Weerbericht, MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bitdt, 31 Juli. Hoogste barometerstand 767.2 m.M. te Bodö (Westkust Noorwegenlaag ste 755.6 te VaJentia (Zuidkust Ier land). Verwachting tot den avond van 1 Augustus Gesteldheid van de luchtZwakke O. tot Z.O. wind, lichtbewolkt, moge lijk onweer. Temperatuurweinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. 763.1 m.M. Geen neiging tot voor- of achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 763.2 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT. Zijlstraat 85. Thermoraeierstand. t8 HawiPtp Zaterdag 31 Juli Hoogste gisteren F. 79o Laagste heden nacht F. 64'' Hoogste heden tot 2 uur F 82 UIT AALSMEER. Eenigen tijd geleden maakten wij in ons blad melding, dat vele Amster- damsche hengelaars naar Aalsmeer optrokken, vooral des Zaterdags nachts, niet met het doel om aldaar de hengelsport uit te oefenen, maar meer om onder die vlag op de teelak- kers te gaan en zich te goed te doen aan de te veld staande aardbeziën, waarbij niet werd gekeken, hoe of waar men liep en waardoor veel schade werd toegebracht aan plan ten, boompjes enz. Het is niet van belang ontbloot te kunnen herichten dat het gezamenlijk optreden van rijks- en gemeente-politie met de in gezetenen tegen genoemde „sport liefhebbers" met succes bekroond is geworden. Onder hen tegen wie pro ces-verbaal is opgemaakt zijn er ve len, die berouw toonen m den burge meester overladen met verzoekschrif ten om de zaak in den doofpot te stoppen (wat natuurlijk tot het on mogelijke behoort) wijl het hun van nadeel is in hun verdere leven tevens i'aene bellemméring oim promotie te maken. Het gevolg van het surveii- leeren, waarmede steefds wordt voort gegaan, is, dat lang zooveel henge laars niet meer naar Aalsmeer ko men als vroeger en opmerkelijk ito het tevens, dat in de laatste 'veer tien dajjen niet een proces-verbaal tegen hengelaars uit Amsterdam we gens diefstal, vernieling of het loo- pen over een anders grond zonder vergunning, werd opgemaakt. Hbld.) VOGELENZANG. Ontvreemd. Door den heer J. Groen is bij de politie aangifte gedaan dat ten na- deele van een nicht, welke bij hem een paar dagen gelogeerd is geweest, zijn ontvreemd een gouden en een koperen broche, en een grooto gouden ring. Vermoedelijk is deze diefstal niet door onbekenden gedaan. SANTPOORT. De oud-minister Cremer heeft he den een feest gegeven op zijn buiten verblijf .,Duin en Kruidberg", aan zijn geheele personeel en de familie daarvan, bij gelegenheid van den verjaardag van zijn jongsten zoon. Het heele terrein was als kermis in gericht. er waren versnaperingen te kust en te keur en ieder feesteling kreeg een practisch cadeau mee naar huis. VELSEN. Een voorstel van de wethouders om op aandrang van Ged. Staien, de sa larissen van den burgemeester en den secretaris te verihoogeto, ward na een geiliedme vergadering van een half uur, aangehouden. Heit subsidie aan de Ambachtsschool te Haarlem weird van f 25 op 50 per jaar gebracht. De aangeboden genreen terekeui-u g over 1905 wijslt aaai: Inkomsten 109.1&i.02i, uitgaven f 108.921.71, batig saldo 2T2.3H. Vereflag morgen. UMUIDEN. VOOR 'N KOOPJE D'R AF. Men schrijft uit IJmutden aan de Tel. Voor dertig pond sterling een gela den stoomschip van het strand te trekken en niet vlot geen geld, wie heeft er ooit van gehoord. Van een gestrand schip, dat met een weinig hoogtij misschien uit zichzelf en an ders met weinig sleepkracht vlot zal komen, bij het rustigste, prachtigste weer van de wereld den geheelen dek last in zee te werpen, niet eens te bergen in schuiten of andere booten, gelukkig degeen, die zich daarover verantwoorden kan. Uit goede bron vernam ik, dat het aan boord van het gestrande stoom schip „Baracaldo" nogal Spaanschis toegegaan. Een sleepboot van een firma, die uitstekend sleepmateriaal heeft, wordt, op inblazingen losgegooid en verdere assistentie geweigerd. Oveir het uitbrengen van 'n anker met idem zooveel vaam ketting, wordt, alsof men op een ministe rieel bureau zat, officieele inschrij ving gehouden. Hoogste Inschrijver 50 pond, tweede 5 pond, laagste 41/2 pond. Het werk wordt aan den laag- sten inschrijver gegund. Daarna loven en bieden over sleep loon. Aanbiedingen tot bespottelijke prijzen. Men daalt tot 30 pond, waar voor 4 booten zullen trekken, nl« „Vischploeg", „Visschershaven", klei ne sleepbooten en de stoomtrawlers „Begonia" en „Barendt". Als dat niet de klad in de affaire brengt? Natuurlijk was de „Baracaldo" nog vóór het water zijn hoogsten stand bereikt had, vlot en kon het schip zijn reis vervolgen zonder deklast. Door onderscheidene IJmuidena- ren werden op zee groote hoeveelhe den planken verzameld en tot vlotten gebonden, waarna ze naar IJmulden werden gesleept. ZAXDVOORT Vergadering vam den Raad 'Maan dag 30 Juli 1906). Maandagavond, de warmte ten trots, vergaderde de gemeenteraad ■van Zandvoori. Er stond niet heel veel belangwekkends op de agenda. De veitiooging van de salarissen van clen Burgemeester en secretaris tot f 1100 ingevolge den bekenden rondzendbrief van den Commissaris dier Koningin werd uitgesteld tot de begroeting. Hierop werden liet Gemeenteverslag 1905 en de Rekening van datzelfde dienstjaar aangeboden. De heeren Slagveld, Bakkenhoven en Schaap •-werden benoemd tot leden der com missie ter naziening der finantiëele •besöheaJdten. Uitgesteld werd d'e behandeling van de ontelbare posten, daar de Staten van onvermogen nog niet ontvangen waren. Tot onderwijzer werd met algemee- ne «betomen benoemd de heer J. A. Verhoog, te Haarlem. Verder stonden de 'heeren D. van Veen, te Zaandam, en W. P. Blobpoel te Haarlem op de voordracht. I-Iefc stembureau voor de a.s. Raads 'verkiezingen werd .samengesteld a.Ts volgt: De Burgemeester, voorzitter, d'e heeren baron Collolt D'Eseury, Dun- veanboiden en Toomibeigen, leiden, en de heeren Zwaan, Bakkenhoven en 'Draayer, plaatsvervangende laden. Voorts werd de subsidie van de Haait©rnsah'e AmbadhJtssdhiool van 10 op f 25 gebracht. Door sommige leden werd de wanisclh uitgesproken, dat voortaan die Zand'voorfeohe kinderen de voorkeur zul'len krijgen bij plaat sing op de school, boven die kinderen dier gemeenten, die minder of geen subsidie beibalen. Besloten werd deze bepaling niet aan de subsiiciie-venhoogting te verbin den. Aan dien heer Ivoper werd vergun ning vertelend putten te maken, in gemeentegrond', Tein slotte deelcï de voorzitlbeir wet/en, dJait bij de Geimie'en- belbegno'olbing voor 1907 tevens hiet rio- lieieringsïiaipipiort 'zial wordeln rondlgie- z'omiden; Binnenland li. M. DE KONINGIN. Maandag verscheen het volgende officiëelle bericht, geteekend door de gencasheeren „Daar de toestand van Hare Majesteit de Koningin thans als geheel bevredigend kan worden be schouwd. zullen door ons geen bulle tins meer worden uitgegeven." HULDEBLIJK. In eene gehouden vergadering der Provinciale vereeniging van Burge meesters en Secretarissen „Zuid-Hol land", werd bij monde van den vice- pres., den heer Bos, burgemeester van Zoetermeer, aan den aftredenden voorzitter, den heer 's Jacob, als blijk van waardeermg en vriend schap, een souvenir aangeboden, be staande in een 21/2 meter hoogen mo numentalen weer- en tijd aanwijzer, ontworpen door den beeldhouwer Mie- dema en uitgevoerd in gepolijst hard steen en bronzen versieringen, dra gende aan de voorzijde een barome ter en aan de achterzijde een thermo meter. Er staat een opdracht in gouden letters op en het geheel is gekroond door een zonnewijzer. Onder verzekering van zijn voort durende vriendschap werd het ge schenk door den heer 's Jacob aan vaard. EEN ONGELUK OP ZEE. Omtrent den logger De Jonge Jan, VI. 184, die in het laatst van de vo rige week te Vlaardingen binnen kwam met verlies van den 21-jarigen KI. Kleinboezem en een matroos zwaar gekwetst, die bij aankomst in het ziekenhuis aldaar werd opgeno men, bericht men nader, dat het vaartuig op Donderdag 19 Juli, des namiddags 5 uren, bij ruw weder on verwacht door een vreeselijke stort zee werd op zijde geworpen, waarbij behalve luiken, breels en 8 kantjes haring, twee mannen overboord sloe gen, de schipper Joh. van Embdenen de matroos Kleinboezem, terwijl ©en andere matroos tegen de verschan sing bewusteloos werd geslagen. De schipper had met een hand nog een baaküjn kunnen grijpen en bleef zich daaraan vasthouden, totdat het volk in staat was hem te hulp te ko men en aan boord te halen. Maar de matroos was niet te reddenhij dreef verder af totdat men hem zag verdrinken. De andere matroos kwam eindelijk weder tot bewustzijn,, doch bleek ernstig gekwetst te zijn. BIJTIJDS GERED. Zaterdagnamiddag zagen eenige voorbijgangers in de Rustenburger- straat te Den Haag tegenover de zus terschool uit het raam ©ener tweede verdieping een tweejarig jongetje het hoofd naar beneden hangen. Een zij ner pantoffeltjes haakte nog even aan een raampje. Door het hulpgeroep van de zijd© van het publiek er op merkzaam op gemaakt, ging de jeug dige moeder eens kijken, wat er wei te doen was en zag haar eenigst kind in levensgevaar. Het was hoog tijd, dat de moeder het kind grijpen kon, want door het gewicht en de bewegingen van het kind was de pantoffel reeds bijna geheel opengescheurd. Een seconde later en het arme kind was naar be neden gevallen. WETTEN. De „St.-Ct." No. 176 bevat de vol gende Wetten. Wet van den 9den Juli (Staatsblad no. 180), tot wijziging der bepalin gen, betreffende bet- begraven van lij ken van militairen beneden den rang van officier voor rekening van den Staat. Wet van den 9den Juli (Staatsblad No. 199), houdende ruiling van grond tusschen den Staat der Nederlanden en F. \Y. C. H. baron Van Tuyll van Serooskerken, t© Veisen. EEN PRACHTKIEZER. Uit Klimmen wordt aan de ,.L. K." gemeld Bij gelegenheid der laatste stem ming voor een lid der Provinciale Sta ten, verzuimde een oudje niet gebruik te maken van zijn burgerrecht, bij welke gelegenheid hij 19 glaasjes gerstenat verslond. Een ander kiezer vroeg Eem op welken candidaat hij gestemd had, waarna het leuke ant woord volgde ,,'t Woare allebei gouw hiere en doaveur had ïch ze ouch allebei schwart gemaakt." DE COMMISSARIS DER KONINGIN OP MARKEN. Z.Exc. de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, vergezeld van het lid van Ge dep. Staten, jhr. Boreei, en een hoofd-ambtenaar der Prov. Grif fie, bezochten dezer dagen het eiland Marken. Te ongeveer 2 uut in de ge meente aangekomen, ontvangen en uitgeleide gedaan door Burgemees ter. Wethouders en Raadsleden, ver trok de Commissaris en gevolg onge veer te 5 uur. Behalve de inspectie ten Raadhuize en ten kantore van den ontvanger, werden mede bezocht scholen, kerken en burgemeesterswo ning. Het dundoek was vrij alge-, meen ontplooid. Een waardige ont vangst is den hoogen bezoeker be reid. DE VAARGEUL IN HET IJ. Nu de van rijkswege uit te voeren weafleen tot verbree'dling en uitdieping van het Noord/zeekanaal hunne vol- 'tooiing naderen, het moedig, dat o;ok dloor die gemeente Amsterdam de noodtlge maatregelen wordien ge trof feu om die diepte van de vaargeul en •van enkele 'ligplaatsen in het IJ op dezelfde diepte te brengen als hel. N'oordkyekatniaia! zal verkrijgen, nl. 10.30 M- onder A. P. Diaairtioe zullen ruim 1.400.000 kul). M. grond moeten worden verwijderd. De bolstern van de bovembeldoieMe uit dJi'aping, niet inbegrip van de kotsten Van het, in verband met de uitdieping verplaatsen van dertiien uieeriboied'en .en z-e'S vaamc'htingsbo'eiiien, beneViens de kostten van uitbreiding van de baggarbiergplaatsenj in de Buiten Vp- gieüwijkslauideu en dile van dien aanleg van e'eoi n'ilauwe baggerfbergplaats in (dein wiestlelijben ho>ek van den Buik- rtotieifoaimpolder, worden te zamem geraamid op ongeVeer f 515.000. B. en W. stellen den Amsterdam- stihien Raad -voor tot dleze werken te besluiten. EEN KOEiNE ZWEMMER. Men schrijft uit Moeiidijk: Te Wihemsdlorp stonld hij voor heit Hollandisch Diep en moest verder naar het Zuiden. Maar de spoorbrug mocht ihij niet over. Dan maar de klearen uitgetrokken en gezwommen. Zoo redeneerde een Portugees gisber-rnnlddag, bond klee ren en schoenen op den rug, stak zijn pas en ondiere papieren tusscihen de tanden en sprong te waited". Het was afgaand' tij en er ging een felle stroom. De Portugees zwom van pijler tot pijler, telkens 100 meter ver der dus en kwam eindelijk, na den afstand van 1400 meter afgelegd te hebben, behouden aan dezen kant. Daar droogde hij zijn kleeren in de zon en werd. tijidlens deze bezigheid... diaar de marechaussee opgepikt. Men vermoedt, dat de Portugees in Rotterdam van een schip weggeloo- pen is. CD. v. N.) DE TROMPETBOOM. De mooiste boom van gdhieel Utrecht staat thans bij het museum op hei Hoogelandische pahk in vollen feest dos. Wij zijn er Zondag driemaal ge weest om hem te bewonderen en von den hem "s m'orgens mooi tegen de staalblauwe luo'ht afsteken, 's mid dags was hij fraai en liepen honder den wandelaars onder hem door zon der een enkelen blik aan den bruide gom te wijden. Zondagavond was hij echter het schoonst, toen deden blad en bloem zich op hun voordeeligst voor. Ook bladeren en bloemen zijn bijzonder mooi en de plULmvormige bloemtrossen komen prachtig boven de lichtgroene, hartvormige bliadeiien uit. De Trompatboom is afkomstig uit Mididen-Amerika en luistert naar den naam van Gatulpa bignonioides. (U. D.) ALLEN BEKEURD. •Men meldt uit ftethel aan de ,,N. Schied. Gt.": Zaterdag is te Kebhel door de rijks- poOJitiiie van de brigade Schiedam te gen een gezelschap hooggeplaatste personen pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het jagen op de j acht van den heer W. C. Tourlings te Rotterdam, zondier dat zij voorzien waren van een schriftelijke vergunning. Het eigenaardige van het geval is, dat die jagers, waaronder personen waren uit die eerste kringen van ons land, den genteente-veMwaahter en een nachtwaker, teivens onbezoldigd veldwachter, hadden meegenomen, om als dragers dienst te doen en te vens om hen den weg te wijzen. Ook tegen den gemeente-veldwach ter en den nachtwaker is procesver baal opgemaakt wegens stroopen HEVIGE VECHTPARTIJ. Zondagnacht heeft aan den Heiili- genweg, te Zwolle, een ernstige vecht partij plaats gehad- Zekere Jansen en Louis Yog es kre gen hoogloopenden twist. De laatste werd over gelaat en hals gesneden, waarbij een halsslagader werd door gesneden. De man werd naar het zie kenhuis vervoerd. Jansen werd in arrest gesteld. ARME SCHAPEN. Te N. Schans verwekt het volgende algemeene deernis. Een zekere S., woonde daar met vrouw en kinderen sedert 1 Mei in een tent, -waarin men in het vuil om kwam. De man zette hetgeen hij ver diende in sterken drank om. Nu is S. met zijn vrouw er stilletjes van door gegaan de arme kleinen zonder eten of drinken achterlatende. Een van de stumperdjes is ongeveer 1 jaar oud. Natuurlijk zijn verschillende moeders met het lot der kinderen begaan en zetten zij haar medelijden ook in da den om, maar lang kan dat ook niet duren. Mogen de arme schapen daarom spoedig afdoende worden geholpen'? Voor den voogdijraad is hier wel wat DOOR DE WARMTE? Te Termunten kon Zaterdagmid dag de raadsvergadering niet door gaan wegens absentie der leden. EEN OPLICHTER. Te Middelburg is gearresteerd ze kere H. van Stelten, een Amsterdam mer, die op listige wijze een winke lier opgelicht heeft voor een paar schoenen en hem bovendien door al lerlei mooie praatjes te bewegen om hem een som van f35 te leenen. Hij 'gaf voor reiziger te zijn bij de firma Perry en Co. te Amsterdam, bracht de groeten over van het meisje al daar, waarmede de winkelier verkee ring had, en wist zoo diens vertrou wen te winnen. Hij had in Vlissingen en Souburg valsche namen opgegeven, doch te Middelburg zijn waren genoemd. Ge bleken is dat het een mouvais sujet is, die de recherche te Amsterdam reeds zocht, wijl hij verdacht wordt, ook daar oplichterijen gepleegd te hebben. GRONDWETSHERZIENING. Volgens d'en Haagschen kroniek schrijver van de N. Gr. Ct. is de com missie voor de grondwetsherziening reeds zoover met haar arbeid gevor derd, dat haar advies en voorstellen denkelijk nog in dit jaar aan de re- geering zullen worden aangeboden. Hij verzekert, dat de commissie de erfopvolging niet in haar rapporten voorstellen zal aanroeren en dat ook de regeering dit punt in geen geval in de aan te bieden wijzigingsvoor stellen zal opnemen. VERZOEK OM KWIJTSCHELDING VAN STRAF. De evangelist A. W., te Zierikzee, die in 1902 tot 5 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens branldlstioli- tinig, en die onlangs voorwaardelijk werd in vrijheid gesteld, heeft zich thans tot H. M. de Koningin gewend met verzoek om kwijtschelding van het nog onvervuld gedeelte dier straf. INBRAAK EN DIEFSTAL. Men seint uit Groningen aan de Te legraaf De politie alhier arresteerde gister nacht zekeren F. O., uit Dantzig, een berucht individu, die in de fabriek van de firma No'ack heeft ingebro ken en voor ongeveer 300 gulden aan gezouten darmen heeft gestolen. ZOO ZIJN ONZE MANIEREN Na afloop van een concert, Zonclag- mdidldlag door de muziekvereenigmg Apollo", van Iioorn, gegeven in dien .Kerseriboomgaard", te Westerbl ok- ker, werd mejuffrouw H., te Hoorn woonachtig, door eenige boeren opge nomen en op de kettingbrug gewor pen. Behalve dat haar kleéding deerlijk gehavend werd. liep ze ook nog eeni ge kwetsuren op. De omstanders trokken partij, wat aanleiding gaf tot eene formeele klop partij tusschen inwoners van Hoorn en Blokker. PROPAGANDA-MEETING. Te Zaandam is Zondag vanwege den Zaandamschen Bestuurdersbond een open luchtnmeeting ten gunste d'er vakbeweging gehouden. Deze werd voorafgegaan door een optocht met ontplooide banieren en vaandels door de gemeente. In den stoet bevonden zich twee muziekkorpsen en een 25 vaandels, waaronder verscheidene uit Zaan dam en Amsterdam, en een enkele uit andere gemeenten, o.a. uit Haar lem. Een groot aantal meetinggangers nam aan den optocht deel, terwijl een nog grooter aantal de meeting bij woonde. Als sprekers traden daar op de hee ren Visser, Leeuve, J. E. W. Duys en Ten Boekhorst. De heer J. Oudegeest, van Amster dam, als spreker aangekondigd, was' verhinderd. HET WEDER IN JUNI. Het „Kon. Ned. Meteorologisch In stituut" te De Bildt maakt het vol gende algemeen overzicht over de af- geloopen maand bekend De temperatuur was tot den 16en beneden de normale, van 17 tot 28 meest er boven. Op verscheidene plaatsen kwamen den 7en, 8en, 20en en 24en bijzonder hooge en den 6en, 15en en 30en bijzonder lage tempera turen voor. De bewolking was over 't algemeen vrij zwaar, alleen den 7en, 8en, 20en en 27en was de lucht licht bewolkt. De eerste dagen waren regenachtig, met matige N.W.-win- den in verband met depressies van 15 in N.O.-Europa en hooge Iucht- cDrukkingen in de omgeving van do Britsche eilanden, die tot den 23en aanhielden. Van 6 tot 24 was de wind meest zwakondiepe depressies wer den van 10 tot 16 en van 20 tot 24 in O.-Europa en van 15 tot 18 nabij het Kanaal aangetroffen. Deze laatste veroorzaakten h. t. 1. regenachtig weer. Na.den 24en was de' wind over 't algemeen matig en Z.W., den 29en zelfs krachtig, ten gevolge van de pressies in N. W.-Europa en van hoo ge drukkingen in Midden-Europa. Belangrijke onweders kwamen voor den len over het geheele landden 18en en 22en in het Z.-Oostelijk deel, den 24eu in het Zuidelijk deel en den 28en en 29en over het geheele land deze laatste twee gingen met veel trefgevallen gepaard. De Filiaal-inxichting te Amsterdam van den stormwaarschuwingsdienst verzond geen stormseinen. OPENLUCHTMEETING. Uit Winschoten meldt men In het wandelbosch alhier werd Zondagmiddag een openluchtmeeting gohouden voor de geheelonthouding. Als eerste spreker trad op de heerK. ter Laan, lid der Tweede Kamer, met het onderwerpWat de drank geeft en wat de drank neemt. Daarna hield de heer T. F. Tijhof, lid van den gemeenteraad van En schedé, een rede over„Arbeiders beweging en geheelonthouding. De meeting werd opgeluisterd door de Gem. Zangvereeniging Abstinen- tia, van Veendam, onder leiding van mej. P. M. R. Venema. Er was bitter weinig publiek. HET DRAMA TE ZONNEMAIRE. Omtrent het drama te Zonnemaire wordt nog het volgende uit Zierikzee gemeld Th. Klooster, gemeenteveldwachter van Dreischor, oud 33 jaar. leefde met zijn vrouw Pieternelia Klooster, geboren Van Nieuwenhuijze, voort durend in onmin. Deze, de gestadige huiselijke twisten eindelijk moede, verliet Zaterdag de echtelijke woning en zoebt en vond bij haar ouders, die te Zonnemaire wonen, een toevlucht. Hij zocht haar daar Maandagochtend op, en schoot, terwijl zij achter de deur stond a bout portant een revol ver op haar af. Terwijl een broeder van den man, die opzettelijk uit Am sterdam was overgekomen om den vrede tusschen het echtpaar te her stellen, met hehulp van een ander hem liet moordtuig ontmakte, liep de doodelijk gekwetste vrouw naar de woning van den gemeenteveldwach ter, Jacob van der Velde, die even wel niet huis was. De vrouw van de- zon liet de stervende op een stoel plaats nemen, waar zij, na zich be kend gemaakt te hebben, zeide, dat haar man op haar geschoten had. Hierop gaf zij den geest. De dader had inmiddels zich zeiven bij den burgemeester aangegeven, die hem in Verzekerde bewaring nam. De justitie uit Zierikzee was zeer spoe^- dig ter plaatse van de misdaad aan wezig. ITet lijk der gedoode vrouw werd naar de consistoriekamer gebracht, waar het door de doctoren Ittman, waarnemend geneesheer te Noordgou- we, en dr. Ifctmann, geneesheer te Wervershoeve, geschouwd werd. De kogel 'heeft het hart getroffen en is door het lichaam heengedrongen. De dader werd des avonds naar het Huis van Bewaring te Zierikzee overge bracht. Uit het ongelukkige huwelijk zijn drie kinderen voortgesproten. EEN BOOS PLAN VERIJDELD. Vrijdagmiddag jl. bij hlet binnen komen in de Scheveningsche haven van den logger „Sch. 226" schipper P. de Ruiter, gingen dadelijk eenige agenten van politie aan boord. die twee Duitsche matrozen, op dit schip aangemonsterd, mede naar het poli tiebureau namen. Zij werden verdacht, naar wordt medegedeeld, door middel van zwa vel de bemanning te hebben willen doen stikken. Do oir het ontwaken van een der ma trozen werd dit plan verijdeld. De politie te Lerwick had die van Schieveningen gewaarschuwd. VECHTPARTIJEN. De politie heeft Zaterdagnacht in de Sint-Laurensstraat te Rotterdam gearresteerd den 21-jarigen werkman B. de K. Bij een vechtpartij in die straat stak hij den roeier P. H. van L. met een mes in het achterhoofd, in de rechterzijde en in den linker schouder. De verwonde, die hevig bloedde, werd dadelijk naar het zie kenhuis gebracht, waar men zijn toestand ernstig achtte. De dader, B. de K., wien de politie op straat het mes ontrukte, is in het politiebureau in de Pauwensteeg opgesloten. Een inspecteur en twee agenten van politie hebben Zaterdagnacht, omsti'eeks 1 uur. onder een grooten toeloop van volk, gearresteerd in de Zandstraat, te Rotterdam, den 19- jarigen varensgezel C. J. D. Tever geefs trachtte 'het publiek hem te ont zetten, toen de politie ihem naar het bureau in de Pauwensteeg bracht. Even vóór zijn arrestatie had D., na een onbeduidenden twist, den maai: nier C- H., van den rammonitor „Reinler Claeszien", met een mes een steek tusschen de schouderbladen ge geven. waardoor deze militair hoogst ernstig werd verwondhij fe naatr het ziekenhuis gebracht moeten wor den. De dader, C. D., wien men on der zijn overbrenging naar 't politiebu reau het mes ontnam, is achter slot en grendel gezet. BRANDEN. Te Westzaan is Maandagavond te elf uur, terwijl de bewoners reeds ter ruste waren, het huis met twee woningen bewoond door J. Ruvter en P. Stoel en tolebéhoorendie aan den heer W. van de Stadfc te Zaandam, geheel afgebrand. Onvoorzichtigheid met lucifers wordt als oorzaak aan gemerkt. NEDERLANDSCHE DROGISTENBOND. Zondag werd te Ginneken, bij Bre da, de vergadering gehouden van den „Ned. Drogistenbond". welke samen viel met het 121/2-jarig bestaan van den Bond. Er waren tegenwoordig 43 leden, onder we 3 dames. De heer H. Sa ut. van IJmuidien, voorzitter, opende de vergadering met een terugblik op 'hetgeen door den Bond verricht was en met er op t- wijzen, wat nog 6e doen is. Onder; meer diende deze vergadering ook als propagandamiddel in Noord-Bra bant en spr. eindigde met het uitspre ken van den wensch, dat vele dro gisten uit deze provincie tot den Bond zouden toetreden. Na het aannemen van 3 nieuwe le den en 4 donateurs werd tot de be handeling van de agenda overgegaan. Tot lid van de examen-commissie werd benoemd de heer Van Bevaren.. Hierop volgde een zeer drukke en geanimeei'de gedachtenwisseling over de uitgave en redactie van het bonds orgaan „De Drogist". Op een door eene uitgeversfirma gedaan aanbod werd niet ingegaan, men wilde een eigen orgaan .behouden, de tegen", woordige toestand blijft dus voorloo- pig gehandhaafd, terwijl in de na jaarsvergadering deze zaak nogmaals ter sprake zal komen. Op de vraag punt 7 der agei>4» hoe te handelen in zake nieuw» „specialités", kon geen beslissend antwoord gegeven worden, de meer derheid bleek geneigd de „specialités-* (Sanguinose e. d.) Vel in depót te willen hebben, dus niet voor eigen rekening. Tot noo- toe had de Drogistenbond geen diploma's uitgereikt voor dro gisten besloten is dit voortaan te doen en het diploma van drogisten- bediende, bij vestiging in eigen zaafc, om te wisselen tegen een diploma van drogist. Het opnemen van een leeraar in de scheikunde of van een scheikundif ingenieur in de commissie van exa men, werd afgestemd, evenals hel niet meer vereischen van -de kennis van verfwaren bij het examen dro gisten-bediende. De heeren Van Eden, Schoon der- wolf en Van der Vegte werden be noemd tot eere-leden van den Bond, als gevolg van hunne verdiensten bij het tot stand brengen van de gehou- •dem tentoonstellingden heer Ka merling werd terzelfder zake eene medaille aangeboden die, op zijn ver zoek, in het archief zal worden op gelegd'. Na wederzijdscne dankbetuiging werd die vergadering gesloten. Rechtszaken HOOGE RAAD. De Hooge Raad verwierp het cas satieberoep van een in/gezetene van Woud/riobeui tegen het. vonnis van den kantonrechter te Heusden, waar bij ongegrond was verklaard zijn ver zet tegen eene beschikking van B. en W. van 'Woudrtchem, dlie zijn ver zoek haddien afgewezen om den bur gemeester dlier gemeente, P. Verhagen van de kiezerslijst voor d:en gemeen teraad van Woudrtchem af te voeren, op grond van de bewering, dlat de heer Verhagen te Hardlinxveld enruteb te Woudrtchem zou wonen. De Hooige Raad achtte de grieven tegen 's kantonrechters beslissing deeüis van feite! ijken aard, deels ge richt tegen in cassatie onaantastbare feitelijke gevolgtrekkingen van den kantonrechter betreffende de woon plaats van den hoer Verhagen. De Hooige Raad deed uitspraak in de zaak van e'en arts te Westmaas, dir. J. E. Alberls, door het Gerechtshof te Amsterdam ontzet uit de voogdij over een minderjarige. Tegen deze uitspraak waren twee cas&atiemdiddelen aangevoerd, waar van het tweede (volgens hetwelk de be&ediginig der getuigen in deze zaak niet was in acht genomen) door dien Hoogen Raad, in strijd met d'e con clusie van het Openhaar Ministerie werd gegrond geacht. De Hooge Raad overwoog namelijk' dat, waar artikel 438 B. W. de recht bank in dergelijke- zaken bevoegd verklaart om getuigen te hoor en, op het verboor dezer getuigen de alge-, ■meene regdlsn van het getuigenver hoor toepasselijk zijn, eru dat hierbij de toepasselijkheid van art. 1948 B. W. door de Wet nergens is uitgeslo ten. Het arrest werd mitsdien vernietigd en de zaak naar het Hof te Amster dam teruggewezen, om met inachtne ming van deze uitspraak verder recht te doen. RIJWIELDIE VEN. In een buitengewone zitting van de, arrondissements-rechtbank te Win schoten, stonden heden terecht de 22- jarige H. H., een rijke landbouwers zoon uit Duitsohland en de 35-jarige H. R., schoenimakersknecht vroëger te Bellingwolde. beiden thans gedeti neerd, verdacht elk twee rijwielen te hebben gestolen en verkocht. De eis oh was tegen H. H. één jaar gevangenisstraf en tegen H. R. één jaar gevangenisstraf, na aftrek der, voorloopige hechtenis. De Duiïtscher had bovendien valsch papiergeld ad 100 mark in betaling gegeven. Sport en Wedstrijden DE BELGISCHE 3ETROUWBA ARHEIDS RIT.- Deze is Vrijdag afgeloopen met een sn'elheildsAvedstrijd' op het circuit van Dinani. In d<e zesde categorie, de ■grootste, won Hauitrvast op een Pipe in 5 uur 45 miin. 141/5 sec.; 5e cate gorie: 1 Rigoly, op een Gobron, 7 u.- 26 rn. 37 s.; 4e categorie: 1 Fischer op Vurnus, 8 u. 7 cm. 451/5 c.; 3& catego rie; 1 Cooquenrt. op Aries. 7 u. 32 rm 272/5 s. Leger en Vloot NAAR INDIë. Met het stoomschip „Ardjoeno" vertrok Zaterdag van Rotterdam naar Oost-Indië, met bestemming naar Batavia, een detachement sup pletie-troepen, sterk 5 sergeanten, 8 korporaals en 28 soldaten, onder be vel van den kapitein der inf. O.-L leger H. M. Roukens, aan wien als medegeleider is toegevoegd de bij dat leger benoemde SeTult, ÜM fnL C. J. H. Gerhards, herkomstig van den hoofdcursus.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2