein naar Ryelands nog te pakken, daar hij besloten was den volgenden dag een onderhoud met Mr. Wickham te vragen. Ik zal morgenochtend schrijven, zeido hij, haar hand loslatend. Ik weet niet hoe liet af zal loopen, maar toch maak ik mij nu niet bezorgd: meer. Ik heb jouw woord en dat is alles wat riöbUig heb. Haar oogen "herhaalden die belof te, terwijl zij nog een oogenblik staan bleven, toen was hij verdwenen. HOOFDSTUK XXX. Hoe laat hei ook was toen Cesar op Ryelands terug kwam, hij belde toch om toegelaten te worderi. Toen hij weer op de stoep stond, waar hij een paar uur te voren Pay ne ontmoet had, dacht hij er over, hoe hij nu in geheel andere stem ming verkeerde. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5