BON NET MEISJE tojlr ssiraaii Letteren en Kunst Leger en Vloot Kerk en School Sport eo Wedstrijden Rechtszaken INGEZONDEN Telegrammen Marktnieuws StoomvaartberschleR Burgerlijke Stand Advertentiên Een laatst Vaarwel, Huishoudster flinke Kenkenmeid, Gevraagd Dagdienstbode Wasch am knis. Werkster. Nette Jongen The Elactia Roy )l Annie» Bisscope Gomp „De Vereeniging", dieiting van don kerkeraad binnen om dien eriscJi kracht bij te zetten. Ter beëindiging van liet geschil zijn pattijen nu overeengekomen, dat die godsdienstonderwijzer, die voor 3 jaar was aangenomen, en 1 Januari van dit jaar in dienst was getreden, den lsten Januari 1907 zal vertrekken. Hij ontvangt een schadevergoeding van 11000. Sedert het bekend worden van deze overeenkomst is er weer rust in de ge meente gekomen. BRUTAAL. Do vrouw van den straatmaker F. A. R., wonende in die Rembrandtstraat te Rotterdam, verliet "Vrijdagavond, omstreeks half tien even haar woning om een boodschap te doen. Zij liet de straatdeur open staan. In huts terug komende, zag zij in de achterkamer een mam staan, en in de meening, dat het haar man was, sprak zij hem aan. Vreemd zag zij op, toen de man In eens op haar toesprong, haar bij de keel greep en tegen den grond, sloeg, onder bedreiging van erger, indien zij mocht roepen. Toen de man uit de achter- in de voorkamer verdween, sprong zij op, vluchtte die straat op en riep haar man, die zij in een café in de buurt wist. Met hem terugko mende, was de vreemde kerel verdwe nen gouden en zilveren sieraden la gen in de voorkamer op een tafelze warén an een kast in de achterkamer geborgen geweest. Zoowel in de voor als in de achterkamer waren de kas ten opengebroken en de inhoud daar van was overhoop gehaald. Vermist wordit er niets; daartoe heeft den inbreker den tijd' blijkbaar ontbroken. VROUWEN-KRANKZINNI GENGESTICHT. Woensdag viel de beslissing, dat de eerw. zusters van Liefde te Gent een vrouwehkrankzinnigengesticht in Ven- ray (Limburg) zullen bouwen. Zoo bet aangekochte terrein 'sPdjks goedkeu ring mag wegdragen, zal spoedig met bouwen een aanvang gemaakt wor- HERZIEN1NG GRONDBELASTING. De hoofdcommissie voor de herzie ning der grondbelasting op de ge- bouwdle eigendommen heeft haar taak volbracht. AUTOMOBIELONGELUK. Uit Den Haag .meldt men Vrijdagnamidag omstreeks half zes reed die automobiel H 163, van den heer Van Hoboken van Hoedekens- kerke, van Frankensliag komende, een fiets aan. De berijder hiienvain werd er af geslingerd en aan hoofd, knie en handen verwond, terwijl de fiets zoo goed <als verbrijzeld wend. Naar ooggetuigen verldardo, was dte fietser geheel zonder schuld. „DE DAGERAAD". 50-j arig j ubileum. Zondag .herdacht „De Dageraad", vereeniging /ter bevordering der Vrije Gedachte, haar 50-jarig bestaan, des middags met een openbare vergade ring in het Paleis voor Volksvlijt, des avonds met een meer intieme!, feeste lijke bijieenkomst in het Concertge bouw te Amsterdam. De openbare vergadering werd ge- presideeaid door dr. Hk. de Vries, die een kort openingswoord) sprak en ver volgens mededeelde, dat vertegen woordigd waren de afdeeldng Amster dam, verder Dordrecht, Den Haag, Rotterdam, Haarlem, de „Weezenkas" vereeniging op niet-kerkelijken grond slag en de Nederlandsche Vrijden-' kersbond, terwijl telegrammen van gelnkwensch en sympathie waren ont vangen van den Vrijdenkers bond te Breslau iem van de Vrijdenkersvereeni- ging te Wiesbaidien. Daarna traden de verschillende feest redenaars Op. In de feestelijke bijieenkomst, des 'avonds in het Concertgebouw, werd 'de feestrede uitgesproken door Dr. Hendrik de Vries. HET LEVEN. Dit is de titel van een geïllustreerd Weekblad, dlat uitgegeven wordt door de firma 'Schwartz te Amsterdam. Reeds eenige keeren wezen wij op de uitstekende verzorging van dit tijd schrift, zoowel wat inhoud als druk betreft, en dit nog wel bij een betrek kelijk lagen abonnementsprijs. Steeds vindt men er vaste rubrieken in: too- neefl., muziek en milifcaria, waarin hét actueelste wordt weergegeven in woord en beeld. Dan wordt er plaats ingeruimd voor de belangrijkste ge beurtenissen in binnen- en buitenland, terwijl er ook nog plaats gevonden wordt voor aardige novellen en schet sen, en een doorloopende roman. Het heden verschenen nummer, 1ste jaargang no. 34, bevat eenige kijkjes op het buurtschap Gortel door H. M. de Koningin aangekocht, eenige bij zonderheden en foto's van de vernieu wing van het Westelijk viaduct te Am sterdam, van do 3 October viering te Leiden. Van den Australischen zwem- bampioen Cecil Healy in ons land, van de tentoonstelling der Kynologen- cüub te Rotterdam, der internationale postzegeltentoonstelling te Amster dam en van den Gordon-Bennett-prijs voor luchtscheepvaart. Behalve de zoo even genoemde ru brieken zijn als schetsen opgenomen: „Een verkorte roman uit de Tooneel- biblotheek" (een novelle uit titels van tooneelstukken door A. J. Wessel); „een interview met een Amsterdam- sdhe waarzegster", ,,de Hedjaz-band in het land der Moabieten" „de wijze vrouw" en „populaire wetenschap". DE NIEUWE OPERA. Wij kunnen onzen lezers een aar dig nieuwtje vertellen schrijft het N. v. d. D. Bij het laatste concours voor een opera, uitgeschreven door de firma Sonzogno. heeft een jong componist, M<$nléone, den prijs van frs. 20.000 behaald met een opera, die geschre ven is op don tekst van Mascagni's Cavallcria. Rusticana. Wegens den tekst mag dit werk in Italië niet wor den opgevoerd. Nu zal van dit werk de première te Amsterdam gegeven worden en wel onder leading van den componist. Het plan bestaat, dan op denzelfden avond ook Mascagni's werk op te voeren. Men zal dus een schoone gelegen heid hebben het oude en het nieuwe werk met elkaar te vergelijken. UEGEROEFBMENGEN. De minister van oorlog heeft als zijn verlangen doen kennen, dat het ver blijf onder de wapenen van miliciens aan wie uitstel van herhalingsoefe ningen werd verleend, niet aireen be nut wordt voor het onderhouden van de krijgstucht en ter versterking van den band tussdhen de verlofgangers en hunne militaire verplidhtingen, maar ook ter bevordering in het bij zonder van hunne individueele geoe fendheid. Opdat ten deze onder zoo gunstig mlogelïjke omstandigheden worde verkeerd, zullen de in Decem ber e.k. te verwachten verlofgangers, na aankomst bij hun korps en onder deel, zoo spoedig mogelijk, voor zoo veel noodig, door detacheering in de garnizoenen Leiden en Haarlem, in elk ongeveer de helft, worden samen gevoegd, ten einde af daar gezamenlijk naar een, ook imiet het oog op bet sei zoen, oordeelkundig vast te stellen programma te worden geoefend. INCOMPLEET AIA1N PAARDEN. Mét het oog op een tijldleijk incom pleet aan paarden bij1 het wapen der cavalerie en de opleiding der andlitie bij de eskadrons, is het aantal deel nemers in die plaatsen waarheen de tachementen van genoemldi wapen, tot het geven vam onderricht gedeta cheerd mOeten wobden, voor dezen winter sterk moeten worden beperkt. In hoofdzaak zijn 'daarom dtoor dein 'Minister van Oorlog aangewezen ka piteins, luiten ants-adjiudants, luite nants-kwartiermeesters en officieren van gezondheid, voor zoover zij zich voor het onttvanlgen van rijles hebben opgegeven. In gelijken geest zal ge handeld worden in dé garnizoenen, waar cavalerie aanwezig is, en het on derricht door de zorgen van dit wa pen gegeven wordt. Luitenants zullen hoogstens éénmaal per week rijles mo gen ontvangen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Haringkarspel 'en' Dirks- horn ds. F. Sinninghe Damsté te Poor- tugaal; te Otterloo (Geld1.) ds. D. van Lutterveld Jr. te Sprang. VOETBAL. H. B. iS.H. F. C. 1—5. H. B. iS.iSchdertoeek, Ballu'seck, van Leyidlen, Gons/affioes, Willems, Betkker, v. Iteuitergbemi, Canneel, Feites, v. d'. IB ra eek, de Bruym Kops. H. F. C.: F. v. d. Vinne, Hesselink, ;M. Francken, Van 'Gogh, Max Henny, L. v. d. Vinne, Tea* Spill, H. Francken, Schalkwijk, Gheriex, Krusemann. Scheidsrechter: De Haan. Th het begin gaat het spel gelijk rp. Nadat Kruseanan met 'eenige bezoeken vereerd is rnioet Sdhierfoeek de handen uit id© mouwen steken, wat bij voor- loopig naar behooren doet. Langzamerhand komen de H. F. Cf*ers opzetten, en werkelijk wordt H. B. S. gedurende een paar minuten ingeslo ten. Van (Leyiden is echter als altijd een onoverkomelijke hinderpaal, ter wijl hij goëd; wordt bijgestaan door den kleinen ©alluseck. Plotseling breekt H. B S. door, Feites krijgt den bal vrij', en met een hiard schot vlak langs de (paal geeft hij H. B. S. onder donderend' iappiaus de leiding. De vreugde os echter voor de Hagenaars van korten duur. Dadelijk na den af trap gaat H. F. C. er op ai, Mammis" schot wordt dOor Schierbeek, die veel last heeft van de zon, verkeerd beoor deeld, en "t is gelijk. Geen vijf minu ten later geeft Ferry van der Vinne met een mooi schot van de wing H. F. C. de leiding. H. iB. S. herstelt zich nu wat, maar door 't eindelooze ge- pingel van Békker en de Bruyn Kops kunnen ze 't niet tot een goalfcj e bren gen, en met 2—1 voor H. F. C. gaat de rust ïm- Na half time is 't miet H. B. S. ge daan. Bekker doet niets meer dian drijven, en verliest daardoor telkens de bal weer, Willems doet heelemaal niets, en Schierbeek schijnt het weg werken verleerd te zijn. H. F. C. daar entegen heeft over alle linïën een keu rig samenspel, terwijl de halfs de voorhoede uitstekend steunen. Succes kan dan ook niet uitblijven, en na een gecombineerden aanval scoort Man- nus prachtig (31), wat hij kort daar na nog eens na een corner herhaalt. H. B. S. beproeft, nu vruchteloos op te halen; behalve Van Reuterghem doet niemand iets goeds meer, en 't einde van 't geknoei is, dat H. F. C. door breekt en Van Gogh met een prachtig schot no. 5 maakt. De Haarlemmers vinden 't nu voldoende, terwijl bij H. B. S. van Leyden 't in de voorhoede gaat probeeren, waf. 't zwarte doel di rect weer in gevaar brengt. Er wordt echter niet meer gescoord, en als de Haan time fluit hebben de H. F. C.'ers eene mooie overwinning behaald. Bij H. F. C. waren allen goed, be halve Max Henny, die niet veel pres teerde. Bij H. B. S. alleen Mie! van Leyden, die als 'altijd uitstekend was, en Baïïuseck, die verdienstelijk werkte. Tem slotte nog iets. Daar we 't nut van pseudoniemen nooit hebben inge zien, hebben we de drie H. B. S.'ers, die zich de weelde veroorlooven, er een op na te hooiden, miaar bij huil óeuschesn naam genoemd. HAARLEM—QUICK. Over dezen wedstrijd ds eigenlijk niet heel veel te schrijven. Haarlem heeft gewonnen maar niet zoo'als ik verwacht had. De score van 20 is overdreven en gaf niet de juiste ver houding der beide clubs in dezen wed strijd weer. Haarlem was niet overwegend ster ker, en had niet veel meer dan een ge lijk spel of een heele kleine overwin ning verdiend. Beide clubs speelden vrijwel gelijk op, nu eens was Haarlem "iets ster ker, en dan weer Quidk. Beide achterhoeden hadden om beur ten iets te doen, maar Utermark vol deed beter dan zijn Haagsehe collega, en zoo is het dan ook aan hem eigen lijk te danken, dat de roodblauwe kleuren hebben gezegevierd. Vooral in den beginne, toen Quick belangrijk sterker was, doorstond het Haarlemsehle doel benauwende oogen- genblikken, maar toch kon geen Ha genaar tot doelpunten (komen. Even voor de rugt kwam Haarlem wat losser, benutte Healy de kans, en bezorgde zijn club de leiding. Met 10 voor Haarlem werd van doel verwisseld. Ook na de hervatting bleef de stand langen tijd zoo, totdat Wolff met een onverwacht ver schot de leiding van Haarlem vergrootte. Haarlem won dus met 20. Onze stadgenooten waren echter veel minder dan tegen H. V. V. Quick viel mee, na zijn slechte spel tegen H. F. C. den vori'gen Zondag. Bij' Haarlem muntten uit: Utermark (doel). Stol en do Koek (achter), Lijn- kaïroip (midden), en Healy (voor). Van der Dusse was veel minder dan an ders, terwijl Bos te veel gedekt werd om Veel te prestoeren. Quick had een enorm stel bachs, vooral de linker back was enorm. (Stempels muntte uit de vooihoede, terwijl de doelverdedigcr niet op dreef was. Het schot van Wolff had hij b.v. gemakkelijk kunnen keeren. ANDERE UITSLAGEN: lste klasse: Haag: H. V. V.—Ajax, 7—1. Utrecht: Hercules.Sparta, 43. 'Rotterdam': Sparta^-D. F. C., 10. 's-Boscfh: QuickWilhelmina, 31. 2e klasse: Rotterdam: V. O. C.H. V. V. II, 6-0. Amsterdam': Volharding—D. V. S., 3-0. Hilversum: VictoriaHercules II, 0—4. Amsterdam': A. F. C.R. A. P., 60. Utrecht: U. V. V.—Voorwaarts 27. 'Rotterdam: CelerdtasAllen Weer baar, 42. (Breda: VeUocitas ITA V. V., 11. Haarlem: H. F. C. H—H. B. iS. H, 22 Rotterdam: 'RapdditasU. S. C. 0—5. 3e klasse: Amsterdam: D. O. V. B,Haarlem XI, 3—1. De stand op heden is als volgtt: c. i O a a bo to M g o. H. V. V. 3 3 0 0 6 1S-6 2.00 H. F. C. 3 2 1 0 5 10-4 1.67 Hercules 3 2 0 1 4 11—6 1.33 'Spart a 3 2 0 1 4 7-5 1.33 Haarlem 3 2 0 1 4 8—6 1.33 H. B. S. 3 2 0 1 4 12—11 1.33 Aj&z 3 1 0 2 2 4—12 0.66 D. F. C. 3 0 1 2 1 5—7 0.33 Quick 3 0 0 3 0 3-9 0.00 Velo citas 3 0 0 3 0 8—17 0.00 H o c k e y-d1 a g. Zondag werd te Heemstede op het terrein van liet Sportgebouw aan den Meerweg do traditioneele hockey-dag gehouden. Evenals vorige jaren was ook dezen dag een groot succès voor bethockey spel. Daartoe werkte vooral het gunstige weder mede, dat veel publiek (waar onder vele dames) gelokt had. Er waren 11 vereenigingen inge schreven, doch één, „Victoria" uit Rotterdam, was niet opgekomen. Er kampten dus 10 clubs. Om 10 uur vangen de wedstrijden aan. Er werd, zooals altijd, op twee velden gespeeld. Het resultaat der wedstrijden was Eerste ronde: Haarlem I slaat Studenten-elftal (Leiden) met. 51. Haarlem II slaat Veteranen-elftaJ (Amsterdam) met 42. Odis (Den Haag) slaat Den Haag II met 43. Den Haag I slaat Gooi met 30. Amsterdam I slaat Amsterdam II met 30. In de tweede ronde kwamen dus uit Haarlem I, Haarlem II, Odis, Haag I en Amsterdam I. Den Haag I slaat Haarlem H met 4—1. In de derde ronde kwamen dus uit: Haarlem I, Odis, Den Haag I en Am sterdam I. Amsterdam I slaat Odis met 32. Haarlem I slaat Den Haag I met 3—0. In de vierde ronde én den beslassen- den wedstrijd kwamen uit Amster dam I en Haarlem I. De Haarlemmers wonnen dezen wedstrijd met 10, en waren dus kampioen van den Hockeydag. Het elftal van Haarlem I was als volgt samengesteld A. van Waveren (doél), Mr. Diemer Kool en Jhr. A. van de Poll (achter), E. Vas Visser, Jhr. G. van der Wijck en A. Steyn Parvé (midden), Mr. J. Lieftinck, Jhr. G. Teding van Berk bout, W. van Waveren, Jhr. M. Te- ding van Berkhout en T. Cremers (voor). PAARDEN. De commissie voor den aankoop van twee harddraversh engs ten voor de Ne derlandsche Harddraverij- en Renver- eeniging is in Frankri jk niet geslaagd. Het is haar onmogelijk geweest een hengst te kunnen vinden met een goed record en dan eentgszïns pas send voor ons land; daarbij hadden de beenen meestal veel geleden op de baan. Wel heeft de commissie zeer goede hengsten gezien, afstammende van beste dravers, die voor ons land als fokhengst geschikt waren, best model met voldoende zwaarte, 1.63, en hesten gang. De vraagprijs voor die hengsten is «echter ongeveer 12.000 frs. („Het P.") WANDELWEDSTRIJD TE ZAAN DAM. De uitslag van den Zondag gehou den wandel wedstrijd is als volgt lste prijs ƒ25 G. Slee van Arnhem, In 1 uur 26 min. 531/5 sec.2de prijs 15 H. Scliroeder van Haarlem, in 1 uur 32 min. 35 sec.3de prijs 10 L. Schröder van Amsterdam, in 1 uur 34 min. 5 sec.4de prijs ƒ5 A. Bakkér van Zaandam, in 1 uur 36 nrn. *45 sec. Alle overige deelnemers (totaal 22), die de geheele baan aflegden (circa 14 K.M.), ontvangen bovendien een lot in de Zaandamsche verloting. IN CASSATIE. Door Roelof ,M., oud 17 jaar, en Wig- ger de H., 19 jaar, beiden arbeiders, de eerste te Uithuizen en de tweede te Uitlhuizrmeeden, ds cassatie aangetee- kend tegen (het arrest van het ge rechtshof te Leeuwarden, waarbij tot 6 maanden zijn verzwaard de 3 maan den gevangenisstraf waartoe zij door de rechtbank te Groningen waren ver oordeeld voor het inslaan van respec tievelijk 28, 33, 107 en 36 glasruiten in vier boerderijen, dn den nacht van 31 Maart, op 1 April j.l. IN HOOGER BEROEP. Men meldt uit Zierikzeo: Mr. D. van der Vliet, toegevoegd raadsman van T. K, ontslagen ge meente-veldwachter te Dreischor, thans gedetineerd in bet, huis van be waring alhier, heeft namens dezen, hooger beroep aangeteekend tegen tiet vonnis der rechtbank van 9 dezer, waarbij K. wegens doodslag is ver oordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor 'den inhoud dezer rubriek stélt idJe Redactie zich niet aanspra kelijk. Haarlem, 15 Oct. 1906. Mijnheer de Redacteur Mag «ik U beleefd verzoeken voor on derstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad Bij voorbaat mijn dank. Een paar waken geleden ontving ik een manifest aan de burgersmeden, met den aanhef„Kameraden", en uitgegeven, door den R. K. Metaalbo werkersbond, den' Prot. Chr. en den Aigameenen Metaalhewerkersbond. Aan het einde van bovengenoemd manifest lees ik: „Kameraden, als ge over eenige „dagen een opwekking of bekend- making zult ontvangen, waarin „ge wordt opgeroepen ter vergade ring te komen, om de middelen „en plannen van bet Comité te be spreken, om uwen' toestand te „verbeteren., toont dan Ik za.l niet verder vervolgen. In uw nummer, dat Dinsdag 1.1. ver scheen, las ik dat die vergadering reeds bad plaats gehad op Maandag 8 October in bet gebouw „Volksbelang", waar als spreker optrad P. B. Kok, uit Amsterdam. Daar ik tot de burgersmeden be hoor, verwonderde bet mij ten zeer ste, dat ik noch mijne kameraden en ook andere werkplaatsen geen bekend making of oproep voor die vergade ring hadden ontvangen, doch bij later inzien kreeg ik de overtuiging ten le. dat, waar de Haarlemmers zich aan de oude traditie vasthouden, om te vergaderen op tijden, dat niet alle beoefenaren aanwezig kunnen zijn, van organisatie niet veel terechtkomt, ook al woTdt deze door drie Bonden gesteund; ten 2e. dat de administra tie ook zelfs in hoogere kringen, dit in het algemeen voor Haarlem, aller treurigst is. Die overtuiging vindt zijn oorzaak in mijne ondervinding der Haartómsche organisatiën en admi nistraties, die ik hier niet nader wil aanduiden. Ten 3e. dat 6 h 7 percent der burgersmederijen met minder dan drie man werken. Zoo lang geen wettelijke bepalingen bestaan ,die ons tijd geven op werk dagen te vergaderen, moeten de werk lieden, boe ongaarne ook, hunne Zon dagsrust daarvoor opofferen en wat minder voor muziek, zang of sport overhebben, want daar juist zit te veel organisatie. Dat bovenstaande U thans eerst ter plaatsing wordt aangeboden, vindt te vens zijn oorzaak hierin, dat ook ik geen tijd anders dan op Zondag daar voor disponibel heb. U nogmaals dankzeggende voor de plaatsing. EEN BURGERSMID. ONREGELMATIGHEDEN OP EEN RENBAAN. 60 PERSONEN GEARRESTEERD. PARIJS, 14 Oct. De toeschouwers, die de courses in de Longchamps bij woonden, beschouwden in den wed strijd met vrij handicap de voorgif ten bij het vertrek onregelmatig ge geven en protesteerden heftig tegen den geproclameerde® uitslag. De om heiningen werden verbroken en een groote menigte maakte zich als 't ware van de baan meester. De inzet ten bij de totalisators werden terug- geëischt, de beambten werden mis handeld en slechts met moeite slaag de men er in, de orde te herstellen. In de richting van het paviljoen wer- don schoten gelost. De kas van het onderling totalisator-bureau werd geplunderd. De prefect van politie verzocht aan den gouverneur troe pen te zenden. Vele poïitie-agenten1 zijn gewond. Pompiers gingen on middellijk het puin, hout etc. uit de baan ruimen. Zestig personen zijn gearresteerd. EEN DUBBELE MOORD. MILAAN, 13 Oct. Te Capurto, bij Bari, is ten gevolge van echtbreuk een ernstig drama afgespeeld. Een boer, Locascie, die naar Amerika ge- emigreerd was, vernam daar, dat zijn vrouw tijdens zijn afwezigheid met een anderen man samenleefde. Onmiddellijk na bet vernemen hier van reisde hij terug en kwam, zon der iets van zich te laten hooren, in zijn woonplaats aan. Nadat hij vier uur om het huis van zijn outrouwe vrouw had rondgezworven, zag hij zijn medeminnaar binnengaan. Hij drong achter hem aan en vuurde ver scheidene malen mei zijn revolver. Daar hij er niet in geslaagd was hen onmiddellijk ie dooden, gaf hij hen met een bijl nog eenige slagen. Daar na heeft hij zich naar bet politie bureau begeven en zijn daad ver teld. (D. C.) BRAND AAN BOORD. HONGKONG, 14 October. (Reuter.) Het stoomschip „Hankow" is heden op de reede verbrand. Honderden Chineesche passagiers kwamen om, en een kostbare lading verbrandde. De Europeesche passagiers en de be manning zijn gered. DE GISTING IN DE DUITSCHE MIJNBEKKENS. BRESLAU, 14 Oct., In het geheele mijngebied van Opper-Silezie dreigt een algemeene staking, indien de mijnmaatschappijen de door de werk lieden geëischte loonsverhooging met 15 pCt. weigeren toe te staan. ESSEN, 14 Oct. De „Bergbauliche Verein" (patroonsver.) zullen morgen vergaderen ten einde tegenover de eischen van de „Commissie van Ze ven" stelling te nemen. DE TOESTAND IN RUSLAND. ODESSA, 13 Oct. In den afgeloopen nacht drongen vier gewapende man nen de zetterij binnen van 't reac tionaire ochtendblad „Retsj", sloten de zetters opT~vernietigden de reeds gezette kopij, verbrandden de ma nuscripten en verlieten daarop het gebouw. RIGA, 14 Oct. In een voorstad wer den gisteren de kassier en een boek houder van een Bank aangevallen en gedood door een gewapende bende. Den roevers viel echter van de20,000 roebels, die de kassier bij zich had, slechts 2000 in handen. Zij 'Wisten te ontkomen. KINDERMOORD TE BRUSSEL. BRUSSEL, 13 Oct. Aan het Brus- selsche parket is door de Algerijn- sche autoriteiten bericht, dat een soldaat van het vreemdelingen-legioen te Saïda, Michel Leten, bekend heeft medeplichtig te zijn aan den afschu welijken moord, eenigen tijd geleden in de Rue des Hifondelles alhier ge pleegd op een klein meisje, welles lijk in stukken gesneden gevonden werd. De man is gedeserteerdin een brief, door hem gezonden aan de militaire justitie te Saïda, zegt hij het geweest te zijn die de afgesneden beentjes van het kleine slachtoffer gebracht heeft op de plaats waar ze werden gevon den. Hij is een goede bekende van de justitie, en sinds Februari 1.1. kort voor den dag waarop de moord ge beurde, verdwenen. De photografie van Leten is reeds herkend als die v,an den persoon, die met het pakket met den afgrijselijken inhoud gezien is. Graan-en Zaadmarkt. Aangevoerd en verkocht op 15 Octo ber 1906 90 H.L. witte tarwe, ƒ6. 85 H.L. rogge ƒ5.60. 310 H.L. haver 3.671/2—3.75. 40 H.L. Gairst 5.65. 12 H.L. Duivenboonen 7.85. 95 H.L. Paavdenboonen ƒ6.75ƒ7. 45 H.L. groene erwten ƒ8.509. Hr. Ms. „FRIESLAND". De Nederlandsche kruiseT „Fries land" ds Zondag te Mahon aangeko men. BEVALLEN 13 October. A. C. Kloes, geb. Jan sen, d. 14 October. J. Mentjox, geb. Schepers, d. W. F. Perquin, geb. Knijnenburg, z. C. Rood, geb. Boots, ^d. T. Fopma, geb. Kremer, z. 15 October. N. Koster, geb. v. d. Does, d. OVERLEDEN 13 October. P. J. Gerritsen, 19 m., z., Oranjeboomstraat. A. M. Umans Wijnen, 66 j.. Korte Margarethastr. J. de RooijKok, 44 j., Papeto- rensvest. 14 October. H. J. Steen- voorde, 17 d., d., Esschdlderstraat. BLOEMEND AAL. OndertrouwdJ. Beyer—R. A. J. Tinkemeier. GetrouwdD. de Herder en C. Ger- ritse. Bevallen A. KokkelkorenVan Honschooten. OverledenF. J. A. van Doorne- waard, 53 j. Aan al de vrienden en bekenden bij mijn vertrek naar Indië. C. A. ZIPP. Wn» pBChuwing, Ondergeteékende waarschuwt geen goederen aan zijne vrouw, woonach tig Kleine Houtstraat 63, af te geven op zijn naam, aangezien de kosten niet door hem zullen worden voldaan. CHR. SUURENDONK. Een weduwnaar, 30 jaar, vakman, wenscht een Huishoudster van onge veer denzelfden leeftijd. Brieven no. 9973, Bureau van dit blad. Se» Bnrgermeie^e oud 16 jaar, wenscht plaatsing met 1 November voor heele dagen, voor tweede of derde meisje, goed kunnen de naaien, van g. g. v. Brieven no. 9972 aan het Bureau van dit Blad. Mevrouw KREMER verlangt nog tégen Nov.eene van den P. G., en van goede getuigen voorzien. Loon ƒ120. Aanbiedingen in persoon of met franco brieven Villa „Cornelia", Park te Bloemendaal. Plaatsing gezocht voor een MEISJE van 16 jaar, goed met kinderen kunnende omgaan, voor kindermeisje of andere lichte werk zaamheden. Adres te vernemen Bur.- Haarl. Dagblad. Gevraagd met Nov. eene Keukenmeid genegen huiswerk te verrichten, en I eene nette Werkmeid die goed kan tafel dienen. Beide R. K. en v. z. g. g. getuigen voorzien. Loon 140 en 120. Br. fr. onder No. 9955 Bur. Haarl. Dagblad; Een Juffrouw uit den netten bur gerstand, tusschen 30 en 40 jaar, zag zich gaarne geplaatst als BUISHOrDSTER, bij een eenig Heer of Wedn. met of zonder kinderen. Brieven onder No. 9953 Bur. Haarl. Dagblad. Nov. gevraagd te Oiverveen in een klein gezin, een flinke Keuken-Werkmeid, R. K, v. g. g. voorz. Br. fr. onder No. 9925 But. Haarl. Dagblad. GEVRAAGD, voor terstond. Gaelstraat 2. tegen 1 November een flinke R. K. DIENSTBODE in burger gezin, niet beneden de 23 jaar. Loon 100 gulden. Brieven fr. onder No. 9954 Bureau Haarl. Dagblad. Een flink Dagmeisje gevraagd. Kerksplein 15 hoek Nieuwe RaaM- sfraat. EEN NETTE gevraagd1, P. G., niet onder de 18 jaar. Loon ƒ2.00, z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Ostadestriaat 7 zw. S rRIJitSTüR. Een 'alleszins bekwame fijnstrijk ster, odk bekwaam tot het geheel aan kant maken der was cl v nog eenige da gen disponibel hebbende, zag die gaar ne bezet. Brieven onder no. 9975 Bu reau van dlit Blad. Een knappe buitenvrouw, wed. zon der kinderen, vraagt beleefd een nette AdresWed. P. DEKKER, Kenne- merstraat 48 rood. Gevraagd voor Donderdags een flinke WERKSTER. Steendrukkerij M. A. JACOBSON, Jansweg hoek Parklaan. Gevraagd een AANKOMENDE K ai d eaier« toedien de bij de Firma C. KEG, om direct tn dienst te treden, Kleine Houtstraat 55. Aanmelden Dinsdagmorgen tus schen 10 en 11 uur. aan de Melkinrichting „de Toekomst", Leidscheplein. Loon 9 gld. per week. Borgstelling 25 gld. gevraagd bij den Boekhandelaar H. DE VREES, Jacobijnestraat 3. OM UIT TE KNIPPEN. IN Recht gevende voor personen, met bijbetaling van Eerste Rang f 0 40 Tweede 0.25 Derde „0.10 per persoon. Kaarten vanaf 10 uur 'b mor gens aan de Zaal verkrijgbaar, op vertoon van dezen Bon.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3