Leger en Vloot Sport eo Weditrijdea Uit de Arbeiderswereld Gemengd Nieuws Marktnieuws Stootnvaarfberichfei! Igetitecfeppe'u vaa fkarleai's Dagblad. „Voorwaarts", waarin eenige hatelijk heden aam het adres van den heer De Bleak, naar aanleiding van zijne be noeming tot ridder in de orde van den Nedenlandschem Leeuw. TEGEN DE KWAKZALVERIJ. De algomeene vergadering der Ver- eeniging tegen de Kwakzalverij zal in de maand October te 's-Gravenba- ge plaats vinden. Uit het verschenen, jaarverslag vao den secretaris-penningmeester, den heer J. van Hiel, blijkt, dat het ieden- en abonnementental, dat tot voor 1904 langzaam dalende was,^ ook thans stijgende bleef en resp. 716 en 574 droeg, waardoor niet alleen het kort over 1904 werd gedekt, doch ook een tegoed op nieuwe rekening kon worden overgebracht. De oplage der maandbladen droeg 78.100 waarvan 26.950 ten hoeve der leden. Vanwege de Veree niging werden in het afgeloopen jaar met vermelding der resultaten in de verschillende maandbladen 21 heimmiddolen onderzocht. VROUWENKIESRECHT. Onder voorzitterschap van mevr. dr. Al'etta Jacobs werd Zondagochtend te Zutphen de goedbezochte vergadering gehouden van de Vereeniiging voor Vrouwenkiesrecht. Het volgende wereldibondcongres zal in 1908 te Amsterdam gehouden wor den, waarna de nationale vereeniging in sommige plaatsen nog bekende spreeksters zal laten optreden. Alsmu >krwam aan de orde punt 3: be spreking van da propaganda-voorstel- ien van mevr. 'dr. Nieuwenihuis te Leiden, die hierop neer kwamen, oax aan mannen, die geeh lid der vereeni. ging wenschten ie worden, toch gele genheid zou worden gegeven, instem ming met de beginselen te getuigen door te teekenen op een lijst of voor beperkt, of op een voor algemeen vrou wenkiesreoht. Dit voorstel werd echter later door mevr. Nieuwenihiuis ingetrokken, maar door het hoofdbestuur toch op de agenda geplaatst, om'da het zeer belangrijk was en er in de afdeelin- gen tie veel over was voorgevallen, om het nu weer in den doofpot te stop pen. Een motie van den heer Kanis, -waarin werd uitgedrukt, dat een be spreking thans -geen nut meer zou hebben, maakte een eind aan de lange discussie over heit al of niet behande len van idit voorstel. Toen kwam de vraag, in hoever heit hoofdbestuur correct had gehandeld, door het voorstel dat oorspronke lijk een artikel van bet „Maandblad" was in overeenstemming met de commissie van redactie niet in dat Maandblad op te nemen, en door ten tweede 't thans op de agenda te bren gen, hoewel het was ingetrokken. Oök aan deze onvruchtbare discus sie kwam. een edmd door een motie van orde van mevr. Van Loenen de Bor des. Daarna deden de verschillende af- deelimgen voor zoover er tijd was, me. dedieelingen omtrent de wijze, waar op zij in den winter 19061907 propa- dlenkt te maken. EEN ONGEVRAAGD EERVOL ONTSLAG. De kerkeraad der Nederl. Herv. Ge meente te Drummen heeft eervol ont slag verleend aan C. F. K., gods dienstonderwijzer aldaar, die dit ont slag niet gevraagd had. ZooaJs men weet, is K. ten onrechte van onzedelijke handelingen beticht en door de rechtbank te Zutphen vrij gesproken. EEN BEGRAFENISSTOET GESTOORD. Men meldt uit Den Haag Naar aanleiding van de aanrijding van een lijkwagen Zaterdagmiddag j.l door een elektrische tram op den Schevendngschen weg nabij de Kerk hoflaan, heeft de politie een onder zoek ingesteld, waarhij de wagenbe stuurder heeft verklaard, dat de elec- trische rem weigerde, op het oogen- blik, dat hij voor den begrafenisstoet wilde stoppen. MICHIEL ADRIAAiNSZ. DE RUYTER De heer J- H. iSolkesz, voorzitter van het hoofdbestuur van het Gene- raal-Van Heutszforidis, heeft zich voor loopig belast met het vormen van een •commissie, len doel (hebbende op 24 Maart 1907, den dag waarop 300 jaar geleden onze groote zeeheld Michael lAdriaansz. De Ruyter werd geboren, diens nagedachtenis feestelijk te her denken. De volgende heeren hebben zich be reid verklaard zitting te nemen in het voorloopig comité van uitvoering: J. [Doorman, le luitenant, plaatselijk adjudant te Amsterdam, Amstei 130; J. van der Eist, oud-zee-offioier, secre taais van de nieuwe vereeniging „On ze VlOot" te 's-Gravenhage, Dunkier- straat no. 2; J. P. K. van Moorsel, Weesperzïjde no. 103, Amsterdam; A. P. van Scherpenzaei, penningmeester, BeerengracM no. 621; J. H. Solkesz, lAmstiedstraat no. 9, Amsterdam. Verschillende autoriteiten hdbben hun steun ONTSPOORD. Van den laatsten trein van Rotter dam is Zondagavond nabij Den Briel ide locomotief en postwagens van de tram ontspoord. Gelukkig was het nabij de halte Brielle, zoodat de trein weinig vaart had en spoedig kon stoppen. De passagiers zijn per rijtuig naar Oostvoome vervoerd. Men is den geheelen nacht bezig ge weest de wagens in de rails te bren gen, zoodat de baan voor trein 6-20 van Oostvoorne weer vrij was. Al leen de postwagen is beschadigd. ER IN GELOOPEN. In een kleine gemeente van ons land is men bezig met het maken van grondwerken en 'het leggen van rails voor een stoomtram. Dé werklieden zijn ten deele gehuisvest in een daar voor getimmerde Tiouien keet, waar in geslapen en gegeten wordt, ter wijl het voedsel wordt bereid door vrouwen, eveneens in die keet zoo lang haar verblijf houdend. Dezer dagen kwam een brigadier der Rijks- veldwacht ter oore, dat daar ook sterke drank gebracht werd hij ging op onderzoek uit. stapte de keet bin nen en vroeg aan de Vrouw een glaas je drank, dat hem terstond gegeven werd. De vrouw vertelde, dat de werklieden vóór het eten een borrel tje en een sigaar van haar kregen. Onze brigadier vroeg nogmaals een glaasje, dat hem wederom verstrekt werd, en wierp toen een rijksdaalder op tafel, dien de vrouw in haar zak stak met e«en beleefd „dank je wel". De brigadier wenschte echter f2.40 terug, hij wilde de twee borreltjes betalen. De vrouw zei echter heel droogjes, dat zij geen sterken drank verkocht, maar wel fooien aannam. De brigadier kon vertrekken. Des middags kregen de werklieden een ;je extra. HET AFGEBRANDE ACADEMIE GEBOUW. Bij het door den rijksbouwkundige ingestelde onderzoek naar den toe stand van het afgebrand^ Academie gebouw, moet naar wij vernemen ge bleken zijn, dat de fundamenten en de buitenmuren nog in uitstekenden toe stand verkeeren. In de binnenmuren daarentegen zijn op zeer veel plaat sen scheuren ontstaan. De hardstee- nen vensterbanken hebben bijnfc, alle zeer veel geleden, de zerken trap voor het gebouw is evenmin ongeschonden gebleven. De pilaren zijn, vooral aan den voet, erg gehavend, de zandsteen schijnt daar zeer murw, heele brok ken vallen er af, maar ook de kapitee- len zijn, zooals men weet, zwaar be schadigd, znodat de pilaren een zwaar steen en fronton denkelijk niet meer zullen kunnen dragen. (,,Pr. Gr. Grt.") DE VEREENIGING TE AMSTERDAM. De heer Muller, directeur van de „Vereeniging", begint een café-con cert in de Warmoesstraat, genre Pa nopticum, en blijft de „Académie de Bill ar di" exploiteeren. In een Amstendamschen brief in de „Frov. Gedderscbe en Ni]m. Ct." vin den wij daarover het volgende ,,De heer Muller zoo lezen wij directeur van de „Vereeniging", is m onderhandeling over den aankoop van het daarnaast gelegen huis van den pianofabrikant Goldschmeding in de Warmoesstraat. Lukt die aankoop, waarop groote kans is, wijl de heer C.oldschmeding al verschillende malen klaagde over overlast, hem door de nachtsocietent, onder bestuur van Van Dinteinen en Jacobs aangedaan, dan blijft naast het 15 October te herope nen café-concert óók de biljart-acade mie bestaan. Er was een tijd dat Amsterdam, dat de kroon draagt van Europa, het Ve netië van het Noorden werd genoemd; er kon wel eens een tijd komen, dat irJen van 'tMonte Carlo van 't Noor a en ging DOOR EEN HOND VERSCHEURD. In dien nacht van Vrijdag op Zater dag 1.1. is bij een landbouwer te Ho- nesch, bij Haaksbergen, een hond in gebroken in een planken schaapschot, waar een veertig schapen waren op- gestald'. Niet minder dan 18 schapen wer den dés ochtends dood gevonden, met gebroken nek, losgescheurde ingewan den, enz., terwijl nog eenige dieren met gebroken been en beetwonden moesten worden afgemaakt. De schade voor den landbouwer be draagt meer dan f300. Een onderzoek naar den hond, die de verwoesting heeft aangericht, heeft geen gevolg ge had. EEN GOED BEGIN. Te üpendam (N.-H.) is tegen een bruid en bruidegom proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronken schap. PENSIOENGELDEN. Door eenige, na de staking van 1903 ontslagen spoorwegmannen te Rotter dam, is een vereeniging opgericht, „Ons Belang" genaamd, met het doel, de door de leden gestorte gelden in hét Pensioenfonds terug te krijgen. Zij zal zich daartoe wenden tot de re geering ,de leden van de Tweede Ka mer en andere invloedrijke personen. LEIDEN'S ONTZET. Niet minder dan 3381 vrouwen en 3031 mannen hébhen zich bij het be stuur der 3 October-Vereeniging aan gemeld. om in aanmerking ie komen voor de uitdeeling van haring en wittebrood, pijpen en tabak, ter gele genheid van d'e viering van Leiden's ontzet. FEESTEN TE LEEUWARDEN. 'Het programma voor het koninklijk bezoek aan Leeuwarden ter gelegen held' der onJtlhullirig van hét stand beeld van graaf Willem Frederik Lo- devvïjk van Nassau is thans definitief vastgesteld. Aankomst Leeuwarden 12.8, vertrek van het koninklijk echt paar te 3.33,alles staJdstijd. Aankomst aan de woning van den commissaris der Koningin (vroegere koninklijk pa leis) te 121/2 uur, waar aan het ko ninklijk echtpaar, aan de Koningin- Moéder en gevolg der vorstelijke per sonen rndt eenige gasten een dejeuner zal worden aangeboden. Onthullingen van (het standbeeld te 21/4 uur. Vertrek Ider Koningin-Moe der, na hat gebruik van het diner hij den commissaris der Koningin, met den sneltrein van 7 uur. DE DAGERAAD. Op Zondag 14 Oct. a.s. zal de Ver eeniging „De Dageraad" haar 50-jarig bestaan herdenken door een groote openbare vergadering dn hét Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam. EEN PIONIERSTER. Weldra zal te Leiden aankomen om aldaar iin de Nederla.ndsche letteren te studöeren, mej. L. van Niekenk. Zij vertrok 21 Augustus van Kaapstad. Het is d'e eerste vrouwelijke Afrikaan. sche studente die hi©r té lande haar studiën komt voortzetten, als gevolg van het Kon. besluit op de erkenning van Zuid-Afrikaansche graden an ge tuigschriften. (N. Ct.) VALSCHE MUNTERS. In verband met de Zaterdag te Rot terdam door den commissaris van po litie, den heer L. J. C. Vuijk, gedane arrestatie van valsche munters, heb ben zich Zaterdagavond reeds vier personen gemeld, die valsche kwart jes in beitaling ontvangen hebben. Voor zoover bekend, zijn er alleen valsche kwartjes vervaardigd en u;t- gegeven. Aan het uitgeven heeft, ver moedelijk onwetend, ook medege daan een dochtertje van de gearres teerde vrouw v. D„ uit de Haveland- straat. cket 2c klasse No. 30793 en een flesch- je medicijn zonder etiket. De hoéd i9 van den hoedenwinkelier Krop, te Zaandam. De commissaris van politie in de 6e sectie te Amsterdam verzoekt hen, die omtrent den overledene inlichtingen kunnen verstrekken, zich ten spoedig ste te vervoegen aan het poiitiebureel Spaarnd'ammerstraat 70. Mr. F. Th. WESTERWOUDT. In de maand 'November a.s. zal de heer mr. F. Th. Westerwoudt 50 jaar zitting hebben gehad in de Provinci ale Staten van Noordi-Holland. VERMIST. Sedert 7 September wordt uit de ouderlijke woning aan de Hugo de Grootkade 78 (3 hoog) te Amsterdam vermist de 17-jarige Dirk Hueting, middelmatig van gestalte, bleeke ge laatskleur, donkerblond haar, blau we oogen, gekleed met donkergrijs geruit colbert costuum. witten stroo- hoed en bottines. Zij die inlichtingen omtrent, genoemden persoon kunnen geven, worden beleefd verzocht zich daartoe te vervoegen aan het bureau van politie van de 2e afdeeling der 4e sectie, Marmxstraat 148 aldaar* ONGELUKKEN. Op het kruispunt Rijnstraat en Be- zuidenhout te 's-Gravenhage is Zon dagmiddag een tot dusver onbekend gebleven man van ongeveer 70 jaren door de Staatsspoor-stoomtram over reden. Tijdens zijn overbrenging naar het Gemeenteziekenhuis is de man over leden. ONGELUKKEN. Zaterdagmorgen is aan de tramhal te Crooswijk. onder de gemeente Oud-Beijerland, de 18-jarige leerling- onderwijzer, de heer J. A. B., wonen de aldaar, onder de machine dér stoomtram geraakt, waarbij hij een ernstige hoofdwond benevens inwen dige kwetsuren bekwam. Onder ge leide van dr. Lodder is de heer B. per stoomtram naar het Stieljesplein en van daar per raderbrancard naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd alwaar hij ter verpleging is opgeno men. Door een woest fietsrijder is de vrouw van v. B. te Geldennalsen zoodanig aangereden en tegen den grond geworpen, dat zij weken lang zal moeten blijven liggen. Het dij been is ernstig gekwetst. Zaterdagmiddag was de koetsier van den heer Van As oh van Wijck, burgemeester van Oldébroek, te Zwolle, toen 't paard schichtig werd en op hol ging. De koetsier werd van het rijtuig geslingerd maar bekwam geen noemenswaardig letsel. Een meisje kwam onder 't rijtuig maar behalve eenige ontvellingen, consta teerde dr. Steenmeijer geen kwetsu ren. Eerger liep 't af met 't paard, dat in de gracht bij de Emmawijk sprong en verdronk, 't Rijtuig werd op 't droge gebracht. (Tel.) Zondagavond is in een put nabij hare woning gevonden het lijk van del 19-jarige dochter der wed. v. L., in de Van Doorenstraat te Tilburg. De 18-jarige kweekeling J. A. B„ gewoond hebbende te Oud-Beijerland, die Zaterdagmorgen het ongeluk had aan de tramhalte Crooswijk te Rotter dam door een tram- te worden aange reden en daardoor zwaar lichamelijk letsel kreeg, is Zondagnacht te 1 uur in het ziekenhuis aldaar aan de be komen kwetsuren overleden. Uit Zeist meldt men Van de beide kinderen, die bij den brand te Austérlitz op Zaterdag j.l. brandwonden kregen, is er een be zweken. BRANDEN. Uit Apeldoorn wordt gemeld Zaterdagavond werd de woning van "W. J. Wesselink aan den Amhem- schen weg, door brand nagenoeg ge heel in de asch gelegd1. De brand, ontstaan in den schoorsteen, was door den bewoner, tevens eigenaar, naar hij meende, volkomen gebluscht, maar terwijl hij met de zijnen zich gereed maakte naar bed te gaan, kwam hij tot de ontdekking, dat de zolder, met hooi en stroo beladen, in brand stond. De gehaefl© inboedel kwam in de vlammen om. Een zieke, oude móeder werd met moeite onder dak gebracht. Alles was verzekerd. Mem meldt uit Gorinchem Aan de suikerfabriek Hollandia, aan den Arkelschen dijk alhier, is een voorraad van 80.000 H.L. steenkolen, ter hoogte van 8 meter, inwendig aan het ontbranden. Men is dag en nacht bezig deze massa om te zetten. Zoo dra men vuur ontdekt, wordt dit met een gereedstaande brandspuit ge doofd. INLICHTINGEN VERZOCHT. Zaterdagvoormiddag te 8.45 is in den Amsterdamschen Polder onder dié gemeente in bewusteloozen toe stand aangetroffen en naar het Bin- nen-Gasthuis overgebracht, alwaar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden, een onbekend man. oud naar gissing 30 jaar, lang 1.65 Meter, gezonde kleur, zwart haar en knevel, blauwe oogen, vol aangezicht, gekleed met zwarte colbertjas en vest, groen geruite broek, wit katoenen hemd en onderbroek, gemerkt 4/1, waaronder 1382, het hemd bovendien gemerkt 4/B 233. bruine sokken, rijgschoenen, bruine gleufhoed, witte boord en man chetten, blauw en wit gebloemde stropdas. Op liem bevonden een potlood, een ledige portemonnaie, eon rozenkrans, een abohhementskaartje Alkmaar Pa ROOMSCH KATHOLIEKE SOCIALE WEEK. De Sociale Week is Zondagmiddag gesloten door den heer jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer. Spreker sprak allereerst een woord van dank voor de medewerking, waar door de Sociale Week gehouden kon worden en deelde mede, dat een door elk spreker goedgekeurd verslag zij nervoordracht in de „Mededeelingen" opgenomen zou worden. De Sociale Week is eén groot suc- cès geweest, zeide spreker, daarin heb ben we hooren verkondigen dé leer van de R.-K. Kerk op sociaal gebied. Hij gaf vervolgens een korte uiteen zetting van het gesprokene in de af geloopen week. Spreker gewaagde daarna van den hartverheffenden indruk, welke de Sociale Week heeft achtergelaten, wel ke z. i. getoond heeft, diat al wat Roomsch-Katholiek is, groot sociaal gevoel heeft. Hij hoopte, dat binnen niet al te langen tijd een nieuwe So ciale Week gehouden zou worden. Spreker's rede werd luide toege juicht Men anel'dit uit Hellevoet sluis: 'Zaterdagmiddag kwam Hr. Ms. in- StructiescMp Nautilus, commandant die kapt.-luit. ter zee J. F. B. van Dijk, ter reede alRien, ierugkeerende van een vijfinaandschen oefenings- todht dn dén Noorder-Atlantisdhen Oceaan. Ditmaal zonder sleepboot, op eigen zeilgelegenheid. Aan boord was allés wél. De état-ma.jor van idiez'en bodem be staat verder uit 'dien luit. ter zee le kasse R. L. Dijkhuis? eerste officier; de luitenants ter zee 2e kasse J. P. Muller ,W. G. A. Wink, J. A. Jager en W. Dwars; den off. v. gez. le ld. S. A. van der 'Ghijs en den off. v. adim. 2e k.. H. B. van Dam. seling. Voor het zuiden twerd een 4e district gevormd als volgt: Afd. A. Wiilliem II. 't Zesde Antoni, WiiheJmina II. Afd'. IB. Helmond, R. V. V., Roer mond, Venlo. Maastricht. Afd. C. zal nader worden geregeld. Hét Noorden Ikrijigt de volgende af- Tweede klas. Achilles, Be Quick II, Fm" si a, W. V. V., en Velocitas. Derde (klas. Frisïa II, Be Quick II, Voorwaarts en Olympia. Verder werd benoemd tot voorzitter der protestcommissie mr. Onnem, tot lid Buskop en tót plaatsvervangend ltd H. J. Oosterveen. In 'de commissie voor sohéolvoetbal werden benoemd de heeren Water schoot v. d. Gractht en Bonn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN èl SO Cent per Regel. VERKLARING VAN EEN AUTIST. De heer Augustte Deraemaoker, lyrisch artist, wonende 6 me Léopold te Heyst aan de Zee, schrijft:: CRICKET. De le kl1. éompeftriife. De wedstrijd tussciien de Haagsche C. C. en Rood en Wit, welke jl. Zon dag opneutraal terrein' 'zou worden gespeeld, en wa'arvam de uitslag be slissend izou zijn voor dé eerste plaats, is niét doorgegaan en zal ook niet meer worden' gespeeld. Hierdoor is het eerste-Mas-crioket seizoen in Hol land tot een <efind! 'gekomen. De Haag sche C. C. en 'Róód! en Wit deelen de eerste plaats. Voor de Haagsche C. C., welkte dit jaar een schitterend seizoen hééft gehad, is het wél jaimm'er, 'dat de Amisterdamsdhe vereeniging Vol harding haar beide wédstrijden tegen Rood en Wit heeft gewonnen: gegeven, zondter te probeeren er althans een van die twee te winnen. Was d!it laatste geschied, dan waren de Hagenaars Maar ook Rood en Wit heeft een heel goéd seizo en achter 'den mg en is vooral op het oogenblik nu de heer M. E. Schroder (van H. C. C.) niet meter in het land is, niet minder sterk dan die Haagsche vereeniging. Beide clubs wonen eens en verloren eens van 'elkander, terwijl zij door geen 'der overige mededingsters in de eerste klasse competitie ook maar een enkele maal geklopt werden. DE 'BESTUURSVERGADERING VAN DEN N. V. B. Zaterdag ven-gaderde te Amsterdam het volledige bestuur van den Neder- landsdhen Voetbalbond, teneinde de voorloopige maatregedelen voor het komende seizoen te nemen. Het genomen besluit in zake de in- deeüng der westelijke tweede klasse werd nogmaals besproken zonder dat er echter een wijziging in gebracht werdl Afleen werd besloten Allen Weer baar alsnog tot tweede klas tepromo- veeren. De westelijke tweede klasse werd hierop als volgt ingedeeld: Afd. A. D. V. 'S.; V. O. C.; Volhar ding; Victoria; Adelborsten F. C.; Her eules II; H. V. V. II. Afd. B. Achilles; Celeriias; R. A. P.; A. F. C.; Voorwaarts; U. V. V.; Allen Weerbaar; Afd. C. U. S. Rapiditas; Veloci tas II; H .B. S. II; A. V. V.; Ajax; H. F. C. II en Concordia. De westelijke 3de klasse werd als Afd. A. Haarlem II, Bussum, Hol land. V. V. A., R .A. P. II; D. O. S. B. en A. V. V. II. Afd. B. U. F. C.; Neerlandia, Ajax II; A. F. C. II; Volharding II, Swift (deze laatste club werd op eigen ver zoek in 'de 3e klasse geplaatst. Afd. C. Sportman, Uniite, Ajax II (Leiden), Quick II, Concordia II, D. V. V. Afd. D. V. F. Hermes, Neptunus, Sparta. II, Rapiditas II, Achilles II. Afd. E. D. A. V. 0„ Ólympi'a, D. F. C. II, U. S. C. II, en Victoria. Betreffende het oosten -werd beslo ten Quiolc (Nijmegen) weer in de le klasse op te hemen, zoodat de'Ze com petitie met één is uitgebreid. De Oostelijke 2e klas werd als volgt Afd. A. Vitesse II, Be Quick (Z.), O. D. O., G. V. C. II, Quick II. Afd. B. Hercules (Ensohdé), Tuban- tia, Oranje Nassau, Tubanters, P. W. II, Hercules (Almelo). Afd. C. U. D. n, Goahead, Robur et Velocitas, Z. A. C„ Quick (K.), Verwis. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht op 10 Sep tember 1906 Boter 48 K.G., f 1.40—f 1.50 p. KG. Biggen 19 stuks., 10-/14 per stuk. Heer Aug. Deraemaoker. ,,Ik ben veiheugd met deze te kun nen verklaren, dat ik, darik zij die Pink Pillen,, een emstigen staat van bloedarmoede en van zenuwzwakte héb kunnen overwinnen, welke ziek ten d!e gevolgen waren van een reeks concerten em soirées waarop ik had medegewerkt. De Pillten zijn uitmun tend. Zij herstellen (dé krachten en brengen dé zenuwen tot rust." Deze twee deugden der Pink Pillen: heit herstellen der krachten en het tot rust brengen der zenuwen, maken haar tot het onmisbare geneesmiddel voor de talrijke personen die, 't zij door -lichaams-, 't zij door geestesar beid overstelpt zijn. Indien men niet tegemoet komt aan die zenuwover- prikkeling vervalt men tót de schxik- kelijkste van alle ziekten; de neuras thenie. De Pink Pillen zijn den hesten steun voor het zenuwstelsel'. Zij' voed den de zenuwen door bét bloed te ver rijken waarin het zenuwstelsel voed sel vindt. Door bij elke dosis bloed te geven, geven zij krachten en brengen de ze nuwen tot rust. Zij wekken de werkzaamheid van allé organen op; én zoo gevoelt de ziéke, onmiddellijk na helt gébruik der Pink Pillen, een krachtige aan doening van welzijn, die een kenmerk ■is van de behandeling met de Pink Pillen. Deze behandeling is onovertroffen bij bloedarmoede, bleekzucht, neuras thenie, algemeenie zwakte, maagpij nen, schélé hoofdpijn, irfceumaiiék. Prijs 1.75 de doos 1 9.per 6 dioozen, verkrijgbaar bij Snabilié; St eager 27, Roltteaidsam, hoofddepót- fciouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Oms/tnekten bij "Wted. W. PLAiATZER VAN DER HULL, Ditoge- Erijén, Janss/tnaat 28. Haarlem. EEN STAKING. Een 200-tal koffieleessters bij de fir ma F. en J. Fremij te Rotterdam heb ben den arbeid gestaakt. Verleden week eisohteu zij een loonsverhooging van 10, later van 15 ets. per dag, hét- geen was toegestaan. Intusschen werd Maandagmorgen verlangd, dat die verhooging zoowel de>s zomers als des winters zal worden toegepast. Waai de arbeid alleen bij daglicht plaats kan hebben is uit den aard de arbeids dag in het koude jaargetij heel wat korter, zoodat, bij afwezigheid van den chef der firma, diens plaatsver vanger bezwaar maakte. Hierop werd de arbeid neergelegd. Heden zou van de zijde van den pa troon, die dan aanwezig is, een be slissing genomen kunnen worden. WELLMANS EXPEDITIE. Wellman is den 4en dezer van Spitsbergen teruggekeerd. Zijn bal lon is niet eens gevuld kunnen wor den, zoodat de toebereidselen voon den avontuurlijken pooltocht gestaaxt zijn. Maar Riesenberg, een zijner hel pers, blijft met twee Noren op neti Denen-eiland overwinteren. VERSCHRHCKELIJK DRAMA. In Kensal Rise, bij Londen, waar de twee „koffertragedies" hebben plaats gehad, is weer een verschrik kelijk drama afgespeelde De 38-jarige bohanger Rogers heeft er met een" scheermes zijn dértien- en negenja rige dochters den hals afgesneden vervolgens zijn vrouw vrij erg aan den hals gewond en een driejarig dochtertje. Ten slotte zeer zwaar ge wond zijn broer van 33, die op het ge gil der vrouw toesnelde. Rogers tobde over zijn zaken en meenende, dat hij met de zijnen tot armoede zou vervallen, besloot hij ze allen met hem te laten sterven. Rogers heeft ook zichzelf een ernsti ge wond aan den hals toegebracht. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: 's-Gra^enhage 7 September. J. Goris opperman, te Sdkeveningen. Rechter commissaris: mr. R. H. A. M. Romme; curator: mr. J. H. Bouldéwijnse, W. J. Spek, behanger en meubel maker, te 's-Gravenhage, handelende ander de 'firma W. J. Spek en Co. Rechter-commissaris: mr. E. R. E. Bran'ts; curaitor: mr. H. Ligtenberg. Amsterdam, 6 September. J. Gom- artz, handelend onder: Jozef Gom- pertz en Co., distillateur en iwijnkoo- per, aldaar. R echter-comimiissarismr. C. van 'der Zweep; curator: mr. A. Visser. N. J. D ivan Hanja, caféhouder, Jd'aar. Rechter-commissaris: mr. C.-i van ider Zweep; curator: mr. J. S. G.; Schedtema. Tiel', 7 September. N. van Doorn, gisltlhanldelaar te Geldermalsen. Rech- ter-eomlmissaris: mr. H. C. Dressél- huys; curator: mr. W. F. van Ever- dingen. Utrecht, 5 September. G. C. Tege laar, schilder, aldaar. Rechter-com missaris: mr. dr. C. J. H. Schepel; curator: mr. Th. Gerlings. Arnhem, 6 September. H. J. Mar- ns, pensionhoudster, te N'ijmiegem Rechter-commissaris: jhr. mr. W. E. Th. 'M. van 'der Does (de Willebois; curator; mr. J. F. van den Broék, te Nijmegen. Geëindigd: S. S. Bouwman, te 's-Gravenhage. M. L. S. Lauta v. Aysma, A. H. Th. Determann, wed. H. H.i Determann, vrachtrijdster, te Schie dam. (Stei.) Het st. Salak, van Rotterdam naar Java, passeerde 9 Sept. Gibraltar. Het st. Goentoer, van Rotterdam naar Java. passeerde 8 Sept. Perim. Het st. Sindoro, van Java naar Rotterdam, arriveerde 8 Sept. te Suez. Het st. Kediri arriveerde 8 Sept. v.i Rotterdam te Hamburg. Het st. Solo, van Rotterdam naar. Java, arriveerde 9 Sept. te Batavia. Het st. Prins Frederik Hendrik, v. Amsterdam naar Paramaribo, pas seerde 8 Sept. Dover. Het st. Amsteldijk, van Rotterdam naar Newport News, passeerde 9 ïpt-, des nam. 3.30, Lizard. Het st. Statendam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 9 Sept., des voorm. 9.45 Lizard. Het st. Ceram, van Bangkok naar. Amsterdam, vertrok 8 Sept. van Sabang. Het st. Koningin Regentes, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 9 Sepit. to Southampton. Het st. Timor, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 9 Sept. te Havre.- Het st. Prins Frederik Hendrik, van Amsterdam naar Paramaribo, pas seerde 9 Sept. Ouéssant. Het st. Prinses Sophie arriveerde 9 Sept. van Amsterdam te Batavia.- HAASLKM's DAGBLAD, dat sijne abennés in Haarlem en omlig gende Gemeenten telt bij duizenden en geregeld het aantal der geabon- nserden stijgen ziet, heeft Agenten m da navolgende dorpen rondom Haarlsia BeverwijkJ. HOORNS BennebroekA. KLOMP HalfwegJ. G. BERTENS., Hoofddorp 2, LiEUWHB HeemstedeX LSUYEN HiliegomA. VAN DER LANS Spaarnd&m O. HARTÏÏNBOR? SantpoortP. VAN MEURS. VelsenW. J, DE RUTJTEB Vijfhuizen (Zuid-Schalkwijk) J. C. VAN DER VIS. YogslsnaangBEDDING Wijk aan ZeeH. S. FIEGE ÏJranldenJAC. SINJE^vEL Zandvoort J- TERMETS Al deze Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. De Couranten voor de Geabonneerde» te O verveen, Bloemen daal, Jaa Gfjse/ivaart, Schoten, Aerdenhont, Bentveld en de Bloemeodaalaohe Par ken worden van het kantoor te Haarlem uit, rond'oezorgd. Abonnementen en Advertentie In deze Gemeenten kuunsn wordea opgegeven aan de Rondbrsngere der Courant, P- VAN DB RAADT en B. W. PRIESMAN. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6