Weerbericht. MEDEDEEUNGEN VAX HET EONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 7 Januari. Hoogste barometerstand 778.9 m.M. te St. M&thieu (Bretagne, Frankrijk); laagste 750.6 m.M. te Bodo (Westkust Noorwegen). Verwachting tot den avond van 8 Januari Windzwakke, tot matigen meest W es tel. wind. Gesteldheid van de luchtnevelig, weinig of geen neerslag. Temperatuurweinig verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand (hedenmiddag te 2 uur 773 m.M. Neiging tot vooruit gang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M. PLOTSELINGE DOOD. Den 9den Augustus 1906 overleed plotseling ten huize van de 34-jarige J. P. H. R., deskundige op Nieuw - i Malüiusdaansch gebied iLeeuwar den. Lijsbert Kuiken, dienstbode aan de St. Jacobi-Paroctiie. Binnen een kwartier na baar aankomst was zij dood. Het overlijden wekte buitenge woon groot opzien. Naar aanleiding van dit overlijden werd door de Jus- tie een onderzoek ingesteld, dat den officier leidde tot het requisitoir, om de deskundige buiten vervolging te stellen. De Rechtbank gelastte een nader onderzoek, voor welk onderzoek de medewerking van een Groninger me dicus-deskundige werd ingeroepen. De officier vorderde daarna ver wijzing der zaak naar de openbare terechtzitting. Thans werd de zaak met gesloten deuren voor de -rfecht- bank te Leeuwarden behandeld. Haar is ten laste gelegd ,,het ver oorzaken van den dood van de dienst bode door schuld." Drie deskundigen, prof. dr. Nijhoff te Groningen, en de doctoren Van Eden en Schreuder te Leeuwarden werden gehoord. Acht getuigen, waaronder verschil lende bewoners van: de 'straat, waarin beklaagde woont, did oom en tante van de overleden dienstbode, en de boer, bij wien zij diende, waren ook gedagvaard. De officier eischte 9 maanden gev angenisstraf, hét maximum voor dit misdrijf. Als raadsman trad op mr. M. E. Hepkema te Leeuwarden. („Leeuw. Ct.") Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Tberraometerstand ta Haarlem. Zondag 6 Januari Hoogste gisteren F. 38° Laagste heden nacht F. 36°5 Hoogste heden.tot 2 uur F. 49* Maandag 7 Januari Hoogste gisteren .F. 490 Laagste heden nacht. F. 39* Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 48a maar nog steeds regende het uit de plafonds, an zweetten de muren nat tigheid. Na een groot half uur vergeefs zoe ken snelde een der helpers naar het kantoor der waterleiding. Dèèr, waar de deskundigen tronen, zou men de hoofdkraan wel weten te vindenIn korte woorden word het geval uit- oeugezet, en de belofte werd grifweg gedaan, dat d'enzelfden middag 't was 2 uur een man zou gezenden worden. Inmiddels stroomde het huis van water. Vestibule, keuken, voorkamer begonnen op een aquarium te lijken. Om 3 uur geen waterleiding-man... Om 4 uur geen waterleiding-man. Toen hebben geburen en vrienden, gelukkig, iemand weten te vinden, d'e aan den bouw van het huis was werkzaam geweest en de (onder- grondsche) plaats van de hoofdkraan wist aan te duiden. Daarna was de zondvloed spoedig gestopt, en wer den de wateren uitgehoosd. Om 5 uur geen waterleiding-man... Oin 6 uur.... id.... Enz. Van een afgezant der gemeente- waterleiding was hedenmiddag 2 uur nog niets bespeurd. Als 't aan deze zoete zorgeloosheid gelegen had, zouden thans wellicht de belendende benedenhuizen en de straat blank hebben gestaan, en het perceel zelf voor vele honderden gul- gens schade hebben geleden. (Geld.) ONGELUKKEN. Terwijl Zaterdagavond de laatste stoomtram van Amsterdam té Diemen bij den wisel aankwam, wilde de vrouw van K.» te Diemen, uitstappen, terwijl de tram niet geheel stilstond. Zij had het ongeluk te vallen, en kwam onder den laats ten wagen. Haar hoofd werd geheel afgereden zij was terstond dood. IJSONGELUK. Te Vianen zaHte Zaterdag de 13- jarige v. T. door het ijs en verdronk. H. A. VAN VASSEN. Veertig jaar spoorwegdienst Een inleiding? Niet noodig. Want elke reizende Nederlander, en hoevele buitenlandersl kennen den heer Van Vassen niet, den chef van het Cen- traal-staXion te Amsterdam. Welnu, wij voorspellén den heer Van Vassen, die bij allen, die hem werkelijk kennen, in hoog aanzien staat, een klinkend jubileum, wanneer hij 4 Juk a. s. dein dag zal lierdenken, waarop hij vóór 40 jaren in dienst trad der H .IJ. S. M. In 1867 in dienst gekomen, werd hij na vers chill on de rangen doorloopen te hebben, den 15dem September 1874 benoemd tot onder-stationschef te Rotterdam D. P., en ddn lsten Octo ber 1877 -to die betrekking overge plaatst naar het oude station Wester dok te Amsterdam. In 1879 volgde rij- no benoeming tot stationschef aan het station Oosterdok; van 15 Juni 1880 tot 1 Januari 1885 was hij werk zaam als stationschef te Hilversum. Met ingang van laatstgenoemden da tum, werd hij benoemd tot stations chef te Den Ilaag, den lsten Novem ber 1890 tot chef van het toen nieuwe Centraal-station der hoofdstad. Als blijk van hooge waardeering werd hem den 15den November 1903 den persoonlijken rang van adj.-to- spécteur verleond. („Tel.") EEN TEGENSPRAAK. De „Residentiebode" zegt het be richt, dat de paus den nuntius in Den Haag mgr. Giovanntoi opgedragen heeft stappen te doen, dat ook de Hei lige Stoel eene uitnoodiging zal krij gen voor de tweede Vredesconferen tie, met de moeste beslistheid te kun nen tegenspreken- Het blad is op inlichting uitgegaan en heeft uit de beste bron vernomen, dat het geheele bericht geen woord waarheid bevat. Letteren en Kunst EEN RELIEF-PORTRET VAN DR. A. KUYPBR. Reeds eenigen tijd geleden meld den we, dat de beeldhouwer Thom. Balfoort, in opdracht van de Erven Grisanti, bezig was aan een reiief- portret van den oud-minister dr. A. Kuyper, en dat dr. Kuyper verleden week voor hem geposeerd heeft. Heden hebben we het relief to het magazijn der firma Erven Grisanti, Kalverstraat 111, kunnen bezichti gen. Het relief, den oud-minister en profiel vavtoonend, is wei-gelijkend de beeldhouwer hij is een oud leerling van prof. Bart van Hove is er in geslaagd, den karakteristie ken kop van den bekenden staatsman goed weer te geven. Behalve dit reliefportrei ,-s ook ten toon gesteld 't negatief, dat niet rato- der voldoet; de buste wordt daarop verlevendigd door de zeer marquante licht- en schaduwverdeeltog. 't Ligt in de bedoeling der firma meer dergelijke reliefportretten te doen vervaardigen. (Tel.) PRIMUS INTER PARES TEGEN QUéRIDO. Eerstgenoemde schrijft thans weer in De Coniïlroleur „Ik moet wel zeggen, dat de heer Israël Quérido me enorm gaat verve len. Vooreerst was het mij al onbe grijpelijk hoe iemand, naar aanlei ding van mijn stukje„Falkland contra Quérido", een aanklacht kon gaan indienen bij de Justitie. Nu heb ik echter aangetoond, dat mijn stuk je niet objectief bel'öedigend was. En ik heb zoo eerlijk mogelijk geschre ven, dat heft in het minst nooit mijn bedoeLing is geweest den heer Qué rido te beleedigen. Ik dacht, dat dit voldoende was. Maar neen 1 De heer Quérido laat ons per rechtskundigen raadsman weten, en zet 't bovendien nog eens in 't Handelsblad, dat mijn stukje hem niet voldoende is, en dat hij dus zijn aanklacht niet intrekt. „Ik had „mijn beschuldigingen stuk voor stuk moeten intrekken." „Welnu, de heer Israël Quérido we te dan dithij kan oud worden eer dat ik mij zal laten dwingen tot het quasi-intrekken van beschuldigin gen, die ik nooit heb geuit, en nooit uiten zal. Het schijnt Israël Quérido. geloof ik, enorm te hinderen, dat ik hem niet beleedigd heb. „Welnu, de heer Quérido moet zijn aanklacht dan maar handhaven. Hij beleve er veel plezier van ALBERT VOGEL. Behalve a. s. Woensdagavond zal Albert Vogel ook Zondagavond d. a. v. met het Nederlandsch Tooneel den Stadsschouwburg te Amsterdam, in Oedipus" optreden. Den 17den Januari vertrekt hij in den vroegen morgen, met zijn echtge- noote, van Marseille naar Nederl. Indië. Kerk en School PREDIKANT-KAMERLID. Naar aanleiding van het ook door ons medegedeelde protest tegen liet bekende besluit van de Synode der Nedierd. Herv. Kerk, deelt ds. J. L. Pi'erson, te Hengeloo (Gelderland), in de „Ned." roeide, dat hij reeds bezig is maatregelen te nernein. om deze ernstige zaak opnieuw aanhangig maken in die dassioale vergaderingen van 1907. „De kerk mag niet zwijgen tegen over heit onrecht, dat de Synode haar aandeed, en ik vertrouw, dat rij, ge roepen tot spreken, een niet onduide lijk antwoord geven zal." EEN SALARIS-GEDING. De rechtbank te Rotterdam heeft in hooger beroep den Bond van Ned. Onderwijzers in het gelijk gesteld te genover de gemeente Schiedam in zijn stelling, dat tijdelijke dienstja ren medetellen voor de salarisverhoo- ging aan onderwijzers wegens dienst jaren. Voorts werd door de rechtbank niet aanvaard het in deze procedure door de gemeente gedaan beroep op art. 179 b van de Gemeentewet, bepa lende, dat„tot het dagelijksch be stuur der gemeente, aan burgemees ter en wethouders opgedragen", be hoort o. a. „het beslissen der over (de) uitvoering (der verordeningen van den raad) gerezen geschillen." De toepasselijkheid van dit artikel werd bij het vonnis niet uitgebreid tot rechtsgeschillen. PERS-OVERZICHT MISSTAND. Onder dit opschrift schrijft „De Tijd"i „Wanneer men zoo nog eens rustig overweegt, welke de houding vain de Regeering is geweest tijdens de be handeling der jongste begrooting. dan krijgt men toch wel een vreem den indruk. ..Marine" kon zich alleen redden langs de plank, hém door de rechter zijde toegestoken. Zijn eigen politie ke vrienden noemen hem sinds dien ,een vreemde eend in de bijt". En bij „Oorlog" was het feitelijk verleden jaar net eender. Nu was het anders. De gansche linkerzijde liep du jaar te hoop om den bekeerden vriend te steunen, maar zonder het aannemen van de toegestoken hand van rechts, was toch deze bewinds man, en misschien hij niet alleen,, ge vallen als een baksteen. Rij de Indische begroetingen werd de betrokken bewindsman niet ééns, maar herhaaldelijk door hulp van rechts gesteund. Toch heeft, bij monde van den Mi nister-President, deze Regeering een „fiere" houding aangenomen tegen rechts, zelfs meetr -dlan één keer. Noch Justitie, noch Btonenlaindsclie Zaken doet iets om rechts ter wille te zijn Den eenen keer wordt met de sociaal democratie geliebaugelt, den anderen keer wordt zij afgesnauwd. Men dRet allies om de oud-liberalen te believen, toch -viel men jhir. Van Karnebelek scherp en nog wed ongemotiveerd aan. Zoo is er meer 'n Zonderlinge toestand inderdaad, eenig in onze parlementaire geschie denis en onmiskenbaar in strijd met onze parlementaire begrippen. Een regeering, die liberaal doen wil, ter wijl de liberale partijen wel aller minst tot regeeren in staat zijn. Zoo ergens, dan heerscht tegen woordig ministerieel© misstand. Het zou er wél eens toe kunnen ko men, dat het verzoek om opheldering aan de kiezers moet worden voorge legd." Sport en Wedstrijden HAARLEM—D. F. C. We zullen kort zijn, want 't lust ons niet, veel woord-en -te verspillen aan zoo'n vervelenden wedstrijd. 't Is ons schrikkelijk tegengevallen! We gingen naar den Schoterweg met de gedachte: „nu krijgen we 'n mooien spannenden wedstrijd te zien", ge dachtig aan de vorige thuiswedstrij den der Roodbroeken tegen de Rood- kielen. Maar?... ja wat kregen we an ders te zien, dan een in-maak-partij onzer Haarlemmers?! Wat een verschil, dat spel der Dorte- naren en dat der Haarlemmers. Dordt met flink, doortastend samenspel, en Haarlem met weifelend getrap in het wilde weg. Neen, de Haarlemmers speelden zóó treurig, zóó droevig, zóó slecht, dat er geen voorbeeld voor te stellen is. Nu zijn er wel verontschul digingen in -te brengen, 't was een geknakt -elftal. Van den Berg er niet, de Koek er niet, Van Hasselt er niet, ■Stol geplaagd -door kramp, Wolff lens getrapt een opeenstapeling van rampen dus Het -elftal der Haarlemmers bestond dan ook uit Utermark. Stol en Lijinikamp. Haak, He-aly eoi Seidel. Bos, Wolff, v. d. Bussen', Veen en Kruseman. D. F. C. had daartegenover een ze* sterk elftal gezet, namelijk Reéuwkes. J. Goedhart en J. Bouvy. v. Raadshoven, D .Loisy eh E. Bouvy. C. Sundeirman, A. Bouvy, F. Koop man. A. Klein en G. Goedhart. Vóór de rust, toen D. F. C. met den sterken wind in den rug speelde, had Haarlem totaal niets te vertellen. Een enkel keer scheen de voorhoede iets in den zin te hebben, maar deze goede voornemens moesten altijd te pletter geslagen worden door de enorm-sterke verdediging van D. F. C. De keeper kreeg nie<t veel te doen, doch als er iets was, deed hij 't onbe rispelijk daar is hij ook Beeuwkes vooren de backs, die waren lang niet mis 1 O er-keien zuiverdén het terrein, en gaven geen Haarlem-man 'n schijntje van kans. D. F. C.'s voorhoede was beter op dreef dan de Haarlemsohe. Geregeld zweefden de Roodkielen om Stol en Lijnkamp, en Utermark moest telkens bijspringen. Bij een schermutseling voor het doel beging Haak een fout, waarvan Sunderman profiteerde, om het eerste punt te maken (10). Als 't eerste schaapjege kent het spreekwoord. Vóór de rust kwam er dian ook nog een tweede goal voor D. F. C., nu ontstaan uit een pracht- schot van A. Bouvy. (2—0). Nog even zij gememoreerd, dat Van der Dussetn zich voor eigen doel schuldig maakte aan overtreding van een der spelregels, waardoor D. F. C. een penalty had toegekend moeten worden. De scheidsrechter zag even wel niets, wat een protest uitlokte van D. F. C.'s captain. De goal-verwisseling had plaats met 2—0 voor D. F. C. Nu zou Haar lem met diefa wind in het voordeel gaan spelen, zoodat heit nog wel kon verkeeren, om met Brederode te spre ken. Maar Haarlém wilde de kans niet benutten. Dadelijk na de hervatting vergrootte D. F. C. (nog wel tegen den wind in!) haar leading door een'mooi schot van Sunderman. (30). Nu kwam Haarlem een beetje op zeilen, en zoowaar, er kwam een te- genpuntje. Bos liep een bal to, dank zij een overzet van Kruseman. (3—1). Nu scheen er wat vuur in de Rood broeken te komen, maar het duurde niet lang. Weldra was heft weer het zelfde saaie spel. De Roodklelen trok ken hiervan partij en Bouvy maakte nog een goaitje. (41). Daarmee kwam ook het einde. Haarlem verloor dus welverdiend met 41. Bij D. F. C. waren allen goed, be halve Klem. Bij Haarlem allen slecht, behalve Stol. Healy, Haak en Lijnkamp, die nog een beetje uitblonken boven de anderen. H. V. V.—H. F. C. 6—2. 'tWas gisteren een heede drukte aan ons nieuwe station, toen H. F. C., tem strijde trok naar Den Haag, om mét II. V. V. de naar alle waar schijnlijkheid over het kampioen schap beslissende match te spelen. Een groot aantal supporters tracht ten, evenals wij, zich een- goed plaats je in den trein te verzekeren, terwijl can liet elftal alleen nog Henny en d. Vtone ontbraken, die in" Den Haag den trein opwachtten. Op 't Haagsche Stationsplein, alge- meene bestorming van de electrïsche tram naar de Javastraat. 't Duur Ie evenwel niet lang, want weldra ver toonde zich 't onverbiddelijke bordje ,Vol" en we raden weg. Op 't Plein 1813 waren een paar heer en op het voorbalkon, die nog niet „aan de beurt waren", gedwon gen zonder betalen te vertrekken, waarop de wagenvoerdeir naar ach teren riep „Kees, ze gaarne weg en dë conducteur lakoniek antwoordde: „Ja, Jan, rij maar door, i'k ken niet heksen Na dit gemoedelijk staaltje van tramweg-exploitatie bij dé Javastraat stapten we uit, en wandelden verder naar den W assenaarschën weg, waar langs al dichte drommen van toe schouwers zich naar heit Veld bega ven. Bij het hek klonken, ons reeds de vroolijke tonen der Jagerkapel tege moet. Op het veld waren al véei toeschou wers, maar toch vonden wij zonder veel moeite nog een mooi plaatsje. Weldra verschenen de spelers uit de sierlijke kleedtént, en na 'heft ge bruikelijke „goal-schieten" floot de heer. Dijxhoom de mannetjes bijéén, en liet om ruim twee uur begiinnen, H. V. V. was geheel volledig en kwam als volgt uit Schoenmaker. Von Oven, Héijning. Heijting, Sol, Van.' Droog©. Dolf Kassier, Tonny Kessler, Feith, Roqué, Lutjens. H. F. C. miste F. v. d. Vinine, waarvoor Tideman inviel Tideman, M. Francken, Ter Spill, v. Gogh, Henny. H. Francken, v. d. Woude, L. v. d. Vtone. Cheriex, W. v. Wavereu. Krüsemann. Onder luide aanmoedigingen van bet publiek ging H. V. V. direct prachtig samenspelend op 't H. F. C.- doel af. Vooral de Kessler-wing com bineerde prachtig, en 't spel was pas vijf minuten aan den. gang, toen Ro qué met een zeer mooi hoekschot H. V V. de leiding gaf. Onder een fan fare der Jager-kapel werd weer afge trapt, en H. F. C.'s voorhoede bracht een paar bezoeken aan de Haagsche achterhoede, die echter spoedig haar voorhoede weer aan 't werk zette. Feith kreeg de bal, passeerde Van Waveren, en met een van z'n bekende kogels ging No. 2 langs Krüsemann. H. F. C. merktë nu, dat de zaak er leelijk begon uit te zien, en dTong de Hagenaars werkelijk even terug. Bij een van die aanvallen maakte John Heyning hands, en Dijxhoom floot Penalty Wijn nam hem, en Schoen maker kon visschen. (21). Daarna was H. V. V. weer aan de beurt, en keer op keer wend! deHaar- lemsch© achterhoéde, waarin Van Wa- v'eren lang niet zooals aniders was, gepasseerd. Scoren kon dan ook niet uitblijven, en 't was natuurlijk weer Feith, die met eien goéd schot de lei ding vergrootte. (3—1). De Haartemsche voorhoede was merkbaar' verzwakt door het gemis van Ferry v. d. Vtone. Mannus, die op 'dé linker.wing weinig of geen steun van zijn buitenman ontving, had dan ook een zware taak. Toch wist hij een paar maal mooi op te brengen, en na een gecombineerden aanval had hij succes met een moo5, lang hoekschot (3—2). De moed begon hiema weer wat te herleven bij de H. F. C.'ers, en eenige keeren werden de Hagenaars leelijk in 't nauw gebracht. Dolf Kessler brak echter door, wilde centeren, maar kwam hierbij in zulk een hevi ge botsing met Van Wavéren, dat zijn linkerbeen hevig gekneusd werd. en hij naar het clubhuisje moest wor den gedragen. Met zekerheid kunnen wij zeggen, dat Van Waveren aan dit ongeval niet de minste schuld had. H. V. V. speelde nu door met 10 man, maar bleek toch weinig ver zwakt. Toch konden de vier voor waarts het niet meer tot een goaitje brengen, ondanks uitstekend opbren gen van Lutjens. Een paar harde schoten van Feith werden netjes door Krüsemann behandeld, terwijl aan den anderen kant Henny een paar maal doorbrak, maar steeds zijn man vond in John Heyning, die een uit stekend backspel vertoonde, hierin goed bijgestaan door Von Oven. Een goed schot van Ter Spill werd mooi door Schoenmaker gestopt. Langza merhand werd het spel nu van weers zijden ruw, vooral Eetje Sol en Tonny Kessler speelden wel eens wat al te forsch, en een paar zekere freekicks voor H. F. C. werden door Dijxhoom niet opgemerkt. Bij H. F. C. speelden Louw v. d. Vinne en v. d. Woude nu ook nogal pootig, zoodat 't maar goed was, dat Dijxhoorns fluitje voor halftime aan ideze vergrootende trap van het be roemde „heilige vuur" een ednde maakte. De rust duurde vrij lang, omdat II. V. V.'s invaller zich gereed moest maken. Na de harvatting was de geheele voorhoede opstelling van H. V. V. veranderd. Bomert speelde nu links- uiterst, Lutjens rechtsbinnen' en Ton ny Kessler rechtsuiterst. Het spel was nu meer verdeeld, en beidie voorhoe den verknoeiden een paar mooie kan sen, vooral Van Gogh schoot slecht. Krüsemann, die voor halftime verba zend zenuwachtig was, scheen zich nu wat beter in de omstandigheden te schikken, en hield een paar mooie schoten. Toen kreeg Feith den bal echter weer te pakken, en scoorde uit een center van links met een tam schot (4—2). H. F. C. drong nu weer op, en Eetje Sol gaf een minder moo- staal tje spel te zien. Dijxhoom beloonde dit naar verdienste met een penalty voor H. F. C. Van Waveren gaf nu een hard schot op het midden, en Schoen maker stopte goed, maar maakte daarna opnieuw penalty, door Van Waveren „in den mg te nemen'' Dijxhoom zag echter weer niets. De bal bleef nu een poosje in de buurt van 't Haagsche doel, maar kwam ten slotte toch weer weg, en Tonnv Kessler rende een paar maal mooi langs de lijn. De Haarlemsche backsi wisten den bal echter steeds weg te krijgen, terwijl bovendien «ie inval ler op de linkerwang weinig presteer de. Een korten tijd nam H. F. C. dan ook de overhand, maar te groote langzaamheid van de middenspelers en veel pech met schieten, verhinder den tegenscoren. Eindelijk sloeg Feith onze laatste hoop den bodem in, door na in een prachtigen rush alles gepasseerd te zijn. H. V. V.'s vijfde goal en persoonlijk zijn vierde te maken. Toen was 't met H. F. C. gedaanna een korten tijd maakte Roqué nog met een mooi schot no. 6, en miste Bomert een mooien kans, waarna Dijxhoarn tijd floot, juist toen H. V. V.'s laatste schut op 'tnet te land kwam. Over de spelers kan ik kort zijn bij H. F. C. Henny en Mannus alleen goed, de rest beneden hun gewone peil. Bij H. V. V. blonken Heyning, Feith en Tonny Kessler uit, alleen, ai] den laatste aangeraden zijn lichaams kracht en handigheid op wat andere wijze te gebruiken, 't zal zijn spel geen schade doen. Hetzelfde geldt voolr Sol, d'e dan ook eene waar schuwing van den scheidsrechter, kreeg. De overige spelers waren al len goed. Scheidsrechter Dijxhoom hebben wij wel eens béter gezien hij liet dikwijls veel te ruw spel toe. Andere Uitslagen. Eerste klasse Alle terreinen afgekeurd. Derde klassé Haarlem, E. D. O.—Uni, 50. De stand van het ranglijstje thanö a. 4) iC 5 i te 3 te H. V. V. 11 9 1 1 19 56 17 1.73 H. F. C. 13 10 1 o 21 46 26 1.61 Hercules 11 4 5 o 13 30 21 1.13 Haarlem 11 5 1 5 11 20 23 1.— Ajax 12 5 1 6 11 23 43 0.92 H. B S 10 4 1 5 9 28 36 0.90 Quick 10 3 1 6 7 22 23 0.70 Sparta 10 2 3 5 7 17 27 0.70 D. F. C. 12 3 2 7 8 3i 40 0.67 YfeJocitas 10 1 2 7 4 16 34 0.40 Bekerwedstrij don Amsterdam, A. F. C.—Nepiunus. 10—1. V. V. V.Voorwaarts 34. Holland—H. V. V. II 0—3. Arnhem. Vitesse-—V. V. A.. terrein afgekeurd. Rotterdam. Sparta II—P. W. II, 4—1. Den Haag. H. B. S. IIQuick A, 1. Delft. Concordia II—V. O. C. I, ter rein afgekeurd. De „Woodford Albion Football Club" komt Zaterdag voor Pasclheh spelen tegen Quick te Nijmegen. Op de P-aaschdagen speelt Quick tegen Ger man! a" uit Düren, en tegen „Alleman- nia" uitAken. Gelijk reeds werd gemeld, speelt de „Woodford Albion F. C." op Goeden Vrijdag tegen „Haarlem", op len Paasdhdag tegen „Volharding" te Am sterdam, en op~2en Paaschdag tegen „Utile Dulci" te Deventer. Rechtszaken De Amsterdamsche Bankdirecteuren voor het Gerecht (Van onzen verslaggever). Achttiende Zitting. (Slot). Vier volle uren heeft de voorlezing van het vonnis geëischt. Van half twaalf tot half vier aan één stuk door klonk de eenigsztos monotone stem van mr. Mednesz door de Rechtszaal- ruimte. Maar de spanning was gebroken door de mededeeOing der straffen. De beide beklaagden herstelden zich langzaam van de aandoening, die zij alleen in dten aanvang van de voorle zing der vo nnis - o v erw ©gingen too-n- dén. Toen zaten ze er .bij, alsof het hun niet meer aanging en passief lieten zij de woorden en de zinnen van het vonnis over zich heengaan. Wat betreft de misdrijven van De Montigny alléén het gezamenlijk gepleegde vermeldden we Zaterdag reeds werd deze op drie punten der dagvaarding vrijgesproken. Ten op zichte van punt 5 .achtte de Rechtbank de verheiiméLijking van eenage geld sommen en het gelasten van valsche boekingen niet bewezen. Daar de Rechtbank voorts met mr. Kappeyne van de Goppeülo van oor deel was, dat de Maatschappij van Ze- kerheidsstelling geen koopvrouw was en die kasboeken dier instelling dlus geen bewijsmiddel zijn, sprak zij De Montigny ook vrij van d'e verduiste ringen en vervalschtogen in de punten 9 en 10 der dagvaarding aan den be klaagde tén laste gelegd. Echter beschouwde het vonnis de wegneming van de uitgelote pand brieven en waardelooze obligaties wel als verduistering, daar deze stukken eigendom warén van de bedoelde in stellingen. Jhr. De Geer werd vrijgesproken van de hem in de punten 4 en 5 ten laste gelegde verduisteringen wegens hét ontbreken van een wettig en over tuigend bewijs; ook voor de valsch- heid in geschrifte in het kasboek van 1898 werd geen bewijs aanwezig ge acht. Verder werd omtrent punt 12 tegen De Geer „verduistering" aangeno men, waar „oplichting" door den Of ficier was ten laste gelegd. Om half vier werden de beide be klaagden voor goed weggeleid uit de zaal, waar zij achttien lange, dagen hun misdrijven hoorden berechten. Thans gingen ze alleen met hun gedachten naar de lange eenzaam heid Gemengd Nieuws SPOORWEGONGELUKKEN d IN AMERIKA. t In de Vereenigde Staten zijn, géi durende het jaar 1906 door' spoot! wegongelukken 3969 rnienschen dood en 12.514 gekwetst. En in 19j? wordt de reeks spoorw ©grampa voortgezet. Wij maakten reeds rae'U ding van de jongste groote romp ::-r Alma, in Kansas. Buitenlandsche blf den bevatten daarover nog de volgei dé bijzonderheden. Twee treinen van de Chicago, Roei Island and Pacific Railway, Liepeo onderscheidenlijk uit het zuiden noorden komende, op elkaar in, nie ver van Kansas Oity. Een telegrafis die aan een klein dorpstation v«j zuiimd -had, -tijdig een telegram do» te zendien( merkte juist toen het ;B laat was, dat een onhéil onvermijde lijk was. Hij seinde nog gauw na* een hoofdstation, dat een ramp zo, gaan gebeuren, liet daarop alles L den steek en verdween. De meeiste dooden eu gewonde» bevonden zich in den trein, die na^ heft zuiden .spoedde. De wagens vlc gen van den diik in een greppel: vei schlefiidieme vlogen to bran'd en de liehj men van tal van slachtoffers wierdl door het vuur verteerd. De achtersli] goederenwagen vloog op dien pérsig nenwagen daarvóór, verbrijzelde h., dak en -verpletterde .een aantal Mei, caansche werklieden, die op de -bai» ken uitgestrekt lagen te slapen. Oc„ deze wagens Vlogen in brand, zoodfp vijf wagens v-an den trein naar h, zuiden verkoolden. Blijkens een latere medëdeeli/ng va den hoofdbestuurder van de Chicag Rock Island en Pacific Railway b draagt hét getal dooden 35, terwijl!: anderen zijn gekwetst. Door liét li van het Huis van Afgevaardigdetn Washington Morrell is een wetsox werp ingediend, strekkendè tot k doen houden van e>en ambtelijk o aerzoek naar dë oorzaken, der spec wegrampem van den laatsten tijd. EEN DUBBELE MOORD. Te Croix, bij Rou-barix, heeft mj twee vrouwen, de weduwe Ismériei hare dochter, in hare woning vë moord gevonden. De moeder, 68 -ja? en de dochter Margueritte, 35 jai hielden nabij de kerk een winkel grafkransen. Dinsdagmorgen kwa haar neef, Alf. Jouvenaux, om z: tante als gewoonlijk te helpen, ma; hij vond alles gesloten en kreeg i zijn kloppen geen antwoord. Daar ging -hij zijne zuster Marie half die een sleutel van het huis bez» Zij openden de deur en vonden weduwe Ln een bloedplas onder tafel liggen, gedood door een aanl messteken, en in de keuken de qoo ter, met een prop in den mond eni bee>nen bijeengebonden, opgehang aan de deurklink. De geheele wonii lag overhoop en al wat waarde h was gestolen. Hoe de diefstal he plaats gehad, is nog niet bekend. 1 1 uur 's nachts was er veel volk j weest ón het naburig 'koffiehuis, ma, niemand heeft iets geh'oord. VADER, MOEDER EN KIND i VERDRONKEN. Een paar dagen geleden speeld eenige kinderen op het dikke ijs, c de groote vijver van York in Lond bedekte. Een van 'hen, eetn 9-jai jongetje, John Barnard geheeten, r de-rde het wak. dat men in h-et m den van den vijver had opengeha om -de eenden te kunnen Men dr ken. Hij wilde een der vogels grijp maar stortte daarbij in heb -gat. Z verschrikte kameraadjes vluchtten gingen de ouders van den knaap, rn de bnurt waren, waarschuwen. De doodelijk ontstelde ouders ijle naar het wak, maar het ijs brak i der hun gewicht en de ongelukkig verdronken. Eerst na drie uur zoeken, vond c -de drie lijken. KRAS. Generaal Booth van het Leger Heils gaat, ondanks zijn negen en ventig jaren, in Februari een rond de wereld maken. Over N- York" gaat %hij naar Kanada, ten de dit land te bestudeeren. Vand' gaat de reis naar Japan. De oude? der denkt in Juni te Londen wee: keeren. WEL WAT ERG NIEUWSGIER] Imbrota, een jongmensch van go. familie, te Napels, heeft rich- in café galerij Humbert eefi R< door het hoofd, gejaagd. Van te vo had hij elenige brieven geschrei Uit dén inhoud bleek, dat het jö mensch een eind aan zijn best' had gemaakt, om de zielsverhub te kunnen bestudeeren. en te wete komen of de ziel na den dóód in lichaam van een <iier overgaat. Koloniën ZAAK-LEL YVELD. De zaak-Lelyveld is met vrijspT geëindigd. Beklaagde werd beschuldigd le. Dat hij op den 27sten Juni-1 dies. namiddags ongeveer 7 uur, op weg van Bandar Obalippa naar bing Tinggi (Deld) ter hoogte van onderneming Soemged Biroeng, 1 ver voorbij den rijweg naar die on neming, den karravoerdér So I moedwillig met -een' zweep oen sl8 bet gezicht en -daarna eenige sd pén met den. geschoeiden voet te liet lichaam gegeven heeft, welke gen geenerled riekte of onbekwa lieid tot persoonlijken arbeid hel ten gevolge gehad 2e. dat hij op den 6den Deceit 1905, dés namiddags tusschen 8 i uur. in zijne woning op de onde ming Soengei Biroeng, den Chi schen wijkmeester Tio Kim Seng Bandar Chalippa, die op last van magistraat te Tebrng Tinggi rich dien dag op genoemde ondemee bevond, om na te gaan of aldaar der vergunning werd gedobbeld, 1 twee keer toe heeft uitgescholden1 babi, monjét, binatang. i Bij vonnis van het rcsidentiegeJ te Medan van dén 19den Juli i

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2