Weerbericht Thermometerstand Van 't Kantongerecht Stosmvaartberichtèiifi Burgerlijke Stand Marktnieuws MEDEDEELLNGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De BRdt, 12 December. Hoogste barometerstand 775.9 m.M. te Horta (Azoreu)laagste 741.8 m.M. te Wiek (Noord-Oostkust van Schot- tand). Verwachtilng tot uilen avond van lis December. Wind krachtige tot stoiimaclitigen, meest Westel wind. Gesteldheid van de Huchitzwaarbe wolkt of betrokken, negen. Temperatuurweinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 748 m.M. Neiging tot achteruit gang. Vorige stand te 2 uur 753.5 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlsflraat 85. te Haarlem. Woensdag 12 December Hoogste gisteren F. 39® Laagste heden nacht F. 37® Hoogste heden tot 2 uur F. 44° ALG. NED. POLITIEBOND. Dinsdagmiddag vergaderde in café Erinkmann de afdeeling „Noord-Hol land" van den Algemeenen Neder- lamdschen Politiebond, onder voor- aatterschap van den Commissaris van Politie te Hilversum, den heer J. C. van Leeuwen. In' zijn openingswoord legde de voorzitter er den nadruk op, dat er zooveel van den Bond wordt verlangd en dat dit alleen dan kan bereikt wor den, wanneer de samenwerking alge meen is. Hierna had het aanbieden van1 het huldeblijk plaats aan den vertrekken dén secretaris, den heer G. H. A. van Trotsenburg. Aan hetgeen we hierover in ons blad van gisteren steeds mededeelden, voegen we nog toe, dlat 'de voorzitter, een aardig ge vonden toespeling makende op de ini tialen des heeren Van Trotsenburg te kennen gaf, dat dit huldeblijk ge schonken werd als (G)oiede (Herinne ring (A)acpj (V)erleende (T)oewijding. 'De heer Van Trotsenburg zegde de 'afdeeling dank 'voor het geschenk en hoopte, dat hij ook Voorbaan de ba langen der afdleeling zou kunnen Mij- ven voorstaan. Hierop werd door de onlder-afdee- ling „Kennemerland" een voorstel ingediend, strekkende om een bewe ging gaande te maken ter wijziging van /art. 191 der Gemeentewet, lui dende ,,De commissaris van politie wordt dcor Ons (de Koningin) benoemd, ge schorst en ontslagen. Zijne bezoldiging wordt, den Raad en de Gedeputeerde Staten gehoord, door Ons geregeld. De dienaren van politie' worden, op voordracht van den commissaris, aan gesteld en ontslagen door den Burge meester, die, in overleg met den com missaris, hun de noodige ambts-in- «tructie geeft Een en ander geschiedt in de ge meente, waar geen commissaris van politie is, door den Burgemeester al leen. De veldwachters worden, in overleg met den Burgemeester, door Onzen Commissaris in de provincie, die 'hun ne instructie, in overeenstemming met -de «algemeene verordeningen vast stelt, benoemd en ontslagen." De omder-afdeeling zou dit artikel zoo gewijzigd willen zien, dat de be voegdheid, in dit artikel aan dien Bur gemeester gegeven, werd overige dra gen aan «dén Raad. Het voorstel werd Verdedigd d'oor. dm beer I-I. Fruc'hite (Haarlemmer meer), De voorzatter maakte bezwaar om zoo'n ingrijpend voorstel te behande len zonder een zorgvuldig onderzoek, ta meer daar een rechtsgeleerde heeft aangebeden deze quaestie nader uit een te zetten. De voorstellers namen genoegen met uitstel van behandeling. Voor de vacature-Van Trotsenburg was de volgende voordracht opge maakt lo. J. Kooy, Hoorn2o. K. Nauta, Spaamdam3o. K. Fruchte, Haarlemmermeer; 4o. N. Stienstra, Beverwijk; 5o. H. de Groot, Enkhui- zen. l>e heer J. Kooy werd gekozen. De heer Van Trotsenburg, die thans icte vergadering moest verlaten, werd nog toegesproken door den heer Smits (Aerdenhout), die het afgetre den bestuurslid toewenschte, dat het dezen in zijn nieuwe betrekking in Zeeland goed mocht gaan en hem de verzekering gaf, dat de leden der af deeling „Noord-Holland" nog dikwijls aan hem denken zouden. Na eenige verdere besprekingen Weid daarop de vergadering geslo ten. Faillissementen. Bij vonnis van de Arronidissements- Rdchtbank alhiiier d d. 12 December 1906 is in staat van faillissement ver klaard H. van der Burg, timmerman te Zuid-Schalkwijk. Rjechber-commissaris Mat C. G. von BESTRATINGSKLACHT. Door 91 bewoners van de Amster- damsche vaart "is aan den Raad ver zocht maatregelen te nemen, dat deze buurt behoorlijk worde bestraat t Is daar een zonderlinge toestand. De weg is Rijksweg, maar 't Rijk schijnt niet te willen bestraten, waar schijnlijk omdat dit gedeelte weg, se dert het met huizen bebouwd ïs, feite lijk tot het gemeentelijk stratennet is gaan beïiooren. In een voorstel tot overneming door de gemeente zal het -Rijk dan oolf zeker grif toestemmen. Nu staan als 't geregend heeft de modderpoelen op straat, wat naar de meening van adressanten vooreerst ongezond is en ten tweede belet, dat zij droogvoets him woning bereiken. Een afschrift van het adres is dan ook aan de gezondheidscommissie toe gezonden. Messchiaert-Röntgem. De Messchaert-Röntgen-avond zal plaat vinden op Maandag 17 Decem ber a.s., in de Kroon. Door de zeer vele verbintenissen, die de heer Mes- schaert tegenwoordig inliet buiten - Hond heeft, mag het een buitenkansje genoemd worden, den gevierd en zan ger hier te hoonan. Concert. Het Geheel-Onthouders Koor „Kunst Adelt" zal eerstdaags in het Bronge bouw een concert geven, waarop Mej. Lodewijks, als violiste, en de dames Ré Levis en M. Stakman, als pianis ten. hare medewerking zullen ver- leenen. Laatstgenoemden zullen ©eni ge stukken ten gehoore brengen voor twee piano's, waaronder Capriccio briilant, van Mendelssohn. Brutale visschers. Over het visschen met de moordkuil is al veel, zelfs zeer veel geschreven. iMet reden wordt tegen liet gebruiken van dit visohtuig geprotesteerd, om dat er de visch mede uitgemoord wordt. De veldwachters Reijnders en Bos nia van Halfweg zijn in den nacht zoo gelukkig geweest dm twee met een moordkuil visscihende visschers op tieeterdaad te betrappen, 't Waren Dirk en Jelle Kleyn, vader en zoon. wonende te Amsterdam. De vader was heden alleen voor het kantongerecht verschenen. Uit het vertioor der veldwachters bleek, dat de beklaagden zich heel bru taal aangesteld hebben toen zij be trapt werden in het Zijkanaal F. van het Noordzeekanaal. Wegens het visschen des nachts in een anders visch wat er met een onge oorloofd viechtuig, -eischte de Ambte naar van het O. «M. de zwaarste straf fen voor elk der beklaagden, tweemaal zeven dagen hechtenis. Uitgesteld. Een ons toegezonden verslag van het Hollandsch Bloeiribollenkweekers- Genootschap blijft tot morgen lig gen. UIT HET POLITIERAPPORT. Gevonden voorwerpen: Een ruigharigen hond, een stuk Mn- nenband, een potloodhouder, een wan delstok, een zwart hondje, een porte- monnaie met eenig geld. Gisterenavond is ieen voor een per ceel aan de Botermarkt geplaatst heenenrijwiel ontvreemd. Gisterenmiddag is op den Koningin neweg een klein hondje spelenderwijze onder de tram geraakt en dood gere den. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN. 30 Cent per Regel. Emser Pastilles1 ;r 50 CEflT PER DOOS. HEEMSTEDE. Ongeval bij den arbeid. 'De rekster «S. van Honschoten, werk zaam op de wasch- en strijkinriehtflhg van den heer Peperkoorn, had liet on- luk een 40-tal persplaten op een der beenen te krijgen, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en het meisje voorlooplg geen werkzaamheden zal 'kunnen ver richten. Alhier hebben zich twee lotelingen der lichting 1907 aangemeld voor deel neming aaa het onderzoek naar de oefendheid van hen, die dingen naar het bewijs, hetzij van militaire be kwaamheid, hetzij van lichamelijke geoefendheid, dan wel voor «beide. Tegen den heer van D. uit Haarlem mermeer is pro ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der motor- en rij- wielwet. BENNEBDOEK. Dinsdagavond vergaderde alhier de afd. Bennebroek van den Alg. Bond voor Staatspensioneering. In eene boeiende rede wist de heer W. «Prins Azn., het talrijk opgekomen publiek op te wekken, om als lid toe te tre den, waaraan staande de vergadering door een 12-tal personen werd vol daan. De voordrachten ,,'t Jurkje" en de Reis van Gerrit «Meunsen met zién zeun no ar de Amsterdamsche karmis, voldeden het publiek zeer. De .afdeeling kan zeker met voldoe ning op dezen avond terugzien.- Vrijdag 14 December zal in het café Bennebroek door de algemeene veree- niging voor Bloembollen cultuur eene vergadering worden gehouden, waar in zal worden overgegaan tot verkie zing van een penningmeester en com missaris wegens het periodieke aftre den van de heeren H. H. W. van Lie- xop en K. v. d. Aardweg; alsmede tot verkiezing van een secretaris wegens aftreden van den heer J. C. Hille- brand. Aan het ©inde der vergadering zal eene verloting van landbouwgereed schappen worden gehouden. Voor de aangifte ter inschrijving voor de Nat. Militie van in 1888 gebo ren jongelingen, zal meer bepaald zit ting gehouden worden op Donderdag 10 Januari a.s. ten Raadhuize. VOGELENZANG. I n h r -a a k. Door middel van iinklimming heb ben vreemde gasten ingebroken in de tijdelijk onbewoonde villa nabij Maria «Bosch, maar daar er niets van waar de in de villa aanwezig was werden de inbrekers niet weinig teleurgesteld. HOFBERICHTEN. De 'Koningin .en de Prins zullen Za terdag na terugkeer even 12 uur 's middags van Het Loo naar de residen tie onmiddellijk een bezoek brengen aan de KoningimMoeder en bij H. M. het .déjeuner gebruiken, zoodat de vor stelijke personen eerst tegen 2& uur ten Paleize in het Noordeinde zullen aankomen. TWEEDE KAMER. De dag van gisteren is voor een goed deel heengegaan met de bespre king van de werking van den Centra.- len .Gezondheidsraad. In het Voorloo- pig Verslag der Kamer over de be grooting was gezegd, dat „algemeen weinig instemming" mét die werkwij ze werd gehooid. En die uiting is in het openbaar de bat nog eens dunnetjes toegelicht. De heeren Bos en Tak waren de klagers. De Minister had ,een lijst overgelegd, vermeldende de verschillende onder werpen door den Centrallen Raad be sproken. Ons best, zeiden de beide ge noemde heeren, maar wat heeft de Raad behandeld en wat zijn de resultaten van dien arbeid geweest. Daarvan en dat was de tweede grief weet de Kamer niets. En daar op volgde een -bezwaar, dat met het voorgaande verband hield, alles gaat te geheimzinnig bij den Centralen Raad. Er wordt niet openbaar verga derd; de periodieke mededeelingen worden zelfs niet naar de bibliotheek der Kamer gezonden, laat staan naar de Gezondheidscommissies. Bovendien, ook aan de samenstel ling van den Raad ontbrak, volgens de heeren Bos en Tak, het een en an der. De Hoofdinspecteurs waren leden van den Raad; woonden de vergade ringen dus bij en behoefden maar één lijn te trekken om alles naar hun hand te zetten. •Maar de heeren trekken nooit één lijn, aldus in koor «de heeren iBorge- sius, Lobman en de Minister. De •Hoofdinspecteurs het zijn „docto ren" zei de .Minister veelbeteekemend zijn .het meestal oneens. Maar al ware dat niet zóó, dan «nog moesten zij, meende de Minister, leden van den Centralen Raad blijven. Immers, dat was de eenigste tmanier om te zorgen, dat de Hoofdinspecteurs behoorlijk op de hoogte blijven van de wenschen van den Centralen Raad. Daarvan moeten zij later -bij !hun toe- zicht gebruik maken. Of er dan niets aan de organisat e ontbrak? De verdedigers van den Raad gaven dit als om strijd toe. Maar al len betoogden, dat men vage grieven had-geuit, geen deugdelijke feiten had bijgebracht. Het was een nieuw col- lege, dat moest imen bedenken en de ervaring moest nog eerst spreken. Om die reden was ook tot heden nog het Reglement van Orde voor den Raad niet definitief vastgesteld. De Minister en «dat was een -positieve toezegging beloofde te zullen zorgen, dat in dat Reglement -de rechten en verplich tingen voor iedereen vast zouden wor den omschreven. En nog een toezeg- i ging deed de Minister; hij' zou overwe gen den .secretaris van den Raad het lidmaatschap te ontnemen; een denk beeld hem door de heeren Lohman en 'Borgesius aan de hand gedaan. Een 'breede discussie is nog gevolgd over de aanvrage van gelden voor den bouw van een laboratorium voor den Centralen Gezondheidsraad. Een vo rig jaar had de Kamer den Minister in den steek gelaten; na een bestrijding van dr. Blooker, die het plan te groot vond opgezet. Sedert dien is er heel wat over deze zaak gepraat en inkt verbruikt. Dr. Blooker, had met den jeugdigen architect Leliman uit Am sterdam een goedkooper plan ontwor pen en «dat in woord en geschrift ver dedigd. Hij was althans hij be klaagde zich ernstig daarover over zijn plan hard bejegend; in bouwkun dige en andere tijdschriften anoniem aangevallen. In het debat van gisteren werden op zijn verzoek de personenquaesties ge- ëcarteerd. En ten slotte heeft de Kamer zich zonder stemming vereenigd met het plan der Regeering, na een uitdrukke lijke belofte van den Minister dat hij -een zuinig gebruik zou maken van het aangevraagde crediet. Zal het «krankzinnigengesticht te Meerenberg worden gesloopt en een nieuw gesticht verrijzen? De Minister wil het laatste, steunt daarbij op een advies van een Staatscommissie. Maar het is de heer De -Sfuers geweest die in een langdurige rede heeft betoogd, dat het advies dezer Staatscommissie in dezen geen waarde mag hebben; dat die Commissie .een andere taak had dan te oordeelen in deze quaestie. De afgevaardigde van Weert Is de meening toegedaan dat Meerenberg kan verbouwd worden, dat de bezwa ren tegen den bestaanden toestand overdreven zijn. Eén «bezwaar gaf hij toe: er ds overbevolking. Maar waar om, zoo vroeg hij., de overtollige pa- tienten, niet overgebracht naar par ticuliere gestichten, die als paddestoe len int den -grond verrijzen? De Minis ter is nog niet -aan het woord geweest; de beslissing nog niet gevallen. Bij zijn beantwoording zal mr. Rink zich tevens hebben te verantwoorden over voorwaarden door hem aan de Chris telijke Vereeniging voor Krankzinni genverpleging opgelegd; voorwaarden die de 'heer Van Heemstra zéér bezwa rend vond. Hij zag in het opleggen van die voorwaarden zelfs tegenwer king van de Regeering. En een ontkennend hoofdschudden van den Minister, belette hem niet te zeggen, dat de heer Rink in deze zijn „verstand -niet had gebruikt." Heden voortzetting. Men seint ons uit «Den Haag: Bij het voortgezette debat bleef de •minister met aandrang eene princi- pieele beslissing in zake Meerenberg bestrijden, zich tevreden stellend met den post voor grondaankoop. UIT ATJEH. Blijkens een door de regeering uit Ned.-Indië ontvangen telegram vloog op 5 December j.l. door zelfontst-eking van springmiddelen het munitiemaga/- zijn te Tap at Toean (Onderfioorighe- den van Atj-eh) in de lucht. 'Verbrand is een «inlandsche vrouw. Gewond Zijn: zwaar 'drie infandsche militairen beneden den rang van offi cier, waarvan een is overleden; licht twee Europeesche en een inlandsche militair beneden .den rang van offi cier. zoomede de eahtgenoote van .een onderluitenant en een inlander; onbe duidend drie inlandsche militairen be neden den rang van officier. Bij een déraillement van een werk- trein bewesten Padang Tidji (Groot- Atjeh) werden licht gewond de inland sche machinist en stoker en drie in landsche militairen beneden den rang van offcier; onbeduidend gewond een Europeesche en zeven inlandsche mili tairen beneden dien rang, terwijl ge dood werden twee, zwaar gewond ze ven en licht gewond vijftien Chinee- sche koelies. ZUID-CELEBES. Blijkens een door de Regeering uit Nederlandsch-Indië ontvangen tele gram is bij de verovering van de ver sterking (Kaloempini in Masenrem- poelo (iZuid-Celebes) op 10 December j.l. gesneuveld één Europeesche .en een Amboineesche militair beneden den rang van officier, en gewond twee in landsche militairen beneden dien rang De vijand had 61 dooden. AANGENAME VERRASSING. Uit H'Olz wordt aan de Limb. Koer. ge-meld: Een aangename verrassing onder vond voor eenige dagen- een caféhou der alhier. Hij had aan de deur van een Pruis eenige witte «kooien gekocht om in te maken. Bezig zijnde ze schoon te maken, vond men in een der exem plaren een beurs, inhoudende eenige goudstukjes met inog ander geld. DE BEVOLKING TE AM-STERDAM. De «bevolking dezer gemeente be droeg op 1 Nov. 1906 562.944 zielen (269.230 mannen en 293.714 vrouwen). BRANDEN. Eergisteravond' te half elf uur brand de door onbekende oorzaak af de schuur van den heer C. Buijs, te Zun- •dert. Een groot-e «partij granen en hooi, alsmede veevoederstoffen, behoo- rende aan den Christelijken Boeren bond, gingen verloren. Een koe en drie varkens «kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. Gisternacht is afgebrand de boerde rij vanJ. Schilder in de Wilmkemeer (N.-RL) Het vee bleef behouden. Oor zaak onbekend. AAN DEN GROND. Dinsdagmiddag te 6 uur is het stoomschip „Delfland", van de Zuid- Amerikalijn, komende van Buenos- Aires, in 't Noordzeekanaal bij polder 8 aan hen Noordwal aan den grond geloopen. Naeerst beproefd te hebben met eigen kracht vlot te komen, «heeft het stoomschip de hulp van vier sleep- booten van Gebrs. Goedkoop ingeroe pen, tot nog toe echter zonder resul taat. Het schip ligt buiten de vaar geul, zoo dat het verkeer niet is ge stremd. JACHT. De jacht op klein wild, met uitzon dering van die op houtsnippen, wordt gesloten op Maandag 31 -December a.s. met zonsondergang, blijvende het schieten van houtsnippen -en het in art. 15, sub litt. g dier wet bedoeld jachtbedrijf van het vangen van hout snippen met laat-, war- of valflouwen toegelaten tot en met den 28sten Fe bruari 1907.. ONGELUKKEN. Dinsdagmorgen is te Voorburg de hovenier R. Klaassen bij het boom- snoeien uit een boom gevallen. Hij kreeg zulke ernstige wondien, dat hl] kort na den val ia overleden. SLAPTE IN DE BOUWBEDRIJVEN. Uit Amersfoort meldt men De slapte in de bouwbedrijven doet zich hier voor de werklieden terde ge gevoelen. Naar schattin? zijn er een 700 personen reeds zonder-werk. In verband hiermee hebben, naar men verneemt, de aannemers alhier het plan opgevat, zich tot het be stuur van het St. Pieter- en Blok- lands-gasihuis te wenden met het ver zoek, het nieuw te bouwen gesticht bij aanbesteding te gunnen aan een Amersfoortschen aannemer. GEWELDDADIGE DOOD Het plotseling sterven-van een pas geboren kind van een gehuwde moe der te Arnhem deed denken aan een gewelddadigen dood. We vernemen, dat tegen de vermoe delijke verdachte «een onderzoek is in gesteld. De sectie 'van het lijkje heeft reetis plaats gehad, en verschillende getuigen zijn voor den rechter-com- missaris gedagvaard. CA. Ct.) INBRAAK. Te Sprundel, bij Rozendaal, is in gebroken bij F. v. L. Ten nadeele van den bij v. L. inwonenden M. T. zijn ontvreemd een bankbiljet van f 100 en eenig zilvergeld. HERKEND. Het te Doornspijk uit zee aange spoelde lijk is door de familie hetr- kend als te zijn dat van den 14-jari- gen Jam Seinen, uit Hooceveen, die in den nacht van 31 Oct. op 1 N«ov. nabij Marken overboord is eeslagen en verdronken. ONTSLAGEN SPOORWEG PERSONEEL. Zondag heeft te Amsterdam een vergadering van het in 1903 ontsla gen spoorwegpersoneel een definitief bestuur rekozen. Doel der vereemgxn? is„de ge storte gelden in pensioen-, en andere fondsen van d«e -betrokken spoor- en tramweigmaatscbappijen te/rug te vor deren". Besloten is, dat de daarvoor te voeren actie door de ontslagenen zelf, dus los vian alle andere lichamen, ter hand zal worden genomen. SPOORWEGONGEVAL BIJ WOERDEN. Uit het onderzoek door de spoor wegautoriteiten ingesteld inzake het spoorwegongeval o«p 24 Nov. j.l. tus- schen Oudewater en Woerden, is ge bleken, dat zijn schuldig bevonden de blokwachter wegens het te vroeg op onveilig stellen van het bloksein en de machinist wegens het door on veilig signaal rijden. f..L. en V.") VERANTWOORDELIJKHEID BEURSBOUW. De heer H. P. Berlage Nzn., archi tect van tde Beurs, heeft aan B. e«n «W. het volgende schrijven gericht, «hetwelk is opgenomen in het „Ge meenteblad" onder volgnummer 1099. ..Amsterdam, 11 Dec. 1906. Aan B. en W. van Amsterdam. Geeft te kennen ondergeteekende, dat hij. nu in de Raadszittms? van 5 Dec. jl. de kwestie der verantwoorde lijkheid bij den beursbouw een punt van ernstige bespreking 'heeft uitge maakt, en een polemiek in de dagbla den heeft teoigevolge gehad, hij zich 'genoioipt acht die verklaring a,f «te leg gen dat, afgescheiden vian elke des betreffende verhouding tot den «dienst van P. W., hij' «zich steeds verant- - woordelijk heeft gekoeldvoor het geen hij' als architekt van het beurs gebouw gedaan of nagelaten heeft, en hij ook nu er niet aan heeft gedacht, te trachten, die verantwoordelijkheid van zich af te schuiven. Het zou ondergeteekende aange naam zijn, indten U edelachtbaren de vrijheid zouden kunnen vinden-, deze verklaring in het ..Gemeenteblad" te publiceeren. H. P. BERLAGE Nzn." ST.AATSBEGROOTING 1907. Memorie van Antwoord. Oorlog. INKRIMPING VAN HET BLIJVEND GEDEELTE. Ten aanzien van deze quaestie be toogt de Minister in de eerste plaats, dat zij zich ten. ©enenmale vergissen, die meenen, dat hij teh deze het standpunt verlaten heeft, dat ten vo- rigem jare door hem werd ingenomen. Reefds ten vorige jare heeft de Minis ter zich zeer beslist voor verminde ring c. q. afschaffing van het blijvend gedeelte verklaardalleen het plotse ling nemen van dien maatregel, vóór deze had kunnen worden voorbereid, werd ten sterkste door hem ontraden. Met het beginsel, dat noch tijd, noch geild, noich werkkracht oniniut mag worden gebruikt, is «het blijvend ge deelte, zooals hei tot dusver werd toe gepast, dn flagrantee strijd. Tal van miliciens werden onder de wapenen gehouden voor het Verrich ten van diensten, dliie melt h«u«n o«efe- ning niets gemeen hadden. De Minister betoogt, dat er geen sprak© is van desorganisatie van het leger, noch van verminking van de weerkracht, als roem bedenkt, dat liet aantal op 31 October 1.1. met verlof gezonden malicieus bedroegbij het le regiment 'huzaren 17 man, bij het 2e 54, bij het 3e 28 en bij liet 4e 44. De Minister wijst er nog op, dat hij, ten einde het uitrukken op volle sterk te bij mobilisatie naar zijn vermogen to verzekeren, de vorenbedoelde mi liciens der lichting 1905 met verlof, niet met groot veriof huiswaarts zond, waardoor het mogelijk wordt, zoodra omstandigheden dit noodzakelijk doen achten, deze manschappen zo«n- der ophef en zonder vertraging bij hun korpsen te doen terugkeeren door eenvoudige intrekking van verlof. Al dus heeft de Regeering liet in de hand deze miliciens steeds tijdig bij de korpsen aanwezig te doen- zijn. Op de vraag, of de Minister in tij den van onlusten iets verwacht van de opkomst dier miliciens, die over het geheele land verspreid zijn, luidt 's Ministers antwoord beslist, dlat hij daarvan niet alleen iets, maar «alles verwacht. Er is gelukkig geen enkele reden ook maar één ©ogenblik tie twijfelen aan «het plichtbesef van de Nedierlanidsche miliciens, en de Minis ter iis er van overtuigd!, dat aan elko oproeping, om onder die wajpenen te komen, door hen onverwijld voldaan zal worden. Het jaar 1903 «heeft daar van trouwens Het bewijs geleverd. Na nog verschillende vragen te hebben beantwoord, brengt de Minis ter nog onder de aandacht, dat, waar Zich bij hem, na rijp beraad, de over tuiging gevestigd heeft, dat noch voor de weerkracht van het volk, noch voor de mobilisatie, noch voor de openbare orde, noch voor den goed gang der oefeningen eöndg nadeel vs den maatregel te wachten is, hij g meend heeft di'en te moeten voo stelleto, niet alleen of dn de e-ers plaats omdat daarvan eene belan rijke vermindering van lasten voi die schatkist het gevolg zal zijn, mai omdat daarmede bovendien «een ze aanmerkelijke ontheffing van pe sooniijtoetn druk voor «eteh groo«t d«e dier irnilitiieplioliitdlg'en 'gepaard gaat. Het st. Rhipeus, van Batavia naa Amsterdam, passeerde 9 Dec. Perin 383e STAATSLOTERIJ. Trekking van 12 De-:, 2e Klasse, 3e Lijst. Hooge prijzen: 7466 f 2000. 745G f 150 5772 en 9050 ieder 1000. 1596, 5624, ieder 200. 2490, 4495, 7957, 12526, 16055. 2081 ieder f 100. Prijzen van f 30. 77 8139 6177 9021 12164 14771 178 83 3258 6207 9099 12171 14788 178 167 8286 6296 9135 12351 14797 178 177 3304 6331 9191 12363 14912 179 316 3352 6362 9396 12383 14919 180 326 3425 6367 9415 12397 14939 181 378 3451 6374 9453 12400 14984 181 443 3502 6389 9455 12412 15002 189 468 3573 6415 9491 12478 16039 182 662 3606 6437 9509 12526 16049 184! 726 3626 6444 9565 12560 15100 184 805 3641 6467 9629 12572 15136 186 816 3685 6508 9678 12617 15187 186 817 3747 6511 9688 12665 16333 1861 845 3770 6519 9792 12787 15350 186 915 3818 6560 9856 12851 15375 186 952 3874 6761 9911 12900 15416 186 1086 3880 6801 9965 12904 15488 1811 1117 3884 6826 9969 12944 15552 1811 1144 3902 6860 9977 12977 16563 188) 1226 3918 6868 10046 12987 15569 188 1261 3954 6912 10207 13018 16596 188! 1264 3956 6971 10243 13044 15617 188 1295 4030 7040 10348 13056 15656 1891 1311 4034 7052 1 0422 13098 1 5670 l89i 1425 4071 7269 10458 13145 15686 189: 1429 4084 7325 10497 13147 15794 190 1454 4125 7378 10609 13154 15798 190 1493 4219 7383 10612 13168 15827 190 1570 4230 7402 10624 13245 15834 191 1589 4335 7403 10691 13302 15902 191 1595 4362 7454 10746 13309 15918 199 1597 4363 7467 10767 13343 15972 192 1606 4379 7470 10806 13356 16036 192 1676 4478 7564 10810 13361 16070 192 1723 4538 7594 10823 13408 16110 192 1771 4591 7635 10881 13540 16117 193 1800 4738 7651 10919 13547 16166 19J 1810 4743 7677 10927 13550 16193 191 1901 4766 7739 10974 13557 16295 194 1959 4793 7776 11007 13576 16324 194 1996 4811 7792 11012 13595 16866 194 2053 4906 8003 11017 13598 16367 194 2163 4909 8009 11110 13626 16377 194 2173 4957 8023 11156 13694 16380 195! 2180 5046 8053 11159 13765 16420 196 2208 5054 8067 11162 13774 16512 197 _8 5137 8100 11196 13784 16515 191 2302 5204 8103 11217 13829 16615 193 2322 5324 8147 11226 13849 16711 198 2337 5335 8159 11259 13979 16730 198 2436 5894 8183 11444 13983 16747 198 2454 6400 8235 11503 14018 16751 199 2464 5441 8261 11528 14032 16805 199 2469 6505 8301 11538 14087 16845 200 2484 5508 8329 11669 14121 16894 200 2633 5540 8561 11676 14194 16986 202 2542 6565 8595 11683 14221 17061 208 2558 5581 8611 11690 14227 17111 203 2604 5656 8673 11704 14318 17152 2622 5691 8717 11760 14360 17219 201 2625 6787 8739 11772 14353 17376 201 2760 5802 8785 11782 14388 17391 2880 6859 8795 11785 14433 17897 2855 5892 8810 11821 14508 17450 208 2926 5964 8824 11972 14517 17520 208 2961 5996 8945 12019 14519 17580 203 2969 6055 8951 12065 14559 17558 808 2971 6084 8990 12096 14660 17592 «20 6110 9010 12144 14755 17743 2e Klasse 2e Lijst: 12486 in. z. 1244 Telegrammen EEN PRELAAT VERBANNEN. PARIJS, 11 Dec. (Reuter.) Erhtó een gerechtelijke huiszoeking pl«aa! gehad in de woning van mgr. Ma tagnini, officieus vertegenwoordig! van den Heiligen Stoel. De heeT Mo: tagnini, tot wiens verbanning bes' ten is, za«l nog hedenavond naar grens gebracht worden. PARIJS. 11 Dec. (Eigen tel. Hbld. Ik hoor uit goede bron, dat het go: vernement huiszoeking heeft late doen in de voormalige numoiatuui waai' de secretaris van d'en nuntii! -was achtergebleven. Er zijn papier! gevonden, die beschouwd worden ai gevaarlijk voor Frank-rijk's birune ll andsche rust. De secretaris is uit li land verbannen. ZOLA NAAR HET PANTHEON. PARIJS, 11 Dec. (Reuter.) Na zeer levendig debat keurde de Senai d© overbrenging van het stoffeli] overschot van Zola naar het Pan thé goed. TRUSTS VEROORDEELD. NEW-YORK, 11 Dec. (Reuter.) I Amerikaansche suikerraffmaderi maatsehanm'j is door het Hoog? rechtshof gestraft met een boete vs 80,000 dollar en de Brookiynscl coöperatieve maatschappij met boete van 7000 dollar wegens het aai nemen van kortingen van spoort gen. ONDERTROUWD 12 Decemher. H. F. Hanou en Betke. J. Hamans «en B. Lode. J. v. d. Molen en N. Mulder. GETROUWD 12 December. I. -de Vries «en A. Wi( man. H. Roosen en A. H. Ivoppö J. A. van Amelrooij en C. Otte. K. J. Larnboo em M. J. v. d. Heuve3. BEVALLEN 10 December. E. C. Huizing, ge! Blom, d. 11 December. A. E. Kio! geb. Nijissen, d. J. C. Koster, Roerdomp, z. 12 December. A. Baars, geb. Wijkhuizen, z. OVERLEDEN 12 December. P. M. Huis dm 't Vel! 4 m., d., Gasthiuislaanu Veemarkt. Op de heden alhier gehouden vti markt waren aangevoerd en verkort*

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2