V.H.J. TROUPIN, HAARLEM IIIILll-LlIDII Kwartj@S'Adverf©nfl@n één Kwartje???? m Haar!@m's Dagblad Marktnieuws Steenhouwerij en Marmerwerken. Magazijn van nieuwste Modellen Schoorsteenmantels. DRAGÉES a LA CASCAEA. Firma VAN TUBERGEN, Gr. Houtstraat 141. Stofzuiger „Atom." van HAARLEM'S DAGBLAD. Bureau: Gr. Houtstraat 55. gastvrije zalen der Studentensociëteit i-Mutua Fides". Te tien uur werd Maandagmorgen de algemeene vergadering geopend door mr. J. Gualiheri van Weezei, uit Deventer, die herinnerde aan het gouden jubileum, dat met zooveel luister te Amsterdam is getierd. Met blijdschap constateerde spr., dat de „Broederschap" sedert nog zeer in kracht is toegenomen. Blijft de onderlinge samenwerking in de vereeniging als tot nu toe het geval was, dan zal zij nog meer in bloei toenemen. Üit het jaarverslag van den secre taris, den heer Van der Ven, uit 's-Gravenhage, blijkt, dat de „Broe derschap" 3 eere-leden en 1148 gewo ne en buitengewone leden telt tegen 1133 in ht vorig jaar. BURGEMEESTERS EN SECRETARISSEN. J.l. Zaterdag maakte de vereeni ging van burgemeesters en secreta rissen in Noord-Holland een uit stapje haar het Gooi. Ongeveer leden namen hieraan deel, onder voorzitterschap van den heer jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, burgemeester van Haarlem. Ook 'de eere-leden de heeren P. B. J. Fer^én H. J. Versteeg, leden Ged©»* Staten van respectievelijk N-"ord-'*an Zu'd- Holland, waren aanwezig. Aan het station t* Hilversum, ontmoetten de elkaar te ongeveer 111/2 uur, waar de rijtuigen klaar stonden om te trekken naar Larenberg, alwaar de lunch werd gebruikt. Van daar reed men over Huizen, Blaricum en Bussum en environs. Te 6 uur werd gemeenschappelijk gedineerd in het American Hotel te Amsterdam, De eerste dronk werd ge wijd aan het Vorstenhuis en daarna werd het woord gevoerd door den voorzitter, de heeren Ferf, Versteeg en den secretaris der Vereeniging, den heer mr. D. E. van Lennep. MOORDDADIGE VECHTPARTIJ. Zaterdagavond omstreeks half 11 kreeg de politie kennis, meldt de „D. C.", dat op den hoek van Dubbeldam- schen weg en Toulonsche laan te Dordrecht, twee broeders moordda dig aan het vechten waren. Dadelijk trokken een paar agenten daarheen en vonden zij den hun maai- al te goed bekenden huzaar P. F., in gar nizoen te Den Haag, met verlof al daar vertoevend, en diens broeder J. F., die reeds door een anderen agent gescheiden waren. Daar P. in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, wdrd hij, ter voorkoming van verdere ongere geldheden, naar den politiepost in het Oranjepark gebracht, waartegen hij zich zoo hevig verzette, dat van de wapenstokken moest worden gebruik gemaakt. Deswege werd verbaal te- fen hem opgemaakt. Zijn broeder J. had hij in het gevecht met zijn eporen bloedig aan het hoofd ver wond. EEN MERKWAARDIGE GEBOORTE. G. J. H. Smit, Lagestraat 6, te De venter, had een broednest. Toen de jonge kippetjes voor den dag kwa men. bleef een ei achter. Dit werd nu kunstmatig van zijn inhoud be vrijd en toen kwam er een vreemd schepsel voor 'den dag, een kip met 4 pooten. 4 vleugels en twiee achter lichamen. Het zoo vreemd gevormde dier heeft slechts enkele oogcn"lik ken geleefd. (Tel.) ONGELUKKEN. Een 7-jarig jongetje van den reiri- gingsman B., te Groningen, gemak te van den wagen, waarop het gere den had, en kwam onder de wielen, dit over het borstje gingen, tengevol ge waarvan het knaapje des avonds iü het Academisch Ziekenhuis 1s over leden. Te Dinteloord is deze week in een Sloot in de nabijheid der ouderlijke woning verdronken een jongetje van l jaren van den landbouwer C. v. S., aldaar. VLBESCHSCHANDALEN. De correspondent van de Tel. te Meppel sch'rijft De burgemeester dezer gemeente beeft in de openbare raadszitt'ng zijn onderzoek medegedeeld in de gerucht makende zaak der vleeschschandalen die hier in den laatsten tijd voor kwamen. 't Is den burgemeester ge bleken, dat in Juni een zwartbont kalf van den heer G. D., te Koekan- ge is gestorven na een ziekte van 9 dagen. Dit cadaver viel onopgemerkt in handen van M. A. de R., die er mede naar De Wijk ging. De heerD., deed daarvan direct aangifte. Door de ijverige bemoeiing van den bur gemeester van De Wijk werd het jon ge rund in beslag genomen, doch het was reeds voorzien van het stempel van den rijks veearts K., te Meppel gevestigd. De R was bovendien in 't bezit van een verklaring van dien veearts, dat het dier niet schadelijk was voor de consumptie. De veearts K. daarover gehoord, heeft verklaard, dat het wel mogelijk is, dat hij het dier heeft gestempeld en ook dat hij die verklaring heeft afgegeven. Hij weet zich dat niet te herinneren. Hij is van oordeel, dat het nog moet worden uitgemiakt, cf een gestorven kalf wel altijd voorde consumptie ongeschikt is. De heer Knoppers, raadslid, b'eiuig- 'de daarop zijn dank voor den spoed, waarmee dit onderzoek heeft plaats gehad. Hij vertrouwt, dat de Rniid nu wel tot het inzicht zal zijn geko men. dat er spoedig een verorde. ing moet komen op de keuring van vjeesch. brandklokken. Het bleek, dat brand was uitgebroken in een stucadoors- werkplaats aan de Prinsenstraat al daar, in eigendom toebehoorende aan den stucadoor J. C. Bolling. Het per ceel brandde geheel af; er werd slecht9 weinig gered. GEWAARDEERDE ADVIEZEN. Naar wij vernemen, heeft de heer J. H. Faber, inspecteur voor de volks gezondheid te Zwolle, een uitnoodi- ging ontvangen om voor de parle mentaire enquêtecommissie te Lon den te verschijnen, ten einde haar inlichtingen te geven over de wijze hoe onze Woning- en Gezondheidswet werkt en over de bevoegdheden van de inspecteurs enz. De heer F. beeft de uitnoodiging aangenomen en zal zich daartoe eerlang naar Londen begeven. Deze week zal, naar wij in het D. D. lezen, ook de heer J. Stoffel zich naar Londen begeven. Hij is door de parlementaire enquête-commissie uit- genoodigd inlichtingen te gevéu over kleïngrondgebruik in Nederland. lieden en boven, in den kelder, op liet dak. Maar niks, niks te zien. En dan klaagt men nog over 't ge mis aan fantasie bij het Hollandsche volk C.TeL") Letteren en Kunst Naar de Amstendamsche brief schrij ver van de „Pr. Gr. Crt." verneemt, zal de heer Catz van Aalten, vroeger correspondent van het „Hbld." teBer- liju, thans te Hamburg, binnen ©enige maanden ven-vangen worden door den heer G. van Lissa, dien tooneelverslag gever van dit blad, die zich te Berlijn zal vestigen. Uit de Arbeiderswereld VECHTPARTIJ, Men meldt uit Eindhoven Was liet Zondagavond reeds rumoe rig in de omgeving onzer gemeente er werden n.l. te Gestel bij vele inwoners de ruiten vernield Maan dag zou een ernstiger gevolg van drankmisbruik te constateeren zijn. Op liet College te Eindhoven een volksbuurt ontstond een verwoed gevecht tusschan een zekere Koks uit Eindhoven en Van Dommelen uit Woensel, waarbij deze laatste in het gezicht werd gesneden en zoodanig aan één oog werd verwond, dat dit wel geheel verloren zal zijn. Maan dagnamiddag werd genoemde Koks als vermoedelijke dader door de ma rechaussee aangehouden. REMBRANDTIANA. Dd feestelijke (herdenking van Rem brandt's 300sten geboortedag zal ter badplaats Soheveningen geschieden op Zaterdag 21 Juli a.s. De directie van de maatschappij Zeebad Scheveningen" heeft aan het muzikaal gedeelte van hei feestpro- gnam een declamatorisch deel ver bonden. Hei programma bevat uitsluitend wieirken van Nederlanidisehte toondich ters. Men schrijft uit Brieile aan die „N. Crt." Ter getegeribeiid van die huldiging der vijf groot© RembrandJt-kenners te Amsterdam, werd door verscheidene ingezetenen v an Den Briel hei volgen de telegram verzonden „Rectori Magndfdco Academia© Amstei od amensis. „Ex oppidio, ubi gloria Hollan- „diae fundata, li-onoramus eos, qui „ex harum terrarum humidarum „mubibus iterum luoem Rem- „brandtii emic-antem feoerunt to- ,,tum per orbem terrarum. „Gratiasque agimus sanatui „Acadeimdcae Amstelodiamensi, qui „modte tam laudando 1 audavit me- „rita viroruan doctissdanorura „quinque." DE W ERKSTAKING TE LEIDEN. De staking onder de timmerlieden dreigt nog te zullen worden uitgebreid tot de metselaars en opperlieden. Tot dusverre slaan de timmerliedenpa- troons nog de handen in elkaar, "en (Zw. Ct.) eter huig der metseQaars ?n j öppèniSuüu, ïiunuen ze nog menig Waarvan luidt PURE VERZINSELS. Volgens een ingezonden stuk van d" A. Kuyper in de „N. Ct." is het bericht, dat hem 60.000 zou zijn aan geboden voor een reisverhaal, niet waar. „Het zijn al pure verzinsels", zegt de oud-minister. BRANDEN. Maandagnacht te ruim 2.30 uur werd de bevolking van Enkhuizen wakker geschrikt door het luiden der die vertaling ongeveer „Uit de stad, waar de glorie van „Holland werd gegrondvest, bren- „gen wij hulde aan he.i, die uit de ..nevelen dezer lage landen het „licht van Rembrandt opnieuw „over de gansche aarde te voor schijn deden komen. „Mede brengen wij dank aan „den Setnaat der Amsterdamsche ..Universiteit, die op zoo'n lof- waardige wijze de verdiensten „van de vijf doctoren eerde." Zaterdagmorgen werd, in antwoord .erop, van dtó heeren Bredius, Veth en Hofsteklle de Groot per telegraaf ©ein mecle in de Latijneche taal gestel de hartelijke* dankbetuiging ontvan gen. INBREKERS. 't W as al weer tè lang mooi weer geweest. D'r werd een groote behoefte ge voeld aan donkere-, bewolkte 'lucht, aanregen, aan hondenweer. Door wie? Door den landbouw Dat wedt ik niet meer, sinds ik opgehouden heb tespe- culeetren in boenen en grauwe erw ten. Door wie dan Door 't naohitgilde, de vlaktejongens van Groot-Mokum. Het bedrijf staat slecht .in den tijd der heldere nachten. Maar thans was 't wat anders. IJselijk donker, griezelig weertje. Dus lagen de' heeren op d)e loer: en lieten 't. daarbij niet, maar traden ook daadwerkelijk op. Edoch, zij niet al léén lagen op de loer, maar ook een juffrouw op den O. Zijds Achterburg wal te Amsterdam. Waren de aanvallers gewapend met alle offensieve wapenen, als daar zijn loopers, vijlen, breekijzers, dievenlan taarns (want 't waren zoo maar niet een paar beginners, maar lui, die wis ten hoe 't hoordd) de juffrouw, ook niet mis, had; zicli voor die verdedi ging gewapend met een nachtkijker, om heit terrein te verkennen. En toen de heeren het huis, tegenover haai", waren binniemgeslapen, gaf zij er di rect kennis van aan de politie St. Pie- tershal, die dadelijk mét groote maoht verscheenrechercheurs, agenten, zelfs smeden voor de verwijdering van grendels, sloten, aangebracht voor hei. buitenhöuden van ongewenschte gas ten. in' dit govai de politie. Publiek tuk op een standje, als eeh sjouwer op 'n neutje, snelt toe. Zukke fuilakke, in een leeg huis in te broke. Lood snaai©zegt kort en bondig een, die 't weten kan. De deur bezwijkt. De juffrouw aan de overzijde, zeer bewust van dear ge wichtige n dienst, dien zij bewezen heteft aan do veiligheid, aan hare me deburgers, wijdt breedsprakig uit over do kerels, die ze heeft zien verdwij non in 'tleege huis. Nog steeds komen meer menschen toesnellen. Wat is "t Koa, is 'r heöbel Nel, Jen, 'tbinne diefe Soo Ondertusschen brengt ae politie haar onderzoek ten einde. Zoekt overal, be- karweitje afdoen. Nu zijn Maandag overgekomen de hoofdbesturen van den Bond van Vak verenigingen en den Nederlandischien T' mmerliedenbond, eai in overleg met deze besturen is besloten de andere werklieden in de bouwvakken over te halen met de stakers zich solidair te A"erklaren. Voor een geregelde weke- lijksche uitkeering zal worden ge zorgd. Naar ons werd medegedeeld, hebben de opperlieden zich reeds bereid ver klaard ook het werk neer te leggen. Niettemin worden door die werklieden onderhandelingen aangevraagd bij de patroons. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cent per Regel. HET NUT DER ADVERTENTIES. Ziehier een: geval diat duidelijk het nut der advertenties aantoont. Meent niet dat alles wat in het publicitedtge- deelte van de courant staat, te ver onachtzamen is. Integendeel gij moet steeds met de meeste aandacht dit ge heel© gedeelte lezen. Mej. A. Hoofd p a. den heer F. Boelens te Klooster buren, provincie Groningen, leed se dert 5 jaren aan de maag en kon zich maar niet .genezen. Ojp dat oogenblik leende zij aandacht aan de advertenties. Op zekeren idag verleen de zij er aandacht aan en hare oogen vielen op het verhaal eener genezing van een maagziekte door de Pink Pil len veikregem De naam, het adres van de persoon waren vermeld, men gaf ook het portret. Men kon aan de zaaik niet meer twijfelen. Mejuffrouw Hoofd werd dus aangemoedigd de Pink Pillen te neimen. Zij heeft ze genomen 'en zij die sedert 5 jaren ge leden had is door het gebruik van 6 doozen Pink Pillen genezen geworden (dat wil zeggen, dat hare genezing na 4 5 weken van behandeling verkre gen is geworden. dravers. Voor de overige nummers waren er 4 of 6. I. De Ruiterprijs, een record-dra verij onder dan man was voor Con tinent, eig. H. Schaap te Leeuwar den, 1280 M. in 2 min. 13 sec., die even voor den finish Kruger, eig. K G. v. d. Veen den prijs ontnam, ber de was Eirmant van H. Schaap, te Leeuwarden. Niet geplaatst Sophie en Tjibba Hot. ƒ3.50, ƒ3.25, ƒ5.25. II. Om den Vitesseprijs, de heat- harddraverij moesten drie heats wor den gereden. De eerste heat was voor Achilles van Tj. P. Boelstra, gevolgd door Vauban, eig. A. Wassenaar en Vive Képi, eig. Stal Mercurius. Tot. ƒ18, pl. ƒ5.50, 4.25. De tweede heat, de snelste was Vi ve Képi no. 1, 1750 M„ in 2.432/5, tweede was Achilles, 1645 M. in 2.441/5, derde Vauban. Tot. ƒ10, pi. ƒ4, ƒ3.50. De derde heat was weer voor Vive Képi, zoodat hem de prijs van ƒ600 ten deel viel, terwijl Vauban als tweede ƒ50 kreeg. Aclliilea -was na de eerste ronde reeds totaal otf. Tot. ƒ4. pl. 2.75, ƒ4.50. De Mercuriusprijs was hel onge luksnummer. Bij het afgaan van het schot, ging Kruger op de achterste beenen staan, wierp zijn pikeur v. d. Veen van de sulkey en trachtte den verkeerden kant op aan den haal te gaan. Het was eeu kritiek oogenblik voor de achter hem staande paarden, maar wonder boven wonder pas seerden allen zonder ongelukken het paard, dat alle moeite deed om los te komen en nu eens aan dezen dan aan genen kant van de baan stond te steigeren. Toen de finish voor de éérst e maal gepasseerd werd reden Albertine en Continent elkaar in de wielen. Piet Doeleman, dfie de „Albertine" be stuurde, sloeg achterover, terwijl het paard op hol ging. Het werd: echter, na een paar rondes in woeste vaart rondgehold te zijn, opgevangen. De grootste concurrent van Conti nent was hiermee van de baan. zoo dat de bruine merrie het eerst aan kwam. De berijder M. Siderius, werd echter wegens het aanrijden van de Albertine beboet met 100 en de Con sent gedisqualificeerd. Dientengevolge kwam de le prijs aan Fricka van D. H. Terpstra, 2e pr. aan Tjibbe, eig. C. J. Harmeijer en de derde aan Bertha Emil, van W. A. P. F. L. de Leve, die laatste aan kwam, ©en paar honderd meter ach ter de anderen. Tot. 27, placé: ƒ9.25, ƒ16.25. IV. De Harendermolenprijs werd na langdurige beraadslaging van de jury toegekend aan den eerstaanko- mende Bertha. Emil van W. A. P. F. L. de Leve. Ten gevolge van het groote verschil in snelheid van Ber tha in het vorige nummer en dit was haar bijna de prijs ontnomen. Twee de was "Wilhelmijntje van Stal Ha- rendermolen, derde was Intendant, eig. B. J. Alkemade, en vierde prijs- )winnaar Firmant van H. Schaap. Niet geplaatst werden Rita en Star light. Tot. ƒ36, pl. 5.75, ƒ6.50. IV. Om den La Gaimargoprijs, het groote nummer, werd gestreden door Vauban, Maggie E, Vive Kepi en Vent d'Ouest. Vent d'Ouest, die achteraan stond, was al heel spoedig Vive Képi gepas seerd. De andeJre tegenstanders wer den in de laatste ronde ingehaald. De tweede plaats was voor Vauban^ de derde voor Maggie E. Vive Képi was voor deze twee. die van het be gin tot 't eind naast elkaar gingen, geen ernstige concurrent. Hij haalde weinig op hen in. Tot. ƒ3.50, 2.75, 7.25. Het weer was niSt erg aanlokke lijk. Den geheelen dag woei het een halven storm. Er was dientengevol ge weinig publiek, dat nog vermin derde, toen het om half vier ook nog begon te regenen. (Hbld.) (Mej. A. Hoofd. „Ik ondergeteekende, zoo schrijft zij, verklaar gedurende 5 jaren zoodanig aan de maag geleden te hebben, dat ik het geringste voedstel niet meer kon verdragen. Ook had ik hevige pijnen in den rug en -in het hoofd. Na vijf jaren tijdens gedurende de welken ik niets verzuimd had om mij te gene zen, was ik steeds en-en ziek. Het 'lezen 'eener advertentie: waarin men idle veiknegehe genezingen vermeldde, door de Pink Pillen verkregen, heeft 'er mij toe gebradht deze pillen te ge bruiken. IIk heb ongeveer 6 doozen Pink Pillen genomen en dit is vol doende geweest om mij te genezen. Ik sta geheel verstomd over deze kom pleet© en snelle genezing. Leest onze toewijzen, gij zult er dik wijls op deze plaats vinden; onze at testen zijn steeds nieuw en zoo wij van tijd tot tijd genezingen uit Bel gië, Frankrijk of elders vermelden, dan is zulks om aan te toornen dat de Pink Pillen overal' gewaardeerd wor den len dat ze dn <aüe landen genezen. Zij zijn onovertrefbaar degen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen rheu- matiek, zenuwzwakte, de onregelma tigheden hij vrouwen Prijs 1.75 de dteos. 9.per zes doozen; verkrijgbaar bij Snatoilié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij We'd. W. PLAATZER VAN DER HULL. Droge, rijen. Jausstraat 28. Haarlem. Sport en Wedstrijden COURSES TE GRONINGEN. Groningen, 15 Juli. De inschrijvingen voor de Zondag gehouden harddraverijen waren schitterender dan de deelneming. De Harendermolenprijs bracht hei groot ste aantal aan den start, n.l. PURMEREND, 17 Juli. Kaas. Aanvoer 244 stapels kleine, ƒ30 per 50 KG. Botetr. Aanvoer 2263 KG„ prijs 1.10 a ƒ1.20, gemiddeld' 1.15 per KG.Vee. 599 runderen, waaronder zijn 421 vette en 47 stie ren 36 paarden, 70 a ƒ280 239 nuchtere kalveren, 10 a 24 per stuk; vette varkens, ƒ0.44 a ƒ0.48 per KG. 67 magere dito 18 a. 28 p. stuk 221. biggen ƒ8 a 12 per stuk 2367 schapen en lammeren. Eieren. Kip- ƒ3.— a ƒ4.eend- ƒ4.per 100 stuks. Vette koeien prijs houdend, handel matig, ƒ0.60 a ƒ0.75 per KG. Gelden koeien prijshoudend, han del stug, ƒ120 a ƒ180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, ƒ160 a ƒ250 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette varkens prijshoudend, han del matig, Magere varkens en biggen pr" houdend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, han del matig, 20 a ƒ31. Overhouders prijshoudend, han del matig, ƒ10 a ƒ17. Stoomvaartberichten Het st. Alrdjoeho arriveerde 17 Juli van Batavia te Rotterdam. Het st. Kedirie, van Java naar Rot terdam, vertrok 17 Juli van Batavia. Het st. Gedé, van Rotterdam naar Java, arriveerde 17 Juli te Batavia. Het si Oranje, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 17 Juli te Port Said. FAILLISSEMENTEN. Gehomologeerd het accoord van 21/2 pet. door K. J. F. Zindel, com missionair te Rotterdam, en dat ad 15 pet. door M. van Gelder, koopman te Rotterdam, aan hunne crediteuren aangeboden. Geëindigd. J. de Koster, sigarenwinkelier ie 's-Gravenzande, en P. Schotman, koopman en winkelier te Rotterdam. Nieuwe Gracht 48, bij de lufanterie-Kazerne Grootste Keuse Grafmonumenten Steeds Voorradig MARMERBLADEN voor Toonbanken, Uit stalkasten, Waschtafels, Meubelbladen enz. enz. wit of gekleurd. Verstrekt gaarn? prijsop gave aan H. H. Aan nemers op aanvrage. Reparatiën aan Schoor steenmantels, Pendules, Coupes en alle Marmer sieraden worden netjes in orde gemaakt. O O O O O O O O NIEUWE GRACHT 48. TEFEPHOON No. 564 van HAARLEM naar: le kl. 2e kl. HEEMSTEDE15 Cents 12 V2 Cent. BENNEBROEK20 17 V. HILLEGOM, LISSE, SAS8ENHEIM, OEGST- GEEST of LEIDEN30 25 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de Goederenagenten, geven voor korte afstanden veel besparing. VRAAGT DWEK APOTHEKER Het best werkend en onschadelijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gebrnik, kleine fi. 0.30, ook direct aan ons adres te bekomen. APOTHEEK. Wie zijn huis r> e i n wil houden sehaffe zich een „ATOM" aan. Prij «i 125 gulden, Zeer gesehikt om gezamenlijk te gebruiken. Steeds in werking te zien aan het Bureau voor Tech nisch en Huishoudelijk Nieuws D. DE CLERCQ, Bioemendaal IXh. N.B. Ter voorkoming van abuizen gelieve men nauwkeurig op het adres te letten. WAAROM ZOUDT GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van BUN KWA&TJB voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWABTJ1S bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of ijjns diensten wensoht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, kan du» voor EEN KWABTJE in HAARLEM'S DAGBLAD terecht. •PIP Op onze Kwartjes-Advertentiën konren vele reflectanten en brieven.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6