NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7080 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen VRIJDAG 27 JULI 190« B ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 0 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave de.- Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regei. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publiclté Etrangire G. L. DM]BE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3W* Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Binnenland HOFBERICHTEN. Men meldt nog uit Apeldoorn Er zijn verscheidene telegrammen van deelneming jyan vorsten op 't Loo ontvangen, ook een zeer harte lijk telegram van keizer Wilhelm. De Prins der Nedea&aniden heeft wegens de ongesteldheid van Hare Majesteit de Koningin van zijne voor genomen reis naar Bayreuth afge zien. VUURWERK TE SCHEVENINGEN. Het vuurwerk, Maandagavond te Soheveningen afgestoken, had een ge- ïegemheidskarakter ter herinnering aan den 300sten geboortedag van Rembrandt. Twee stukken waren daar aan gewijd. Het eerste herdacht op glansrijke wijze .,1' immortol Rem brandt". een inscriptie, schitterend uitkomend tusschen de jaartallen 1606 en 1906. Het tweede stuk bracht het welgelijkende beeld van Neerland's roemrijken schilder in de omlijsting van een Dorischen tempel tusschen een schitterend vuur-decoratief. Het publiek, wegens den schoonen avond zeilden zoo talrijk opgekomen, deed hij deze stukken veile toejuichin gen hooren. HET GEBEURDE TE GENDRINGEN. Door het gerechtshof te Arnhem is de beschikking der rechtbank te Arn hem vernietigd, waarbij J. B. G., koperslager te Geindringen, wegens poging tot doodslag op da*. J. H. A. Rupert te Gendringen naar de terecht zitting is verwezen op grond dat deze beschikking is genomen, terwijl de termijn voor liet indienen van de zoo genaamde memorie van suggestie nog niet was verstreken. Door den verdachte is alsnog een zoodanige memorie bij de rechtbank ingediend, welk coiJliege een nader on derzoek van deskundigen omtrent dein toestand zijner geestvermogens heeft EEN RECLAME. De Batavier-li ju", de dagolijksche stoomvaartdienst tusschen Rotterdam en Londen, laat voor die lijn thans op eigenaardige wijze reclame maken te Londen en de Engelsclie badplaat sen. Zij droeg der directie der ...Pre mier Stores" o]) naar die plaatsen eenige jongens le zenden iriV'olendam- me/r kostuum om baar reclamebiljet ten uit te reiken. De directie der Pre mier Stores" heeft Woensdag die jon gens onder geleide van een chef naar Engeland gezonden. JAARWEDDEN BURGEMEESTER EN SECRETARIS. Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is een schrijven ge richt tot de gemeentebesturen, waai de jaarwedden van burgemeester ert secretaris niet in overeenstemming zijn met de gevorderde werkzaamhe den. De bevolking is in aanmerking ge nomen, terwijl de brief het verzoek in houdt, om bij 'de a.s. begrooting de jaarwedden te verhoogen, met een daarin genoemd bedrag. VERKEERDE PRAKTIJKEN. Pieter R. was meesterknecht in de vermicellifabriek van dieto. heer Van Hoogstraten te Hoogeveen en verdien de 16 guM'ein per week. Hij had' een Mean huisgezin en had dius onbezorgd kunnen leven. Tengevolge van groote verteringen, geraakte hij in de ver leiding nu en dan zijn patroon toebe- hoorend meel aan verschillende inge zetenen te verkoopen. Hij handelde daarin j in overleg met liet personeel der fabriek. Op 23 Mei was er weel een baai meel aam een bakker ver kocht. Dit kwam deai patroon tea- oo.re en de meesterknecht werd ontslagen. Voor de rechtbank te Assen anoest hij bovendien nog verschijnen en daar weo-d 3 maanden gevangenisstraf tegen hem geëischi („Tel.") EXAMEN POLITIE DIPLOMA. Tot leden der commissie, belast met- het in September a.s. af te nemen examen voer het poli tie-diploma, zijn benoemdJac. van Waning, burge meester van Ouderkerk aan den I.Jsel en hoofdredacteur van den „Politie gids", voorzitter; W. L. H. Koster Henke, commissaris vaai politie te Am sterdam, secretarisB. II. A. Lende rink, D. Beunder, P. Stapel, J. J. A. de Koning, E. F. van der Lugt, A. Nij- hoff en J. de Fouw, commissarissen van politie respectievelijk te Zutphen, Enschede, HdHevoetsluis. Harderwijk. Hoorn, Amersfoort en Nijmegen, J. W. Felix en E. H. Grefe, inspecteurs van politie respectievellijk te Delft en te Groningen. Tot plaatsvervangende leden zijn be noemd de beeren W. N. van Garderen, commissaris van poli lie te Gouda., en L. H. Soentjes, hoofdinspecteur van politie le Tilburg. Voor liet examen hebben zich 287 adspiranten aangemeld, tegen 130 in 't. vorige jaar. DE 'AANVARING. Van twee kanten is een en ander medegedeeld amttrent de oorzaak ivan de aanvaaiing van het. stoomsdhip Prins Willem II en het Noorsche zeil- sah'ip 'Aster, dat 'Dinsdag door die Ne- dieriandisdhe Sleepljoat Cycloop den Nieuwen Waterweg is binnengebracht en ith'ans in de iSdhieliaven .nabij de nieuwe 'eHeetri-sohe centrale, gemeerd' ligt, isdha-ijcGt die ,/N. R. C't.": Omtrent de isohude Bcuunien wij toet volgende aïuedledeelen: De Aster, aan toakbo orctóvoo r,sc 1 t i p ingello op ei is tdt aan den 'kaapstander doorgesne den. De 'kraanbalk, needing enz. zijn totaal naar binnen .gedrukt, en ver nield. De .ankerspil is totaal -gebroken, het baikboordisaiiker, dat op den bak ■lag, ligt nu bijna op 'het .ankerspil. Het zware spifetuit is echter heel giebl/etven en daaraan wordt ihel toe geschreven dat bet geheele voorschip ei- niet afvalt. De masten zijn ontzet en in liet geheele schip sla-at water. De heer Lageney, tweede stuurman, in dienst van den Koninklijken West Indischen maildienst, te Amsterdam, die met twee man op de Aster was overgegaan, deeflde ons mede, dat hij den Waterweg is binmeaigeJoopen, om dat .het weder niet gunstig werd en omdat gedurende toet sleepen liet voordek en het luikhoofd van het voor ntim zichtbaar heen en weer ging. Hij vermoedde, dat hij langer en zwaar dei' Steepen het voorschip zich •zou begeven en dan was de 'lading gaan wegspoelen, die nu nog onge broken is. Het schip had dan hoogst waarschijnlijk, doordat liet. dan meer water ging maken, niet binnen ge bracht kunnen worden. Buiten de op- g< seinde schade heeft men nog een anBer moeten laten slippen. t c:d!e>r werd ons nog medegedeeld, dut :1° Noorsche bemanning voor dat zij hun schip Verlieten, nog dien tijd hebben gehad, om alle zeilen te ber gen en ui huai hebben en houen, be nevens de scheepspapi eren te kunnen rJi«;|e--iK i. en De titans zich aan boord bevinden de Niderlandsohe bemanning is voor het buiaiensleepen nog 38 uur aa-n boord geweest. De Aster, een Noorsche bark, n 1869 van hout te Drammen gebouwd, is 415 reg. ton bruiio en 394 reg. ton netto groot en voer onder commando van kapitein O. Daihl voor rekening der Rederiseisikab Ba.rk Aster (W. Sulw'ke) te F rederikshald. DE DADER ONTDEKT. De vermoedelijke dader van een openstoiting op 18 dezer gepleegd in de Weesperstraat te Amsterdam is door twee rechercheurs in bewaring gebracht. Bij een huiszoeking zijn in beslag genomen, loopers, veilen, en anidiere gereedschappenEen toen ontvreemde naaimachine is even^m-s in beslag genomen. DE MOED DER WANHOOP. In een tuin te Rotterdam had een 'kat een merel gevangen. Een achttal (merels vie'l daarop poes zoo verwoed aan, en begon haar met. de Scherpe snavels te bewerken, dat poes haar prooi 'losliet .en het hazenpad koos. lammer genoeg was de vogel te veel gehavend om er het lieven af te bren gen. INVOERRECHTEN. Naar meen verneemt is aan de Ko ningin (voorgestiedd het tijdstip van in ■voering van Ihlelt on'langs vastgesteld invoerrecht op sUkaide en andere ar- tliikietóix te verdagen; tot 1 Juli 1907. HET REDDINGSPANTS'ER. Zaterdag a.s. des namiddags tus- salien 2 en 5 uur zal die lieer L. Inpijn, uitvinder van toet redding,spantser, •zich aan het Tolhuis met zijn dochtea- in diet IJ te water begeven, om do deugd.'elij.klheid zijner uitvinding te toornen De heer Inpijtn is dan bereid aan belangstellenden iniiöiitingen omtrent zijne uitvinding etn de behandeling daarvaai te geven, ook mot hot oog op 'het groote muit daarvan in geval van schiipbreuik enz. De toegang tot idem tuin zal voor iodc-a- vrij zijn. AFSCHAFFING VAN DE KERMIS. Eetnigen tijd geleden besloot de ge meenteraad van Hoogeveen tot af schaffing der kermis. Daarover wa ren zeer vele ingezetenen ontevreden en die ontevredenheid uitte zich in het heimelijk besmeren der woningen van sommige raadsleden, die vóór 't besluit gestemd hadden, met teer. Dat is in den nacht van Zaterdag op Zon dag weer gebeurd met- de woningvan het raadslid Booij en met de wonin gen van de hoeren Slingenberg en Van Raalte, die een lijst tegen de kermis hadden laten rondgaan. Ook is veeds bij een raadslid een winkel ruit verbrijzeld door een woedende koopvrouw, die zich door het besluit in haai- bestaan benadeeld zag. Zij heeft deswege voor de rechtbank te Assen terecht gestaan. Er werd te gen haar met het oog op de omstan digheden, waaronder liet feit gepleegd was, gevangenisstraf geëischt. doch do rechtbank legde haar f 10 boete of 10 dagen hechtenis op. ONGELUKKEN. Te Westerbroek bij Hoogezand is een ernstig ongeluk voorgevallen. Door liet vallen van een ijzeren scheepsplaai werden vier werklie- den meegesleurd (bij den scheepsbou wer Wortelboer). H. Woltman, van Martenshoek, stierf bijna dadelijk, H. Kalsbeek, van Foxhol, verkeert in bedenkelijken toestand. De andere werklieden wa ren gelukkig minder ernstig getrof fen. Te Grijpskerk (Gr.) is Dinsdagmid dag bij het baden een zekere S. ver dronken. Pogingen aangewend om de levensgeesten weer op te wekken ble ken vruchteloos. De wisselwachter C. E., wonende in de Putschestraat te Rotterdam is bij liet rangeeren op het staatsspoor terrein te Feijenoord met een schou der tusschen twee buffers beklemd reraakt en inwendig ernstig verwond. TREURIG. De politie te Scheveningen werd Maandagmiddag gewaarschuwd, dat een gezelschap aan het strand zat, waarvan twee vrouwen in kennelij- ken staat verkeerden, die bovendien nog twee kleine kinderen sterken dlrank voerden. De politie heeft toen beide vrouwen, moeder en dochter, in arrest gebracht en nadat zij aan het bureau hadden uitgeslapen, wer den zij een paar uur later met de kinderen door den man afgehaald. (Avp.) DE LANDVOOGD. M. P. Broos)hooft schrijft aan de „Loc.": ,,H'iea' te 's-Gravenlhege loopen te genwoordig, en nemen met' den diag toe, zeer onverkwikkelijke verbalen over het particuliere leven van den giou'vern eu-r-generaal Zoolang is journalist ben, heb ik tegien zulke vertelsels in de ludhit ge protesteerd. He weet zoo bij ondervinding, waar toe d'e Indische fantasie in staat is! Trouwens ook de Nederlandsche. Welke dolzinnigheden 'heeft men indertijd niet verzonnen over Prins Hendrik en j.hr. Van Tets: Er is geen enkele reden, waarom Piet vertrek van mevrouw Van Heutsz uit Iiwfië geen aanleiding zou hebben gegeven tot dergelijke uttdeöksels. ïndië heeft, behalve de natuurlijke „Klatsch" oen,er beperkte samenle ving, nog een eigenaardig, zelfwer kend aanga-oeiingsmiddel voor zuiKe nieuwtjes. Een praatje wordt na.ar de Mol ukken of Sumatra's Oostkust ge schreven, en komt van daar in zeer vermeerderde en geïllustreei-de editie per brief terug ie Batavia. Het is als 't 'kindergezelsctoapsspel- ieije. waarbij no. 1 aan No. 2 iets in fluistert, no. 2 aan no. 3, en zoo ver der, tot bij Jlet eindtti tl miner, no. 10, het korte vertelseltje geheel onken baar terugkomt. Het is best mogelijk, clai. de heer Van Heutsz als mensen iets onverstandigs heeft gediaan. Maar, hemel sctoe goedheid, wit hebben bijna alle anderen, die daar op met wellust voortborduren, in hun leven misschien niet uitgevoerd? I'k vind dus zulke onbewezen praat jes want. nooit is iemand, die toet vertelt, ea* bij geweest van min aMooi. ■Maar hunne gretige opneming al hier en aanwas met ie do ren verlof ganger bewijst wel, hoe, zoowel liter als in Jnd'ië, tegen Vaat Heute/r die stemming is geworden. Het ,-Bat. Nbld." leekent hierbij aan. Tegen toet een zoowel als tegen het ander is wel wat te zeggen. Wij gelooven niet., dat in ladfië wat men zou kunnen noemen stemming wordt gemaakt legen den gouverneur- generaal; al .va.lt niet te ontkennen, dat zich algemeen sterke ontstem ming openbaart. Maar evenmin gelooven wij, dat, ondanks de vrijmoedigheid. eigen aan de natuurlijke Klatsdh een er beperkte Indfisctoe samenleving', zoo als mr. Brooshooft het noemt, het publiek in Iridic ooit in die mate, als tihans valt op 'te merken, in eerbied voor den vertegenwoordiger der Ko ningin is te kort geschoten. En waar men gemeenlijk hier zeea* wel in het oog houdt, dat 'die .persoon van den vertegenwoordiger der Ko ningin, óók als mensch, voor derge lijke praatjes tc hoog meet staan, daar komt men er affidht. toe. de oor zaak in meerdere of mindere mate te zoeken ook buiten zaken, welke al leen het particuliere leven raiken en buiten den praatzin van het publiek Quanta'd'igttiitas, tamtula libertas; hoe liooge-rhet aanbt, 1 toe minder persoon lijke vrij'h.etdv NEDERLANDSCIIE MA\TSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER PI-IA HMACIE. De 55ste aigeaneeue vergadering der Nedieu'lanidsche Maatschappij ter Be vordering der Pharmacie wordt heden in de Buitensociëteit gehouden. Te ongeveer negen uur Dinsdagmorgen werden de afgevaardigden en leden dooi' den voorzitter, den heer Jacobus Polak van Amsterdam, verwelkomd, die daarna met eene uitvoerige rede de vergadering opende. Door de verschillende commissies zijn enkole rapporten uitgebracht waaraan het volgende is ontleend Specialités. De commissie voor het onderzoek van specialités deelt mede, dat bij haar geene aanvrage om eenig onderzoek inkwam, terwijl zij zelve geene aanleiding vond iets te onder zoeken. Eeaisdeels schijnt bij de leden der Maatschappij weinig belangstel ling te bestaan, terwijl anderdeels de commissieleden te veel door drukke bezigheden in beslag worden genomen. Derhalve wordt voorgesteld de com missie geheel te vernieuwen. Ondersteuningsfonds. Het ledenaan tal klom tot 356 personen, waaronder 21 nieuwe contribuanten. Aan 8 per sonen werd hulp verleend. Het kapi taal steeg tot f 25.035.99. De bibliotheek nam weder in be langrijkbeid toe. Gekozen werden tot leden van het hoofdbestuurals plaatsvervanger van wijlen den beer II. M. J. E. Steyns de heer J. C. van der Harst, te Mid delburg zitting hebbende tot 1 Januari e.k.in de plaats van de iteeren Po lak, YViermga en Van der Harst wer den daarna met ingang van I Januari gekozen de Iteeren L. A. Bouvy, van Amsterdam, A. H. Teljer te Alkmaar, en G. II. van der Wal te 's-Graven- hage. Tot voorzitter werd met bijna aJge- meene stemmen benoemd de heer C D. Bergacker, van Wageniugen, die wegens gezondheidsredenen bedankte. GESTOORD KINDERSPEL. Kleine jongens waren liet, maai-ze wilden doen als groote mensclien. Zij wilden 1 ustru mpje spelen, precies zooals een van hen dat had gezien in een geïllustreerd blad. Natuurlijk moest hij die zoo'n spel op het. touw zette Germanicus wezen. Hij die het initiatief neenit is de man. Daarin doen kinderen ook al weer de groote menschen na. Trouwens het jongetje waarover het hier gaat zou dat recht toch al hebben gehad, want hij had een bokje en een sportkar. Zooiets geefi voorrechten. Zij zouden dan wagenrennen uit voeren. Natuurlijk was de sportkar de zegewagen van den imperator. De bespanning er van werd uitgemaakt door het bokje en een drietal jon gens. De ren wagens waren de onder deden van kinderwagens, elk ge trokken door vier kameraadjes. Ger manicus was net als de échte gehar nast. Ee>n oude trommel was zoolang getrapt, totdat hij zijn tenger li chaam er doorheen kon wringen. Trotsch zag hij er uit in zijn roodge verfde bus, waarop ter hoogte van den linkerschouder in vergulde let ters het woord „koffie" prijkte. Een afgedankte hoed van een zuster vormde zijn hoofdbedekking, terwijl aan zijn zij het overschot van een degenstok bengelde, dat steeds weg gestopt werd als er een politie-agent te zien was. Germanicus lcwam, nam zijn zetel in op een liooge blauwe stoep, zijn getrouwen plaatsen zich op den trot toirband eu de rennen begonnen. Na tuurlijk ging dit met eenig lawaai gepaard, kreten van aanmoediging klonken steeds harder. Ook de im perator deed er aan mee. Totdat de eigenaar van de hooge blauwe stoep buiten kwam, de veld- keeren, krijgstribunen enz. verjoegen den imperator, die in zijn blikverpak king niet zoo gauw kon wegkomen, van zijn zetel schopte. Het leek weinig op een triumftockt toen Cajus Julius Caesar Germanicus Di'usus Groningensis met sportkaren bok aan den haal g'ng. (N. Gr. Ct.) Leger en Vloot „TROMP". Blijkens bij liet departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantsersohip „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee R. O. J. Ver schoor, 23 dezer van San Sebastian vertrokken. G,St.-Crt.") MILITAIRE ZAKEN Het regiment genietroepen keert 28 Juli uit de legerplaats bij Zeist en de Biltsche duinen naar het garnizoen te Utrecht terug. Bij het wapen der Infanterie is nog altijd enorm gebrek aan korporaals kok, adspïrant korporaals-kok of vrijwilligers geschikt voor kok. In dat gebrek wordt thans tege moet gekomen door miliciens der jongste lichting. Er zijn keukens met slechts één gediplomeerde kok waarin voor 600 man eten wordt bereid. Die man is na eenige jaren versleten. De Minister van Oorlog geeft in deze als zijne meening, dat het wel- Feuilleton Een Verborgen Erfenis (Naar het Engel&ch). 96) .Maar Cesar had de hand, waar mee zij h'em wüdie afweren al gegre pen, en bedekte'haar met kussen. Er is maar éen'ding te zeggen of te doen, antwoordde hij, en dat is voor mij om te verklaren da.t niets ter wereld mijn liefde 'voor jou of mijn besluit om je te winnen, kan veranderen U is dus besloten daaMnj te blij ven, Mr. Malincourt? zei Mr. Wick- ham. die achter 'hem stond. U geeft dus alle hoop op om vandaag nog iets te krijgen van het vermogen van uw oom U is dais besloten, dat Gillian niet zal profiteeren van het geld van Mr. Malincourt? Bedenk dat u "haar toekomst zoowel als de uwe in de hand 'heeft, en dat. u de geheele verantwoordelijkheid draagt." Als u in dit besluit blijft volharden, dan zal zij, noch u eenig voordeel trekken uit de onthullingen, die vandaag ge maakt worden. Cesar drukte Gillian's hand vas ter in de zijne. Ik kan alleen herhalen wat u reeds weet, zei hij beslist. Ik ben, Goddank, van niemands geld of gunst afhankelijk. Ik vraag Gülian niet ar moede met mij te deelen. Ik zal goed •voor 'haar zorgen. Zoo ver het in mijn macht staat, zal ik haar geluk kig maken. Ik hleb haar lief, en ik zal haar trouw zijn. En jij 7£i Mr. Wicktoam, zich •van den jongen man naar liet meisje k eer end. Ik vertrouw mij aan u toe ik zal mij door u laten leiden, ant woordde zij. Niet als je daarmee mij moet op geven, Gillian riep Cesar. U heeft gehoord, wat zij gezegd heeft, antwoordde Mr. Wickham met klem. Ik neem geen besluit dan van daag na drie uur. Tot na dat uur moogt ge elkaar niet ontmoeten of op andere wijze met elkaar in be trekking komen, en omdat de beslis sing aan mij is overgelaten, moet zij ook het laatste zijn. Ik wensch u „Goeden morgen". Mr. Malincourt. En heb je niets te zeggen. Gil lian? vroeg Gesar met. een stem, die beefde van ontroering. Geen woord van hoop niets om mij te leiden of te ondersteunen. Zij had haar hand niet terugge trokken en haar eerste blik bad zijn hart vervuld met de zekerheid, dot zij even trouw was als 'hij, toch scheen zij het nu volkomen met Mr. Wick ham eens te zijn. Hij was verstoord, van zijn stuk gebracht door haar 'houding. Zij heeft verder niets te zeggen, antwoordde Mr. Wickham in haar plaats. Onze zaken zijn voor liet o ogenblik afgedaan, wees daarom zoo goed heen te gaan. Ik moet van Miss Wickham zelf hooren. dat zij wenscht, dat ik heen ga. Ja, ga nu zei Gillian haastig, d.e oogen van hem afwendend. Ik zal u vandaag weer ontmoetendan zal alles geregeld' worden. Ga, ga nu ter wille van mij Hij wachtte geen oogenblik meer, liet haar hand los en ging heen. In weerwil van zijn onrust en ver- ha,zing, lieten haar laatste woorden hem niet geheel ongelukkig achter. Hij begreep niets van haar houding; alles was hem een raadsel en gaf hem geen bevrediging alles behalve de herinuering aan Gillian zelf. Hij dacht aan het gevoel van harts tochtelijke bewondering en vreugde, waarmee hij haar had aangezien, toen zij opstond om hem hij zijn bin nentreden te begroeten, den vluchti- gen. waarmee zij hèrn had aangeke ken voordat zij begon te spreken. Hij weigerde te gelooven, dat zij hem ontgaan zou hij zei tot zichzelf dat zij zeker de zijne zou worden, of schoon alles er op scheen te wijzen, dat men iets tegen hem had. Met zijn hart vol vrees voelde hij, dat liet hem onmogelijk zijn zou de andere leden der familie te ontmoe ten, en hij liep het pad langs, dat naar het oude kerkje leidde. Tot hun verbazing ontvingen Mrs. en Mr. Percival Malincourt dien mor gen een brief van den notaris. Mr. Bentley, met het verzoek om drie uur in de bibliotheek van Ryelands tegen woordig te willen zijn. Mrs. Egerton ontving een gelijke invitatie. Op hetzelfde uur was Curzon bij Mr. Wickham bescheiden. Iedereen, die ook maar eenigszins in betrek king had gestaan tot Peter Malin court. scheen uitgenoodigd om zijn laatste wilsbeschikking te komen aan- hooren. De geheimzinnige schuil plaats zou bekend worden, en de schatien daarin verborgen getoond worden op welke wijze, dat vist Mr. Wi'kham alleen. Mrs Egerton. besloten om iedereen voor te wezen, kwam vroeg en werd dadelijk naar de bibliotheek verwe zen Zij vroeg naar Laura en zei, dat zij naar haar kamer gebracht wensch- te te worden. Ik zal Miss Egerton zeggen, dat u hier is. mevrouw, zei de huisknecht die heenging voordat zij nog met hem mee had kunnen gaan. Hij keerde even later terug met de boodschap, dat Miss Laura Egerton op den bepaalden tijd bij haar zou i komen, een antwoord dat groote ver ontwaardiging hij haar moeder op wekte. Wijs mij dadelijk haai- kamer beval zij. Mijn orders veroorlooven mij niet, dat te doen, mevrouw, zei de man, terwijl hij hleenging. Ofschoon kokend van woede was Mrs. Egerton wel verplicht zich daar aan te onderwerpen, en zich tevre den te- stellen met als een pauwin door bibliotheek en ontvangkamer te wandelen en lvet meubilair te taxee- ren. Zij werd in die bezigheid gestoord door het binnen komen van Ivan Ma lincourt. en werd getroffen door de verandering in zijn uiterlijk. Angst en teleurstelling hadden hun stem pel op zijn gelaat gedrukt. Lambert, was verdwenen zonder een spoor achter te laten. Hij had Payne de opdracht gegeven naar den ver misten man te zoeken, maar Payne had ook niets van zich laten hooren. Eerst was hij besloten niet naar Ryelands te gaan maar later had hij zich bedacht" en vertrouwd, dat de omstandigheden hem gunstig zouden zijn. Hij was er alles behalve mee ingenomen, toen hij Mrs. Egerton te genover zich zag. Het was bijna drie uur, en de komst van Mr. en Mrs. Percival Malincourt onthief hem van een gesprek m:et zijn tante. Hij bemerkte, dat niemand der aan wezigen iets gehoord had va.n zijn te genspoed- en hij ademde vrijer. Hij probeerde zichzelf te sterken togen dat hij Gillian Wickham zon ontmoe ten, de vrouw die hij nog aanbad met een krankzinnige hartstocht, maar die geheel voor hem verloren was. Op dit oogenblik ging de deur open en werd Bertram Curzon aan gekondigd. Mr. Malincourt had tijd gehad om zich te schamen over zijn verbolgen heid jegens den jongen man, en Mrs. Malincourt was overtuigd van het wenschelijke van een verlooving tus schen hem en Nancy daarom werden zijn begroetingen door beiden vrien delijk beantwoord. Tv an stond op en kwam naar vo ren orn hem te groeten. Mr. Curzon en ik kennen el kaar reeds, merkte bij glimlachend op. Maar zijn vriendelijkheid werd niet beantwoord. Vergeef mij, maar ik ken n to taal niet, zei Curzon, zich van hem afkedrendo op een wijze, die duidelijk als hel eedi ring bedoeld was. fWordi vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5