Weerbericht, MEDFJJKELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Btl'dlt. 18 Augustus. Hoogste barometerstand 770.1 m,M. te Horta (Azoren); laagste 753.0 te Bodo (Noorwegen). Verwachting tot dien avond van 19 Augustus: Wind: Zwakke tot matigen N.Wes- teijken tot N. wind. Gesteldheid van die ludhit: zwaar bewolkt., waarschijnlijk nog- rogen buien. Temperatuur: dezelfde. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. 758.5 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 797.5 m.M. Barometers en Thermometers 31 dime keuze. Prima afwerking. JOH. m. schmidt, Zijlstraat 85. Tbermometerstand. te Haarlem. Zaterdag 18 Augustus Hoogste gisteren F. 69o Laagste heden nacht F. 53° Hoogste heden tot 2 uur F. 61o R. K. K i e s v e r e e n 'i ging te Haarlem. Do algémeene vergadering zal ge- houden worden (po Woensdag' 22 Auig. 1906, des avonds te Si uur, in die Groo tje zaal van „SI. Bavo", alhier. •Al!s punten van behandeling staan op de agenda: Candidaatstolling voor do Provin ciale Staten en 'bespreking cahdiida- ten voor den Garaeeiitera ad BRANDJE. Vrijdagavond te ongeveer acht uur was in do Spaarnwouderstraat, ter wijl de bewoners niest thuis waren, brand ontstaan. De buren merkten heit en trapten het. paneel van de deur in, om zi'oh toegang te verschaffen. Nader bleek, dat dioor onbekends- ©or- •zaak een koffer aan liet branden was geraakt. De brandende koffer werd op straat gegooid en het overige, dat aan liet smeulen, was, werd gedoofd1. Kegelen. De Kegedclub „-Haarlem"' behaalde den 3den prijs in de invKOaitlie-ikieigieü- Wei distrijden te Amsterdam, De heer G. Westendorp, alhier be- (bia-aMe den 7den prijs in den pérso- •ne'elen wedstrijd niet 37 p. in 5 wor pen. HET FEEST OP KONINGINNEDAG. Ter aanvulling van onze vroegere mededéelingen kunnen wij melden, dat aan het Tournooi een groot avondfeest in de groote concertzaal der Sociëteit „Vereeniglng" is ver bonden. De zaal zal geheel versierd wor den met al de wapenen der deelne mende ridders. Het tooneel wordt uitgebouwd en zal voorstellen het terras van een kasteel, waar de rid derslag en prijsuitdeeling zullen plaats hebben. De grafelijke tribune wordt ot> het terras geplaatst. Van het terras loopt een breede zandweg naar den ingang van de zaal. iwaar een middeleeuwsche poort Is ge bouwd. Hierdoor komen alle 152 deelnemers. 41 personen te paard, met muziek de zaal binnen en nemen hunne pl'aatsen in. Dan zal eien koor van 130 heeren en dames oud- HoDandsche liederen doen hooreni en het orchest oud-HollandschO muziek spelen en de ridderslag en prijsuit deeling plaats vinden. Aan dit avondfeest nemen in het ge heel 282 personen deel. Wegéns dé vele ruimte die Voor deze voorstelling noodtg 's, blijft slechts een beperkt aantal plaatsen voor toeschouwers over zoodat, in dien de volgende week de plaatsen verkrijgbaar gestéld worden, zoowel in Haarlem als elders, men zich zal moeten haasten om die grootsche voorstelling te kunnen bijwonen. Westerkwartl er. De vereénigang tot (het vieren van den Koninginnedag in het Wester kwartier alhier Beschermvrouwe: Mevrouw Visser v. Haze rs Woudé-Van Merlen". die de laatste jaren haar feest (6 Sept.) vierde met het organi- seeren van zeer geanimeerde boottech ten, zal dat jaar wederom 'n boottocht houden, met twee versierde stoom- booten naar Schollenbrug bij Amster dam. De heenreis zal vermoedelijk zijn langs Haarlemmermeer over Halfweg, de terugreis zal het Noordizeékanaal gevolgd worden, of omgekeerd. Bij gunstig weder belooft het dien pl. m. 600 kinderen der léden een gezellig 'dagje. Ten slotte vermelden wij nog, diat door genoemde vereeni ging een prach tig nieuw vaandel besteld is aan een vaahdelfabriék te Dordrecht. Gev. Voorwerpen, Een notitieboekje, een witte zalk met Inhoud, een teékening van hulzen. Muziek ia den Hout. 33e Muziekuitvoering, op Zondag iu Augustus 1906, des namicüd. 24 uur, door het Haari. Muziekkorps. Dir. luit.-kapeim. C. P. W. Kriens. 1. „Homésvards". Marsch, Koh. maan. 2. Ouverture „Mireille", Gounod. 3. La Viennoi-se", Valse, Czibulka. 4. Fantasie „Lakmé", Mann. 5. Ouverture „Semirarnis", Rossini. 6. Baillert.Henri VIII", Saint-Saëns. 7. Fantaiisie „L'Ombre". Flötow. Omgevallen. Hedennacht 12 uur is een ijswagen, bespannen met éecn paard, onder het viaduct aan den Jansweg omgeval len. Persoonlijke ongelukken kwa men niet vooir. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Door de architecten Foeko Kuiper» en Soensilow te Amsterdam ia on derhands aanbesteed Het bouwen van een landhuis in Aerdenhout. Het laagst werd ingeschreven door den heer G. H. Philips te IJmuiden, voor f 104.490. HEEMSTEDE. Tot le voorzatter der Vereen. „Ko ninginnedag" is benoemd de heer dr. M. C. Colembrander; tot 2e voorzitter de heer W. Dolleman en tot leden de heeren A. A. Swolfs en H. Vintges. Heden (Zaïterdagimdidag) 12 uur is cfoor mr. D. E. van Lennep, Burge meester der gemeente, in tegenwoor- idfijghetfld van heeren Raadsleden, de -eerste steen gelegd van het nieuwe Raadhuis, ihieft werkvolk weid bij dié gelegenheid onthaald. Nader meldt men ons Nadat de Burgemeester den éér sten steen had 'gelegd, hield hij een toespraak tot de aanwezige architec ten, de heeren Jos. Cuypsrs, Jan Stuyt en Etmans, en dén aannemer, den heer Van AmateL Daarna werd het woord gevoerd door den oudsten wethouder, den heer Peeperkorn, waarna nog gespro ken werd -door den heer Jos. Cuy- pers. De steiger was feestelijk ver sierd. Na afloop der plechtigheid veree- nigden zich de aanwezigen in het Raadhuis, waar champagne werd aangeboden. HAARLEMMERMEER. De stal Bulkm-an behaalde Zondag te Woestduin en Dinsdag te Duinddgt 6 prijzen tot een gezamenlijk bedrag van f 4250. ZANDVOORT. De bliksem sloeg Vrijdagavond in, in 'hét huis genaamd Francoise, gele gen aan -den Hoogeweg no. 52 laQMer, -zonder echter brand o» veroorzaken, alleen de goot en waranda bekwamen eeni'ge schade. De heeren M. Koning en Jb. van 'dér Werff, idjie gisteren alhier reep. miet 144 en 148 stiemlmeai vóór den ge meen) téraald wedden gekozen, hebben déze 'ben'oieminig aanvaard. Door den Burgemeester is ter alge meens kennis gebracht, naar aanlei ding van een schrijven van den ko- lonel-commarudant van het 10de regi ment Infanterie, dat hét gevaarlijk is gedurende de schietoefeningen van bedoeld regiment aan het strand be noorden het Grand H6tel, zich al daar te bevinden tusschen de aan het strand en in de duinen geplaat ste roode vlaggen, zoodat men ver zocht wordt zich' niet aan het strand te begeven gedurende bedoelde schietoefeningen, zulks tusschen de mef roode vlaggen afgezette^ plaat- «ee, Aangekomen badgasten: E. Zdegler, Frankfort a. m. Hotel Zee rust, 2 pers. J. Laarman, Dusseldorf, Hotel Zee- rust, 6 -pers. H. Btischer, Keulen, Hotel Zeerusrt, 3 peis. Fam. Schaftenkerk Dieren. Hotel Zeerust, 2 pers. Fam. Allard, Rotterdam, Hotel Zee- rust, 4 pers. Dr. WeJzel, Emmerik, Hotel Zeerust, 3 pers. E. Hermes, Grefel'd, Pension Vall-o, 2 pers. Mr. Foldima/n, Amstiehdam', Hotel Groot Badhuis.- Mr. Paniwen, Amsterdam, Hotel Groot BaldSiuds. 2 pers. Fam. F. Loots, Haarlem, Hotél Driéhuizen, 6 pers.- Fam. Van Edk, Amsterdam, Hotel Driehuizen, 4 pers. F-arn. Vreedenburg, Brussel, Hotel Driehuizen, 6 pers. W. F. Roodenburgih, Amsterdam, Hotel Driehuizen, 6 pers. Fam. VerMey, Haarleto. Hotel Driehuizen, 6 pers. Fam. B. Steppelaar Blijdenstein, Oss, Hotel Driehuizen, 4 pers. Fam. HUlebrand, Rotterdam, Hotel Driehuizen', 4 pers, L. Keezing, AmsterdamHotel Beau- site.- Mej. W. Schmeink. Arnhem, Hotel Beausiite, 2 pere. E. van Lennep, Zeist, Hoitel Beau- site, 2 pers. B. 'Entk-en, Amstérdlam, Halteatraat nö .18, A. KoMlandskd', -Amsterdam, Kerk straat no. 7, 3 pers. Ph. van der Hoop, Veendam, Kerk-, étraat no. 7, 3 pers. A. G. Toet, Den Haag, Kerkstraat no. 7, 2 peers. G. Averting, Velp, Pension Frederick, 4 pers. IJMUIDEN. Ongeluk. Een matroos van het Noorse he s.s. „Drammen", komende van Amster- "viam, kreeg onder de vaart in het Noordzeekanaal gedurende de werk zaamheden een klap van een uit schietend stuk hout, waardoor hij ernstige hoofdwonden bekwam. Na door Dr. V; d. Horst, om wiens hulp getelefoneerd was, verbonden te zijn, kon hij zijn ireis vervolgen. DE LICHTEN TE IJMUIDEN. Wij vernemen dat de vaste lichten in de vuurtorens te IJmuiden door -draailichten zullen worden vervan gen, zoodra de vluchthaven gereed ia Deze vaste lichten zijn, naar wij hooreu, des nachts bij het nastaren van de kust vaak moeilijk te scheiden van de toplichten, wêm visschersvaartuigen volgens -het Re glement ter voorkoming van aanva ringen op zee moeten voeren, wan neer ze voor hun netten liggen. Hert. moert, vaak voorgekomen zijn, dat tusschen deze lichten van een vis- schersvloot vooral bij heiig of mistig weder dé vuurtorenlichten moeilijk waren te onderscheiden. Dit kwaad wil men thans verhelpen door den vuurtorens draailichten te geven. (Hbld.) AANVARING. In den nacht van 16 op 17 Augustus ia de stoomtrawler ..Calabria", IJM. 40, van de N. V. Stoomvisscherij „Holland", aangevaren door een tot heden onbekend geblevsn stoomboot. De,,Galabria" v/asvisschende, waar op onmiddellijk het trawlnet werd ingehaald. Ondanks het voortdurend fluiten nam de houtboot absoluut geen notitie van den aangevaren trawler. Toen het net binneu was, werd onmiddellijk de houtboot achternage- stoomd, om te trachten haar naam te ontdekken. Bijna vier uur heeft da „Calabria" gepoogd de houtboot in te halen, doch moest ten slotte den strijd opgeven, ook al, doordien met het inhalen van het net te veel tijd verloren was gegaan. De „Calabria'' heeft eenige schade beloopen, doch is op eigen kracht te IJmuiden binnengekomen en ter repa ratie naar het Koninginnedok, te Amsterdam, opgestoomd. SLOTEN Volksfeesten. Bij de alhier gohouden volksfeesten was zeer veel belangstellingaan de ringrijderij met paard en rij tuig namen 16 paren deelde dames en heeren M. Uitrol met P. Franzen, M. v. d. Laan met J. Graman en F. van Bladeren met D. Yan Bladeren behaalden daarbij de prijzen (luxe-artikelen). Van den veehouder Franzen is Vrij dagmorgen een koe in de weids door den bliksem gedood. Sport en Wedstrijden DE NEDERLANDSCHE GRICKETTERS IN ENGELAND. Mem seint uit Ramsgate: Wed-galis elftal behaalde Vrijdag 116 punten; Forester 34, Rincker 6 voor' 51; dé Hollanders 120 voor 5 wickets; Fedifï, SdhirödJer en Kisgen elk 14; Rinc-ker en Vian Manen reep. 26 en 17 not out, Rechtszaken DE MOORD TE EIJSDEN. Het gerechtshof -te Luik heeft Ar nold de G., werkman, geboren te Eijsdén 26 Juli 1884, en Louis Leo nard de G., broeder van voornoemde werkman, géboren te Eijsdén 16 Fe bruari 1887, beiden aldaar woonach tig, naar hét assissenhof van Lim burg verwezen. Beiden zijn beklaagd van op 24 Juli vrijwillig, met hert doel den dood te veroorzaken en met voorbedachten rade éen manslag gepleegd ie heb ben op Arnold Guillaume Hovens. (L. K.) diefstal. De Raagsche rechtbank veroordeel de J. de M. en W. H., die zich tezamen en iD vereeniging, te Rijnsburg, schul dig maakten aan diefstal van een trommeltje met geld, ieder tot 6 maan den. (De eisch was 4 maanden.) EEN WOEST RIJDER. De chauffeur Th. A. Junior is door den kantonrechter te Nijmegen ver oordeeld wegens het rijden zonder licht tot twee boeten van f 100, subs, 30 dagenwegens te hard rijden f 150, subs. 30 dagen, met ontzegging van de bevoegdheid gedurende een half jaar om een motorrijtuig te besturen, Hij werd vrijgesproken van het overige hem ten laste gelegde. Kerk en Schooi Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Bleskensgraaf ds. P. de Looze te Oud-Vossemeer. Koloniën TOCHT VAN MAJOOR LAN ZING. Makassar, 17 Juli. Uit Mandhar is bericht ontvangen, dat majoor La.ti.zing met een com pagnie van den 5en tot den lOen Juli het bergachtig binnenland van Pam- baoeang bezocht. Den 6en Juli, bij het oprukken naar Adolang, werd den troep de doortocht versperd door een daar op geworpen steenen borstwering. Een kleine bende verdedigde haar, wel ke echter, met achterlating van 13 doodén, werd verdreven7 achter laders, munitie en blanke wapens vie len mede in onze handen. Onzerzijds werden geen' verliezen geleden.- Onder de gesneuvelden bevonden zich raddraaiers ern ook dé aangewe zen moordenaar van den klerk Schmidhamer, Katjapoeang, zoon van den gewezen m-aradia van Allo© Singarang en schoonzoon; van den maradia van Madjene. Binnenland HOFBERICHTEN. H. M. DE KONINGIN-MOEDER NAAR MIDDELBURG. Naar de „Zeeuw" verneemt, zal H. M. dfe Koningin-Moeder in de maand September, a.s. de tentoonstelling van oud goud en ziverwork te Middelburg bezoeken. EEN VRIJ Z INNIG - DEMOK R AT 1SCH DAGBLAD. Men bericht aan „Hét Volk": Met- 1 October a.s. wordt „Land en Volk", het 'liberale llaagsohé dagblad, het eigendom en offi'oiëéle orgaan der Vrijzinnig-Deanokratilscihe partij Hoofdredacteur wordt het Kameiind Marc-hant.De Vrijziniiig-Dernoikraiat' en -heit „Haagsche Weekblad houden op te verschijnen, liét laatste zal al léén no-g in verih-ewing'stijden uitko men. GENEESKUNDIGE HULP TE URK. De bewoners van Urk zijn eindelijk, althans voorloopig, uit hun benarden toestand verlost. Na- negen dagen van geneeskundige hulp verstoken te zijn geweest door 'het onverwachts terug roepen van den officier van gezond heid, den heer Smits, is Vrijdag de larts, d-r. van Staveren -van Nijkerk overgekomen, die al meermalen tij deüjfc werfezaam op het eiland, met •groote bereidwilligheid de praktijk tot hét einde dezer maand zal waar nemen. Voor de vacante plaats hebben zich intussohen nu ook enkele sollicitanten aangemeld. ERNSTIGE MISHANDELING. Naar heit huis van -bewaring te Am- hem 'is overgebracht zekere G. A. K., uit Beuningen, dloor 'de marechaus see uit Nijmlegem gearresteerd wögens inert toebrengen van een achttal won den miert een mes aan éen fietsrijder', die hém had -aan gereden en wiens toestand zeer ernstig is. ON WEDER EN BRANDEN. Donderdagavond is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer Van der Looi te Strijp. Geheel het per ceel met gansch den inboedel werd ver nield. 14 koeien, 3 kalveren, een paard en 3 varkens verbrandden mede. Niets kon worden gered. Het verbrande is slechts gedeeltelijk verzekerd. Te Waddingsveen ontstond brand in hei winkelhuis van C. Toen. De vlammen sloegen naar het belendende woonhuis over. dat geheel in de asch werd gelegd. Het winkelhuis zelf, waar de brand was ontstaan, bleef gespaard en kreeg maar weinig schade. In de gemeente Kioetingeis door onbekende oorzaak de boerderij „Het Hof Blaamskinderen". bewoond door den landbouwer A. Padmos, tót den grond afgebrand. Het huisraad werd gered. Te Mierloo i,N.-Br.; is een huis, bewoond door M. van der Putten, gele gen aan het Eindhovensch Kanaal, een prooi der vlammen geworden. Van den inboedel werd nog een gedeelte gered. Een partij rogge en stroo ging mede verloren. Vrijdagvoormiddag', te half tien ongeveer, sloeg de bliksem op de elec- trische geleiding van het Pharmaceu- tisch Laboratorium te Leiden, staande op Vreewijk, aldaar. De smeltstukken werden uiteengesla- pen, de telephoonverbinding met het zuivelstaiion verbroken en de telephoon en electrisclie schellen defect. Materieels schade werd overigens niet aangebracht en de personeü die in het laboratorium aanwezig waren, ge raakten ook met den schrik vrij. (L. D.) Te Ommeüanderwijik is Doncüerdaig- naéhrt biet huis vam dén kleermaker Smid afgébrajn'd. Niéts as geréd. Het gebouw was niet verzekerd1, de in boedel wel. Dondérdiaigavand te 9 uur is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer Van der Looi te Strijp. 'Geheel het perceel met gansch 'den inboiedél werd verateflid. 14 Koeien, 3 kalveren, een paard en 3 varkens ver brandden mélde. De boér en zijn vrouw warén afwe zig, een klein meisje met een oud man Waren al'leén in huis. -Nieits bon wo-rdien geréd. Het ivleabrafflidJde is slechts gedeelte lijk verzekerd.- Te Limnjébe'i'd' bij Heerenveén is Vrijdag, de bliksem geslagen in de boerderij van A. Pijlman. De schuur, Walrin boort, veabranlddie. Hét voor buig kon bebouldlen worden. Vrijdagmiddag i-s de bliksem ge- sldgen in het telegraafkantoor te Schiedam. Hét toestel o-p de lijn naar iden Haag werd zwaar beschadigd. Het bureaupersoneel "kwam met den schrik vrij.- ONGELUKKEN. Men meldt uit Renkum aan de Tel. Donderdagavond heeft alhier een ernstig ongeluk plaats gehad. De vrouw van den gevangenisbe waarder te Almelo, die om 9 uur 35 met de tram uit Arnhem alhier arri veerde teneinde een bezoek te bren gen aan haar ouders, wiMte aan het Leeuwsteegje uitstappen. De tram reed echter door, en toen zij dat be merkte sprong zij er uit. Dit had tot noodlottig gevolg, dat zij met beide beenen onder de wielen der tram kwam. Een been werd afgereden en het andere been werd zeer ernstig gekwetst, zoodat het door dr. Haver- koxn van Rijswijk moest worden af gezet. De ongelukkige is moeder van drie kinderen. Zij is teer verpleging naar het St. Elisabethsgasthuis te Arnhem overgebracht. Donderdag had op den korenmo len van S. Kuiper te Suameer een allertreurigst ongeval plaats. De knecht J. D. van Bergum geraakte tijdens het malen tusschen de spil en •den korenbak. Daar hij alleen in den molen was, werd deze eerst op zijn hulpgeroep tot staan gébracht, waar na bleek, dat de man vreeselijk aan arm, schouder en hoofd verwond was. Dr. Zwart ie Bergum legde het eerste verband en achtte overbren ging naar Leeuwarden noodig, waar toe direct werd oivergegaan. Zijn toestand moet zeer ernstig zijn, schrijft de „L. Ct." Juist zou zijn schoondochter met haair kind, van elders overgekomen, hem op den mo len een bezoek brengen, toen hétijse- lijlc ongeluk werd ontdekt. Zij was reeds tot den molen genadérd. Te Boskoop speelden langs den waterkant Vrijdagmiddag eenige kinderen. Een rnei9je van den heer H. Groeneveld aldaar, van ongeveer 4 jaar. geraakte te watetr, en hoe*- wel op het hulpgeschreeuw eenige personen toeschoten, die het kind op het droge brachten, konden de le vensgeesten niert meer worden opge wekt. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeïen. Dit is hot tweede kind. dat daar in dezè 'weelc 'het leven door verdrinken ver liest. Men schrijft uit Maastricht aan Het Volk Dinsdag liet eene vrouw de jenever- flesch onder het bereik van haar 4- jarig zoontje, terwijl zij boodschap pen ging doen. Toen zij terugkeerde lag het" kind bewusteloos op den gTond. Het had zooveel jenever ge dronken, dat het eenige uren later dood was. WASKAARSENFABRIEK TE AMSTERDAM. Met het sloopen dér Koninklijke fa briek van Waskaarsen is een begin •gemaakt. Het personeel, dat er nog werkte, is Dinsdagavond door de di rectie ontslagen en heeft toen het hun nog toekomende loon, benevens het zieleen geld,"uitbetaald, gekregen. Verschillende werklieden werdén hierna, in de kamer Van dien direc teur, den beer Kern, geroepen, en ontvingen gratificaties naar gelang heit aantall jaren, die zij in dienst der fabriek hadden doorgebracht. GERED. Vrijdagmorgen te (halfzes vertrok uit de Minervahaven naar de Han delskade te Amsterdam het Zweed- sche stoomschip „Amsterdam". Op het IJ buiten de haven gekomen, liep het schip uit zijn roer, waarop de ka pitein beval het anker te laten val len. Langszijde van het schip, onder het anker bevond zich de vlet. mede bemand met een matroos. Het anker kwam in de vlet terecht en verbrij zelde haar, waardoor de matroos te water geraakte. Hij wist een hem door de bemanning toegeworpen lijn te grijpen, waarop hij Kinnen boord werd gehaald. SACCHA RINESMOKKELA ARS In -de nabijheid van Kóhlscheid werd door een,Duitschen douane een wagen met paarden bespannen in be slag genomen. De wagen was ml. be laden met 100 pond saccharine, die men trachtte uit Nederland binn'en te smokkelen. (L. K.) KLINKENDE ARGUMENTEN. Men meldlt ons De raad van Hoogeveen heeft ge handhaafd het vroeger genomen be sluit tot afschaffing van de' kermis. Dadelijk is hét glazen -ingooien weer begonnen. In heit gemeentehuis zijn drie ruiten verbrijzeld. (Vad.) ONTSPORING. Vrijdagmiddag bij het rangeerente Kaldenkirchen derailleerden 2 wa gens, hetgeen in hoofdzaak te wij ten was aan het niet werken der rem. Daar de lijn van Kaldenkirchen naar Venlo erg afloopt, kregen de wagens spoedig een sneltrein-vaart, en vlogen ze te Venlo het station voorbij. Te Blerick werden de wa gens met behulp eener machine op gevangen. Een geluk mag het genoemd wor den, dat dit alles zonder ongelukken afliep, want indien een iwisselwach ter niet de tegenwoordigheid van geest had gehad, om een wissel om te gooien, waren ze op een personen trein, die gereed stond voor vertrek, terecht gekomen. DIEFSTAL MET INKLIMMING. Zekere N. L. K. is door de politie te Nijmegen aangehouden als vér- dacht van diefstal met inklimming hij was dour het openstaand raam van éen villa aldaar binnen geklom men em trachtte zich zilveren voor werpen toe te eigenen, toen hij werd gestoord door de dienstbode, die de kamer binnen kwam, waarop hij met achterlating van zijn buit de vlucht nam. Later werd hij echter gearres teerd. Hij heeft volledig bekend; en is naar het Huis van Bewaring te Arn hem vervoerd. DIENSTWEIGERING TE NAARDEN. Het verwachte onderzoek inzake het verstrekte brood te Naaiden, waar door dienstweigering Volgde 4s reeds begonnen. De waarnemende commandant van Het 2de reg. vest.-art. luit.-kol. Brox was Vrijdag te Naarden ten einde een onderzoek naar een en "ander in te stellen. In verband met de vraag of de klacht al of niet gegrond was, diene dat bij dienstnota van 15 Aug. jl. bij de afd van het 9de reg. vest.-art. het volgende werd ter kennis gebracht „In verband met de aanwezigheid in het magazijn van levensmiddelen van meel van minder goede qualitëit za! voorloopig brood worden ver strekt, gebakken van gebuild meel van uitstekende qualitëit." VERGIFTIGD, Te .Mont-sur-Marcbïemntes lis een jongen gestorven, dié vergiftigd was door hét ciganéttenrooken. EEN NIEUW SOORT LEVEN. Je leeft, of je leeft niet, dat is nog al logisch, zou mien denken. Maar met al dat moderne van onze tijden is dat óók al veranderd. Je kunt nu ook eendgsizins leven. Tenminste, zoo vat een meneer van ruim 60 jaar het op, dié per adrverten- tie in de „N. R. Ct." een dame van gelijken leeftijd zoekt, „eénigszans kunnende leven om na voldoend» kennismaking- te hurwén. De meneer zelf kan zelfstandig leven. Wij zouden gaarne wénschen het natuurwonder te aanschouwen dait eenigszins leeft. Zou die steller b'efdoel'en: op 't punfc ven Sterven? (De Edhé.) OP EEN KOOPJE. Hij was matroos op de Duitsché stoomboot „Finuland". Den geheelen dag had hij al gewandeld, was ten laatste doodmoe en besloot daarom een „aapje" te nemen. Het Dervilei hém goed zoo. Gedoken in de kussens, een weinig scheef in het rijtuig zit tend, had hij zich een gemakkelijke houding uitgezocht en Mies met een innig welbehagen kleine rookwolkjes uit zijn „drie-cents" omhoog. Zoo was het rijtuig op den Wester- doksdijk aangekomen en wensdhte onze vaiénsgezel het „bakkie" té verlaten. Het schijnt evenwel, dat uit-rijden- gaan in de „Heimath" niets kost, ten minste zonder zich van de finan- cieele zaken iéts aan te trekken zo-u hij zich verwijderen. De koetsier maakt er hem op attent, dat er nog iets moet worden vereffend. Jantje weigert. Een ruzietje is het gevolg. Heftig beweren van het matroosje, met het gevolg, dat één dér lantaarns er hert leven bij inschiet. Politie verschijnt op het tooneel an rekent den onwilligen betaler in. (Tel.) MUSEUM VOOR OUDHEDEN. Een vrij zeldzame prent heeft het gemeentelijk Museum van Oudheden te Rotterdam verkregen, in de 2de helft der 18de eeuw uitgegeven. Deie prent geeft afbeeldingen van de voor naamste muntspeciën der Vereenigde Nederlanden en draagt het volgende opschrift „Zonder Geld door 't land te Twandlen Is, als zonder Waaren, handlen. Let dus, Leezerop de Munt, Daar gij veel voor koopen kunt," Onder elke munt staat een twee-re- gelig versje, als bijv. „Stuivend als het vluchtig zand, Rolt de Stuiver door de hand." Bij den goudgulden of achtentwin tig staat „De Rhijnsche Gulden, hoog [geroemd, Werdt, om zijn waarde, ook goud [genoemd." En onder de schelling of zesstuiver stuk „Holle munten golden wel, Maar dees vlakken klonken schel." ZEEHONDEN. Op de Schelde zijn nog steeds zeer veel zeehonden, welke ontzaglijk veel visch verslinden. Een jager 6e Philippine, J. van Hurk genaamd, heeft deze week in twee dagen tijds elf zeehonden bemachtigd en boven dien nog verscheidene gewond, welke misschien later in andere handen zul len vallen. Gelijk bekend is, wordfc voor eiken zeehond door het rijk f 3 uitbetaald. (VI. Ct.) DE AMSTERDAMSCHE BEURS, Volgens hét door de Commissie uit gebrachte rapport behoeft de Beurs niet te worden afgebroken en ka» deze zonder groote financieele offer# worden hersteld. EERVOL ONTSLAG VERLEEiND. Bij Koninklijk beéMrt van 11 Aug,. 1906 no. 47 is: le. aan dr. M. J. dé Goéje, mét in-1 gang van 17 September 1908. eervol onrtslaig verleend ais hoogleeraar in dé faculteit der létteren en wijisbe- geerte aan de Pdjks-uni-veraiitertrt te hélden, -mét daiukbertuigiing voor dé doo-r hém gedurende velé jaren bewe zen diensten; 2e. benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit dér létteren en wijsbe geerte aan dé Rijks-uniiversatoit ts Bedden 'tot hét geven van onderwijs in liet Arabisch dr. C. Snouck Hur- igronje -adviseur voor inlandlsclhé en AraMédhie izaklen in Neideriandsch-In- Idiië thians mét verdof in Nederland.- Gemengd Nieuws DE KROON VAN BRAZILIë. Te Lissabon is, op verzoek v-and» Braziliaansché regeering, zekere Guerreiro in hechtenis genomen, dis beschuldigd wordt, de prachtigs kroon vol kostelijke steenen van de vroegere keizers van Brazilië gesto len te hebben. De kroon moet eea waarde vertegenwoordigen van ruim een millioen gulden-. MINISTER VON PODBIELSKI. De „Staatsbürger Zeitung" ver neemt, dat de Keizer den minister Von Podbielski heeft uitgenoodigd zijn ontslag-aanvrage in te dienen, Dit verzoek zou in verband staan met hetgeen in de laatste dagen over de betrekkingen van minister Von Podbielski tot de firma TippelskircH en Co. bekend geworden is. HET ONGELUK TE UCCLE. De slachtoffers van Uccle zijn nog steeds niet gevonden. De officieren en soldaten der genie, die zoo onver droten hun reddingswerk hebben voortgezet, zijn er Donderdag in ge slaagd: dé plaats te bereiken, waar •men meende de begravenen ié zullen' vinden. Maar het bleek dat a.lle moei te te vergeefs was geweestwaar men de on gelukkigen zocht, werdén zij niet eevonden. Men tast dus thans

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2