Automatische Luchtgas-Appara ten Benoïd BAD met GEYSER v. d. LAAI, Riviervischmarkt 13. TecMsch-Bnreau D DE CLEËCQ, Leger en Vloot Sport en Wedstrijden Gemengd Nieuws Mijn redder Letteren en Kunst ilgemeei Nedsrlasdsch Begrafenisfonds. Tijdelijke Premie-betaling Verhoogde Uitkeering vteJZZog*g) Brand- en Inbraak vrije Bewaarinrichting. HOLLANDSCHE CREDIET- EN DEPOS1TOBANK MEES «IT1BMJL, Ver sche Roll. Zalm, Gerookte .loll. Zalm, Nieuwe Holl, HAIISCi, Nieuwe Zoutevisch, Dagelijks versche gepelde Garnalen, Versche Tong en Tarbot» Financieele berichten ¥raagg Pmspactias! - Verlichting, Verwarming - Waterverzorging en Kracht, Heef 1 uahf pampmator enp Reform Lusoi es Spiritasgi eeilichtlampen Handbrandbluscii-ApparatenMINIMiX Handstofzuiger „ATOM" losse stoi uit de Bioemendaal N.-B. IX h. Snelverwarssier, Compleet f70.- word! mit prsnfii giiimd. P. CLAUSING ZONEN, Fabrikanten Ba.rteIjorie@tra.sit 2èS cier dei- Oranje-Nassau-orde. Hij was geboren in 183S te Maastricht, ont ving de priesterwijding in 1862, werd pastoor-deken te Venlo den 22en Maart 1892, en vierde zijn veertigja rig jubileum op 1 Juli 1902. TOONKUNST. 's-Gravenhage. 1 Aug. Examen Necberlandsc'he Toonkun stenaars Vereeniging. Van de vijf candidaten is heden ge slaagd voor piano (lager onderwijs) mejuffrouw A. P. van Gendeien Stort, uit Scheveningen. ban spande nu alLe krachten in en wist in 5.194/5 het eerst den rechter te passeeren. Jini werd nog tweedeen Kessler derde, beide in 5.202/5. DE NUTSCOMM1SSIE. Tot leden der Nutscommissie voor onderwijs zijn in de Juli-vergadering door het hoofdbestuur van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen be noemd de heeren Th. Nolen, Herman Snijders, dr. Bos (leden van het hoofd- besfcuur), voorts prof. dr. A. G. van Hamel, te Groningen, jhr. ror. D. R. de Marees van Swinderen. te Gronin gen mr. A. .1J. baron Van Styrum to 's-Hertogenbosch, L. C. T. Bigot, te Arnhem, Klaas de Vries, te Amster dam, en mej. J. W. A. Naber, te Am- et erdain. In de plaats van nu-. Van Swinde ren en mr. Van Styrum, die, wegens drukke bezigheden, bedankten, zijn aangewezen dr. Hubrecht. lid van de Tweede Kamer, te Amhsterdam, en mr. M. Tydeman, lid der Tweede Ka mer. te Breda. De commissie zal in September wor den geïnstalleerd. ATHLETISCHE WEDSTRIJDEN. Gelijk men weet, zijn athletische wedstrijden, uitgeschreven door den Haagsehen Voetbalbond op Zondag 5 en 19 Augustus e. k., op het terrein 'der H. V. V. „Quick" achter hoeve Hanenburg bij de Beeklaan te 's-Gra venhage. Zaterdagavond zijn de in schrijvingen voor deze groote natio nale wedstrijden gesloten. Die in schrijvingen zijn zeer bevredigend. Op Zondag 5 Augustus worden de volgende wedstrijden gehouden Hardloopen, afstand 100 meter (2c 'deelnemers), idem 300 meter (25 deel nemers). idem 1000 meter (15 deelne mers), id. 1 Eng. mijl (15 deelnemers). Doelschoppen 22 deelnemers. Voor het lcampioenschap-athletiek van den Haagschen Voetbalbond, op 15 Augustus te verloopen, is door de „Maatschappij Zeebad Scheveningen" een groote verguld zilveren medaille uitgeloofd voor de vereeniging, die dit kampioenschap zal behalen. De regelingscommissle heeft het ent/rée gesteld op 25 cents, zoodat voor a. s. Zondag een enorme toeloop verwacht kan worden. De wedstrij den vangen precies om half twee aan. WOUDESTEIJN. Een goed geslaagde draversmeeiiug wer;d Woensdagnamiddag- te Rotter dam gehouden. Er was tamelijk veel publiek, dat volop van de zomerhitte kon profiteer en. De baan was snel, men zag behoorlijk bezette velden en over het algemeen is er „gereden". Kundry (1700) Koster Jr. was het, öfte een gemakkelijke over•winning be haalde in den Glen Abdullah-prijs, een handicap draverij, minimam af stand 1600 Meter, waarin niet min der dan 12 paarden straiten. Kundry boette één re<cordseconde, Waartoe Earl Rosebery (1670) Lessing •hem noodzaakte. Earl Rosebery kwam werkelijk tweede aan in 2.52 2/5 doch werd gadtsquajlificeerd, wegens het 15 Meter vóór zijn plaats vertrekken. Wanneer zal toch eens een hoogere straf worden opgeLëgd voor dit euvel? Een maand de rijvergunning intrekken zou veel beter zijn. Nu werd Clansby (1835) Schönrock tweede in 2.533/5 en Abdul Ameer (1805) Schip pers Jr., Dollie King (1775) Ten Ha gen, en Nerva (1760) Bakker dead heat in 2.584/5 voor den derden prijs. De totahsator betaalde dus hierin vijf geplaatste paarden. Zou Clansbv door de jury gehandhaafd zijn ge worden als hij eens eerst-aankomen- de geweest was? Tijd van den winner was 2.514/5. Nu volgde de Georgia H-prijs, han dicap draverij voor Nederlandsche paarden, minimum afstand 2500 Me ter. Eerste was hierin buitongewoon ge makkelijk Foto (2500) Schippers Sr., in 4.50 3/5, tweedie Tello (2620) Van Dijk, in 4.50 3/5 en derde Bella (2620) Roodenburg Sr., in 5.001/5. Geddsqualificeerd Blondie (2750) Snoek, wegens onregelmatig draven. Blondie draafde nu zeer onregelma tig 1.50, terwijl de merrie in den An- dré-prïfs en in den Anna-prijs op 25 Juli te Bergen regelmatig draaf de beneden de 1.48. Schippers Sr. reed Foto zeer goed, in de finish zelfs nog even kalmer, doch er kwam geen an der, Foto moest winnen. De Gouddraad-prijs, record draverij minimum afstand 2400 Meter, was voor de oude brave Anselor (2540) Schippers Jr. in 3.58 3/5, tweede Clansby (2480) Schönrock in 3.58 4/5. en derde Uncle Sam's Pride (252Q1 Alkemade in 4.054/5, tenvijl "Baron Silver (2540) Schuijl Jr. vierde was in '4.06. Beide laatste paarden werden ge- disquahficeerd wegens galoppeeren Anselor verbeterde één seconde en draafde onberispelijk, doch ook op Clansby viel niets te zeggen. De slechtste was Baron Silver. Wij zouden willen vragen Is met Baron Silver te veel gecourst? Is loet paard niet in orde Wat moet er aan rnan- keeren. De Glenddne-prijs, record hard draverij voor Nederlandsche paarden onder den man gereden. Ie Continent (1660) A. Hettanga en tweede Ideaal (1620) P. Kout, Na het schot blijft Prinses Warda (1600) staan, ook Continent wil niet aanpakken, doch dat duurt niet lang. Het paard wint betrekkelijk nog zeer licht. Ten laatste de Guard-prijs, handi cap draverij, minimum afstand 3200 Meter. Dit nummer was zeer inte ressant. Bij het ingaan van het rechte eind vóór de laatste ronde zag men vijf paarden op één lijn zwenken en aan de overzijde gaa.t Ward (3260) aan het hoofd, gevolgd door Kessler (3320) en Vauban (3240) en Jim (3380) als vierde. Ward ging het eerst het rechte eind in, doch sprong toen weg, Vau- VERBINTENISSEN BIJ HET LEGER Een beschouwing van de vele ge vallen van desertie bij de huzaren te Venlo besluit de militaire medewerker van de „N. R. Ct," met de opmer- iking. „Naar onze meening moest nie mand tot een verbintenis voor 6 jaren worden 'toegelaten; die tijd is veel te lang voor iemand, wien de militaire dienst bij nadere kennismaking niet bevalt en hij komt er zoodoende toe om te trachtten uit de gelederen te ■worden verwijderd. Ook wij zouden er de voorkeur aan geven het hand geld niet ineens uit te betalen, maar den man jaarlijks een gedeelte !in handen te gaven; ook de schatkist zal er wel bij varen. Het geven van een hooger handgeld voor -zoogenaamd ■minder gewansohte garnizoenen ach ten wij echter niet aan te bevelen, deze worden daardoor officieel ge stempeld als minderwaardig en de drang naar groote plaatsen, die juist alle eigenschappen mossen voor goe de cavaleri'e-garnizoenen. wordt daar floor gerechtvaardigd. „'Mocht het den minister gelukken, om tot een behoorlijke sterkte te ko men door de miliciens te bewegen zich voor 3 jaren te verbinden, dan zoude dit zeker de beste oplossing zijn, 'die ook bij amd'ere wapens in toepassing -gebracht-, misschien het beste mStdel zonde blijken, om in de behoefte aan kader te voorzien. „Het genius vrijwilliger wordlt hoe langer hoe zeldzamer, het 'lokken door een hoog handgeld verdient be paald afkeuring; iemand die honger Weeft is it'ot rare dingen in staat als men ihem een' stuk brood voodhoudit, men moet dus wiel zijn toevlucht tot de militie nemen, en trachten door eenig geldelijk voordeel, een vrijwil lig blijvend gedeelte in het leven te roepen. „Met belangstelling zien wij de aangekondigde wijziging in de werf- bepa-lingen tegemoet, en nemen daar mede 'afsdhield van 'de onverkwikkelij ke Venlo sche quaestie." Den stoot tot dat nieuwe plan heeft de muziek-uitgever Gabriel As- truc gegeven, die de hulp inriep van enkele dames uit de Parijsche groote wereld, de comtesses Greffulhe en Béarn en naar verluidt, ook van Pier pont Morgan. Het „Palais Pbilharmonique" zal 2200 menschen kunnen bevatten in de theaterzaal, 1200 in de groote en 700 in de kleine gehoorzaal. De heer Astruc is nu op reas om studie te maken aver den bouw, waar mede hij hoopt in November te kun nen beginnen. EENE ZONDERLINGE EPIDEMIE. Volgens de Brusselsche „Petit Bleu" zijn verschillende ambtenaren in Griekenland sedert enkele dagen aan getast door een zonderlinge epedemie: Een aantal ontvangers hebben plot seling behoefte gevoeld aan verande ring van lucht en zich van geld voor zien uit de staatskas. De ontvanger van den Fireaus is vertrokken met een tekort van ruim ƒ7000, de ontvanger van het eiland Kea met ƒ15.000, de ontvanger van Missolongki met ƒ3500. En de ontvanger van de patenten van den Pïreaus is ter beschikking gesteld van de justitie, omdat er on regelmatigheden zijn ontdekt in zijn administratie. INGEZONDEN MEDEDEELINGfeN k 30 Cent per Regel. <le Pink Pillen. De heer Louis De Donder, wever te Ternionde, 61, St. Roöhuisstraat, schrijft: „Ik ben een groote erkenitelijiklbelM schuldig aan die Pink Pillen; zij heb ben mij geneizen. Maar ik moeit zeg gen dait, voor zij mij genazen, ik lan gen tijd 'verscMflQiende belhan delingen gelviolgdi beib die mij niet de minste voildjoienihig hebben gegeven. Ik ben er dus toie gekomen te geldhoven, dat zoo ik de Pink Pillen niet hiaJd genomen, ik in denzelfden slechten gezoncUheoids- toiesband als vroeger zou zijn, in plaats van volmaakt welvarend te zijn. De Pink Pillen zijn mijn redder ge weest. Een jaar lang was ik voort durend in een sbaat van gejaagdheid -die möt zenuwachtige benauwdheid' gepaard ging; i-k was zeer zwak en -het was mij onmogelijk des nachts te slapen. Over dag leed ik veel aan sdheeie hoofdpijn en zenuwaandoenin gen. Na zonder succes verschillende medicijnen ingenomen te hebben, ge bruikte ik de Pink Pillen en hen ge heel genezen. Mijn zenuwen zijn ge kalmeerd, ik heb mijn krachten terug gekregen, een uitstekende eetlust, goed spijsvertecring en ben opgewekt. Wij kunnen u niet te zeer bei ge bruik 'der Pink Pillen aanbevelen, zoo gij verzwakt, uitgeput, bloedarmoedig zij't, zoo uwe zenuwen overspannen zijn. Wij kennen de waarde van ons geneesmiddel. Terwijl gij regelmatig -die getuigschriften van genezing door Pink Pillen leest, in de dagbladen ge publiceerd, zoo lezen wij de talrijke getuigschriften, die wij dagelijks ont-1 vangen, zoo talrijk dat wij lederen dag meerdere bladzijden der couran ten zouden noocEg hebben om ze te doen afdrukken. Beproef de Pink Pillen, de verbete ring van uwen toestand, die gij zeker onmiddellijk zult ondervinden, zal u bewijzen, dat het in uw belang is de behandeling met de Pink Pillen door te zetten, en dat die behandeling u 'kan genezen. Zij zijn onovertrefbaar tegen bloed armoede bleekzucht, neurasthenie, al gemeen© zwakte, maagpijnen en rheu matiek. Prijs 1.75 de doos, f 9.— per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié. Steiger 27, Rotterdam, hoofd depot houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wed. W. PLAATZER VAN DER HULL, Droge rijen. Jansstraat 28. Haarlem. DE MONTAGU. Het schijnt nu, dat het op de Lundy eilanden gestrande Eogelsche oor logsschip Montagu geheel verloren is gegaan. De stormen der laatste week hebben gemaakt, dat 't- schip in steeds ongunstiger positie is geraakt. Het plan, om het oorlogsschip vlot te ma ken is, naar het heet, ongegeven. Men denkt -er over het met dynamiet ib de lucht te doen springen. WARM WEDER. De warmte is de grootste vijandin van het. theaterleven. In een schouwburg te New-York zou de première gegeven worden van het blijspel „Winternachtdroom". Ondanks" den voor dezen tijd zoo pak- kenden titel, was de recette den eer sten avond slechts 6 dollar en 75 Alleen voor de „niggërheaven" of engelenbak waren plaatsen geno men. Dat de voorstelling niet door ging behoeft nauwelijks vermeld. Te Parijs was het nog erger. Daar zou in een der theaters een gevierde zangeres, wier naam wij niet willen noemen, als prima donna optreden. Met veel ophef had men het optreden van de zangeres geadverteerd, zoo dat Parijs er vol van was. Maar toen de dag, of lievier de avond der op voering was aangebroken, vormden... vier verslaggevers en een bloemen verkoopster het geheele auditorium. Te Londen werd verleden weck in een zeer populaire music-hall aan het Strand een matinée gegeven door een -zeer bekend gezelschap,De ge heel© recette bedroeg 17 shillings. Een concurreerend' theater ontving 1 3 en 3 shillings. Toch is er Terwijl dit alles gebeurde in een derde klasse wagon, waren twee rei zigers in de tweede klasse gesneld, waar de stationschef van Czensto- cbau en eenige officieren en burgers zich bevonden. Terwijl de stations chef uit het raam een teeken wilde geven aan den machinist, floten de kogels hem om de ooren. Op dat oogenblik kwam uit een afdeeling eerste klasse generaal-majoor Tsoe- katto, commandant van een brigade der grenswacht, die met den luite nant-generaal van Westenring van een dienstreis terugkeerde. Ook de directeur van den spoorweg bevond zich in de coupé. Tsoekatto ging de tweede klasse binnen, en met de woorden„De trein wordt aangeval len, mijne heeren, te wapen liep hij vooruit, opende de deur naar de der de klasse en schoot op de moorde naars. Hij kreeg echter een kogel in het voorhoofd en viel dood neer. De officier Brzeziki viel, met de sabel in de hand, doodelijk getroffen overhel lichaam van den generaal, en hetzelf- Iot onderging generaal Westen- ring. In verschrikkelijke opgewondenheid bereikten de reizigers het station Stredom. Intusschen hadden alle mo vers den trein verlaten. Op het sta tion werd vastgesteld, dat zes perso nen gedood waren, een soldaat gaf nog teekenen van leven ook een van de roovers leefde nog. Twee lijken werden op den spoordijk gevonden. De doodelijk gewonde soldaat is reeds gestorven, ook de eene roover ligt op het uiterste. De gewonde roo ver weigert iets te zeggen. De roovers hebben de wissels weggeworpen en zich met Het geld in veiligheid weten te stellen. Dragonders en soldaten zoeken het land- af, maar tot dusver is geen spoor van de bandieten ge vonden. DE LUCHT IN Op den Dam te Amsterdam liep Woensdag een man rond niet een aanta-l ballonnetjes, waaronder een reolame was bevestigd voor de fancy fair, dlie Zaterdagavond a.s. ten bate der weldiadigheidis-vereen'iging „Trein 8.28" aan het Tolhuis zal plaats heb ben. Op een gegeven oogenblik heb ben kwajongens onverwacht het touw van de ballons doorgeknipt en is de geheele reclame de lucht ingegaan. Dadelijk natuurlijk een lieele op loop DE GEREDDEN VAN COURRIèRES. Te Herne is een afvaardiging van de geredden van Courrières aangeko men Neny, Pruvost sr. en jr., Ber- thou en Dubois. Bij hen is de -burge meester van de plaats en de advo caat Wybo als tolk. Neny is tegen woordig te Courrières belastinggaar der. Toen de Franschen de Duilsche grens overkwamen, zonden zij een te legram aan den Keizer. Neny zal in een openbare vergade ring het woord voeren. De Franschen zijn verder van plan aan directeur Meyer en de leden van de reddings ploeg van de Hibernia een bezoek aan huis te brengen. EEN SPOORWEGSTAKING. Naar uit Calcutta geseind wordt, is onder de beambten van den En- gelsch-Indischen spoorwegdienst een staking uitgebroken. De stakers trachtten reeds een spoordijk te ver nielen. Hun poging werd echter ver ijdeld door beambten, die niet aan de staking wenschten deel te nemen. De stakers hielden een vergadering, waaraan meer dan 2000 menschen deelnamen. EEN NIEUWE CONCERTZAAL IN PARIJS. In Parijs zal een nieuwe concert zaal gebouwd worden aan de voor zijde van de Champs Elysées, op het terrein van de afgebrande „Cirque d' Eté". Parijs had tot nu toe geen concert zaal, welke b.v. te vergelijken was met de Berliner Philharmonic, zoo- dai bijv. het orkest Lamoureux speelt in het Nouveau-théatre en Colonne in het Théatre du Ghatelet-. DE TREINROOF IN POLEN. Over de berooving van een trein tusschen Herby en Czenstochau, in Polen, meldt de „Schleszische Zei- tung" de volgende bijzonderheden. De kassier van het Russische doua nestation te Herby moest, .onder ge leide van een onderofficier en drie man, 9000 roebels in pap'eren gelden 48,000 roebels in wissels, naar Czen stochau brengen. Het wekte geen op zien, dat in Gnaszvn, een klein sta tion, eenige mannen een wagen derde klasse binnen kwamen. Maar zoodra de trein weer in beweging was, gin gen deze mannen aan het werk. Twee hunner versperden de toegangen tot den wagen, terwijl de overigen de reizigers uit de afdeeling drongen, waarin de beambte zich bevond. Plotseling vielen eenige schoten en twee soldaten vielen doodelijk getrof fen neer. Er ontstond een verschrik kelijke paniek. Zekere Richter en eene vrouw vluchtten naar een afdee ling tweede klasse. Nu werden ook de onderofficier en de kassier Demi- niënko gedood. Slechts een soldaat, die de post bij zich -had, behield zijn tegenwoordigheid van geest, en vuur de op twee roovers, van wie er éen dood neerviel, de andetr zwaar ge wond werd. Ook een ongewapend soldaat sprong toe, maar werd neer geschoten. Er vielen nog verscheide ne schoten, en de roovers, gebruik makende van de verwarring, grepen de tasch met het geld en verdwenen. De trein stoomde snel door, daar de machinist meende, dat van buiten af op den trein geschoten werd. De conducteur die uit den laatsten wa gen toesnelde, werd idoor een der op wacht staande roovers v.an het plat vorm gestooten. Hetzelfde lot trof een reiziger. Beiden werden zwaar ge kwetst. GEOPEREERD. Professor Edselsberg, hoogleeraar in de heelkunde, vroeger te Utrecht en thans te Weenen, heeft een opera tie aan den blinden darm ondergaan. Hoewel hij wist, wat hem scheelde, sprak hij er met niemand over en ver richtte zelfs op den dag, dien hij voor zijn eigen operatie bestemd had, nog twee operaties op anderen. Toen die afgeloopen waren, beval de hoogleer- aar tot verbazing der aanwezige doc toren en assistenten, de operatietafel voor een derden patiënt in orde te, brengen en wel voor hem zeif. Hij üdiet zich toen nog eens door zijn beide assistenten onderzoeken, ;die een gelijke diagnose vaststelden, waarna in dezelfde zaal en op ddzellf- d'e tafel, waarop de professor drie uren lange twee moeilijke operaties verricht had, de kunstbewerking op hem gedaan werd. Wel een bewijs van koelbloedigheid. De operatie liep goed af. Over het tijdstip, dat voor deze.ope raties het geschiktst is, heersclit nog strijd onder de geleerden. Volgens Eiselsberg moet men eerst dien acuten aanval afwachten en wanneer die aan val voorhij is opereienen. Opgericht 1874. Reserve-kapitaal f 92,000. gedurende 20 jaren 3 Cts., gedurende 30 jaren 2£ Cts. p. week. na vijf jaren lidmaatschap met f 5.na tien jaren met f 10. na vijftien jaren met f 15. fip*' Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoemd voordeelig ■e' Begrafenisfonds vervoege men zich bij een der onderstaande Bestuursleden of bij den Bode. J. v. d. WIJDE, Voorz., Oranjestraat 39. Joh. S. HOLSTER, Secr.-Penningm,, Roosveldstraat 6. G. ZWEERS, Burgwal 35. J. H. BREGONJE, Casteleijnstraat 3. J. HOFFSTAETTER, Bode, Pres. Steijnstraat 40. SAFE-DEPOSITS. Ijoketten in verschillende afmetingen tot berging van waarden x Cabines afzonderlijk en geheel vrij, voor het knippen van Coupons x 61 HAARLEM. EFFECTEN COUPONS WISSELS Anno 1831. VISCHHANDEL Teleph. 545 Op bestelling gedurende de zomermaanden levering van alle soorten gebakken visch DOODGESCHOTEN. Uit Terijok-i in Finland wordt ge meld, dat de gewezen afgevaardigde Herzenstedn, een der bekende perso nen uit die ontbonden Doema, toen hij Dinsdagavond om negen uur met vrouw en dochter aan het strand wandelde, door twee uit een onbe woond huis geloste schoten gedood is. Het jonge meisje werd aan de hand gewond. De moordenaar is ontko men. De „Retsj" tefckewt hierbij aan, dat Dinsdag om zes uur de oua-afgevaar digde Jollos uit Moskou aan de redac tie telefoneerde, wat er met Herzen stedn gebeurd waste Moskou liep toen reeds bet gerucht, dat hij ver moord was. JAPANNERS IN KOREA. Een particulier berichtgever schreef in Jum uit Seoel liet volgende Japansclie opperofficieren van hei leger en de marine veldmaarschalk No-dzoe, de admiraals Ito en Kaana- moera en anderen vertoeven thans in Korea, en nog meer worden verwacht, naar men zegt voorname lijk met het doel, de regeering te nood zaken genoegen te nemen met de nieuwe voorschriften op het verlee- 'nten^van concessiefs voor mijnbouw en op de landverhuizing. Japanners hebben natuurlijk deze voorschriften opgesteld. De Japanners gingen nu zelfs" zoo ver, dat zij ge schut lieten oprukken tot vlak voor het keizerlijk paleis, en een batterij ward zelfs opgesteld in den tuin van .jhet Fransehe consulaat, waartegen 3 Franschen protesteerden. De Koreaansche ministers weigeren tot dusver, zich naar den wensch dei- Japanners te voegen, zeggende, dat stadhouder aldus in 's Keizers rechten zou treden, en de Korea Dai ly News spoort hen aan, in die hou ding te volharden, aangezien volgens den Engelschen redacteur van dat- blad de Japanners toch geen geweld durven gebruiken. DE RAMP TE SAN FRANCISCO EN DE VERZEKERINGSMAAT SCHAPPIJEN. Volgens officieele opgaven bedra gen de definitieve verliezen der ver zekeringsmaatschappij en, tengevolge der catastrophe te San Francisco, to taal 132,823,067 dollars. Hiervan komt op rekening van de Aachener und Münchener Feu er vers. 1.662.772 dol lars, van de Kölner Rückvers. 844.000 dollars, van de Hamburg—Bremer 1.336.472 dollars, van de Münchener 3.000.000 dollars, van de Preusische Nationalvers. 617.621 dollars. De Hartford Fire Company leed het zwaarste verlieshaar risico beliep 6.000.000 dollar?. De Beste, Betrouwbaarste Bron voor zijn voor LandhuizenVilia'sBoerenhuizen Schuren, Stallen enz, absoluut gevaarloos, reukloos, geen schoonmaken, onnoodig; werkt automatisch! Kosten ca. 4 ct. per M per nur. Op elke leiding aan te sluiten. gereed, toeziobt Vi ct, per Vlam geruiscbloos, zeker, geen reparatie, kunnen door eiken leek bediend, geen spanning, dus geen gevaar, tot bet oppompen op elke hoogte van wates voor Baden enz. Branden met ruim 100 kaarsen lichtsterkte. Prachtig helder licht. Geen pit. Brandkosten zeer gering. Geen explosiegevaar. Behoeven slechts om de 3 of 4 dagen gevuld te worden. een werkelijke brandspuit-, geen handgranaat of fakkel, spuiten één minuut lang. 14 Meter hoog, Bluscht eiken beginbrand onfeilbaar. Altijd tot gebruik gereed. Het besté en betronwbaarste geeft zekere redding uit Alles BÉtsKös in werking te zien aan liet op hetadree N.B. Ter voorkoming van abuizen gelieve men nauwkeurig te letten.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6