Advertentiën Gevraagd een Dagmeisje, Qienstbode Dienstbode Net Burgermeisje Strijkster Assurantiekantoor, T. C. NIEPHAÜS, Nassanlaan toet beste sportmi-mmer van den dag. De eerste heat werd in prachttgen etijl gewonnen doer Intendant, van E. J. Alikema'de. Tweede werd Varxo van Sta] Holland, dan volgden Sou- verein Chimes, Ward en H-art-y P. In de tweede heat was Intendant er een oogenblik uit, wat hem de 'heat kostte, want nu wist Souverei-gn Chimes hem op 't laatste moment I voorbij te loopen. Deze heat was de snelste van de drie. Souvereign Chi mes legde de 1650 M. in 2.38 4/5 af. Intendant in 2.39. De derde heat was weer voor In tendant, die nu o.p zijn beurt de J mooie kans van Souvereign Chimes op den prijs ontnam. De berijder van Harry P., W. P. H, I Alkemade, werd wegens coupeeren beboet met f 50. De Moezelprijs was het huppel- nummer. Nu eens was het eene dan bet andere paard1 er uit, alleen de Agnita liep vrij geregeld. Kruger, die schijnbaar de meeste kans op den prijs had door zijn geregelden for- schen loop, spurtte in het laatste eind weg en Het zich door Agnita en Linsca II, die zeer onzuiver draafde en aanhoudend1 sprong, voorbijl-oo- pen. De uitslag was 1. Agnita, Stal Avanti, 2045 M. in 3.44 2/5, 2. Linsca II. I. Witteveen, 2210 M. in 3.44 3/5; 3. Kruger, K. G. v. d. Veen, 2045 M. in 3.45. De Maderaprijs was een strijd tus- schen Led a van A. Catz, Linsca II van Witteveen en U.ra,nie van Stal Vitesse. De Leda liep, tegen haar gewoon te, zeer vast. Ze 'had echter geen snelheid genoeg, -en was reeds na de eerste ronde door Linsca gepasseerd en eenige oogenblikken later door I Ura-nie. Beiden draafden zeer onzui- ver, om de beurt waren ze er uit. Met I zeer gering verschil wist Steinnagel de bruine merrie van Witteveen te i kloppen. De jury scheen echter te overwegen een of beide paarden te disqualificeeren. Want eerst een kwartier na den rit werd de defini tieve uitslag bekend gemaaktno. 1 bleef Uranie, 2660 M. in 4.261/5, 2- Linsca II, 2620 M. in 4.26 3/5, 3. Led-a, 2520 M. in 4.48 4/5. De Champagneprijs, het groote nummer, bracht een teleurstelling voor hen, die op Harry P. hadden ge wed, want hoewel de hengst het eerst aankwam, werd hij door 'de juryge- disqualificeetrd wegns onzuiver dra ven, een beslissing, die onder de wed ders tot heel wat gemopper aanlei ding gaf, te meer daar het voorgaan de nummer noch Linsca noch Uranie waren -ge-disqu-ali-ficeerd. De uitslag was nu 1. Va-uban van A. Wassenaar 3350 M. in 5.281/5, 2. Dops, Stal Avanti 3350 in 5.30 3/5, 3. Maggie E, Stal Ha- rendermolen, 2340 M. in 5.322/5. Niet geplaatst Bertha Emil. Nettie Buren en Harry P. (Hbld.) Uit de Arbeiderswereld ALGtBM'EENE NEDERLANDSCHE METAALBEWERKERS-B ON D. Men meldt ui>!t Uire'clhJfc: Zondag h'i-elMf boivengienoeande Bond, otnld'er leiding van dien Ihteer F. W. van Wiezei van Amis)teu.1dla(m, ©en buitenge wone vergadering in 't koffiehuis Voorwaarts ailBiliier, waarop alle af dee- Hagen van den Bond: vea-teigenwo-or- digd waren'. Tot redacteur van het bondsorgaan werd met algemeen© stemmen be noemd de iheer A. Jainiaen van Dor- örecM, terwijl verschillende personen zullen worden uitgenoodigd hunne I medewerking aan het blad te verlee- j next. Tot gesalar'ëerd lid vaai Ihet hoofd- J bestuur werd bcnoieimd de heer W. F. Dekkers, van Amsterdam. Op voorstel van 'het hoofdbestuur wend de volgende motie met bijna, ad- j genveene stemmen aangenomen: „Het IhiOofdlbesfjuur van den Algie- meenen Niedierlanidfechen Métaaltoewer- kersibond'; j ovea-vvegende, dat door 'het laatst I gehouden reteremduim die leden zich I hebben uitgesproken voor een vaste en (doelbewuste taotliieflc, belichaamd in I de gecentraliseerde viaikfoeweging; eenstemmig van oordeel, dat vooral I in zake werkstakingen en den steun j daaraan, ieder geschil moet worden vermeiden; besluit, 'dat alleen die werkstakin- I gen moreel of financiië'é'l zullen wor- I den gesteund, welke op goede motiie- I ven zijn begonnen, na overleg en snot I goOdlvinden van het 'hoofdtoestuur of i nen der betroklken afdleeldugsto es-turen 1 in si^oedeisclh'enide gevaJllen; tenzij het bestuur, afdleelimgs- of 'hoofdbestuur van oomdieel is, dat leien plibtselimg op gekomen werkstaking onvermijdelijk was (mits het georganiseer den zijn »<n den bond)." Besloten werd ten slotte dat het vakblad van 1 October af als week blad zal verschijnen. DE TIMMERLIEDENSTAKING TE LEIDEN. De werkstaking- is door de bedrei ging van de patroons dat ieder, die op 13 Augustus het werk niet hervat te, zou zijn uitgesloten, van karakter veranderd. Op het oogenblik heb ben we eigenlijk geen staking meer, maai" een uitsluiting. Maandagmor gen is echter geen enkele gezel aan het werk getogen. Naar men mededeelt, zou de pa- troonsvereeniging des avonds een spoedeischende vergadering houden. Letteren en Kunst BEHOUD VAN KUNSTSCHATTEN. Mien meldt uit Amsterdam: Uitt (het verslag over 1905 dei- ver- eenügiug Remtoramidt, tot beho-ud in Nederland' van kunstschatten, blijkt, dat ontvangen is een gift van f 50 van mevrouw .Nico] a van, Notten en een legaat van 5000 van wijden den heer D. Laan te Wormerveer. De winst- en verliesrekening 'wijst in ontvangst aan een be'dnag van f 10.342, waar-j o rider 3030 aan jaarciontriibutie. De letoetizijd'e wast aan ©en gift. van 100 ivoor de restauratie van de kerk te Oudtshoorn, onkosten f 399 en kapi taal avance f 9843. De vereeuiginig beschikt blijkens de balnas over een kapitaal vain f 114.483 en een speciaal fonds van 136,028. Aan voorschotten aan diverse musea tot aankoop van kunstwerken is in 1905 een bedrag van 2483.94 verleend Aan die heeiren mr. W. H. E. baron van dier iBorcih te Giinneken en J. C. J. iDrucke'r wordt in Ihat verslag in (het bijzonder idarik betuigd voor den ijver waarmede zij zijn weaifczaem ge weest otm ihiet ledental uit te hielden. Leger en Vloot OVERLEDEN. Op 23-jarigen leeftijd is Zondag te Amersfoort oven-leden de reserve- twee,de-luitenant C. D. Kleijn van hot 5e regiment infanterie. Dinsdag avond door onweer overvallen, reed hij te snel per rijwiel van het huis zijner ouders te Driebergen naar het garnizoen terug, voelde zich bij aan komst te Amersfoort zeer onwel, doch deed Woensdag toch dienst. Woens dagavond constateerde de dokter pleuris. Koloniën ONDERWIJS' IN MENADO. Belangrijke wijzigingen zullen naar ,,He.t Vad." verneemt plaats hebben in het inlanidsch onderwijs in de residentie Menado. Het moet in de bedoeling liggen van de regeering om hét gouvernements-onderwijs in de Minaiiassa over te laten aan de protestantsche en katholieke missiën in dat gewest, met grootere subsidiën en betere onderwijswaarborgen dan tot nu toe bestonden. Hierdoor zou een bezuiniging- worden verkregen van f 150.000, terwijl deze maatregel mede ten gevolge zou hebben, dat de gó uvernements-onder wijzers uit de Minahassa naar andere gewesten zouden worden overgeplaatst. Gemengd Nieuws HET ONGELUK TE UKKEL. De Ukkelsc'he politie vreesde met reden voor 'n verb azend en m-en- schentoeloop op Zondag naar d'e plaats van het ongeval dén ingestcxr- ten put. Daarom was der Brusselsche politie om hulp verzocht. Reeds des morgens om zes uur waren te dien einde 23 agenten en 2 inspecteurs uit de hoofdstad aanwezig. Het reddingswerk ging voort met een wanhopige langzaamheid. De soldaten moesten sinds' Zaterdagmid dag zich door een zandsteeülaag heem werken, die de hardste werktui gen in korten tijd stomp deed wor den. Een electrische boor zou wonde ren hebben kunnen doen, maar de industrieelen tot wié men zich des nachts om een dusdanig toestel wend de, waren waarschijnlijk hoos, in hun slaap te zijn gestoord, althans, ze g-.aVen een weigerend .antwoord. Zondagmorgen heeft de Brussel sche tramweg-maatschappij gelukkig in die behoefte voorzien. Het toestel is verbonden aan den electrischien ka bel langs den Waterloo-sbeenweg en geeft 500 Volts. Later is een nog sterker boor verschaft. De meening vindt meer en meer geloof, dat de begravenen levend en ongedeerd zijn. De werklieden toch bevonden zich op een planken vloer .in den put. Een meter lager was nog zulk een vloer aangebracht. Langs bedde plankieren loopt een ladder omlaag, die 't mo gelijk maakt, af te dalen naar een derde plankier, 20 meter lager aan gebracht. Onder dit laatste plat be vindt zich nog een ruimte van 5 me ter, hoog, waarin ongeveer een nieter water staat. Hebben de werklieden zich nu bij het begin van de grondverschuiving weten te redden langs de ladder en velen gelooven dit, wijl de kans ■op 't ongeluk schijnt voorzien te Zijn geweest dan heeft allicht het twee de plankier d:é omlaagstortende spe cie kunnen houden en bevinden de on gelukkigen zich in eene vrije ruim te, die 140 kub. meter liicht bevat. Een enorme menschenmassa is aan wezig op het terrein. Dokters, lief dezusters en priesters zijn aanwezig om zoo noodig dadelijk hun hulp te kunnen verleenen. Het werlc is gevorderd tot een diep te van 12.50 meter. HET REDDINGSWERK. Uit Brussel wordt aan 't Hbld. ge seind dato 13 Aug. „De reddingsarbeid, sedert Vrij dag ondernomen, om de drie werk lieden terug te vinden die door het mijnongeluk te Uccle zfjn begraven, wordt ijverig voortgezet. Hedenmor gen wilde men den arbeid' opgeven wegens de grooter wordende moei lijkheden, toen de majoor der genie Cabra zich aanbood, om in de gegra ven mijngang af te dalen. Hij wilde op de muren kloppen om te zien of hij geen antwoord zou krijgen. Majoor Cabra daalde dus in de gang afiedereen werd verwijderd en onder ademlooze stilte klopte de majoor herhaaldelijk, met gelijke -tusschen-poozen, het oor tegen den mijnw.and gedrukt. Hij 'hoorde dat zijn kloppen beantwoord werd. Een sterke ontroering maakte zich van allen meester, en de reddingsar beid werd met hernieuwden ijver voortgezet. De bloedverwanten van de begra ven mijnwerkers wachten met span ning het slagen van dien arbeid af." LOCOMOTIEF-WEERBERICHTER. Sedert eenige weken werkt iri Duitschland een in het bijzonder voor de plattelandsbewoners inge stelde dienst van weerberichten. Het. komt echter voor. dat de dorpelingen geen tijd hebben om het ambtelijk te legram, dat aan hét postkantoor wordt aangeplakt, te gaan lezen. Om aan dit euvel te gemoet te ko men, heeft de spoorweg-maatschappij van de Lahn een zeer oorspronkelijk denkbeeld ten uitvoer gebracht. De locomotieven, die de vallei doorloo- pen, voeren eenvoudige en gemakke lijk te herkennen seinen. Zoo wondt droog weder aangekondigd dooreen vierkante witte schijf, lichte depres sies door een op de punt geplaatsten witten 'driehoek, onweer door een witten driehoek op een der zijden rustende, regen door een witten drie hoek met een waterpasse zwarte lijn. Zoo kunnen de in het veld werken de dorpsbewoners de weervoorspel lingen lezen en er naar handelen. HET DROEVIG ONGELUK IN BELGIë. Aangaande het ongeluk te Uccle hij Brussel wordt nog het volgende gemeld: De instorting werd' vermoedelijk veroorzaakt door het dreunen van een kalkmoileri, die .nabij den put stond, en die, 4000 kilo zwaar zijnde, met de aandmassa werd medege- sleept. Een werkman, die de windas van den molen bestuurde, had juist tijd genoeg om weg te springen en de vlucht te nemen. De werklieden in den put, zich voe lende vallen riepen hun makkers, die boven den grond werkten, toe, te vluchten en op 'hétzelfde oogenblik verdwenen zij onder de aardmassa.en de zware machine. Zoodra het alarm, wa.s gegeven, snel de een poliitie-officier toe met eenige agenten. Bra,n'diweieriieden en soldaten waren inmiddels ook ter plaatse gekomen en hun eerste werk was, de muren van een nieuw opgericht bijgebouw te schoren, opdat ook die niet zouden instorten. Te 9 uur kwam een detachement guides, daar de genie-soldaten naar het kamp zijn. Vervolgens kwam generaal baron De Heusch en later ook de gouverneur der provincie. Het werk werd' hoe langer hoe moei lijker, daar elke verplaatsing van een stuk hout, elke weggenomen schep aarde nieuwe verzakkingen kon ver oorzaken. Generaal De Heusch, die 's avonds naar Antwerpen om genie-soldaten, die eerst te 7 uur des avonds aan kwamen en die werken overnamen van de guides, 1'iniésoMatcn en carabi neers, die tot imu toe elkander voort durend hadden afgelost. Kapitein Cabra. deed' zich met een touw om den gordel neerlaten en poogde door kloppen en roepen de plaats te ontdekken waar de werk lieden lagen. Maar niets werd ge hoord, dat eentige hoop kon geven. Later op den avond kwam het ïed- 'dirigsmiaberiaal van het gemekorps uit Antwerpen aan en het werk werd voortgezet bij électrisch licht. Het begon toen te regenen, wat de werkzaamheden nog moeilijker maakte. Te 5 uur Zaterdagmorgen waren de bedolverien nog niet gevonden, en vreesde men ten slotte niets meer te vinden dan. lijken. Geieraal De Heuso'h, die 's avonds te half twaalf uur de plaats verlaten had', keerde dés morgens te 5 uren terug. Daar de (manschappen der genie uitgeput w-aren, heeft men naar Antwerpen getelegrafeerd om nieuwe hulp. Te 7 uur warèri de redders, die een nevenput hadden gemaakt, gekomen op een diepte van ongeveer 10 me ter. Zij begonnen toen een horizontale gaanderij te graven van uit den neven- put naar de plaats, waar men dacht uit te komen aan de plaats, waar de pletmolen ligt, en waar anen denkt tusschen, twee stellingen dé drie man nen te zullen vinden. Om circa 2 uur dacht men dit doel bereikt te hebben en men rekende in den namiddag tot aan de Slachtoffers te kunnen doordringen Het werk w ordt met dé grootste- om zichtigheid v oortgezet. KOM-KOMMER-RUBRI EK Melt Birnk, een dood eerlijk Afri kaner, die veel „versjes" heeft ge maakt, waarvan de letterkundige waarde, aan gerechten twijfel onder hevig is, doch wiens arbeid veel „oude stories" aan de vergetelheid heeft ont rukt ,en dusdoende zijn doel niet mist rijmde o. a. eens 't volgende HOE DIE ENGELSE TAAL IN DE WERELD GEKOMEN IS. Toen die Duivel, altijd bezig, Eens een uurtje ledig had, En hij, rustend van zijn streken, Peinzend in zijn Helstoel zat. Kwam die plan in zijn gedachte Om een nieuwe taal te brouw Die voorzeker- bij de mensen Strijd en twist verwekken zou. Waart jul weet moes, twist en ruzie Geef die Duivel steeds pleizier, Daarom riep hij tot zijn knechten „Breng een groote kookpot hier „En begin are vuur te stoken „Net zoo vinnig als jul kan, „Want ik gaat .een kostje koken „Voor mijn vrind, dén Engelsman Daarop nam hij d1 oude talen Een voor eene uit zijn kas, Vroeg met, wie er nog van deugde Of al reeds versleten was. Wierp dit in die pot t e zamen En begon toen goed te roer, Net zoo lang, tot dat dit borrel En wou o'er kook op die vloer. Toen begon hij mét een schuimspaan Al die vuil en al die schuim Wat naar boven toe gekook was Met een glimlach, weg te ruim. Uit die brouwsel, het die Duivel Toen gemaakt clie schoone taal Waar, zooails jul weet mijn vrien-de, Nou die Engelsman mee praal. Daarom als jul met .die woorde Die, schoon zul verschillend spel Tog in d' uitspraak éénders kLïtnken Soms een 'Engelsman gaat kwel. Zal hij, uit gebrek aan antwoord Kwaad gaan word', en jou vertel Wijl hij als een kreeft zoo rooi word D—m you.-go to H („Tefl.") EEN INTERVIEW JLN DE WOLKEN. Staat éénerzijds onze tijd in het teeken van de sport, anderzijds staat zij in het teeken van het interview. Een Amerikaanscli journalist heeft den laatsten schakel tusschen beide gelegd door den hon C. S. Rolls, op een ballontochl door de wolken te in terviewen. Hij zocht den hon. gent leman en vond hem op het oogenblik, dat het „Allies loszou weerklinken. Mr. Rolls ginig met eenige vrienden in de schemering een uitstapje ma ken in zijn ballon Venus. De journa list werd uitgenoodigd in te stappen en een oogenblik latei- begon de hal- Ion te stijgen'. „Een windstoot -- aldus vangt de journalist het verhaal van zijn -weder varen in de lucht aan „deed den ballon den gasketel op angstige wijze naderen. Mr. Rolls zette een bedrukt gezicht en dat is ook eigenlijk liet eenige, dat je in een ballon onder die- omstandigheden kan doen. Ook wij wisten niets beters en zetten ook een benauwd gezicht. Maar gelukkig was 't slechts eene korte windstoot en naderden wij een oogenblik later met groote snelheid de „Heimat" dei- meteoren, vallende sterren en niet-gevallen engelen. „Londen is uit een ballon niet liet iTïfinstj interessant. Menschen sche nen vliegen, en paaiden vatten zon der staart. Hyde Park, een cricket- vdld en de Serpentine een drinkbak. Zoo gingen we excelsior tot een hoog te van 4000 voet. De noord-westen wind dreef ons vervolgens over de „country.". Ma-. Rolls raakte enthousiast. „Wilt -u- wel gelooven, dat elke tocht imij rog meer genoegen ver schaft dan de vorige. De laatste maanden heb ik om. zoo te zeggen, meea- in de wolken geleefd dan op het land. U vraagt mij mijne meerling over de International Ballooning Cup. Welnu, volgens mij is haar beteeken is veel grooter dan die van de gelijkna mige automobiel-cup". „Terwijl wij zoo praatten, begon d'e ballon gaandeweg te daten. Wij kozen een geschikt punt uit, een groot gras veld en brachten alles in gereedheid voor de landing. De klep werd ge opend, het anker uitgeworpen en een oogenblik later- bonsden wij voor do eerste iriaaj tegen den grond, wat zich nog een half dozijn malen herhaal de voor de groote massa stil lag. In een uur was de ballon 'ingepakt. Het was een smadelijk proces. Als goden daalden wij voor de oogen der toe snellende dorpelingen uit de wolken, maar in een klein uur Was onze zon newagen opgevouwen als een bed de laken. Ongetwijfeld1", zeide mr. Rolls, toen ik te Marylebone afscheid nam, „zijt gij de eerste geweest, die een interview in een ballon hebt gehad. Ik geloof niet, dat iemand te voren zich voor zijn krant zoo hoog boven de aarde Ln de vrije lucht heeft ver heven." PORT-ARTIIUR. De vroeger te Port-Arthur, thans te Kharbin verschijnende „No-vi Krai" brengt eenige bijzo ndea-heden over deai tegenwoordigen toestand van Povt- Artbur. Men kan, zoo schrijft .een Russisch koopman aan dit blad, tegeaiwoordig slechts over Tokio naar Port-Arthur komen. leden-, die daar heen wil gaan, moet het verzoek hiertoe indienen bij den gezant van zijn land te Tokio, welk verzoek dan door die Jppansche ministers van buiten] amdische staken en oorlog wondt overwogen. Met cte beantwoording gaan gewoonlijk een paar weken heen. De nieuwe -stad is gebleven in den toestand als voor den oorlog. Het ge bouw van de Russisc-h-Chineesche bank is onveranderd, alleen heeft thans een Japansche bank er intrek genomen. De Japanners legden thans een waterleiding aan, ook spreekt men vaar- trams en electrisch licht. Niettemin is de nieuwe stad als uit gestorven. De Europeanen verhuren hunne huizen op lange termijnen, daar er geen waag naar woningen, is. Een geheel ander beeld biedt de oude stad. Er heerscht een opgewekt leven. De handel is geheel in handen der Japanners. Zelfs dé Jap ansche koelies concurreeren met goed gevolg met de Ghiinieezen. De verwoeste hui zen zijn herbouwd, overal vindt men winkels, die -afwisselen met theehui zen, waar men -door Geisha's wordt bediend. Tegenwoordig gaat het met den handel nog wat flauw, maar men ver wacht een grooteren bloei na de aan komst van twee Japansche leger-af- deelingen uit het noorden. Op elk gebied wedijveren de Japan ners an et de Chineezen, d-ie hierover lang niet gesticht zijn en terug begin nen te verlangen n-aar de Russen, onder wier heerschappij men het zoo goed had. Vooral zijn de Chineezen verontwaardigd; o-nidaf de Japanners op alle koopwaren in- en uitvoerrech ten leggen. Deze anaatiregel treft oolc de .Russen, die n-u gedwongen zijn hun waren voor een appel ear ee-n ei t-e verkoo- pen. Nog altijd is een Japansche- commis sie aan liet werk, die een onderzoek moet instellen naar de edgendpmsrech- ten der handelaars, die zich vroeger te Port-Arthur vestigden. Belangrijk is zéker het feit, dat d-e Japansche re- ge er ing herhaaldelijk wijziging brengt in de samenstelling dézer commissie, opdatde leden niet te rijk zullen worden. Ondanks hét bestaan van deze com missie klagen de kooplieden e-r over, dat hun bezittingen te loor zijn ge gaan. Alle waren, die niet bijzonder bewaakt -werden, zijn gestolen. De Ja panners hébben in hun pakhuizen groote hoeveelheden koopwaren opge stapeld. Wie zijn bezittingen niet te rugvindt moet een lijst van liet ver miste opmaken. Dan krijgt hij toe gang tot dé Japansche magazijnen. Tegenwoordig wordt Port-Arthur dooa- tal van hooggeplaatste Japan sche ambten-aren en militairen be zocht. De grootste belangstelling wekt eene bezichtiging van cte zoogenaam de „203 meter héu/veü". Men verbaast zich er over, dat de Russen zich zoo lang op dezen heuvel hebben kunnen staande houden. De versterkingen van de landzijde zijn tot dusver nog in denzelfden staat als tijdens deh oorlog. Zij zijn op verzoek te bezichti gen. In de kustforten kan echter nie mand toegang krijgen. Over het algemeen schijnen de Ja panners het is een Rus die hier, spreekt Port-Arthur als een g-rooto last te beschouwen. In elk gevallstaan zij met de Chineesche bevolking op geen goeden voet, omdat zij zich van den handel hébben meester gemaakt en het volk slecht behandelen. IN DEN ZOMER BEVROREN Het klinkt ongelooflijk. Bij deze hitte is een man bevroren. Het ge beurde niet in -Amerika, maar in Europa, in Frankrijk te Lyon. De 'koetsier -van ee-n ijsfaJbrikant had (het te vvaran. Hij ging dus in een ijswa- gen liggen. Het plotselinge tempera- tuursVersdMl deed hem zijn 'bew ast zijn verhezen. -Eén ipoos later vond men hein met 'bevroren 'beenen. De geneesheerem vgn het zi-eke-'ntouiis had den weinig hoop hem nog te kunnen redden. SCHATTEN OPGEZOCHT. De volgende week gaat er, zoo meldt een Eugelsch blad, een expedi tie uit Engeland onder zeil om een eiland in dé buurt van Zuid-Afrika op te sporen, waar de diamanten voor het oprapen liggen. Een aantal lords en tenminste één rechter hebben gedd in. de onderneming gestoken Een in genieur heeft de diamanten gezien, die een matroos van dat geheimzinni ge eiland heeft meegebracht. Dan wordt er zoo verluidt in Engeland geld gezocht voor het op sporen van een fabelac-litigen schat men zegt van twaalf miUioen gulden die zeescli'Uimer.s in het begin de-r 19de eeuw op een -eiland in de Stille Zuidzee opgetast hebben. Telegrammen DE REIS VAN MINISTER ROOT. MONTEVIDEO, 13 Aug. (Reuter.) De Amerikaansche minister Root vertrok heden, aan boord van eene Argentijnsche kanonneerboot, n-aar Buenos-Ayi'es. Daar zal hij -vijf da gen blijven en vervolgens naar Chili vertrekken. DE BISSCHOPPEN EN DE SCHEIDINGSWET. ROME, 13 Aug. (Reuter.) In het antwoord der Fransche bisschoppen op het schrijven van den Paus, spre ken deze, volgens de „Observator© Roman-o". hun vei'ontwaardiging uit over de misdadige verwatenheid van de wereldlijke macht, die toen zij het contract m-e-t de Kerk aangegaan wilde verscheuren, zich niet in ver binding stelde met bet hoofd der Kerk. Het antwoord geeselt d-e inbezitne ming en schending van de kerkelijke goederen, en bevestigt de trouw dier Fransche katholieken aan het ge loof, benevens hun besliste 'voorne men den Paus te blijven gehoorza men. Op den dag dat de Fransche democratie den toestand duidelijk zal inzien zal zij zich geheel en al opheffen in het geloof aan den Chris tus en in d-e liefde tot den Paus. De bisschoppen verzoeken den Paus alle voorrechten te willen handhaven die Frankrijk bezit voor dé bescher ming der katholieke belangen in het Oosten. Burgerlijke Stand BEVALLEN Aug. 11. J. M. W. Smit—Dicks, d. J. v. d. Pol—Peek, d. 12. M. P. KloosterPrins, d. J. M. Hoogka mer—Duits, d. 13. G. H. Mulder— Fieland. d. OVERLEDEN. Aug. 13. J. W. Vos, 90 j., Duven- vooi-destraatM. J. G. Revers, 1 m., d., LeidschevaartC. Kapiteijn-Kaas- be.Tgen. 77 j., Hazepaterslaan 14. M. J Henn-eke, 8 m., z., Gasthuislaan. Stoomvaartberichten Het st. Sol-o, van Rotterdam naar Java, vertrok 13 Aug. van Suez. Het st. O.ph'ir, van Java naar Rot terdam, vertrok 13 Aug. -van Pocrt- Said. Het st. Soestdijk, van Rotterdam naar Newport News, passeerde 12 Aug., des voorm. 7 uur 45 min., Scilly. Het st. Rijndam, van Rotterdam n. New-York, passeerde 12 Aug., des voorm. 11 uur 30 min., Lizard. Het st. Kediri, van Java naar Rot terdam, vertrok 13 Aug. van Port- Said. Het st. Koning Willem II, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 12 Aug. te Southampton. Het st. Madura, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 12 Aug. Dunge- ness en 13 Aug. Ouessant Het st. Prins Maurits arriveerde 11 Aug. van West-Indië te New-York. Het st. Prins Willem II, van Am sterdam naar Paramaribo, passeerde 12 Aug., des nam. 4 uur Ouessant. Het st. Sloterdijk, van Newport News naar Amsterdam en Rotterdam passeerde 13 Aug n. m. 3 uur 50 min. Reachy Head. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 's-Gravenhage, 10 Augustus. W. P. van der Schoot, koopman in groen ten en brandstoffen, aldaar. Rechter commissaris mr. H. A. van Reescu rator mr. E. L. van Embden. M. van de Poel, huisschilder, aldaar. Rechter-commissaris mr. E. R. E. Bran-tscurator E. Belinfante. Leeuwaa-den, 9 Augustus. F. Ho- .gerhute, caféhouder te Bolswaird. Rechtercommissaris mr. D. Z. van Duylcurator G. Keikes, te Bols- ward. Utrecht, 8 Augustus. H. J. K. Hin- Jopen, aldaar' Rechter-commissaris jhr. mr. Bosch van Oud-Amelisweerd curator mr. A. van Soest. Arnhem, 9 Augustus. J. J. van Hoorn, gescheiden echtgenoote van J. W. Marneef, koopvrouw, te Nijme gen. Rechter-commissaris jhr. mr. Van der Does de Willeboiscurator mr. W. A. van Bijlert. Dordrecht, 10 Augustus. S. van der Hoek, bouwman te Westmaas. Rech ter-commissaris mr. H. J. M. Tijs- sens-curator mr. J. Salomonson. (St,-Ct.) Marktnieuws Haarlem, 13 Augustus. Groenmarkt. Aardappelen. Aangevoerd 390 HL., verkocht 300 H.L., f2—f 3 per H.L Appelen. Aangevoerd 67 H.L, ver kocht 50 H.L.fB—15 per H.L. Peren. Aangevoerd 71 H.L., ver kocht 40 H.L.6-/12 per H.L. Bloemkool. Aangevoerd en ver kocht 1000 stuks, fS—f12. Snijboonen. Aangevoerd en v{p» kocht 180 mnd., /I—/3 per mnd. Heereboonen. Aangevoerd en ver kocht 300 mnd., 0.70—ƒ1.30 per mnd. Wortelen. Aangevoerd en verkocht 700 bos, f 45. Botermarkt. Aangevoerd en verkoclht op 13 Augustus 1906: Boter 45 Kg. a f 1.40 a f 1.30 per K.G. Biggen: aangevoerd 23, verkocht 16 stuks a 13 a 10 per stuk. jasmaaiijeiaaiaaaaaitimiiaa&iaiiiii 27 Au*. 190». 50-jwige Bohtrereeniging van Petrus Johannus de Laat en Anna Johanna Hendrlna Harte. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Receptie: 19 Augustus niet beneden de 17 jaar. Zich persoonlijk aan te bieden te Overveen, Villa „Aardenburg", vlak nabij het station Overveen. Goede getuigen vereischte. Jonge Ihunc P. G- een weinig op de hoogte met de moderne talen zag zich gaarne geplaatst in een netten boekhandel. Br. no. 9611 bur. v. d. blad. Voor direct een flinke "Werkvrouw GEVRAAGD. Geen winkelwerk. Adres Oude Groenmarkt 24. Terstond GEVRAAGD flinke voor dag en nacht, niet onder 18 jaar, van goede getuigen voorzien. Loon f 100.— met vrije wasch. Ruychaver- straat 17. Zich aan te melden dea avonds na half acht. Mej. de Wed. P. HÜIJG, Heem stede, verlangt met 1 Sept. of later een nette R. K. DIENSTBODE, van goede getuigen voorzien en een burgerpot kunnende kokeD. Terstond gevraagd eene flinke v. g. g. of andere aanbevelingen voorzien. AdresBureau van dit blad. g9vraagd tot assistentie in de huis houding, P. G. in een gezin met 8 kinderen. Br. no. 9622, bureau van dit blad. Voor dadelijk gevraagd een be kwame Lange Molenstraat No. 1, J. PANDER, Ameublementen vraagt bekwame Algemeen BRAND- CD <1 SPIEGELGLAS- TRAN8PORT-. (ZEE- RIVIER. en LAND-) N CASCO- CD ONGELUKKEN- SJV LEVENS- WATERLEIDINGS- jmaSQ 8CHADE- a INBRAAK- CTQ POST- O WASCH- es BOEG- CD es ts NERING- KRIJGSDIENST- B AG AGE- RIJWIEL- HAGEL- es PEN8IOEN- IS Solide en flinke AGENTEN gevraagd. De Stoomdrukkerij „LOUREHS €0811®'' lerert alle soorten Brnkwerb.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3