Kwartjes-Advertenfiën Haarlem's Dagblad één Kwartje???? van HAARLEM'S DAQBLAD. Bureau: Gr. Houtstraat 55. BRANDEN. Te Zwolle is de scheepstimmerwerf Tan de firma Van Goor door brand vernield. Door het optreden der brand weer bleven twee in restauratie zijn de schepen bewaard. Oorzaak onbe kend. Te Zeelst (N.-B.) is de sigarenfa briek van den heer VJyminck door brand vermeld. Het vuur deelde zich ook aan de bij de fabriek aangebouw de woning mede, waardoor deze ook èen prooi der vlammen werd. Een en ander is alhoewel laag verze kerd ONGELUKKEN. Te Hengelo is de 23-jarige fabrieks arbeider S. in 't H. in de kleigaten verdronken, terwijl hij een kameraad die in gevaar verkeerde, wilde red- 'den. Onder Oudeland is een landbou werszoon door een beladen mestwa gen overreden en gedood. Bij het baden in zee is te 's-Gra- venzande de 18-jarige v. d. B. ver dronken. Zijn vader, die bij hem was. bemerkte eerst het ongeluk, toen de jongen wegbleef. Zaterdagnamiddag is de 19-jarige zoon van den heer H., wonende aan de Oranjeplantage te Delft, bij het baden in de Twee Molenvaart ver dronken. Zijn lijk werd spoedig ge- vischt. TIMOR. De „N. li. Ci."-correspondent te Ba tavia seinde Maandag: Tengevolge van een door de Timor- colonne van 12 Juni tot 1 Juli onder nomen excursie, zijn alle hoofden van Amanoabang in onderwerping geko men. De fetor van Badoeni is gevan gen genomen en dn zijn gebied zijn alle wapens ingeleverd." Het blad toekent daarbij aan: „Amainoébang is een staatje op de Zuidkust van Timor, beboerende tot de onidlerafdéeding Oiimatian van de af- ideeling Titoor. Het gezag van den radja, wiens woonplaats Niiki-Niki beet, womdlt slechts in een gedeelte ■van het- rijk erkend, in 'het overige oefenen eenige rijksgrootien, die zich •van hem onafhankelijk gemaakt heb ben, het gezag uit. Er heersdhte daar Üfus een onordelijke toestand. Amianoébaing beeft zich steeds Biecht gezind tegenover het N. I. gou- ■vememlenit getoomd, zoodot de amb tenaren er niet kwianuen. Geen wonden- dims, 'dat ook het rege len van d'e toieistaniden in idiait rijkje Idioor idle lmdli'sche iregeetriug op het (program van weitoaaanlhiedien werd gesteld. Vergissen wij ons niet, dian és (d'e ondeaiwerping van Amamaebanig te beschouwen als het eindie van ons gewapend optredlen op Timoir. 'Den 18en Mei seinidle de resliident van Ti- ïnoi', dat kapitein F ranss en na eein tocht tot regeling van de zaken in Moililo en Amalkonio begin Juni een tocht naar Ainainoebang zou onder nemen itot tudhtiigimg van de weer spannige onderdanen van dien radja en tolt bestuuravestiging aldaar. In verband met dezen tocht en de verde re registratie van Takaïp Ebbenoi werd de colonne als volgt verdeeld: toet 'detachement te Tjamplomg werd verplaatst naar die samenvloeiing dei' Rendjaaan en Bakomgrivier bij de splitsing der hanidleflswegon van MolDo naar Amamioebang. Kanoéiki bleef ■dteor een débaidhémienil bézat, terwijl HM deftadheanant te Taewa naar Noea Taoes werd verplaatst. 'Een fetor of taütor is een tweede boofd, door de bevolking gekozen en door ide regeering bevestigd." HONDENTEN TOON STELLING TE ARNHEM. De heer H. J. Glarions eigenaar van „Kennel Du inlijst", te Hoorn, vroeger te Bennebroék woonachtig, behaalde anet zijn airdalle Terrier JNora" den letn prijs open klasse, en „definitief Kampioenschap Zijn ruigharige diwergpinchers kre gen im verschillende klassen alle le prijzen, waaronder die kleinste, die •te 'Arnhem, zijn J6en len prijs be haalde en die voor 'de tweede maal den kampioensprijs kreeg. Leger en Vloot EINDEXAMEN K. M. A. De „St.Ct." no .175 bevat bet ver slag omtrent het eindexamen in 1906 afgelegd door de cadtótten van het 3e studiejaar der Konirikl. Mil. Aca demie. Uit de Arbeiderswereld DE WERKSTAKING TE LEIDEN. De stakende timmerlieden hennen, naar het „L D." meldt, de concept- overeenkomst, aan bédde partijen door inr. A. J. Fokker ingediend als eene poging tot bemiddeling, behou- dens enkele uitzondehngen, aange nomen, ten einde als bas's te dienen om tot een einde der staking te ko men. De patroons 'hebben evenwel de tusschenkomst van inr. F. afgewe zen, in een uitvoerig gemotiveerd schrijven, waaraan het volgende ont leend wordt „Door u toch wordt reeds een con cept-overeenkomst aangeboden. Voor het sluiten eener overeen komst moeten er echter twee partijen zijn. De ééne partij zouden dan de geza menlijke patroons zijn? Maar wie zouden de andere partij vormen Dat zouden dan zijn de leiders van ,.Vooruit" en degenen, die door hun schrikbewind tot staken zijn ge dwongen. Deze manr.en zouden dan optreden als vertegenwoordigers der gezamen lijke werklieden. 'Met dezen zouden de patroons dit soort van collectief arbeidscontract moeten sluiten. Maar deze mannen van „Vooruit" zijn hei juist, die den patroons het gezag willen ontwringen. Deze mannen zijn het juist, die aau de werkliedenbeweging den revolutfo- nairen geest inblazen. En met zulke vertegenwooi-digers van werklieden willen de patroons geen overeenkomst aangaan, willen zij niet onderhandelen. Dit is, geachte heer, dan ook de eerste en voornaamste reden, waar om de patroons ook uw bemiddeling geheel en beslist afwijzen, en op geen enkele uwer voorstellen ingaan. Mocht uit deze afwijzing wederom worden afgeleid, dat de patroons de staking willen rekken, omdat zij of enkelen hunner daarbij belang zou den hebben (de patroons kunnen im mers niet anders dan uit verkeerde en belangzuchtige oogmerken han delen), dan sta hier de besliste ver klaring van de gansche vergadering, dat alle patroons met groot leedwe zen het voortduren der staking aan zien. Niets zouden zij liever willen, dan dat deze staking, die niet alleen de belangen der patroons, maar ook die der werklieden schaadt, ten spoedig ste werd opgelievem. Want ook bij deze staking blijkt, dat de staking een tweesnijdend zwaard is, hetwelk het meest de werk lieden wondt, en dat dezen zich wel honderdmaal mogen bedenken, vóór dat zij dezen oorlogstoestand aan vaarden. Ook wanneer thans de staking ter stond wordt opgaheven, zal het ie vraag zijn of er voor alle werklieden, die werken willen, wel werk aanwe zig is. Gedurende de staking zijn en kele werken uitgevoerd. Om de sta king zijn andere werken uitgesteld, die dit jaar niet meer worden uitge voerd. Ten gevolge der staking is er dit jaar dus minder werk dan ei' an ders zou zijn geweest. Daardoor hebben de stakers niet al leen de patroons, maar ook zichzelven benadeeld. De patroons zijn dan ook te rade gegaan, op welke wijze zij dezen sta kingsgeest het best weerstaan. Hebben zij in him jongste schrijven aan de commissie uit de burgerij, die zich aanbood, reeds gewaar schuwd, dat zij tot uitsluiting zouden moeten overgaan, wanneer de sta king niet spoedig werd beëindigd, na ontvangst van uw schrijven is tlhans •door de patroons besloten, om nog tot 13 Augustus a,s. aan de stakende ge zellen de gelegenheid te geven het werk op de oude voorwaarden te hervatten. Wie zich vóór 13 Augustus aan meldt, zal voor zoovel' er werk is dooi de patroons worden aangenomen. Wie na 13 Augustus blijft staken, wordt door die gezamenlijke patroons •van hun werken uitgesloten Eveneens werd door patroons be sloten, hunnei-zijds een nieuwe rege ling van loon en arbeidsduur te ont werpen, en deze in overleg met ver tegenwoordigers der arbeiders, vóór 1 Januari 1907 vast te stellen. Voor dit doel zullen de patroons echter alleen onderhandelen met die arbeiders die niet alleen een gemeen schappelijk belang der werklieden, •maar ook een gemeenschappelijk be lang van. patroons en werklieden er kennen, en die de solidariteit ook t.usschen patr oons weten hoog te hou den. Terstond zullen zij echter hun on derhandelingen afbreken, wanneer de werklieden zich op den grondslag van den klassenstrijd stellen en terstond met staking dreigen." DE STAKING DER TIMMERLIEDEN TE LEIDEN. Het stakiiigscomité der werklieden lie eft Maandagmiddag aan den Pa troonsbond edn brief gezonden naar aanleiding van den uitersten gestel den termijn van 17 Augustus om hun werk op de oude voorwaarden te her vatten en hot in uitzicht stellen van het ontwerpen hunnerzijds van eene nieuwe regeling van loon en ar beidsduur in overleg niet de verte genwoordigers der arbeidtere vóór 1 3 anuari. Zij zeggen daarin, dat ze zouden kunnen vragen, waarvoor die 10 we ken strijd nu noodig zijn geweest, waai- de patroons nu willen een rege ling. De werklieden toch hebben al tijd om een regeling vea-zocht. Het stakingscomité eindigt het ant woord aldus Juist de werklieden hebben de soli dariteit der patroons hoog gehouden; altijd met den Patroonsbond geconfe reerd; nooit de personen gezien, al tijd het lichaamnooit gevraagd wat. de heer Van dei- Voet, voorzitter van den Patroonsbond, of de heen- Van 't Riet. secretaris, zeiden, maar al leen den Patroonsbond gezien. Nude patroons onderhandelen wil len met de werklieden, die de solida riteit tussohen de patroons hooghou den en als voorwaarde daartoe de so lidariteit tusschen de gezellen willen breken, zagen zij toch gaarne uitge maakt, wie bedoeld wordt of woixien als de andere partij, die vóór 1 Ja nuari 1907 met den patroonsbond als de eene partij de regeling zullen moe ien daar stellen. Dat zouden dan kun nen zijn le. de stakers met. de lei d-ers; 2e. de stakers zonder die leiders en dan moet vastgesteld worden wie die leiders zijn 3e. een grooter of kleiner deel der stakers, die dan volgens de meaning der patroons het maatschappelijk be lang van patroons en werklieden er kennen en de solidariteit tussohen de patroons hoog houden 4e. die tïmerlieden, die de patroons trouw zijn gebleven, de solidariteit t usschen de gezellen mét voeten heb ben getrapt en het belang der pa troons op den voorgrond hebben ge steld. De sub 4 genoemde groep zal waar schijnlijk wel buiten rekening kun nen gelaten warden, daar ook de pa troons uit een organisatie-oogpunt dit niet goed kunnen keuren. De staken de timmerlieden vertrouwen spoedig een antwoord van den bond op deze vragen te zullen ontvangen. DE STAKING AAN DE HEMBRUG. „Het werk aan de nieuwe Hembrug is Maandagmorgen op de gewone wijze voortgezet, echter zonder de IS ontslagealen. Enkelen waren terugge komen om weer aan het werk te ko men, doch werden afgewezen. Inci denten deden zich niet voor". Letteren en Kunst RECITEERWEDSTRIJD. Te Dordrecht wordt op 25 November a.s. in de concertzaal Van Dongen door de tooneeOvereeniging „Vriend schap zij ons Deel" een wedstrijd in vcordrachte'i gehouden, bestaande uitI. Ernstige voordrachten (zon der zang)II. Komische voordrach ten (zonder zang); III Komische duetten (met zang). In iedere af deeling worden 4 deel nemers toegelaten en twee prijzen toegekend. MUZIEKCONCOURS. Op 15 en 16 Augustus zal te Drie bergen-Rij senburg ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Utrechtsche Harmonie vereeniging „Aurora" een muziekwedstrijd voor dilettanten-, fanfare- en harmonie- korpsen worden gehouden. REMBRANDT-REVUE TE AMSTERDAM. Eindelijk weer een revue in de Sep tembermaand.... en nu natuurlijk een Rembrandt-revue. In den schouwburg Frascatie (di recteur de heer Prot) zal begin Sep tember vertoond worden „Rembrandt- Re-vue", in vijf bedrijven, van den heer A. Reyding. Koloniën DE DOOD VAN GANTANG. Men schrijft ons van absoluut ver trouwbare zijdie d.d. 11 dezer uit M-erauke het volgende over den dood van Gantang, dien rooverhoofcLman. Het verhaal, dat wij in al zijn een voud plaatsen, werpt een prachtig licht op ons Nederlandsch Indisch straf recht voor inlanders, op den onbe- schrijflijken Janboel en rommel, die hier, gelijk zoowat in iederen tak van dienst, ook bij de behandeling van ge- vaarlijke misdadigers heerscht. Onze correspondent schrijft dan Zooeven heb ik hier een telegram op de post gedaan. „Gantang 29 Mei alhier door dwangarbeiders doodge slagen." Ik hoop, dat het telegram de ge moedieren op Java wat genist gesteld heeft. Hoe :t gekomen is? Gantang was mandoer (een flinke vent daarvoor, want voor werken was hij te lui) en had het toezicht op 't verbeteren van een weg in de kom der gemeente. Een Javaanseh dwangarbeider kwam ach bij Gan tang beklagen, dat een Chinees (óók een orang ranté) die met hem moest samenwerken (pikoelen), niet vlugge- uoeg wilde loopen- Ge zult misschien Vragen hoe een dwangarbeider zoo actief kan zijn? De lui hadden taakwerk en mochten na beëindiging daarvan gaan maffen. Dat is gf»3n slechte regeling. De slechte regeling was alleen, dat zulk een boef als Gantang kon doen wat hij verkoos Gantang gaf toen den klager last om dien Chinees dood te steken (Niet te lang over kletsen En de vent dééd 't ook Met één por (in 'thart) viel de Chi nees dood neer. 't Gevolg was, dat de andere Chinee- zen kwamen toeloopen, en den Ja vaan afmaakten. Gantang kwam op de herrie aan- loopen en werd toen aangevallen. Een Chinees gaf hem met het achter einde van een patjol een klap op het hoofd (van achteren), dat de hersens bloot lagen. Gantang was in één klap dood. Zijn schedïel was aan grui zelementen geslagen. Een prachtwa- pen. zoo'n patjolDie moesten ze in de arena te Glodok invoeren („Indisch Nieuws"). MOORD IN WAANZIN. Een afschuwelijk drama heeft zich' onlangs afgespeeld in de bijgebou wen der woning van Datoe Setia Moeda te Bindjey, vertélt de „Sum. Post". Een Batakker uit Kampong Pola, die reeds geruimen tijd in deze woning als krankzinnige verpleegd was, en als genezen naar zijn kam pong had willen terugkeeren, was zich gisteren weder bij Dajoe Setia Moeda komen aanmelden, ditmaal van vrouw en kind vergezeld, daar men geweigerd had hem in zijn kam pong toe te laten, vreezende, a&t hij nog gevaarlijk was voor zijn omge ving. Inderdaad is gebleken, dat hij nog niet genezen was. Hij kreeg een nieuwen vlaag van waanzin en heeft in dien toestand zijn vrouw een veer tiental steekwonden toegebracht en "zijn kind den hals afgesneden. Sport en Wedstrijden COURSES OP ZONDAG TE WOESTDUIN- I. Rozenprijs. Handicap voor Ned. paarden met geen beter record dan 1.50. Minimum .afstand 1800 M. 7 deel nemers. 1 Anna III eig. W. Ookhorst, rijder A. Wiitteveen. II. Dalia-prjjs. Wedren vlakke #aan voor inlamldsdhe paarden van 3 jaar en ouder, 'die in 1906 nog 3 rennen ge wonnen (hebben. Afstand 2000 M. 3 Deelnemers. 1. Goudgeld, ei'g. j<hr. L. Boreel, rijder Heather; 2 Hiopihdep- höera, eig. S. A. T. baron Creutz, rijder Allen. III. Anjer-prijs. Record-draverij voor Ned. paarden met geen beter re cord dan 1.45. Paarden men een re cord van 1.56 of slechter, 2400 M. Voor élke betere seconde 20 M. meer 5 deelnemers. 1. Allbertina, eig. W. Ookhorst, rij der P. Doeleman; 2 Doffert, stal Vi tesse, rijdier Stei nagel. VI. Geranium-prijs. Verkoopsren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en oudier, die te koop gesteld zijn voor f 2000. Géwicht 10 K.G. bo ven de schaal. Voor elke f 100 minder te koop gesteld 1 Kg. ontheffing. Af stand 1800 M. 7 Deelnemers. 1 Limps- field Lassie, eig. S. baron Create, rij der Allen; 2 Trumity, eig. H. Bult man, rijder Milner. V. Lelie-prijs. Derde duizend Gul- denprijs. Recordidraverij. Paanden mét een record van 1.45 of só echter 4500 M. Voor iedere betere record- seconde 30 IM. meer. 4 deelnemers. 1. Vent d'Oueet, eig. W. Ockhorst, rijder P. Doeleman; 2 Baron Silver, eig. 1. W. SdhiUijl, rijder dezelfde. VI. Foksia-prijs. Steeplechase voor paarden van 4 jaar en oudier. Handi cap. Winners na 1 Aug. 5 KG. extra. Afstand 4200 M. 3 die^lnemeis. 1. Milkyway II, eig. H. Bultman, rijder .Barnes; 2. Tascdda, eig. H. Bult man, rijdier Milner. ZWEMMEN. De groote zwemwedstrijd voor ama teurs door Parijs, pl. na. 12 K.M., is Zonldiag gewonnen door 'dien Engelsóh man Janv's; tweede was onze landge noot Ooms. Ed. Meyer kwam zevende aan. AMSTERDAMSCHE WIELERBAAN. De wielerwedstrijden begonnen Zon dag mét een wedstrijd voor amateurs over 1000 M., die in 7 series werd ge reden. De uitslag was, dat Tuilaken (Haarlem) eerste /wend, Nijland 2e en Brunt 3e. Belangrijker was de match a quatre -voor professionals over 1000 M., waar aan deeflinamen Sdhilliug (Amster dam) Friol (Parijs), Bader (Berlijn) en Jan Stol (Amsterdam). Winner Werd Friol met 7 punten. Ba dier had 10 punten, Schilling 11 en 'Stol 12 punten. In den wedstrijd over 25 K.M. met ilevende gangmalking, waarvoor star ten Damen, Boulande en Tuileiken, wias nummer 1 Boulande in 38 min. 181/5 sec. Bij de match voor multiplex voor amateurs over 2000 M., kwamen in de eerste maniok KansenDamen eerste aan voor .ZimmermanTol. Bij d'e 2e manch wannen Iiieéhout—Van der Heiden van VisséherPen. In dé fimalle over 5 K.M. kwamen het eerste aan: Karsen—Daman. In dé (match voor multiplex voor professionals, waarvoor starten De Roos —Habener, Va.n GentSchoon hoven, 'Bleahaar—Hoorn, over 3 K.M. kwamen eerste aan: Van Gent Schoonhoven. SCHAAKWEDSTRIJD. De Alkmaarsche Schaakclub heeft in beginsel besloten tot het. houden van een nationalen schaakwedstrijd in September of October. PERS-OVERZICHT „ONKIESCHE BEMOEIINGEN". „De Tijd" schrijft: De teleurstelling, dezer dagen door Koningin en volk ondervonden, heeft in de Duitsche pers aanleiding gege ven tot tal van hoogst onkiesche, daarbij voor het meetrendeel onzinni ge berichten en beschouwingen. O.a. wordt bericht, dat de minis terraad terstond na het gebeurde zou zijn bijeengekomen om een wetsont werp betreffende de troonopvolging gereed te maken. Dat lie Duitschers, als onze stam verwanten en naaste buren, in onze zaken belang stellen, kan hun, na tuurlijk, niet kwalijk genomen wor den. Om de even aangeduide redenen echter mag van de Duitsche pers ver langd worden, dat zij, als zij zich met onze zaken bemoeien wil, de moeite neme van zich althans ©enigermate op de hoogte te stellen van de wetten, door welke Nederland geregeerd wordt, Hadide zij dat gedaan, zij zou weten, dat het ministerie geen wet omtrent de troonopvolging heeft te maken, daar alles, wat deze aangaat, is geregeld in de Grondwet, -wier be palingen ook in het ge val van een on verhoopt kinderloos overlij dén van H. M .de Koningin ten volle voor zien. Nog afkeurenswaardiger moet. het straven genoemd worden van een dei' Duitsche bladen (een der grootste katholieke organen nog wel), om, ter wijl zijne redactie blijkbaar met de bepalingen onzer Grondwet, zeer wel békend is, een aan het Duitsche Hof zeer nauw verwante vorstenfamdlie voor eventueel© troonopvolging ~n Nederland op den voorgrond te schui ven. De ,,N. R. Ct. voegt hieraan toe Het groote katholieke Duitsche or gaan, waarvan „De Tijd" rept, zal wel de „Germaaiia." zijn, die in het nummer van 27 Juli een onderschrift gaf ond'er het malle bericht van den' Haiinoiversohen Courier, betreffende de extra-vergadering van ons minis terie, in welk onderschrift prins Al- bert van Pruisen en zijn nakomelin gen als de eerste tot onzen troon ge roepenen worden genoemd, na den groothertog van Saksen, die wél lie ver in Saksen zal blijven. Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Bedankt vo or heit'beroep te Rest eren door dis. C. 3. Leenmans te Benme- kom. GEREFORMEERDE KERKEN. 'A/anigenoiméni heit beroep te Zetten fdtoor dis.. P. Warmte rihov eai te Harder wijk. De classis Groningen dier Gerefor meerde 'Keiiken, heeft dis. J. Langthiout losgemaakt .als predikant van die Ge reformeerde Kérk te Groningen (B). OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Beroepen te Meliskerke dis. H. Roe- lofsen te Goes. 's RIJKS VEEARTSENIJSCHOOL. Utrecht, 28 Juli, Op 26 dezer zijn tot veearts bevorderd de hoerenJ. Boer, geboren te Sr.elrewaardP. Boonstra, geboren te Menalduni; J. L. ifan Eek, geboren te t'redia: B. J. C. te Henne- pe, geboren te WinterswijkF. P. Keijser, geboren te TexelH. W. Klerk de Reus, geboren te Makassar; J. Koelemij, geboren te Spanbroek A. Kuipers, geboren te Muntendam: G. Leurt rik, geboren te ApeldoornF. H. Sardemann, geboren te Amster dam H. Schornagel, geboren te HaarlemH. van Straaten, geboren te MeppelJ. J. W. Urlimgs, geboren te Meerssen, J. van der Veen, gebo ren te Zaandam; H. C. de Waal, ge boren te Harderwijk; N. P. Wouden berg, geboren te Koog aan de Zaan. P. Zijp, geboren te Zijpe en J. van Zijverden, geboren tè Aalsmeer. Land en Tuinbouw DE LAN'DBOU WFEESTEN TE NIJMEGEN. Het programma der lanctbouwfeés- ■téri te Nijmegen vermeldt dat de ont vangst van hoofdbestuur en afgevaar digden der „Geld. Overijss. Mij van Landbouw" ten StadShuize zal plaats hebben in den avond van 7 Ang. e.k. Genoemde Maatschappij vergadert 8 en 9 Aug. Dp 'laatstgenoemden da tum wordt d!an de landbouwtentoon stelling geopend, 'die zeer veel belooft. Tal van feestelijkheden zulten plaat."5 hébben op 8, 9, 10 en 11 Aug. Rechtszaken KERKDIEFSTAL. Voor de Arr.-Rechtbank te Win schoten stond terecht een gasfitter, beschuldigd van kerkdiefstal, terwijl Ihij dén stand der gasmeters opnam. De eisoh was één jaar gevangenis straf. Mr. D. H. Bont, bökl.'s verde diger, pleitte een veel lichtere straf. OVERTREDING DER BOTERWET De kantonrechter te Rotterdam deed uitspraak in de zaak van Marten Raadsvedid te Amsterdam, en besliste dat het woord cream" dat op de verpakking naast het woord „marga rine" is geplaatst, niet als een han delsmerk kan beschouwd worden zoo als „Vliedo", maar wel degelijk wijst op de quallditeit, wat bovendien ook blij/kt uit hét bijgevoegde opschrift. Bék!, werd daarom wegens overtre ding van art. 1 der wet veroordeeld tot. 10 boete, subs. 2 dagen. Verder werden wegens het vervoeren van ongemerkte margarine, veroor deeld Cornells Fontaine tot f 25 boete subs. 5 dagen, Johannes Cornelis en Philippus Rea-nardus Fontaine ieder to t 2 géiidboeteoi van 25. subs. 5 da gen voor iedere boete. HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK- De strafzaak tegen de beide voor malige directeuren van de Holland- sche Hypotheekbank zal, naar we vernemen, door de vierde Kamer deï, Arrondissements-Rechtbank worden behandeld. Het groot aantal getuigen, dat In d© zaak zal worden gehoord, doet al gemeen de verwachting koesteren, dat de behandeling een veertien da gen in beslag zal nemen. (Tel.) Gemengd Nieuws EEN FLINKE DAAD. Toen dézer dagen de kruisers van het Noord-Atianiisdhe smaldeel Bar Harbour, in Maine, binnenliepen, viel er, niét ver van de Cleveland, een kind uiilt een roeiboot, en een man sprong het na. De stoomsloep van de Cleveland was spoedig ter plaatse en een matroos sprong ah zee; hij slaag de er in, dien man en het kind boven water te houden totdat hulp gebracht kon worden. De twee •geredden bleken te zijn Har Old Seiwali, uit Boston, en zijn zoontje. Sewall is een schoonzoon van sdhoiït-bij-nacht Evans, bevelheb ber van het smaldeel AARDBEVING. Bij een aardbeving te Salford is een mijn ingestort, waarbij twee mijnar beiders levend begraven werden. AARDBEVING IN ITALIë. Uit Regtgio di Calabria Wordt ge meld. dat dagelijks lichte schokken gevoéld worden. De bewoners verkee- ren in Opgewonden toestand. BRAND TE LONDEN. Een korte, diooh hevige brand heeft nabij Leicester square, te Londen, gewoed. Twee meisjes en eén klein land zijn in de vlammen omgeko men. VERSCHRIKKELIJKE DOOD. Te Sairite Marguerite, nabij Saint Dié, is de echtgenoot© van den direc teur van een houtzagerij op verschrik kelijke wijze om het lerven geko men. Zij passeerde, als gewoonlijk, ach ter een groote turbine om, toen on verwachts een windvlaag haar japon, tusschen het. vliegwiel deed geraken de ongelukkige vrouw werd ettelijke keéren rondgeslingerd, telkens met liet hoofd tegen een steen terechtko mend. Het lijk was geheel onherken baar. EEN SCHIETONGELUK. Aan boord van de AmerLkaa.nsc.iie gepantserde kruiteer „Ghattamooga" is een zeeofficier gewond dioor een lcogel komende Aran dien Franlsohén Ioniser „Dupétit-Thouars". 's Avonds over leed hij aan zijn wondén. Het Fransche schip behoorde met eenige andeven tot een eskader, dat schietoefeningen hield. Seineai aan boord van de „Ghattanooga" gegeven, toen A'ersoheidenie kogels haar bereik ten, schijnen door de Franse hen niet te zijn opgemerkt. AFDREIGING. Door de Lcndensche rechtbank zijn de uitgever Everet en de' publicist Henry Warren, élk tot twaalf jaar dwangarbeid veroordeeld, wegens af dreiging A an den heer Mandeville van de „London and Paris Exchange Lt." Avien zij tot tweemaal toe een som van 50.000 vroegen onder bedreiging an ders een boek met onthullingen over hem te zullen uitgeven. Marktnieuws Botermarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 30 Juli 1906 Boter 48 K.G., 1.25—1.30 p. K.G. Biggen 34 stuks, f 10—f 14 p. stuk. Stoomvaartberichten Het st. Solo vertrek 29 Juli van Rotterdam naar Jalva en passeerde 30 Juli Wight. Het st. Ardjoeno, van Rotterdam n. Java, arriveerde 29 Juli te Southamp ton. Het st. Rindjani, van Rotterdam naar Java, vertrok 29 Jul' vanPerim. Het st. Sindoro, van Rotterdam n. JaA*a, arriveerde 29 Juli te Batavia. Het st. Malang, van Java naar Rotterdam, vertrok 29 Juli van Port- Said. Het st. Tjibodas, van Amsterdam n. Java, vertrok 28 Juli van Cardiff. Het st. Prins Willem IV, van Am- sterdora naar Paramaribo^ passeer de 28 Juli Dungeness. Het st. Ambon arriveerde 29 Juli te Amsterdam van Batavia. Het st. N'euAV-Amstördam, van Rot terdam naar New-York, passeerde 29 Juli, des n.m. te 2 uur 15 m. Scilly. Het st. Koning Willem I. van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 28 Juli te Genua. FAILLISSEMENTEN. U itgesproken Alkmaar, 26 Juli. J. Meijer, schilder en koopman, te Enkhuizen. Rechter commissaris mr. E. L. Umbgrove curator E. Ruyter, te Hoorn. 's-Graverihage, 27 Juli. L, A. H. Vissen-, bouwkundige aldaar. Rechter commissaris mr. J. F. van der Lek die Clercqcuratormr. L V. van Rossom. Opgeheven: G. A. WHlefnsen. R. ten Welde, koopman en winke lier in aardappelen en groenten te 's-Graverihage. Ge ëin d'i gd D. Mimthorst, eerder weduwe van J. H. Hendriks, thans echtgenoote van J. H Heyting. operibare 'koopvrouw te VeJp. K .G. van Gulden, te Vlaar dingen. („St.-Crt.") WAAROM ZOUDT GIJ DURE ADVERTENTIEN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET In worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EBN KWAKTJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. -•«fe. n*t08SS£&' Wie personeel zoekt of zyne diensten wenscht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, kan dus voor EEN KWARTJE in HAASLEH'S DAGBLAD terecht. W Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6