NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7079 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 96 JULI 1#0« HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 120 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) J-aü Franco per post door Nederlandi.od Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem n de omstreken en franco per post 0.4d Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiên Abonnementen en Advertentiên worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van net Arronaissement naariem is ne. u.rs.u.w, en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Pubticité Etrangire G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31™ Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Stadsnieuws De Haarlemscihe Paarden- loterij. De laat/ste jarm ging liot niet best met die Haariernsche paardlemloterij. Vaak bleven duizenden loten onver kocht, ook al door het euvel, dat prijswinners soms hun prijzen, paar den b.v., die zij, als wonende wel eens op bovenhuizen, toch niet mee naar 'huis konden nemen, voor een appel en een ei hadden al te staan. Daarin heeft de commissie nu een [verandering ten goecle gebracht. Vijf dagen achtereen, na de trek king, zit een der commissieleden aan Ihet lokaal, waai- de prijzen kunnen warden afgehaald. Hij geeft nu den'winner op wat de prijs bij inkoop kostte en deze heeft •nu het reehit om 75 pet. daarvan te ontvangen, daar wel t.e zien er een be ieren prijs voor te maken, wat nu inderdaad veel gemakkelijker gaat, waar hij weet wat de prijs gekost heeft. Het gevolg is, dat dit jaar de loten zoo goed als uitverkocht zijn. De prijzen zijn thans geëtaleerd in dief Manége in de Groote Houtstraat. Het .zijn alle soQMle, fraaie voorwer pen, die dubbel en dwars biet lotern- gekl waard zijn. Mej. Boon, Utrecht, Pension Quisi- ianaJ Fam. Kooprnans Stadnidski, Utrecht, Pension Quisisana, 3 p. L. IIoekenmeier, Mannheim, Pension Quisisana." Familie Oiltinger, Rakwitz, Pension Quisisana, 3 p. O. Weil, Mevzig, Pension Quisisana. Familie De nek amp, Rotterdam, Ho tel d' Orange, 2 p. Geisen'heiimer, Parijs, Hotel d Oran ge, 1 p. R. de Haas, Kaa'lsruhe, Hotel dl' O- range, 2 p. Feiriere André, Bordeau. Hotel d' Orange. Binnenland genoodzaakt: zijn mijn eervol ontslag te vragen als directeur, omdat ik niet de verantwoordelijkheid vul dragen van de zeer ernstige feiten, die van een bestendiging van den te- genwoordigen toestand het gevolg zouden kunnen zijn en omdat ik al leen aan het hoofd wil staan van een ..goede school", zooals de Zierik- zeesche Hoogere Burgerschool was, vóórdat dr. Volgraff er aan verbon den was." Men vraagt zich hier af wat op het Raadsbesluit nog meer zal volgen. Uit de Omstreken ZANDVOORT. Aangekomen badlgaisten T. Br.uÊnsma, Aanstei-dam, Haai'lem- .memstriaat no. 58, 7 p. Familie Herfkcus. Utrecht, Dr. Simit- str.aat 4, 4 p. J. F.reibair, Doheiln, Pension, Suisse, 4 per®. Familie .Mollinger, Nijmegen, Pen sion Seinpost, 3 p. B. Maanz, Hannover, Pension Sein post, 2 p. M. H. Kramer, Duisburg, Pension Seinpost. Mevrouw Weening, Amsterdam; Kosterstraat no. 7, 2 p. Familie Van Praag, Amsterdam, Pension De Roos, 6 p. Palmolie Beniner, Amsterdam, Pen sion De Roos, 3 p. J. W. Rornunfde, Amsterdam, Villa Maregate, 2 p. Mevr. Coenen, Apeldoorn, id.4 p. Mevr. A. Duncker, Amsterdam, id. S. Jonker, Groningen, id. Z. Herms, Amsterdam, Kerkstraat no. 10. M. G. Burger, Amsterdam, Kefrk- straat no. 10. Familie Samuels, Amsterdam, Schoolstraat no. 5, 2 p. Nerden, Amsterdam, Willdmst/raat no. 21, 9 p. H. van Koolbergen, Amsterdam, Kostveillarenstraatweg 2, 6 p. Mevr. V-er kalk Wijngaarden, Utrecht Kerkstraat no. 16. Familie Hoeier, Amsterdam, Hooge- weg no. 48, 6 p. Familie Citroen, Antwerpen, Wed. Gompertz, 3 p. Leib, Crefeld, id. Familie B. Vos, Amsterdam, Hotel Zerust, 8 p. H. Engel, Berlijn, Hotel Zeërust. J. Ldvenbach, Amsterdam, Hotel Zeerust, 8 p. G. Ie Gi-as, Amsterdam, Hotel Zee- rust, 4 p. Mej- Wilderink, Haarlem. Pension Quisisana. De heer Roetvink, Amsterdam, Pen sion Quisisana. Familie Pfeifer, Bruriai, Pension Qui sisana, 2 p. DE MINISTER VAN JUSTITIE. De Minister van Justitie was Maan dag op zijn dienstreis ruaar Doeti'n- chiem enz. vergezeld van prof. mr. Si mon van der Aa, hoofdinspecteur van het gevangeniswezen. PHILOLOGEN. Het vijfde Nedeilandsche PMloloigen Congres zal worden gehouden in_ die Paasoliivacantae van het jaar 1907 op Woensdag 3 en Donderdag 4 April e.k. in het gebouw der Universiteit te Amsterdam. OFFICIER VAN GEZONDHEID NED.-INDIë. De Minister van Koloniën brengt ter kennis, dat voor zestien studen ten in de geneeskunde aan een der Neder! andsche universiteiten de ge legenheid bestaat om tussc'hen 1 Aug. 1906 en ultimo Juli 1907 in opleiding te worden genomen voor die betrek king-van officier van gezondheid 2e ld. bij liet, leger in Ned.-Indië, ondier genot Van leen subsidie van! 4000, terwijl bovendien, na de benoeming tot officier van gezondheid, nog ©ene gratificatie wordt uitgekeerd van ƒ1000, als tegemoetkoming ïn de kosten van eerste Uitrusting. Gegadigden zullen zic-h, onder over legging van de gevorderde beschei den, Vóór 1 Augustus e. k. bij geze geld request hebben te wenden to t .het departement van koloniën, alwaar op aanvrage kosteloos exemplaren zijn te verkrijgen van het reglement betreffende de opleiding. (St.-Ct.) EEN ONTSLAG-KWESTIE. Uit Zierikzee schlrijft men aan „Het Hbl." In de verleden week gehouden Raadszitting zijn luarde, minder par lementaire woorden gevallen naar aanleiding van het 'voorstel van B. en W. om dr. Volgraff met ingang van 1 Sept.. eervol ontslag te verleenen als 1 eeraar aan de Hoogere Burger school. Dat voorstel werd met 8 te gen 4 stemmen verworpen. Onder degenen, die stemden voor het voorstel van B. en W., behoorde de heer De Vrieze. Deze heeft nu naar aanleiding van de gevoerde discus sie en het gevallen besluit, zijn ont slag als Raadslid genomen. De. kwestie Volgraff heeft in Zie rikzee groote beroering gewekt. Door B. en W. werd beweerd en het col lege werd daarin gesteund door den directeur der school dat dr. Voll- graff in zijne klassen geen orde kon houden en de directeur schreef in 't begin dezer maand aan B. en W. o. a. ten opzichte van de bedoelde kwes tie „Mocht de gemeenteraad niet willen medewerken om vóór 'het be gin van den volgenden cursus den toestand te -verbeteren, dan zal ik VERMIST. Sedert Vrijdag wordt te Middelburg een twaalf-jarige jongen vermist. Dien avond heeft hij te zeven uur de ouderlijke woning verlaten, zonder dat men weetwa arheen hij zich be seven heeft. (M. Ct.) VERDACHT VAN MOORD. Door die Italiaansche regeering is cle aanhouding en uitlevering ver zocht van deai 22-jarigeax schrijnwer ker F. A. Pagano, verdacht van een nioorcl te Napels gepleegd: Hij heeft te Rotterdam bij een oom in de Hel- miersstraait gewoond en reisde met koopwaar op de weekmarkten. Het laatst is hij te Uitrecht hij. delustiruan- felesiieui gezien, waar hij met luchtbal lonnetjes te koop liep. EEN MAN IN EEN KIST. Een paar mannen brachten Maan dagavond:, op een hanJclKvagen, naar die aanlegplaats van cle Amsterdaim- sdhe pakschuit aan de Maaskade O.Z. te Rotterdam, een groote pakkist, die als vrachtgoed met clie bootnaar Am sterdam moest verzonden worden. Op de kist stondVoorzichtig beihaude- lieni, glaswerk. Een groote enveloppe, die latei- een reiclamébiilijeit Meek te bevatten, was door de bezorgers' van cle kist achtergelaten als daarbij be- li oor enicl/e. Toen de kist 'daar op den wal stond en cle bezorgers er van reeds lang ver trokken waren, hoorde een van de werklieden van d)e Amsterdamsche pakschuit, langs cle kist loopende, ge stommel en vreemde geluiden. Hij riep er andere lieden bij. Men beraadslaag de1, bracht de test met haar inhoud in verband met den moord, in dien afge- loopen nacht op clen Langen Hilie- weg op dein bootwerker E. vaar Dijk gepleegd, .dacht aan allerlei verschrik kelijke dingen en besloot de kist zoo spoedig- mogelijk -naar liet politiebu reau aan cle Nassaukade te brengen. Alclus geschiedde. Op (het- politiebureau werd de test met cle nooidige voorzorgsmaatregelen geopend, en nauwelijks waren er een paar planken afgebroken, of er sprong een man uit, die zich liefst zoo spoe dig mogelijk uit cle voeten gemaakt zou hebben. Hij bleek te zijn de te Amsterdam, in de Keizerstraat no. 18, wonende kleermaker F. C. v. d. M., die een dag of acht geleden, na. een twist met zijn vrouw, de deur was uitgeloopen en nu heeJemaal zonder geld was. In een café in de Lange Torenstraat alhier hadden eenige kennissen het plan be raamd om hern op deze wijze va-ij vervoer naar Amsterdam te bezor gen. GOED AFGELOOPEN. Zaterdagavond om ca. kwartier na achten had op den weg tusschen Moordrecht en Nieuwerkerk een on geval plaats, dat gelukkig goed is afgeloopen. Van de zijde van Moor drecht kwamen aangereden de heeren B. en D. uit Rotterdam, eerstge noemde met zijn achtjarig zoontje achter zich op een stoomfiets N. S. U., de heer D. op een gewone safety. In dezen weg is op circa 10 minu ten gaans van Nieuwerkefrk een hoo- ge hol (oprei), waar het onmogelijk is elkander te zien, wanneer men van tegenovergestelde richting aan komt. Het gebruik van signaalhoorn of schel is dus aahgewezen voor een automobiel, die zoo'n groot gedeelte van de wegsbreedte noodig heeft. Uit de richting Rotterdam kwam een groote automobiel aan. waarvan de bestuurder verzuimde de signaal hoorn te gebruiken, zoodat plotse ling de berijders van tuf-tuf en fiets in "groot gevaar verkeerden. De heer D. gaf eerst gelegenheid aan den heer B. om zic-h met zijn zoontje in veiligheid te stellen, doch had daardoor zelf geen gelegenheid meer weg të komen, waaïuOór een botsing met de automobiel het nood zakelijk gevolg was. Gelukkig had de heer D. genoeg tegenwoordigheid van geest om zich v>an zijn fiets te laten vallen, waardoor hij behalve lichte kneuzingen aan hand, arm en dij, met d.en schrik vrij kwam. De fiets was deerlijk gehavend en vermoede lijk niet te repareeren. Zooals in de meeste van dergelijke gevallen, gins, de automobilist er vandoor, niette genstaande met zakdoeken en han den werd gewuifd om te stoppen. Goede raad was duurDaarom de stoomfiets gekeerd en een drijfjacht op de automobiel geopend. Een groo te stofwolk., niemand van de achter- blijvenclen die iets van de jacht zag, daar ook die automobiel er danig de sokken inzette. Binnen tien minuten was de heer B. evenwel terug en wist aan den in middels vdrscheaien rijksveldwachter •te Nieuwerkerk het rijinummeir van den automobilist mede te deelen, die er wel spoedig meer van boeren zal. KERMIS EN VECHTPARTIJEN. Men schrijft uit Geertruidenberg Zondag was het de eerste dag van de kermis. Zaterdag was bet in som mige café's rumoerig, en kwam het tot een vechtpartij, waarbij zekere B. buiten de herberg gesmeten werd. Als wraakneming sloeg B. de ruiten stuk, maar enkele der overige bezoe kers liepen naar buiten en ranselden hem af. Zondag zon de B. op nog meer wraak. Hij kocht eén revolver mét zes patronen. Hij vroeg schierpe. maar de verkooper gaf hem ongemerkt zes losse. De marechaussee wérd verwit tigd en een brigadier 'nam hem mee naar de kazerne, zoodat hij er wei nig plezier van had. Zondagavond ongeveer 10 uur ha,d een ernstiger vechtpartij plaats. Op de Markt nabij het postkantoor kre gen eenige kermisbezoekers ruzie, en zekere S. trok een mes. Om erger te voorkomen, wilde Sp. het mes afne men, maar sneed zich ernstig aan de hand, zoodat hij huilende 'wegliep. De woesteling ging daarop zekeren St. te lijf, dien hij hoogst ernstig verwondde aan gezicht, borst en buik, zoodiat de man hevig bloedendenaar dr. Berkenstein moest worden gedra gen. Van 10 tot 3 uur is de verwon de onder behandeling geweest, waar na hij per rijtuig naar 'huis is ver voerd. De dader is gearresteerd. Het mes was gebroken. Het lemmet werd gevonden, 't hecht ontbreekt. (D- v, N.) EEN LIEVE ZOON. Zekere F. Sch., arbeider, 30 jaren oud, wonende in de Jekerstraat, te Maastricht, heeft Zondagavond te 10 uur, zijn vader met een mes eene vrij diepe steekwonde onder den rechter arm toegebracht. Door eenige perso nen ondersteund heeft men den on gelukkige naar Calvariënberg ter verpleging overgebracht. De verwon ding is, alhoewel ernstig, niet le vensgevaarlijk. De dader, dien het publiek te lijf wilde, is aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld- EÊNE BOTSING. Maandagnamiddag heeft nabij liet spoorwegstation te Dordrecht eene botsing plaats gehad tusschen twee treinen. Op het oogenblik dat te 4.35 de rangeer-locomotief Medusa van de H. IJ. S. M. met een vier- of vijftal rijtuigen van die S. S. ter hoogte van •uö ïocömo'tievenbergpittat" ®kand. kwam een goederentrein van de richting Roosendaal langs dezelfde lijn het station binnen. De machinist van eerstgenoemde locomotief kon tengevolge van de bocht in den weg dien trein niet tijdig zien aankomen, zoodat, toen die van den .goederen trein het gevaar zag en door nood seinen de aandacht daarop vestigde, liet. voor den andere te laat was om terug te stoomen. De goederentrein remde zoo krach tig mogelijk, wat evenwel niet kon voorkomen, dat de beide loaonnitiëven o.p elkaar liepen. Van den stilstaan- den trein werden de buffers der loco motief ingedrukt en een sluitplaat van den cylinder vernield, van een rijtuig 3e klas eveneens de buffers afgerukt en een coupé beschadigd en een paar wagens uit de rails gewor pen. terwijl de locomotief van den goederentrein eenige schade bekwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De beide machines waren spoedig losgemaakt, zooda.t d'e goe derentrein na omstreeks 20 minuten de reis kon -voortzetten. Het verkeer der andere treinen ondervond van 't onaeval zoo goed als 'geen hinder. (D. Ct.) trachtte hem te doen loopen, doch daar dit niet gelukte, begaf hij zich naar de Paul Krugerstraat, om een handwagentje machtig te worden, ten einde den man te kunnen vervoeren. De agent Van der Wildt, die als ge bruikelijk, geheel alleen in zijn wijk liep, moest Van Dijk, die toen nog w-arm was, natuurlijk gedurende dien tijd alleien op het trottoir laten liggen. Door bemiddeling van een bakker, die op was, kreeg Van der Wildt een handwagen, waarmede Van Dijk, on geveer een uur nadat hij gevonden was, naar den politiepost op den Hil- ledijk is gébracht. Daar bleek zijn dood. Het lijk is naar het ziekenhuis over gebracht voor de gerechtelijke schou- wing. De agent van politie Van der Wildt •- d* nlaats gepasseerd, was te nau „v.. on dat waar hij later Van Dijk voau. oogenblik was er mém aim* U1 16 om" geving te zien. Een half uur later meent Van der Wildt, d'ie intussclien den polder ingeioopen was, uit de richting van de Pretorialaan hulp te hebben hooien roepen. DESERTEURS. Vrijdag werden door den wacht meester der gendarmen uit Kempen •naar Venlo geëxpedieerd twee huza ren, die sinds eenogen tijd'hun gar nizoen Roermond verlaten hadden. Langen tijd hadden zij in de omstre ken van Vorst rondgezworven, totdat honger en dorst hen dermate begon te kwellen, dat zij zich bij de politie te Kempen aanmeldden. Zaterdag werden zij naar hun garnizoen over gebracht, en tea- beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. (L. K.) DE MOORD TE ROTTERDAM. Hat onderzoek, dat de politie instelt naar den dader of de daders van dén moord, gepleegd op den bootwerker E. van Dijk te Rotterdam, heeft nog niet tot hun ontdlebkihg. gelekt. Gebleken is dat Van Dijk, die ön de omgéving van zijn woning aan den Langen HillWeg no. 152, als een goed huisvader be kend staat, bijna den geheelen Zondae op Feyenoord heeft doorgebracht, waar verschillende personen hem ge zien en gesproken hebben, 's Nachts om één uur is hij geheel alleen den Hillepold'er ingegaan, op weg naar h uis; dit heeft liet dloor dé politie inge stelde omLerzoek aan 't licht gebracht. Men vermoedt daarom, dat de moor denaars hem in dien polder opgewacht hebben of toevallig tegen gekomen zijn. De ageni van politie Van der Wildt, die Van Dijk op het trottoir in de Pretorialaan vond liggen, dacht aan vankelijk met een beschonken man te doen te hebben. Hij hielp hem op en BEGRAFENIS-A. VAN EMMENES Op het kerkhof „Te Vraag" te Am sterdam werd Dinsdag ter aarde be steld luet. stoffelijk overschot van A. van Emmenes, den bekenden anar- cMslisdhieai agitator. Om twaalf uur vertrok die stoet van het sterfhuis in de Haarlemmer Hout tuinen .Een zestal krauseai, waaron der een paar van socialistische orga nisaties, waren aam het lijkkleed ge biecht. In den stoel werden zeventien ba nieren en vaandels medegevoerd, alle met krip omfloerst. Vooraan ging de vlag van liet Plaatselijk Arbeiders- Seeneta,riant te Amsterdam, en voorts wagen er banieren van socialistische propagandla-giioiepen en van vakveree- nilgangenopgemerkt werden o.a. de putaties van die sigarenmakers, bouw- vak-sj ouwerJiedien, metselaar®, stuka doors, suikerbakkers, loopknechten en hiagazij Uibeditndën en eenige afge vaardigden van liet Haagsche Vakco- mité, het Haa.rlemsohie P. A. S. en don Ai'gem. Nieid. Zeemansbond. Een groot aantal geestverwanten Vergezelden den stoet naar de be graafplaats. Aam het graf sprak de lieer Van Enkel. HANDEL IN PAARDEN. Men schrijft uit Eeemvsch Vlaande ren aan- cle „Tel." In den laaitsten tijd wondt hier een levendige handel in paarden gedre ven. Door Belgische handelaar® wor den hier alle soort van paarden opge kocht. Voor tweejarige wordt tot 1001) francs besteed, terwijl driejarige van 12 tot 1400 francs géiden. De paarden moeten echter van uitstékende kwali teit zijn, wijl ze meest dienen om vla België naar DuïtschJan'd verzomid'e'n te worden. Paarden van mindere kwa- Ji'Mt vinden geen koopers. uit LAGE INDIVIDUEN. Men schrijft aan de ..X. R. Ct." Almelo Zondagmiddag is het logeetje van een onzer notabele ingezetenen, dat met diens dochtertje ging wand éllen, op den openbaren weg te Ambt-Aime- lo door twee opgeschoten jongens aan gerand én op niet nader aan te dui'deu wijze mishandeld. De justitie is omniddéUijk met dit feit in kennis gesteld en reeds Maan dag mocht, het den gemeeinte-vold- wachters van Ambt-Almedo gelukken de daders op te sporen en in hechte nis te nemen. Tegen beiden is een bevel tot voor- ioopige liechtenis afgegeven. Feuilleton. Een Verborgen Erfenis (Naar het Engelach). 95) Ik heb niet veel reden om het te betreuren, zei Laura. Van de twee dagen die ik hier geweest ben, was de eene de onaangenaamste en de an der de domste die ik ooit beleefd heb. Wantneer ben je gekomen, Anthony Haar stem beefde ietwat, toen zij hem aansprak. Vanmiddag, antwoordde hij, zonder de oogen op te slaan. Alle komen te zamen om te we ten te komen wat oom Peter ons zal nalaten ging Laura voort met baar onaangenamen lach. Waar om zijn Ivan en Cesar niet hier Wat inij betreft, ik maak geen geheim van het feih dat ik zeer in mijn schik zou zijn met een goed legaat,' en dat ik xnij als slecht behandeld zal be schouwen, als ik niets krijg. Waarom zijn wij alle bijeengeroepen en zijn onze verwachtingen een jaar lang in spanning gehouden', als wij ten slot te toch niets krijgen? Het zal een groote verrassing voor jou zijn. Christal, als het geld eindelijk té voorschijn wondt gehaald. Mama en ik hébben bij de gedachte aan jou dikwijls moeten lachen. De teleurstellingen en tegen spoed van anderen schijnt het eeni ge te zijn wat jou iii een goed hu meur brengt, zei Anthony, haar ern stig en streng aankijkend, en zoo sprekende dat het alleen voor haar verstaanbaar was. Onthoud je nu ten minste ditmaal eens van de ge woonte om iedereen om je heen on aangenaam te stemmen. Laura kleurde lievig, maar zij voel de haar afhankelijkheid van Antho ny te sterk om te wagen hém nog boozer te maken, en daarop verviel zij in een sombei- stilzwijgen. Nancy, die altijd -als vredesticht ster optrad, wist de gaping, die in 't gesprek gekomen was weer aan te vullen en Mr. Wickham ondersteun de haa.v pogingen. Violet was te gelukkig om iemand wat kwaads toe te wenschen. Haar vroegere opgewektheid kwam terug, en kleur en licht kwamen weer op hlaar gelaat,, hetgeen de vedvlogen schoonheid tërug riep. Gelijk met d,e dames verliet Mr. Wickham de kamers, en toen Nancy hem voorbij ging, hield hij haar tegen. Heeft u tijd even hij mij in mijn studeerkamer te komen, zei "hij. Zeker, antwoordde zij verbaasd. Hij vergezelde haar de gang door en even later waren zij nog eens weer in de kamer, die het meisje zich nog zoo goed herinnerde. Ik heb u iets te geVeoi zei Mr. Wickham. Ik merk. dat alles tus schen Mi*, en Mrs. Egerton goed en wel in o.rde is. O ja Ik had al lang een voor gevoel, dat liet zoo gebeuren zou. In werkelijkheid hebben zij elkaar al tijd lief gehad, daarom moest het terecht komen. Nu schijnt uw schoonbroeder meer geneigd te zijn zijn zuster op den achtergrond te laten komen. Ik verbeeld mij, da.t u gisteren hetzelfde deed, antwoordde Nancy lachend. Berisp hem daarom niet. Ofschoon het onaangenaam is er bij ■tegenwoordig te zijn, dat iemand on genadig op zijn plaats gezet wordt, vond ik zoo pas toch, dat ik beter kon verdragen als Laura dan wanneer Violet het onderwerp was. U moet weien, dat hoe gelukkig zij ook zijn; Violet het toch betreurt, dat Anthony Elmwood verkocht heeft. Betreuren, terwijl iedere herin nering er aan, haar onaangenaam moet. zijn Ja, maar het was Anthony's te huis. en zij vindt hét zoo naar te moeten bedenken, dat hij er «Van .heeft moeten scheiden ter 'wille van haar. Het schijnt mij toe van het be gin tot het eand een groote domheid 'te zijn geweest. Maar kom, ik moet u niet langer ophouden. Violet en Anthony kunnen mij nu wel missen. Zij ging zitten, haar blik op het gordijn aan het andere eind der ka mer gevestigd. Toen ik hier den laatsten keer was. verbeeldde ik mij, dat te zien bewegen, zei ze, er op wijzende. Mr. Wickham was druk bezig met het openen van Iadenhij stond met den rug naar haar toe, toen hij ant woordde U liad gelijk het gordijn be woog. Zoo. gauw als u de kamerver- liet kwa.ni Miss Christal Egerton er achter vandaan zij had u staan be gluren. Zij ging naar de lade, waar in u het gevonden papier had gelegd, nam brief en papier mee naar haar kamer en ontcijferde het geheim van het memorandum, dat. u niet wilde kennen. Nancy luisterde ademloos. Hoe ter wereld weet u dat al les? vroeg zij opgewonden. Reeds lang was ik overtuigd, dat- u een doel had met alles wat p deed', en dat het laten vinden van dat document daarmee ook in verhand stond. Ik hen zeker, dat u geen vertrouwen zou kunnen schenden. Mr. Wickham keerde zich om en keek haar aan met eën eigenaardige glimlach op het gelaat. Hij hield een tamelijk dik pakje in de hand maar hij zweeg even alvo rens het haar te geven. Gelooft u dus in mij in weerwil van alles, wat gebeurd is? vroeg hij. Ik geloof in u. Vertel mij nu verder van Christal. Heel spoedig daarop legde zij uw brief en het memorandum weer in de lade. Dien avond ging zij naar de kerk 'hier dicht bij en de aanwij zingen, die zij gelezen had opvolgend, onderzocht zij zeker plekje gymd en vond een doos. Nancy sprong op. Vond Christal een doosHet geld van oom Peter! Dan... GeduldU zal morgen alles te weten komen. Ik zei. dat zij een doos vond, maar ik kan u nu niets meer vertellen, en wat u weet is voor u alleen. Nancy keek teleurgesteld. Mr. Wickham ging verder, terwijl hij het pakje opnam en aan haar gaf Dit is ook voor u. U mag het niet openen voor morgen te drie uur. Als u den inhoud ziet. dan zal u wel we ten, wat er mee te doen. Nancy nam lachend het pakje aan. Wat een dag zal dat morgen zijn riep zij uit. Goeden nacht, Mr. Wickham Ik ben bang, dat ik na ons gesprek beel weinig zal slapen. Maar, ioen zij eenmaal op haar kamer was en in bed ging liggen, kre gen een gelukkig gevoel en een ge zond- lichaam de overhand over nieuwsgierigheid en zorgen. Zij sliep vast tot aan den morgen. Zij verwachtte Cesar vroeg en keek naar hem uit. Toevallig zag zij hem echter niet' aankomen. Hij kwam van Oakhurst, l'ep om het 'huis heen en werd in de studeerkamer van Mr. Wickham ge laten. Toen hij binnen kwam. stond Gil lian van haar steel bij het venster op en keek hem aan. Zij had de zwar te japon, waarin hij haar tot nu tee altijd gezien had, niet meer aan, en droeg nu vit met groen, waamdoor haar prachtige teint en de lijnen van ha.ar gestalte het volmaakte nabij kwamen. De Oc-toberzon, die door liet venster scheen, zette heur haar in goud gloed, en scheen op haar mooi. ern stig gelaat. Zij wierp li aar minnaar een blik toe en strekte waarschuwend haar hand uit. Spreek voor 't oogenblik niet te gen mij, zei ze. op zachten toon. Er moet eerst iets besproken worden, (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5