Kwartjes-Advertentiën één Kwartje???? m Haarlem's Dagblad Kolootëa van HAARLEM'S DAGBLAD. Bur«au: Gr. Houtstraat 55. ONGELUKKEN. ,Te Fort Vuren bij Gorincham is Dinsdagavond bij bet baden verdron ken de milicien v. R.. van bet 3e ireg. vestingartillerie, afkomstig van Vee- nendaai. LEPRA-ONDERZOEK, lu de zitting der Koloniale Staten van Maandag 6 Aug. is goedgekeurd de verordening tot bet instellen van een onderzoek naar den omvang van de ziekte der Lepra of Melaatsch- beid UIT ATJEH. Uit Koeta-Radja^wondt gemeld, dat de officier van gezondheid der le kl. P. J. Diepbuys te Cbonga licht ge wond werd door een parangbouw. De aanrander, een vermoedelijk uit wraak handeLende Atjèher, werd neergelegd. EEN REVOLVERONGELUK. Te Solo kwam Zaterdagavond te gen 11 uur de beer M. tbuis van de vervolging eener troep ketjoes. Bij het ontladen eener Browning-revol ver ging het schot af en trof me vrouw in het hoofd. Zij was onmid dellijk dood. Men is te Solo zeer onder den in druk van het gebeurde. ONGELUK TE BATAVIA. Een zoon van den heer Haye. leeraar aan bet Gymnasium Willem III te Batavia, is door "de tram ge grepen en vermorseld. Het lijk werd afschuwelijk verminkt opgenomen. BERICHTEN UIT DJAMBI. Uit Djambi worclt. bericht, dat een marechaussee-patrouille op 2 Augus tus de bende van haji Oemar in Bo ven Semeroep heeft overvallen. Buit gemaakt drie geweren en munitie. Sedert zijn vier van Oemar's volge lingen onderworpen, onder wie Se- paü Agoeng en Sapie van Semoeroet. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Iïet voetbalveld van Sparta". Aan ,,De Sport" ontleenen wij de volgende bijzonderheden over het nieuwe terrein der vereeniging „Sparta" te Rotterdam. Het terrein is eigendom der ge meente en verhuurt aan ..Sparta" in den toestand waarin bet zich bevond. Het is gelegen aan den Achtarwieg en maakt deel uit van den voormaligen nu gedempten Reserve-boezem. Het terrein beslaat een oppervlakte van 22.500 vierk. M„ 150 M. lengte bij 150 M. breedte en gaf alzoo gelegenheid tot het maken van drie speelvelden, van ruime afmeting. De grond, die zeer ongelijk 'was, moest worden ge ëgaliseerd, opgehoogd- en gedrai neerd. De drainage is geschied door een sloot rond het geheele terreinen Ingegraven afvoerbuizen tusschlen de 'twee speelvelden. Het geheele ter rein is afgezet met een zwaar hek werk, lang 540 M., hoog 2.30 M.. ter wijl een overdekte tribune is gemaakt van 50 M. lang, zitplaats biedende aan 800 1000 personen. Bovenidien ia het clubgebouw vergroot, waar door de kleedkamer en de restau ratie 2 maal zoo groot zijn gewor den als op het Schuttersveld. Het Sparta-terrein is inderdaad een modelveld, wat de inrichting be treft,. De uitslag van de loting voor den zilveren voetbal-wedstrijd, a. s. Zon dag te Rotterdam gehouden, is als volgt 10 uur A, A. F. C. (Amsterdam) te gen Sparta (Rotterdam). 10 uur B. H. F. C. (Haarlem) tegeu V. O. C. (Rotterdam). 111/2 uur. C. H&rcules (Utrecht) te gen Voorwaarts (Den Haag). 11 1/2 uur. D. Wdlhelmina ('s-Bosch) tegen H. B. S. (Den Haag). 1 uur. E. Quick (Den Haag) tegen G. V. C. (Wageningen). 1 uur. F. H. V. V. (Den Haag) te gen Quick (Kampen). 21/2 uur. G. Ajax (Leiden) tegen Haarlem .(Haarlem). 4 uur. H. Velocitas (Breda) tegen Concordia (Delft). Vitesse (Arnhem) heeft vrijgeloot. D. F. C. speelde Zondag te Vught een frieaidly-game tegen WilheLmina en won met 5—2. ZWEMMEN. Een 24 uuns wedstrijd. Zaterdag beeft te Jokmlle le Pont bij Parijs een 24 uurs wedstrijd voor kwemmers plaats gehad. De Engelsch man Buigess heeft irn die periode 44 K.M. 000 M. afgelegd. Holbein die met 81 KM. 560 M. als tweedie werd ge- paatst, zwom meer dan 10 uur zon der rust te nemen. De Franschman Paul us legde 30 K.M. 130 en Bougoin 'de prof. winner van de tour door Parijs 27 K.M. 560 M. Holbein gaf bij ihét 21ste uur op we gens hevig lijden aan de oogen, de Emgeisobman deed hetzelfde wegens oververmoeidheid. Zondag waren er wel 20.000 toe schouwers bij dozen wedstrijd aan wezig. Gemengd Nieuws EEN BERGONGELUK. De feuilleton-redacteur van bet „Beri. Tagebl." tevens tooneol-crita'cus dr. Eduaxd Höber. ds, op 36-jaragen leeftijd, onder zeer smartelijke om- etandigilieden overleden. Hartstoofute- 3ijk bergbeklimmer als hij was, maak te hij dezer dagen zijn huwelijksreis in hdt hooggebergte. Hij besteeg de kleine Zinne bij SdhQüderbach. Door het breken van hei touw viel bij te pletter in een afgrond. Zijn jonge vrouw was acihteigeble- iven on boordje enkele uren later de droeve tijding. •Höber schroef Sinds een viertal ja ren in het „Bed. Tageblatt" en zijn werk werd door alle collega's zeer op i- OVÏC.4 Pilvl Rechtszaken DIEFSTAL. Voer het magazijn van den heer Max Peiser, Singel 465 to Amsterdam stend in den voormiddag van 7 Juli een met een paard bespannen wagen stil. Een bediende eener expediteurs- firma laadde een kist van dien wa gen af en bracht deze het magazijn binnem De juffrouw, 3!» ala kantoor bediende in het magazijn dienst deed. betaalde de vracht en zeide dat een andere kist met gasgloedlicht- artikelen. ter verzending gereed staande, moest worden medegeno men. De besteller verklaarde dat niet te kuimen doen, omdat hij er geen order voor had, en naar het entrepot moest, waarop de juffrouw opmerkte: ,,Ne>em hem maar gerust mede. want de papieren bennen al naar het kan toor". Wat er toen door den bestel ler is geantwoord, is niet duidelijk, maar zooveel is zeker, dat de kist niet door hem werd medegenomen, hoewel de juffrouw in de steil5 ge mee ning verkeerde dat het wel was ge beurd. En niet zonder reden. Op het zelfde oogenblik toch dait ze tot den besteller zeide„neem de kist maar mee", werd er o. a. door een persoon die zich in het magazijn bevond, ge zegd: „laad hem maar op", waarop de kist door dezen en door een ande ren persoon, die buiten stond, ver sjouwd werd. De juffrouw, niet be ter wetende, of die personen behoor den bij den wagen, hervatte haar be zigheden. Later bleek, dat de kist in verkeerde handen was gekomen en met inhoud voor 25 verkocht was. Van dezen diefstal beschuldigd, stonden thans twee jonge mannen 22 en 21 jaar oud voor de Recht bank te Amsterdam terecht. Ze ont kenden. De een was heelemaal niet in de buurt geweest, de ander ver klaarde dat hij om een leege kist kwam vragen en de kist had meege nomen, toen de juffrouw tot hem had gezegd „neem de kist maar me de". De juffrouw verklaarde echter geen woord tot den man gesproken te hebben. Bedde beklaagden zijn reeds vroe ger veroordeeld, de een wegens op lichting, de andere ter zake van dief stal. Het O. M., mi-. Besier, edschte te gen den eersten bekl. 1 jaar en tegen den 2en bekl. 9 maanden gevange nisstraf. Als verdediger trad op mr. G. A. Visscher, die van oordeel was, dat geen misdrijf was gepleegd, omdat de bekln., niet door onrechtmatige handeling in het bezaJt der kist geko men waren. HOLLANDSCHE' HYPOTHEEKBANK. Het voorspel. Reeds hebben de civiele procedu res, die uit de handelingen der beide directeuren, Lefèvre de Montigny en jhr. De Geer, zijn voortgesproten, haar voorspel gehad in de zalen van hrt Recht. Vóór wij er toe zullen overgaan het tweede bedrijf van dit juridisch stuk aan de aandacht onzer lozers te onderwerpen, zij hier 'n korte uiteenzetting ingelascht van de feiten, die zich in de eerste acte heb ben voorgedaan, schrijft de Tel. Men zal weten, dat de rechtbank in twee der zaken aan den procureur van de Hollandsche Hypotheekbank ._i termijn tot 4 September verleen de, om van conclusie van repliek te dienen. Toen de zaak Hollandsche Hypotheekbank contra de Nederland- sche Bank van de rol werd afgele zen, en nogmaals een uitstel tot 4 September werd gevraagd, verklaar de mr. Molster, namens de Neder landsche Bank, dat hij slechts den gewonen te-rmijn van 14 dagen WeüscMe toe" te staan. Mr. Hazel- hoff, optredend voor de Hollandsche Hypotheekbank, zette toen de oude bezwaren uiteen, dat nl. de positie van eischeres niet behoorlijk in het licht kan worden gesteld, wanneer men niet weet, wat haar vroegere directeuren op hun hart hebben, en dat de justitie een groot aantal pa pieren en bescheiden in beslag heeft genomen. Deze stukken nu moeten worden geraadpleegd, vooral nu een actie is ingesteld, gebaseerd op „ont vreemding" en nadere verklaring van dit begrip alsnog bij conclusie van repliek kan worden aangevoerd. Mr. Molster bepleitte hiertegenover het groote belang, dat gedaagde heeft bij 'n spoedige afwikkeling der procedure. Gevorderd wordt de op levering en afgifte van ongeveer 11/2 müiioen gulden aan pandbrieven, met eisch tot schadevergoeding bij niet-afgifte. Dè Nederlandsche Bank heeft de stukken van derden in be leening ontvangen en die derden heb ben recht op afgifte van hun eigen dom. wanneer zij hun schuld aan de Nederlandsche Bank aflossen en dus recht op schadevergoeding als de af gifte niet plaats vindt. De Nederlandsche Bank, die in de zen dus tusschen twee vuren staat, wil het algemeen belang handhaven en verzet zich dus tegen heit uitstel. Is het geen algemeen belang, dat de rechten van pandbrief houders „te goeder trouw" niet worden geschaad? Daarenboven zijn er geen wettelij ke termen tot uitstel, hetgeen de ad vocaat van gedaagde nader tracht aan te. to on en. De rechtbank besliste, dat ook dit, door eischeres gevraagde uitstel ten goede zou komen aan 'n grondige be handeling der zaak, terwijl niet ge bleken is een groot belang bij spoed voor de Nederlandsche Bank. DE BEDRIEGER BEDROGEN. De deurwaarder D. H. van der Poll moest 28 Juni 11. in de Spuistraat te Amsterdam een woning ontruimen. In het portaal van het 2e bovenhuis zette de deurwaarder een taschje neer, inhoudende breekwerktuïgen, loopers enz. Onmiddellijk na de komst van den deurwaarder vertrok een der bewoners, met medeneming van het taschje, denkende op een flinken buit de hand gelegd te hebben. Toen hij bemerkte wat de inhoud was, be sroef bii taschje en sleutels afzonder lijk in de Slatuintjes, waar bet op zijn aanwijzing later door de politie werd teruggevonden. Beklaagde, laatstelijk tot 2 jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegend- diefstal door middel van een val- schen sleutel, legde voor de 4e kamer der Amsterdamse he Rechtbank, waar voor hij zich te verantwoorden had, oen volledige bekentenis af. Het O. M., mr. Besier, eischte een jaar gevangenisstraf. Mr. Vroesom de Haan, toegevoegd verdediger, vroeg een lichtere straf. 18 September a. s. uitspraak. De brievengaarder van Swalmen, B.. van wiens arrestatie, wegens ver duistering wij vroeger melding maak ten, werd door de arrondissements rechtbank te Roermond veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf en ontzet ting uit zijn ambt. INGEZONDEN MEDEDBELINGEN k 80 Ce*t per Regel. EEN BODE DOOR DE PINK PILLEN GENEZEN. De heer Henri van Torren, bode, wonende te Brugge, Venkelstraat no. 9, wiens portret hierbij is afgebeeld, schrijft ons het volgende: Herr Van Torren. „Ik beu gedurende 17 maanden ziek geweest. Ilk had influenza gekre gen en die ziekte heeft mij gedwongen meerdere maanden te bed te blijven. Toen ik wOer kon opstaan, was Hi volmaakt ongeschikt tot werk, want ik had nauwelijks de kraclbt te blij ven staan. Gedurende eenigen tijd kon ik nauwelijks laten. Ik had geen eetlust, de maag deed' mij pijn en mijn spijsverteering ging met moeite. Ik was zeer -zwak en had bij de min ste beweging steken dn de zijde. Des nachts kon ik slechts met moeite den slaap vall'en. Ook heb ilk veel aan ze nuwpijnen geleden. Men heeft mij vemsdhlilliliemidle behandelingen voorge schreven die geen van allen mdjn toe stand: hebben verbeterd. Toen bieb ik Ptink Pillen willen probeeren die te voren een mijner vrienden van een ■soortgelijke izulekte (genezen hadden. En inderdaad hebben 'de Pink Pillen voor mij -gedaan, wat zij voor mijn vriend hadden gedaan. Zij hebben mij gOed genezen (en even snel als hem. Na 17 maanden lang geleden te heb ben, hen lik geukkig mijn toiewluchJt te hebben -genomen tot dat geneesmid del dat (alleen mij mijne gezondheid heeft kunnen iwe'ergeven die ik noo- Idlig heb voor mijn werk." De aie(kite waarvan de heer Van Torren 'genezen fis, is ide groote bloed- armoede, die -altijd op koortsen volgt. Er bedbaat geen grooitiene verzwakking geen voHaomener blo-edaiimioede dan in die gevallen. De Pilnk Pillen her- stellen gemakkelijk zooals men ziet, -die uiterste verzwakking, en zij her stellen nog gemakkelijker zwakheden en boédaxmoede van minderen graad. Gebruik dus Pink Pillen izoodra gij u niet zoo sterk, niet zoo wel gevoiedt lis gij zijn" moet De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleeikzucht, neu rasthenie, aigemietone zwakte, maag lijden, hheuimiatiek, zenuwverslapping Prijs 1.75 de doos 9.— per 6 dbozen, verkrijgbaar bij Snabilié; Steiger 27, Rotterdam, hoofddepöt- houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wied. W. PLAATZER VAN DER HULL, Droge rijen, Jansstraat 28. Haarlem. Land en Tuinbouw EEN PAARSE AARDAPPEL. Men meldt uit Jelsum aan de .,L. Ct.": „In ons kleine dorpje is dit jaar een aardappel gebouwd, die om zijn eigenaardige eigenschappen de moei te van vermelden waard is. De virucht ziet er in rauwen en gekookten toe stand onsmakelijk uit. Zij heeft den vorm van de bekende muisjes en een kleur gelijk aan die van den grond, waarin de aardappel groeit, waarom hij dan ook gedoopt is met den naam „Zoeloe". Als men hem doorsnijdt vertoont hij de kleur van de gewone roode biet. De smaak is zeer goed, maar om de kleur zal hij wel geen con sumptie-aardappel worden. De poters zijn door den heer B. v. d. Burg, zui- velconsulent in Gelderland, meegeno men uit de kweekerij van den heer Corbelijn Battaerd te Groenlo en door de heeren Tj. Steenstra en P. Prosse te Jelsum verbouwd". We hebben den paarsen aardappel gezien die doorgesneden, zeer sappig is en e<r uitziet, als ware hij ge drenkt in paarsen inkt. Een oogen blik dachten we aan eene mystifica tie, doch het "was „echt spul". niukiijik besluit vain 26 Juli -is op die statuten dezer vereemiging ide konink lijke 'goedkeuring verleehd. Zij heeft tot -president dein vice-admi-raal Ellis, oud-mAnistber van Marine; tot secreta ris den heer J. van -der Eist, oud^ree officier, alhier. Omtrent het doel en -die middelen om dit te bereiken zullen nadere mediedeeiiingen worden gedaan MILITAIRE ZAKEN. Bij het Koloniaal-Werfdepot zijn iD de maand Augustus jl. voor het O.-I. leger aangenomen 44 personen, onder wie 18 voor twee jaren gedeta cheerd wordende miliciens en 3 vreemdelingen. Voor West-Indië na men 2 personen dienst. Naar Oost- Indië vertrok slechts één detache ment, ter sterkte van 2 officieren, 3 onderofficieren en 25 minderen; af zonderlijk 3 officieren en 3 onderoffi cieren. Uit West-Indië keerden 3 sol daten terug om den dienst met pas poort te verlaten. Het plan van de te Ede nieuw te bouwen artilleriekazerne is dezer da gen gereed gekomen. Letteren en Kunst Leger en Vloot ONZE VLOOT. Men meldit uit Den Haag: Naar men verneemt is opgericht een vereeniging genaamd De Neder- lamdJsche Vereemiging „Onze Vloot", gevestigd .te 's-Grovenlhage. Bij Ko- BRONDGEEST-ENSEMBLE. De heer D. H. Brondgeest heeft een circulaire verspreid, waarin hij het Rctterdamsche publiek om belang stelling Vraagt voor zijn nieuwe plan nen en daarbij herinnert aan oude banden. „Toen ik zoo schrijft hij nu drie jaar geleden, met „Salome" af scheid van U nam, om mijn reis door de tropen te beginnen, beloofde ik ln Rotterdam te zullen terugkeeren. „Tot weerziens" riep ik U op dien afscheidsavond toe 1 „Onvergeetlijk zal die avond voor mij blijven, omdat ik toen op dat oogenblik met recht kon zeggen, dat voor dat seizoen het pleit gewonnen was, wel na harden strijd en veel krachtsinspanning, maar„gewon nen" I „Dat die strijd -in de twee daarop volgende Indische jaren zwaarder zou worden, heb ik in mijn anthou- sïasme, om iets goeds in Ned. Indië te stichten niet gedacht, maar ook daar konden de voorstellingen van het gezelschap op artistiek succes bo gen en onder alle facitoren, die mee gewerkt hebben tot dat succes, is er ééne, die mij langen -tijd moreelen moed heeft gegeven en die is. dat het Eerste Tooneelgezelscbap, dat onze Koloniën bezocht, is een Rotter- damsch Gezelschap, dus komende uit een stad, die het gezelschap en mij in mijn kunstenaarsloopbaan zoo veel bewijzen van adhaesie beeft ge geven. „Ik ben dam ook in Rotterdam te ruggekeerd en weer gereed om de be loften, gedaan in mijn indertijd rond gezonden circulaire, te houden. Ik blijf trouw aan mijn vroeger pro gramma „Wederom sta ik dus aan den aan vang van een nieuw seizoen, weder om zal de strijd beginnen, en ik ge loof, dat ik ook nu weer alle krach ten zal moeten inspannen, om tot een goed resultaat te komen en mijn pro- gramma trouw te blijven." Het gezelschap bestaat uit de da mes Mary Beekman, Greta Beekman, Theodora Ten Hoonte, Cato De Jae ger, Jean-ne Hopman, C. HeyeVan Dommelen, Th. v. d. Gaag en Juliet te Roos, en de heeren Hemri Brond geest, Dienk Brouwer,_C. Lageman, W. Wesfcerman, G. van Staalduynen, Jos. Mertens, Jam Grootveld, A. van Eisen en W. van "Zïïylên. Uit dit lijstj© blijkt, dat ook mej. Caroline van Dommelen (thans me vrouw Heye), die indertijd aan Het Neberlandsch Tooneel verbonden was, weer het tooneel betreedt. De heer Brondgeest is directeur regisseur. L. H. BEERSTECHER. D.e „Nieuwe Rotterdamscbe Cou rant" heeft een groot verlies geleden. De heer L. H. Beerstecher, sedert 1863 lid dei' redactie, is im den vroegen irorgen van Zondag overleden. Slechts een week is hij ziek ge veest, schoon zijne krachten reeds lang door een hartkwaal werden^ on dermijnd. Maai' Zaterdag den 25sten Augustus toefde hij nog op den post-, welken hij zoo -vele jaren zoo getrouw heeft bezet, vroeger gedeelten van dag en van nacht, d'e laatste jaren des daags of des nachits. „Een der verdienstelijkste leden onzer redactie", is Beerstecher ge noemd in ons nummer van 2 October 1888, toen er verslag gegeven werd van bet feest zijner vijf-en-twimtag- jarige werkzaamheid aan ons blad, „aan welks opkomst en bloei dus vierd daar getuigd hij een zoo be langrijk aandeel heeft gehad." Een stille werker is hij geweest, wiens naam buitenaf zelden werd ge noemd, maar die zoowel voor de ,,N. R Ct." als voor tal van andere pers organen ontzaglijk veel, van den meest verschdiden arbeid, heeft verricht. De anonvmiteit, wélke over zijn werk lag, 'zullen wij blijven eerbiedigen, en slechts in het algemeen getuigen, dat Beerstecher, die met innige kraeW de liberale beginselen toegedaan was, vooral in jonger jaren met grooten ijver, met ongewoon talent en met al do warmte van zijn overtuiging heeft deelgenomen aan den staatkundigen strijd. Nederlands staatkundige ge schiedenis na '48 had voor Beerste cher geen geheimen en een vraagbaak is hij gebleven, tot den einde toe. Zoo heeft ons blad aan dezen be proefden medewerker wel veel verlo ren en wat ons inzonderheid zeer leed doet is, dat de jaren van rust, welke hem zoo gaarne waren toege staan, den man die nooit met arbeiden ophield, als kalm besluit van een wel besteed leven, niet meer zijn gegund «ewOTCton' cy. R. ZANGWEDSTRIJD. Aanstaanden Zaterdag en Zondag zal de Liedertafel Wormerveers Man nenkoor, directeur de heer M. Lursen, haar 30-jarig bestaan vieren. Op den eersten dag zal door de feestvierende vereeniging een con cert worden gegeven in de „Nieuwe Sociëteit" jnet medewerking van ^me- veil, sopraan, en den heer H. C. van Oort, bariton. Den tweeden dag (Zondag) zal des namiddags 1 uur een nationale kwar tetwedstrijd voor miannenkwartetten worden gehouden. Hiervoor hebben zich de volgende vereenigingen doen inschrijven „Amicitia", Krommenie; „Sempre Animate", Haarlem; „Sancta Caeci- lia", Krommenie„Onderlinge Oefe ning", Zaandam; „Kunst en Vriend schap", Alkmaar„Workman's Kunst genot", Wormerveer; „Kunstmin", 's Gravenhage„Kunstmin", Alk maar „Oefening kweekt kunst", Am sterdam „D.I.N.D.U.A.", Haarlem; Orpheus", 's-Gravenhage „Entre Nous", Zaandam; en „Oefening kweekt Kunst", Zaandam. Elk mededingend kwartet zingt een verplicht nummer en één naar keuze. Het verplichte nummer is „Harmo nie", van M. Lhrsen, woorden van II. Binger. De jury bestaat uit de heeren J. W. Kersbergen, Ant. H. Tierie, beiden Amsterdam, M. Lürsen, Wormerveer, J. N. W. C. A. Ruygrok, Utrecht, en W. Robert Sr., Haarlem. 's Avonds van denzelfden dog zal door het muziekkorps der Amster- damseho schutterij, directeur de heer M. Wolters, in het Wilhelimnapark >n concert worden gegeven. Het feest zal met een bal in de Nieuwe Sociëteit worden besloten. EEN SCHILDERIJ BEDORVEN. Naar wij vernemen is het groote schilderij van Fijt, dat op de exposi tie van Frederik Muller en Co. te Am sterdam hing, en dat door genoemde firma verzonden werd naar het Mu seum te Brussel, volkomen door wa terschade bedorven, aangekomen en door het Museum geweigerd. Het geldt hier een dier meesterstukken van Fijt en het is een onherstelbaar ver lies van het kunstvoorwerp. De ver zending had plaats per Staatsspoor. („Tel.") Kerk en School NED. HERV. KERK. Bero'epen te Genemiulden ds. B. van dier Eist te Daarle. Beroepen te Ysselmuiden bij Kam pen, ds. G. H. Beekenkamp te Hui zen. Aangenomen het beroep te Moor drecht door ds. J. N. Drost, te Veen- huizen (Drenthe). Bedankt voor het beroep te Giessen- Oudkerk en Peursum door ds. H. L. A. Feijkes te Colijnsplaatte Gouda door ds. Polman te Amster dam. CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen te Noordeloos ds. J. W. Polman te Amsterdam. GEREF. KEIRKEN. Bedankt voor het beroep te Burum (Gr.) door ds. J. H. Jonker te Wor merveer. R.-KATH. KERK. Te Gil ze vi endie Dinsdag de heer G. A. Biestraten zijn 60-jarig priester feest. De ruim 83-jarige grijsaard vervult nog met opgewektheid en ijver de plichten aan zijn ambt ver bonden. Vele gelukwenschen heeft de jubilaris uit het geheele dorp, zoo wél als van elders ontvangen. Tot de .geschenken, die den priester zijn aangeboden en die alle voor het kerk gebouw bestemd zijn, behooren twee geschilderde kerkramen. Er was te dezer gelegenheid een optocht geor ganiseerd, "waaraan alle vereenigin gen in die gemeente deelnamen. De jubilaris heeft op zijn beurt alle (kin deren in het dorp feestelijk onthaald. H. M. de Koningin, de verdiensten van pastoor Biestraten erkennende, benoemde hem op 31 Augustus tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau. EX. APOTHEKERSBEDIENDE. Amsterdam, 3 en 4 Sept. Geëx. 4 ca-nd. Geslaagd de dames B. G. Eg- ging, geb. te Voorst; H. H. Pybes, geb. te Bergum H. Hartog, geb. te Sneek. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 's-Gravenhage, 31 Augustus. J. B. T. Verboort, koffi.ehuishouder, al daar. Rechter-commissaris mr. Brantscurator mr. Leo Mesritz. H. van Ravesteyn, aldaar. Rech ter-commissaris mr. J. F. van der Lek de Clercq; curator mr. H. Pr Merchant. Heerenveen, 1 September. L. G. Visser, winkelier te Blesdijke. Rech ter-commissaris mr. Cleveringa; cu rator J. Rietman, te Wolvega. Geëindigd G; Wilbrink, Nieuw-Buinen. W. W. Kleine, schipper, te Hooge- veen. K. Schagen, timmerman, gewoond hebbende te Beverwijk, thans te Castricum. (St.-Ct.) Stoomvaartberichten Het stoomschip Ambon vertrok 5 Sept, van Hamburg naar 'Amsterdam.- Het stoomschip Bali van Batavia naiar Amsterdam, arriveerde 5 Sept. te Camaran. Het stoomschip Koning Willem III arriveerde 5 Sept van Batavia te Am sterdam. Het stoomschip Potsdam vertrok 5 Sept. van New-York naar RotterdJam. Het stoomschip Goentoer, van Rot- tardaan naar Java, vertrok 5 Sept. van Suez. Het stoomschip Gédè, van Java naar Rotterdam, arriveerde 5 Sept. ie Mar seille en zette de reis voort. Het stoomschip SaJak, van Rotter dam maar Java, vertrok 5 Sept. van Southampton. Het stoomschip Prins Willem V, van Paramaribo naar Amsterdam, vertrok 4 Sept. n.m. 9 u. van Havre- Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Ja Va, arriveerde 5 Sept.- te Batavia. Het stoomsclidp Rindjani, van Java naar Rotterdam, vertrok 5 Sept. van Batavia, POSTKANTOOR HAARLEM. Lijst 'der onbestelbare brieven. 2e helft Augustus 1906. Binnenland: Brieven. 1 Mej. Bredie. 2, Mar cus. 3. Mej. Baramentb, 4 A. Bakker, 5 Afbons (allen Amsterdam). 6 J. Pey- ra, Arnhem; 7 J. v. Reen, Enschede; 8. L. N. 38 Bur. 32; 9 Hesch. 10 F. en A. v. Gelder (allen (Haag). 11 Mej. Wr Muildier, Haag. 12 W. de J-ongh, 18 Voor Kamer vam Arbeid. 14 P. v. d.- Kluchit (aillen Haarlem). 15 Mej. Jan sen, Hoofddorp. 16. 'Mej. Krijni- borg, Heemstede. 17 Ds. Wiegonü, 'HeuSden. 18 W. Kuyper, IJmuiden. 19 G. J. Proost Kampen'; 20 H. v. d. Ploeg, R'dam. 21 G. J. Proost, Zaan dam? 22 Miéj. G. Sdhiaap, Zand/voort. Briefkaarten, 1 C. Bolilée. 2 Weld. T.- ö)e /Boer. 3 H. de Jong; 4 J. Calwy; 8 J. Schram; 6 Mej. M. Tunkenburg, 1 C. Koopman. 8 Mej. Oh. Meijieir. 9, Mieivir, M. Cramer. 10 Meij. L. M. v. d. We (lailll'en Amsterdam) 11 J. La® geveld. 12 Jo Berg (beiden Beverwijk), 13 Mej. B. iSnoiefks. 14 Schipper Rdtse- ma. 15 Tehuis v. Marinen. ,16 van Wan zede, '(/allen Den Haag) 17 H, Visser^ 18 A. Vetitlh 19 Mov Tuifein Nolthmius- v Heeften. 20 A. 'E. Leef som. 21 W. D.-, v.d. Kamp (allen Haarlem) 22 P.Kloos IJmuiden. 23 W. J. Tennissen, R'dairn. 24 Mej. M. Rikke 25 C. J. A. Lans (beidlen Utrecht). 26 Sanf Vels/en. 27 Jac .Wijnands. 28 Kap. Völinga (bet- den Zaandam) 29 C. Seh'oitz?? Buitenland: Brieven. 1. G. F. R. Thiie Gaux. 2. M. P. Rus, Charleston; 3 Faan. Goed hart, Hamburg. 4 H. Croroartelin Hamptton. 5 Th. Blaufoird. 6 D. Pas cal, bedden London. 7 L. Alberding, Manitoba. 8 G. A. Huykman. Port Said. 9 Biaro/n Id'OHdenneel ^LePoulig- heux. 10 Mme Happeras Barna te Jon ging?? 11 Bakken Vellinga, Schluctoit.-. Briefkaarten. 1 Mver. T.éding v.- Berüdhout, Bern; 2 J. Mattihies Boots- forf. E. H. Alberts Co. Munster Elsass. 4 Betiüna öense, Essen. 5 H.- v. d. Berg Voute?? 6 J. C. Quaries v.- Ufforel., Munster. 7 A Bakker Sdhludht 8 M. Pels, Paris. WAAROM Z0UDT GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van KBN KWAËTJK voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of xyne diensten wenseht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, buren of verhuren, kan das voor EEN KWARTJE in HAAüLEM'S DAGBLAD terecht. BV Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven. öocieien iuwu —- 1 juffrouw Joh. van Lundien v. d. Hen-

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6