Weerbericht. Thermometerstaad Uit de Oflistrekea Sport en Wedstrijden Burgerlijks Stand Telegrammen *OBDEDB*LING«K VAK HST K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De Bildt, 27 December. Hoogste barometerstand 774.6 m.M. te Horta (Azoren); laagste 733.5 m.M. te Skudenaes (Z.W. kust van Noorwe- gen). Verwachting tot den avond van 28 December: Wind: matige Westel. tot N. Wèstel. wind. Gesteldheid van de lucht: heden af nemende bewolking, mogelijk sneeuw buien. Temperatuur: matige vorst. Baromsters en Thermometers Rui»® keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat E5. te Haarlem. Woensdag 26 December Hoogste gisteren F. 80» Laagste beden nacht F. 25° Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 87° Donderdag 27 December. Hoogste gisteren F. 80® Laagste heden nacht F. 25® Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 84® BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 739 m.M. Neiging tot vooruit gang. Vorige stand te 2 uur 737 m.M. HOOG SPEL. Onze medewerker voor Toomeel, de heer Frans Netscher, seint ons Wij woonden Woensdag' te Amster dam vier bedrijven bij van Van Riemsdijks nieuwe to oneel werk Hoog Spel, de geschiedenis van een bank directeur, die malversatiën pleegt, waardoor heen de gevolgen eemer 'misstap van zijn vrouw. Het begint als een zedenspel, wordt dan roman tisch drama en verloopt in hat melo dramatische. Alex Post bleek Ibewem de rol van den bankdirecteur, een ech te Bouwmeester-rol, niet geheel opge wassen. Het stuk maakte een ge- mengden indruk vriendelijk applaus, 'dikwijls halen, maar ook veel hoofd schudden. Aan de N. R. Ct. seint men ndt Amsterdam o. m. BoogspeL., tooneelspel in vijf bedrij ven (van jhr. A. W. G. van Riemsdijk, is Woensdagavond met succes voor eerst bij de Nederl. Tooneelvereeni- ïjing gegaan. De handeling ontwik kelt zich voornamelijk uit de malver saties, waaraan de directeur etener hypotheekbank zich schuldig maakt. Bit geeft aan het stuk duis zekere ac tualiteit. Naast den bankdirecteur Jden heer A. Post) spelen hoofdrol len diens vrouw (mevrouw Van der Horst) en een marqué (die hieer Musch) die voor geen schurkenstreek terug deinst Voor de behandeling der stof is gekozen de techniek van het melo drama. GenGraan in zijn nenre, is het drama zeker nijft onknap- dn elkaar gezet, behoudens sommige Ve chtp artij en Dinsdagavond omstreeks 10 uur werd de hulp den- politie ingeroepen aan den Oudenweg, alwaar tusschen een vader en zoon, aldaar woonach tig, een hevige vechtpartij plaats bad. Toen de .politie te hulp kwam, was de vechtpartij aJgeloopen en de vader belangrijk verwond aan het hoofd, hem toegebracht door zijn zoon. De verwonde is aan het hulpbureau verbonden door den heer Van Maas, en de dader door de politie naar het bureau in de Smedestraat gebracht. Proces-verbaal is opgemaakt Dinsdag- en Woensdagavond is het ook elders nogal rumoerig in de stad geweest en hebben verschillende vechtpartijen plaats gehad, o.a. op het Verwulft en in de Groote Hout straat, waarbij de politie handelend is moeten optreden. Mij. tot Verb, der Huisves ting van Minvermogenden. In de Maandag gehouden vergade ring van de Maatschappij tot verbe tering der huisvesting van Minvermo genden te Haarlem, is, wegens bedan ken van den heer F. A. Gryseels, tot secretaris benoemd de heer Vincent Loosjes. de Boer, en Van Abs, terwijl de par tijen tegen de heeren A. Elfers en F. van Daalen remise verklaard werden. De voorzitter der club, de beer Kal-b- fleisch, constateerde in zijn slotwoord dat het een succèsavond voor den heer Visse is geweest, en hij zich gerust op den naam van simultaanspeler kan beroemen. Den eersten keer is hij schitterend geslaagd. Ten slotte wekte de Voorzitter de aanwezigen op, om zich bij de dam club aan te sluiten, om nog beter het spel te kunnen beoefenen. Brand. Woensdagavond "ten ongeveer 5 uur heeft een gasontploffing plaats geliad ten -huize van den heer W. P. J. Over- meer, Gasthuissingel 50. Het geheele achtergedeelte, keuken en gang is dientengevolge uitgebrand, terwijl te slaap- en huiskamer eveneens brand en waterschade is aangericht. Met dezen brand zijn vele curiosi teiten verloren gegaan. O. m. ds ver brand eene complete serie geschre ven boeken en artikelen in overdruk van -den heer O vermeer, ongeveer 60 stuks, met de daarover gevoerde cor respondenties; 500 portretten het ar chief van het geslacht Overmeer, te- rugloopende tot 1496; twee albums met ongeveer 1500 prentbriefkaarten van 'Haarlem; eene verzameling van zeldzame Haarlemsche liedjes; vele handschriften; zeldzame boeken, pam fletten ienz., kortom eene verzameling van barden arbeid van den heer Ov meer, gedurende acht jaren. De in boedel was verzekerd, dodh laag, zoo dat niet alleen financieele schade wordt geleden, doch ook alle resulta ten van ernstig verzamelen en arbei den verloren zijn gegaan. FAILLISSEMENTEN. Bij vonnis d.d. 27 December 1906, is door de Arr.-Rechtbank alhier in staat van faillissement verklaard P. Hoet- jes, aannemer, wonende te Haarlem. Rechter-commissaris mr. G. von Reeken. Curator mr. R. Ph. 't Hooft. EJGEZONOBI MEEDM>EBLINGEN. Cent per Regal. Ems er Pastilles1 50 "CEfsÏT PER DOOS. Dammen. De damclub Haarlem had Maandag avond een prop aganda-avond georga niseerd. Hoe kon dit beter dan door het geven van een damséanee? Nu was bet niet zooals vorige keeren een bekend simultaanspeler, die uit kwam, maar een van de leden der club, natuurlijk een der sterksten, na melijk de heer Visse van Overveen. 21 spelers waaronder slechts zeer weinigen van de club, omdat het meer het doel van den avond was onbeken den te zien spelen hadden de dam schijven tegen den heer Visse opgezet. Er werd met opgewektheid gespeeld èn in het vroolijke tuinzaaltje van het café Brinkmann (heerschte een aange name stemming, Vier uren achtereen werd gespeeld ,van half acht tot half twaalf. Het resultaat was, dat 14 partijen door den heer Visse gewonnen wer den. Hij verloor echter van de heeren: L. Jaoobsen, Overste, W. van Daalen, i SCHOTEN. Gemeenteraadsvergadering op Vrij dag 28 December 1906, nam. 6^ uur. BENNEBROEK. De arbeider C. Scholte, van Hille- gom, die Zaterdag 1.1. alhier onder de stoomtram geraakte, is in het zieken huis te Haarlem overleden. Maandag j.l. werd door bijna 170 kinderen dn het lokaal Rehoboth, door het bestuur welwillend afgestaan, het Kerstfeest gevierd, dat 'door 'ds. Gerth van Wijck werd geleid. Rondom den zeer fraaien Kerstboom werd door de kleinen verrukkelijk genoten. Dat het feest zoo uitstekend ds geslaagd, is zeer zeker voor het grootste gedeelte te danken laan de zeer ijverige be moeiingen van de Dames-naaikrans op ons dorp, welke 'dan ook allen lof toekomt. De verschillende dames heb ben tijd, moeite noch geld ontzien, om een zeer groot aantal doelmatige klee- dingstukken te maken, die op oordeel kundige wijze werden geschonken. Mej. C. M. Snel van Hillegom, aan de Chr. school alhier benoemd, hoopt 1 Januari a.s. in functie te treden. Kerstfe est- Te Houtrijk en Polanen, waar Zon dagsschool gehouden wordt door ee- nige jonge dames, onder leiding van ds. Baljon, was in de kerk een fraaien Kerstboom geplaatst; de kinderen ten getale van 190, werden in twee par- tijen, des namiddags en des avonds met de vele belangstellenden daarbij toegelaten; de kleinen werden mild onthaald en telkens een paar uur be zig gehouden, om ten slotte een ge schenk en behoeftigen daarenbo ven kleedingstukken mede naar huis te krijgen. SANTPOORT. MAZELEN. Te Santpoort woedt een mazelen- plaag, die geen huishouden vrijlaat. In sommige gezinnen zijn er zelfs drie, vier patiënten, en het blijft niet bij mazelen alleen, doch bij velen komt er longontsteking bij. Ook gevallen met doodelijken af loop komen voor. De bewaarschool was reeds vóór de vacantie gesloten. HOFBERICHTEN. H. M.' de Koningin bood Maandag avond ten Paleize aan dames en hee ren van Hr. Ms. hofhouding en kinde ren het jaarlijksche feest van den Kerstboom aan. H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. TL de Prins waren bij deze inwijding van Kerstmis tegenwoordig. H.H. M.M. die Koninginnen emPrtes Hendrik woonden beide Kerstdagen de voormiddag-godsdienstoefening bij irt de Groote Kerk te 's-Gravenhage. KERSTFEEST TEN HOVE. Op den eersten Kerstdagmiddag hebben de Koningin en de Prins der Nederlandsen in de balzaal van 't pa leis aan den Kneuterdijk, waarin fraai versierde kerstboomen waren opgesteld, aan ruim 100 kinderen van 6—12 jaar van het dienstpersoneel Kerstgeschenken uitgereikt, bestaan de uit speelgoed en versnaperingen. Deze plechtigheid, waarbij ook de chefs van de departementen der ko ninklijke hofhouding tegenwoordig waren, werd voorafgegaan en gevolgd door de uitvoering van Kerstliederen door een dameskoor. VIER MENSCHEN VERBRAND. Op den Eersten Kerstdag brak. aan den Goudschen Rijweg te Rotterdam een brand uit, welke aan vier men seden het leven kostte. In het pand 98 aldaar had de 37-ja- •rige blikslager Pieter deen Hertog een wtekeltje in speelgoed, galanterieën en klein vuurwerk. Heit gezin' bestond uit man, vrouw en 8 kinderen, waarvan een afwezig was. Even vijf uur schijnt bij het aan steken van het liclit in hert winkel huis een vonk in het vuurwerk geko men te zijn, on stond de man in een oogwenk in lichtelaaie. Hij vluchtte achteruit over een plat en werd aanvankelijk in een herberg opgenomen, van waaruit hij in vree- Gelijk verbranden toestand naar het ziekenhuis werd gebracht De vlammen hadden zich dadelijk een uitweg naar buiten gebaand. Een vijftienjarige jongen slaagde er nog in door de voordeur te ontvluch ten, doch aan de vrouw en 6 kinderen was de uitweg aan den voorkant af gesneden. Een aantal buren beijver den zich aan de achterzijde over een plat nog een. vijftal kinderen te cned- Toen de brand gebluscht was, het geen binnen 'het half uur geschiedde, werd een onderzoek ingesteld, omdat ook de vrouw nog vermist werd. Men kwam toen tot de ontzettende ontdek king, dat de vrouw, welke in positie verkeerde, tijdens den brand ontijdig bevallen was. Haar lijk en ook dat van de jonggeborene werden geheel verkoold onder het puin gevonden. Voorts werd nog in een kinderwa gen het verbrande lijk gevonden van hët 2-jarig dochtertje Jaantje. De man is gisteravond omstreeks uur in het ziekenhuis overleden, zoo dat dit brandje 4 menschenlervens kostte. De verbrande lijken zijn naar Crooswijk overgebracht. Lm-) ONGELUKKEN. Te Hijlaard is een zoontje van J. R. door '4 ijs gezakt en verdronken. In den nacht van Maandag op Dins dag is op de spoorbaan bij blokhuis B B nabij Rotterdam -door een machi nist van een kolentrein, komende uit Schiedam, het lijk gevonden van een persoon 'die door den spoortrein over reden was. De beenen lagen een 15 meter van tiet lichaam verwijderd. Het lijk werd later door de vrouw herkend te zijn dat van den 45-jarigen vleeschhouwer Dirk Overman, te Rot terdam. In de Jan de Braystraat te Haarlem kwam Woensdagochtend een oude da me door 'de gladheid te vallen. Zij brak een been en werd per rijtuig huiswaarts gebracht. Uit de Lemmer meldt men: Maandag is de 14-jarige Anno D., wonende te Marsum, die bij zijn broer te logeeren was, bij het schaatsenrij den door het ijs gezakt en verdron ken. Het lijk van den knaap is gevon- Men meldt uit Eindhoven: Een zestienjarige jongen, werkzaam :aan een lucifersfabriek, had Maandag wat 'afval van kopstof in zijn zak ge stopt, die door wrijving ontplofte. De jóngen liep -een ernstige brandwonde op en is in het liefdehuis opgenomen. VOETBAL. H. F. C—BERLINER BALLSPIEL- CLUB 4—0. Was het gewone veld aam de Spam jaaixlslaam op den Eersten Kerstdag onbespeelbaar, 't hockeyterreim, waar op toen deze wedstrijd werd gespeeld, deed er weinig voor onder. Boven dien sneeuwde en hagelde hét nog af toe, zoodat bet veld er niet beter op werd. H. F. C. was zonder Ferry v. d. Vinrne, Krüsemann en Ter Spill, en maakte blijkbaar van deze gedegen heid gebruik om de reserves eens te probeerem. 't Elftal was als volgt Dubois. Cheriex, W. v. Waverem. Schalkwijk, v. d. Wou de, H. Frameken. L v. d. Vinrne, v. Gogh, Rambounet, M. Francken, Benny. Het nog vrij talrijke publiek vond met eenige moeite iets wat op eem grenslijn geleek (een omrastering ontbrak natuurlijk) en verzamelde zich langzamerhand aan beide zijden daarvan. 't Geheel gaf werkelijk een goeden indruk van den „voetbal-oertijd", waarover de ouwetjes im onze sport 't nog zoo graag hebben. Geen af scheiding en de grenslijn zoo goed als zoek Weldra verschenen de Duitschers in een wit kostuum, met groen afgezet, en dus volkomen in de kleur van het terrein. De gasten hadden 't eerst den wind meê, en drongen dadelijk op. Zij werden echter teruggeslagen, en de een of andere H. F. C.-mam schoot im dd handen vam den Duïtschen keeper, die daarop even nadacht over de bes te manier, om den bal weg te krij gen. Inmiddels vond Rambounet het de beste oplossing om hem een zetje te geven, waarop de keeper plus de bal in 't net rolden en 't 10 voor H. F. C. stond. Er was toen drie minuten gespeeld. De Duitschers bleven sterker, maar waren voor goal totaal ongevaarlijk, terwijl H. F. C.'s doorbraken steeds naast de goal eindigden. Zelfs een bal voor open goal (de keeiper maakte toen een zeer ongemotiveerde wande ling) werd door Mannus overgescho ten. Eindelijk zette Rambounet goed voor em Van Gogh zorgde voor de rest met eem vrijwel onhoudbare kei. De Berlijners gingen onafgebroken voort met hum onvruchtbaar aanval len, .af en toe afgewisseld door eem aanval van H. F. C., waarbij behalve Rambounet, doe verdienstelijk spel' leverde, de heele voorhoede knoeide. Tot vrijwel ieder's genoegen was het eindelijk half time. 't Publiek vermaakte zich geduren de dezen tijd met „koolschieten" op den Duitschem doelman, die alle bal- Ier eenagszims siamgenmensch-achbïg behandelde. Na half time werd het gevalletjé •niet belangwekkender. De Berliner achterhoede voerde eem voortdurend knoed-duel niet de H. F. C.-voorlinie, waarbij Max Henmy en Louw v. d. Vimne bijzonder uitblonken. Toen No. 3 door een goed schot zat, begon men er, tot gTOot vermaak van publiek, „eem potje van te maken". Als de Berlijnsche aohterback een hoogen bal niet kam bereiken, slaat hij hem maar neeff, en trapt dam. Scheidsrechter H. J. Oosten-een, die zijne aandacht tusschen bet publiek en het spefl. verdeelde, zag het juist, en daar hij blijkbaar gewend was aan 't schatten van afstanden, kwam hij tot de conclusie, dat 't nog geen. penalty was. De freekick leverde' niets op. Daar op schoot H. F. C. vam ver af op doel, de Duitscbe keeper wachtte den bal af, die van den grond tegen de lat terugsprong, maar Mamnus was er bij en schoot recht op den keeper af, diie met acrobatische vlugheid zijn eeme been naar voren en het andere naar achterön gooide, en zoo dem bal er juist tusschen door liet gaan. Hier na werd de zaak op denzelfden voet voortgezet, totdat H J. O. tijd floot. Wat de spelers betreft: bij H. F. C. was bijna niemand zooals anders al leen Wijn van Waverem, Dubois en Rambounet waren goeddie rest span de zich weinig im. Waarschijnlijk om dat hard werken niet noodig was. De Dnitsche combinatie in haar ge heel was allertreurigst, de keeper volstrekt niet berekend voor zijn taak. Was dat nu werkelijk Duitsch eerste- klasse-spel Aam H. J. O. een pluimpje voor zijn correct Duitsch't kwam alleen maar eenmaal voor, dat niemand het begreep. H. F. C.—l'UNION SAINT GILLOISE 3—2. (Tweeden Kerstdag). Hoewel het veld aam de Spanjaards- laan in een abnormalen toestand is, en een miniatuur sneeuwstorm den toestand nog verergert, wordt er toch gespeeld, waarover de toeschouwers, die het weer getrotseerd hebben, zich niet beklaagd zullen hebben. "Vooral na halftime weid van beide 'zijden uit stekend spel te zien gegeven. Om half drie pas verschijnen on der applaus de Belgische kampioenen in hun blauw en geel kostuum. Nadat Oosfcerveen een kort sneeuwballen- bombardement van de H. F. C.'ers te verduren heeft geliad, stellen beide (elftallen zich op. H. F. C. mist nog Krüsemann en Ferry v. d. Vinne en komt als volgt uit: Dubois, W. v. Waverem, Cheriex, Schalkwijk, v. d. Woude, L. v. d. Vinue, •Hesselink, v. Goch, Ter Spill, (M. Francken, H. Francken. De Belgen met: Tobias, Van der Stappen, G. Van 'der Stappen, Wigaud, HebcLen. Dietze, Grumeau, v. d. Eynden,' Poelmans, Pierard, J. van der Stappen. In (het begin gaat het spel gelijk op, terwijl H. F. C.'s 'aanvallen gevaarlij ker zijn dan die der Belgen. Alles stuit echter op de Union-backs, waarvan Poelmans vooral prachtig spel ver toont, terwijl de keeper alles wat hem bereikt zeker en goed behandelt. Langzamerhand komt de Belgische voorhoede los, en de rechterwing breekt een paar maal gevaarlijk door, maar talmt te veel met schieten. Kort daarna schiet 'Mamnus naast voor open 'goal, en stopt de Belgische doel man een paar mooie schoten. Pierard verplaatst dan 't spel weer, en na een ■half uur spelen weet Hebden een cor ner te foTceeren, 'die onhoudbaar wordt ingezet (01). H. F. C. valt nu verwoed aan, maar kan door het goe de spel der backs niet tegenscoren, terwijl de middenspelers in de voor hoede door den gladden grond ver scheidene voorzetten missen. Met halftime is 't nog 10 voor de Union. In de tweede helft zijn de spelers meer gewend aan 't terrein, en H. F. C. is nu meestal sterker. Na 'korten tijd maakt Mannus met een tam schot- gelijk, terwijl tot groote vreugde van 't publiek Hesselink den Belg voor de tweede maal het nakijken geeft. De Belgen zijn nu wakker geschud, en een prachtige strijd ontwikkelt zich. „Wijntje" is voor de gasten een bijna onoverkomelijke hinderpaal, maar als hij eindelijk gepasseerd is, maakt l'Union met een goed schot van links weer gelijk. Dat wordt den Haarlem mers te bar. Ter Spill onderneemt een rush, en schiet langs den uitgeloopen keeper, Pierard kan den bal nog juist bereiken, maar mist, en geeft 'm daar door ongelukkig nog juist 't laatste duwtje. Hoewel zij hierna sterker blij ven, weten de Haarlemmers de score niet te verboogen, terwijl de Belgen nog een gemakkelijke kans missen. Als H. J. O. tijd fluit wint H. F. C. met 3—2. De verhouding was over 't alge meen vrijwel gelijk. Bij H. F. C. blonken Van Waveren en Cheriex uit, terwijl in de halfback- lin'-e Schalkwijk en captain v. d. Wou de verdienstelijk spel vertoonden. Bij de Belgen Poelmans uitstekend, keeper Van der Stappen, vrij goed, terwijl verder Pierard en Van den Eynden uitstekend plaatsten, waarin de voorhoede trouwens ook bijzonder goed was. H. J. O. was correct in zijne uitspraken, maar nam er wel wat te zijn gemak van. HAARLEM'S TOUR NAAR BERLIJN. (Van onzen bijz. Verslaggever). Dinsdagmiddag vond dn 'Berlijn de eerste wedstrijd van „Haarliem" plaats tegen de B. F. C. „Preussen", momen teel no. 2 van.de Berlijnsche le klas competitie, een club, die er zich voor den aanvang van den wedstrijd nog op kon beroemen, 3 jaar lang op eigen terrein ongeslagen gebleven te zijn. Het veld is op vrij grooten afstand van de stad gelegen, op het- Tempel hof. Daar de grond hellend is, is het ééne uiteinde van het veld afgegraven, het andere opgehoogd, zoodat het nog vrij vlak ds. Het veld is zeer lang en breed, zoo bedraagt de breedte volgens opgav van de Preussen-spelers 78 Meter, iets ongekends voor Hollanders. Daar bet 's nachts en 's morgens gesneeuwd had, was 't veld 's middags met teen -dikke laag sneeuw bedekt, zoodat van grenslijnen enz. geen sprake en slechts het hoogstnoodige door vlaggen aangeduid was. Veel publiek was ook al niet opge komen, het terrein bood trouwens geen enkele geriefelijkheid aan. Om 2 uur moest de wedstrijd begin nen, doch 't was over half drie, eer de scheidsrechter het aanvangssein gaf. Met het lambt van scheidsrechter had de heer A. van den Berg op zich geno men, die zich hiertoe welwillend be schikbaar stelde, toen de Berlijnsche scheidsrechter óp 't laatste oogenblik af seinde. De opstelling van Haarlem was Dinsdag als volgt: Utermark, Stol, Onnen, "Seidel, Healey, de Koek, Tetterode, J. v. d. Berg, v. d. Dussen, Abeleven, Dozy. Het begin van den wedstrijd was dadelijk voor „Haarlem", doch ook „Preussen" weerde zich spoedig goed. De snelle aanvallen van de vleugels werden echter uitmuntend -door 't uit stekende spel van Onnen en Stol on schadelijk gemaakt, waarbij den Hol landers vaak het treuzelen van de binnenvoorspelers te stade kwam. De „Preussen" spelers kregen dan ook voorloopig 'geen gelegenheid tot -schieten, tets waartoe „Haarlem" wèl kwam, echter werd dit niet benut, daar alle ballen te hoog gericht wer den, grootendeels gevolg van de dikke sneeuwlaag, die zuiver schieten on mogelijk maakte. Na herhaalde 'aanvallen van „Haar lem," die vooral geleid wierden door den linkervleugel met Dozy op de wing -en waarbij ettelijke corners ver kregen werden, gelukte het eindelijk aan Van der Dussen met een mooi, zuiver schot een voorzet van Tette rode in 't doel te plaatsen. „Preussen" viel ook verscheidene malen iaan, wist ook een-ige corners te forceeren, doch had geen succes, wat vooral te danken was aan het naast het zeer goede spel van Stol en On nen, en het uitstekende keepen van Utermark. Vlak voor rust raakte Tetterode's voiet beklemd.tusschen de beenen van twee tegenstanders, met het gevolg, ■dat hij zijn enkel dusdanig bezeerde, dat hij liet spel staken moest, wat zeer jammer was, daar hij op den rechter vleugel uitstekend spel te zien gaf. Spoedig was het rust, waarna De. Wolff voor Tetterode inviel. „Preussen" valt hardnekkig aan, doch voorloopig weer zonder succes. Aan de andere zijde komen de Haar-1 lemmers herhaaldelijk zeer gevaarlijk opzetten en verscheidene schoten wor den op 't vijandelijke doel gelost, ech ter steeds zonder resultaat. Jan van den Berg, die in een, den laatsten tijd ongekenden, vorm was, komt (tot tweemaal toe alleen voor goal, zijn schoten worden echter on schadelijk gemaakt. Het samenspel der voorhoede sluit -prachtig, zoodat de „Preussen"-ver dediging het zwaar te verantwoorden heeft. Schieten is echter door den toe stand van 't terrein bezwaarlijk. Ondanks 't betrekkelijk overwicht van „Haarlem" maakt „Preussen" toch nog door middel van een hard schot van den center-voor gelijk. Dan echter wordt „Haarlem" ab soluut sterker, scoren kan niet uit blijven, en 10 minuten voor tijd heeft Abeleven succes met een schot en hergeeft „Haarlem" de leiding. Nu blijft het spel op „Preussen"s terrein en als de scheidsrechter, die zich van zijn zeer lastige taak werke lijk zeer goed kweet, tijd fluit, heeft Haarlem de overwinning in handen. De „Preussen"-spelers hadden nog al last met den off-sïde-regel, vooral daar „Haarlem" het spelen met de backs achter elkaar toepaste. Het groote verschil lag in de voor hoede, daar de Hollanders veel beter combineerden ien zoodoende nog snel ler voortkwamen, dan de zeer hard •loopende Duitschers, die echter vaak veel te lang treuzelden. Woensdag had in Brunswijk de 2e en laatste wedstrijd plaats, nu tegen „Eintracht", een club, die er zich vol gens de recdame-biljetten op beroe men kan dit jaar nog niet geslagen te zijn en die in Berlijn tegen „Preus sen" gelijk gespeeld had. De Eintraeht-spelers dachten dan ook, toen ze onzen uitslag van 21 tegen „Freussen" hoorden, tegen ons nog een goede kans te hebben, temeer daar Healey en Stol al vertrokken wa ren en Tetterode nog niet weer in 6taat was mede te spelen. De opstelling werd nu: Utermark, Onnen, de Koek', Seidel, Dozy, Lijnkamp, de Wolff, J. v. d. Berg, v. Hasselt, Abeleven en v. d. Dussen. Scheidsrechter was 'iemand uit 'Han nover die zich werkelijk vrij goed met de spelregels vertrouwd toonde, al wijken de in DuitscMand toegepaste regels vrij veel van de onzen af, spe ciaal wordt zeer weinig op duwen enz* gelet. „Haarlem" treedt dadelijk zeer forsch op, Qiet samenspel is uitste kend en 't duurt nog geen 6 minunten of Van den Berg geeft „Haarlem" de leiding uit een voorzet van links. Regelmatig volgen nu nog 2 goals, één van Lijnkamp uit een corner en één van Abeleven, zoodat na 20 minu ten de stand reeds 30 is. Dan herstellen de Bruns wij kers zich eenigszins, doch kunnen niet verhin-| deren, dat de Haarlemsche voorhoede steeds door alles heengaat. Toch blijft scoren uit, vooral ook door uitstekend 'keepen van den Duitschen doelverde- diger. Het is zelfs Brunswijk, dat vlak voor half time doorbreekt en door middel van den c-entervoor scoort. Na half time is 't hetzelfde spelletje als in 't begin en binnen 16 minuten heb ben resp. de Wolff, Dozy en Abeleven de stand op 61 gebracht. Dan volgt weer een periode van min der doortastend spel, waarvan na circa 30 minuten de links buiten van Eintracht weet te profiteeren, door utt een off-side positie een ingooi van rechts in 't net te plaatsen. Dat is den Haarlemmers te kras en ofschoon duidelijk vermoeid door de voorafgaande match dringt de voor hoede weer op. De Wolff gaat er van door langs 't lijntje drijft naar binnen en maakt de zevende goal. 'Spoedig is 't dan tijd en onder een hartelijk applaus van het publiek, dat telkens toonde Haarlem's spel te waar- deeren, verlaten de spelers het ter rein. Ook hier was bij de Duitschers de .groote fout, het te langzame samen spel en het veel te lang treuzelen bij 't verwerken va-n den bal. Keeper es backs waren 't best. Bij „Haarlem" vertoonde de voor hoede een uitmuntend samenspel, waj dan ook stellig een hoofdoorzaak van de zoo groote overwinning is geweest, daar Brunswijk niet zoo onbeteeke nend was als de cijfers van den uit slag wed zouden doen vermoeden. INTERNATIONALE VOETBALWEDSTRIJDEN UITSLAGEN. Rotterdam: Spa-Tta—Union St. Gil- loise 1—il. 's-Gravenhage: H. V. V.Racing- Club de Bruxelles 3—1. H. ,V. V.Berliner Ballspiel-Verem 5—1. (Amsterdam: Amsterdam XI—Ra cing -Club de Bruxelles 31. Utrecht: 'Hercules—F. C. Brugeols a-o. Duisburg: G. V. C.Duisburg*! Spiel-veredn. 66. Aken: Quick (Nijm.)—Allemania 1-1 Crefeld: Wilhelmina ('s-Bosch)- Crefelder F. C., 26. Frankfurt: Concordia (Delft)—-Gei' mania 61. Mannheim: ConcordiaMannheim*! F. G., 2—2. Antwerpen: 't (Zesde (Bredasche ml litairen)—Antwerpsche militair elftal 9-1. SpartaAnt. F. C. 32. 't ZesdeBeerschot F. C. 5—0. Parijs: H. B. S.—Parijs XI 9—2. II. B. 'S.Cercle Athletique, 11. Duren: Quick (Nijmegen)—Germauil 2-0. Brussel: 't ZesdeBrussels militail elftal 9-0. ONDERTROUWD 27 December. H. Honing en C. M. Smits. J. G. Botter en S. v. d. Nf lem. W. Boensbroetk en M. Volken H. J. Wesseling em J. M. de Grasl A. Jacques en M. van Marke stem. C. Dalmeijer en M. C. I GETROUWD 27 December. J. v. <L Molen en Mulder. H. F. Hamou en T. Beth G. van Houten en M. C. Ding* dis. P. J. M. Bettonviel en J. 1 Vos vam Zalinge. F. H. J. M. Smi 1 i W. F. A. C. Kloppers. BEVALLEN 23 December. H. Cobdens, geb. Vos, d. 24 December. E. geb. Poppink, z. M. HUtóbra# geb. Fijlstra, z. A. Engels, v. d. Steen, z. 25 December. E. J« ker, geb. Versteeg, z. E. A. van Alten, geb. Kaag, d. T. P. Koenekoop, geb. Dreijer, d_ A. 1 Domsen, geb. Bleijswijk, d. 26 D cember. J. C. Duk, geb. Heijmans, C. G. v. d. Steetn, geb. v. d. Kor d. 27 December. E. v. d. Goes, gs Wedage, d. L Pool, geb. Sche* maker, d. H. C. Priasman, gó Koppen, d. OVERLEDEN Dec. 24. M. J. VinkWopkers, j., RaamvestC. Scholten, zepaterslaan M. VrijenhoekVs Gelder, 72 j.. Gr. Houtstraat; KraamSchuitemaiker. 61 j„ Bui! wa! H., 4 j., z. v. G. J. Peper, Orai jestra-atG.14 m.z. v. G. J. Pep* Oranjestraat25. J. H. Pemnarts, j., Zuid Polderstraat26. D. V. Wal, 90 i.. Brouwersstraat; C. A..' m., z. v. A. W. v. Waard, Klein H? ligland C. A. A., 1 m., d. r. A. H.' Tol. Wijde Geldeloözepad J. H. WS ring. 48 p. Rozemarïjnste'eg. ADMIRAAL NEBOGATOF VEROORDEELD. PETERSBURG, 24 December. (R* ter). Admiraal Nebogatof en do co: mand anten van drie pamtserschepi

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2