Thermometerstaad, Uit de Omstreken Dames- an Haarancostuums. Binnenland Weerbericht. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Biidt, 30 Juli. Hoogste barometerstand 766.5 m.M. te Bodö (Westkust Noorwegen-laag ste 753.6 te Valentia (Zuidkust Ier land). Verwachting tot den avond van 81 Juli.: Gesteldheid van de luchttoene mende Z.O. tot Z. wind, toenemende bewolking, mogelijk regen met kans op onweer. Temperatuur: geringe daling. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. 763.2 m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 762.5 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. te Haarlsm. Zondag 29 Juli Hoogste gisteren .F. 73» Laagste heden nacht F. 57» Hoogste heden tot 2 uur F. 72» Maandag 30 Juli Hoogsie gisteren .F. 72» Laagste heden nacht F. 62» Hoogste heden tot 2 uur F. 79» Boottocht. Donderdag 9 Augustus aal door de JongeJangsveneeaiiigLng David" een höottocht gehouden worden naar Al- fan a. d. Rijn. Cricket Het Nederlandsche elftal heeft Zon dag velen teleurgesteld. Het heeft ge wonnen van de Belgen, maar... niet zoo schitterend ais men verwachtte en ook mocht verwachten. De Hollanders maakten in de eer ste innings 190 runs, dus geen reuzen- score. Riucke had er de meeste (56) gemaakt, dian volgde v. d;. Poii (Haar lem) not out 19, Van Gogh (Haarlem) 19, Di'emer Kool (Haarlem) 17, Feith 21, Van Waveren (Haarlem) 26 enM. E. Schroder 1. België maakt 96, waarvan de hoog ste waren Kidlstone 24, T. Brotherton 31 en Pesöbier 18. In -de tweede innings maakte Hol land 68 runs voor een1 verlies van 3 wickets. Beilgie maakte nog 42 runs voor 5 wickets. Toen was de speeltijd verstreken. Holland' won dus met 94 runs op de eerste innings. Gov. Voorwerpen. Een 'handschoen, een kinderzak met inhoud, een horloge, een rozenkrans, twee portemonnaies met geld, een schoentje. BLOEMENDAAL. Uit een consumptie-tent, welke ter gelegenheid van den schietwedstrijd van „Vaderland en Koning" op de schietbanen alhier is geplaatst, zijn In den nacht van Zajterdag op Zon dag verschillende goederen ont vreemd. In hoofdzaak kookgereed- schap en kleederen. De politie doet onderzoek. EENNEBROEK. Door den heer Commissaris der Ko ningin in deze provincie is aan den milicien Anthonie Lodewijk Wakker alhier vergunning verleend tot het doen van vier buitenlandsche zeerei zen. Aan den milicien J. A. Vernooy al-I hier. die dit jaar te Utrecht voor her halingsoefeningen onder de wapenen (moest komen, is door den Inspecteur der Infanterie vergunning verleend zijne dienstplichten te Haarlem te vervullen. SCHOTEN. Toch een muziektent. Vanwege d'e alhier bestaande veree- niging „Koninginnedag enz." zijn po gingen in het werk gesteld tot aan koop van een muziektent nu van ge- gemeentewege ge ene aanschaffing ge schiedt. Wellicht zal een aanvrage om sulbsidie bij den Gemeenteraad niet uitblijven. Met de zaak wordt eenigen spoed gemankt, opdat de veieeniging den dag zal kunnen vieren. In afwijking van een vroeger genomen besluit zal nu .waarschijn! ij'k de -viering, op 31 'Augustus dlus niet op Zondag plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Een verzoek van den W. R. Bond om op Zondag 5 Aug. te Haarlemmer meer in de nabijheid van Hoofddorp eene hardrijderij te houden is door B. en W. ajfgewezen op grond der Zon dagsrust. Voordracht voor hoofid der school no. VTI te Haarlemmermeer. J. Hindriks te Coékanje gem. de Wijk); A. J. Huze te Haarlem, G. Blees te ZaandJam, Zaterdagmiddag had te Hoofddorp de uitvaart plaats van Ds. A. de Vlieg, predikant bij de Geref. Ge meente te Hoofddorp Wegens den grooten toeloop van: vrienden en belangstellenden, die men wachtende was, had men besloten het lijk in 't ruime kerkgebouw te zetten en dit voer ontvangst in te richten. Bijna de geheel e kerkelijke gemeente was tegenwoordig, om voor 't laatst een blik te werpen op den geliefden do ode, die ruim 7 jaar onder hen was werkzaam geweest. De droeve plechtigheid werd bijge woond door de Gereformeerde predi kanten uit Haarlemmermeer, bene vens door die uit Halfweg. Door allen werd aan de groeve ge sproken, terwijl door Ds. De Koning, predikant te Mijdrecht, en zwager van den overledene, namens weduwe en kinderen de toegestroomde schare bedankt werd voor de laatste eerden overledene bewezen. Nog slechts korten tijd en Ds. A. de Vlieg had zijne 25-jarige ambts bediening herdacht als predikant bij de Geref. Gemeente. SLOTERDIJK. Gistermorgen is de ploegbaas De Vries terwijl hij voor een trein uit week, door een van tegengestelden richting aangereden. Na voorloopige huip ter plaatse werd onmiddellijke overbrenging naar het gasthuis te Amsterdam nood zakelijk geoordeeld. Een nader bericht meldt on3 dat de man is ovexleden. VELSEN. Witte Kruis. Door de meisjesvereemging „Jo hanna" te IJmaiiden, werd ten bate van bovenstaande af deeling van' net Witte Kruis, een sprei vervaardigd en verloot. Heden wietrd de netto opbrengst hier van ad f 76.20 door het bestuur aan dén voorzitter der commissie voor het eigen wijkgebouw ter hand gesteld. IJMUIDEN. Bij het zwemmen zijn Zondag we der twee menschen verdronken. Eén nabij Wijk aan Zee en één in het iNoordlzeelcauaal nabij Wijkeroog. SCHIP GESTRAND. Vrijdagnacht bij kalm weer is het met hout geladen Spaansch stoom schip „Baracaldo" van Hernösand naar Bilbao bestemd nabij Wijk aan Zee gestrand. Pogingen om het met sleepbooten los te trekken mislukten en men hoopt thans op hoog water. Drie sleepbooten nl. de „Adsistent", „Cyclop" én „Simson" hebben, vastge maakt en zullen traohten het stoom schip vlot te sleepen. Nader meldt men ons uit IJmuiden: Zondagavond tegen 9 uur is de Baracaldo vlot getrokken door de sleepbooten Vischiploeg, Visschersha- ven en de stoomtrawlers Begonia en Barendz. Gedurende den dag 'had men om het schip te lichten, de geheele dek last, bestaande uit planken, over boord 'geworpen. Het gansche strand van IJmuiden tot Wijk aan Zee, was bedekt met planken.- NOODLOTTIGE AANVARING. ZaJterdag in desn namiddag heeft een noodlottige aanlwaring plaats ge had. Het stoomschip Secunido van Amsterdam. naar Niöw-Oastle, liep t©D gevolge van miiiSt op dén visribkoiter „Puck 13 M 20. De kottter werd midscheeps geraakt Onimftdld'ellij'k werden van de Stoom boot lijnen uitgeworpen en daaraan klampten zioh de 4 opvarenden vast. Toien even!wiel het Stoomschip achiter- uitatoomde, drong liet Water in den kottier, die omsloeg en twee der man schappen m'et het want in zee sleur de. Van deze twee werd de schipper Aldert Kooper met moeite geréd, de ander Jan Kooper, broteder van den schipper, nog slechts 19 jaar oud, ver dween in de diepte en werd niet te ruggezien. De schipper bekwam kneuzingen. Van de 4 manschappen werden 3 ge red. ZANDVOORT. De Zondag. Geen dag in het seizoen is nog zoo druk geweest als die van gisteren. In den middag was niet alleen het strand bezaaid met bezoekers., maar in alle hoofdstraten was het vol van wandelaars. Druk werd er gebaad en de poneys en ezels konden hun pret best aan. Evenals gewoonlijk op druk ke dagen waren er weer eenige kin deren zoek, .die ook door bemoeiingen der politie weder terecht kwamen. Aan het station gaf het vervoer heel wat werk en aan de tram moest tot vrij laat in den avond zoowel voor Amsterdam als voor Haarlem queue gemaakt worden. De voordracht voor die benoeming van een onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs aühier in de vacature De Braai', aam schooi A aan de Hooge- weg, bestaat uit de hoeren J. A. Ver- hJooy te 'Haarlem, D. van Veen te Zaandam en W. P. Biokpoel te Haar lem. Onder veel blijken van belangstel ling heeft Vrijdag dr. C. A. Gerke zijn zilveren jubileum als badarts gevierd Namens liet gemeentebestuur werd (hem, een eflectrisefne kroon, namens badgasten en ingezetenen een dof-ma mome salon-ameublement., benevens de door prof. Albert Kuilenburg uitge geven Real-Encyclopédie der ge- aammten Heilkunde aangeboden. Ook van tal van instellingen en vereeni- gingen daar ter pfliaatse onitving de jubilaris huldeblijken. De5 avonds werden den geneesheer aan zijne woning ovatiën gebracht door Zamdvoorfs Harmoniiegezelsch-ap en d'e muziekkapefl Paul Kruger. Kinderhuldie. Aan de badivrouw Jaapj e Schuiten, wfLer 25jarige dienétv er vulling waar- sohijnlijk overschaduwd door hat ju- bileum-Gerke, vrijwel onopgemietrkt bl'eef, viel Zondagavond een eigenaar dige kinderhulde ten deel. Te acht uut kon men het vrouwtje zien zit ten op een nabij die pomp op 't strand hoog opgeworpen zandheuvel, die möt vlaggetjes versierd was. Ze had een. bouquet in die band en aan haar zijde stond de zeer bekende figuur van „Oscar", die met volle instemming van het „comité" dé lei ding der feestelijkheid op zich had genomen .menig hoezee inzette, speechte, dat het een aard had, en de vele omstanders tot bijdragen opwek te voor een geschenk aan de vergeten badvrouw. Tegen negen uur maakte men zin gend een ommegang door Kerkstraat, Postatraat en over Hoogeweg, waarna op het strand eenig vuurwerk werd ontstoken. R.-Kath. Eeredienst. Donderdag, 2 Aug. v.m, 101/2 uur Gez. H. Mis ter eeore van het H. Sa crament. 's Namiddags 46 gelegenheid tot biechten. 's Namiddags 7 uur Lof. Vrijdag 3 Aug. *s nam. 7 uur Kruis wegoefening. Zaterdag 4 Aug. 's nam. 58 uur gelegenheid tot biechten. Dinsdag 31 Juli en Donderdag 2 Aug. Catechismus na de H. Mis. In alle diensten Pastoor P. L. Des sen s. 2 Augustus. Door de 2-Augustus Vereeniging zullen vuor het a. s. feest de volgen de spelen en wedstrijden worden uit geschreven Vm. 9 uur. Vestingbouw op het strand voor „Germania". Nm. 2 uur. Fietsrijden en mast- klimmen, voor jongens beneden de 16 jaar, op het terras van „Germa nia". Zakkruipen en balwerpen voor meisjes beneden de 16 jaar. Kruiwagenrijden, geblinddoekt, voor jongens van 1014 jaar. Koekslaan voor meisjes van 811 jaar.. Touwtrekken voor jongens van 11 14 jaar. Schietwedstrijd voor jongens van 12—16 jaar. Ringrijden op de fiets voor jon gens en meisjes van eiken leeftijd. Postduif. Bij het hotel Beau Site is een post duif neergestreken, dragende om den linkerpoot een ringetje, waarop 17706 T 20. Aangekomen Badgasten Jongeh. W. Casant, Amsterdam, Groot Kijkduin. Jongeh. C. Sonnega, Leeuwarden, idem. Mej. M. Ankersmit, Deventer, idem. Mej. G. Benjamins. Amsterd., idem. Mej. J. Lugt, Overve-en, idem. A. Engelenburg, Maastricht, idem. W. L. Troost, Arnhem. Groote Bad huis. Mevr. Willink, Winterswijk, idem. 2 pers. S. v. Kirchhoffer, Baden-Baden, Kurhaus. N. A. Dyer, Riv/idence, idem, 4 p. Tengbergen de Bruyn, Steenwijk, ildem. Dr. E. von Bogutz, Weenen, Hotel Zeerust, 2 pers. M. Saks, Amst., Hotel d'Orange.' A. Plate, Hengeloo, idem. Mevr. L. W. van Gigch, Amsterd., idem, 8 pers. A. Breuer, Stuttgart, idem. R. Bauer, Düsseldorff, Groote Bad huis. Jonkheer Teding van Berkhout, Haarlem, idem. T. W. A. Hutschler, Nijmegen, Hoo geweg no. 18, 5 pers. 1 J. W. Florijn, Haarlem, Villa Duin- wijk, 6 pers.- Mevr. de Wed. Deutman. Soest, Pension Geertruida. Mevr. Cluwen, Amsterd., Haltestr. ,'no. 28, 5 pers. S. Monnikendam, idem, Villa Mil- dridt. Fam. Gompers, idem., Pension Gom- per tz, 4 pers. Fam. Rudelsheim. idem., idem., 4 pers. Fam. Reis, idem., idem., 2 per3. L. Leib Crefeld. idem. Aanwezig zijn nu 4592 badgasten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cent per Rsgel. nu imcainMiiw i Wink el Gr. Houtstr. 90. Tel. 426. Fabriek: Brouwersvaart. Tel 1046 H. M. DE KONINGIN. In verschillende kerken der Her vormde Gemeente zijn Zondag bijzon dere gebéden voor H. M. opgezonden in velband1 met haren geaondheidjstoe stand. GEEN AUDIëNTIES. De gewone 'autdaënfi'as van de mi- niisters van Oorlog en Landbouw zul len deze wéék niet plaats hebben. „DE HOOP". Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is Vrijdagmiddag te Leith binnen ge komen. Alles wel aan boord. DE BRANDBRIEF TE TIEL. Men meldt nader dat bij onderzoek is gebleken, dat de brandbrief-schrij ven* is zekere P. de K., molenaar te Drumpt, die aLs handlanger had S. B. uit Zoelcn, wien hij ƒ25 had be loofd voor het in ontvangst nemen der geëischte som. Men vermoedt, dat jaloezie over een onlangs gedeelde erfenis de reden tot hei schrijven van den brief is geweest. BEVENDE HUIZEN. De redactie van de „Leeuwarder Cou rant schrijft: Wa zijn bijna Sobeveningen. Alleen de zee ontbreekt er nog maar aan, doch anders! Of we reeds bevende huizen hebben wéten we niet, maar dat in een paar huizen bij de tentoonstelling trillin gen bespeurd worden, diie net zoo lang aanhouden, als de gasmotor op 't tentoonstellingsterrein werkt, valt uist te ontkennen. In een kantoor maakt een groote lessenaar een korte beweging, de inkt in de inktkokers gaat zachtjes op en neer: een bloemvaas j e in een huis daarnaast trilt en het water, dat er in is, wordt bewogen. Deurknoppen berven. Men ziet, allerlei Sohevening- sche bewegingen. Toen Zaterdag de gasmotor een weinig vacantie nam, bleef alles in rust en aan de opnieuw beginnende beving bespeurden de bewoners, dat een vaardige hand op het tentoonstel lingsterrein de machine-strike had weten te bedwingen. EEN FIETSEN-HISTORIE. De heer G. M. van Stijn, te War mond, wiens*nieuwe fiets men on langs te Lisse wegnam, terwijl men er een ouide voor in de plaats zette, werd Donderdag door dé politie in kennis gesteld dat de fiets was opge spoord en te Lélden bij een fietshan del aar was, door wien ze was opge kocht. De fiebshandeilaar verklaarde echter de fiets alweer verkocht te hebben, zoodat nog niet vast staat of de eöge- 1 naar weer in het bezit komt van zijn karretje. Iutussohen was uit Haarlem bericht gekomen, dat de fiets, die voor d'e nieuwe in de plaats gezet was en welke v. St. nog bereed, aldaar was gestoljen, waarom hem deze ook weder opgevraagd werd. (Resb.) NI J'VERHEIDSTENT OONSTEL- LING TE LEEUWARDEN. Mat hét oioig op (hiet nog steeds toe nemend bezoek aan de NijVeihéids- tentoonstelling te Leeuwarden, is door het Uitvoerend ;Comiité besloten de tentoonstelling t,e iveriengen tlot en mat 12 Augustus. HET FAMILIE-DRAMA TE AMSTERDAM. In het bericht over het familiedrama aan den Zwanenburgwal, werd gezegd, dat het te water gesprongen meisje M. gered werd. Dit nu blijkt helaas onjuist te zijn. Het arme meisje is verdronken. Het lijk werd des nacht te 2 uur ongeveer, door agenten, die op aandringen van een daar in de buurt wonenden heer Cohen nogmaals aan het dreggen gingen, uit het water opgehaald, zoo dat er twee menschenlavens te betreu- zijn. TYPHOID. Naar aanleiding van de verschillende ernstige geruchten over 'n typhus- epidemie, die zou heerschen in de stegen en sloppen om de Kuiperstraat aan den Amsteldijk te Amsterdam, hebben we 'n onderzoek ingesteld. Het bleek ons, dat de ernstige gsruchten over het geheel genomen zéér over dreven waren. In de buurt IJ IJ woedt in vrij sterke mate typhoid.Terwijl in normale tijden in die buurt 'n 4 a 5 gevallen per maand voorkomen, zijn in de afgeloopen maand 'n 30 gevallen ge constateerd, waarvan 'n viertal in de Kuiperstraat. Het feit wordt toegeschreven aan het drinken van ongekookte melk. Zelfs schijnt reeds 'n bepaald persoon aangewezen, die door het omspoelen van melkvaten met slootwater ver scheiden gevallen ten deele op z'n geweten zou hebben. Met aandrang vestigen we nog eens de aandacht onzer lezers op de waar schuwing van B. en W., géén onge kookte melk te drinken. (Tel.) LANDWEER Het Centraal-Bureau der organisa tie van R.-K. miliciens, verlofgan gers, landweerplichtigen en oud-mili ciens, ontving van den Minister van Oorlog, het volgende antwoord, op een 13 dezer gezonden request „De Minister van Oorlog. Gezien een request (fol. 167 no. II afd. A.) van het Cent.raal-Buireau der organisatie van R.-K. miliciens, ver lofgangers, landweerplichtigen 9n oud-miliciens te Amsterdam, welk verzoekschrift de strekking heeft té erlangen, dat maatregelen worden ge nomen. opdat een spoedige uitbeta ling van vergoeding, toegekend inge volge artikel 15bis der landweerwet, worde bevorderd Geeft den adressant te kennen, dat, gelet op de dagteekening der wet (27 April 1906), waarbij de landweerwet werd aangevuld met een vergoeding- artikel (art. 15bis), reeds dit jaar de zerzijds het uiterste is geschiedt en nog wordt betracht tet bevordering eener spoedige uitbetaling van de vergoeding, en dat ditzelfde streven er in den vervolge toe zal kunnen leiden, dat die uitbetaling in den re gel plaats vindt onverwijld na terug keer van den dienstplichtige van die oefeningen, bedoeld bij art. 11 der landweerwet. 's-Gravenhage, 24 Juli 1906. De Minister voornoemd, (w.g.) H. P. STAAL." AANGEHOUDEN OM TE „ZITTEN". Zatierdagmorgen werden per Java- boot „Goentoer". te Rottendam gevan kelijk aangebracht drie ontslagen ko lonialen, déél uii'tmaikenlde van de z.g. „zwarte bende", te Batavia, die veroordeeld zijn tot vijf jaren gevan genisstraf. Zij werden door de rijksveddwactot in ontvangst genomen en direct naar Leeuwarden overgebracht. EEN DAPPER OFFICIER. In verband met de plechtige uitrei king der Militaire Willemsorde 4e klasse aan den 1 en-luitenant der in fanterie P. E. Hajenius, Vrijdag op het Schuttersveld te Leiden, deelt het L. D." nog het volgende mede: Was het een groote teleurstelling voor den dapperen officier geweest, dat niet dadelijk na het bekend wor den van zijn heldhaftig gedrag bij de vermeestering delr bentings aan de Soengei Poesaka, in het Landschap Korintji, den 13en Juli 1903, gevolg was gegeven aan de voordracht tot toekenning van het hoogste militaire onderscheidingsteeken, thans is de eer voor hem des te grooter, nu na een nauwkeurig onderzoek van ge noemd wapenfeit, gebleken is, dat de „eervolle vermelding", aanvanke lijk aan hem toegekend", een niet vol doende belooning voor zulk heldhaf tig optreden was. Na dagenlange 'vermoeiende marschen in een vootr hem geheel onbekend bergland, af wisselend onder de brandende hitte van de tropische zon en door maag delijke woudën, waarin met behulp van het kapmes een doortocht moest gebaand, heeft hij aan het hoofd van een handvol soldaten, tot twéémaal toe, met de klewang in de vuist, on der een moorddadig vuur, bovenge noemde bentings bestormd tot twee maal toe was hij de eerste, die in de vijandelijke versterkingen doordrong door zijn moedig voorbeeld denklei nen, dapperen troep dermate bezie lend, dat de tweede maal binnen en kele minuten allen hem gevolgd wa ren en de bentings werdien veroverd. Dit energiek en krachtig optreden maakte zulk een geweldigen indruk op de in den omtrek wonende inlan ders, dat vele hoofden veiligheidshal ve dadelijk hun onderwerping kwa men aanbieden. BRANDEN. Kort na middernacht werd Zater dag te Amersfoort brand ontdekt in het hoedenmagazijn „De Lelie" aan de Langenstraat no. 20. De vlammen vonden in de lichte zomerhoedjes zoo veel voedsel, dat in een oogwenk niet alleen de geheele benedenverdieping in lichtelaaie stond, maar ook de tweede verdieping dermate door het vuur werd aangetast, dat de brandweer, die zeer snel ter plaatse was en met veel tact optrad, slechts de aangrenzende per- ceelen kon behouden. Van den inboedel werd niets gered; de bewoners, die juist een feestje vierden, werden nog intijds langs den achterkant van het huis in veiligheid gebracht. Een luitenant der infanterie, die naast het geheel uitgebrande perceel op kamers woonde, had het ongeluk bij het verlaten van zijn huis de groote spiegelruit in de winkeldeur in in te slaan en zich daarbij zoo ern stig aan de pols te verwonden, dat heelkundige hulp noodig was. Om twee uur was men den brand geheel meester. De buren, een broodbakker en een kruidenier, hadden veel waterschade. Alles was verzekerd. Te Coevorden is geheel afgebrand het huis bewoond door den heer Johs. Dorgeloo. Huis en inboedel waren ver zekerd. REDDINGSPANTSER. „Och, jong', die man met zijn dochter gaot in 't waoter," zei d'r één aan de Ruyterkade te Amsterdam. Dat was tevens een antwoord op de vraag, waarom zoo veel menschen naar het Tolhuis gingen. Nu is dit op zich zelf ook al niets bijzonders, raaar al die menschen verkozen den waterkant boven den lommerrijken tuin. En waaromomdat de heer L. Inpijn, uitvinder van het reddingspantser, zich met zijn dochter te water zou be geven, om proeven af te leggen van de deugdelijkheid zijner uitvinding. De mooie kleeren van de bezoeksters en heur groote zomerhoeden bewogen kleurig in het zonnelicht, en de stroo- hoedjes der heeren. waren schelle lichtplekken in de menschenrijen. De reddingspantser-uitvinder liep eerst met zijn dochter eenige keeren den tuin door, gevolgd en bekeken door al wat er aan jeugd naar 't Tolhuis door vaders sn moeders was meegenomen. Ten slotte stapte 't tweetal in een bootje, liet zich naar een stoomboot roeien, er werden kiektoestellen op hen gericht en daarna sprongen ze in 't water. Ze bleven er drijven heen en weer gaand, halflijfs boven water, met hun jak-achtig reddings pantser aan. Toen hadden de meeste toeschou wers er genoeg van en zochten ze den tuin weer op; anderen bleven tot 't laatste aan den over kijken, Tel. EEN KLEINE VERGISSING. Men meldt uit Scheveningen aan het Vad. Een zekere G. Bruin, bijgenaamd de Kale, die een 10-tal dagen geleden het Oude Mannenhuis heeft verlaten en rondzwierf en van wien het gerucht ging, dat zijn lijk uit de Waterpartij was opgehaald, werd Zaterdagmorgen aan de Oude Herv. Kerk als doode beluid, doch het is inmiddels gebleken, dat hij toen rustig bij een familielid zijn ontbijt zat te gebruiken. Dr. kuyper EN DE MIDDENSTAND. Uit de beste bron verneemt „Ds Hanzebode," dat dr. Kuyper in den loop van den komenden winter te Rotterdam een lezing zal houden over het Middenstandsvraagstuk. BEROOVING EN MOORD. Uit hét onderzoek In zake dien moord, gepleegd in de Pretorialaan te Rotterdam op den bootwerker E. van Dijlc, is als vrij zelcer gebleken, dat berooving met den moord is gepaard gegaan, Het geroofde bedrag kan on geveer f2 hebben bedragen. ONGELUKKEN. De resenvoboot van den tram- ea bargedJienst, die te Jutfaas gereed lag om dienst te doen voor de IJselstedu- sche boot, had tussclien half vier en Vier uur Donderdag het ongeluk, dat het slijk-dekgel der stoommachine met een horigen knali er afsprong, terwijl do jonge Van Eik Smit zich. nog in de machinekamer bevond. Met groote moeite kreeg men iiem er nog uithij was echter overdekt met brandwonden. Toen zijn ldeede- ren verwijderd werden, was het ake lig om aan te zien. De dokter, die zoo spoedig mogelijk ter pl„aatse verscheen, verleende de eerste geneeskundige hulp en beval onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis te Utrecht, hetgeen ge schiedde. De toestand van den ongelukkige is zeer ernstig. Omtrent het ongeluk bij Lent, waar bij een heer door een trein werd over reden, verneemt de „N. A. Ct", dat uit een op het lichaam gevonden brief bleek, dat de overledene de heer B. was, een zenuwpatiënt, die sedert eenigen tijd onder behandeling van dr. W. te Nijmegen was. Uit den brief bleek ook liet voornemen een einde aan zijn leven te maken, zoo dat aan een ongeluk niet kan worden gedacht. Het lijk is naar Nijmegen overge bracht. Vrijdagavond is te Middelburg een bejaard spoorwegbeambte, J. Hegberg genaamd, die een der lantaarns op het emplacement moest opsteken, met den voet tusschen een wissel ge raakt en door een aankomenden tlrein overreden. De man werd1 vermorzeld. Vrijdag geraakte in het Weerdiin- gerveen een voor een wagen bespan nen paard op hol. D:e landbouwer G.- Oosting, di'e op iden wagen zat, viel van dit voertuig en werd een eind- weegs over dien oneffen weg meege sleep!Toen men (het paard tot staan had gebracht, was Oostlng overleden.- De man was gehuwd en vader van vlier kinderen. KEMBRANDT-MALLIGHEID. De. correspondent der N. R. Ct. te Antwerpen schrijft Men mag wat op zijn hoede gaan zijn met de „Rembrandt-ontdekkin- gen". We hadden de malligheid met de oorkonden nog maar half verteerd, toen kwam daar in uw blad van 24 Juli jl. een uit het N. v. N. overgeno* men bericht, volgens hetwelk,,de heer Gideon Huet te Parijs bescheiden (zou) bezitten, welke zouden bewijzen dat Rembrandt niet is begraven iu de Westerkerk te Amsterdam, waar men juist den gedenksteen onthuld heeft" Er zijn er die zulke grappen heel geestig vinden. Men zou er echter niet kwaad doen de namen van ernstige menschen er geheel buiten te laten. Ik heb aan den heer G. Buskem Huet <Czn.), bibliothecaris aan de Bibliothèque Nationale te Parijs, een woordje over geschreven, en ziehier eenige regelen uit het schrijven dat ik hedenmorgen ontving „De zaak is natuurlijk een canard, werk van iemand die bij toeval weet dat ik te Parijs woon, meer nietmaar u zult mij een dienst bewijzen door iets in de N. R. Ct. te zeg'gen, anders krijg ik misschien nog Rembrandt-be- wonderaars aan boord, die de stukken zouden willen zien." Het officieel orgaan van den Neder- landschenUitgeversbond, «Uitgever en Debitant", bevat een door de redactie geteekend scherp protest tegen het ver vaardigen van valsche Rembrandt- oorkonden, waarvan in de Nederland; sche pers melding is gemaakt en waar over van verschillende zijden ongun stig is geoordeeld. In dit protest leesl men o.a. Het publiceeren van deze vervalschtj en valschelijk opgemaakte oorkondec is. blijkens hetgeen dienaangaande gepubliceerd is in de dagbladpers, ge schiedt met voorkennis, goedvinden er medeweten van den uitgever van d< Quellenstuaien, den heer Wouter Nij hoff, in zijne qualiteit als eenig fir mant der firma Martinus Nij hoff, t< 's-Gravenhage. Wij, redactie van het offlcieele or gaan van den Nederlandschen Uitga versbond, meenen dit een ernstig ver grijp tegen de waardigheid, die eei uitgever verplicht is hoog te houden krachtens zijn maatschappelijke be trekking. Der moraliteit is een slag in he aangezicht gegeven door den eigenaa en exploitant van een wetenschappelij] fonds, dat de eer van het intellectu eele Nederland tegenover het buiten land moet hoog houden. In ons orgaan willen wij onsoffici eel uiten, dat deze uitgaaf van de firmi Martinus Nij hoff ten ernstigste doo ons wordt afgekeurd. Eerlijkheid, waardigheid en loyautei vóór alles. AANHOUDING VERZOCHT. De Duitsche regeermg verzoekt d opsporing en aanhouding van d'e voortvluchtageoi molenaarsknecht (oó hoedenmaker) August Stemickel, g( boren 11 Mei 1866 in Niedler Msdhatm (Pruisisch S;leaië), die door de justi tie te Hirschberg in die provincie ve: volgd wordt wegens moord, roof e brandstichting. Hij wordt verdacht 1 vereeniging met twee mannen, di reeds aangehouden zijn, 5n den nacl van 9 op 10 Juni 1905 den molenas Knappe te Plagwitz a Bob er (Krei Lowenberg in Pruisisch Silezië) g dood, geld en andere voorwerpen g roofd en den molen in brand gësh ken te hebben. De mogelijkheid' is nii uitgesloten, dat Knappe nog lever door Stemickel in den brandende molen is gesleept. Het is 'niet onmogelijk, dat hij wi gens wankelende gezondheid zie van tijd tot tijd in een ziekenhui moet laten verplegen. Hij schijnt steéds in het bezit zijn van een schietwapen. De Duitsche autoriteiten hebbe een premie van 1000 mark op rijt aanhouding uitgeloofd.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2