I. ¥11 BlEHIi C9 Prima kwaliteit Anthraciet. J. VAN WIJK, D. d© Oiercq, Bloemendaa! IX H. STANDPLAATS .cietkol< Bruinkolen Briketten. BEGIJNHOF. Bakonessorgracht 78 T&i&f. 7 O Kerk en School Miaglijdss Uit de Arbeiderswereld Een Up-to-date" Wotting is niet compleet Kantoor: Pieter üiessiraat 33. Yeiophoon 748 Marktnieuws SstootHvaartberkmcïi Rechtszaken BESTELHUISBegijnhof 13—15. Mo. i486. Maar do Ooeistraat, J. GEMLVOEY» Doofst raat 33. Agentschappen ran Haarlem's Dagblad, Hendrik en 't gevolg en geuoodigden woonden Zondagmorgen de gods- dienstoefening bij in de Kon. Hofka pel op 't Loo onder gehoor van Ds. Knottnerus, vroeger te 's-Gravenha- ge, thans te Apeldoorn. De voorganger sprak naar aanlei ding van Math. 1130, gezongen wer den Ps. 26, 8. Ps. 1161 en 4, gez. 195 1 en Ps. 2 7. Het. Koninklijk Echtpaar maakte Zondagmiddag een rijtoer in de om geving van 't Loo, de Prins mende zelf de schimmels. Ten paleize 't Loo worden thans pl armen in gereedheid gebracht tot aanmerkelijke uitbreiding van de boerderij in het Koninklijk park wanneer een en ander tot stand is gekomen, zal er plaats zijn roor stuks rundvee. De aanbesteding kan binnen eenige weken worden tegemoet «rezienhet werk geschiedt onder leiding van een architect uit Leeuwarden. VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN. Te Scheemda (Gr.) is Zaterdag, on der verdachte omstandigheden over leden de landbouwer Haveman. Zondagmiddag om 12.35 vertrok de rechtbank van Winschoten daarheen met een dokter voor onderzoek van het lijk. Nadere bijzonderheden ontbreken. HET ONGELUK IN HET KAMP BIJ ZEIST. De commissie uit het hoofdbestuur van (tón Landelijken Bond van Mili ciens, Oud-Miliciens, Reservisiten en Landweermannen, die zich ten doel stelde het inzamelen van gelden tot ondersteuning van de gezinnen der gedoode en gewonde landweerman nen en miliciens, die den 22sten Juni vaai dit jaar in liet kamp bij Zeist door den bilksem werden getroffen, heeft haar rapport uitgebracht. Uit Ihiet onderzoek is der commissie Dat haar beweren volkomen gewet tigd is, dat die regeering niets voor de gewonden heeft gedaan, daar op dit oogenblik, 8 November, nog geen der gewonden eenige ziektevergoeding is toegekend dat de regeering zich niets van de gewonden aantrok, daar de gewone landweervergoeding volgens art. 15- bis ook niet eer dei- aan hen, dan aan hun niet getroffen collega's is uitge keerd geworden dat de reegering volkomen beaamt, wat de commissie hiervoor beweerde, namelijk dat een werkman geen week buiten verdienste kan, wat valt af te leaden uit het feit, dat alle door ons ondersteunde gezinnen ook, zij het dan. laat, vergoeding hebben gekre gen voor de 6-daagsche oefening. Voorts is een schrijven van den 7en Juli 1906 in het bezit der commissie, meidendie, dat de weduwe van wijlen J. van der Weijden op genoemden dia- turn nog 'geen officieele kennisgeving van ons legerbestuur blad ontvangen, meldende liet treurig verlies h-axrer 'echtgenoot. Volgens het aan het rapport toege voegde verslag van de ontvangsten en uitgaven heeft de commissie ongeveer f 400 aan de nagelaten betrekking-en van de gedooden en aan de gewon den uitgekeerd1. ONSCHULDIG Men zal zich herinneren, dat onge veer edn paar jiaren geleden een kas telein op de Groote Markt te 's-Gra- venhage dk>or een messteek van het leven is beroofd. Een jeugdig werk man werd te dier zake tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld1. Dezer dagen is nu de vader van den veroordeelde bij de Haagsche politie kortten. mededeelen, dat bij gehoord had, dat er bij een twistgesprek tus- schen de hertrouwde wedluwe en haar tegenwoordiigen echtgenoot, van wien zij gescheiden leeft, uitdrukkingen waren gebezigd, welke z. i. het ver moeden zouden wekken, dat de vrouw van de omstandigheden, waaronder het. misdrijf is gepleegd, iets meer zou weten, dan destijds aan het licht "s gekomen. Do politie heeft een onderzoek inge steld .Echter veel waarde wordt door haar niet aan het praatje gehecht PATROONSLEERGANG VOOR SCHOENMAKERS. Naai* men meldt, zijn voor den in Januari en Februari 1907 in Amster dam te houden patroonsleergang voor schoenmakers reeds zoovele inschrij vingen ingekomen, dat alle plaatsen bezet zij-n. Het is mogelijk, dat er in den loop van 1907 nog een tweede cursus zal worden gehouden. A. K. P. F. R. v. HASSELT. Naar men verneemt heeft het gede legeerd lid van den Raad van Ad ministratie der H. IJ. S. M., de heer A. K. P. F. R. .van Hasselt, het voor nemen, wijziging te brengen in zijne Terhouding tot die spoorwegmaat schappij, waardoor de heer Van Hasselt buiten Amsterdam zou kun nen gaan wonen. In verband daatrme- de is reeds een aanvang gemaakt met de verbouwing van het zomerverblijf van den heer Van Hasselt nabij Zul len, ten einde dit buiten ook voor be woning in den winter geschikt t» maken. HERDENKING DE RUYTER'S GEBOORTEDAG. Het uitvoerend comité voor de her denking van Michiel Adriaansz. de Ruyter's 300sten geboortedag heeft dezer das-en het volgende rondschrij ven verzonden Den 24sten Maart 1907 zal het 300 jaar geleden zijn. dat te Vlissingen een knaap werd geboren, die spoedig opgroeide tot een der beroemdste zo- nan ran Nederland. Michiel Adriaensz. de Ruyter, die zijn loopbaan als touwslagegsjongen begon en. bekleed met de hoogste rangen en onderscheidingen, ook vein bui Ionian dsche vorsten, emdngde, was niet minder groot ais vlootvoogd, dan als dienaar des vaderlands, en ais •nsensch. Van een man, zóó verdienstelijk, tó6 m alle opzichten aantrekkelijk, zóó geheel opgaande in plichtsbe trachting. is het moeilijk in de we reldgeschiedenis een wedergade Ie vinden. Van zulk een figuur kan nooit- vol doende de herinnering levendig wor den gehouden en Nederland mag nim mer vergeten wat het aan dezen een- voudigen Zeeuwschen zeeman te dan ken heeft. Zonder hem zou meeir dan eens ons volksbestaan groot gevaar hebben igeloopen te worden vernie tigd. Aan hem is het voor een groot deel te danken, dat in de 17de eeuw de Republiek A-oor ondergang is be- Avaard en eene zeevarende en handel drijvende mogendheid van den eer sten ran? is gebleven. Bijna is het oa'arbodig te betoogen, dat er voor de Nederlandsche natie volop reden bestaat de nagedachtenis van zulk een persoonlijkheid te her denken. De ondergeteekenden, in opdracht van een groot aantal belangstellen den, komen thans tot u met het ver zoek om eene geldelijke bijdrage voor sn huldebetoon. Besloten is iets blijvends tot stand te brengen dat inderdaad een man als De Ruyter waardig mag heeten. Van de hoegrootheid der ingeko men bijdragen zal het afhangen wat er zal kunnen worden gedaan. In de eerste plaats zal gepoogd worden te Vlissingen aan de zich sterk ontwikkelde zeevaartschool, die zich tot nu toe moet behelpen met onvoldoende en gehuurde lokalen eigen gebouw te schenken, dat den naam van ,,De Ruyter" zal dragen. Zulk een school, waar stuurliedenen machinisten hunne topleiding kunnen verkrijgen, in de geboortestad van den grooten vlootvoogd, is een vorm van hulde, waaraan voorzeker velen zullen willen medewerken. In de tweede plaats zal wordieca on derzocht of het mogelijk is het uitge- A'en van een levensbeschrijving van De Ruyter te bevorderen. Wel bezit ten wij in G. Brandt's boek een prach tig en waardevol geschrift, maar het is reeds meer dan twee eeuwen oud en de schrijver heeft tal van bronnen niet kunnen benutten. In de archie ven van Londen, Kopenhagen Pa rijs, Madrid en in vele autographen- verzamelingen zijn gewichtige docu menten te vjnden, welke tot nu toe slechts gebrekkig of in het reheel niet bekend zijn. Het zoude een zeer nuttig werk zijn een geschiedkundige in staat te stellen zich een tijdlang aan die op sporingen te wijden. Slechts twee der A-erschiilende plan nen zijn hiermede aangestipt. Hoe meer bijdragen de comissie ontvangt, hoe meer zij zal kunnen tot stand brengen, en wellicht in staat gesteld worden plaatselijke hul debetoogin- geoi te steunen. Vandaar ons verzoek om een gift ter .e>ere der nagedachtenis van Mi chiel Adiriaensz. de Ruyter, den man, aan wien onze natie zooveel dank verschuldigd is. Gesteund door een leere-comité, ge vormd dooi' vele belangstellenden uit alle deel en van ons land, meent de commissie met vertrouwen dit ver zoek te mogen doen aan een ieder, die het roemrijk verleden van zijn vaderland bij ons nageslacht in her innering wil laten voortleven. Wij verzoolden beleefd geldelijke bijdragen of inteekenbiljetten te wil len toezenden aan onzen penning meester. GESTRAND. Uit Vlissingen wordt van Zondag gemeld Volgens rapport van de kustwacht van de Nieuwesluis zit er een barge aan den grond aan het Sluissche gat, naam en natte onbekend. Een sl bcot, derwaarts vertrokken, is onver richter zake teruggekeerd. Men rap porteert, dat het vaartuig stuk ge gen is. Nader seint men uit Vlissingen, dat de gestrande Barge e*en Engelsch schap was, geladen met macadam de equipage is verdronkeneen lijk is reeds opgevischt. UIT DONKER AMSTERDAM. De Amsterdamsctoe politie heeft weeT een gevaarlijk hol ontdekt. De beruchte Lukas Kroes, bijgenaamd ..rooie Luuk", van wien we al meer malen melding maakten, 'hield er in de Pieter Jacobstraat no. 20 een A-er- dachte affaire 'op na. Het vermoeden bestond, dat er ge speeld werd, en dat de vriendjes van „rooie Luuk" vreemdelingen naar 't hol lokten, om ze er vervolgens uit te kleeden. Inderdaad bleek dit ver moeden juist te zijn. Voor een paar dagen werden namelijk een paar kwartjesvinders betrapt op het oogen blik, dat ze er vreemdelingen binnen brachten. Een uur later reeds stond er een politiepost voor de deur en thans ge niet het perceel van „rooie Luuk" de eer, dag en nacht door politie te wor den bewaakt. Hulde aan dit flink en voortvarend optreden onzer politie. (Tel.) HARMONIE- EN FANFARE KORPSEN. De Zuid-Hollandschier Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen 0leeft aan het oordeel der afdeelingen het volgende voorstel onderworpen De -directeuren der afdeelingen een maand vóór de algemeene verga dering tot een bijeenkomst uit te noodigen, ten einde uit de partituren, of directie-partijen, voor de afdee- ling, waarin hunne viereenigmg me dedingt, eene keuze te doen voor het verplichte nummer, dat zal worden uitgevoerd op den eerstvolgesnden wedstrijd: Wordt bedoeld voorstel aangeno men, dan wordt die commissie voor muziek opgeheven. MAZELEN. Sedert enkele weken heerschen de mazelen in de gemeenten Loon op Zand en Capelle in zóó lievige mate onder de kinderen, vooral onder die van vier tot negen jaren, dat gehedle schoolklajssen ontvolkt zijn. De ziekte, die -eerst vrij onschuldig van aard was, heeft de laatste dagen een kwaadaardig karakter gekregen. Té Kaatsheuvel zijn in de afgeloo- pen weeik acht kinderen bezweken. BRANDEN. Aan den Oosthuizerweg te Beemster (.N-H.) is afgebrand de boerderij van den lieer C. Jonges. Het onheil ontstond .door liet om vallen eeneir petroleumlamp. Het vee kon juist bijtijds gered worden, doch (te inboedel ging géhtedl in de vlam men: op. HET NEDERLANDSCH PAARDENSTAMBOEK. Onder liet voorzitterschap van den heer J. Breebaart Kzn., voorzitter van het hoofdbestuur, hield de vereeniging „Het Nederlandsch Paardenstam boek" Maandag te Rotterdam hare algemeene vergadering. Door den secretaris, het lid van het. hoofdbestuur Herman F. Bult man, werd 'het jaarverslag uitge bracht. Het. aantal ingeschreven paarden zoo bleek hieruit bedraagt 61 minder dan het vorige jaar, in ver- band ook met de strengere eischen door de verschillende afdeelingen steld. Er werden ingeschreven in 1905 29 hengsten, 132 merries. 169 veulens. Het ledental bedraagt 1271. De finan- cieele toestand van de a'ereeniging is voldoende. Het verslag omschrijft verder hetgeen in den afgeloopen dienst is verricht als uitvloeisel van •de door de vorige vergadering geno men besluiten, in verband tevens met de onderhandelingen over de erken ning in Amrika van de Hollandsche paarden. Het hoofdbestuur blijft di ligent. Dit verslag werd onder dankbetui ging voor kennisgeving aangenomen, CHRIST. GER. KERK. Beroepen te Utrecht ds. Joh. Jansen tt Oud-Beijertajnd. INGEZONDEN MEDEDBEUNGEN. 4 90 Cent per Regei. De Piak Plllea bezorgden ver lichting en genezing aan een joog meisje. De Pink Pillen zijn een geneesmid del bij geheel een niensahengeslaclit goed bekend. Zij geven altijd mooie genezingen en de volgende is daarvan een bewijs: ,,Ik ondergeteekende, Mej. Adriana Mosterdijk, verklaar dat ik genezen iben door de Pink Pillen. Ik heb lang en veel aan ernstige maagpijnen en moeielijke spijsvertering geleden. Ik Iheb geen verlichting gevonden bij de behandelingen -die mij waxen voorge schreven. Te einde raad, en niet -meer willende lijden en verkwijnen, heb ik een .proef genomen met de Pink Pil len, waarop ik mijn laatste hoop ge vestigd bad. Dat is een goede inval geweest. De Pink Pillen hebben mij dadelijk een betera: spijsvertering be zorgd. Zij hebben mij eetlust gegeven, waardoor mijn voedsel, gemakkelijk en snel opgenomen mij sinds dien veel versterkt heeft, en zoo ben ik er spoe dig beter gaan uitzien. Nu bevind ik mij heel wel." Mejuffrouw (Mosterdijk woont. Haar lemmerstraat 80, te -Helvoetsluis. De Pink Pillen genezen de maag op i eenige wijze waarop zij genezen kan worden. Het is tocih niet de maag genezen door er een veiterend gist- middel in te brengen dat in plaats van de maag .het voedsel verteert. Zulk een middel is een drogmiddel, waarvan gij u spoedig zelf kunt overtuigen. Daar voor behoeft gij maar met de behande ling op te Ihouden en de kwaal komt onmiddellijk weer terug. Het eenige middel de maag te gene zen is haar te versterken, Avant in dien zij slecht haar Averk doet, is dit omdat zij zwak is. Zij is ZAvak omdat gij zelf zwak zijt, omdat uav bloed ax*m is. De Pink Pillen geven bloed, verrij ken het bloed; zij versterken ook ge heel het organisme en de maag be vindt zich krachtig geworden. De Pink Pillen genezen ook bloedarmoe de, bleekzucht, algemeene zwakte, neurasthenie, nheumatiek. Prijs 1.75 de doos, 9 per 6 doo- zen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepot'houder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER VAN DER HULL, Drogerijen. Jansstraat 28. Haarlem. waarbij een dienaar A-an politie te Erica, gemeente Emm en, die zich. had toegeeigend een bedrag van 25 aan belastinggelden, welke liem dJoor on derscheidene ingezetecneai waren -toe- vertrouAvd, om aan den gemeente-ont vanger te worden afgedragen, voor verduistering is veroordeeld tot vijf maanden gevangeaxisstraf. WERKLOOSHEID TE UTRECHT. De afdeeling Utrecht van den Prol Christ, timmerliedenbondde timmer- 1 iedenvereeniging „Tijd- en Vakbe lang" en het timmerliedengilde „Sti Jozeph", alle te Utrecht, hebben zich tot de patro onsvereenigiin gen geweend met verzoek steuin te verteenen tot beperking der werkloosheid, door de timmerlieden aan 't werk te houden, bijv. óf verkorte arbeidstijd, óf door lien in voorraad te laten werken. Met dit schrijven is instemming be tuigd door de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven te Utrecht. DE IMPRESARIO EN DE ZANGERES. In den zomer van 1904 had de impre sario Schürmann, te Parijs, met Em ma Calvé contract gesloten a-oor een kunstreis door Duitschland en Oosten rijk, ter opvoering van „Carmen" en „Cavalleria". De zangeres zou veer- tig procent van de bruto-ontvangst krijgen. En haar -débit werd op twin tigduizend francs vastgesteld. Schitterend succes te Leipzig, vervol gens te Hamburg. In Dresden echter: een ernstig geval, naar aanleiding waarvan de impresario langs rechter lijken weg mevrouw Cah'é nu Aril no pen tot betaling van het débit, en bo vendien van een som van drieduizend francs wegens gemaakte kosten. „Carmen" werd er opgevoerd voor 'n volle zaal: de eerste en tweede be drijven Averden krachtig toegejuicht, OaJvé uitbundig. In het derde plotse ling eenige verwarring op 't tooneel. Carmen wil het oircua binnendringen óm den kamp van Escamillo met den stier bij te wonen, -en Don José zal het haar beletten. Carmen moet den rug naar de zaal wenden en José gelegen heid gelegenheid geven haar te doo- den met den ponjaard. Maar Exnma Cal\-é verkoos dien avond de voor schriften van het tekstboek niet te vol gen, en te zingen met het gelaat naar het publiek: Carmen dwong aldus Jo sé Ihaar -achterop te komen en te ste ken in den rug. Nu -dacht de Duit sen® tenor niet aan -die door de beroemde zangeres verlangde wijziging en hij verroerde zich niet. „Stommerik", riep Ca-lvé verontwaardigd, -en nog eenige heftige scheldnamen meer, duidelijk hoorbaar. José raakt v-a.n zijn stuk, en blijft nog altijd staan. Op dit oogen blik moet Carmen tot driemaal toe het woord uitgeroepen hebben, waardoor Cambronne te Waterloo (volgens de nieuwere lezing) befaamd is gewor den. Beweging in de zaal, kreten, -protes ten! De -koning van Saksen verlaat ijlings zijn loge. 'En in 'n oogwenk is de opera leeg geloopen. Den volgenden- dag ontving Schür mann een schrijven van graaf See- bach, directeur-generaal der Konink- lijke Opera, waarin aan mevrouw Cal vé „wegens -de ernstige bel-e-edigingen -een der voornaamste leden der Ko ninklijke Opera, aangedaan", -de toe gang tot het gebouw voortaan w-e-rd geweigerd. Nu was de reis d-oor Duitschland ver der bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk geworden. Te Berlijn weigerde Calvé „Cavalleri-a' -op -te treden, en zij keerde naar Parijs terug. De Parijsche rechtbank hoorde het pleidooi van -den advocaat van den im- presario (Cogniet)7en zal in de volgen de week luisteren naar dat van Albert Clemenceau, den verdediger van Em ma Calvé. Zonder Stofzuiger, die Uw longen spaart. Minlmax en Afdaler, die Uw leven redt bij brand. Pompmotor, die U water voor Tuinbesproeiïng, Bad en Huishouden geeft. Lusol of Bsnold-Verlichtlng, die U van alle last en onaangenaamheid aan Petroleumverlichting ver bonden, verlost. Week's Sterilisator, die U de ware voeding ook 's Winters versohaft. Vrangt Prospectus aan Bureau voor Technisch- en Hulthondelljh Hlenws Ter voorkoming van abuizen gelieve nauwkeurig op adres te letten. tegen fabrieksprijs. Haartem, 10 December. Botermarkt. Boter. Aangevoeld en \-erkocM 48 K.G., ƒ1.70—ƒ1.60 per K.G. Biggen. Aangevoerd 21 st., verkocht 13 st., ƒ13ƒ8 per st. Groen te nmarkt. Aardappelen. Aangevoerd en ver kocht 13 H.L., ƒ1.40—ƒ2 per H.L. Appelen. Aangevoerd 29 H.L., ver kocht 15 H.L., 6ƒ10 per H.L. Peren. Aangevoerd en a-erkocht 13 H.L., ƒ6—ƒ12 per H.L. Bloemkool. Aangevoeld en verkocht 300 st., ƒ0.08—ƒ0.15 per st. Roodekool. Aangevoerd en verkocht 2000 st., ƒ0.03—ƒ0.05 per st. Wittekool. Aangevoerd en verkocht 200 st., ƒ0.02—ƒ0.05 per sti Savooiekool. Aangevoerd 5000 st., verkocht 4000 sti, ƒ0.02ƒ0.06 perst. Wortelen. Aangevoerd en verkocht 400 bos, 0.050.07 per bos. VERDUISTERING. Hot Gerechtshof te Leeuwarden heeft bevestigd het vonnis van dear- rcndisseinetttts-riöchtba-nk te Het st. Djocja airiveexde 10 Dec. te Rotterdam van Hamburg. Het st. Malang, van Java naair Rot terdam, arriveerde 9 Dec. te Suez. Het st. Goentoer, van Rotterdam naar Java, arriveerde 9 Dec. te Southampton. Het st. Ophir, van Java naar Rot terdam, passeerde 9 Dec. Oitavos. Het st. Java, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 9 Dec. te La Pallice. Het sti Prinses -Sophie, van Amster dam naar Batavia, passeerde 9 Dec. Perim. Het st. Koning Willem III, van Ba taria naar Amsterdam arriveerde 9 Dec. te Suez. Het -st. Prins Willem III, van Am sterdam naar Paramaribo, passeer de 7 Dec. Sti Michaels. Het 6t. Turkistan arriveerde 9 Dec, van Amsterdam te Montevideo. Het st. Aihsteldijk, van Rotterdam naar New-York, passeerde 10 Dec,, des middags 12 uur Lizard. Het st. Sloterdij-k arriveerde 9 De cember v.m. van Rotterdam te New- York. Heit st. Koningin Regentes, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 10 Dec., v. hl 8 u-ur Ouessant. Het st. Redbill arriveerde 10 Dee. te Amsterdam van Buenos Ayuea. voor Bestel- en Vrachtwagens voor alle dorpen in den omtrek Telephonisch aangesloten onder laar Ik «onder ïoornitbetaJiog ea tegen 60 Ot. per week ear 'onkeinieawe Naaimachine met kast lever met aile appa- -sten f 26.gratie onderxioht en vijf jaar garantie. Goedkoopst adres voor Reparation. HAAELEM's DAGBLAD, dat ójne abonnés in Haarlem en omlig1 gende Gemeenten telt bij duizenden en geregeld het aantal der geabofl- neerden stijgen ziet, heeft Agenten in de navolgende dorpen rondom Haarlea BeverwijkJ. HOORNS Bennebroek A. KLOMP H&lfwegJ. G. BgRTKNS. Hoofddorp H. LIBUWE8 HeemstedeJ. LEUVEN HillegomA. VAN DER LANS SpaarndamO. HARTXNDORP SantpoortP. VAN MEUR8 VelsenW. J. DE RUUTER Vijfhuizen (Zuid-Schalkwijk) J. C. VAN DER VIS. Vogelenzang P. DBDDING Wijk aan ZeeH. 8. FIEGE Umoiden JAO. «INJEWBL Zandvoort J. TERMBT8 AI deze Agenten nemen Abonnementen ea Advertent!ën aan. De Couranten voor de Geabonneerden to Overveen, Bloemendag Jas ©ijzenvaart, Schoten, Aerd.enheut, Bentveld «n de Bloeraendaalschs Pai- ken worden van het kantoor te Haarlem uit, rondbeoorgd. Abonnementen en AdvertentiAo in desa Gemeenten kunnen wordfi opgegeven aan de Bo&dbrengere der Courant, P. VAN DB RAADT B. W. PRIESMAN. DB ADaABTISTRAim

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6