Weerbericht. medeoeelhsgen van het RONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt- voorm. 10.50 uur). De Bildt, 8 Augustus. Hoogste barometerstand 769.7 m.M. te Hort-a (Azoren); laagste 756.8 te Baparanda (OöSiikudt Zweden). Verwachting tot den avond van 8 Augustus: OesteldTndüd van de luetot: Zwakke wind. licht bewolkt, droog weer. Temperatuur: weinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag 2 uur 764 m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 766 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOE. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Tbermometerstand. te Haarlem. Woensdag 8 Augustus Hoogste gisteren F. 67o Laagste beden nacht F. 59& Hoogste beden tot 2 uur F. 78 maar ook om de tal van ■coupletten, die in het stuk voorko men. Zoo willen we even aan het kermis bed. dat Spree 'heel aardig voor draagt. het volgende ontleenen- Is de kermis in het land, Dan de zaken aan den kant. Op geen zorgen wordt gelet, Enkel leeft men dan voor pretenz, Refrein Ja, zoo'n kermisrommel is verbazend leuk, 't Is een gastmaal voor gehoor, ge zicht en reuk. Thuis te suffen en te domm'len i< probaat, Maar zoo ééns in 't jaar eens bomm'- len is naet kwaad „Gaat dat zien, geacht publiek, 't Is hier binnen magnifiek, ,,Elke rang 10 cents entrée, „Neem gerost je kind'ren mee Wie beklaagt zijn geld nu wel Jn dit wilde beestenspel, Waar de leeuw, al hoogbejaard. Knabbelt aan een hobbelpaard, Waar zag je ooit iets beters, Zoo imposant en groot Als deze mensdhen-eters, Geboren in' Buiksloot Nu eens naar Mullens dochter, •Die goed de toekomst weet. En dan eens naar dien „kunstnaar" ■Die glas, vuur en degens vreet. Verderop een h'eaLe pan Bij een lammen orgelman. Hij bezingt in schoone taal 'f. Treurig Servisch Hofschandaal Tot men hem op eehs verlaat, Omdat de Schouwburg opengaat. Heel de familie gaat dan mee Naar den Schouwburg Stoel en Spree! Ja, zoo is 't. Met de kermis moeten we allen naar „Stoel en Spree". Wie daar niet is geweest, heeft niet goed kennis gehouden. Op dus naar de Parklaan KLEINE VEREENIGING. Ook Dinsdagavond trok het specia liteitengezelschap in de Kleine Veree- niging den geheel en avond door een stampvolle zaal. Dat behoeft ook waarlijk geen ver wondering te wekken, wanneer men maar even de moeite neemt om eeni ge oogenblikken in deze inrichting te vertoeven, en de goede krachten te leeren kennen, waaruit het voorstel ling-gevend gezelschap is samenge steld. We zagen gisterenavond o. m. „De Amsterdamsche Keukenmeiden", een ''allerrvemiakelijkst stuk, dat de be zoekers gieren deed van het lachen. Ook de duettisten, die we zagen wa- aren zeer goed. De kermiisrevue „Frans Rosier" had wederom zeer veel suc ces. LOHOFF. Men moet al een Nurks in 'tkubliek zijn, indien men niet eenige malen eens hartelijk uitlachen moet, en het moet gezegd, bij Lohoff is er in kor ten tijd' heel wat gelegenheid om eens heerlijk pret te hebben. De ontdekking van een professor, die 't bewijs vulde leveren', dat er die ren op de maan zijn, gaf veel plei- zier. 't .Allernieuwste middel om lastige schoonmoeders te temmen sloeg be paald in, terwijl een avontuur op het douane-kantoor te Rosendaal en „de Lamp der buren" heel leuke num mers zijn om zelfs azijnzure gezichten ii» vrooiijker plooi te brengen. Gisteren "vermeldden we reeds een en ander over de Verwoesting van San Francisco, en alleen de<ze inte ressante opname is reeds een bezoek aan Lohoffs kinematograaf waard. In zes afdeélingen beleeft men daar in korten tijd de verschrikkingen van de aardbeving, ziet 't uittrekken van vluchtelingen, de kampen, brooduit- deelingen, 't instorten van hemelhoo ge huizen, enz. 't Drukke bezoek aan Lohoff's tent wettigt vermoeden, dat het publiek de voorstellingen zeer op prijs stelt. Gisteren, Dinsdagavond, en in dén afgefloopen nacht was het weder bij zonder stil op die kermis. Wel wa.s er nog al volk op de heem maar om- Btreeks 12 uur waren de meeste men- Bdhen -verdwenen en te 1 uur was zoo. I wat alles afgeloopen op Tewe en de grooie café's na. Twee personen zijn ter zake open bare dronkenschap in bewaring ge steld. Aangiften van zakkenrollerij zijn nie tgedaan. Een Amsterdamsche ■vrouw heeft zich bij de politie be klaagd. dat zij met een infanterist was uitgeweest die vermoedelijk haar gouden 'horloge had ontvreemd. Benige Amsterddmédhe zakkenrol lers waren op het terrein, maar van het uitvoeren hunner praktijken is niets vernomen, daar de politie hen steeds in het oog (hield. Brand op Schalkwijk. We waren Dinsdagavond naar het Brongebouw gegaan om ons daar te amuseeren met hetgeen het gezel schap van Henri ter Hall te genieten zou geven. Omstreeks half tien was er pauze en dwaalden .wij even in den lom merrijken tuin om een luchtje te scheppen. Plotseling werd ons oog getrokken door een fel-rooden lichtschijn aan den Zuidelijken hemel, hetgeen een bijna zekere voorspelling was, dat er brand was. Nu konden geen specialiteiten ons meer binden, zelfs een Henri-ter-Hall- nevue niet, want ijlings verlieten wij het Brongebouw om naar den brand te gaan1. De brandEr was brand, dat leed geen twijfel, maarwaar? Aan den Zuidkant, dus dan maar naar Zuiden, de Dreef op of af, hoe men 't nemen wil. Bij 't Koloniaal Museum gekomen scheen de vuurgloed nabij te zijn; „wellicht is 'teen villa in hot H aar! emmerho u tp ark'zoo dachten wij en holden in sukkeldraf -het gras veld voor genoemd' Museum over het verbod bij artikel dat-en-dat der politieverordening teta. spijtden Kleinen Houtweg op, en liet Park te. Al dichter kwam de vuurmassa, maar o, schrikdaair stonden wij voor het Zuid'er Buiten Spaarne, hetwelk ons van den brand scheidde, de brand die juist aan den overkant van het Spaarae was, dus in de getmeénte Schalkwijk. 'tWas een mooi, machtig mooi ge zicht. Die -vuurgloed, die lekkende vlammen, die opspattende vonken, die dionkere rookkolommen, -die kronke lend opstegen tegen den lichten duisterhemel. Die aanblik werd nog vergroot, ver- mooid door de weerkaatsing in Spaaraestroom. 'tWas gelijk aan' een vuurwerk op Koninginne-dag aan den Amstel te Amsterdam. "t Was mooimaar nog mooier om alles van nabij te zienzoo dach ten wij. Maar hoe aan den anderen Sp aarn e-o ever te komen? Wij pijnig den onze journalistieke hersens, maar vonden geen oplossing van dit. myste rie. "t Eenige zou zijn weer geheel terug te keeren, om daarna 't Spaarno over"te gaan bij de Lange- of Eend- jesbrug. Dit zou evenwel minstens een uur eischen, endat zinde ons maar weinig, eigenlijk heeleimaalnieti Na lang peinzen, gloorde er 'n licht straal in den duisteren nacht onzer gedachten. De hoop was vaag, de kans van slagen gering, maar er is een spreekwoord dat zegt: ,,Die niet waagt, die niet wint 't Besluit was genomen, cle broek opgestroopt, .en nu de landerijen langs het Spaar.ne op. Slootje sprin gen, hekken klimmen was hier aa.n de orde van den dag. En ja, wij hadden gevonden, wat wij zochten, een schuit (een modder praam, maai' nu voor ons net zooveel waard als een salon-pleizierbooten ook haar eigenaar. Die eigenaar wil de ons wel overzetten, en hij d eed dit dan ook. Nu naar den brand Even naast den weg, in een achter- af-buurtje was hij. Een brandende, smeulende, rookende massa, maar allengs waren onze ..kijkers" aan de omgeving gewend en konden wij tets onderscheiden. Eenige hooibergen, stallen en schuren waren aan 'tbran den, en goed ookJuist stortte het dak der .schuur in, dat een vonken regen deed opspatten van wat-ben-je- me 't Was een eenig mooi gezicht Vooral, omdat je er zoo mooi bij kon komen, en om heen wandelen, en. - geen brandweer je dit mooie trachtte te ontnemen. Was er dan heelemaal geen brand weer? zult gij vragen. Ja, er was een brandweer, maarop z'n platte- landsch Een de somma van één, dus geen twee, en ook geen drie branspuit (een handspuitje was er, en dte moest met twee Slangen dien grooten brand bestrijden. 'tWas ko misch om te zien, om te lachen haast. Het vuur spotte met die dunne water straaltjes, en deed het water in damp versissen als hoongelach. Als journalist ben je nieuwsgierig, en weet graag alles. Daarom met de ze en gene een praatje gemaakt, om de weetgierigheid te bevredigen. Eerst; een brandmeester aangeklampt. Hoe laat die brand begonnen is Wel, orn een uur of negen, hoogstens kwart over negen. Toen hoorden wij allen hier in den omtrek liet hulpge roep, dat er brand was in de boerde rij van Arie Vink. We lagen haast allemaal al ter kooi, en moesten ons eerst natuurlijk een beetje aanklee- den, want je kan toch niet in je on dergoed naar buiten gaan Toen wij hier kwamen dat was bij den brand was hel al aardig aan het branden in den grooten hooiberg. Eerst naar de staltón om daar twee varkens uit te halen, waarvan een zeug reeds door de vlammen geleden liad. Die „krengen" wilden er maar niet uit, aan de staarten hebben wij zo er uit moeten trekken, 'k Dacht zcowaar, dat ik de staart uit zijn lichaam zou trekkenToen naar het kippenhok een houten schuurtje, vlak naast de hooibergen dat ook al aan 't knetteren was. De lappen wilden er al even slecht uit, maar ze zijn er toch allemaal, op een paar na, die al gestikt en geroosterd waren, uitgehaald. Een kip is evenwel zeker omgekomen, namelijk een hen, die op den hooiberg op 18 eieren zat. U moet namelijk weten, dat kippen de eigenaardigheid hebben om bij brand stil te blijven zitten. Liever verbran den zij, dan dat zij opstaan om te vluchten. Dat is Lippenverstand wilden toch niet meer van liet geduld van dezen brandweerman vergen. Dan maai- naar een landman of boer toe. In haast onverstaanbaar boerseh vertelde hij ons De boerderij bestaat uit eenige groote hooibergen, en daar achter is de groote stal en een strooschuur. De stal is zeer groot, er konden niet min der dan 72 koeien in. 't Was een ron de stal, met -steenen muren en een rieten dak. (Hiervan konden wij ons zoover overtuigen, dat de steenen muren er nog gedeeltelijk stonden). De boerderij of het woonhuis van boer Vink is hier niet. Dat staat net hier tegenover- aan don weg. Dat is een geluk, want dat was ev ook vast aangegaan. Voor een twaalf jaren is ddzelfde boerderij ook al afgebrand, toen bleef ook geen paal gespaard. Boer Viink was zelf ook tegenwoor dig. Hij vertelde ons, dat de schuren verzekerd waren, maar hij wist -niet, of dit ook 'het geval was met 'het hooi Er was aardig wat hooi in, en hij rekende uit ongeveer 150 wagens, el ke wagen om en nabij 750 K.G., dat is Dat kon boer Vink niet uitrekenen, maar gélukkig wij wel, dn wij kwa men tot de slotsom van 112.500 Iv.G. Een aardig cijfertje voorzeker Onder al deze bedrijven doorbrand de de brand maar dooi'. Men trachtte te blussehen wat men kon, maai' na tuurlijk tevergeefsch. Wel Iron men de brand beperken tot de zooeven ge noemde voorwerpen, wat een geluk mag heeten. Een vlak-bij-staande hooischelf werd gespaard, zoodat liet overslaan voor komen werd. Eerst was men daar zeer bang voor, vooral omdat er in de na bijheid een petroleumpakhuïs is. Gelukkig was 'het stil weer, en het zachte windje niet zeer gevaarlijk. Meer bluschmateriaa! was echter zeer wensóhelijk geweest, vooral in den beginne. Aa.u de gemeente Haar lem is hulp gevraagd, maar toen de toestemming was verkregen (deze moest van den Imrgeaneester komen) w.as liet gevaar grootendeels gewe ken en de 'hulp niet meer noodig. De brand mocht zich in een groote belangstelling verheugen Honder den Haarlemmers waren er heen ge sneld, vooral van het kermisterrein. Zelfs bij Té we wist -men, dat er op Schalkwijk brand was. Zij, die zijii gaan kijken, hebben zich dezen gang zeker niet beklaagd, want 't was de moeite wel waard. Tot hoelang 'liet gebrand heeft we ten wij niet-, want tegen een uur of één zijn we maar opgestapt om naar huis te wandelen. De oorzaak is nog niet met zeker heid inede te doelen. Ongetwijfeld "s het echter door het broeien van het hooi, wijl de brand ook in het hooi ontstaan is. Nader vernemen wij nog, dat van nacht oan l ier uur de brandspuit van Spaarnwoude te hulp is gerequireerd. Den géheelen nacht en ook heden bleef het vuur .doorwoeden, en was nathouden noodzakelijk. Als oorzaak van den brand zoo schreven wij 'hierboven wordt hooi- broei aangewezen. De gemeentelijke -hooip&iler beweert echter, dat dit on mogelijk is. O n g e 1 u'kke n. 'Dinsdag ds leerst een paard-, gespan nen voor een bleekerswagen en daar na een fwe'ejiarig (kind in het water van den Burgwal geraakt. Allen zijn weder zonder andere ongel/ukken op hét idnoge gébracfliit. Gisterüa.mMdag, omstreeks 31- uur is aan de Zijlvest een lage driewi'eii- gen wagen, bespannen met een paard' en "waarop een zware baksteen, be- 'stemd voor die in .aanbouw zijnde Hoo. gene Burgerschool, vastgeraakt tus- saben de rails van de- eleet.rische tram waardoor de tram een (kwartier ver traging heeft ondervonden. Door Sliet voorspannen van een twee de paard is 'hét mogelijk geworden, den wagen uit de rails te veiwij de afen. Dinsdagnamiddag omstreeks uur is aam den Kamper singel een ver huiswagen bespannen met twee paar den, waarvan eigenaar de vrachtrij der De LJrt, Kinderhuissingel en be stuurd wordende door diens knecht P. van der Meij, tegen het 'trottoir al daar gereden, waardoor Van der Meij van den bok is gevallen em op het hioofd teeabitgékoanen. Hij .'heeft eene verwonding aan het hoofd bekomen en iis in bewusteloozen toestand, per poliiiebrancard naar zijn woning aan dien Kindeihniissiriged. overgebracht. Lamgoonen v e r d wen ëla. 'Een bewoner van de Scheepm'a- ikersdijlk kwam gistermorgen tot die onaangename ontdekking, dat het konijnenhok, in zijn tuintje openstond en de konijnen daaruit verdwenen waaien. Eerst werd' aan diefstal gedacht, doch al spoedig Jcwaan men bij het vindén van eenige overblijfselen der langooren in den tuin tot de ontdek king, dat zij waarschijnlijk door een of ander op konijnen belust dier wa ren verorberd. G ev. Voorw. Een muts. Van 't Kantongerecht De „Van-Ouds-het-Raadhnis"- quaestie. Heeft Bloemendaal op het oogenblik een politieverorde ning? Hedenmorgen diende voor 't Kan tongerecht de zaak van de Weduwe VogelsJansen over het bouwen van de -veranda voor het Café „Van Ouds het Raadhuis" te Overveem. Deze zaak ■heeft bij het bouwen heel wat stof tot gesprek en tot geschrijf opgele verd, o. a._ook in dit blad. Thans had de Weduwe Vogels Jansen zich te verdedigen tegen de aanklacht van het O. M., dat rij een overdekte veranda had doen- bouwen op den openbaren weg zonder de De eïsch luidde 5 boete of o da gen. Een uitvoerig verslag volgt mor gen. KANTONGERECHT. Uitspraken: A. M. H. te Haarlem, overtreding Drankwet, ƒ20 boete of 10 dagen héch tend s. J. P. van G. en C. R. A. H., beiden te Haarlem, overtreding Arbeidswet; No. 1 drie maall f 2 boete of driemaal twee dagen hechtenis; No. 2 vijfmaal ƒ2 boete of vijf maall 1 dag hechteni: met vrijspr. van het meerdere'. W. F. H. te Haarlem en J. V. te IJmuiden, overtreding Spoorwet, No. 1/2 boeite of 2 idageni liechtenis, No. 2 ƒ1 boete of .1 dag hecht. P. C. M.,*zwervende, wegens: als schipper zijn schijp 'snachts nj?t van lioht voorzien, 5 boete of 3 dagen hechtenis. A. C. V. te Haarlem, wegens orde verstoren, 3 .dagen hecht. I. J. H. te Haarlem en vier anderen, wegens 'rumoer verwekken, allen ƒ3 boete of 3 dagen hecht. ,T. B. A. van V. te Haarlem en vijf anderen, wegens liet onbeheerd laten staan van een trekdier, allen 1 boete of 1 dag hecht. K. Z. en C. D. te Wijk aan Zee, overtreding Wetboek van Strafrecht, ieder 3 boete of 3 dagen hecht. J. K. te Haarlem, overtreding Regle ment op de wegen in Noord-Holland, twee maal f 1 boete of twee maal 1 dag hecht. E. E. en C. J. K. te Haarlem, over treding politieverordening Haarlem beiden vrijgesproken. D. B. te Haarlem en zes anderen, overtreding als boven, ieder 1 boete of 1 dag hecht. J. van T .te Velsen, 2 overtredingen Motor- en Rijwielreglement, vrijge sproken en ƒ1 boete of 1 dag hech tenis. J. L. G. te Haarlemmermeer, en 21 anderen, overtreding als boven, No. 1 ƒ3 boete of 2 dagen hechtenis, de anderen allen f 1 boete of één liecht. J. v. A., J. F. T., H. M., G. v. Z. te Beverwijk, wegens dronkenschap bij derde, tweede en eerste herhaling, ■resp. 3 weken, 7 dagen of 3 dagen hecht. J. de K., H. V. te Haarlem en A. J. te Santpoort, overtreding Wetboek v. Strafrecht en Jachtwet (verzet van 28 Maart, 18 April en 2 Mei 1906) alle vorige uitspraken bekrachtigd. Voorts werden- nog 29 personen wegens dronkenschap veroordeeld tot ƒ5, ƒ3 of ƒ2 boete', subs, drie of twee dagen hecht. Aangereden. Dinsdagmiddag omstreeks zes uur kwam er een meisje anet een netje met eieren die Koksteeg uit, terwijl oen wielrijder d'en Koudenhom af kwam en tegen het meisje aanreed. Het kind bezeerde zich danig en het netje met eieren viel over den grond. Alle eieren gingen verloren, maar het meisje kreeg van dén wielrijder een schadevergo odd ng. Kerk en Schooi GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Oud-Loosdirecht ds. van Haeringen te Genderen. Uit de Omstreken (HEEMSTEDE. Ten nadeele van P. de Jong aan den Meerweg iils een Hoeren rijwiel ont vreemd HAARLEMMERMEER. Onder eénie dlruMtendé atmosfeer en anet groote krachtsinspanning van memisohen, is 't éiindieüijk gelukt de boerenwoning van P. v. Duynhcxven BBT23 te Haarlemmermeer, te behou den. Béhaive eenige schade aan de ■woning is de 30.000 kilo hooi d'oor water en broei bedorven. ZANDVOORT. Bij de gisteren gehouden verkiezing zijn caridiclaat gesteld, ter vervulling van 2 plaatsen in den gemeenteraad, wegens het overlijden van de heeren C. K. van der Mye en Wan. van der Werff, de volgende heéren: C. H. Brok- meier, A. C. F. Bückman, M. Koning, A. H. Siegers en Jb. van der Werff. De collecte voor het Burgerlijk Arm bestuur heeft alhier opgebracht de scan van ƒ81.03. Wij wisten nog niet genoeg, maarvereischte vergunning. Het veertienjarig knaapje uit Am sterdam, dat in aanraking kwam met een electrisohe kabel, is niet overle den. Wel zijn hand en arm verkoold! en zullen die moeten geamputeerd wonden, maar hét leven is nog niét geweken en men heeft in tegendeel hoop op herstel. Aangekomen badgasten Dr. F. Reger, Scheinfurt, Dorps plein 3. A. Rotsohedd, Rotterdam, Dorpspl. 3, 5 p. Familie Ditmar. Hamburg, Pen sion Seinpost, 2 p. De heer Wesseling, Naar den', Pen sion Seinpost. J. Helder, Amsterdam, Pension Seinpost De heer Strauss, Frankfort a. M., Pension Seinpost, 2 p. E. A. Pijnappel, Amsterdam, Pen sion Seinpost. Mevr. Willing, Larén, Pension- Sein post J. van Hemert, Amsterdam, Koster straat no. 5, 6 p. Familie Nieman, Amsterdam, Hoo- geweg No. 70, 2 p. Mej. Peraro, .-Amsterdam, Hooge- weg no. 70. Surie, Amsterdam, Pension Geer- truida. G. J. van Nievelt, Bussum, Villa Ja- coba Abramina, 6 p. P. C. Bouwmeester, Haarlem, Haarlemmerweg 2, 8 p. R. Mendes da Costa. Amsterdam, Pension Ruckman. Th. Zur Muhlen, Amsterdam, Pen sion Buckman, 3 p. Mevr. Van Heusden, Amsterdam, Pension Buckman, 4 p. I. H. van Abbe, Amsterdam, Pen sion Buckmanni, 4 p. Jonkvr. Van de Poll, Amsterdam, Pension Buckmann. Natalena, Amsterdam, Spoorstraat no. 45. 2 p. Binnenland op SCHIETOEFENINGEN OP DE HARSSENS. Reede van Texel. 3de district. Volgens mededeel ingen zal 3 en zoo noodig ook op 4 tember 1906 eenscöiietoefening wor den géhoud'en van Biet fort op de Harssens. Er zaü gevuurd worden met kanonnen van zwaar kaliber (30 oM.). waarbij onveilig wordt gemaakt de r.eedie -van Texel tot op 9000 M. van het fort. Op de dögen, waarop gevuurd' wordt, zal van het fort een roadie vlag" waaien van minstens één uur votor den aanvang der schietoefeningen tot aan hét eande daarvan, alsmede ge kleurde vlaggen, aangevende idle rich tingen waarin gebuurd zal worden. Bovendien zullen op die dagen groo te waarschuwingsborden worden ge plaatst aan den ingang van de haven en op de batterij Vischanarkt, vermel dende in welke richting dien diag ge vuurd zal worden, terwijl nabij het torpedo-magazijn en aan den ingang der haven borden zullen worden ge plaatst. waarop is aangegeven de be- •teekenis der gekleurde vlaggen, ais volgt: rood en witte vlag beteékeni( Noord, wit ein zwart vlag N.O.. zwarte vlag Oost. De data der schietoefeningen zullen nader in enkele plaatselijke bladen aangekondigd worden. aontai kinderen er bij stonden, doei gelukkig verjoeg de veldwachter van Zuidhoro hen tijdig, zoodat een on geluk voorkomen werd. EEN WOESTELING. Men meldt uit Eindhoven De rijkspolitie heeft Dinsdagmidj dag gevankelijk naar hier overgej bracht zekeren S., slachter te Nunen. De man had huiden afgeleverd et» dronken thuisgekomen en door zijr zuster verzocht het ontvangen gelq op te bergen, ontstak hij zóó in woe de, dat hij een mes greep en zijn« zustér daarmede wildé steken. Eeis knecht kwam tusschenbeide en liep toen een steek in de borst op. De toestand van den getroffene is ernstig. EEN R1JWIBLDIEF GESNAPT Gisteravond te 11 uur lag aam den Amsterdam sohen straatweg te Utrecht iemand in het gras te slapen. Op zulk ■een laat uur trok dit al spoedig die aandacht van dé politie,^ die den be- wu'sfcen persoon 'onlder haan bescher ming nam en 'h<em daarop omtrent zijn plaats van herkomst eens (ge ducht- aan dén tand voélde. Zonldér veel .ntoeiite kreeg men daarop de waarheid te hoo ren. De aangehioulde- ,ne bleek een 18-jarige bakkersknieciht uiit 's-Gravenihage te zijn, die met eén rijwiel en een bedrag van 9, afl toebehooreh'de aan zijn patroon, naar Utrecht gekomen was. Hét rijwiel en het geld: had hij nog bij zidh. (U. D.) ONTSLAGEN. Met ingang van 1 dezer is H. Th. Klooster-, dié de vorige week zijne vrouw met een revolverschot hééft ge dood, door dén commissaris der Ko ningin ontslagen als gemeenteveld wachter ie Dreischer. „M. LAFFE AARDIGHEID. Uit Koudekerke wordt aan de Ct." gemeld: Zondagavond werd door een ambte naar der stoomtram Walcheren, die bij den bergweg wandelde, een jongen gezien in verdachte houding bij een contra-rail. Hij sprong over ieen sloot on be merkte in de rails verschillende stee nen, goed vastgemaakt met- proppen Hij is 17 jaar oud en heeft bekend, dat voor aardigheid 'gedaan te hébben om eens te zien, welke de .gevolgen •zouden izijra. GEVAT. De ontsnapte verpleegde uit het Rijkskrankziiinigengestioht te Médém- blik is onder die gemeente Oostwoud aangehouden ten naar het gesticht te ruggebracht. DE BRAND TE ENÜMAT1L. Omtrent den hevigen brand, die te Enumaüi gewoed heeft, deelt de „Pr. Gr. Crt." de volgende bijzonderheden mede Om twaalf uur werd de molen van den heer Corn. Dijkstra te Enumatil stop gezet en verlieten de molenaar, de heer J. Vink, en de knechten den molen om thuis te gaan eten. Hoe daarop brand is ontstaan, we&t nie mand, men vermoedt dat d9 as wat warm geloopen of dat er bij 'het stop zetten vonken uit zijn gesprongen, maar tien minuten later sloegen de vlammen uit de kap. Mén wilde nog met emmers water naar boven om te blussehen, maar hitte en rook maakten dit reeds on mogelijk. Met woeste sniediiei-d' greep het tuur om zidh iheen en reeds was de molen een vuurzee, toen het daar bij behoorene woonhuis anet groote 6chuur eveneens vlam vatte. Even la ter sloeg het vuur over op 'het winkel huis met groote schuur, bewoondld'oor den heer Bousema en toebehoorende aan -dén heer Steenhuizen te Zuid- hom. De brandspuiten, van de Leek, Zuidhorn en Enumatil, die toesnel den, konden onmogelijk tot blus- sohing van 'deze huizeaa dienen, vuur was daartoe te 'hevig, aangewak kerd als het werd d'oor den feilen wintL De brandende huizen stonden aan den Noordwestkant van het Hoen- diep. Na eendgen tijd vatten ook nog drie huizen aan den overkant van het water vlam. Op dit oogenblik scheen het den toeschouwers toe, dat het ge- heele dorp vernield zou worden. Maar gelukkig slaagden de spuiten er in het begin van brand op verschillende plaatsen te blussehen, zoodat alleen de molen en de genoemde twee woon huizen en twee schuren totaal neer- brandden. Er.kon niets gered worden en er bleef niets'staan. Uit een groot aantal andere huizen was bijna den gelxeelen inboedel reeds op straat gebracht. Naar we vernemen was de molen verzekerd bij de Onderlinge Brand waarborg Maatschappij, voor pel- en korenmolens in de provincie Gronin- voor f 6000. het huis én de schuur die daarbij behoorden bij de maat schappij Ho'liandda, te Scheveningen, voor 3000, do inboedel van huis en schuur voor ƒ1000. In (liet bijzonder" werd laatstgenoemd bedrag algemeen veel te laag geacht, vooral omdat in de schuur veel hooi was. Huis en .inboedel van den heer Bou sema waren verzekerd bij „De Neder landen v.an 1845" rcspectitevelij'k voor ƒ4000 en <ruim ƒ1000. Persoonlijke ongelukken zijn bij de- een brand' niet voorgekomen'. Een muur dreigde te vallen, terwijl een HET OUDE EN HET NIEUWE. Men schrijft aan 't Hbld. Van bet oude landgoed „Overheek' te Velp (G.) is in de laatste jaren hél grootste gedeelte reeds in een villa park herschapen. Toch is tot heden het huis met koetshuis, park, boom gaard en vijvers, in den oorsprorike- lijken toestand gebleven. Het gebouv uii het midden der achttiende eeuw, met zijn klokketorentje, is in het dor] als het „Kasteel" Overbeek bekent en bevat nog zalen, die fraai betim merd zijn en met goudleeren of da mastzijden behangsels prijken. Ooi trekt ei' een fraai gebeeldhouwde trapleuning zeer de aandacht. Hoopte men algemeen, dat he ..Kasteel" en zijn directe omgeving het ruime voorplein en het zware op gaande geboomte, alles aan de Hoofd straat gelegen, in den o or spr onkel ij ken toestand, bijv. voor een of an dere groote inrichting, behouden zoe blijven, thans is bekend gewoïden, dat alles aan een Amsterdamsche bouwmaatschappij verkocht is en dal zeer waarschijnlijk de gehouwen ge; sloopt., de reuzenboomen gerooid ei de vijvers gedempt zullen worden, om daarna de terreinen voor villabouy te bestemmen. VEE-DIEFSTAL Op 31 Juli j.l. wend te 's-Gravénha ge uit eene weide ontvreemd een jon ge koe, ten nadeel© van zekeren K. al daar. Bjj onderzoek kwam de Vlaar dtiiigsche politie tot de wetenschap dat. een dier met -de beschrijving over eenkomen.de, door slagers alhier o] de markt te Rotterdam was gekocht dat liet beest reeds was geslacht ei huid en horens waren verkocht aai een zouter te Oud-Bederland, waar heen deze voorwerpen reeds warei opgezonden. Mét- den eigenaar toog nu de Vlaaraingsehe politie denvaarts en werkelijk bleken deze voorwerpen; afkomstig te zijn van de ontvreemde koe. De politie zette nn het onderzoel naar den dader voort en mocht er in slagc-n op de markt te Rotterdam aai te houden een persoon, die de geste len koe aldaar verkocht had en dooi koo-pers en drijvers als zoodanig be slist herkend werd. De dader, een Hagenaar, die het feit ook erkende, is ter beschikking ga steld van de Haagsche politie. HUISELIJK. Aan 'i sLatilon van 't spoor. Zondag-' namiddag, mooi weer, waran in 't; zonnetje rond het station, waar niets' te krijgen is ter verfrissching. Wél in dé nabijheid, waar huisaan huds' ge-j legenhiéidi is. Beikeniden maken dJaaTj druk gebruik van. Vreemden weten diatt zoo niet. Ontwijken d'e warmte door naar binnen te gaan, waar 't! lekker koeil is. Vinden niets open dam dé 3de (klasse wachtkamer. Probeerem in dé- andere wachtkamer te komen.] De deuren willen; niet. (Zoeken iemand; om inlichting te vragen. Aan 't lokot staat iemand kaartjes te geven. Mijnheer, 'is or geen .gelegenheid in do wachtkamer l e en 2e klass-e te gaan; '.t is -zoo warm buit-en, 't duurt nog zoo lang eer dé trein komt." Neon, mijnheer die moert, gesloten blijven voor 't -behangen. Ze zijn er nog niet mee ltlaar. O, die huiselijkheid van d® particu liere lijntjes, waar hét om d:e dividen den in hoofdizaak te doen is! Aldus schrijft men ons uit het land van Hulst. (Middelb. Ct.) ZONDERLINGEN. Zondagnacht hebben onbekend ge bleven personen in het Park, te Rot terdam, vijf banken totaal vernield /ad de ruiten van de in het Park staan de* lantaarns stuk geworpen. KWAKZALVERIJ. Men schrijft nader uit Winschoten, dn verband nnet het tmiddél voor te ringlijders a 2.50 per flacon van dr. 'Ingenee, aldaar: Den burgemeester werd' om- inlich tingen gevraagd en tengevolge daar van werd' een onderzoek ingesteld. Dit leid'de tot de ontdekking, dat onze ■dokter een kastelein was. Ook werden va-n .uit Utrecht over bedoelde dokter kiiU'Lichtingen gevraagd, door iemand die een 25-jarige dochter aan tering lijdende had. Naai' vernomen wordt is tegen de zen weldoener dér mensohheid proces verbaal opgemaakt. DE TOL TE WATERGRAAFSMEER. De keirtdng, die men over de brug had gespannen, is verdwenen. Op kast van den wnd. burgemeester dezer gemeente moest hij worden weggenomen. De opzichter van het hoogheemraadschap schijnt de last geving tot -het spannen van de ket ting te hebben gegeven. UITZICHTTOREN OP DEN KWAKKENBERG. Naast het vele 'dat 'dén bezoekers der omstreken van Nijmegen kan wor den aangeboden, beüiioort thans ook die uitzichttoren op iden Kwakkenberg, die voor hét publiek toegankelijk is De heer J. van Hou weningendoor aankoop destijds eigenaar géwordén

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2