HIEUW RIJWIEL J. INPLE LABOUCHERE OYENS «0** BANK Gr. Houtstraat no. 111. hmilem-Teides V. H. J. TROUPIN, HAARLEM Rechtszaken Kerk en School Sport en Wedstrijden BijkantoorHAARLEM, GROOTE MARKT No. 1 Isnte 'toer Bepaslto's üa!etgh«, Simplex-, Diamand en Róbin Hêed-Hijwielen, s-i Uit de Arbeiderswereld Marktnieuws DRAGEES a LA CASCARA. Nieuwe Gracht 48, bij de Infanterie-Kazerne Steenhouwerij en Marmerwerker!. Grafmonumenten Schoorsteenmantels. MARMERBLADEN NIEUWE GRACHT 48. TEFEPHOON No. 564 worden ©ener geïmproviseerde ba;n mixte. Groote ontsteltenis en onrust onder de gasten, zich uitende in allerlei van tconaard verschillende gilletjes der meisjes, snoezig om aan te hoorea, er algemeene verontwaardiging der heeren, die terstond alles in het werk stelden, het lieve kind aan die natte operatie te onttrekken, hetwelk veel inspanning mocht gelukken. Kunstmatige behandeling behoefde niet te worden toegepast, daar zij door luid gelach, zooals de boer. die kiespijn heeft, te kennen gaf, dat de levensgeesten nog niet waren gewe ken. De woede der 3 jolige jongelui steeg toen ten top, en niet minder dan drie stuks sprongen gekleed te water, den vluchtenden vioolkrasser na tot op het eilandje, midden in den Plas. Hier werden de resp. jassen uitge gooid en zou een formeel gevecht zijn gevolgd, zoo niet de vagebond de wijste partij gekozen had, zich op nieuw te water te begeven, te zwem men naar de overzijde, gevolgd door het edele drietal. Algemeen verschijnen eu verdwij nen in het bosch aan de overzijde, waarmede deze ware geschiedenis ten einde loopt. Het succes was volkomen, de mop ging op, de gasten en zelfs de eige naar van den Plas waren geheel -Je dupe van deze welgeslaagde opwelling en de jongelui hadden zich doen kennen als echte sportlui, waarop in geval van nood te rekenen valt Ter geruststelling van voorstanders van ctón blauwen knoop diene, dat zelfs de glaasjes steeds gevuld werden met gewoon of huisdrinkwateren het meisje was een verkleed jong- mensch (Historisch). WEGGEHAALD. De heer L. Zwaan, paardenhande laar te Groningen, verruilde Zaterdag een paard met iemand uit Pekela op de markt te Winschoten. De laatste moest 22.50 bijbetalen. Hij betaalde direct een rijksdaalder. Het paard werd in het hotel „Vrijheid" te Win schoten gestald en mocht niet an ders dan tegen ontvangst der 20 af gegeven worden. 's Avonds was het paard echter stil weggehaald. De politie doet onder zoek. EEN VRIENDELIJKE DAAD. Een meisje van een hulpbehoevende arme weduwe te Gouda verloor e portemonnaie met f 3. Trots dat omroeper bij bekkenslag den eerlijken vinder terugbezorging verzocht, werd het geld, dat zóó noodig was, niet te ruggebracht. Een der buurvrouwtjes, met het lot der arme weduwe begaan ging bij verschillende bekenden de zaak vertellen en smaakte het- genoe gen, aan de weduwe een bedrag ter hand te kunnen stellen, dat ruim het verloren geld dekte. BRANDEN. De schoenmaker Oosterdijk te Hee renveen, aan toevallen lijdende, liet. Dinsdagmorgen de lamp vallen, waar door brand ontstond. Huis en inboedel gingen in vlammen op. Oosterdijk kreeg erge brandwonden. Alles was verzekerd. ONWEDER. Te Drunen is Maandagnacht een boerenvrouw door het onweer in hare woning gedood. Haar man werd even eens, doch niet- doodelijk, getroffen. Brand werd niet veroorzaakt. ONWEDER. Te Wehl werden 3 koelen, die tij dens het on weder, dat daar woedde, onder een boom stonden, door den bliksem getroffen en gedood. Te Aalten sloeg de bliksem in bij den verver Leuven, verbrijzelde van het. dak enkele pannen, bij het kel derraam een paar steenen en ging door de geopende kelderdeur en voor deur weer naar buiten, zonder brand te veroorzaken. De bewoners kwamen met den schrik vrij. RIJKS-VEEARTSEN NED.-INDIë. Voor den burgerlijken veeartsenij- dienst in Nederlandsch-Indië wor den gevraagd vijf veeartsen, die aan de Rijks-veeartsenijschool het diplo ma. van veearts hebben verkegen. Zij. die in aanmerking wenschen fe komen, moeten zich bij een geze geld adres aanmelden bij het Depar tement van Koloniën. Nadere bijzonderheden bevat de „St-Ci" no. 188. Bij SLANGENBEET, gelegenheid van haver do rschsn werd eene dochter van den landbou wer J. Koopman te Orvelte door een adder in den benedenarm gebeten. De arm zwol verbazend op, zoodat on- miididellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen bij den heer J. P. Plan- keel. arts te Westerbork, De toestand van de patiënte is thans vrij bevredigend. BRUTALE ROOF. Defter dagen hebben zich weer een paar brutale gevallen van roof voor gedaan, des te brutaler, waar de da ders tot de „zwakke" sekse behoo- ren. Een ingezetene uit IJmuiden waag de zich in liet gezelschap van twee onbekend gebleven vrouwen, die hem naar een der vele donkere cafétjes m den omtrek van het Centraal-station te Amsterdam lokten. Terwijl een der vrouwen hem met haar „liefkoozingen" gevangen hield, ontfutselde de andere hem zijn por tefeuille 400 aan bankpapier werd er uitgehaald, terwijl de dievegge nog ruim 100 aan papier, dat apart was opgeborgen, in de portefeuille- liet zitten. Toen het slachtoffer dadelijk na het afscheid zijn portefeuille, die weer in denzelfden zak was teruggebracht, na keek, waren de vogels gevlogen. De politie heeft tot nu toe tever geefs naar de vrouwen gezocht. In het tweede geval was de politie gelukkiger. Ook hier was een buiten man het slachtoffer, en ooit deze be- rooving speelde zich op vrijwel de zelfde wijze, in een duister cafétjeaan de De Ruyterkade, af. Een portefeuille met 500 aan bank papier werd ontfutseld. Het signale ment, dat de bestolene echter van de twee meiden kon geven, leidde spoe dig tot haar aanhouding, rnaar niet zóó spoedig, of de dieveggen hadden den tijd gehad den buit te verstop pen. Ze bekenden het misdrijf, maar weigerden halsstarrig de plaats van het geld aan te wijzen. Natuurlijk zijn beiden in voorloopige bewaring gesteld. Do jongste van dit tweetal was nog geen zestien jaar oud, de andere nog geen twintig. Donker Amsterdam! („Tel.") OP T TERRAS VAN EEN DER MEEST BEKENDE CAFé'S. Heer bestelt kleintje koffie, gaat daarna, even naar binnen. Kellner zet. 't. bestelde op bet. tafel tje, terwijl de gast nog steeds bin nen is. Straatjongen schenkt den room in de koffie, drinkt kop leeg, steekt de klontjes in den zak en verdwijnt vóór dat men hem gesnapt heeft. Het bovenstaande gebeurde Zondag j.l. te Amsterdam. EEN STROOMMETER De trams te .Amsterdam zullen bin nenkort weer iets nieuws hebben. Na melijk een klok, die dient om het electriciteitsvevbruik van den wagen op te nemen, het is een stroom meter. De klokjes ziin op sommige wagens van lijn 10 reeds in gebruik, meldt de „Echo". ONGELUKKEN. Automobiel-ongeluk. Zondagmorgen passeerde een auto den Rijksstraatweg der gemeente Zwammerdam, in de richting naar de gemeente Alphen aan den Rijn. Van de tegenovergestelde zijde kwam een fietsrijder aanpeddelen. Laatstgenoemde sprong van de fiets, doch wist blijkbaar niet snel genoeg uit te wijken, hoewel er ruimte ge noeg voor was. Ondanks het hevige remmen der auto, greep deze de fiets, vernielde ze totaal, sleurde den fiets rijder een eind mede, waarbij zijne kleeding scheurde en zijn gezicht al- lergeduchtst gehavend werd. Dr. Schreuder, arts te Zwammer dam. die getuige was van dit voorval, verleende onmiddellijk geneeskundige hulp. De bestuurder der auto ver klaarde zich bereid, zoowel voor de vernielde fiets en liet gescheurde pak schadeloosstelling te geven als de ge neeskundige behandeling te betalen, en gaf zijn adres op. Na verbonden te zijn werd de ge wonde per rijtuig naar Oudewater ge voerd. Een 11-jarige zooa van den land bouwer A. P. te Zandwerven (N.-H., is bij het baden verdronken. VERDRONKEN. Te Winschoten werd vermist de ruim 70-jarlgen Abraham Pool. Maandagmorgen werd zijn lijk drij vende gevonden in de Buitenvenne aldaar. Zondag had te Scheveningen een droevig ongeval plaats. Een 16-jarige knaap, die met twee vrienden nabij den Vuurtoren was gaan baden, waagde zich te ver in zee en ver dronk. De kostganger in spé vroeg daarop waar haar man was. Na antwoord op die vraag gekregen te hebben, zei- de hij den man te zullen gaan opzoe ken. Spoedig keerde de toekomstige kostganger terug, zei dat de echt vriend der juffrouw het goed vond. Hij werd in de keuken gelaten, waar hem eten werd verstrekt, verklaarde op de vraag der juffrouw ƒ6.50 per week kostgeld te zullen geven en deed een lang verhaal, dat eindigde met het verzoek om f 2.25 ter leen te mo gen hebben, ten einde zijn goed van het spoor té kunnen halen. De juffrouw had het geld niet, ging het bij de buren leenen en overhan digde dit den vreemden man, hoewel de buren haar nog gewaarschuwd hadden, wijzende op een volgens de krant nog pas in buurt YY oplichting. Nadat de herhaaldelijk alleen gela ten persoon met het geld vertrokken was, vermiste de juffrouw een doosje met een broche en een horlogeketting. Dadelijk werd nu de politie gewaar schuwd, die den voorgewenden kost ganger in hechtenis nam. Het was de reeds herhaaldelijk we gens diefstal, oplichting, valscliheid in geschrifte veroordeelde 37-jarige Goosen Roeland. Hij stond Dinsdag voor de Amster- damsche Rechtbank terecht en ont kende het doosje had hij van de juffrouw ontvangen, om het te belee- nen. Geld heeft hij niet gevraagd en ook niet ontvangen. Het O. M., jhr. mr. Quintus, eischte anderhalf jaar gevangenisstraf, ter zake van diefstal. Mr. Vroesom de Haan trad als toe gevoegd verdediger op. 28 Augustus a.s. uitspraak. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cent per Regel. GIJ BEHOEFT HAARLEM NIET TE VERLATEN, om u te overtuigen van iets dat gij hier onder uw bereik hebt. De open hartige verklaring van een inwoner van Haarlem boezemt iedereen belang in, het komt er niet op aan, welken leeftijd hij heeft of tot welk geslacht hij behoort. De heer P. Vaal Schaperstraat 31 te Haarlem, deelt ons mede: Sedert jaren heb ik geleden aan de nieren. Ik had hevige pijnen in den rug en de lenden en een ontsteking der blaas. De urineloozing ging ge paard met onuitstaanbare pijn en ik kon haast niet meer wateren. Ik was steeds zeer vermoeid, ik had snijden de steken in de zij en kon niet meer slapen. Het leven was me een last geworden en ik begon te wanhopen. Door een mijner kennissen werd ik attent gemaakt op Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die ik me onmiddellijk aanschafte en hoe zal ik u mijn blijd schap en dankbaarheid beschrijven, toen ik reeds na de eerste dagen be terschap kon bemerken en toen ik het doosje geëindigd had, was ik geheel genezen. Mijn pijn was totaal weg en ik gevoel me weer opgewekt, en weet niet meer van dat afmattende gevoel, diat ik eerst had. Gaarne zal ik dit uitstekend middel recommahdeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op élke wijze die u goeddunkt. De zwakheid de nieren wordt aan geduid door een doffe pijn en zwak heid in den rug. De zieke kan nauwe lijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Naolits is het hetzelfde, terwijl hij met smart in zijn bed woeilt, en trachi in te slapen, nimmer rustende op zijn rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker u dat men u de échte Fosters Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Vaal gehad heeft. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij <ie heeren K. van Eden, Spaarne 38; J J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a en J. van Gulik, Zijlstraat 98. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. EEN BEDROGEN KOSTJUFFROUW. Een bewoonster van den Ringdijk te Watergraafsmeer wilde kostgangers gaan houden. Het „geluk" diende haar. Op 2 Juni meldde zich een ge gadigde aan. Ze wilde hem echter niet op haar eigen houtje aanne men. „Ik moet er eerst met mijn man over spreken." HOOGE RAAD. De advocaat-generaal bij den Hoo- gen Raad, mr. Noyon, concludeerde tot verwerping van het cassatiebe roep, ingesteld door een koopman te Dordrecht, tegen het arrest van het iïïalagsehö Gerechtshof, waarbij hij wegens heling van kisten met boter is veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf, met aftrek van 3 maanden 'n voorloopige hechtenis doorgebracht. Uitspraak 28 Augustus. De Hooge Raad verwierp o.a. het cassatie-beroep tegen het arrest van het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, ingesteld door een 45-jarigen handels reiziger te Kerkerade. wegens dief stal veroordeeld tot 2 jaren gevange nisstraf. Eveneens werd verworpen het cassa tieberoep tegen een arrest van betzelf de Hof, ingesteld door een 48-jarigen sigarenmaker te Stratum, die wegens mishandeling, zwaar lichamelijk let sel ten gevolge hebbende, is veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf. Verworpen werd voorts het dooreen wegens diefstal tot één jaar gevange nisstraf veroordeelden 39-jarigen sto ker ingestelde cassatie-beroep tegen het arrest van het Haagsche gerechts hof. R.-KATII. KERK. Naar men aan de N. Ct. meldt, zal de heer J. A. S. van Schaik, vroeger secretaris van den aartsbisschop van Utrecht, dezer dagen eervol ontsla gen als pastoor van Eibergen, bin nenkort benoemd worden tot presi dent van het Klein-Seminarium te Culemborg. ISRAëLIETISCHE KERK. Men meldt uit Amsterdam aan ie N. R. Ct." De begrafenis van den opper-voor- zanger der Ned. Israël. Hoofdsyna goge Isaac Heijmann, vader van de in de kunstwereld zoo gunstig bekend zijnde gezusters Heymann en van den grooten, helaas tot geesteskrankto vervallen pianist Carl Heymann, heeft, Zondag, onder toevloed van zeer vele belangstellenden op de be graafplaats te Muiderberg plaats ge had. In het reinigings- of metaarhu:s is het woord gevoerd door Rabbijn Vredenburg, door den lieer Pb. Elte. namens het Nederl. Israëlietische Jongensweeshuis, door den heer Staal voorzanger uit Zutphen, die in den overledene herdacht den hervormer van het synagogaal gezang. Aan de groeve werd gesproken door mr. B. E. Asscher, voorzitter der Nel. Israëlietische Gemeente, door den heer Italië namens liet koor dier Ge meente en door den heer De Lange, lid van het comité, dat eenige maan den geleden, den afgestorveïfe bijzijn; 5G-jarig jubileum, mede hulde heeft gebracht. EXAMENS HANDTEEKENEN M. O. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis, dat, behou dens onvoorziene omstandigheden, het mondeling gedeelte van de exa mens handteekenen middelbaar on derwijs, voor zoover die in het open baar worden gehouden, zal worden afgenomen op 22, 23, 24, 27, 27 en 28 Augustus te Rotterdam, in het ge bouw d.er Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschap pen. („St.-Grt.") CRICKET. De Nederlanders in Engeland. De bijzondere berichtgever va.n het Hbld." seint uit Tarrington Maandag zijn van beide zijden de eerste innings gespeeld. Worcester maakte 199 (Rincker 7 voor 41) tegen de Hollanders 126 (Hisgen 54, v. d. Poll 44). Dinsdag gingen dus de tweede in nings in, en gezien het eindcijfer der Engelschen is de kans op eene over winning der Hollanders nog met ver keken. AUTOMOBILISME Het circuit d es Arden nis. De speciale correspondent der Tel. schrijft dato 13 Augustus uit Bas- togne 't Vertrek van alle renwagens is ge geven onder een heerlijk Augustus zonnetje. Alle wagens, uitgezonderd een kleine 60 p.k. Corre, vertrokken op de meest correcte wijze. Bijzondere hoop is gevestigd ol> de Brasiers en de Dietrich, die de sterk ste wagens zijn. Een Mercédes, die bestuurd zou worden door Toxhall- Keene, is niet aan de start versche nen. De eerste wagen vertrok om zeven uur, de laatste om 7 uur 36; 10 minu ten na de laatste vertrekkende komen Hémery en Clément onmiddellijk ach ter elkaar aan. Clément deed de ronde in 48 min. 5, Hémery in 49 min. 49. Vervolgens komen vlak bij elkaar Du ray, Wagner en Jenatry. Wagner doet de ronde in 45 min. 29, hetgeen overeenkomt met pl.m. 114 K.M. snel heid (record). De perstribune is keurig ingericht, schuin tegenover een reuzendoek waar onmiddellijk de tijden der ronden aan gekondigd wordenachtereenvolgens kernen de meeste rijders door, Duray en Salzer verschillen slechts 1 secon de. Soler en Bablot nemen de bocht bij Bastogne zoo snel, dat zij rem mend heelemaal draaien, maar geluk kig zonder ongelukken weer verder rijden. De eerste, die de tweede ronde vol eindigt lis Albert. Clément, die met groote regelmaat over dezen toer 48.08 doet. Duray maakt deze ronde 't snelst in 46.18, is daarmee eerste van deze 2 ronden. Dit blijft hij gedurende Je 3e en 4e ronde. De 4e ronde legt hij af in 45.59, 't geen bijna even snel Is a.ls Héhery op Darracq. Ondertusschen wordt bekend ge maakt, dat de 100 kilometer door Wagner afgelegd zijn in 52—49. Dit is een record op het circuit. De Mercédes hebben naar alle waar schijnlijkheid geen kans meer tot de eerste' te belmoren. De Darracqs heb ben. ook een heel mooie kans, daar ze zeer snel zijn. Twee Brasiers komen niet meer op dagen, de eene heeft, een wiel bescha digd, maar weer gerepareerd. Van den anderen weet men niets. Op het. eind van de 5e ronde was de stand aldus Duray op Dietrich 3.59.25. Henriot op Darracq 4.03.59. Clément op Bayarot 4.08.26. Duray blijft eerste. De wedstrijd stelt buitengewone eischen aan de be stuurders en daar waar de wagens van gelijke kwaliteit genoemd kun nen worden, is dus hunne bekwaam-j beid van doorslaand belang. De 6e ronde doet Duray in 4806. hetgeen overeenstemt met. een gemid delde van 107 kil., een zeer bijzondere krachtsuit.ing dus. Ook de andere Dietrich zijn zeer goed geplaatst en wel op de 4e en oe plaats. De zevende aankomst van Du ray, die de race beslist, wordt in spanning verwacht. Het orkest staat klaar om het volkslied van den win ner te spelen. Er komen hoe langer hoe minder wagens aan, daar er slechts nog 12 rijden. Hanriot is 4 min. achter Du ray, een stip in de verte tusschen de groene boomen, een nummer en een gejuich uit duizenden kelen groet den overwinnaar va.n den circuit van dit jaar Duray op Dietrich, die de 600 K.M. aflegde in 5 uur 38 min., 391/5 sec., gemiddeld 106 K.M. 2e Hanriot. op Darracq in 5 uur 40 min. 21 sec. 3e Rougier op Dietrich in 5 uur 50 min. 112/5 sec. 4e Barillier op Bvasier in 5 uur 50 min. 27 sec. 5e Gabriel op Dietrich in 5 uur 52 min. 14 sec. 6e A. Clement op Clément in 6 uur 2 min. 551/5 sec. 7e Sorol op Dietrich in 6 uur 4 min. 38 sec. 8e Wagner op Darracq in 6 uur 14 min. 46 sec. 9e Salzer op Mercédes in 6 uur 14 min. 50 sec. 10e Jenatry op Mercédes in 6 uur 15 min. 9 sec. He Villemain op Clément in 6 uur 32 min. 40 sec. Dus is deze race een reuzen-succes geweest voor de Dietrich, die de le, 3e, 5e en 7e plaats inneemt. Hulde zij hier gebracht aan den baron De Gralhtwez en de Belgische auto-club, die alle eer hebben van hun grootsche werk. Een dag opzegging 3 pCt Tien dagen Een maand Drie maanden is maanden Een jaar 93 3 pCt, fix 3 7, pet.) ff 3 pCt. 93 33/4pCt.) ff 4 pCt. met 15 dagen opzeggen, met 1 maand opzeggen. Wanneer men een wil koopen, gaat dan naar een SOLIED Maga zijn en men is tevreden met hetgeen men koopt IM JlLLE SODILLÜI EX FBIJZSM, Prijscouranten gratis en franco. Onderricht in 't rijden gratis door bekwame instructeurs. Rijwielreparaties worden solide en met den meest mogelijken spoed uitgevoerd Xelei. 671. DE UITSLUITING TE LEIDEN. De Leidsche timmerliedenpatroous- vereeniging hoeft in een© langdurige vergadering Maandagavond besloten het. uitsluitiugsbesluit streng te blij ven handhaven, zoodat' van de ste kenden niet één meer zal worden aan genomen. Met wie nu nog aan den arbeid zijn, zal met ingang van 1 Ja nuari een loonregeling worden getrof fen op den grondslag van het voor stel van mr. Fokker. STAKING OP "N BIERBOUWERIJ. De staking op de bierbrouwerij ,G er mania" te Wageningen kan als geëindigd beschouwd worden. Door den directeur is Zaterdag bij het uit betalen van het loon der stakers me degedeeld, dat zij zich als ontslagen konden beschouwen. Voor de stakers zijn andere perso nen in dienst genomen. Het posten heeft opgehouden. PURM'EREND. 14 Augustus. Kaas. Aanvoer 249 sitapeds kleine, a 30 per 50 Kg.; Boter. Aanvoer 1416 Kg., prijs 1.15 a 1.25, gemiddeld 1.20 per Kg., Vee 774 runderen waar onder zijn 474 vette en 59 stieren; 23 paarden, 70 a 260; 209 .vette kalve ren 0.60 a 0.80 per Kg.; 231 nuch tere ld ito, 11 .a 24 per stuk; 221 vet te varkens ƒ0.46 a ƒ0.50 per Kg. 25 magere dito 18 a 27 p. stuk; 254 biggen 8 a 12 per stuk; 2416 scha pen en lammeren; 600 zak peren, ƒ4.50 a 9; 400 zak appelen, 1.50 a 5 per zak. Eieren kip- 3.80 a 4.40, eend- 4 per 100 stuks. Vette koeien prijs houdend, handel matig 0.60 a 0.74 per Kg. Gelden koeien prijshoudend, handel matig, 120 a 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel matig 160 a 250 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette varkens prijshoudend, handel matig. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel vlug. Vette schapen prijshoudend, handel stug, 20 a 32. Overhouders prijshoudend, handel stug 12 a 18. VRAAGT UWER APOTHEKER: Het best werkend en onschadelijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gebruik, kleine fl. 0.30, ook direct aan ons adres te bekomen. Firma YAN TUBlBHlöN, Gr. Houtstraat 141. APOTHBKK. van HAARLEM naar: le kl 2e zi HEEMSTEDE15 Cents 12V2 Cent, BENNEBROÏÏK;20 17 b, HILLEGOM, LISSE, SASSENHEIM, OEGST- GEÏÏ8T of LEIDEN30 25 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de Goederenagentep, geven voor korte afstanden veel besparing. Grootste Keuze Steeds Voorradig voor Toonbanken, Uit stalkasten, Waschtafels, Meubelbladen enz. enz. wit of gekleurd. Verstrekt gaarne prijsop gave aan H. H. Aan nemers op aanvrage. Reparatiën aan Schoor steenmantels, Pendules, Coupes en alle Marmer sieraden worden in orde gemaakt. O O O O O O O O

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6