NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7071 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 17 JULI 1906 A LENTS DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: itótsa* Van 1regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der ^ij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland 1-65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Göllustreercf Zondagsblad, 'voor Haarlem 1 I 037W jMgMÈtÊP&jL Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. voerder en diens echtgenoot©. De equipage vond een onderkomen in het zeemanshuis van Miss Wood man alhier. Veie passagiers van de Koning Wil lem II verlieten bij aankomst te IJniui den het stoomscM/p en keerden per trein naar hun standplaats terug. Het s.s. Koning Willem II maakte men na geschut te zijn vast. om he denochtend' te vijf uur naar Amster dam opgesleept te worden. Het stoom schip is z'n stuur kwijt en eischt daarom adsist'ehtie. Aanslag op een Jachtopziener, In den nadht van Zaterdag op Zon dag is in de gemeente Wijk aan Zee en Duin een aanslag gepleegd op den jachtopziener L. Benning. Banning, die in dienst is van den heer jhr. G. S. Boreei was op diens gronden met C. Deys, jachtopziener van baron Van Tuyl van Seroosker ken en D. Veen, Rijksveldwachter te Beverwijk, des nachts om half vier •bezig te surveilleeren, toen zij be merkten, dat in hun nabijheid een strooper aan riet wenk was. De drie mannen gingen op de plek af. waar zij dachtendat de strooper zich bevond. Dra hadden ze hem be merkt, en het duurde niet lang, of ze hadden hem in. een duinpan omsin geld. Toen die man, een zekere Gerten bach, een tuinder uit Wijk aan Zee en Duin, bemerkte, dat de jachtop zieners (hem ontdekt hadden, loste hij op een afstand van 2 a 3 M. een sclhot hagel uitzijn dubbelloops a cri teria adge weer op den jachtopziener Benning, die zich het didhtst bij den strooper bevond. Het schot trof den jachtopziener in de rechterhand. De getroffene riep na het vallen van het schot: ,.Ik waarschuw je, schiet niet voor den tweeden keer Doch nauwelijks had hij dit gezegd, of Gerteaibadht schoot wederom entrof Benning, die gelukkig den" tijd had zich huif om te draaien, met. een vol schot in iiet achterlijf en in de lende nen. Op 'het hooren der beide schoten snelden Deys en Veen toe, en vonden hun makker zwaar gewond op den grond- liggen. Hun eerste werk was om den getroffene te helpen. Intusscnen had Gertenbaon van de gelegenheid gebruik gemaakt om te vluchten. Nadat iiij zijn geweer had weggeworpen, liep bij na-ar IJmuiden, waar hij in de straten bleef rond zwerven. Toen de eerste maatregelen geno men waren om den verwonde te hel pen, togen de. veldwachters Veen en Schools er op uit om den dader te zoeken. Te IJmuiden gekomen, von den zij heah daar in een der straten. Dadelijk toen Gertenbach de politie mannen zag, ging lrij naar dezen toe en gaf zioli gevangen. Geboeid werd hij toen om 2 uur naar Haarlem overgebracht, waar hij nog Zondagmiddag in het Paleis van Justitie door den ijlings ontboden rechter-commissaris, mr. W. H. van Nes van Meerkerk, en den substituut officier van justitie, mr. De Vries van Doesburgh, in verhoor werd genomen. Zeer ontdaan door het gebeurde en ondier veel tranen legde Gertenbach' een volledige bekentenis af. Na zijn verhoor, dat ongeveer een uur duur de, werd hij ook weder geboeid naar Ihet Huis van Bewaring overgebracht.- Daar het vervoeren van dc-a dader beide keeren loopend* geschiedde, wekte dat nogal veel bekijks van het publiek. Des moagens werd Benin ing, die zeer veel pijn leed, naar de Maria- sticihting vervoerd, waar bl'eek. dat de wonden niet levensgevaarlijk wa ren Omtrent Gertenbach kan nog wor den meegedeeld, dat hij, hoewel hij in betrekkelijk goeden doen verkeer de, reeds eenige malen wegens stroo- perij is gevcmntsd. De man is 29 jaar oud en van beroep tuinder te Wijk aan Zee en Duin. Hij heeft een vrouw en twee kinderen. De getroffene Benning, wonende te Heemökerkerduin. is 43 jaar oud, is getrouwd en heeft 8 kinderen. Een geluk voor hem is het, dat hij zich omdraaide, toen voor den twee den keer geschoten werd, anders had bij zeker een doodelijk schot in het onderlijf bekomen. Zijn broek moet, naar men ons vertelde, op de plaats, waar thet schot trof, lijken op een zeef, zooveel hagelkorrels zijn er door gegaan. Het geweer in kwestie is des morgens 'door de veldwachters Stroo ker en Van Driel in de duinen gevon den en in beslag'genomen. Hedenmiddag was de toestand van Benning bevredigend. Onvoorzichtig. De vorige week vestigden we de aandacht er op. hoe'Onvoorzichtig .het is, om fietsen, wagens enz. tusschen de raals van de E. N. E. T. en die trot toirs te laten staan, wanneer die ruim te maar heel gering is. Zaterdagmiddag* had daardoor weer een ongeval plaats. Een smid had zijn wagen voor hei gebouw van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk in de Jansstraat laten staan. De tram kwam met den wagen in aanraking en reed hem ;n elkaar. Bovendien werden twee dikke ijzeren stangen van het hek voor het gebouw vernield en vier stangen verwrongen. Ook de tram werd beschadigd. Ontslagen. Do brievenbesteller L. B. v. H., die de hem medegegeven prentbriefkaar ten had achtergehouden is uit zijn dienst ontslagen. Wins t. De ,.N. R. Cl.weet mede te deelen, dat d'e lichtfabrieken dit jaar ƒ100.000 eri de waterleiding 25.000 aan winst hebben opgeleverd K r 1 1 e r w e e r i u d e g e -v a n- genis. Kril'ler, die beslist blijft weigeren zijn militaire plichten te vervullen, is ■hedenmorgen om negen uur onder militair geleide naar Haarlem overge bracht. Nadat hij aan het station eenige woorden met zijn vrouw en een ken nis had gewisseld, werd hij per cel wagen naar het Huis van Bewaring overgebracht. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 17 JULI. D e K r o o ai, Hoougiaarsch Quartett. 4 en 8 uur café-concert. T e ij 1 e r's M u s e u lib. Rem- brandt-teinitoonistel liin'g, St. B avo. Orgelb'espélioSg 1-2 uur. Buitenlandse!? Overzicht HET „STAARTJE" VAN DE DREYFUSZAAR Eer in Frankrijk alles weer in het reine is met de betrokkenen der Drey- fus-historie, zal nog heel wat moe ten gebeuren.- Wat er in de Kamer voorviel heb ben we Zaterdag meegedeeld. In de Senaat was Mercier aan het woord, om zich schoon te wasschen, wat hem niet al te best gelukte. Deze generaal beweerde, dat de Raadsheeren van het Hof geen kennis hadden genomen van het dossier. Wanneer ik de debatten" van Ren- nes vergelijk met die, welke pas ge houden zijn, ging Mercier voort, dan moet ik zeggen, dat de eerste op veel beter gronden berusten. (Rumoer.) Mijn overtuiging van 1899 is niet ge schokt, Mijn geweten (rumoer links) ja, mijn geweten (luider rumoer), mijn geweten.... Ik zal wachten totu mij wilt l'aten doorspreken.... Mijn geweten verbiedt mij deel "'té nemen aan de stemming, die straks zal plaats hebben." Een stem „Des te beter 1" Na een verzoenende redevoering van den afgevaardigde Delprat, pro testeerde de heer Barthou, Minister van Openbare Werken tegen de insi nuaties van generaal Mercier. „Deze justitieel© arbeid was loyaal en geheel in den regel, zeide de heer Barthou. Daarbij was geen sprake van leugen, van misdaad, het doel was alleen een monsterachtige, rech terlijke dwaling te herstellen." (Krachtig applaus). Generaal Mercier„Ik heb niets tegen de rechters, maar wel tegen de wijze van berechting." Een stem links „Ge vindt de uwe zeker beter 1" Mercier„Ik blijf volhouden, wat ik heb beweerd." Minister Barthou„Ik ook. Gij hebt de rechters aangevallen en be weerd, dat ze vonnis hebben geveld, zonder voldoende kennis te hebben genomen van de stukken. Niemand heeft het recht zoo te insinueeren. In deze gehèéle zaak ken ik slechts één verdiende verdenking, en dat ^s het schandelijke feit, dat een man is veroordeeld op stukken, die hij niet heeft gekend." Zelfs na. die uitspraak van den minister had generaal Mercier nog den treurigen moed vol te 'houden, dat hij de wijze van procesvoering niet ;n den haak vond, waarop ech ter de president van den Senaat, on der krachtig© toejuiching, verklaar de dat de arresten van het Hof van Cassatie boven elk© verdachtmaking en beleediging stonden. Ten slotte werd het ingediend voor stel daarop aangenomen onder de ■kreten „Leve de justitie „Leve het legerop welken uitroep on middellijk volgde „Maar zonder de falsarissen I" Feuilleton Een Verborgen Erfenis (Naar het Engelse h). 87) Je zult niet hier blijven als rent meester, antwoordde Curzon beslist. Ik sprak je niet alleen over mijn hoop om je zuster te winnen uit verlangen om je in 't vertrouwen te nemen. Ik had andere motieven, zooals je zult hooren. Als ik zoo gelukkig ben te slagen dan ben ik van plan waar schijnlijk voor zes maanden buitens lands te gaan. Eln als ik niet slaag, dan doe ik hetzelfde behalve dat ik dan wel nooit weer terug zal komen. Zoodoende zul je in elk geval voor •onbépaaklen tijd all is t.e beheeren hebben, Ik geef je dé'vrijheid om Mr. Dampier op de hoogte te brengen van mijn plan om buitenslands te gaan, en dat jij als mijn agent zult optreden. Dan zal hij zoo goed als ze ker vragen of je dezelfde betrekking bij hem wilt innemen, en dan heb je een inkomen, waarméde je best bij Mr. Wickham kunt aankomen. Ik ben van plan morgen naar Ryelands te gaan en mijn kennis met je zus ters te vernieuwen. Ik zal het niet. wa gen met. Miss Malincourt te spreken Ook in den MINISTERRAAD is het er warm naar toe gegaan. Cle- menceau verliet een kwartier voor zijn ambtgenooten toornig de verga derzaal. Wat was er gebeurd? De ministers Clemenceau, Thomson en Doumergue 'hebben naar vertcQd wordt, verlangd dat Mercier „moreel zou vernietigd worden" vóór hij in staat zou zijn de laatste noodlottige onbescheidenheid te begaan, die de ..Libre Parole" van hem verlangt. Mercier had deze „onthulling" voor den nieuwen krijgsraad willen be waken zij had betrekking op de be- rooving van een diplomatieken koe rier. Dit zou zeker een mooi verhaal zijn geweest. Er zouden fotografieën vertoond worden van gestolen stuk ken en daaruit zou dan moeten blij ken, dat Mercier in den historischen 'ministerraad onder Casimier Périer volkomen te goeder trouw was ge weest. Vrijwel zeker is het. dat de meer derheid der ministers zich in 't be lang van den openbaren vrede ver klaarde tegen alle disciplinaire maat regelen tegen de- officieren, die zich aan misdadige kuiperijen tegen Drey fus schuldig maakten, in "t bijzon der wat Mercier betreft. De minister president Sarrien en de Minister van Oorlog Etienne zullen De Pressené in dezen zin antwoorden. DE ENGELSCHE VLOOT NIET NAAR. KROONSTAD. Na de verklaring van sir Edward Grey in het parlement en de publi ceering van het officieel© program, veroorzaakte het uitstel van het vlootbezoek aan Kroonstad in het Lagerhuis eenige verbazing. De libe rale leden verheugen zich er over, terwijl de anderen tevreden zijn, dat de relaties met Rusland niet in ge vaar zij nagebracht, nu de Russische regeering zelf het initiatief tot het uitstel nam. Men verwacht, dat het ministerie Goremkyne spoedig door een ander zal worden vervangen. De Berlijnsche correspondent van de „Daily News" bevestigt, dat ko ning Edward den Duitschen keizer in Augustus te Homburg zal ontmoe ten. UIT RUSLAND. Te Petersburg worden de woorden van prof. Stchepkine, president van de commissie voor de parlementaire enquête, te Bielostock, afgevaardigde van Odessa, druk besproken. Deze besprak den 6den dezer in de Doe- ma de middelen om de hdkbaling van dergelijke gruwelen als te Bielostock t voorkomeD. „Er blijft, zeide Stchepkine, een laatste middel over, dat overigens niet in onze macht ligtde tusschen- komst der vreemde mogendheden. Ik weet, er zijn personen, die dit idee zelfs beleedigend linden voor de na tie, maar wat heeft de natie gemeen met het ministerie, dat thans de macht in handen heeft. De duistere regeering, die over ons heerscht, heeft aan Turkije het systeem der ptrogroms ontleend. De moorden der Armeniërs en der Bul garen zijn werkelijk op aanstoken der centrale macht geschied. De beschaafde mogendheden heb ben er een einde aan gemaakt, door Turkije onmondig te verklaren. Wan neer weer progroms in Rusland mochten voorvallen, zou ons hetzelf de overkomen de mogendheden, die er zorg voor te dragen hebben, dat de humaniteit niet op zoo gruwelijke wijze in 't aangezicht wordt geslagen, zouden Rusland onder hunne voogdij nemen." Een Petersburgsch blad had mede gedeeld, dat het departement van po litie er een geheime drukkerij op na hield. Daar waren de ophitsingen af gedrukt. De kapitein van de cavale rie Kouniwarof zou de chef zijn. En 't personeel slechts uit gendarmen bestaan. Terwijl 't politieke gedeelte wend verzorgd door de politie-ambte- naren Raczkowsky, ManouiJof en Ri- patritzky. De juistheid van dit beweren is nu bewezen en de minister' van Binnen- landsche Zaken heeft de onmiddellij ke sluiting bevolen. De Rijksraad heeft het wetsontwerp van het ministerie betreffende de maatregelen tegen den 'hongersnood •verworpen met 72 tegen 45 stem men werd goedgekeurd "het door de Rijksdoema aangenomen wetsont werp, waarbij 15.000.000 roebel wor den toegestaan voor voeding der door den mislukten oogst benadeelde be volking. Te Warschau is Zaterdag op gene raal Sj weikof ski, lid van den krijgs raad. een aanslag gepleegd. Hijzelf bleef ongedeerd, maar zijne vrouw werd door twee kogels getroffen. Men schijnt in de hofkringen nog besluiteloos te zijn omtrent dequaes- tie of er al dan niet een NIEUW KABINET ,moet komen. Goreniykin moet wel bij zijn jong ste bezoek te Peterhof hebben ver klaard, dat de ministers van Bin- nenlandsche Zaken, Justitie, Finan ciën en Verkeer willen aftreden, om dat zij 't niet mogelijk achten te werken onder tegenwoordige om standigheden. Hijzelf echter acht het oogenblik om 'heen te gaan nog niet gekomen. Men gelooft, dat de moaixl op ad miraal Tsjoekin een reactionnairen miraal Tsjoeknin een reactionnairen dat er nu zeer weinig kans is op een kabinet, bestaande uit leden van dc Doema, maar veeleer op een ge- kezen uit gematigde Rijksraadleden. Van de vijftien leden der Rijks raad-commissie, die belast werd met onderzoeken van het wetsontwerp tot afschaffing van de doodstraf, heb ben 8 zich vóór en 7 tegen het ont werp verklaard.- De Rijksdoema besloot de uitnoodi- ging tot deelnemen aan de interpar lementaire conferentie te Londen, aan te nemen en 6 leden te kiezen als ha re vertegenwoordigers op de confe rentie. Bij het debat betoogden de afge vaardigden Aladin en Nabokoff, dat de Doema de eenige volksvertegen woordiging is, welker leden allen het oorlogvoeren afgeschaft wenschente zien. Ten slotte dienen nog een paar ver spreide berichten vermeld te worden. Te Grenoble botsten Zondagmorgen twee. electrische trams tegen elkan der aan. Veertien personen werden gedood. Een Portugeesche stoomboot, de „Silva Americaine", zonk bij de An- goa-kust (Afrika). Er verdronken 19 personen. Te New-York zijn een aantal passa gierende Fransche matrozen door straatroovers aangevallen. Bij een he vige vechtpartij, die daarvan het ge volg was, werden vele matrozen ge wond, eenige zelfs doodelijk. Ten slotte na deze drie onheils tijdingen een goed nieuwtje, dat door een overeenkomst tusschen de mijneigenaars en de mijnwerkers in Pensylvanië een ©inde is gekomen aan een werkstaking, die 40.000 man omvatte. Stadsnieuws ERNSTIGE AANVARING, Men seint ons uit IJmuiden: Het stoomsdhip Kon. Willem II met bestemming naar Batavia, heeft Za terdagnacht nabij Goodwin aang&va ren het Engel söhe stoomschip IsJe of Caldy, beladen met kopererts van Huelva naar Amsterdam. De Isle of Caldy zonk een half uur na de aan varing. Twee mensclien verdronken; 16 werden gered, waaronder de loods en de kapiteinsvrouw. De Koning Willem II werd zwaar beschadigd en kwam Zondagmiddag te IJmuiden terug. Nader méldt men ons nog omtrent de noodlottige aanvaring: De" aanvaring hadi plaats ter hoogte van de Sandettij bij dikke mist en West-Zuid-Westen winicT. De Isle of Caldy, een Engelsch stoomschip, ge bouwd in 1895, bij J. Read/head en •Sons te Shields, groot bruto 1381 netto 667 tons', toébe'hoorende aan de Isle df Caldy S. S. Co. Ltid, Reeder J. F. Williams, Liverpool, was geladen met. kop er er Is, komende van Huelva met bestemming naa.r Amsterdam. Het s.s. Isflle of Caldy werd door de Koning Willem II aan bakboord mid scheeps aangevaren miet zoo groote kracht, dat die schoorsteen van de ïsl'e of Caldy direct overboord sloeg en de vü'ammen naar buiten sloegen. De Koning Willem II drong zoo diep in de midscheepsbaikbo ordizijde van de Isle of Caldy, dat aan redden geen denken meer was. O ogenblikkelijk werden van de Isle of Caldy de sloepen uitgezet, waarin zich hals over kop de equipage stortte met liet noodlottig gevolg, dat een der overboord springende machinis ten verdronk. De andere machinist is hoogstwaarschijnlijk in de machine kamer verpletterd. Althans van de equipage werden 2 man vermist, en 15 gered. Ook de loods K. Wijfeer redde het leven en nam direct aan boord van de Koning Willem II het beleid over. De Koning Willem II bekwam ern stige averij aan stuurboord-zij. Boa-en de waterlijn wierclen de ijzeren platen op twee plaatsen doorgedrukt en be neden de waterlijn was ook een groot gat zichtbaar. Men kan zich eenigsains de conster natie voorstellen, toen bericht werd, d'at de Koning Willem IJ wegens groo te averij terugkeerde. Ondanks de in strooniien neerplas sende regen, verdrong zich een groote massa menschen aan de nieuwe slui zen, waar met- zeer veel moeite met •behulp van de sleepbooten Sïmson e-n Adsisitent, van de firma C. D. en A. E. Zurmuhlen, de Koning Willem II .wterd binnengebracht. Onder de geredden van de Isle of Caldy bevonden ziah ook de gezag- het tweede testament zou worden voorgelezen, tikte de huisknecht zachtjes aan de kamer waar Violet en Nancy zaten en zei de eerste, dat er in de bibliotheek een heer was, om haar te spreken. Violet keek verschrikt en zenuw achtig op en een kleur kwam op haar bleek .gelaat. Nancy vroeg wie die mijnheer was. Mr. Egerton, juffrouw, maar hij zei mij, dat ik alleen moest zeggen, dat er een heer was om Mrs. Eger ton te spreken. Dank je, het is genoeg, zei Nan cy bedaard. Hoe kan ik hem nu ontmoeten riep Violet, de hand tegen haar boe zem drukkend. O, Nancy, ik kan niet gaan Ik zou het niet kunnen ver dragen Alles is voorbij tusschen ons! Wat moet ik beginnen? Je moet naar beneden gaan en hem te woord staan, en ik zal zor gen. dat je niet gestoord wordt. Je moet luisteren naar wat hij te ver tellen heeft en hem halverwege te gemoet komen in een of ander voor stel, dat hij te doen heeft. Je mag niet zwijgend en hard zijn zooals de Violet, die ik op Elmwood gezien heb maar je moet de Violet zijn, die hij trouwde. Arme Anthony Het is nu al drie weken geleden, dat je hem verliet. Terwijl Violet zenuwachtig in haar schommelstoel zat op en neer te schommelen, scheen zij op het punt in zenuwachtig snikken uit te bar sten maar Nancy voorkwam het en streek hour haar recht en haar klee ding glad. Nu moet je gaan, zei ze. Violet stond op en wierp een blik om zich heen als zocht zij een mid del om te ontsnappen toen zich be- heerschend ging z.ij uiterlijk kalm naar beneden. Anthony stond op li aar te wachten met zijn blik op de deur gericht. Laura's bittere woorden omtrent de verandering in zijn uiterlijk, wa ren zijn vrouw geen oogenblik uit de gedachten gegaan, en haar eerste blik overtuigde haar, dat het niet overdreven was geweest. Hij zag er tien jaar ouder uit dan toen zij hem verlaten had ernstiger, droeviger als iemand, die veel in stilte gele den heeft. Violet was zoo zeer vervuld ge weest va.n haar eigen lot, dat. zij het zijne vergeten had. totdat de vrien delijke en zachte woorden van Nancy haar daaraan herinnerd hadden. Zij had nu een gevoel alsof haar ellende vergeleken bij dc zijne, in 't niet ver zonk. Hij' kwam bedaard naar haar toe en gaf haar een hand. Voor *t eerst sinds hun huwelijk had hij haar niet s-ekust bij hun ontmoeting zelfs na een heel korte scheiding en het con trast trof Violet pijnlijk. Ga zitten, zei hij, haar een stoel gevend. Je ziet er uit alsof staan je moeilijk valt, mijn arme Violet. Ik zou geschreven hebben als het niet eenvoudiger geweest was bij je te komen en alles in een enkel on derhoud te regelen. Ben je in staat het te verdragen Zij boog het hoofd spreken kon zij niet. Ik zal je niet meer lastig vallen dan noodig is, ging Anthony vrien delijk en geduldig voort. Daarom wil ik het verleden laten rusten. Dat is nu niet meer noodig dat is voor bij Ik zal alleen zeggen, dat ik van het begin tot het einde verkeerd heb gedaan. Ik deed verkeerd niet- erbij je op aan te dringen mij te trouwen, toen je hier had kunnen blijven, tot dat ik je voor ons beiden een tehuis had kunnen aanbieden. Ik deed ver keerd met je op die wijze op Elm wood te laten wonen, alles daar heb ik verkeerd aangepakt. Maar ik heb niet stil gezeten sinds je mij verliet. Het was een bittere maar een heilza me les. Het opende mij de oogen voor mijn plichten en gebreken en voor mijn vergissingen want sommige wa ren alleen vergissingen. Het is maar zoo jammer, dat ik het te laat heb ingezien. fNVordt vervolgd). vóórdat zij mij beter kent, maar te één of anderen lijd voordat het vreem de testament wordt voorgelezen, zal ik mijn geluk beproeven. Ik verlang er naar Mr. Wickham zelf te ontmoe ten, maar ik zal geen woord over jouw belangen spreken, totdat je er toestemming voor geeft. Ik heb liever, dat je niets zegt, antwoordde Cesar beslist. Ik behoef nauwelijks te zeggen, Curzon, dat ik je aanbod dankbaar aanvaard. Je bent altijd een oprecht vriend voor mij geweest, e.n als ik zoo geQuklUg ben Miss Wickham tot vrouw te krij gen dan dank ik dat aan jou. Laat alles blijven zooals het is, totdat al les tusschen Nancy en jou heslist is, en daal hoop ik alles zoo te regelen als je straks voorstelde. Alsof zij het afgesproken hadden, stonden de jonge mannen allebei op. Cesar was niet welsprekend en uitte zijn gevoelens niet gemakkelijk, maar zijn oogen zeiden veel, terwijl hij Bertram de hand drukte. Ik kan het moeilijk gelooven ze* hij ontroerd. Ik kan er mij nog niet in denken, dat zoo'n groot ge luk mijn deel zou zijn. Eerst Gillian en nu de hoop, dat mijn aanzoek gun stiger opgenomen zal wordenZij ten minste de Hemel zegene haar heeft niet aan mij getwijfeld, en ik zal trachten mij harer waardig te toonen. Ik zal niet pogen je mijn dank te betuigen, Curzon. Ik zeg al leen maar dat. als Nancy i6 niet aanneemt, zij niet hei verstandige meisje is, waarvoor ik haar houd. Ik heb jo'u als schoonbroeder liever dan iemand anders ter wereld. Ar me Violet, was zij maar even geluk kig Heeft haar echtgenoot geen en kele poging gedaan alles weer in or de te brengen Neen, maar Elmwood wordt in een advertentie te koop aangeboden. Ilij is van plan veranderingen te ma lton. Nancy geeft alle schuld aan zijn moedér. Zij is en was altijd de groot ste kwaadstookster van de wereld. Ik hoop, dat alles beter gere geld zal worden als Mr. Egerton eerst maar 'va.n Elmwood en van zijn moe der bevrijd is. Ik heb groot vertrou wen in het oordeel va.n Miss Malin court over iedereen 'haar schoon broeder incluis. In dat geval behoef je niet aan je eigen geluk te twijfelen, zei Cesar lachend en hem zoo stevig de hand drukkend, dat het Curzon pijn deed. Zooals je zei. Nancy is geen dwaas. Wat ofschoon haar minnaar het niet veel meer respect uitdrukte, misschien precies was, wat hij be doelde. HOOFDSTUK XXXI. Een week voor de. datum, waarop

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1