Weerbericht. TberiHometerstand Van 't Kantongerecht Uit de Omstreken niet 'de minste vertlra' BiffiiealtfflÉ Stoomvaartteidites GEMEENTERAAD Marktnieuws Burgerlijk® Stand Adverteffltliffl Füiiiissesfiegï Faifiilms©sn@iii MEDEDEELINGEN VAN. HEYT KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 28 Nov. Hoogste barometerstand 771.9 m.M. 'te Biarritz (Oostkust van Frankrijk) laagste 750.6 m.M. te Hapar-anda (Oostkust Zweden). Verwachting tot den avond van 29 November Wind zwakke, tot matigen, Westel. wind. Gesteldheid van de luchtbewolkt, mogelijk een enkele regenbui. Temperatuurgeringe dailing. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 766 m.M. Neiging tot vooruit gang. Vorige stand te 2 uur 759 m,M. Barometers en Thermometers Ruime keuize. Prima afwerking. JOH. M". SCHMIDT, Zijlstraat 85. te Haarlem. Woensdag 28 November Hoogste gisteren F. 51» Laagste heden nacht F. 47o Hoogste heden tot 2 uur F. 49° HET RELLETJE IN DE KROON. Heden had J(hr. lAdolf Frans 'Louis Hora -SicCama, oud 26 jaar, en wonen de te 's-Gravenhag-e, zich voor het ikan- •tongerecQit te verantwoorden voor het Volgende: dat hij op Zondag 14 Octo ber, des avonds omstreeks negen uur in de tapperij- dide Kroon" aan de Groote Markt te Haarlem aanwezig czijnde, zich daaruit niet op de eerste -vordering van den agent van politie 'E'gibertus 'Metzelaar verwijderd heeft. 'De beklaagde -ontkende het hem ten laste gel-egde. Hij hekelde voorts het strenge optreden -van den exploitant -.van „de Kroon", den heer Kievits; V-oor een uitzetting -door de politie was z. i. ..betrekkelijk weinig reden." Hij- -zelf heeft zich afzijdig gehouden van de vechtpartij, -alleen had hij een klap van een agent ge-kregen, waar door _zijn hoed en -lorgnet was af ge- dat hij zich verwijderen moest. Als getuigen werden gehoord de -agenten Metselaar en Pluizer, die echter niet onder eede durfden bewe ren, dat zij in -den persoon, die nu als beklaagde verschenen was, denzelfden persoon herkenden, als die zij op -den ibewusten avond gesommeerd hadden ,-,ide Kroon" te verlaten. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie zag zich dan ook genoodzaakt vrijspraak te vragen, wegens gebrek 'aan bewijs.- Binnenkort zal -een tw-eede zich v-oor de Rechtbank te verantwoorden heb ben. Dezen, mr. Mertens, wordt mis handeling ten laste gelegd. DE KINDERWETTEN. Hun kinderen, twee opgeschoten 'knapen van 17 jaar, moesten voor de ■rechtbank terecht staan wegens het kapen van eenige appels en peren uit een tuin in den Aerdenhoui. Elk der 'deugnieten kreeg vijf gulden boete, die... hun ouders natuurlijk moeten betalen! Maar deze ouders -zijn er daarmede uiet_afl Zij waren als gevolg der Kin derwetten; gedagvaard, om voor de rechtbank als getuigen te verschijnen, zij waren echter maar -niet gekomen. Daarom moesten zij, twee vaders en twee moeders, heden voor -den kan tonrechter verschijnen, om zich -te ver dedigen -op het -strafbare feit: het weg blijven, wanneer men als getuige voor den rechter is gedagvaard. Tegen elk hunner eischte de ambte naar van het Openbaar Ministerie tf 24 boete of 12 dagen hechtenis. Elk huisgezin kost dat appelenstelen dus: voor vader 24, voor moeder óók 1 24 en voor zoonlief 5, totaal 53. Dure appeltjes! Ui-t sp r aken. P. A. J. M. te Haarlem., overtne- Idiiing Drankwet, ƒ10 boete of 5 d'agen hecht. H. R., te Haarlem, overtreding Ar beidswet, twee -maal 1 boete of 1 dag hecht. D. S., te Velsén, en J. de K.> en D. G. te Haarlem, overtreding Jachtwet, nio. 1 7 dagen- hechtenis, no. 2 7 -dagen hechtenis en ƒ10 boete of 4 dagen hechtenis, no. 3 10 boete) of 4 dagen hechit. E. K., te Amsterdam, overtreding ÏJkwet, lboete of één 'dlag hech tenis. J. H., te Amsterdam, overtreding (Motor- en Rijwiélwet, 5 boiete of 3 'dagen, -hecht. P. W., te HMegom, overtreding (Wetboek van Strafrecht, ƒ10 boete of 3 dagen hechit. J. M. ,te Beverwijk, wegens orde- verstoren, 6 dagen hecht. A. v. d. B., te Haaidem, overtreding Reglement op de Wegen in Noord- Holland, 4 boete of 2 dagen hech tenis. j A. T., zwervende, 3 overtredingen als boven, drie maal 1 -boete of drie ma-al 1 dag hecht. G. K-, te Haarlem, overtreding po litie-ver ordening- Velsen, vrijgespro ken., J. v. V., te Haarlem, overtreding politie-verordening Haarlem, 0.50 boete of 1 dag hecht. K. B. en E. van T., te Uitgeest, overtreding p o 1 itie - ver oidéni ng Bever wijk, ieder 1 boete) of een dag hech tenis. A. R., te Haarlem, wiegens dron kenschap, 7de -herhaling, drie weken biecht. J. die W. en W. v. d. W., wég dronkenschap .eerste herhaling, ieder 3 diagen hecht. Voorts werden nog 29 personen wegens dronkenschap verao-rdetedd, ieder tot 2 boete of 2 diagen hech tenis. Heden werd v-onnis gewezen tegen eein 7-tal jeugdige personen, Welke o-p 21 November 1906 voor Verschillende overtredingen terecht hadden ge staan. H. M. K., -en F. H. L., te Haar lem, werden wegens -het loo-pen op bet terrein dier Gavalerié-kazerne veroor deeld -tot die straf v-an berisping. J. G. P., té Haarlem, w-erd wegens strooperij veroordeeld toit de straf van berisping. A. A. te Haarlem, wegens het te snel rijden, met een rijwiel, werd ver oordeeld tot -die straf van -berisping, met één jaar -proeftijd en 1 maand tu ch-tschool. A. W-, te Haarlem, werd wegens straatschenderij veroordeeld tot de straf va nberisping met 1 jaar proef tijd en 2 maanden tuchtschool. K. Z., te IJnuiiden, wegens Jacht- wetovert-reding veroordeeld tot de straf van berisping met 1 jaar proef tijd en 3 maanden tuchtschool. P. S., te Helemstede, wegens loo p-en over beplanten grond, veroor deeld tot de straf van berisping met 2 jaren proef tijd -en drie maanden tuchtschool. Woensdagmiddag te 2 uur, van den 19den December e.k., zullen' de straf fen van- berisping worden toegepast, en zullen de ouders 'dier beklaagden, daarbij worden uitgenoodigd. Gevonden voorwerpen: Een heipaal, een hondje, een rozekrans, een fox- terrier. HEEMSTEDE. Jongelingen, -die w-enschen dee-1 te nemen aan het in Januari a.s. -te hou den onderzoek, ter verkrijging van een bewij-s van voor-geoefemdheid (voorbereidend -militair onderricht), kunhen zich 'daartoe aanmelden ter .gemeentesecretarie vóór 10 Decem ber ia.s. SCHOTEN. Knappe Post. Heden w.erd ons een briefkaart ge toond, geschreven door iemand uit Amsterdam aau zijn familie in Scho ten, met het vol-gend adres,,Aiom tante N., Vetkaa-rsenbuurt, Haar lem". De briefkaart had volgens de da- tumstempels ondanks dit vreemd- Een naaktlooper. Groote opschudding Dinsdagavond in het Schoterkwartier Om ongeveer 7 uur vervoegden zich aan de Secre tarie der gemeente Schoten, een mi litair en eeni-ge burgers, onder een grooten toeloop van nieuwsgierigen, -met een man, die geheel naakt rond liep. Ze -hadden dezen gegrepen op den Schot er weg -onder Haarlem. Na dat hij op het politiebureau was ge bracht, bemerkte men, dat hij zenuw- lijider wa'S. Spoedig was Dr. Kramer aanwezig, die na onderzoek directe opneming in het Gasthuis gelastte. De braucard per telefoon van het hoofdbureau uit Haarl-em ontboden, was spoedig aangekomen, en nadat de man in een paar wollen dekens was gerold, werd hij naar Haarlem vervoerd. Hier kon de zenuwlijder niet opge nomen worden. Na eenig heen en w-eer getelefoneer kreeg de man ein delijk een plaatsje m het Gesticht van -den ..St. Johannes de Deo". Later werden bij. de politie twee pakjes Idee-ren gedeponeerd, die ge vonden waren in de Regulierstraat bij de ijzergieterij. Het bleek bij on derzoek, dat de man uit Purmeirend afkomstig was. Aangezien hij een bewijs van Nederlanderschap bij zich had, en ook uit andere gegevens kon men vaststellen, dat ihij vermoede lijk in Duitschland gewerkt heeft. De m-an is gebleken' te zijn de 2. jarige H. M. uit Purmerend. Hij was hedenmorgen nog bewusteloos. Losloopende paarden. Dinsdagmorgen had een fietsrijder aan den Spaamdam-merweg een on aangename -ontmoeting met een los loopend paard. Daar d«e laatste geen plan scheen te hebben uit den weg te gaan, moest de wielrijder afstap pen. Met dit succes nog niet tevre den, bewerkte bet ros 'smans fiets zóó haJrd-voetig, dat de -man er geen kans toe zag er op te rijden. Met het beschadigd '-rijwiel op den nek maak te hij da.t hij wegkwam. SLOTEN. Bouwterrein. Vanwege de Electrisobe Spoorweg- Maatsclhappij za'l -de baan Amsterdam- Sloterdij'k worden bestraat en geri-o- leerd, waarna de terzijde liggende grond .als -bouwterrein wordt verkocht. BENNEBROEK. Onze dorpsgenoot, die matroos eerste klasse der Koninklijke Nederlandsch-e Marine-, D. de Klerk, van wien in dertijd zijn- dood voorbarig werd ge meld, nadat bij de -expeditie naar Boni had -medegemaakt, is behouden van: -een -ernstige ziekte, -in Inidië opgedaan, bij zijne familie alhier te ruggekeerd. ZANDVOORT. De zitting van den Militieraad zal voor deze gemeente 'gehouden worden te Haarlem in den- Doelen, op Zater dag 15 December a.s., ides voormid- 'dags -te 10 uur. NIEUW POSTKANTOOR TE IJMUIDEN. Onze correspondent te IJmuiden schrijft ons: Nu de schuttingen zijn weggenomen, verheft -zidh in de Kanaalstraat alhier de -eenvoudige gevel van het nieuwe postkantoor, dat met z'n twee ingan gen terweerszijden en z'n dertien hoog ramen (zes beneden en zeven boven) een -aangename indruk maakt en 'n sieraad voor de omgeving wordt. -Eon kleine gang -met -dubbele tochtdeuren voert naar een ruime wachtkamer van ongeveer 8 bij 6, die door twee lan- taarnsHSaar licht ontvangt. Links in den hoek drie telefooncellen, rechts t-e<r zijde een lokbox voor 42 busrechtbeta lers en een kluis met kasten v-oor waarden. (Rechts van ide wachtkamer één 'groot lokaal van (pl. m. 17 bij 8 voor -den dienst -der posterijen en tele- graphie, rustende -de gewelfde boven bouw op 4 zandsteen en kolommen, voorzien van gebeeldhouwde kan-tee- len. Achter het (hoofdlokaal de beste!- lerskamer, recht voor in de wachtka mer een lokaal voor de -pakketpost en daarnaast de directeurskamer. Boven de kantoorlokalen de woning voor den directeur, bevattende zes ka mers, badkamer, keuken en bijkeuken. LA-lles eenvoudig en degelijk. Rechts in de straat de ingang van den direc teurswoning, links de ingang van het kantoor en dit is -weer iets -echt -pos taals -de brievenbus niet naast den ingang van de directeurswoning, 'n hiaat vormende -in de symmetrie van het geheel. Ons dunkt, -de kwestie •waar -en hoe in -een nieuw -te bouwen postkantoor een brievenbus geplaatst moet worden, is wel 'n prijsvraag waard. Dat 'n nieuw postkantoor een -groote behoefte -was, spreekt van zelf en -dat het, -de uitbreiding van IJmuiden in aanmerking nemende, zeer spoedig te •klein zal blijken, spreekt ook van zelf. Dat zij-n we zoo gewend. Hopen we dat m-e-t het nieuwe kan toor ook eenige andere verbeteringen zullen worden aangebracht. 'Zoo bijv. in de busliehtingen, die absoluut geen rekening (houden met -de-n treinenloop van en naar Amsterdam en de snel treinen naar het Noorden. Dienstregelingen van 'den 'winter- en zomerdienst worden niet meer uitge geven, om-dat er niets -aan verdiend -w-erd. Depothouders voor posizegelver- koop kennen we niet. -Bijbussen bevinden zich. alleen -aan zee en aan den Rijksvisohhal, in wel- 'ke 'laatste niemand z'n -corresponden tie werpt, -omdat ze -meestentijds be vuild is/Wil je 'n brief met den trein medegeveh de laatste buslichting geschiedt 'n half uu-r vóór het vertrek van den trein, ofschoon de afstand slechts vier minuten is, dan moet je eerst 'n perronkaartje koopen, want ook aan het station geen brievenbus. -In den trein, die expresselijk tusschen ■JJamui&ért .Vatson fiiirlt rraori nnstf. wagen. Voegen we daaraan toe, dat men -om te telefoneeren bijv. met 's-Gravenha- ge, gemeenlijk 'n uur, met Rotterdam eenjenjeen half uur moet wachten, dan gelooven we, -dat de administra tie der posterijen en telegraphie hier veel kan doen voor het -publiek belang. Hopen we die verbeteringen -gelijktij dig niet hef nieuwe kantoor te verkrij gen. ■Rest ons nog te vermelden, dat de bouw is geschied door -de h-eeren Gebr. Mest, van Enknuizen -en het -ontwierp van den Rijksbouwmeester C. 'M. Pe ters te 's-Gravenhage. Den lén Mei 1907 zal het nieuwe kantoor in gebruik genomen worden. VELSEN. In -de Dinsdag gehouden raadszit ting waren enkele leden afwezig. Eerstens had plaats het onderzoek der -geloofsbrieven van den niewu geko zen Raadsleden, de heeren P. -A. Koe- lemeij -en J. E. -Sluiters. Tot toelating werd besloten. Aan 'de orde kwam een verzoek van de commissie tot wering van school verzuim te -IJmuiden, om veih-oogin-g van de wedde van den secretaris. 03, en W. .adviseeren dit op 50 te (bepalen. De 'Raad besloot echter -de zaak v-oor- 1-oopig aan te houden. Gedaan werden -voorstellen tot het aangaan van contracten door de arm besturen met heeren -geneeskundigen in verschillende -deel-en der Gemeen te, evenals -ten vorige jar-e is geschied. Deze werden onveranderd vastgesteld. Aan ide Rijkspolitie, gestationeerd in de 'Gemeente, werd de jaarlijksche gratificatie van 260 verstrekt. -Ingekomen is een aanvrage om cre- diet voor het nemen van maatregelen itot -wering"-van febris typhoïdea. Jn de toelichting wordt gewezen- op -de vele gevallen in korten tijd op Velseroord voorgekomen. H-etDag. Bestuur en de afd. Witte Kruis hebben krachtige -maatregelen moeten nemen. Voorgesteld wordt door B. en W. een crediette v-erleenen van 1250 voor genomen -en nog te nemen -maatrege len. De ziekte is gelukkig intusschen tot staan gebracht. Met -algemeene stemmen werd het crediet toegestaan. Ingekomen zijn (adressen van: het bestuur -der Vrijz.-Dam. Kïesvereeni- ging „IJmuiden"; Soc.-Dem. Arb.-par tij-, afd. IJmuiden; afd.jKennemerland Bond van 'N-ed. Onderwijzers, in -zake de wering van kinderen van de open bare -lagere school te IJmuiden, voor wien het schoolgeld niet was voldaan. In hun praeadvi-es doen B. en W. uit komen, dat te Velsen is gevolgd de Haarlemsche verordening, door den Raad te Velsen overgenomen. Voorts wijzen zij er op hoe, door aan de on derwijzers een premie op de inning te geven, getracht is niet alleen een be tere inning te -verzekeren, maar ook ide betaling gerieflijker te maken. Door -omstandigheden is maandelijks ge ïnd, dit zal nu .wekelijks geschieden. Toepassing van -dwangmaatregelen •zal daardoor tot de zeldzaamheden gaan behooron. Een en 'ander doet B, en W. adviseeren de bestaande rege ling, -die overal -gunstig werkt te (hand haven. Breedvoerig -werd voor en tegen -de adressen gesproken, en met 6 tegen 5 stemmen besloten -den dwangmaatre gel, als nu toegepast, ople heffen. Besloten werd tot opheffing der be staande lagere school te IJmuiden, wegens reorganisatie van -het -onder wijs aldaar, en overplaatsing van den heer J. van der 'Hoeve als hoofd naar 'School A. TWEEDE KAMER. Veel animo om te beginnen- was er gisteren niet. Na een appèl nominaal straüvoorlezing van de namen der afwezigen ging de Kamer, pas -geopend, wegens onvoltalligheid na der uiteten. Dat ziet er .goed uit voor December, wanneer er eiken -clag .reeds om 10 uur vergaderd wiordt, des Zaterdags ook en Maandags te half twee. Gisteren vingen cle algemeene be schouwingen -over de Staartshegroo- tih.g aan. Vooraf -echter werd aange nomen-, miet 53 tegen 6 stemmen (die der socialisten) de wijziging der wet op -den Raad van State en, zonder stemming', ide begroottag voor Suri name. De heer Van Vuuren bleek vol lof Voor het beleid van Minister Iden- burig, maar vol smart over de toene mende zedeloosheid in de kolonie. Hij vroeg meer zelfstandigheid voor de Koloniale Staten-, de instelling van gemeenteraden en niet te veel uitzen ding van Europeanen -al-s men ginder wel menschen had voor een of ander ambt. Bezuiniging' vroeg de heet Van By- landt, die zijn ingenomenheid betuig de met het aanvankelijk slagen van de bacove-cultuur. Beter financieel beheer en vermeerdering van bevol king was een wensch van den heer Van Koleen comptabiliteitswet, re organisatie van het bestuur, meer in vloed Van dié Koloniale Staten, Gou- vernememts-suikerf abrieken, maatre gelen iin het belang van de hygiëne -en gezondheid der bevolking, beterë be handeling der Javaanschei emigran ten. -Minister Fock bleef goedle verwach tingen koesteren van de bacove-cul tuur. Voor die emigratie zou hij een leeratag sluiten fem naiar de behande ling der emigranten onderzoek doen. Centrale suikerfabrieken zouden in strijd zijn met de suiker-conVentie. Over de zedelijkheid werd in Suri name -anders geoordeeld dlan bij ons. Een bezui-nigingscommissie was te werk gesteldinstelling van gemeen teraden zou niet tot bezuiniging lei- den. De o veilige wenken zou de Minister Na een debat over enkélê onder dieelen werd de begrooting goedge keurd. Voor de algemeene beschouwingen over -de Staatsbegroot-ing was aan vankelijk alleen de heter Kolkman in geschreven. Dez-e begon met eene be schouwing over die financiën en trad in e-etoie berekening, ten betooge, dart -de Minister van Financiën d-e 10 op centen op -de vermogens- en bedrijfs belasting in 1907 niet zou noodi-g heb ben, en dat -die Minister du-s helt voor stel daartoe kon intrekken, althans -aanhouden tot Februari a.s., als wan neer de uitkomsten over 1906 bekend konden zij-n. A'l-s -de opcenten, die tij delijk warén, niet noOdlig bleken, mc-est men de menschen niet meer laten betalen en het was .ook wel goed d-en Minister een beetje krap te hon den. Vervolgens komende to-t de politi-élc, gaf spreker toe, dat een onderzoek naar de werking der invaliJdlitelLts-ver zekering in Duitschland gewetosdht kon zijn én dus splitsing daarvan en -van de oud erdomsverzJekering. Doch dan kregen- de kiezers minder dan hun door de linkerzijde was beloofd, en zag deze nu zelf, dat het ni-et mak kelijk ging met sociale hervormingen te komen. Of liet mén de invaliditeits verzekering 1-os om voor de ouder domspensioenen den- leeftijd- van 70 op 65 jaren te brengen? Besprekende de Liberale Unie-rede van den heer Bo-rgeslus gaf hij- toe, dat het beter was den go-dlscTienst bui ten de politiek té houden., doch- be twistte, dat de rechterzijde opzettelij ke oppo.siti-e voerd© tegen, allés w-at van dit Kabinet kwam. Hij ,zou geen opzweepen van de ki'ezérs tegen «e belastingwetten wemschem -en het was onjuist, dlat dé katholieken geen fi nale regeling van ihet Kiesrecht wenschten. Ook een- ge-zonde demo cratie schrikte hen- niet af, mits niet la Vivi-ani. Na den- heer Kolkman sprak dr. Dé VisSer, die 'het Kabinet met_ sympathie begro'ette als het werkelijk verzoe ningsgezind was. Maar men kon de verschillen niet wegdoezelen, men kon- in. de politiek nieit 'altijd verzoe nend zijn. Verplichte verzekering, ver- hooiging van den jenever-accijns ging bijv. principieel in tegen wat sommi ge groepen des volks voorstonden. Weer anderen, wil dén geen cenit be steden aan 'de Stelling van Amster dam; het kweeksohooibesluait van Mi nister Rink bad bij een groep dies volks kwaad bloeld igezet. E-n zoo was er meier. Botsing kon dus niet uitblij ven tusschen mannen van. beginsel. De liberalen konden z. i. ntooit, gelijk hij trachtte 'aan te toonen en te be wijzen, den godsdienst invloed verbe nen op de Staatkunde. Heden 11 uur voortzetting. ERNSTIGE MISHANDELING. Uit Den Dungen wordt d.d. 26 No vember geschreven Gisteravond bad -op het Hof alhier een ernstige mishandeling plaats. Het mes heeft op een schandelijke manier weer dienst gedaan. Zekeren Kerkhof werd een steek in de linker zijde toegebracht, ongeveer 4 centi meter breed tot op de ribben toe, waarop het mes is afgestuit. Was zulks het geval niet geweest, dan had Kerkhof het zeker met den doodmoe, ten bekoopen. Hiervan werd bij Van Run, gemeente-veldwachter, aangifte jT... gedaan, di-e de marechaussees uit i en 'we°en Kilogr, 's-Hertogenbosch kennis gaf. Deze f f SO.oO. stelden een streng onderzoek in. Mo- Kaasmarkt. Op -de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd: 7 stapels kaas, te zamen 780 kazen ge het hun gelukken den dader te sporen. op DIEFSTAL le KLASSE Door de S. S. is aan d-e Utr.echtsche- politie kennis gegeven, dat u-it een coupé le klasse viier koperen kleer- haken zij-n ontvreemd. Uit ©en coupé le klasse.... (U. D.) EEN STROOPERSBENDE. De jachtopziener Aclitérkamp, te Deventer, -is Zondag aan eén groot gevaar ontsnapt. Onder den- rook de-r stad Deventer trof hij op de Bolwerks- weLde een- stroopersbendle van 5 6 personen aan, van wie er twee van e©n jachtgeweer waren voorien. Atoberkamp, van achter een heg te voorschijn komend, achtervolgde een •dergenen, die een geweer droegen dié -daarop dJe vlucht nam. Plotseling draaide de vluchtende zich om. en dreigde op Achterkamp te zullen schie ten, zoo hij naar hem, den vluchte ling, toekwam. Onze jachtopziener, van wien ge noegzaam bekend is, dat hij voor geen klein geruchtje vervaard iis, liep ech ter toch recht op 'den strooper toe, aan wien hij het geweer wist' te ont lokken. Den naam kon hij niet. ge waar wordlen. De dader werd eohtea- nog den-zelf- den -dag gepakt en aan het politie bureau in verhoor geno-mien, waarhij 'hl-eék, dlat hij, de tim-memiausknecht O., te Deventer, zich inmiddels zijn kneveltje bad laten afnemen en het -haar kort had laten knippen. DE ONTSLAGKWESTIE TE ZEIST. De -gemeenteraad van Zeist nam Dinsdag met 7 tegen 5 stern-men de motie aan, betreffende -die ontslag- Icwestie van den burgemeester, waar in aan dezen -verontschuldiging werd aangeboden en hem verzocht werd de ontslag- aanvrage in te trekken. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 28 November, des middags te uur. Afwezig -de beeireix Hugenholtz, Bij voet, Van de Kamp, Rasch, T-ol, Van Styrum ©n een vacature. Voorzitter Jhr. Mr. J. W. G. B or eel van Hogeiandleh. PUNT 1. Beëe-diging en installatie van het nieuw inkomend lid, iden lieer E. Le vert. De heer Levert wordt binnengeleid, waarna -die VOORZITTER hem mede deelt, d-at er geeln. bezwaren- bestaan om hem als lid van den Raad toie te laten. De heer LEVERT légt nu de e-edien en verklaringen af in dé banden van den Burgemeester. De VOORZITTER wenscht hem hier op geluk met. zijne nenoemung ennoó- icligit hem uit déél van. den Raad uit te maken. Hét niéuwbenoemde lid wordt thans -door den gemeente-secretaris naar zijne plaats gele-id. De heler Levert neemt nu plaats naast dén heer Van Rossum. PUNT 2. Med-edeelingen en ingekomen stuk ken. D-e beier STOLP do-et een vraag over d-e bestrating op het State-n- B-olwerk en Schotersingel. De VOORZITTER deelt m©d'e, dat het volgend jaar dé bestrating her zien zal wordën. Br zal dan gebruik gemaakt worden van klinkers. D-e lieer STOLP vraagt om alsnog de Commissie van Bijstand te hooxen. ida-ar déze bestrating -op eten marnier kan geschieden, die veel geld kost. De VOORZITTER méént, dat com petentie dezer zaak n/iet aan den Raad, doch aan B. en W. toekomt. De lieer STOLP vraagt, waarom dan hét desbetreffend adres in den Raad is voorgelëzan. De VOORZITTER antwoordt, dat dit gedaan is, omdat het adires aan- den Raad gericht is. De heer THIEL komt er tegen op, dat die bestrating van het Staten Bol werk tot dé competentie van B. én W. behoort. De VOORZITTER wil dat o-p het o ogenblik niet uitm aken. PUNT 3. B. en W. bieden ter vaststelling aan een staat tot beschikking op den post „Onvoorziene uitgaven", diénst 1906, tot een bedrag van ƒ2.179.65. Wordt aangenomen. PUNT 4. B. en W. stellen voor het perceel Koningstraat 4 te verhuren aan de firma Leo-p. Mündheim en Co. -voor den tijd van minstens één jaar tegen een huurprijs van ƒ750 per jaar. De ■huur kan stilzwijgend' verlengd wor den. Aldus wordt besloten. (De zitting -duurt voort.) Hedenavond is het vervolg van- dit verslag te verkrijgen aan de volgende H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BELTERS, Groote Houtstr. 94. 'B. DE MINK, Spaiamwo-uderstr. 73. J. DE PATER, Berckheydestraat 17. J. VAN DER MOOLEN, Sigarenwin kel, Cronjé straat 5. B. C. VAN DIJK, Kruiden!erswiH- ikel, Wéstergracht 45 hoek Oranje- bo'omstraat AAN ONZE BUREAUXZuider Bnl- ten-Spaarne 0 ©ra Groot© Houtstr., 55. Het stoomschip S-ta/téndani arriveer de 27 November vain Rotterdam New-York. Het stoomschip Floras, van Amster dam na-ar Batavia, passeer dé 27 No- vembea' Perim. Ondertrouwd: 28"Nov. H. Roosen en A. H. K-oppen. A._ Legrand -en N. (Boon. J. A. v. Amelrooij- en C. Otte. 'K. J, Lamböo en M. J. y. d. Heuvel Getrouwd: 28 'No'v. 'A. B. Koppen ei W. 'F. Mijnders. J. Hertog en H. -Sie raad. H. C. Bouma -en A. M. T. iSchuilenburg; J J. Kuijper en A. C Lubbers. J. 'B. van Lingen en C. C. Bouman. Overleden: 26 'Nov. J. v. d. Pi et er man, 2 m. z., -de Witstraat. 27. -C. E PielepratVermeer 78 j., Lange La kenstraat. 27. E. v. d. Putten, 5 m. z St. Antoniesteeg. 283e STAATSLOTBRIJ. TREKKING VAN 28 NOVEMBER. 1© Klasse. 3e Lijst. H-oo-ge prijzen No. 5089 2000No 20878 1500 No-. 1908 en 18000 iede ƒ1000. No. 4177 en 5314 elk ƒ400. No. 6482, 9593 era 13693 ieder ƒ200. No. 227, 8864, 9808, 13844 en iéder 100. Prijzen van 20. 17 3277 6051 9007 12410 15401 1785 120 3278 6063 9116 12456 15444 1786 125 3353 6067 9246 12460 15464 1786 150 3364 6090 9279 12469 15500 1789 208 3392 6148 9286 12496 15561 17911 233 8441 6156 9358 12513 15577 1798 409 3472 6192 9361 12533 15591 1801 446 3491 6235 9379 12623 15691 180! 505 3537 6262 9477 12680 15727 1805 518 3684 6263 9529 12705 15728 180} 526 3688 6279 9662 12741 15787 1811 528 3734 6358 9719 12809 15762 1815 540 3739 6441 9787 12825 15842 1815 571 3750 6446 9872 15847 1818 582 3776 6453 9915 12839 16862 1821 647 3778 6461 9968 12868 15909 182! 698 3813 6471 10020 12934 15944 709 3849 6480 10066 13005 15995 1821 724 3926 6516 10084 13076 16020 1825 748 3979 6658 10106 13117 16039 760 3990 6586 10127 13187 16053 795 4046 6652 10136 13199 16187 182! 802 4097 6691 10142 13284 16188 183! 969 4132 6704 10162 13330 16202 1831 986 4134 6721 10196 13338 16217 1835 1025 4187 6821 10213 13492 16232 184) 1027 4250 6825 10346 13514 16245 184! 1033 4317 6834 10349 13527 16277 186! 1050 4333 6837 10368 13564 16282 186! 1063 4373 6946 10396 13689 16350 186! 1066 4389 6963 10550 13698 16421 186! 1102 4413 6970 10558 13753 16422 187! 1129 4482 6980 10581 13816 16433 387! 1277 4490 7089 10584 13836 16463 1881 1313 4505 7114 10644 13837 16475 189 1371 4513 7147 10682 13930 16509 190 1414 4649 7196 10721 13944 16596 190i 1471 4698 7232 10817 13963 16601 190! 1790 4701 7308 10858 14037 16663 190! 1792 4764 7320 10861 14056 16754 19l( 1804 4818 7353 10908 14058 16793 191 1857 4856 7379 10911 14107 16833 191! 1890 4913 7410 U018 14118 16834 192; 1963 4919 7451 U039 14129 16856 192; 2068 4968 7490 11044 14188 16872 192; 2142 5043 7755 U125 14225 16874 193 2193 5078 7787 U207 14296 16880 1941 2243 5091 7858 11222 14359 16989 194! 2352 5145 7949 11315 14409 17003 1961 2362 5193 7958 11353 14470 17078 1961 2371 5222 7967 11408 14510 17214 1971 2428 5239 7976 11439 14531 17295 1971 2431 5307 8071 11507 14543 17301 1981 2456 5365 8188 11544 14568 17324 198! 2528 5440 8347 11648 14573 17408 19Si 2598 5457 8351 11673 14581 17410 2778 5479 8366 11779 14720 17426 2804 5484 8406 11783 14722 17485 20SI 2825 5515 8473 11790 14734 17611 20! 2852 5518 8510 11797 14742 17551 2853 5535 8517 11858 14752 17566 20! 2858 5542 8601 11873 14779 17622 2921 5623 8650 11915 14878 17624 204 2947 5685 8681 11902 15008 17641 2965 5716 8719 12149 15015 17643 206 3119 5761 8781 12261 15105 17663 2011 3150 5862 8830 12298 15138 17696 3187 5970 8840 12322 15213 17711 3226 6026 8849 12351 15303 17758 3254 6037 8875 12365 15358 17801 le Klasse 2é LijstNo. 6,239 rnc- zijn 6269. Bij vonnis van de Arrondissement Rechtbank te Haarlem, d.d. vember 1906, is TH. J. VAN STAV REN, Koffiehuishouder, vroeger Haarlem, thans gedomicilieerd Schoten, -verblijf houdende te Ai sterdam, verklaard in staat van fai lissement, met ben'oeming van EdelAohtb. Heer Mr. C. G_ VON RE KEN tot Rechter-Commissaris, van ondergeteekende, Advocaat Procureur te Haarlem, tot Curate De Curator, Mr. TH. DE HAAN HUGENHOLTZ V e ©mar kit: -Op de (heden gehouden veemarkt waren aangevoerd en verkocht: f -Graskalv-eren, 1 stuks, -ƒ 50 per stuk. Nuchtere kalveren, 5 stuks, 1218 'per ^tuk. Schapen 22 stuks, verk. 3 stuks, 22 (per stuk. Paarden 2 stuks. Bij, vonnis van d-e Arrondissement Rechtbank te Haarlem, d.d. 27 N vember 1906 is H. ICKELSHEIME Senior, handelende ondier de fir® I. ICKELSHEIMER Zn., Kleede maker, wonende le Haarlem, •M-aar-d i-n staat van faillissement, benoeming van dén EdelAch-tb. H« Mr. C. G. VON REEKEN, tot Rechte Gommissaris en van den on der ge kende, Advocaat en Procureur Haarlem, tot Curator. De Curator, Mr< M, SLINGENBERG.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2