Binnenland Thermometerstaud. Uit de Omstreken Letteren en Kunst Uit de Arbeiderswereld ^erk en School Koloniën Gemengd Nieuws Leger en Vloot Burgerlijke Stand Kinderjuffrouw, Advertentiën Keukenmeid Vriendin Hieansfbode Een net Meisje Efi! N'et Meisje dagmeisje net Hüeisje vaste betrekking. Wasehmeid. Een Administrateur We Aft? «rtr» hi i Hij klom den paal in om zijn gewaar- e» CClU^S iUIIic I deei'd speeltuig te bevrijden, dock MEDEDEELINGEN VAN HET I greep toen in de geteiddraad van de KONINKL. NED. MET. INSTITUUT, j electrische tram. De zwaxe electin- (Opgemaabt voorm. 10.50 uur). «A» stroom, die liem toen door bet De Bildt, 4 Augustus. Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te Biarritz (Zuid-Westkust Frankrijk); laagste ?26.6 te Wiek (Noordkust Schotland). Verwachting tot den avond van 6 Augustus: Gesteldheid van de luchtMatige Z. W. wind. bewolkt, waarschijnlijk droog weer. Temperatuurweinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. lichaam ging, verkoolde hem hand en arm, en de ongelukkige viel om laag en hij bekwam daarbij ernstige hoofdwonden. De geneeskeeren drs. Gerke en Varenkamp, die toevallig in de nabijheid waren, verleenden den jongen, die onderwijl reeds be wusteloos was geworden, de eerste hulp en lieten hern toen na.air het zie kenhuis vervoeren. Zijn toestand i3 echter 'zóó ernstig, dat er weinig hoop bestaat hem in het leven te kunnen behouden. Barometerstand hedenmiddag 2 uur 763.1 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 759.2 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. te Haarlem. Zaterdag 4 Augustus Hoogste gisteren F. 69 Laagste heden nacht F. 61c Hoogste heden tot 2 uur F. 67o EXAMEN FRiAN'SCH O: 's-Graiverihage 3 Augustus. Geëxami neerd.1 30 oanldidaiten. Geslaagd o. a. mtej. A. G. M. Smit te Haarlem., en de beer-em H. A. J. WeMletmau, Sloten (N.-H.); J. de Jcmg, Haarlem. EXAMEN HANDTEElvENEiN1. o. 's-GraVenhage, 3 Augustus. Geëxa mineerd' 14 vroUrwieüijfce camdtidlaten. Geslaagd o. a. mej. A. van .der Have van Haairtem. ZANGWiEDSTRUD TOURCOING Morgen, Zondagochtend, te 7.24 vertrekken idle EGaariemsdhle aangers naar Touircoamg, zoo als Höedls 'door ons gefemeld is. Even wallen we nog in Iherinnering brengen, d'at idle Kon. Liieidleirt'alfel idle volgende numlmiers zingt: 'Verplichte koren: „Quo Vaidds?" van J. Rosauil 'en .yPHeure? Promise" van Albert Du- pui Vrije koren: „Deus .est nostra Lux" van L. F. Brandt Buys ©m „Glo ria in .Excelsis Deo" van. W. Robert. In de plaats van idien heer Pth. Loots die Wegens /faimiiieomstandiiiglhidclleai 'daailüoe verbindend ais, zal waarschijn lijk als llld der jury bij dien. zamgwied- strijld te Tourooiinlg alls vier die kddlör- lamdlsdh iild optreden de heer Leon C. Bouiman uit Nijmegen. Zang en Vriendschap (hieeft twee mededingers, La Lyriqu© die la Bou- verde' 'te Bouiveri'e en „Le Gonvordle" te Vervieus. „Zang en Vriendschap' komt met 106 mian mt. Onze beste wenschen voor een isucceavollen strijd' vergezellen de Ha.arJ.emsche zangers In den vreemde. Vertegenwoordigers. Bij Koninklijk besluit van 26 Juli ie aan den heer mr. C. Pijnacker Hordijk, oud-Gouvemeur-Generaal van Ned.-Indië en den heer mr. P. Tjeenk Willink, advocaat, beiden te Haarlem, opgedragen de Nederland- sehe Regeering te vertegenwoordigen op het van 17—21 September 1906 te Milaan te houden VIHe internatio naal congres voor handelsonderwijs. HOFBERICHTEN. Vijf minuten over vijf vertrok H. M de Koningin-Moeder Vrijdagmid dag van Het Loo- Prins Hendrik, ver- srezeld van zijn adjudant- jhr. Hooft Graafland, deed H. M., die een fraai en ruiker in de handen droeg, per rijtuig uitgeleide tot den trein, waar ook de burgemeester aanwezig w ONDER DE VERF. Men schrijft uit Grouw aan de .Leeuw. Ct." De avondtrein van Heerenveen was in aantocht. Op het perron stonden eenige passagiers gereed voor de reis; de kaartjesknipper was druk aan zijn arbeid en evenzoo een schil dersknecht op een steiger voor den gevel van het station. Wat gebeurt? Een groote bus met gele verf kwam van bovenhaar val werd door den telegraafdraad gebrokenze kantel de en stortte haar inhoud uit over de wachtenden een twaalftal perso nen. 't Regende verf. Hoeden, jassen, vesten, rantels. aangezichten, alles gekleurd. Men zag o. a. een drietal Leeuwarder beeren, die naar hier wa ren gekomen om te visschen en zeker nog nooit met zulk een vangst thuis kwamen. Ze werden in eene alzon- derlijke coupé gelaten. Gelukkif dat de meeste der betrok ken reizigers niet met een bedorven pak geruïneérd waren. Er is geducht gelachen, doch niet door de slacht offers. BRANDEN. Donderdagnacht werd tijdens een hevig on wed er de boerderij van. de Gebr. Lokhorst, staande aian den Ho ogen Weg te Amersfoort, ongeveer een half uur buiten de stad, door den bliksem getroffen. In een oogenblik stond alles in lich telaaie, zoodat de bewoners die ge lukkig op waren, zich ternauwernood konden redden. De Amiersfoortsehe brandweer was spoedig ter plaatse en wist door haar kloek optreden de hooibergen en de omliggende schu ren te behouden. De nog nieuwe wo ning en da inboedel waren verzekerd. Van redden was geien sprake, het huis is tot d'en grond toe afgebrand. (HEEMSTEDE. Op de landhoeve ,,'t Cloosber" heeft hedennacht een koe van den heer E. van Reuizekoan een kalf ter wereld gebracht, dat er czeer misvormd uit- Biet. 't Dient je heeft namelijk geen staart, liet achterdeel zit boven 'de zijde en het bezit slechts drie pooten. De eigenaar .is dadelijk in onderhan deling getreden met een „spullébaas" om het op de kennis te vertoornen. HAARLEMMERLIEDE. Ons stadskwartier 1 Aan J. N. Jansen, Amsterdamsche Vaart, en E. Veen, Nic. Beetsstraat, is verlof verleend voor den verkoop van alcoholhoudende dranken, ande re dan sterken drank. SANTPOORT. Voor de stoomtram HaarlemAlk- maai- was het heden een ongeluks ochtend. Bij Beverwijk sprong de veer van een machine en toen men met éen nieuwe naar hier reed, liep die bij den wissel uit de rails. Het gevolg was natuurlijk opont houd. ZANDVOORT. Maandag 6 Augustus zal het strand het Grand Hötel alhier onveilig zijn door schietoefeningen, die ge houden zullen worden door het Bat. der Infanterie in garnizoen te Haar lem. Door electriciteit verminkt. Alhier had gisteren een ernstig on geluk plaats. Een knaap was tn de nabijheid van het Grand Hótel bezig een vlieger op te 3aten. toen op een gegeven oogenblik het touw ver ward raakte In een telepl^ondraad. zal er niet zijn, want dan is er soli dariteit tusschen de gezellen en die moet er alleen zijn tusschen de pa troons. De organisatie, die strijdt om een regeling, zal niet mogen mee spreken als een regeling gemaakt wordt, dit mogen alleen zij doen, die geen regeling willen en de tegen woordige goedvinden. De Patroons bond zal bïj nadér inzien, zeggen de stakers, moeten toestemmmen dat dit van menschen, die weten wat ze wil len en weten wat ze begonnen zijn, wel wat veel gevergd is. „Wij zouden alle gevoel van eigenwaarde moeten isen en ons de verachting ook van uw Bond op den hals halenwe zou den door ieder worden aangezien de muis waarmee gesold wordt; we zouden ons vereenigingsrecht moeten opofferen en wij meen en dat niemand het recht heeft zooveel zelfvernede ring van ons te eisohen. Wilt ge ons uitsluiten, ga uw gang; de roede kussen die hen kastijdt wordt zelfs van slaven niet gevergd en we n nen toch in dien zin geen slaven te zijn." De stakers veïrklaren zich be reid tot een oplossing mede te wer ken, nooit echter op een wijze als door den Patroonsbond nu van hen wordt geëisch't. BRANDSTICHTING Een brandje, dat Donderdag in de Lauwer straat te Utrecht i.s uitgebro ken en met o.en straal op de water leiding seblusc'ht is, 'heeft lcwade ver moedens opgewekt. Op het kritieke oogenblik was niemand aanwezig, terwijl die oorzaak volkomen in hot duister is gebleven. De bewoonster, de wed. S., bevindt zich thans aan het hoofdbureau van politie. TEGEN DE PANDJESHUIZEN. Uit 's-Gravenhage meldt men ons: hi de jongste vergadering van het comité ter bestrijding van de pandjes- huizen bLeek uit 'de mededeelingeu der secretaresse van de sympajtiMe der pers. Een groot aantal vereeni- gingen hebben mede instemming be tuigd. Op den 3den Maandag in Septem ber zal een protiestmeeting worden gehouden, tea- voorbereiding waarvan den len September de afgevaardigden der bij het comité aangesloten veree- ntgingen zullen bijeenkomen. DE STAKING VAN TIMMERLIEDEN TE LEIDEN. Het stakingscomité der timmerlie den beantwoordde Vrijdagmiddag het schrijven van den Bond van Pa troons. Het protesteert er in een uit voerig schrijven tegen, dat er een organisatie zal zijn, die der patroons die de regeling maakt met hen, die iedere regeling, zelfs geen regeling, goedvinden. Een gezel]enorganisatie MOORDAANSLAG. Op dien Noord,wal, ter hoogte van de Breedstraat, te 's-Gravenhage werd Vrijdagavond nogal opschud ding veroorzaakt door een mansper soon, ongeveer 35 jaar oud, die, ter- vijl hij met eene vrouw in woorden wisseling aldaar voortliep, plotse ling eenige revolverschoten op haar loste. Hij verwondde haar aan den hals en aan een vinger. De vrouw- vluchtte in een huisje aan den Noord- wal, waarna de man haar achter volgde, en ook in die woning nog één of meer schoten op haar loste. De bewoner van die woning deed. al het mogelijke om zijn huisgenooten zich zelf tegen den aanrander te be veiligen en spoedig daarop werd de ze door de inmiddels aangerukte po litie gearresteerd. De verwonde vrouw werd, nadat haar in bovenbedoelde woning voor- loopig hulp was verleend, door de zorgen der politie naar het zieken huis vervoerd. Volgens ter plaatse ingewonnen in lichtingen, is de vrouw vermoedelijk niet ernstig verwond. Omtrent de oorzaak van den aanslag werd niets met zekerheid vernomen. PRACTISCH MAAR ONKIESCH. Iemand, die zich voor korten tijd te 's-Gravenhage vestigde, heeft eer bezoek ontvangen van een vertegen woordiger van een begrafenis-onder neming. die zich kwam aanbevelen voor het geval het noodig mocht zijn! BOUWMEESTERS AFSCHEID. Bomvmeiester. heeft vooiiloopig af scheid genomen van het Soerabajasch publiek. Voor een uitverkocht huis is hij nogmaals opgetreden in „Die Koop man van Venetië" en de luide harte lijke toejuiciiingen, die. hem en zijn gezelschap zijn ten deel gevallen, hebben hem getoond, hoe men 'heui slechts noode zag vertrekken. Het „So'erabaijasdh Handelsblad." geeft tllians eene beschouwing over de verschilll eudle vo orStellingen Slechts enkele der gegeven tooneel- werken hiehben ons bevredigd, zoo schrijft men: „Voerman Ilensdhel „De Koopman van Venetië", „Vriend' Frits" en „Eerloos", ziedaar vrijwel liet répertoire, waarvan eenige bijizon- diere attractie uitging. Over draken als „Naroiss" en „De Gebochelde" zullen wij het zwijgen bewaren wij zullen maar aanne men dat Bouwmeester hiermede „kunist voor 't volk'' heeft willen ge ven doch aan onbeduidende wer ken als Dokter Martins", „De Fami lie van Hoorn", „Jiean Da.rlot", „De Fabrieksbaas", „Dokter Klaus" diea",gelijke kunnen wij mloiellijk zon der <eien gevóel van wrevel terugden ken. Is die sanaak van het Indiisch publiek zoo lastig te treffen? Wij betwijfelen het. Goede knmist wordlt- hier te lande steeds gewaardeerd'. Laat Bouwmees ter terugkomen meit een voortreffelijk répertoire: succes zal iiem verzekerd zijn. Hij1 kan ieir enkele luidhitü'ge blij' spelen op zetten, miaar overigens transigeiere hij ni'et. Hij zoeke tooüeel stukken van literaire waardie, die speelbaar zijn. Hij behoeft bijv. vol strekt niet van Itosen af te blijiven. VerdOi' kome 'hij in belber gezel schap. Van zijn entourage Steekt slechts een enkele boven1 de middel maat dit. Sommige uitvoeringen zijn wegens de onvol doenidheid idler mede spelers eenvoudig niet tot. haar recht gekomen. Hoe hot zij, met leedwezen zien wij Bouwmeester en die zijnen scheiden. Op een spoiedige terugkeer is -onize hoop gevestigd1. Móge het hem vooral gelukken, degelijke krachten te enga- geeren, opdat hij niet ai tijd door zelf op den bres moet staan om aan een stuik de zege te verzekeren, on hij dit iaf iew toe aan een van zijn gezelschap kan overlaten. -Bouwmeester móge van ijlzer :en ©taal zijn wat hij ten d'eele dankt aan een uiterst matig lieven, drank bijv. gebruikt hij niet op den duur 'holt de vallende druppel den (hardsten steen uit heeft bij den overval op den 6en Juni te vluchten, wijzen dr op, dat niet meer getwijfeld kan worden aan zijn dood. Zeer betrouwbare berichtgevers mel den, dat hij den 12en Juni gekrist is cloor de heide hoofdleiders va.n den overval, Katjapoeang en I Tjala Amarma Wewang. Uit êen onderzoek, waarbij de kust bewoners zich zeer angstig toonden, werd opgemaakt, dat in het binnen land eene partij van verzet bestaat tegen het gouvernement; verwacht mag worden, dat bijna de gehe bevolking v an het binnenland en Mad- jene en Balanipa daaraan zal deel nemen. Den dag na aankomst van de Sibo- ga op den 19en Juni, maakte de ge- heele hadat van Balanipa zijne op wachting en verklaarde niet in staat te zijn eenigeninvloed uitte oefe nen op de partij van verzet, omdat die partij ruim voorzien is van vuur wapens. Bij eene terreinverkenning op den 21en Juni werden van de omringende heuveltoppen eenige schoten op de patrouille gelost. Dien dag maakte de hadat van Madjene zijne opwachting, met uitzondering van de Maradja- van Madjene en zijne vrouw, die zich in kampoeng Adolang in het binnen land van Pambaoewang ophouden. (Java-Bode.) BOERHAAVE'S GEBOORTEHUIS. Men schrijft uit Leiden. „Onlangs meldden de bladen met een enkel woord, dat het plan be stond over te gaan tot de afbraak van Boerhaave's geboortehuis te Voorhout. Dezer dagen nu heeft zich een comité gevormd, dat te Leiden gevestigd is en plannen beraamt om deze slooping te voorkomen. Een van Boerhaave's nazaten, mr. A baron Schimmelpenninck van der Oye van de Poll ten Nyenbeek, heeft het eerevoorzitterschap welwillend aanvaard. DE FRIESLAND. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht zou Hr. Ms. pantserdeksehip Friesland, onder bevel van den kapitein ter zee J. B. Snethlage, 3 dézer van Tiromso ter voortzetting van de thuisreis. Telegrammen EEN PRINSES GEBOREN. OSTENDE, 4 Aug. (Reuter.) Prin ses Albert (de gemalin van den Bel gischen troonopvolger) is hedenmor gen van een dochter bevallen. CELEBES. De Java-Bode schrijft dato 5 Juli „Bij eene beschieting van 'het bivak der marechaussee te Lapoloppo, in Sawietto, op den 3den Juli, werd een Amboïneesch marechaussee zwaarge wond. In geen twee maanden eenig bericht ontvangen van de troe pen, "die de opdracht hebben den rad ja van Goa op te sporen en gevangen te nemen of onschadelijk te maken. Eerst was die taak opgedragen aan de Timoreesche marechaussee com pagnie. doch nu reeds sinds eenige weken wordt deze daarbij geholpen door de Amboineesche marechaussee compagnie, terwijl ook het peloton cavalerie van Makasser een tijdlang aan de actie deelnam. De verwach ting was dan ook hoog gespannen; het operatietooneel betrekkelijk-klein, de opdracht zeer beperkt en beslist, de keurtroepen van Celebes belast met de uitvoering. En nu. na lange weken van hoopvol wachten, komt het berieht._ dat' in Sawietto, het ope- Tatietooneel. het marechausseebivak beschoten is. Dat is zeer ontmoedi gend. We staan hier voor een onop losbaar raadsel, voorloopig althans. 'Maar zeker is, dat men te Buiten zorg bij ontvangst van dit bericht vreemd zal hebben opgekeken. Het zal den landvoogd wel de een of an dere kraohtuitdxukking hebben ont lokt. En geen wonder 1" Omtrent de excursie in Mandha/r geworden ons de volgende mededee- Den 19en Juni kwam' Hr. Ms. Siho- ga te Madjene aan, met aanvulling van Makasser en de bezetting van Langade majoor Lanzing, die even eens met de Siboga meekwam, neemt de leiding der actie in Mandhar op zich. Ook de barkeerde de kapitein van den generalen staf den Dooren de Jong. De inlichtingen, die men bekwam omtrent den Europeeschen klerk DE DE GEREDDEN VAN COURRIèRES IN DUITSCHLAND. Een deputatie uit die geredden van Courrières is dn de Duitsch'e mijnwer- keraplaats Heme aangekomen, om de reddingsbrigade -van de Hihemia dank te zeggen. De geredden hebben echter niet 'alleen gedankt, maar ook gewaarschuwd. Nény Jiad tot zijn leedwezen ge hoord, dat Duitsdhe mijnwerkers uit We&tfalen vertrekken wilden, om in de mijnen van Courrières of andere Fransche mijnen te wekken. ,,Ik wil u meedeelen, dat ge u niet op een dwaal «pooi- moet laten voeren door de (bete re voorwaarden der Fansdh'e maat- sehapijen. Deze voowaarden worden nooit vervuld „Het dagelij'ksdh loon is 6.50 tot 7 francs voor de beste werklieden, die 9 uren werken en verplicht zijn tot overwerk, zonder extraloon. Zij die dit ni'et willen zijn raddraaiers. De levenstamdaaird is zee hoog. Het bier is bijna niet te drinken. Gaat niet naar Frankrijk om het beter te heb ben. De recLdingötoesteQlen zijn in Frankrijk dikwijls zeer primitief. Wie nadere inlichtingen wil weet mijn adres. WELLMiANN 'S TOCHT. Bij het bouwen van het ballon-huis op het Deenen-eiland1, voor den bal Ion van Wéllmann. is eenige vertra ging gekomen, zoodat de vulling niet plaats kan hébben voor 20 Augustus Voor de twee proeftochten, welke Wéllmann wilde maiken, blijven nog Slechte tien dagen over, daar hij de finitief begin September wilde opstij gen. Dezen tijd nu acht hij, in ver hand met die verlangde windstilte, te klóin. Tooh hoopt hij nog in dit jaar BEVALLEN: 2. Augustus. W. H. Hals erna»Vlug, z. A. M. FortgensDe -Nijs ,z. R. Bre- gonjev. d. Kolk, z. C. Roeléveld- Zorge, z. 3 Augustus. C. J. Wadter—Alders, z. M. Veenv. d. Veld/t, d. E. Bakker Boot, d. 4 Augustus. E. OpdamMïezenbeek z. C. van Baikelvan Horick, z. P. Langev'eld-Meijs, z. OVERLEDEN: 2 Augustus. J. de Brum SO j. He rensingel. 3 Augustus M. P. Onnen- Raivenswaaij, 83 j. Hazepaterslaan. FAILLISSEMENTEN. Rotterdam. Uitgesproken P. van der Lee, schipper en koop man te Maassluis, Prinsenkade 37. Curator mr. J. Paulus, te Vlaardin- gen. H. D. Schouten, onderwijzer, te Vlaai-dingen, Tweede Maashoschstr. 1. Curator mr. P. C. W. baron van der Feltz, candidaat-notaris aldaar. L. Eijl, koopman in reclame-artike len, Goudschestraat 20, Rotterdam. Curator mr. A. J. Fortuin. Rechter commissaris in alle zaken mr. K. W. Brevet. EEN KOGEL IN HET HART. In het hospitaal te Melbourne werd een tijd geleden een man opgenomen van 70 jaar, die zelfmoord had' willen plegen en zich daartoe met een revol ver in de borst geschoten had. Met Röntgenstralen was de kogel duide lijk te zien op korten afstand links va.n liet borstbeen, maar de man had nergens hinder van en hij werd dus. zonder bijzondere behandeling, naeten paar weken ontslagen-. Acht maanden later kwam hij weer terug met ah© verschijnselen van hart vort amminig, dlie men, op grond van, zijn hoogen leeftijd, niet vreemd kon achten, maar waaraan- hij spoe- öliig bezweek. Bij de sectie werd echten de oorzaak gevonden dé kogel van vroeger, die in het rechterbant ge drongen was en daar was blijven zit ten, zondier in de eerste maanden eenige schade te dóen, had op den diuur toch aanleiding gegeven tot ver anderingen, die den dood ten gevolge haidldieh1, GEZONDHEID V/VN DEN PAUS. Het is bekend, dat steeds verhalen omtrent de gezondheid' van den Paus de ronde doen en dat uit allerlei on beduidend© verschijnselen gaarne conclusies van eenige beteekenis ge maakt worden. Een voorbeeld daar van wordt medtegededld dóór denlta- liaanschen correspondent van ..The Lancet". Onlangs had Pius X bij eene audi ëntie een zijner vingers in een ver band en den eigen avond stond in tal van Europeesche bladen het bericht, dat Zijn Heiligheid weer een aanval van jicht had, niet in de knie echter ditmaal. Maai- het verbandje om den vinger had een heel andere en zeer gewone oorzaak. De Paus had zich eenvoudig geprikt met een staten pen, en dat eerst zelf verbonden, en den volgenden dag nog eens na laten zien door zijn lijfarts d-r. Lapponi. Dat was de heele aanval van jicht geweest. Schmidhamer, die tevergeefs getracht1 te kunnen opstijgen. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet Jteruggegeven. Voor den inlhoud dezer rubriek stelt, de Redactie zich niet aanspra kelijk. Bij exploit van mij, Deurwaarder» cLd. 4 Augustus 1906 (geregistreerd) ten verzoeke van de Handelsven nootschap ondier de firma EDUARD DAVIDSON, Kleermaker, gevestigd en kantoor houdende te Haarlem, Gedagvaard CLEMENS KIEVITS, vroeger ge woond hebbende te Haarlem, doch thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland, en zulks om op Dinsdag den 9en October 1906,_des voormiddags te 10 uur bij Procureur te verschijnen ter terechtzitting van de Arrondissement© Rechtbank te Haarlem, ten einde op de daarin om schreven gronden te worden veroor deeld orn aan de Etscheres tegen be hoorlijk bewijs van -kwijting te beta len de somma van f 1291.77 met rente en 'kosten, en te hooren van waarde verklaren een onder den Heer B. E.- C. SEIGNETTE, Notaris te Haar lem, ter verzekering van voormelde schuldvordering gelegd conservatoir derden arrest. LOUIS GLASER, Deurwaarder.- Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mevr, de Wed. Ph. Machielse, geb. IDA KLOSSER. NANNY DAVIDSON— MACHIELSE. EDUARD DAVIDSON en Kinderen. SIMON MACHIELSE Haarlem, 1 Aug. '06. Volstrekt eenige kennisgeving. Er biedt zich aan een nette •oud 20 jaar, P. G., voor dag en nadht, liefst in Haarlem. Brieven franco aan miejuffrouw M.- Selter. van Woiustraat 34, Amsterdam» Zeter Geachte Redactie, Gaarne zagen wij het volgende in uiw blad geplaatst. Bij voorbaat onzen dank. Door de commissie uit het Hoofd bestuur van den Landelijlken (Bond van Miliciens, Oud-miiliciemis -en Re- isenvistien en Laudwieórmamuen tolt on dersteuning van weduwen en weiezen der gedóodiem, en de gewonden per sonen uit het kamp te ZeiSt, zijn aan 'verischtilliemlde personen in d'en lande lijsten verzonden tof inning van gel delijk© bijdragen voor de geizinnen van de getroffenen bij (bovengemoem- dien ramp. De commissie noodigf alle lanid- geniooit'an ulit hun bijdragen op boven- fgenlo'etode lij&ton te teekenen of recht streeks op te zenden aan d'en penning meester C. Kroon-, Jan Piet-er Heije- siraat 137 TI tie Amsterdam. Bij exploit van mij, Deurwaarder, d.d. 4 Augustus 1906 (geregistreerd), is ten verzoeke van JOHANNES MAAS, Sigarenfabrikant, wonende te Haarlem. Gedagvaard CLEMENS KIEVITS, vroeger ge woond hebbende te Haarlem, doch thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland, en zulks om op Dinsdag den 9en October 1906, des voormiddags te 10 uur bij Procureur te verschijnen ter terechtzitting van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem, ten einde op de daarin om schreven gronden te worden veroor deeld om aan den Eiseher tegen be hoorlijk bewijs van kwijting te beta len de somma van f 119.771/2 met rente en kosten, en te hooren van waarde verklaren een onder den Heer B. E. C. SEIGNETTE, Notaris, te Haarlem, ter verzekering van voor melde schuldvordering gelegd con servatoir derden arrest. LOUIS GLASER, Deurwaarder. Bij exploit van mij, Deurwaarder, d.d. 4 Augustus 1906 (geregistreerd), i3 ten verzoeke van BERNARDUS VAN BILDERBEEK, Winkelier in Sigaren en Sigaretten, wonende te Haarlem. Gedagvaard CLEMENS KIEVITS, vroeger ge woond hebbende te Haarlem, doch thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland, en zulks om op Dinsdag den 9en October 1906, des voormiddags te 10 uur, bij Procureur te verschijnen ter terechtzitting van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem, ten ©inde op de daarin om schreven gronden te worden veroor deeld om aan den eiseher tegen be hoorlijk bewijs van kwijting te beta len de somma van ƒ141.60 met rente en kosten, en te hootren van waarde verklaren een onder den Heer B. E. C. SEIGNETTE, Notaris, te Haar lem, ter verzekering van voormelde schuldvordering gelegd conservatoir derden arrest. LOUIS GLASER, Deurwaarder. Gevraagd EES TLÜG MEISJE ongeveer 15 a 16 jaar, van 's mor gens 8 tot 's middags 3 uur, voor lichte huiselij k e bezigheden, loon f 1.25 per week. Brieven No. 9590 b. v. d. b. Er biedt zich aan half September of November een bekwame mb. leeftijd en van goede getuigen voorzien. Br. No. 9592 bur, v. d. blad. i Een net meisje 19 jaar, vraagt nette liefst een die een fiets heelt. BrieA'en No. 9591 bureau van dit blad. Gewaagd vootr direct een flink® P. G., v. g. g. v., voor dé keuken en het huiswerk. Adres KOFFIEBERG Villa „Do-ra", Duimlustpark, Bloemen- daal. ER BIEDT ZICH AAN een Tweed» Hleitje, kunnende tafeldienen en met dej wasch omgaan, tegen half Augustus, j v. g. g. v. Br., No. 9587, bur, v. d. blad. Mevrouw VAN O YEN, Haarlem- merhoutpark, vraagt, wegens teleur- stelling, terstond eene BIKï'STBOM, als Meid-aJleen, van goed9 getuigen' voorzien. kan direct ter opleiding geplaatsï worden in een magazijn van Galante- riën en Speelgoederen. Brieven ondeflr No. 9584 Bur. Haarl. Dagblad. gevraagd. Kleine Houtstraat I Terstond gevraagd een net zindelijk niet beneden 15 jaar. Zich te vervoe gen Coomhertstraat 15- GEVRAAGD een dat netjes wil leer en werken. Duvenvoordestraat No. 30. Jonge Dame, diploma H. B. S. voor meisjes en diploma Boekhouden voor de Praktijk, bekend met vreemde ta len, zoekt genegen .zonder salaris te beginnen. Brieven onder No. 9598 Bureau Haarl. Dagblad. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een Firma H. <v. d. WEIDEN, te Heem stede. Voor de a. s. Kermis BIEDT ZICH aan een Muzikant bespeelt 3-rijïge Harmonica met B4 Bassen. Conditiën billijk. AdresGasthuislaan 152. zijn avonduren vrij hebbende, zag deze gaarne productief gemaakt door schrijfwerk, bijhouden van boeken als anderszins. Brieven onder No. 9597 Bur. Haarl. Dagblad-

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2