NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24e Jaargang. No. 7200 Verschijnt dagelijks, behalv® @p Zen- m Feestdagen, VRIJDAG 14 DECEMBER 1906 ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: v..r Haaripm PER DR'E MAANDEN: SR. qgÊÈ&^ Van 1—5 rage|s 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen' in' dén 'omtrek wa'ar 'een Age'nt 'geées'tig'd is ('kom 'del ^*2?^ Bh A^nneménf LTzMijkralSt?'3"165 30 Cei" Franco per post' door' Nederland' I I I 1 A dff j .VSAK so^cTvSorl XStaSil contant"' hoogstens zes reSels.25 Ct^ P« P'^"g; Afzonderlijke nummers0.02H W sfe-y SSlls!^ P voor d plaatsingen a contant. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37^ Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. 2de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buïtenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Mijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publlcité Etrangire G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3N'* Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. VRIJDAG 14 DECEMBER. Gebouw Protestantenbond: Vereen, gewijd aan Onderzoek op Geestelijk Gebied: Lezing-N. W. Schaar,mains, 81/4 uur. De Kroon (Cafézaal): Dam-en Kapelle Ferdinand User. Teyler's Museum: Tentoonstelling van Plh.O'togravuren, enz. OM ONS HEEN CCCGXLVI. IN DE TWEEDE KAMER. Als ik veronderstel, dat van 'elke iien volwassen mannelijke ingezete nen toch wel een 'eens een vergadering van onze Tweede Kamer za.l hebben bijgewoond, dan overdrijf ik bepaald (verschrikkelijk. Zóo groot is de be langstelling niet van het Nederland- volk voor zijn parlement. Laat 'aannemen, dat de (Natie ver trouwt, dat het ook zonder hare te genwoordigheid wel goed zal gaan en overigens niet uit het- oog verliezen, dat de vergaderzaal van onze Tweede Kamer op al te groote belangstelling [niet: gebouwd is. Eï zijn drie ruimten, waar de ■toehoorders1 in kunnen wor den geborgen: de loges voor hooge gasten, vreemde diplomaten en derge- lijken, de gereserveerde tribune, waar voor de president van de Kamer toe gangsbewijzen 'afgeeft en de publieke tribune, waarvoor geen entréebewijs noodig is. (Hoeveel personen op den eersten rang, om hem zoo te noemen, geborgen kunnen worden, heb ik niet (kunnen nagaan. De gereserveerde tri- tune is met twee rijen van een (dozijn elk al gezellig vol en op het gaande- rijtje voo,r 't publiek kan misschien dertig iman geborgen worden. Hieruit ]zal de lezer begrijpen, dat 't maar ge lukkig is, wanneer de aandrang van [toehoorders niet al te groot wordt, j't Yiel dan ook indertijd, was 'het niet hborbecke, (gemakkelijk genoeg om bij een gelegenheid toen hij geen las tig publiek verkoos te b,ebben, de Qieele publieke tribune even met zachtaar dige weesmeisjes op te vullen. (Beknoptheid is het kenmerkend tee- ken van de geheels zaal. De manier waarop de verslaggevers van 'de pers zijn weggestopt, is meer vernuftig dan sierlijk. Deze heeren zijn gezeten in een soort van bedstede, onder de pu blieke tribune en even breed als deze, terwijl een gedeelte bij wijze- van dankbord over de achterste plaatsen van de Jeden der linkerzijde is uitge bouwd. In 'de verte doet het geheel aan «en volière denken, waarin de vogels netjes op een rij zitten. In de zaal zelf is de ruimte eveneens beperkt. Ik izal in een ruwe schets lieronder even aangeven hoe ze is in- jerioht. f g OU h i OQ E lis een verhoogd gedeelte, waarop een tafel staat, waaraan de voorzitter, baron Roëll, met zijn griffiers, heeft plaats genomen. K daar tegenover is een tafel op den vlakken grond, be stemd voor de Ministers, A, b, c, d, 1, m, n, o, zijn de zitplaatsen voor de Kamerleden, de eerste vier letters voor die van links, de laatste vier voor de leden van rechts. Elke rij bestaat uit zes bankjes voor twee personen, am- ■phitheatersgewijs gebouwd, zoodat ze oploopen. Tusschen elke rij is een' smalle doorgang: F, g, li, i, zijn de ta feltjes voor de stenografen, u zijn de loges voor hooge bezoekers, r is de ge reserveerde tribune, s de publieke tri bune en t de plaats van de journalis ten. Deze moet men zich natuurlijk in de hoogte denken. Een klein hoekje v op 'het podium van den voorzitter is de spreekplaats. Aan de vier hoeken van de zaal zijn groene klapdeurtjes, die geheel onhoorbaar kunnen worden geopend en dichtslaan. Misschien wil de weetgierige lezer vóór alles vernemen, hoe men nu op dez6 'gereserveerde tribune komt. De zaak is inderdaad! hoogst eenvoudig. Wie clen schildwacht voor de deur, die met een gebajonet geweer op en neer stapt, voorbij: is, krijgt van een portier met de meeste welwillendheid een blanco kaartje, pen en inkt en schrijft daarop het verzoek aan een Kamerlid dien hij 'kent om een toe gangskaart. Hij, dat wil zeggen de as- pirant-bezoeker, klimt daarmee een trap op en stuit op een bode, die zich met de bezorging van het kaartje be last en al gauw :met de gedrukte toe gangskaart terugkeer^ De bezoeker klimt nu andere trappen op tot hij niet verder kan en in een soort van garderobe (terecht komt, waar hij hoed en jas afgeeft aan een derden beambte .Deze opent een deurtje en hij is op de gereserveerde tribune. J Onze afgevaardigde, Jhr. Mr. van Sty- rum, had de vriendelijkheid op mijn verzoek een kaart voor mij: aan te vragen. Daar zat ik dan nu, hoog en droog en keek naar heneden in de zaal. Niet zonder eenige inspanning van de hals spieren, want de balustrade is bijzon der (hoog. Blijkbaar is men bang ge weest, dat er te avond of morgen eens iemand op de leden van rechts zou komen neerbuitelen. 't Was niet druk in de zaal, ik telde niet veel (meer dan i vijftig leden. Allen zaten onberispelijk op hun plaats. Geheel Tn deftig zwart gesto ken luisterden zij met groote aan dacht naar den spreker die aan 'het woord was... Laat ik niet verder gaan. De waarheid is precies het tegenover gestelde. Wie -in de Kamer een gezel schap ernstige, stil luisterende lieden denkt te vinden, kijkt raar op, wan neer hij daar een soort van altijd door bewegend en mierenhoop aanschouwt. Midden onder de rede van den spre ker, die op dit oogenblik aan 't woord is, zeggen twee leden -elkaar goeien morgen -en houden daarna met drukke gesticulaties een levendig betoog, blijkbaar over een geheel andier on derwerp. Een ander wandelt 'rustig tusschen de tafel van den voorzitter en die van de ministers door, klimt dan de tr-éd'en van de linkse be zetels op -en gaat in zijn bankje zitten, waar hij zich genoegelijk in een courant ver-diept. Weer een ander schrijft brie ven en geeft die aan den bode om te bezorgen. Door de zaal weerklinkt een vrij- luid gemompel van pratende stem men. iSlechts af en toe, wanneer het al te erg wordt, grijpt de voorzitter zijn hamer, kijkt met zijn fijn, glim lachend aristocratisch gezicht de zaa.1 in en laat een paar 'tikken (hoor,en. Dan bedaart het weer even, om dade lijk weer op te (leven. 'Van deftigheid in Meeding geen sprake. (Zwarte jassen bijna niet, overalcolbertjes, ,in grijs, blauw en bruin of jasjes van 'fantasiestof. Al leen de voorzitter legt zekere statig heid van kleedij' aan den dag, de an deren dragen het gemakkelijke pak van allen d'ag. De heer Ruijs de Beerenhrouck was aan 't woord en 't scheen wel of nie mand er belang in stelde, behalve de stenografen en de Minister van Bin- nenlandsche (Zaken, die alleen aan zijn tafel, en omringd van vijf leege stoelen, aanteetkeningen zat te maken. Het potlood van de snelschrijvers glijdt over 't papier. Vijf minuten tee kenen zij op, dan gaan zij heen om hun stenogram uit te werken. Onmid dellijk neemt een. ander hun taak over. -En ik kan niet opkijken of er gaat er een door 't klapdeurtje weg of er komt er een met zijn papieren in de hand door 't klapdeurtje terug. Op den grond ligt .e'en dik tapijt, dat Mie geluid van voetstappen volkomen smoort. Als de heer Ruijs met zijn zorgvuldig in 't imidden gescheiden haar en zijn klein zwart kneveltje heeft uitgespro ken, verschijnt de heer Tak aan de spreekplaats. Hij spreekt over hetzelf de ietwat -dorre onderwerp: het werk van den Centralen Gezondheidsraad. En al komt ook Mr. Troelstra aange stapt om zijn partijgenoot voor pu bliek te dienen, de Kamer stelt er geen belang in en babbelt door. Telkens verdwijnt ei1 een door het klapdeurtje om na een poosje terug te komen. En zoo saaït de zitting voort, totdat de voorzitter zegt: Mijnheer de -Savor- nin Lohman heeft het woord." Rechts wordt er ssst. geroepen. Verschillende leden komen zich scharen om den ou den aanvoerder der Christelijk-Histó- rische fractie, die in diepen rouw ge kleed is. Na hem komt de heer Goe man Borgesius, corpulent in zijn ge ld cede jas, dan Dr. Blooker en einde lijk staat de Minister op, om de spre kers van antwoord te dienen. 'Ik spaar den lezer hun betoogen, ze zijn zeker belangrijk, maar loppen over een dor onderwerp. En -zelfs onder de rede van den Minister steekt het gegons, der ge sprekken zoo luid inde Kamer op, dat de voorzitter wen moet manen tot stilte. In het halfduister van de zaal her ken ik verschillende van de vertegen woordigers van 't Nederlandse,he volk: de breede figuur en het gladgeschoren gezicht van Ds. Talrna, den heer Ty- deman mot zijn langzame bewegin gen, de groote gestalte van Van Kol, die in haast wegstappende, over een van de treden struikelt en valt, Jhr. Victor de Stoers, slachtoffer van po dagra, steunende op een stok, het iet wat zwaarmoedig uiterlijk van Jhr. Van Karnebeek, de heer Ferf, kenne lijk .aan zijn bionde sik, Dr. de Vis ser, met een grooten bril op. En de debatten gaan voort, repliek van de iheeren Bos en Tak, dupliek van den minister, waarna de voorzitter haas tig 'het artikel afhamert en de volgen de opsomt, met 'de snelheid van ie mand, die weet hoe kostbaar de tijd is, totdat op eens een uitroep Mijn heer de -Voorzitter" hem in zijn vaart stuit en hem berustend doet terugzin ken in zijn stoel. Dr. Blooker heeft het -ditmaal -over den bouw van nieu we lokalen en van een laboratorium voor den Centralen Gezondheidsraad. De sombere dag werpt maar weinig licht door de ramen, 't Is of de verga dering door grauwe 'schemering wordt, bevangen. Daar op eens flikkert het electrisch licht omhoog, 't Ts kwartier voor eenen. Misschien zal de Kamer vandaag bijeen zijn tot middernacht. •En dat te midden van redevoeringen, redevoeringen, altijd maar opnieuw redevoeringen over meestal dorre aan gelegenheden... 't lijkt me een zwaar werk toe. De Voorzitter vindt het voor dezen morgen genoeg. „De vergadering wordt geschorst," zegt hij en dadelijk stroomt de zaal leeg. Als 'ik de trap pen afga, hoor ik achter mij de elec- trische ventilatoren snorren, 't Moet wel noo'dig zijn geweest, want als ik buiten kom haal ik met vreugde de zuurstof met volle teugen in mijn lon gen. Er is onlangs geMaagd over het dikwijls afwezig zijn van leden. Is het wel menschen-mo gelijk om altijd, al tijd present te wezen, geduldig en be-, langstellend te zien afrollen dat lint zonder eind' van honderdvoudige wel- j sprekendheid? J. C. P. Buitenlandsch Overzicht WITTE WEER OP HET TOONEEL Toekennend voor de toestanden in Rusland is 'het, dat de geruchten over een terugkeer van graaf Witte in den staatsdienst nog altijd toet verstom men, ja, zelfs zich' weder luider doen hooretu vlak na mededeeldingen, die irecht gaven tot het vermoeden, dat. Witte's invloed1 op d'en Tsaar door de grootvorsten voor goed vernietigd was. Nu weet men in regeeringskri-n- gen weer te verhalen, dat Witte een tijdelijk ambt is toegedacht. Hij zou worden belast met de leiding van die staathuishouding en adviezen inoeten geven over quaesties van financüeele politiek. Daar zou namietlij'k werk te verrich ten zijn, dat allleeta Witte kan doen, on' na afloop daarvan zou het dan weer heetten „de moor kan gaan." BRUTALE BANKDIEFSTAL. De „Standard" verneemt uit Odes- sa, 'dat Dinsdagavond heit filiaal van de Petersburgsche Internationale Bank bestolen werd. Vijftien anar chisten kwamen plotseMng de Bank binnen en Melden den bank-klerk een revolver voor, ten-wijl 'dd anderen de telefoondraden doorknipten. Drie wa kers werden gewond, een politieagent werd gedood. De roovers doorzochten de Bark gehsdl en binnen twintig minuten maakten zij 50.000 roebels aan con tanten en 40.000 roebels aan effecten buit, waarmede zij verdwenen. De buit Werd op straat op paarden geladen. Een amarchlitet werd door de politie gepakt, een ander schoot zich dood. RUSLAND'S ANTWOORD AAN JAPAN. De „New-York Herald" verneemt wit Petersburg, dat minister Iswolski de aanspraken van Japan voor goed heeft afgewezen. Die aanspraken zou den, zegt men, ernstige afbreuk heb ben gedaan aan de Russische han- d'elsbelangen. De Russische regeering zal nu ver moedelijk een' beroep op de goede diensten van Engelland en de Veree- togde Staten doen, om' leen regeling te bewerken, die -voor die belangen van BLLslond e'n! Jopan' bedldle Ukt an diere Landen. DE SCHEIDINGSWET IN F RANKRUK. Dia Maandag gehouden vergadering van den ministerraad1 werd geheel en al in beslag genomen door de bespre king van maatregelen ter uitvoering van de wet op die scheiding van- Kerk en Staat. Vier voorstellen, ingediend dloor den minister van eierediemst, werden aan genomen-. Ze liepen over lo. die inhouding van- pensioenen en toelagen onder bepaalde omstandig heden 2o. de 'Onverwijlde liquidatie der goederen van de publieke instellin gen Van dien katholieken' eer ©dienst; 3o. de beschikking over pastorieën, bisschoppelijke paleizen en seminarie gebouwen 4o. de te nemen besluiten in hat "belang der nationale veiligheid'. In de Kamer werd minister-presi dent C-lemenceau geïnterpelleerd over d)o verbanning van Monseigneur Mon- taignito dli Mirabedlo. Hij antwoordde „Monseigneur Moto/agnito di- Mi- rabello was in het gebouw van da voormalige nunoiatuur het centrum van allerlei' beraadslagingen, welker uitwerking geen andere Was, en voor al -in de toekomst kon zijn, dan on rast te brengen in ons land. Zijn be velen ontving hij uit Rome. Maar die Itali aan mengde zich dus op de daad- wierkelijkste marnier in onze binnen lands èliïe politiek, de -geestelijkheid aansporebd, onze Fransche wetten te overtreden. Dat is iets wat wij' nooit zullen duldenOp de meest wettige manier heeft zijn uitwijzing naar Ita lië plaats gehad. Ik heb de bewijzen in handen, ik spreek van documenten die duidelijk aantooneu, dat drie pas toors te Parijs op last van detoen mon seigneur de scheidingswet hebben overtredlen (bedoeld zijn, zegt men aan het parket, de pastoors van de Gros-Gaiilou, de Saint-Augu-stin en de Saint-Roch), en op de meest wetti ge manier hebben wij dus idien vreem deling Montagtoni op grond van me deplichtigheid' verzocht Parijs en Frankrijk binnen vier en twfüntig uren te verlaten." Aam een particulier telegram uit Parijs aan het „Hbld." ontleenen we omtrent de verbanning van den pre laat nog het volgende „Monseigneur Montagtoto is Woieois- dagmorgeai te half tien, door drie po litiemannen begeleid', aan de Itald-aan- sche grens gekotmen, waar hij een te legram heeft gevonden van het Vati- caau', om dadelijk te Romfe te komen en verslag te doen van hiet gebeur die. Het blijkt dat het gouvernement den officieus en vertegenwoordiger van deu Paus van het oogenblik van de huis zoeking af, verhinderd heeft zich to eenige ried' verbinding te .stellen toet. die pers of de geestelijkheid. Inde kerk el. organen van Woensdag morgen is de ontsteltenis duidelijk merkbaar, in de vooruitstrevende satisfactie. Men keurt goed, dat die regeierihg eindelijk krachtig optree'dt en her haalt Clemenceau's woord „Wij hebben ons eerste kanonschot gelost, zoo ge den oorlog wilt, wij zijn tot uwe beschikking." Volgens de „Liberté", die zegt het- bericht te hebben geVerificeerd bij' de naaste omgeving van mgr. Montagni- to, zou aan di'ens adres Zaterdag jongstleden een telegram gekomen zijh, dat, in gewoon schrift gesteld', en- onderteekend door Mieiry del Val, heit beviel bevatte aan biet Fransche episcopaat te verbieden aan de mi- nlsterieete circulaires en de wet te ge hoorzamen. Dit telegram zou gesteld zijn ge weest in krasse bewoordingen. Uit Rome wordt nog gemeld „Het Vatiicoja/n heeft aam de bladeoi eene nota doen toekomdn, waarin wordt verMaard, dat het optreden der Fransche regeteamg tegen mgr. Mon- taginito groote ontsteltenis heeft ge wiekt, en dat Wet strijdig is met alle diplomatieke gewoonten. Het gebeur de zal door die diplomatieke kringen streaig worden beoordeeld." AANZEGGINGEN DOOR DE REGEERING. Kardinaal Richard', aartsbisschop van Parijs, heeft een brief ontvangen van den' prefect van dé Seine, waarin hem werd aangezegd, het aartsbis schoppelijk paleis vóór 13 cfózer te verlaten. Die hleler Denys Cochin, af gevaardigde voor Parijs, heeft on middellijk zijne woning ter beschik king van den kerkvorst gesteld, en deze heeft het vriendelijk aanbod dankbaar aanvaard. Ook de andere aartsbisschoppen en bisschoppen hebben aanzegging ont vangen, (hunne paleizen binnen dien kortst moigeQ ijken tijd te verlaten. De aartsbisschop van Versailles mgr. Gibi'er, schijnt, volgens de „Fi garo", zijn paleis toet vrijwillig te zullen verlaten, maar eerst voor het geweld! te zullen bukken. Imtosschen wordt met koortsachtige haast ge werkt aan het gewiezen klooster der zusters van Grandchamp, -waar de prelaat, alls het zoover komt, zijn in trek zal nemen. Het „Journal Official" van eergiste ren bevat intosschieta weder eene g'e- hieele lijst van pensioenen, toegekend aan geestelijken, op grond van de wet van 1905. Bovenaan prijkt met een jaarlijksch pensioen Van 1500 frs. mgr. Hautin, aartsbisschop van Chiambéry. UIT MAROKKO. De „Times"-co'rresipondent seint uit Tahdizjer Op (alle marktplaatsen binnen een straal van 50 K.M. van' Tamdzjer wordt door geestdrijvers aan de be volking verteld', dat binnenkort door die Christenen een inval zal worden gedaan in het Sultanaat-. Zij prediken den heiligen oorlog en zeggen, da.t Ralsoeli geld, geweren en. ammunitie zal versebaffiein aan hem, die ze toet bezitten. Een bericht uit Tanger van 12 de- Zeg zegt „Twee co-lonnes goedle Marokkaan- scho troepen, tellende ongeveer 3500 ruiters en infanteristen, op welke de Sultan meent zich geheel te kunnen verlaten, zijn op rma.rsch naar Tan ger. Hoievelen. er zullen aankomen valt nog toet te zeggendat. zal af hangen van de tucht dier Sultanstroe- pem en den goieiden wil van de (sJtlam- Qnen an liet binnenland. DE CONGO-QUAESTIE. De Belgische Kamer heeft besloten Vrijdag a.s. het Congo-diebat te slui ten. De regeering verklaarde zich aan te sluiten bij de door den heer Huys- miams ingediende motie, waarin de wensch wordt uitgesproken, dat dö Kamer .de onmiddellijke overname zal Voorbereiden. DE TRANSVAALSCHE GRONDWET. Het Koninklijk besluit, waarbij aan de Transvaal een grondwet wordt toegezegd, is /gepubliceerd; het be paalt, dat er een wetgevende raad van 15 leden ih helt leven zal worden geroepen, benoemd! door dien gouver neur. Zoolang d6 wet op de verkie zing van leden nog toet is afge kondigd', zal' er elke 5 jaar een nieu we raad worden benoemd. Tevens Wordt bepaald, dat het Huils van Af gevaardigden zal bestaan uit 69 ge kozen Ledenzoowel de Engelsche als de Nederland'sche talen zullen bij de debatten inogèn worden .gebruikt. Het besluit bepaalt, dat de gouverneur aan 'de goedkeuring van de Engelsche regeering' zal moeiten onderwerpen wetsontwerpen, waarbij personen van niet-Europeesohe afkomst, onderwor pen worden' aan bijzondere beperkin gen, of waarbij werkkrachten van buiten worden ingevoerd onder con tract. EEN SCHEEPSRAMP. De bladen te Madrid ontvingen be richt uit Bilbao, dat een klein schip aldaar, dat die rivier wilde oversteken door een lltevigen windstoot omver- sloeg. Zestien der opvarenden zijn ver dwenen, zeven lijken zijn teruggevon den. Stadsnieuws BLOEMBOLLENCULTUUR. Woensdagavond vergaderde de af- deeling Haarlem van de Algemee- ne Vereeniging voor Bloembollencul tuur. Medegedeeld werd, dat voor de af- deeling een der Rijks-toinbouwleera- ren zal optreden op den 2den en4den Dinsdag der maand Januari en d:en' 2en Dinsdag in Februari. Door de Commissie tot aankoop van bloembollen vootr perk- (en parkbe planting werd. verslag uitgebracht.- Daaruit bleek, dat 24.000 stuks diverse bollen zijn aangekocht, benejvieais 16.000 tulpen en hyacinten, die ge plant zullen woiden in het Kenau- park eu in den Hout. De twieede voorzitter, de heer W.- G. Droog, en de secretaris, de heer J. H. Kersten, die als bestuursleden aftraden, wie-rden herkozen. Als canididaat voor het voorzitter schap van de Algemeene Vereeniging (vacature-Wentliolt) werd gesteld de heer E. II. Krelage. De behandeling van den beschrij- vmgsbrief gaf tot een uitvoerige be spreking aanleiding. Op de begrooting werden verschil- Ijende -aanmerkingen gemaakt. Men vond het vreemd, dat er een post van f 1000 is uitgetrokken als bijdrage in het Kreiage-fonds, zonder dat. het Hoofdbestuur daaromtrent een voor stel heeft ingediend. Den afgevaardigden werd opgedra gen hieromtrent inlichtingen te vra gen, en ook te informeeren hoe die stand van dit fonds is. Ook zal aan het Hoofdbestuur ge vraagd worden voortaan de begroo- ting zóó in te richten, dat naast de uitgetrokken posten ook worden ver meld de bedragen op den vorigen dienst uitgegeven. Het voorstel tot vaststelling van de beursvoorwaarden ,vond toet onver deelde instemming. In verband' daarmede weid door, den lieer E. Kersten de volgende mo tie ingediend „Die Afdéeling Haarlem, overtuigd van de wenschelijkheid om tot een heid te geraken in de bepalingen, waaronder koop en verkoon in dpn bloemboWenhandel plaats hebben met belangstelling kennis genomen hebbende van de voorgestelde beurs- oonditóes. heetft tot hare (verwonde ring daarin geen regeling gevonden, die voorziet in de quaestie van 4 •plus 1 „De Afdeeling geeft als haair (mee- ning te kennen, dat alleen dan op medewerking van .goedgezinde expor teurs kan gerekend worden, wanneer ook zij een stem hebben gehad in de vaststelling der bepalingen. „De Afdeeling meentwaar het- kweekerselement in de Algemeene' Vereetoging numeriek zoo veel talrij ker is dan het verzendingselement, dat het aanbeveling verdient, om de zoogenaamde beursconditiën van de Alg. Vereen, te doen vaststellen door een gemengde commissie, bestaande uit 13 leden, waaronder zes te benoe men door de Kweekersvereenigiiig en izes door den Bond' van Bloembollen- handelaren, terwijl de secretarïs-penL ningmeester der Alg. Vereen, als 13e lid, tevens zal zijn voorzitter van die commissie. „De afdeeling Haarlem heeft- de eer aan de Algem. Vereen. ivx>or te stollen, dat zij besluite tot instelling dezer commissie en tot behandeling dezer motie voor punt- 11 van den be- schrij vingsbri ef. Deze motie werd aangenomen, en zal ter kennis van de algemeene ver gadering gebracht worden. Verder zal verzocht worden aan het slót der voorwaarden een bepaling op te nemen, omtrent de inwerking treding van die 'voorwaarden. Inzake het praeadvies van het Hoofdbestuur op het voorstel van de afdeeling tot het uitloven van prij zen voor bloembollen in Londen, word ingediend (om ter kennis van de algemeene vergadering te bren gen) een nadere inlichting, waarom trent wij in ohs nummer van .Zater dagavond uitvoerig zullen berichten. Hierna werd om half twaalf de ver gadering, die reeds te half acht was aangevangen, gesloten. Voetbal. Zondag a. s. heeft een voetbalwed strijd plaats tusschen II. B. S. uit 's-Gravenhage en de H. F. C., op het terrein aan de Spanjaardslaan. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door het Pro vinciaal Bestuur van Noord-Holland alhier aanbesteed Het onderhouden van het Gouver nementsgebouw gedurende 1907 en 1908. Ingekomen waren 14 biljetten. Het laagst werd ingeschreven door den heer D. Middelkoop te Haarlem- m er li ede voor f 2695.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1