Geen Klokken cadeau Traag leereboer's Anegang No. 8 - Haarlem. Lei op Uw portemonnaie beroemde Borstplaat D. MEEREBOER. Geldersche Rookworst, MAAlLIH-LIIDIi Kantoor: PleierKiesstraat 33. Haarlem's Dagblad f. VAN WIJK, Het üroote Pakhuis Walt Haast lal Kerk ea School Gemengd Nieuws Vraag en Aanbod !§m Kwartje per plaaMmg Twee Kwartjes te zemen Grootte der Adv. hoegstms zes regels i J. DBAGÉES a LA CASCARA. Firms VAN TUBEB6SN, Gr, Houtstraat 141. in diverse smaken. Overheerlijk gekruid Sint-Nicolaas, Boterletters, Letterstukjes. Dagelijks versche kwaliteit, als vorige jaren. Worst! Worst! "Worst! T. A DONNÉS, KL Houtstraat 62. Dagelijksche aanvoer van Prima kwaliteit STEEHKOLEl! tegen billijke prijzen. Brtaiiik@of Srlk@ft»n? Hssnisk^öl Briketten, enz. TELEPHOON '748. Jfaar dfo DoGiGiraat, J. HEIJOfOET, Ooeisiraaf 33. Pir S2>2S BOEKEN Stoomvaart berichten Maandag stond T. wegens meineed, terech t. Door den eersten getuige, J an van den B., werd thans eveneens ver klaard, dat hij de mishandeling niet heeft gezien, en dat hij de verklaring bij de politie indertijd uit benauwd heid iieeft afgelegd. Op requisitoir van liet O. M. werd Van den B. in hechtenis genomen en rechtsingang tegen hem verleend, ter wijl de zaak Van T. geschorst werd. PROCEDURES HOLL. HYPOTHEEK BANK. Uit Amsterdam meldt men In drie. procedures, gevoerd voor de eerste kainer der rechtbank alhier, tusschen de Hollandsche Hypotheek bank en effectenfirma's hier ter stede, werd bepaald dat op 27 November zal worden gediend van conclusie van antwoord. Voorts zal 6 November a.s. de dag der pleidooien bepaald worden in hef proces tusschen de Hollandsche Hypotheekbank ©n de Nederlandsche Maatschappij van Zekerheidsstelling. DIEFSTAL EN VERDUISTERING. De rechtbank te Arnhem veroor deelde de naaister Van A., de winkel juffrouw K. en de coupeuse De L., be schuldigd van diefstal en verduiste ring van ƒ2000, ten nadeele van de firma Gebr. Roos, aldaar, respectie velijk tot 1 jaar, 9 en 6 maanden ge vangenisstraf. AMSTERDAMSCH GERECHTSHOF. ARRESTEN. Zeldzaam geval. Dat 'n fieis wordt gehuurd dat de huurder er met 't karretje vandóór gaatdat hij het verkoopt voor tieu guldendat hij dan door de politie wordt gegrepen; dat geschiedt zóó dikwerf, dat men er bijna geen no titie meer van neemt. Maar 'n geval als 'het volgende is gelukkig té zeldzaam en té origineel, om aan de vergetelheid te worden prijsgegeven. De beklaagde draagt 'n zwarten baard en 'n bril'n kranig, stoer type met flinke, robuste eelt-handen, met schouders, breed en forsch, waarvoor je respect krijgt. Van beroep zoo iets als chauffeur. Deze_heeft niets meer of minder dan 'n automobiel... verduisterd. De wettelijke term is zoo, hoewel 't vreemd klinkt, dat een automobiel verduisterd wordt. Hij heeft 'n tuf-tuf weien „lós te krijgen" en is daarna wèggeraced. Geen cent heeft- ie betaald. Maar hij heeft z ij n tuf tuf in wolken van benzine gehuld, en als ziju eigendom beschouwd. De Alkmaarsche (rechtbank veroor deelde hem tot 2 jaar gevangenis straf. In hooger beroep werd hem twee en half jaar gevangenisstraf ge geven. (Tel.) gers in de wagens waren, en een z tig of zeventig verdronken zijn. WEDERSPAiNN'IGHEID. De Rechtbank te Amsterdam veroor deelde de twee presidenten der nacht- socïeteit „Ons Genoegen" in de War moesstraat, wegens wederspannigheid ieder tot 30 dagen gevangenisstraf. NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Ober gum (toez.) door ds. W. A. Jörg te Garrelsweer. GEREF. KERKEN. Aangenomen het beroep te Burum door ds. J. Jansen te Nieuw Buinen te Vlissingen (kerk A) door ds. Meijerinlc te Katwijk aan den Rijn. CHRIST. GEREF. KERK. Aangenomen het beroep te Maas sluis door den heer L. de Bruyne, cand. te Vlissingen. Bedankt voor het beroep te Alphen c. a. door ds. J. Jansen te Oud-Beier land. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de klassieke letteren op proefschrift „De Foenore nautico apud Athenien- ses", de heer W. A. E. A. van der Grin ten, geb. te Breda. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen do heer O. A. Verwey, geboren te Slie- drechit. HET SPOORWEGONGELUK OP NIEUW-JERSEY. De telegrammen geven allerlei schokkende bijzonderheden over het spoorwegongeluk zij Atlantic City op Nieuw-Jersey. Het schijnt, dat de brug niet goed toegedraaid was. De brug had geen leuning en zoo vielen twee wagens aanstonds in het wa ter, zoodra ze van het spoor af wa ren een derde wagen bleef even hangen. Van een man wordt verteld, dat hij beklemd zat in het portierraampje. Men trachtte het raam stuk te slaan, maar vóór men er mede gereed was, was de vloed zoo hoog gerezen, dat de man verdronk. Een vrouw vertelt, dat zij, uit het raampje kijkende toen het ongeluk gebeurde, spoedig bevrijd was. Toen dacht ze aan haar man en dook naar hemzij was een uitstekend zwem ster. Ze bracht iemand boven, maar 't was haar man niet. Zij dook weer en bracht weer een vreemde boven. Toen nog eens en nu redde zij haar man. Een man vertelt, dat hij het glas van het raampje verbrak, zoodra de wagen in het water viel- Zijn adem inhoudende, wist hij uit het raam te klauteren. Bijna was hij er uit toen een hand zijn linkerenkel greep. Met alle macht schoppende kon hij niet vrijkomen. Toen zette hij zijn rechter voet op de hand en drukte met alle macht. Eindelijk liet de greep los en spoedig was hij aan de oppervlakte. Hij zwom naar de brug en werd bij na verpletterd door den derden wa gen, die nu viel. Hij trapte er nog eenige ruiten van in, en daardoor ontsnapten weer eenige reizigers. Een man, die zicli wist te redden, Ürachtte ook zijn zoontje te vinden, dat. hij in den wagen had achtergela ten. Het lulde hem niet. Men zegt, dat er negentig reizi EEN VERGIFTIGINGSPROCES. ONSCHULDIG VEROORDEELD? De Berlijnsche correspondent der „Tel." schrijft: De „stiftungsdame", Elise von Heus- ler, werd in Juli 1902, beticht van ver giftiging harer dienstbode Mina Wag ner, veroordeeld tot zes jaar tuchthuis en 10 jaar eerverlies. Door het voort durend ageeren tegen dit vonnis van den verdediger, dr. von Pannwitz, werd dezer dagen te Munahen het strafvonnis herzien. Elise von Heusler had in dien tijd meer vijanden dan vrienden. Zij trad kordaat op in de inrichting voor ou de, onbemiddelde dames en werd door de verschillende inwonenden méér ge haat dan bemind. Een meid scheen bijzonder vóór-in genomen te zijn. D© bewuste Mina, zooals gebleken is, eene drinkster, beschuldigde de presidente van het Königl. Maxim.il. Waisenstift (voor ouderen van dagen) haar te hebben willen vergiftigen. In het begin was de verhouding tus schen de bestuurster der inrichting en Mina Wagner góed. Toen de eerste echter door de andere meiden er op attent gemaakt werd, dat Mina meer dronk dan goed voor ha-ar was, ont stond er tusschen heiden een zeer ge spannen verhouding. Een zekere Frau Lotz, die aan tafel minder gevoeglijke gesprekken had gehouden, was door de directrice be straft geworden. Deze Lotz, van na ture wraakzuchtig schijnt met de meid een plan gesmeed te hebben om de di rectrice een poets te spelen. Op 'n middag dronk de meid een kop koffie, waarna ze onder schrikba rend lawaai om hulp begon te schreeu wen. Haar mond was totaal verbrand en ze vertelde, dat ze van maagkram pen sehier stierf. Er moest iets ge beurd zijn met die koffie! Iemand moest zoutzuur in haar kop gegoten hebben. De beschuldiging viel onmiddellijk op de directrice, die kort daarop in hechtenis genomen werd. De publieke opinie was tegen Elise von Heusler. Verschillende inwonenden beschuldig den haar en van alle zijden werd kwaad gesproken. Mina Wagner zelf heeft de gekste dingen verteld. De meid is ondertussdhen gestorven, na in Munchen en omgeving op de vrien delijkste manier door vreemden opge nomen t© zijn. Nu komt achtereenvol gens aan het licht, dat overal, waar dit exemplaar liefdevol opgenomen werd, twist en tweedracht ontstond. Bovendien, dat zij in één der hotels 's nachts all© gaskranen had geopend. In het kort, de bewuste onschuld was een katje met zeer gevaarlijke nagels. Na het verscheiden werd op verzoek van dr. von Pannwitz het lijk der dienstbode onderzocht. Er was geen spoor van een maag-verbranding door zoutzuur te bekennen. Nu schijnt het dat de meid op handige manier de doctoren in de luren heeft gelegd. Het proces wekt enorm veel belang stelling. De beschuldigde Elise von Heusler moet door de ondergane straf zwaar geleden hebben. Van haar kloekheid heeft ze niets meer. Ze zit zoo zegt de correspondent van den „Lok al (Anz." schrompel en gebroken d'aarneer, apathisch tegen over allen en alles. De 59 jaar oude vrouw meent, dat zij een slachtoffer geworden is van de twee personen. Sport en Wedstrijden GLOBETROTTERS. Men meldt uit Z alt-Bommel aan de N. Ct. Dezer dagen werd onze stad be zocht door twee wereldwandelaars, de heeren Bttore Jampiceni uit Vene tië (Campone Italiane Pedestre) en Paul Gatti Loth uit Montreuil, (Champion Pedestre). De heeren wa ren zeer eigenaardig gekleed, ze droegen sjerpen in de Italiaansche en Fransche kleuren, terwijl hun borst versierd was met verschillende me dailles hun schoeisel was als dat van voetballers. I Ze vertelden dat rij in 1903 een wed denschap hadden aangegaan om in den tijd van zeven jaar een voetreis door de wereld te maken. Met Sofia als begin, vertrokken zij zondergeld bij zich, den loden April 1903 en brachten aan de volgende landen een bezoekde Balkanstaten, Oostenrijk- Hongarije, Duitschland, Frankrijk,, Afrika, Perzië, Griekenland, Italië, Zwitserland, België en thans Neder land: Van hier uit dachten zij naar Amsterdam te gaan en van daar uit naar Engeland. Vandaar gaan zij naar Amerika, vervolgens naar Ghi- na, Japan, Mantsjoerije en Siberië cm ten laatste door Rusland naar het punt van aanvang terug te keeren. Door de consuls hunner landen en door verschillende sportvereemgin- gen werden zij ivan het noodige geld voorzien. De twee ondernemende mannen hadden een paar boeken bij zich, waarin wij zeer vele handteekenin- gen van consuls, bestuurders van sportvereenigiugen en hotelhouders zagenook vele prachtige foto's en berichten uit vele couranten uit de landen door hen bezocht. plaatst dagelijks Advertentién van (geen Winkel-Annonces) voor DRIEMAAL, mits binnen een Week, voor Betaling ct Contant maar wegens geldgebrek moeten alle Over' jassen en Demi's, voor groot en klein, voor getaxeerde prijzen in dat kleine Winkeltje Alles is van de nieuwste modellen en U betaalt geen personeel of groote ruiten. TIUASï SWES APOTHEHEE: Mat best srerfeaml en onschadelijk Laxeermiddel, groote fiasoa f 1. met gebruik, kleine fl. 0.30, ook direct aan ons adres te bekomen. êPOTMgEE. (f slephoon 29 9. Aanbevelend, Geachte Clientèle I koopt geen 2e soort maar de allerfijnste kwaliteit le soort gegarandeerd zuiver, aan het bekende adres van T^ieiooss 469, Maahinalö Vleeschsnijderlj. van HAARLEM naar: .HEEMSTEDE BENNEBROEK iHLLEGOM, LI.SSE, SASSENHBIM, OEGST- GEEST of LEIDEN le kl. 2e kl. 15 Cents 12 Cent. 20 17 Vj 30 25 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de Goederenagenter-, geven voor korte afstanden veei besparing. daar ik eonder voorait.beta.iing en tegen 60 Ot. por week eea fonkelnieawe S@aaima@llBi»e niet kast ievor met alle appa raten t 25.-gratis onderricht en vijf jaar garantie. Goedkoopst adres voor Reparation. tijdelijk zoo goed als weggegeven, onverschillig van welke prijzen, nu mag men kiezen,doch minstens 4 Nummers, dat zijn 4 Boeken, voor slechts f 1.Zes stuks voor f 1.50. Tien stuks voor f 2.25. Twintig stukB voor f 4.25. Dertig Nummers, du» 30 Boeken voor f 8.Elk nummer of Boek meer ook voor slechts 20 centen. Ieder die van dit aanbod profiteert en 4, 6, 10, 20 of meer Nummers kiest, krijgt nog op den koop toeDe weg tot Rijkdom. Het stoomschip Smdoro, van Rotter dam naar Java, arriveerde 30 October te Port-Said. Het stoomschip Rembrandt, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 30 Oct. te Genua. Het stoomschip Maasland vertrok 30 October van Buenos-Ayres naar Am sterdam. Het stoomschip Sloterdijk vertrok 29 October, des namiddags van New port News naar Amsterdam en Rotter dam. 1. Het leven van Michiel Adriaanz. De Ruijter, 1 deel met platen. 2. Winteravondvertellingen, 1 dl. 3. Tolstoï. De Kreutzer-Somiate, een verhaal over de zinnelijke liefde. 6. Verzameling van realistische stu diën, 1 dl. ƒ1. 9. Bosboom Toussaint. Vier Histori sche Groepen, 1 dl., ƒ1. 10. Bosboom Toussaint Het Rust uur van Ximenés, 1 dl. 11. 12. WUkie Collins. Gevoel en Kennis, 2 dln., ƒ5. 13, 14. Wilkie Collans. Neen2 dln., ƒ5. 15. Vosmaer. Vlugmaren, 1 dl., ƒ1. 19, 20. Dr. J. ten Brink. De Schoon zoon van Mevrouw De Roggeveen, be roemde Haagsche roman, 2 dl. 21, 22. Een ongeluksvogel, boeien de roman, 2 dln., ƒ2. 23, 24. Busken Huet. Schetsen, Ver halen en Novellen, 2 dln., ƒ2. 25. Mühlbach. Keurvorst en Geld vorst, 1 dl. 30, 31. An toilette Czerna, Roovers- geschiedenis, 2 dln. ƒ5. 32. W. Otto. Luchtkasteeien en an dere Verhalen, 1 dl., 1.25. 35. J. Hoek. Mina en Betsy, 1 dl., ƒ.1.-. 37, 38. Door eigen Schuld, 2 dln., 4.50. 39. Lise Fleuron De Parijsche too- neelspeelster, ƒ1.50. 40, 41. Ohnet. Gravin Sara, 2 dln., 5.50. 42. Hasebroek. Te laat, fraaie ro man, 1 dl., ƒ1. 43. Henrietlte Marie L.... Coquette- rie, beroemde no veil, 1 dl., ƒ1. 44. De Nuttige Handwerken. Brei en, Haken, Merken, Mazen, Stoppen enz., 1 dl, vol met afbeeldingen. 45. De Nederlandsche Vlag, bijdra gen tot do kennis harer kleuren, met gekleurde Viaggenkaart, 2.25. 46. In het hart van Afrika, 1 dl., ƒ1.25. 47. 48. Gereformeerde Bijdragen voor Dogmatische en Historische Theologie, 2 dln., ƒ480. 50, 51. Polyhymnia, 80 Hoogduit- sche Romancen, Gezelschaps- en Volksliederen, 2 dln., ƒ2.50. 53. Allemansgading uit het groote levensboek, 1 dl. 54. Zonder Moeder en andere ver. halen, 1 dl., fl.- 55. Praatjes over Planten, 1 dl., /2.50. 56. Dt. Le Roy. Planten/tabellen, sleutel tot de Flora van Nederland, 1 dl., geïll. ƒ2.—. 58. Handleiding om met voordeel Varkens te fokken en 'Vet te mesten. 59. De Hond, handleiding voor voe ding en verzorging. 61. Ieder zijn eigen Clichémaker, praktische handleiding. 63, 64. Het Dierenrijk en Planten rijk. 2 dln., met 15 gekleurde platen ƒ2.25. 65. Dat getob met onze dienstboden, handboek voor Dames. 66, 67, 68, De Practiseerende Ge neesheer, 2 dln., 7.50. 69, 70. De Arte in huis, 4 werkjes over verschil], ziekten. 71, 72, 73. Handleidingen voor oefe ningen in de Gymnastiek, 2 dln., vol afbeeldingen, ƒ5.20. 74. Smits. De Nederl. Arbeidersbe weging in de 19e eeuw met voorw. van H. Spiekman, 1 dl., ƒ2.90. 75. De Misdadiger en de Misdaad, met portretten en afbeeldingen van tatouages, 1 dl., fl. 76. Tolstoï. Geschiedenis van Ivan den Gek. 1 dl. 80. Maxim Gorki. Vier Novellen, 1 dl. 81. Kalff. Onder een worstelend Volk, fraai boek vol met Platen en Kaart van Zuid-Afrika 1.50. 82. Geschiedenis der Nederl. Oost.- ind. Bezittingen. 1 dl., 2.60. 85, 86. Keurverzameling uit de wer ken der Leste Hollandsche Schrijvers en Dichters, 2 dln., ƒ3. 92. Vermakelijke Spraakkunst, kluchtig geïllustreerd. 1 dl., ƒ1.25. 94. v. Lennep's Zeemansliedjes, 1 dl. 95. Vijftig Evangelieldederen van Ira D. Saukey. 96. Groenewegen. De Lofzangen Is raels, 1 dl.t ƒ1.25. 97. Girolamo Savonarola, d© Pro feet van Florence, 1 dl., ƒ1.10. 100. Zielkunde en Redeneerkunde. 1 dl., ƒ1.25. 102. Mythen en droomen uit de ge schiedenis van het menschelijk den ken, ƒ1.90. 103. Leven en bekeering van Bas- tiaan Broere, 1 dl. 104. Strauss. De Doop in de Jor- daan, 1 dl„ 1.25. 106. Het 'Geloof aan God. Een wijs- geerige studie, 1 dl., ƒ1.25. 107. Kritische Studiën over de 5 Boeken van Mozes, 1 dl., 1.25. 116, 117. Een Russisch Violist, groo te roman, 2 dln., ƒ4.30. 118. Een Kritiek Oogenhlik, novelle met pin. 119. Elck wat wils, vermakelijke voordrachten. 120. 121, 122. Carmen Sylva. In het Land der Dumbovitza, 3 dln. 123, 124. Carmen Syliva. Deficit, 2 dln. 125. Burnett. Sara Crewe en Edi- tha's Avontuur, 1 dl. 128. v. Eschtruth. De Molenpirins, 1 dl. 129. v. Eschtruth. Nachtschaduw, 1 dl. 130. V. Eschtruth. In het Narren- pak, 1 dl. 131. Dr. Krecke. Algeaneene na tuurkundige aardrijkskunde, prach tig boek met talrijke afbeeldingen en kaarten, ƒ1.75. 132. Prof. B. Stewart. Het Behoud van Arbeidsvermogen 1 dl. ƒ1.10. 133. 134. Dr. Sinia. Handboek der Natuurkunde met 380 fraaie afbeel dingen, 2 dln., 2.70. 135, 136. Nieuwe Voordrachten van v. Zuylen, 2 dln. 137, 138. De coupletzanger, kluchti ge voordrachten met zang, 2 dln., ƒ2. 139. De Nederl. Toonkunstenaars, bijdragen tot de kennis der Muziek, 1 dl. 141, 142. Werner, bijgeloof en Va derland, 2 dln., 2.60. 143. 144. Volmaakte handleiding om allerlei soorten van Likeuren, Bit ters, Wijnen, Geestrijke dranken, enz. te bereiden, 2 dln. 147. Practische Handleiding tot bet schilderen, op Ivoor^ Perkament en Papier, 1 dl 148, 149. Het Perspectief teekenen voor zelfonderricht, met Atlas van 22 platen. 150. Handleiding voor beoefening der Photografie, 1 dl. 152, 153. Ons Boek, groote verza meling verhalen voor de jeugd, 2 dln., ƒ2.50. 154. Reizen naar Indië in de 16e en 17e eeuw, 1 dl., ƒ1.50. 155. Mayne Reid. De Koene Woud- loopster, groot prachtverhaal, 1 dl„ met 6 platen, ƒ1.50. 156. Stanley's lotgevallen en ont dekkingen in Afrika, 1 dl., met 28 fraaie platen. 157. Christelijk Brievenboek, model len van brieven voor alle voorkomen de zaken in het dagelijksch leven. 158. De Wraak eens Keizers, ver haal uit de m'ddel eeuwen, 1 dl., ƒ1.25. 159. Goethals. De Geneesmethode van S. Ktueipp, 1 dl., met platen, ƒ1.- 160. v. Balen. Avonturen van Iwan Korsakoff, 1 dl., met 12 platen, 1.75. 161. Brieven aan éene jonge Huts vrouw, 1 dl., ƒ1.25. 162. Juffr. Severn's Kookboek, 1 dl. 163. Volledige handleiding tot zelf onderricht in het Kappen, 1 dl., vol afb., ƒ1.50. 164. Waar blijft mijn Geld Hand leiding voor huishoudelijk boekhou den, 1 dl. 167. Het Biljartspel, handleiding met afbeeldingen. 168. Dr. v. d. Ven. De beginselen der Kosmografie, 1 dl., 3e druk, ƒ1.50. 169. 170. Twee groote Albums, met ru!m 100 Schaduwbeelden om uit te knippen, gezellige bezigheid. 173. Een Lieve Jongen, groote ro man 2.50. 174, 175, 176. Van Geslacht tot Gd- slacht, beroemde roman, 3 dln., ƒ8. 177. De Vrouw in vrije samenleving 1 dl. 178, 179. Een zwijgende getuige, ro man, 2 dln., ƒ5.50. 180, 181. Ten Kate. Keur van Ge dichten, 2 dln. 182. Nicolaas Beets. Dichtwerken (Bloemlezing), 1 dl. 183. Versche Moppen, vroolijke ge dichten. 184. Stretton. De Kinderen van Clo verley, 1 dl. 185. De Madonna van Du inluist, nieuwe roman, fl. 186. Leerboek der Organische Schei kunde, 1 dl., ƒ1.25. 187. Dr. J. ten Brink. Van den Haag naar Parijs, 1 dl., ƒ1. 189. Betsy Perk. Tesselschade, no velle. 190. De Unie van Utrecht, 1 dL, ƒ1.25. 191. 192. 193. De Eed van de Roode mannen. 3 dln., 7.50. 194, 195. Reisherinneringen uit Por tugal, 2 dln„ ƒ2. 11 [T TTF1T1 Groote Pakhuis worden de boeken tijdelijk bijna weggegeven. Alles, alles, alles uit de bovenstaande, onverschillig voor -LA.C4 A weifce prijzen, mag men kiezen. Zoek dus maar uit, doch minstens 4 Nummers dat zijn 4 Boeken, voor slechts f 1.Zes Nrs. voor f 1.50. Tien Nrs. voor f 2.25. Twintig Nrs. voor f 4.2-5. Dertig Nrs. dus 30 Boeken voor f 6.Elk nummer of Boek meer ook voor slechts 20 centen. Bij iedere bestelling De Weg tot Rijkdom gratis. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van goedkoope Boeken, Hang 38, Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop behalve de verlangde Nummers, te meldenAanbod Rijkdom.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6