NiEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7069 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 14 JULI 1906 A RLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: - per drie maanden: llltL Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem ƒ1.20 ^3teaa»Mii|batedE^ Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der 6 Bi] Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) M 1.30 J/fl.V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 CflfL IfS' MT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers0.02 M V ih^ r» ja«-p Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. i_j_de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèrc G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. Öndergeteekende zal tot einde dezer maand aftrezig zijn en verzoekt derhalve, brieven die voor de Redactie. Ad ministratie of Drakkery bestemd Isijn, NIET aan hem persoonlijk te adresseeren, maar aan RED 4 C- flE, ADMINISTRATIE of DRUK KERIJ zelve Prifé brieyen worden aan zijn tijdelijk adres opgezonden, dat overigens voor hen, die hem een Of ander wenschen te doen weten, aan het kantoor Groote Houtstraat 65 kan worden opgevraagd. J. C. PEEREBOOM. AtitNDA ZATERDAG 14 JULI. T e ij 1 e r'c Musenan: Rem- bran dt-teonitocmsibeJ lang. De K r o o n. Concert Honga&rsclh Quartett. Van 46 e>n van 811 uur. V e r e e n i g ii; n g. 2e Voordraabt- avond van de Muziekschool der Haar lems ohe afdeeling van de Maatschap pij tot bevordering der Toonkunst. 7J uur. OM ONS HEEN CCCXLV. BRIEF VAN HET 34STE RAADSLID. Aan de Kiezers. Het heeft mij altijd verwonderd, dat mijn collega's in den tyaad elk jaar opnieuw de gewoonte hebben er stil letjes uit te knijpen, zonder daarvan behoorlijk u, geachte kiezers, te ver wittigen. Dit lijkt mij niet behoorlijk en in den haak. Evenals een dokter aan zijn patiënten, behoorde ook een Raadslid aan hen, die hem kozen, mede te deelen, dat hij zoo- of zoolang niet te consulteeren zal zijn. Daar heeft de kiezer recht op. Of is het niet hinderlijk voor hem, om plotse ling te moeten hoeren, dat mijnheer A bergen klimt in Zwitserland, mijnheer B. op Italiaansche meren vaart en mijnheer C, ergens in de Thuringsche bosschen loopt te dwa len, terwijl hij de kiezer nota bene, in de vaste overtuiging ver keerde. dat. ze nog altijd in hun Haarlemsche huizen waren gereed om hem eai de gemeente naar plicht en geweten te dienen Die manier van doen is bovendien voor het eergevoel van de leden van den Raad zelf verre van vleiend. Kie zers die wat scherp zijn aangelegd, zoo zijn er velen ondier u. waarde vrienden, komen al gauw tot de slot som, dat het er dus weinig toe doet, of een Raadslid er is of er niet is. Alleen wanneer meer dan de helft ontbreekt, wordt liet gemis voelbaar dan nog alleen omdat de gemeen tewet de helft plus een voor een- ver gadering als minimum stelt. Let wel, zoo zegt de kiezer en riet ik. Mijn denkbeelden liggen een heel anderen kant uit. Als ik maar eenigen invloed had bij de heeren la den Haag. dan zou ik het daarheen Btifren, dat er een artikel in de Ge meentewet werd opgenomen, waarbij Raadsleden, even goed als een bur gemeester, verlof moesten vragen om de stad te verlaten. Het hoofd der ge meente gaat met toestemming van Gedeputeerde Staten, de Raadsle den zouden kunnen gaan met verlof van den burgemeester. Het zou toch heelwat beter sta&n, veel officieeler wezen en beter indruk maken, wan neer in alle couranten een bericht werd geplaatst,,De heer A., lid van den Raad. is met een maand verlof naar 't buitenland vertrokkenNü lees je alleen in 't Raadsverslag „Afwez'g de heer A." Net of 't er niet op aankomt. Meermalen is een onzer absent zonder dat hij zelfs daarvan aan den voorzitter kennis heeft ge geven En aan de kiezers denken we iri gewone dagen weinig of niet. Dat komt, geachte kiezers, omdat er tusschen u en ons geen behoorlijke band bestaat. Zoodra wij door u in den Raad zijn gebracht, is het net of -daarmee de relatie is afgeloopen terwijl ze feitelijk dan pas 'in ernst moest gaan beginnen. Hoeveel leden van den Raad zijn gewoon, belang stellende bezoeken te krijgen van kiezers, die over het een of ander wenschen te worden ingelicht Hoog stens een half dozijn van de vier en dertig. De andere acht en twintig genieten alleen de aandacht van sol licitanten naar allerlei gemeentebe trekkingen, aan wie ze regelmatig hetzelfde vage antwoord plegen te geven: „Ik kan u niets beloven; wanneer u naar de meening van hen, die er over kunnen oordeeJen, in aanmerking komt, zal ik u mijn stem geven." Maar directe aanraking met de kiezers hebben er maar weinigen. Ik behoor, al zeg ik het zelf, nog wel eens tot de gelukkigen, die af en toe in den arm genomen worden. Zoo kwam een paar jaar geleden eens iemand bij me met de ldacht, dat hij zooveel belasting moest betalen en of dat nu niet wat minder kon. „Heeft u een gezin vroeg ik. Dat had hij een vrouw, drie dochters en twee zoons. „En kosten die geld?" Hij gaf met een diepe zucht een be vestigend antwoord. „Welnu" zei ik, „als die zes zielen u al zooveel geld kosten, hoe kunt u dan verlangen, dat wij leden van den Raad de ge meente-huishouding voor zeventig duizend zielen drijven op een koopje?" Dat was het niet, zei hij, maar dat hij elk jaar zoo'n groote som aan gemeentebelasting te betalen had, hinderde hem zoo. Zijn buurman, mijnheer Die en Die, betaalde stellig veel minder. „Goed", zei ik. „laten we eens kijken. Zooals u leeft, moet u een inkomen hebben van minstens zesduizend gulden. Is dat waar of niet waar?" Hij kon het niet ontken nen. „Nu dan", zei ik, „hoe is 'tdan mogelijk, dat u in het kohier staat aangeslagen voor vijf en dertig hon derd Neen, ontken het maar niet, ik heb het toevallig gisteren nog ge zien Ja, daar hielp geen ontkennen meer. Iedereen gaf te weinig op, meende hij, waarom zou hij dan voor de volle som betalen? Daar was nu wel iets van aan. „Hoor eens", zei ik, „als iedereen lager staat, dan hij fei telijk staan moest, dan komt het im mers toch weer overeen uitEn nadat we er een poosje gezellig over gepraat hadden, ging hij voldaan heen. Had ik hem toen niet gespro ken, dan mokte hij nog. Dat noem ik de voordeel en van de directe aanra king met de Mezers. Nog niet lang geleden kwam er een andere kiezer, met een ander be zwaar. Hij vond, dat er in de Raads vergaderingen meer gepraat dan ge werkt wend. Kon dat voortaan niet wat vlotter gebeuren? Ik liet hem eerst zijn hart uitstorten en zei toen „Vriend kiezer, wat kan dat u eigen lijk schelen? Krijgt u hoofdpijn van de benauwde atmosfeer of wij Wor den uw aardappeltjes aangebakken of de onze Hij moest erkennen, dat .het hem persoonlijk niet deerde. „Nu dan", zei ik, „klaag dan niet of een Raadsvergadering lang of kort duurt, 't kost de gemeentekas immers geen cent meer?" Welnu, de man was overtuigd. Wat hem betreft, mogen we nu praten honderd uit, van welke gelegenheid we zooals gij zult opge merkt hebben, waarde kiezers, dan ook een ruim gebruik maken. Er is nog iets anders. Ik zou de buitenlandsche reizen, die wij Raads leden doen, willen dienstbaar maken aan het Haarlemsch belang. Bijvoor beeld collega X. wil naar Duitsch- land. Hij komt bij den burgemees ter verlof vragen voor een maand. „Zeker wel, mijnheer X.", zegt de burgemeester, „het treft zelfs heel goed, want we moeten juist een en ander weten over de ervaringen, die ze in dat land' met de verpleging van verlaten kinderen hebben opgedaan. Wilt u nu eens naar de burgemeesters gaan van de steden waar u komt en vragen, compliment van mij, of ze daar gastichts- of gezinsverpleging toepassen, wat hun het beste bevalt en wat de kosten zijn?" Zoo zou een ander een onderzoek kunnen instellen naar de ideale ma nier van bestraten on een derde een voordeelig keiencontract sluiten in de carrière zelf, een vierde voorloopig ai met bankiers gaan praten over het millioentje, dat we mettertijd voor een vernieuwd Staalbad Haarlem zullen noodig hebben en een vijfde ■eens informeeren, hoe 't toch komt, dat sommige steden in 't buitenland maar parken aa.nleggen, die tiendui zenden kosten of aroote sommen ge ven voor optochten en feesten, terwijl wij in Haarlem vragen of het vóer van de herten niet wat goedkooper kan en amper vijftig gulden willen geven voor medailles. Zoo zou maar ik behoef dit thema niet verder uit te werken. Zóó dom zij.t gij, geachte kiezers, niet of gij ziet nu met mij de mogelijkheid, om onze Raadsheerlijke zomerreisjes dienstbaar te maken aan het belang van de gemeente Haarlem. Ik zelf wil het voorbeeld geven en op het reisje naar België, dat ik denk te maken, even aangaan bij den burgemeester van Brussel en hem vragen, hoe het toch komt, dat terwijl wij Haarlem mers al jaren lang peuteren om een brok van Schoten, een brok van Heemstede en een brok van Bloem en daal bij ons grondgebied te voegen, ide stad Brussel er niet aan denkt, om de negen gemeenten, die om haar heen liggen en samen meer dan twee maal zoo groot zijn als Brussel zelf, te annexeeren. Als de burgemeester het mij ver tellen wil, geachte kiezers, zal ik het u eveneens laten weten. Het is u dus nu bekend, dat ik van heden tot einde van deze maand niet ben te consulteeren. Met vriendelijken reisgroet. Het 34ste Raadslid. Voor copie conform J. C. P. Buitenlanrïsch Overzicht DE ZEGEPRAAL VAN HET RECHT. Niet 't .,Uit Rusland"-kopje, van alle dagen, prijkt thans boven het eerste gedeelte van ons Buiten- landsch Overzicht, daar de Rusland- geschiedenis zonder einde voor een oogenblik naar den achtergrond ge drongen wordt door het feit, dat Dreyfus, eindelijk en ten laatste, in zijn eer van trouw soldaat is her steld. In aanmerking genomen, .dat -van de beschuldiging tegen Dreyfus inge bracht, niets blijft staan en dat der halve geen enkele verwijzing behoort te worden uitgesproken, aldus heit vonnis, vernietigd het Hof het veroor- deelend vonnis en zegt, dat de ver oordeeling door dwaling en ten on rechte is geschied. Het arrest zal in 50 dagbladen, ter keuze van Dreyfus worden bekend gemaakt. Bovendien zal het arrest in alle Fransche Gemeenten worden aange plakt. Dreyfus is tevens wederom iin het leger geplaatst met den rang van majoor. Zijn eerlijke en trouwe vriend kolonel Piquart. is tot Briga de-generaal bevorderd. Zoo is na twaalf jaar eindelijk ■recht gedaan aan dezen man, eens de martelaar van het Duivelseiland, later de gevonnisde door den Kri;: raad te Rennes, die zich nog niet ge heel en al aan den invloed der hoog geplaatste militairen 'kon onttrekken. Zola, die tot dit laatste proces den stoot gaf, heeft het niet mogen bele ven, dat na vele jaren het recht heeft gezegevierd, doch toen hij zijn „J'ac- cuse" ik beschuldig den gene raals toeriep, 'heeft 'hij met profeti- schen blik de eindoverwinning ge zien. „La vérité est en marche („De waarheid is in aantocht") schreef hij en liet er als zijn innï ge overtuiging op volgen et rien l'arrêtera(en niets zal haar achterhalen). Ook aan Zola heeft men in deze uren gedacht. Breton, afgevaardigde van Cher heeft voorgesteld om het stoffelijk overschot van Frankrijks grooten zoon bij te zetten in het Pantheon, de laatste rustplaats van de edelste en roemrijkste Fransche mannen. De nagedachtenis van twee ande re personen uit het Dreyfus-proces, n.l. Trarieux en Scheurer Kestner, zal gehuldigd worden door de plaat sing van hun borstbeelden in de ver gaderzaal der Fransche Kamer. En die schuldigen? Wat zal er gebeuren met Mercier, Gonse en al de andere hooggeplaat ste militairen, wier namen zulk een onaangenamen Mank hebben behou den uit deze geh eel e geschi edenis Reeds heeft De Pressensé in de Fransche Kamer de UITBANNING UIT HET LEGER gevraagd van al de officieren, die bij de vervalschingen betrokken zijn ge weest. Over het vrijsprekend vonnis nog het volgende Het Hof van Casstie beschouwt als nieuwe feiten het stuk No. 381 uit liét geheime dossier, waarop de be ginletter D in de plaats werd gesteld van de oorspronkelijk daarop voor komende P. De vervalsching wordt beschouwd als een vermoeden van on schuld. Hetzelfde geldt van het stuk No." 26 uit het geheime dossier over d.e regeling van de spoorwegen, welk stuk niet aan den krijgsraad .te Pa rijs werd overgelegd. Alles werkt er toe mede, aan te nemen, dat de datum pas door Henry werd ingevuld na het proces van Zola, zegt liet Hof. Zonder dat het noodig is andere feiten voor de on schuld van Dreyfus bij te brengen, blijft het vaststaan, dat het borderel door Esterhazy geschreven is. De beschuldiging te dezen aanzien be rust slechts op vermoedens. Voor de jevangennenving van Dreyfus had den de feiten van verraad en spion- nagereeds aangetoond, dat Dreyfus onschuldig was a on elke verdenking, voortvloeiende uit het borderel. De volledige afdoening der Drey- fuszaak als rechtszaak door het tech nisch uitvoerig, maar niettemin kern achtig arrest van het Hof, maakt toch een beslist grootsc'hen indruk op alle gemoederen. Voor diegenen, die de harde tijden der „affaire" mee maakten of eenigermate in betrekMng staan tot de hoofdpersoon, geeft, het een groote ontroering. In politieke kringen werd cassatie zonder verwijzing vernacht, maar niettemin heeft het feit dat. het nu zoover is toch nog een_sc'bok gegeven en het aanstaande uiteengaan van het parlement maakt, dat nien bijna met opgewondenheid de noodzakelij ke politieke bekrachtiging van het ar rest bespreekt. De advocaten Mornard en Deman- je zijn Dreyfus gaan begroetenzij omhelsden hem met warmte. Dreyfus die zijn ontroering trachtte te ver bergen. druMe hen zenuwachtig de hand en dankte hen innig voor_de hulp gedurende 12 jaren van droevi ge beproevingen. Talrijke vrienden dieden hem bewijzen van genegenheid toekomen. Dreyfus is door de Temps geïnter viewd. Hij veirklaarde, dat heit on derzoek hem eindeloos lang had too- geschenen hij weigerde zich uitvoe rig uitte laten er aan toevoegende dat hij officier zijnde, elke ondervra ging moest afwijzen. Hij betuigde zijn dank aan de verdedigers der waar heid. Dreyfus zal ook voorgedragen wor den voor liet Legioen van Eer. Donderdag is er in Engeland te Handcross bij Grawley, in Sussex 'n ongeluk met een motorbus gebeurd, doordat bij het afdalen van een heu vel de remmen weigerden te werken. Er zijn zes menschen gedood en twin tig gewond. Andere berichten spreken van 10 dooden. Ook in Frankrijk had een ongeluk plaats. De trein van Calais naar Bazel is bij Ailly aan de Somnie op een goe derentrein geloopen. De machinist en vijf reizigers van den personentrein zijn gewond. De locomotieven en de bagagewagens vlogen m splinters en een gedeelte van het station en een huis er vlak bij zijn vernield. UIT RUSLAND komen eenige verspreide berichten. Admiraal Tschoeknin overleed aan de verwondingen hem bij den gemel- den aanslag toegebracht. De admi raal had zich vooral als commandant van het Zwarte Zee-eskader bij de muiterij aan boord van de Kniaz Po- temMn, zeer gehaat gemaakt. De woorden, waarmede minister Grey in het Lagerhuis het bezoek der Engelsche vloot aan Rusland verde digde, heeft, de liberale leden van de Rijksdoema ten zeerste ontstemt. Vooral dat de Engelsche regeering de Russische vrijspreekt van medeplich tigheid aan den Jodenmoord te Bje- lostok, nadat het onderzoek der Doema, het tegendeel aantoonde, zet bij hen kwaad bloed. Zij achten dat een beleediging van de Doema, en tevens een bewijs van Grey's onkun de van Russische aangelegenheden. Zbilkin, de leider der werMiedenpar- tij, zal in de Doema een motie voor stellen, waarin tegen Grey's woorden krachtig verzet wordt aangeteekend en de Doema besluit om niet deel te nemen aan de ontvangst van de En gelsche vloot. Stadsnieuws KLEEDINGMAGAZIJNEN „NEDERLAND". Indien, mem in onze stad en ediders de groote confectiemagazijnen aan schouwt, dian zal wel zelden daarbij gediaoht wordien „Waren deze huizen reedis bij hunne vestiging zoo groot en zoo voornaam als thans het geval is?" Dat zulks niet altijd het gerva.1 is, blijkt uit het navolgende. Een aantal jaren geleden werd hier ter stede in de Lange Meerstraat een zeer bescheiden Meerenwinkeltje ge vestigd door den toanmaligen eige naar, wijlen d.en heer L. A. Katten burg, die tevens die stichter was van de later gevestigde vennootschap L. A. en F, L. Kattenburg Co., te Haar lem en te Amsterdam. Destijds had de confectie nog niet zoo n vlucht genotmen als tegenwoor dig liet geval is. Genoemde f ia-ma s blijkbaar met haai- tijd meegegaan, door het vestigen van belangrijke cen- fectiepalerizen in de voornaamste ste den van ons land. Later werden de zaken omgezet 'n een maatschappij, waarvan de eenige aandeelhouders zeven zonen va.n dien stichter dezer za.ak zijn. Zondag 22 JuJi a.s. zal liet 50 jaar geleden zijn, dat; voor deze zaak de eeli'Ste grondslag werd gelegd. l)e mede-sticlïter der firma, tevens oudste zoon van den stichter, die heer F. L. Kattenburg, is nog steeds als mede-directeur aan deze zaak verbon den, terwijl de jongste firmant, de heerM. Kattenburg, directeur te Rot terdam, het filiaal te dezer stede heeft opgericht. Het personeel besfond in 1856 uit 2 personen. De zaken gingen goed en spoedig werd liet plan gevormd, aan de zaak een export-handel op Enge land te verbinden. Met succes is dat plan bekroond geworden, waait thans na 50 jaren bezit het huis Kat tenburg filialen in Amsterdam, Rot terdam, Den Haag, en Utrecht, ter- wijl het een twaalftal depots telt ?n verschillen die steden van ons land. Op dit oogenblik zijn daaraan 285 man vast personeel v erbonden en een 1000- tal personen los-personeel. De firma. Kattenburg is inderdaad eeii nationale firma, wamt zoo oais werd medegedeeld nimmer werd en wordt vreemd kapitaal gebruikt. Zij was de eerste, die in ons land Duitsch confectiewerk Importeerde, doch, toen zij zich bij machte, gevoelde, zette zij 'hot Duitsch fabricaat aam den kamt en ging zelf confectiekleedüng vervaardi gen. Sedert 1877 werd door haar niets anders dam Hollaaudsch werk ver kocht Alleem rega;rme>erd kindergoed moest mem uit den vreemde laten kornem omdat daarvoor geen geschikte kracliV ten te vinden waren. Thans bezit de firma te Berlijn en te Brussel eigen ateliers, waar genoemd goed. onder toezicht der firma wordt vervaar digd. Toen de stad Amstea-dam nog niet zelf een kleermakerij in beheer had, leverde de firma. Kattenburg alle uni formen voor politie, brandweer en schutterij, terwijl zij voor Rotterdam deze leveranties nog uitvoert. Maar ook levert zij aan de Neder- lamdsche Heidemaatschappij en het Staatsboschwezen. Zij verzendt haar producten naar Oost- em West-Indie. Afrika enz., bezit vaste ihkoopers :n Engeland, Frankrijk en Duitschland. Naar ons werd medegedeeld, wor den de voornaamste functiën bij de maatschappij door de jongeren van het geslacht Kattenburg beMeed. In de toekomst zal deze goederen-exploitatie ongetwijfeld nog meeir uitgebreid' wor den., omdat laatstgenoemden zich sterk beijveren de zaken uit te breajdlen in moderne richting. Het 50-jarig bestaan zal met veel luister gevierd worden in het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam op dien datum der oprichting. Een 500-tal per sonen zullen aam' het feest deelne men. STUKKEN VAN DEN RAAD. Bewaarders van Scholen. B. em W. achten een hea-zlening en aanvulling van de bestaande instruc tie voor bewaarders van openbare in richtingen voor lager-, middelbaar- en hooger onderwijs gewenscht, omdat deze geen voldoende waarborgen biedt voor de richtige waarneming dier be trekking. In de thans ontworpen verordening wordt bepaald dat de bewaarders door B. en W. aangesteld en ontslagen worden. Om te worden aangesteld, moet mem gehuwd zijn, en niet ouder dam 35 jaar, in sommige gevallen 40 jaar zijn. Sollicitanten zonder lrindè- rem genieten de voorkeur.- Bewaarders mogen geen personen in hun wroning doen wonen dan hun vrouw em kinde ren, tenzij met toestemming van B. en W. Ook is het hem en zijn huisgemoo- ten verboden eenig bedrijf of nertng uit te oefenen, op welke overtredin gen boeten gesteld zijn van ten hoog ste vijf gulden, terwijl bij herhaling ontslag volgt De salarissen blijven van de be waarders dier lagere scholen 600 be nevens woning, vuur en licht of ver goeding daarvoor, behal ve die bewaar der dier school aan de Nassau laan, die ƒ900 ontvangt, omdat er in die school de Burger-Avondschool wordt gehou den. De bewaarder van de Meisjessoliool ontvangt ƒ600, die van het Gymnasi um ook ƒ600 en die van de H. B. S. ƒ800. De bewaarders ontvangen voortaan schoonmaakmaterialen van de ge meente, maar zullen daan-van wellicht geen voordeed genieten, wijl de wijze van schoonmaken duurder zal wor den. Aankoop van een perceel. B. en \Y. hebben liet perceel Ko ningstraat 4 voor de gemeente in vei ling aangekocht voor ƒ12.105. Zij vra gen bekrachtiging van dezen koop en 13.020 voor de betaling, wijl de kos ten ook voor rekening der gemeente komen. Voordracht onder wij ze ree. Voor de vacature van onderwijzeres aan de vijfde Tusscbenschool hebben B. en W. de volgende voordracht op gemaakt le. Mej. L. C. Snijders te Haarlem, 675. 2e. Mej. C. Wijdom. te Haarlemmer meer, 675. 3e. Meg. M. I. S. Leupem, te Hiilo- gom, 750. De Mel k verorden Lng. In de vergadering van 13 Decem ber werden voorstellen van d.e hee ren Kleynenberg en Modoo tot wijzi ging der Melkverordening, gesteld in handen der Gezondheidscommissie om advies. Deze commissie „heeft te kemnem gegeven, dat zij de aanneming van het voorstel van den heer Modoo ten zeerste zou betreuren. Bij de aanne ming van dat voorstel zouden alle inrichtingen waai' melk wordt ver strekt voor direct gebruik ter plaat se, aan elite contróle worden ont trokken, en zoude derhalve van bet hoofdbeginsel, dat bij de vaststelling der verordening heeft voorgezeten, in bedenkelijke mate worden aange tast. De bedoeling is steeds geweest slechts op die inrichtingen waar melk in zeer geringe hoeveelheden wordt verstrekt, bij hotels en restau rants, de verordening niet van toe passing te doen zijn. De toepassing der verordening heeft dan ook steeds overeenkomstig die bedoeling plaats ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Dinsdag 17 Juli 1906, dies namiddags van 12 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Fantasie, J. Worp. No. 2. Melodie, A. Guilniant. No. 3. Sonate No. 1, Mendelssohn. a. AllegTO moderato. b. Adagio. c. Ree. et Finale. No. 4. Communion, Gigout. No. 5. AriaDu Ehre Gottete. Beet hoven. Met het voorstel van den heer Kley nenberg kan de Commissie zich zeer goed vereenigen, en zou er prijs op stellen, wanneer in de verordening werd neergelegd, dat B. en W. van de bevoegdheid tot het geven van dia bij dat voorstel bedoelde vrijstelling geen gebruik maken alvorens het ad vies van de Commissie is ingewon nen." b.- en W. deelen volkomen het ge voelen der Gezondheidscommissie en stellen voor, artikel 9 aldus aan^ ta vullen,3. en W. zijn bevoegd om, na ingewonnen advies van de Ge zondheidscommissie, in bijzondere gevallen vrijstelling te verleenen van het voorschrift vervat in de tweeda alinea van dit artikel". Bovendien stellen zij voor. artikel 15 zoo te lezen, dat de melkverkoo- pers verplicht zijn monsters „te la ten nemen" en niet „te verstrekken", zooals dit thans luidt, en wat aanlei ding kan geven" tot het verkrijgen van onzuivere monsters, en het ple gen van bedriegelijke handelingen. Ontslag gevraagd. De hoer J. W. Jenny Weyerm'an, sedert 9 Januari 1854 als onderwijzer in deze gemeente werkzaam en sedert 1 Januari 1868 als onderwijzer le M.. plaatsvervangend hoofd aan de le Openbare Tus&chensdhool, heefi nu dus 521-jarigen dienst; met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag gevraagd uit gemeetediend.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1