Kantoor :PielerKiesstraat 33. Automatische Luchtgas-Apparatefi Benoïd Geldersche Rookworst J. VAN WIJK, Techiisch-Bureau I). 1)1 CLIECQ, Mode-Tijdschrift Sport en Wedstrijden A. BEETLING, Gr. Houtstraat 99*, Haarlem. DBAGÉES a LA CASCARA. Firma YAK TUBEBGEN, Gr. Houtstraat 141. T. A. DQNNEE, KL Houtstraat 62. Dagelij ksche aanvoer van Prima kwaliteit SYEEfSICOLEi! tegen billijke prijzen. Bruinkiol Briketten, Houtskool Briketten, enz. TELEPHOON 748. Naar de Doeistraat, J. GEIJLVÖET» Poolstraat 33. Vraag ËProspoetus - Verlichting, Verwarming - Waterverzorging en Kracht, Heet I lEchtpompmof or@n, Reform Lusoi- en Spiritusgloeilichtlimpen Handbrandblusch-ApparatenMlNIMAX Handstofzuiger „ATOM" ^,,de 10866 st0< ait de Een zeer gbsdkoop woord „geaccepteerd" nadeel is kun nen ontstaan. Dat immers alleen door de handteekening de handelsbrief geen waarde zou hebben, en dat eerst door een duidelijke verklaring van acceptatie èn handteekening dit ver andert. Het Hof gaf last tot gevangenne ming van den veroordeelde op grond van vrees voor vlucht. VERDUISTERING. Vodr de Rechtbank te Zwolle stond Donderdag terecht een commies der posterijen. die op onderscheidene tijdstippen tusschen 30 April en 17 Augustus als waarnemend directeur van hot postkantoor te Nunspeet ten nadeele van (het Rijk .heeft verduis terd oen bedrag van 6000. Beklaagde legde een volledige be kentenis "af. Do president, baron Aar een Beijeren. van Voshol, onderhield dien beklaagde ernstig over het door hem gepleegde misdrijf en het roeke loos omspringen mét zijn inkomen, dat op meer dan f4000 per jaar ge schat kan worden. Het openbaar Mi nisterie, anr. Van Outeren, achtte het niet noodig in détails (te treden, daar de ganscbe zaak voldoende duidelijk is. llij ivroeg een .gevangenisstraf van 3 jaar en 6 maanden met aftrek der voorloopige hechtenis, en ontzetting gedurende acht jan-en van een'ge funcjtie hij dé Ned. Posterijen. De verdediger pleitte eene lichtere straf, wijzende op de treurige familie omstandigheden van bekl. VOETBAL. Voor de bekerwedstrijden van den Nederlandschetn Voetbal Bond is ook ingeschreven door ©en veteranen-elf tal van Sparta, de zoogenaamde Sparta-Ruïne. In dit elftal zullen vele oude bekenden uitkomen, o.a. Jan Stok, Willem Reidt, Timmermans, de Overeijnders en waarschijnlijk zelfs de bekende veteraan Kees van Has selt. Het programma van den Nederland- schen Voetbalbond vermeldt voor Zon dag de volgende competitie-wedstrij den der eerste klasse in district I HaarlemH. V. V. in Haarlem. VelocitasSparta in Bretia. Quick—H. F. C. in Den Haag. D. F. C.—H. B. S. in Dordrecht. Ajax—Hercules in Leiden. (MILITAIRE SPORTBEESTEN TE BREDA. Van een twaalftal ingeschreven ver- oenigingen was bericht ingekomen, dat 'zij verhinderd waren te komen, o.a. van het tweede bataljon van het 10e regiment infanterie. (De uitslag van de eerste ronde was Woensdag: Voor Korfbal zijn .aange bleven: 5e reg. inf., 6e reg. id.; Ie bat. 7e reg. id.; 2e, 3e en 4e bat. 7e reg. inf.; 4e reg. vesting-art. Voor vuistbal bleven aan: het 5© reg. inf.; 2e, 3e en 4e bat. Ie reg. inf.; Ie en 2e bat. 9e reg. inf.; 4e reg. ves ting-art.; grenadiers en jagers, 3e en 4e bait. 8e reg. inf. Voor voethal bleven aan: „H. M. (Van iSpeyk"; 3e en 4e bat. 10 reg. inf.; Ie, 3e en 4e bat. 2e reg. inf., Ie en 3e bat. 3e reg. inf., 6e reg. inf., regi ment genietroepen; grenadiers en ja gers, le bat. 4e reg. inf., 6e en 4e bat. 8e reg. inf., le bat. 7e reg. inf., 2e en 4e bat, 4e reg. inf. In 'de beslissing der le ronde ble ven aan: Touwtrekken 2e en 4e bat. 4e reg- inf., le bat. 4e reg. inf. „H. M. Bel- lona", genietroeipen en pontonniers. De zilveren wisselbeker voor „Voet bal", ter beschikking gesteld door den heer Muiier, is een prachtig stuk. «De beker is 40 c.'M. hoog, op het dek sel liggen 3 ballen als symbool van bet voetbalspel, en op den bodem staan drie geweren waaraan zilver- vergulde kranzen hangen. De eindbeslissing van den driekamp driesprong-steeaiverpen en estafette loop over 400 Meter was, dat deeere- prijs werd toegekend aan het 2e, 3e en 4e bataljon van het 1ste regiment infanterie. De le prijs verwierf het regiment grenadiers en jagers, de 2e prijs het le en 2e bataljon van het 9e regiment infanteriede 3e prijs het 5e regiment infanterie, de 4e prijs het regiment genietroepen. In de afdeeling Korfbal verwierf den lsten prijs het 5e regiment infan terie, den 2den prijs het 7e regiment infanterie uit Amsterdam. De einduitslag van de korfbal wed strijden was, dat de eerste prijs ge wonnen wérd door het 5e regiment infanterie. POSTDUIVEN. Ter gelegenheid van het militair sportfeest in Breda worden door den militairen postduivenldienst berichten overgebracht naar verschillende plaatsen. Dinsdag kwamen te 's-Gra- .venhage (drie zulke duiven aan en wel No. 191 om 12.13, No. 44 om 12.19, No. 36 om 1.10. Deze duiven wapen om half elf van het militair sportterrein op gelaten. Betreffende dezen postduivendienst in het Nederlandsche leger kan het volgende worden gemeld: Twaalf mi liciens, vier onderofficieren en een 'directeur, benévens 60 gevleaigdelde postiljons zijn bij dezen dienst ieder op hun manier werkzaam. Directeur is majoor iBrunet de Roohebrune. Voorts heeft men overeenkomsten met tal van vereenigingen van post- duivenliefihebbers. De berichten wor den op dun papier geschreven en dit in een blikken kokertje aan den poot der dieren bevestigd. De pers kan voor Den Haag, Amsterdam en Utrecht van deze duiven gebruik ma ken. Voorts komen in Breda op het sportterrein berichten in van het Me teorologisch Instituut met duiven van den kapitein Dommers en eenige le den (vtan postduivenliefhebbersveree- nigingen. Gewoonlijk beeft een duif «en uur noodig voor de reis Breda— Den Haag. Echter is het weder thans niet al te gunstig. De duiven komen in Den Haag terug aan (het proefsta tion nabij de Witte Brug. Te drie uur worden de berichten, vandaar per wielrijder overgebracht. DAMMEN. Zondag a. s., des namiddags te 2 uur, zal in de speelzaal van de Dam- wereeniging „Amsterdam", Café „de Kroon", Rembrandtpiein, onder een gezellige bijéénkomst (waarbij alle houders van mtroductiekaarten, af gegeven tijdens den Zeskamp, toe gang hebben) de uitreiking plaats hebben van de medailles en diploma's behaald in den len Ned. Zeskamp, uitgeschreven door den „Alg. Nederl. Damhond". Terzelfder tijd en plaats zullen de prijzen, bestaande uit fraaie met zil ver gemonteerde kunstvoorwerpen en diploma's, welke zijn uitgeloofd in de nationale Correspondentie-wedstrijd, ter bezichtiging gesteld worden. Deze wedstrijd, begonnen 2 Octo ber 1904, zal weldra geëindigd zijn. WIELRENNEN. In Toulouse werd een zesdaagsche tandemrace gehouden, waarin de ge broeders Georget overwinnaars wa rn Zij legden 2000 mijlen af. Gauban en Germaan volgden als 2e, en Watte lier en Landrier als 3e. Te Steglitz werden Zondhg belang rijke wedstrijden gehouden om den igrooten prijs van Europa. Robl was overwinnaar in den wedstrijd over 100 K.M., in 1 uur 9 minuten 50 seconden; Demke tweede, Nat Butler derde en Darragon vierde. Te Leipzig won Guignard in een twee uurswedstrijd achter motorgang- making hij legde 169 K.M. en 200 M. af, waardoor het record, dat met 160 K.M. op naam van Continet stond, ge slagen werd. Deze laatste was 2e met 161,720 K.M., onze landgenoot Dic- kentman derde met 158.900 K.M., Wal- thour vierde met 158.750 K.M. Dupré won te Rouaan een wedstrijd met Rutt en Hourlier, terwijl Rettich te Aken in een wedstrijd met den ne ger Germain en Piard overwinnaar was. Te Antwerpen was Verbist nummer 1 in een uurs-wedstrijd met Jaeck achter motorgangmaking. Hij legde 71 K.M. af, terwijl zijn tegenstander 70.750 K.M. reed. BERGEN. De Kennemer Sportclub gaf Woens dag een uitmuntend geslaagde mee ting. Tijdens de draverijen was het mooi weder en de baan was in zeer goeden toestand, terwijl de regeling niets te wenschen overliet. Aange vangen werd met een korten baan- wedstrijd, waaraan een (twaalftal paarden (deelnamen en waarin €o- loonbine (J. 'G. de Boer) zeer gemak kelijk den eersten prijs won. Dops (W. Verwoerd) tweede, Derby (Snoeck) derde, (Mondragon (Schuijl Jr.) vier de en Phyllis (Kout) vijfde. Hierop volgde de Bertbaprijs, een recordidrawrij voor Nederlandsche paarden onder iden man (gereden. Mi- nimumafslband 1200 Meter, le. Phyllis (1270) C. Bier in 2.12 2/5; 2e Conti nent (1320) IM. 'Siderius en 3e Kruger (1260) G. V. d. Veen. 'Phyllis draafde bereden een Kilometertijd van 1.45 en verbeterde daardoor nog een re- oordseconde op zijn ouden dag, zoo dat hij voortaan op 1.47 zal starten. Baladinprijis. Handicap-harddra verij. Minimum afstand 1600 (Me ter: le. dead heat Elinka (1600) Kos ter Jr. en Reingold (1750) J. G. de Boer in 3.06 3/5 en 3e Electricity (1800) M. Siderius in 3.08. Varro (1950) Snoeck ging 'direct na het schot verbazend snel weg, doch eenige seconden later hoorden wij een knal, en zagen toen Snoeck van de sulkey vliegen (doch hij kwam weer op z"n pootjes terecht) en Varro ging er van door, hetgeen veel sensatie verwekte in een veld van tien paar den, doch alles liep zonder ongeluk ken af. De gang van Rheingold was niet mooi. Elinka draafde goed, doch kon geen sneller record maken dan 1.59. Blondieprijs. Reoorddraverij voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 2000 mtéter. le Continent (2180) M. Siderius in 3.44 1/5, 2e Warda, (2000) A. Mol en 3e Alidia (2000) Has- te-r. beiden in 3.44 3/5. Continent verbeterde een seconde, Colomhine (2300) J. G. de Boer, waar voor dit coursetje geknipt was, scheen onderweg de gevolgen te gevoelen van hare overwinning in de korte baan. Baron iZilverprijs. Handicap- Harddraverij. Minimum afstand 2800 Meter, le. Maggie E (3000) S. Wit- teveen in 4.51 1/5, 2e Allouez (3000) Schönrock in 4.51 4/5 en 3e Rita (2875) Koster Jr. in 4.55. Er heerschte een prettige stemming onder liet tamelijk talrijk opgekomen publiek. PERS-OVERZICHT DE BELASTINGPLANNEN. In ,,<Ke Telegraaf' lezen wij in de rubriek „Uit hét dagboek van een Amsterdammer' Da (minister van Financiën heeft met de kalmte ai'sof hij een peer schil de of een citroen uitkneep, het Neder- landsrhe volk medegedeeld, dat hij jaarlijks 10 mil Hoen meer noodig heeft. 'Anders kam hij de zaak wel sluiten. En hij wil dit vriendelijke sommetje halen uit: Inkornstenlbehasting 2.500.000; wij ziging successiebelasting 1,500.000; •verhooging zegelrecht op effecten f 1.00-0000; Registratierecht op den in breng in naaiml. vennootschappen f 200.000; extra-belasting op cham pagne f 300.000; debietreciht op tabak f 2.000.000; technische herziening in het tarief der invoerrechten f 500.000. Totaal f 8.000.000. Over do ontbrekende 2 niillioen maaikt hij zichniet ongerust. Die ko men iwel. En om lit sdhoone resultaat te be reiken, heeft verleden jaar de eeaie helft van ons volk zich het vuur uit desloffen geloopem om de andere helft van hot laatje weg te dringen. In die (dagen van politieke dronkenschap, heeft ,,De Telegraaf" meermalen de nuchtere Sraag gesteld of het niet zaak zou zijn een partij te vormen, die tot leus had: hervorming van ons achterlijk en duur regeeringstoestel, vereenvoudiging van onze huishou- idüng en potige bezuiniging op de le ger. ien vlootuitgavem. Precies ons idéé! riepen de heeren politici en ze •namen het schitterend denikbeeJd on middellijk over, zoo als ze elk idéé overnemen, daJt kans geeft hen in de Tweede Kamer te brengen. Dat is het Mooie in de politiek. Ze beloven je alles, als 'je maar op ze stemt Het (dient (gezegd: de liberalen héb ben hun beloften gehouden. Bij ver gissing werd een dure minister van •oorlog idloor (den heer Goeman Bor- 'gésius ini (hielt. (Kabinet opgenomen, miaar die fout, voor zoover deze ver strooidheid een fout kan genoemd worden, dis hersteld. Minister Staal is aan het bezuinigen gegaan 'en 'heeft het na heel wat heen- en weergereken gebracht tot een Voorloopige vermin dering der üorlogsuitgaven van pre cies drie stuivers. En de minister van Marine 'heeft onder 'gegeven, dat voortaan op zijn bureau hét papier aan twee kanten mioet worden beschreven. Hét blijkt dus overtuigend, (dat (deze Regeering niet blind is voor de ei- schen des tijds en 'al haar krachten inspant door bezuiniging op (de mili taire uitgaven 'de gelden te vinden, noodig voor een behoorlijke voorzie ning in dé behoeften, welke voor een volk, dat niet (achter wil blijven in den wedloop der volkeren, nu een maal onmisbaar zijn. (Verkiezings- Str o oibil jett en-stij 1 Tien anillaoen meer. Piet Lut zal wel weer betalen. INGEZONDEN MBDEDBFJINGEN. k 30 Cent per Regel. Het versterkendste voedsel-genee3- middel in de wereld is SCOTT'S EMULSION, van levertraan en hypophosphiten van kalk en soda, dat het beste is voor mannen, vrou wen, kinderen ea zuigelingen (de dosis alleen verschillende) die een verniew- ing van levenskrachten noodig heb ben. In herstelling van besmettelijke ziekten bloedarmoede, verma gering, Engelscbe ziek te, beeft Scott's Emul sion een zekere en schit terende uitwerking. Voor deze verdienste- Eisch altijd de Emui. hjke hoedanigheden tie met dit handels; schrijven dokters het merk„De Visscher J .f, het roert van het met geestdrift voor. Scott proces. Bij Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. Gemengd Nieuws DOOR EENE AARDBEVING GETEISTERD. Het Deensche eilandje Mögenas, dat deel uitmaakt van de Farör. of Schapen-eilanden, is dioor een aard beving geteisterd. Een groot deel van het edand is onder den waterspiegel verdwenen. Het eiland is bewoond. Van deze eilanden van vullcanischen oorsprong is in 1885 het onbewoonde eiland Munken geheel weggezakt. DE ORKAAN. Nog een droevige bijzonderheid wordt nagemeld van den storm in cLe golf van Mexico. Het fort Mc Crae bij Pensaloca is door de opgezweepte gol ven „uitgespoeld". Op een paar man nen na, die zich aan een batterij vast bonden, is de geheele bezetting door het woedende element weggesleurd en omgekomen. Uit fort Barrancas kon men de ongelukkigen zien worstelen tegen de barenhet was niet doenlijk hen te helpen. Het fort was door een honderdtal menschen bewoond. De kanonneierboöt „Gloucester", een schip van 800 ton, dat te Pensaloca in het dok lag, werd opgenomen, over een muur van 12 voet hoog geworpen en nog een derde van een mij'l het land in gesleurd. De storm bereikte een snelheid van 109 mijlen per uur; de gemiddelde windsnelheid was 75 mijlen. HEVIGE STORM IN SPANJE. In Spanje hebben in de laatste da gen hevige stormen gewoedde be richten daarover echter ondervonden vertraging, doordat de telegraphische verbinding verbroken was. Nu ech ter blijkt, welke vrceselijke verwoes tingen er werden aangericht. De kleine stad Santomera in de provin cie Murcia is bijna (geheel en al ver woest. In den eersten nacht van den storm stortten 200 huizen in, gehee le gezinnen werden door den stroom mede gesleurd', het vee verdronk bij honderden stuks te gelijk. Ook Sevil- la. werd zwaar geteisterd, het lager gelegen gedeelte van de stad stond hij de afzending van het Reuter-tele- gram nog onder water. EEN DWAAS. Eén 26-jarige klerk op het kantoor van den staats procureur te Boedapest een zekere Kornel Daumann, heeft zich verleden Zaterdag vóór zijn les senaar doodgeschoten. Op de schrijf tafel vond men de volgende medediee- lingen. Tijd van mijn zelfmoord 27 Sep tember, 's avonds half acht. MotiefLiefde en geld. Ik was doo- delijk verliefd op een mooie tooneel- speelster. die mij echter niet begreep. Ik gevoel zulk een zieLsbevrediging, dat ik ze niet beschrijven kan. Nu kan zij zien hoe zeer ik haar lief heb. Ouders Ik vraag u, vergeeft mij, maar ik kou niet anders. De politie verzoek ik mijn lijk niet te laten openen. Vriend Arthur Den revolver, waar mee ik den zelfmoord pleegdet ver maak ik jou. Onze vriend N. heeft onlangs vijf gulden van mij geleend. Incasseer dat geld en drinkt er sa men voor op mijn aandenken. SchuldedschersGijlieden echter weent en snikt nu. Zooveel is zeker, als niemand om mij weent, dan zult gij mij beweenen. HET HUWELIJK VAN KRUPP'S DOCHTER. Voor het aanstaand huwelijk van Krupp's dochter Bertha met den heer Von Bohlen Hanibach worden reus achtige toebereidselen gemaakt. Voor de villa HuegeO., de woonplaats der familie, wordt een tijdelijke kapel ge bouwd, die zal blijven staan totdat aanstaand voorjaar mej. Barbara Krupp trouwt. Alle beschikbare logeerkamers in de villa 73 zullen bezet zijn. De Duitscbe Keizer komt met een groot gevolg liét huwelijk hij wonen hij zal de bruid een prachtig ge schenk geven, onder meer een stel porseleinen vazen uit de koninklijke fabriek te Charlottenhurg. Hoofd-Agentuur der Kermanla, Levens» ven., Lijfrente, Mypothei'ckmitoop, Brand- en Inbraak-assurantie. ATJBH. De secretaris van Aitjeh en onder- hoorigheden seinde (bijl afwezen van idn gouverneur aan dé regeering: Te Pasl Atijetti, Meulalboh, gesneu veld/ Europeescbe sergeant Wentsel, alg. st. no. 58234, 'aanrander neerge legd; (patrouille onder sergeant Arends, alg. st. no. 35895, doodde in Moego, Meulabob, twee vijanden; ge wondi licht een, onbeduidend een in. landsch mindere; ter patrouilleering bovenstreken Peusangan Sawang Geudong en Kenreutoë vertrek 1 dezer een colonne van het 3e batal jon onder majoor Van der Gronden. De fuselier 'Halsema, alg. et. no. 43581, is verdronken. Bij een nachtelijke beschieting werd zwaar gewond de fuselier Gouwsma, alg. st- no. 53373. Een groep militairen uit Lho Seu. rnawe is bij Koeboe dn een hinderlaag gevallen en raakte slaags met een 90 man sterke bende. Onzerzijds zijn drie inlandsche minderen gesneu veld-, terwijl twee zaar gewond wer den. De fuselier Peters, alg. st. no. 47986, werd licht gewond- De vijand liet vi'er do oden in onze handen 'achter. Twee geweren gingen verloren. EEN SPEELHUIS. Sedert tal van jaren Meld zekere Meelhuijizen dn. den te midden van een Eunopeesche wijk te Soerabaja gelegen (kampong Kebon Sassaran een 'dobbelhuis, idat druk bezocht werd dioor dé "werklieden van üleln artillerie, •con strucltiewinkel en van de pijrotech- nie en vaak waren verschedldenie kam ponghoofden en andere personen van Wonokromio, (Branldjangan, Koepang en 'zelfs van Bangikalan van de partij. Vooral 'Zaterdagmiddag na de uit- beitaltog van de aibeidsloonen op ovengenoemde 'militaire en op ide par ticuliere werkinrichtingen en 'Zon dags werd grof gespeeld en werd dan door M. 20 tot 25 per dag verdiend. M. tdjie 'aa/n leien ongeneeslijke (kwaal lijdlt, hadi derhalve imet zijn gezin een vrij goed bestaan en bo ven/dien kon hij voor het levenson derhoud van zijn nagenoeg geheel blind geworden broeder en diens kin deren zorgen. Het speelhuis was zoodanig inge richt en zoo goéd bewaakt, zegt de ,,N. iSoer. Gt." terwijl hier -en d!aar spionnen geposteerd werden, dat een overrompeling haast onmogelijk was. Het beste bewijs 'daarvoor is dat een der vorige aidsistent-residenten voor de politie op zekeren middag met een paar schouten en eenige op passers in drie gesloten rijtuigen op Kebon Sassaran komende om M. te overvallen ten zijnent niemand en niets verdachts Vond, terwijl weinige oogenblikken te voren het okiik spel •daar in vollen gang was. In den laatsten tijd echter werden geen spionnen meer uitgezet en zoo werd het mogelijk om de dobbelin- richting van dé geheel onbewaakte achterzijde te overvallen. Toen de politie in huis drong, waar zich reeds sedert den vorige dag ver scheidene habitués bevonden, was 't een 'algemeen sauve qui peut, eeni- gen visten té ontkomen, doch de po litie kon 'de 'hand leggen op een veer tiental personen en vrij veel geld, be nevens een groote marmeren Steen, waarvan de dobbelaars zich bij ge noemd spel bedien/den. De betrokken (kapala-koimpong wist reeds lang (dat IML ite zijnent liet dob belen, Id'och (hij gaf daarvan geen kennis aan de politie, omdat deze, naar verbeid wérd1, van het bestaan •dier 'clandéfeitiené inrichting niet on kundig was én zij zulks oogluikend toeliet met het oog op de ongeluk kige omstandigheden wiaarin de ge broeders M. vérkeeren. RECHTBANK TE ROTTERDAM. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: H. van Tienhoven, bakker en koop man, Goudscheweg 4, -alhier; curator mr. J. G. L. Nolst Trinité. A. Rademaker, bakker, Goudsche weg 60, alhier. Curator: mr. H. N. Kluyver. J. Keulemans, winkelier in boter en kaas en aanverwante artikelen, Schie- Üamsdhedijk 139, alhier. Curator: mr. E. S. Hollander. Reohter-commissaris in alle zaken (mr. L E. Visser. A. H. Scheffer, meubelmaker, Oost haven 107, te Gouda. Curator: mr. M. M. Schim van der Loeff; rechter-com- missaris: mr. F. M. C. E. Koksma. Vernietigd: E. Cohen, pensionhoudster, Wester straat 9, alhier, failliet verklaard 12 Sept. 1.1. VRAAGT ÜWEK APOTKKXEB: Het best werkend on onschadelijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gebruik, kleine fl. 0.30, ook direct aan ons adres te bekomen. AJPOTHBBK. Heden ontvangen de van ouds bekende le kwaliteit overal bekend om zijn fijne kruidensmaakgegarandeerd zuiver» Telefoon 469. Machinale Vleesehsnydery. daar ik zonder vooruitbetaling en tegen 50 Ot. per week een fonkelnieuwe Naaimachine met kast lever met alle apps» raten 1 25.gratis onderricht en vijf jaar garantie. Goedkoopst adres voor Reparatiën. De Beste, Betrouwbaarste Bron voor zijn voor Landhuizen, Villa's, Boerenhuizen, Schuren, Stallen enz, absoluut gevaarloos, reukloos, geen schoonmaken, steeds gereed, toezicht onnoodig; werkt automatisch 1 Kosten ca. 4 ct. per Ms en ct, per Vlam par uur. Op elke leiding aan te sluiten. geruischloos, zeker, geen reparatie, kunnen door eiken leek bediend, geen spanning, dus geen gevaar, tot het oppompen op elke hoogte van water voor Baden enz. Branden met ruim 100 kaarsen lichtsterkte. Prachtig helder licht. Geen pit. Brandkosten zeer gering. Geen explosiegevaar. Behoeven slechts om de 3 of 4 dagen gevuld te worden. een werkelijke brandspuit, geen handgranaat of fakkel, spuiten één minuut lang, 14 Meter hoog, Bluscht eiken beginbrand onfeilbaar. Altijd tot gebruik gereed. Het beste en betrouwbaarste M. fdaler-¥ellig 8eeft zekere redding uit .'Sa elk brandend gebouw. Alles gSeesSs ia werfcisag t« alen aan bet ]BIoem©ndaal KL-IüL IX h. N.B. Ter voorkoming van abuizen gelieve men nauwkeurig op het adres te letten. is HET NIEUWE MODEBLAD, dat in Haarlem en Omstreken alleen voor Geabonneerden op Haarlem's Dagblad is verkrijgbaar gesteld. Onze lezeressen kunnen van die goede gelegenheid profiteeren, zoodat ongetwijfeld velen zich deze zullen ten nutte maken. Aldus ie men in de gelegenheid op de hoogte to blijven van wat er in de modewereld voorvalt, wat afgeschaft of als veranderd verworpen en wat als nieuwe mode wordt toegepast. HET NIEUWE MODEBLAD, dat tweemaal per maand verschijnt, telkens met patronenblad en eene aflevering van een boeienden roman, in boekformaat, kost slechts 55 ets. per drie maanden (franco per post 80 ets.) Men abonneere zich aan het Bureau van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6