Leger eo Vloot Sport ee, Wödstiljdëu Uit de Arbeiderswereld INGEZONDEN Gemengd Nieuws Marktnieuws Telegrammen AdverteaöSra Dagmeisje Stoosnvaartbeffehtess Dagmsisje Dames Aanneem- en andere Costumes Gewaagd Dienstbode strict, djè doéhter, aan de veraenigmg, [.d® moedfck- De heer Nteuwenbuirg vrete/st terug- ■keer mao* den Reigeutentijd, wanneer *naen het hoofdbestuur ter wille is. Hij Q stelt eon motie voor, waarbij die ver st gadé'ri-ng, verklarende dat het voor-stel op dm beschrijvingsbrief niet ins be- h.andieli'n-g kpn worden genomen, don voorzitter opdraagt de vergadering te Sluiten. Eenigén tijd wordit -gediscussieerd over do vraag, of over deze motie mag worden; -gedebatteerd, of nog eerst, aan de vedem, die reeds het woord hadden gedaagd, dit mocht worden verleietod «en of -er nog edn rondvraag eai zjjoii vóór dé sluiting in geval de motie wordt aangenomen. -Mén schoen hielt eens te w-eteen öVèr bet Veranderen van do opdracht tot sluiting in een opdracht tot afvoering van. het betwiste punt van de agenda, doch vóór dat inderdaad tot stem ming: kan worden overgegaan, voeren nog verschillende aanwezig,en tegelij kertijd hot woord, onder protest v-an anderen, totdat heit don voorzitter na [.vele vergeefec-he pogingen- geluM., de noodde stilte te verkrijgen waarna de stemming plaats heeft. Zij -heeft tot uitslag, dat dó motie met '78 tegen 53 stemmen wordt aan genomen en 2 blanco's. De beier Goedhart vraagt nu het woord ten betooge, dat hot pernicieus is, dat er ledten van liet distri'ctsbe- sluur tevens leden van het hoofdbe stuur aim. Het blijkt -nu, dat deze functies met elkaar ito strijd kunnen komen. -De heser Posthuma vetrwij-t dien voorzitter speciaal nog eeni'ge onwet tige handelingen (ni'et in behiamdéli-ng (brengers, van een gedaan voorstel enz.) een va-aagt verklaring. De voorzitter heeft het bedoelde voovste3 niet au sérieus genomen. Het was een ongerijmdheid. Spreker beeft naar .recht en plicht gehan deld. De baar Posthuma Stelt een motie voör, waarbij de pnesidlent ongeschikt wordt verklaard, h'et dist-riet. te lei den. De beer Goedhart spreekt regelrdcht zijn wantrouwen uit. De voorzitter verklaart, dat na het fevallers besluit, het bestuur van het istrict van zelf zal moeten aftreden. Déze nieuwe motie is hem dus onver- seMllia. Ba hear Wypels is het eens met de afkeuring van de daad des voorzit ters doch betreurt den onaangenamen toom die heersebt. De heer Koopmans vraagt, h-oe men na bet gevallen besluit toch het arti kel der statuten-, dat da afdracht v-an ƒ0.75 per lid ei'schk zal -itoterpretee- ren. VerséhdUiendé stemmen roepen, dat dé z-aafc is afgedaan. De motie van wantrouwen wordt ingetrokken. De heer Wypels wil nog meer licht van don voorzitter; deze v-erklaart -geien lust te hebben, hét te ontsteken, en niémand meer bet woord verlan gend. sluit hij de vergadering. ANT'Ï-NIEUW-MALTHUSIANISME iDe algemeens vergadering -van de Ned. Vereen, tot bestrijding van 'het NieuTT-'Malt.husianisrne zal op 20 Fe bruari a.s. te Leii-den worden gehou den. directie aan Jurgens het oude loon, zijnd-e 10.50 per week, wordt betaald. Wordt hieraan voldaan, dan is deze staking, nu Van der Leur zich vrij willig ih-eeft taruggletrokken, -als ge ëindigd te beschouwen. Jurgens verklaarde zich wel bereid, andere werkzaamheden dan vo-aifheen in de fabriek te verrichten. Naar men ons nog mededeelde, was de stemming der vergadering, om on verzwakt1 de eisdhen der ttakers te handhaven. Door de terugtrekking van van der Leur werd' de toestand echter gewijzigd. ADELBORSTEN. De -Minister van Marine brengt ter kennis: lo. dat in dit jaar bij- het -Koninkl. Instituut voor de Marine -te Willems oord kunnen- worden toegelaten: zes tien jongelingen -als adelborst der 2e klasse voor den zeedienst, oip de voor waarden vervat in' het Reglement voor !het (instituut, vastgesteld bij Kon. besluit van 24 Januari 1906; 2o. dat zijn buiten werking gesteld de bepalingen van het -Reglement voor het Instituut, volgens welke toelating tot die inrichting mogelijk was als adelborst der 3de klasse na afgelegd vergelijkend examen; 3o. dat voor toelating als -adelborst der 2de klasse in -aanmerking kun nen komen jon-geïïhgièn, .in het bezit van.' het getuigschrift, vergezeld van den staat der -behaalde cijfers in de verschillende vakken, van 'voldoend afgelegd eind-examen der hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus, bedoeld in art. 57 der wet op het mid delbaar onderwijs, of b. het getuigschrift, vergezeld van den staat der behaalde cijfers in de verschillende vakken, van voldoend afgelegd examen A, bedoeld in -art. 59 v-an bovengenoemde wet, of c. hiet getuigschrift van voldoend afgelegd 'examen B, bedoeld in art. 66 dier wet, of van voldoend af-ge" examen in het theoretische gedeelte der eisch-en van -examen B. Nadere bijzonderheden bevat de St. iCt. no. 29. SCHAATSENRIJDEN. Kampioenschap van Europa. Maandag werden de wedstrijden te Davos om het amateurkamp'oentschap van Europa voortgezet. Van den wedstrijd op 1500 meter is de uitslag1. Oéholrn, van Stock holm, in 2 min. 314/5 sec. 2. Schil ling, van Weenen, in 2 min. 344/5 sec. 3. Steen, Man Cbristiainia, in 2 min. 36 sec. (Het wereldrecord op diezen af stand ik 2 min. 22 3/5 sec., gereden te Daws op 11 Februari 1900, door P. Oestkmd, van Trondhjean.) Op 10.000 meter was de uitslag1. Schilling -in 18 min. 44 sec.2. Steen in 18 rnrn. 47 2/5 sec.3. Oeholm in 18 min. 52 sec Oeholm -kwam in de 20ste ronde de baan te Davos is 400 meter in om trek te valleD. Niettemin "s hij-, als Winner op drie afstanden-, kampioen van Europa geworden. (Het wereldrecord op 10,000 meter is 17 -min. 50 3/5 sec., gereden te Da- vos op 11 Februari 1900, door P. Oerilund.) ka een wedstrijd in 't kunstrijiden van dames, ook te Davos gehouden, is de eerste prijs -gewonnen doormej. Smith uit Engeland. In hei figuurrijden kreeg mevrouw Jonhson, uit Engeland, den eersten prijs. Met ha-ar man won zij ook het figuurrijden van paren. Van de Maandag te Sneek gehou den hardrijderij op de korte baan van SS u-itgenoodigde beroepsrijders is de uitslag1. A. Poepjes, van Delfstrahuizen2. Y. Piersma, van Sneek3. K. H. Poepjes, van Lem mer 4. E. de Vries, van Lemmer. Z. K. H. Prins Hendrik had voor Leze hardrijderij een medaille be- sahikbaar gesteld De bijhanen moesten ten slotte ont ruimd worden. DB STAKING TE DEVENTER. •Het Dev. Dgbl. meldt: Naar aanleiding van het Zaterdag jl. door de -aandeelhoudersvergade ring genomen belsluit, vergaderd-en hedenmiddag de stakende arbei derspers) van -de T-apijtfabriek. In deze bijeenkomst (heeft zich de ■Ontslagen arbeider Van der Leur on der groot protest van de vergadering teruggetrokken. Hij verklaarde, dat hij onder geen enkele voorwaarde meer in de fabriek terug wilde. Hij verwierp ook >een voorstel uit de ver gadering, dat het comité bij de direc tie zou trachten -eene geldelijke tege moetkoming voor hem te krijgen. Als een-ige eisdh van de zijde der werklieden blijft nu nog, dat door de dan dertig duizend kubieke meter op- geruimd, dus nog geen honderste deel. Vijftienduizend wagenvrachten werden weggevoerd en men heeft be rekend, dat zonder de hulp van den dooi Berlijn zoo ongeveer tegen Pink steren sneeuwvrij zou weizen. aange nomen,. -dat de staid vóór dien tijd niet voor een 'bankroet stonddé jaarlijksclie post voor sneeuwruiming 'bedraagt 200.000 mlark plus 80,000 mark voor de losse werklieden, waa-r- 'an er Vrijdag 2600 in -dienst waren, die met hun vrachten, veelal groote afstanden hadden af te leggen daar de politie d-e uitstorting der wagens in de Spree beperkte. Hoe onbetrouwbaar en onbereken baar ook de M'idden-Eu-ropeesche win ters zijn, blijkt uit -een statistiek over zicht over de laatste vijf-en-twintig jaar, ten aanzien van Berlijn en de sneeuw ruimi ng in Bu-itsdhlands hoofdstad. Het voordeeli'gSt voor de' genneente- financiën was de winter van 1893, die stad slechts 14,000 mark kostte; 1894 nam revanche met een uitgave van 885.000 markin 1898 kostte de sn-eeuwruiming 17,000 mark te 1899 665,000 mark. Zoo warenj er van 1880 tot 1905 achttien du-re en zes goedkoo- pe sneeuwjaren met een totaal .sueeu-w-bu'dgiet van 6,980,000 mark, welk bedrag door de losse 'werklie den met 2.210,000 M. verhoogd wend'. In veertien jaar werd die begrooting met 5,983,000 mark overschreden, twaalf jaar was er een overschot van 1,775,000 mark. In de laatst© vïj-f-en-twintig jaar werden 2,851,000 wiagenvr achten sneeuw geruimd te Berlijn. Van ingezonden stukken, gallaatst of niet geplaatst, wordt de kopte den inzender niet teruggeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Redactie zich miet aansprakelijk. Aam d-e Redactie, met beleefd- verzoek het volgende in' hare Gourant te willen opnemen. Door véle Onderwijzers en Omder- wij'zeressen is mij de vraag gedaan, wat -ik mij voorstelde van den v r ij o n dag, -den Heijie-d'ag op Maart a. s. en wat 'dien dag voor en mot d-e kinderen zou kunnen worden gedaan. In mijne Circulaire van November j.l. gaf ik in overweging, het vieren van -dien dag te doen aanvangen met een gepast woord ter herinnering aan den Kinderzanger en te sluiten, maar ook af te wisselen met het zingen van eeni'ge zijner schoonste liederen. Be beaam ten volle de ontvangen opmerking, dat zulk eien programma te sober is voor een geheelen dag zelfs dan wanneer de speelkwarlier tjes wat ruim genomen wonden. Om daaraan tegemoet te komen, w-endd-e ik mij tot do firma J. B. Wol- ters, te Groningen; miet het verzoek, de „Sprookjes nit de oude doos, op rijm gebracht door J. P. H-eije", (.4 schepo ester, De gelaarsde kat, Klein Duimpje, Roodkapje) te willen druk ken. Bij ervaring wetende, da-t zelfs ouderen, die gevoel hebben voor poëzie, zich aan die Sprookjes ver gasten, geloof ik, dat de sohoolj-eugd recht aangenaam bezig gehouden, prettig gestemd en niet weinig ge boeid zal worden, indien die Onder wijzers en Onderwijzeressen hun die gedichten voorlezen, verte-laren en ge deeltelijk doen lezen. Op die wijze ■wordt de dag tevens nuttig besteed. De firma J. B. Wo'lters graf nne-t al leen aan dat verzoek gehoor, maar was zelfs bereid, tevens een artistiek portret (igroot 32 bij 40 c.M.). met fac simile Van den Dichter, in den han del te brengen, opdat de kinderen, ook door aanschouwing, ten naasten bij een juist beeld, van bunnen Vriend voor den geest en in 't hart krijgen. En wat hare welwillende medewer king nog verhoogt, is haar besluit om uit eerbied voor de nagedaebtenns van Dr. Heije en uit sympathie voor het in de circulaire omschreven doel, de opbrengst van bedde uitgaven ge heel voor de Heije-stidhting te be stemmen. Ik ben d-e firma Walters van harte dankbaar en zal het oo-k allen zijn, die door het aanikoopen van de Sprookjes en van het portret, elk voor 30 cents, dus te zamen voor 60 cents, afzonderlijk of gezamenlijk ,het doel: EENE GENEESKUNDIGE INRICH TING VOOR OPVOEDING EN ON DERWIJS, ten behoeve van onvermo- genden, helpen bereiken. J. E. VAN RENESSE, Districts-sdhoolopziener. Arnhem, 1 Februari 1907. samengesteld worden-. Het spreekt van zelf, dat de arbeid van het me teorologisch instituut 'hierdoor vrij vat gemakkelijker wordt. Of de oor- schepen deze vermeerdering van werkzaamheden zullen toejuichen, staat te bezien. ZWARE OVERSTROOMINGEN. Zware o vers troomingen teisteren het gebied van de Mississipi. De stad Memphis staiat voor een groot deel onder water. Duizenden inwoners hebben zich in 'booten en op vlotten moeten redden. Het water rijst nög steeds en eien dichte mist 'bemoeilijkt het reddings werk zeer. Vette schapen prijshoudend, han del stug, ƒ20 a ƒ32. O ver houders prijshoudend, handel stug, ƒ18 a ƒ25. SNEEUW EN KOUDE IN HET ZUIDEN VAN EUROPA. Door een sneeuwlawine zijn het Casino en twintig 'huizen te Berèges vernield, er moeten vele personen om der d-e puinlioopen begraven liggen. De -treinen van Luch-on en Anreau moesten door een locomotief met sneeuwploeg vrijgemaakt worden. Po litie is met werlcliedlen een verdwe nen melkverkoopsier gaan zoeken. In het Ariège-idal ligt de sneeuw a-nder- halven meter boog. In de Jura en de Ce vennen is 't bar koud bij hevigen sneeuwval. Te Catana is 't- bitter koudtwee mensch-en zijn er doodgevroren. In -San Sebastian, Navarra en Bis cay© beerscht sneeuwstorm; allo ver keer staat -stil en aan die Fransc-he grens Ibeerscht algemeen gebrek aan levensmiddelen, 't Is e/r nog nooit zoo koud geweest. DE SNEEUWVAL TE BERLIJN. Berlijn is nog immer niet van de sneeuw bevrijd, geleidelijk wordt het tramverkeer hervat, slechts enkele trams hebben bijwagens en de omni bussen maken bij voortduring goede zaken. De stede teko reinigingsdienst heeft een uiterst moeilijke taak en wordt heftiger aangevallen dan ooit In 't geheel is er drie millioen kubie ke meter sneeuw gevallen te Berlijn en Vrijdag werd daarvan niet meer GEREDDE MIJNWERKERS. Dé ontploffing in de mijn te Reden 'heeft plaats gevonden voordat de ar beid. was aangevangen, zoodat er eene of andere onvoorzichtigheid be dreven moet zijn, omtrent welker aard men geeneried zekerheid heeft en wellicht -nimmer zal krijgen. Het meest waarschijnlijke is, dat een mijnwerker zijn lamp, die door de aanwezigheid van mijngas hoog op vlamde, tegen alle voorzichtigheid in, al te snél heeft neergehaald, waar door de vlam hoven uitslaat en luet gas doet ontploffen. Een ploeg tim merlieden ontkwam aan het gevaar, doordien zij juist in een zijgang aan 't werk was. Een uit de ploeg vertelt, d)at hij en zijn kameraden juist hun werktuigen ter hand hadden geno men, toen er een vreese-lijike knal met ontploffing plaats vond. De lampen gingen dadelijk uit, een dichte stof regen viel neer, gevolgd door een oorverdOovend gesuis. Plotseling werden ide lui zich het gebeurde be wust, en met den uitroep „Naar de schacht", snelden aülen heen. Een man, die kreunend op dén grond lag. werd met moeite meege sleept, evenals twee kreunende ge wonden, die een eind verder lagen. De vluchtenden waren slechts door één gedacht©,. „redding"' bezield en gelukkig bereikten allen de schacht, uitgeput en vermoeid, maaa- behou den. DE KANAALTUNNEL. ■Naarmate het oogenblik nadert, dat het iBritsclhe Parlement fliet vraag stuk van -den tunnel onder het Kanaal in behandeling zal nemen, verdubbe len de -tegenstanders hunne pogingen om deze onttrekking van Groot-Brit- tanië <aan zijne -afsluiting te verhinde ren voor (het heden, zoo mogelijk voor goed van de baan te schuiven. Het laatste nummer van de Nine teenth Century" bevat iêen vijftal ar tikelen tegen het ontwerp van de hand van uiteenloopende persoonlijkheden: staatslieden, militairen en ingenieurs. De -minst (heftige bestrijder van het ontwerp meent, dat d-e tunnel nu nog niet gebouw-d moet worden, gewacht moet worden op den wereldvrede of althans o,p de gedeeltelijke ontwape ning. Het leger en de marine willen den tunnel onder geen voorwaarde; de handel is zeer verdeeld over het vraagstuk ,en (het publiek, zelfs de chronische lijders aan zeeziekte, is in massa beslist onverschillig voor de zaak. PERS-OVERZiCHT NOG EENS MINISTER STAAL. Het antwoord van Minister Staal op het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer op de begroot ing van oorlog, wordt door „Land en Volk" gekenschetst als kort en krachtig. De Eerste Kamer heeft hem te ne men zooals hij is. Van geopende ach terdeurtjes zal 'hij geen gebruik ma ken, zegt het blad. Fouten in cijfers, waarvan met veel ophef was gewaagd en waarmede zijn goede trouw in verdenking werd ge bracht, zijn afdoende opgehelderd. Teekenend voor het karakter van het Voorloopg Verslag dier Eerste Kamer en dat van het Antwoord te vens is deze opmerking van den Mi nister ,,-doch ihij moet beleefd ver zoeken, dat men niet „tusschen de regels wil lezen" wat niet door hom in de regels zeöfve '[s gezegd." De E eiste Kamer moet het nu maar wéten. Alle machinaties -zijn blijkbaar in beweging gezet om aan de Eerste Kar mer de verantwoordelijkheid vaneen verwerping der begrooting en van een, naar onze meening; in dat geval onvermijdelijke, kabteets-crisis te be sparen. Tevergeefs. En gelukkig tevergeefs. Hervorming onzer weermiddelen zal nimmer worden verkregen dan met een onver-zettelijken wil als uitgangs punt. Indien niet 'heden, dan mor gen. In ons volk is kracht genoeg om den steun -te verleenen, diien men wil, dat onze Senaat zal weigeren. „De Maasbode" vat een opmerking van de „-N. Arrih. Ct." diat zij mi nister,vleesch zou ruiken op om nog eens de Eerste Kamer te wijzen op wat zij voor deze plicht acht. Het blad geeft vooraf eene voorstel- linjg van de takbi-ek van den Minis ter van Oorlog, die „heel voorzichtig de geilden voor het blijvend gedeelte beaiood'iigd in zijn 'begroeting niet op nam". De Tweede Kamer keurde dius, meent „De Maasbode", „een begroo ting goed met een hiatus er m en nog wel zulk een, waarover julist de qu-aes- tie loopt", wat zij niet alleen incon- stitutiionjeel, maar ook „batrre onzin" gelieft te noemen. Dan vervolgt het blad Onze Senaat echter zal wel ver standiger zijn. Hij zal, wil hij zijn plicht begrij pen, noch een gemutileerde begroo- ting goedkeuren, noch zijn oordeel over -wat er uitgelaten, werd opschor ten, maar dad-ellijk over den Minis ter recht spreken, zoo als deze met al zijn -plannen daar voor de Kamer staat. En wie nu aandachtig het Voorloo pig Verslag en de Memorie van Ant woord gelezen heeft en uit deze laat ste moest vernemen, d!at de heer Staal noch voor een suppletoir© cre- -diet-aanvrage, noch voor 'het opschor ten -van de uitvoering zijner plannen te vinden was 'hem zal het vonnis wel niet meer twijfelachtig zijn. Kort recht mag -daarom niet uit blijven. EEN NIEUW GEBRUIK VAN RADIOTELEGRAFIE. Op verzoek van het meteorologisch instituut te Londen heeft de admirali teit instructies gegeven, dat de boo ten, die een toestel voor radio-tele- grafi-e aan boord hebben, voortaan door tusschenkomst van de Marconi- stations te Scilly en Roche-Point be richten omtrent die weersgesteldheid zullen zenden. Zoodra een schip in verbinding met eern dezer stations komt, moet het rapport uitbrengen, en dit ieder uur opnieuw, totdat het contact verbroken is. Een speciale code zal voor dit doel- BEVALLEN 2 Februari. F. de Smalen, g__. Fea-nho-ut, d 3 Februari, M. Stege- inajn, geb. Hermans, z. 4 Februari. A. M. Hollander, geb. Heerens, z. M. A. Molekam-p, geb. Van Gasteren, d. 5 Februari. M. C. Holster, geb. Mant je; d. OVERLEDEN 3 Februari. C. H. van Amesvoord, 4£ j., Kolkstraati 4 Februari. J. G. Wolbers, 79 j., Gasthuissingel. Tinhout, 71 j., Korte Hofstraat. Haariem, 4 Februari. Groentenmarkt. Appelen. Aangevoerd 13 H.L.. ver kocht 10 H.L., ƒ6—10 per H.L. Peren. Aangevoerd en verkocht 4 H.L., /6-yi2 per II.L. Bloemkool. Aangevoerd en ver kocht 70 st., 0.20—ƒ0.25 per si. R-oodekool. Aangevoerd 1000 st., ver kocht 800 st., ƒ0.01—ƒ0.07 per st. Savooiekool. Aangevoerd en ver kocht 2000 st., ƒ0.02—ƒ0.05 -per st. Woirtelen. Aangevoerd en verkocht 150 bos, ƒ0.120.15 per bos. Botermarkt. Op de heden, 4 Februari, gehouden botermarkt waren aangevoerd en verkocht: Boter: 40 KG., 1.60—1.70 per Kg. Biggen: 19 stuks, verkocht 15 st. 7f 10 per stuk. PURMEREND, 5 Februari. Kaas. Aanvoer 45 stapels kleine, 33 per 50 kg. Boter. Aanvoer 795 kg., prijs ƒ1.60 a ƒ1.70, gemiddeld ƒ1.65 per kg. Vee. 187 runderen, waaronder zijn 113 vette en 6 stieren; 17 paarden, ƒ70 a ƒ280; 52 vette kalveren, 0.75 a ƒ0.95 per kg. 250 nuchtere diito, 11 a ƒ24 per stuk; 361 vette varkens, f 0.43 a 0.47 per kg.24 magere dito 18 a 24 per stuk 252 biggen ƒ8 a 12 per stuk411 schapen en lamme ren. 20 zak appelen, 2 a 3 per zak. 25 zwanen, 3 a ƒ6.25. Eieren. Kip- f 4.50 a ƒ5.25 per 100 stuks. Vette koeden prijshoudend, handel stug, ƒ0.64 a ƒ0.75 per kg. Gelden koeien prijshoudend, handel stug, 130 a 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, ƒ180 a 240 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette varkens prijshoudend, handel vlug. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel matig. 383STE STAATSLOTERIJ. 5e KLASSE, 10e LLT-ST. Trekking van 5 Februari. Hooge prijzen: 4819, 9057 en 19136, ieder 1000. 747, 2842, 3209, "3909, 10362, 11316. 12892, 13133, 17894, ieder 400. 12044. 18768, 20161, ieder 200. 34. 3864, 4108, 4294, 5762, 7653. 9137, 11179, 11549, 12142, 13260, 17329. 20198, 20391. ieder 100. Prijzen van 70. 9 3476 6454 8560 11454 15224 18208 113 3507 6492 8662 11532 15337 18234 293 3643 6655 8792 11535 15353 18254 807 3755 6638 9012 11688 16370 18465 887 3760 6658 9155 11725 15587 18766 417 3782 6784 9283 11816 15620 19022 458 3785 6786 9347 11973 15748 19047 688 8786 6792 9349 11976 16934 19096 1032 3807 6803 9409 12011 16046 19207 1104 3936 6897 9471 12271 16099 19361 1107 4140 6908 9525 12321 16298 19492 1126 4205 6941 9646 12451 16336 19548 1218 4286 7006 9554 12468 16402 19668 1347 4312 7053 9589 12946 16514 19846 1356 4378 7062 9828 12954 16634 19887 i 1422 4433 7099 9759 13065 16693 19961 1557 4477 7100 9776 13230 16781 20022 1590 4558 7118 9956 13252 16804 20043 1717 4693 7142 10129 13447 16813 20097 1721 4719 7211 10198 13546 16951 20101 1744 5074 7298 10289 J3582 17094 20125 1945 6395 7366 10543 13828 17224 20140 2056 5410 7485 10576 13955 17266 20147 2088 5561 7499 10611 13966 17311 20171 2336 5657 7566 10667 14040 17428 20243 2621 5770 7616 10785 14052 17605 20286 2868 5792 7763 10917 14082 17727 20363 5876 7871 10922 14176 17766 203911 2910 5955 7898 11023 14560 17833 20618' 2940 6028 8192 11038 14589 17865 20756 2963 6381 8491 11284 14696 17878 20863' 2986 6407 8518 11414 14880 18044 8140 6422 8553 11423 15116 18078 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 5 3123 6308 9230 12402 16277 18690 29 3141 6316 9232 12635 15288 18739 64 3158 6317 9839 12536 15351 18740 69 3211 6330 9400 12588 15390 18758 124 3265 6338 9423 12607 15406 18762 171 3296 6355 9447 12612 16429 18819 j 185 3349 6360 9502 12621 15440 188221 188 3360 6384 9548 12681 15585 18833 190 3369 6500 9585 12690 15538 18850 193 3399 6539 963S 12740 15553 18853 194 3408 6561 9646 12768 15570 18876 199 3428 6560 9649 12770 15573 18880 206 3429 6573 9674 12841 15621 18887 367 3447 6610 9728 12852 15626 18980 398 3464 8681 9731 12853 15667 18908 525 3471 6702 9738 12874 15688 18921 539 3483 6728 9756 12882 15778 18977 550 3681 6737 9760 12928 15785 19038 667 3790 6754 9777 12953 15787 19073 581 3827 6782 9788 12955 15810 19088 693 3854 6785 9853 12995 16843 19101 633 3946 6800 9877 13004 15916 19167 873 3948 6817 9945 13012 15924 19170 743 3951 6885 9985 13037 16048 19183 799 3968 6915 9986 13091 16058 19184 806 3989 6927 10009 13106 16067 19197 859 3997 6932 10026 13114 16120 19216 883 4003 6936 10130 13118 16122 19251 894 4018 7021 10153 13151 16164 19262 907 4032 7081 10184 13152 16257 19278 913 4067 7150 10191 13232 16300 19300 914 4143 7169 10251 13261 16383 19312 943 4184 7163 10274 13272 16384 19338 961 4217 7164 10285 13304 16443 19362 971 4238 7207 10338 13307 16448 19381 990 4249 7288 10420 13370 16529 19384 1004 4309 7281 10440 13373 16558 19398 1009 4310 7330 10455 13389 16563 19420 1011 4318 7358 10512 13400 16616 19426 1042 4323 7386 10510 13414 16836 19439 1084 4329 7397 10551 13439 16848 19452 1094 4332 7442 10675 18474 16906 19499 1098 4343 7475 10620 13477 16914 19625 1116 4356 7503 10627 13484 16988 19678 1121 4396 7508 10669 13529 16996 19579 1150 4409 7526 10692 13531 17023 19693 1191 4546 7530 10695 13548 17064 19618 1209 4610 7562 10717 13579 17091 19615 1221 4625 7663 10733 13602 17229 19633 1232 4643 7638 10749 13659 17273 19647 1254 4757 7648 10856 13668 17386 19672 1265 4794 7650 10868 18677 17467 19681 1278 4902 7727 10894 13733 17600 19698 1284 4934 7774 10909 13776 17615 19732 1801 4935 7793 10932 13786 17616 19768 1315 4953 7799 10959 13793 17639 19805 1353 5036 7842 10983 13812 17648 19815 1362 5038 7903 11000 13896 17653 19827 1398 5059 7983 11003 18903 17661 19828 1429 5134 8014 11005 13909 17664 19847 1446 5143 8043 11055 13925 17676 19912 1463 5171 6044 11057 13943 17680 19914 1475 5180 8083 11064 14066 17684 19930 1538 5208 8102 11164 14088 17695 19934 1554 5216 8135 11240 14098 17699 19944 1563 5276 8179 11246 14210 17719 19945 1592 5297 8181 11260 14215 17722 19972 1635 5301 8195 11288 14246 17760 20024 1677 5316 8205 11336 14263 17770 20030 1684 5407 8236 11346 14284 17778 20169 1755 5428 8254 11392 14325 17780 20184 1817 5467 8299 11455 14343 17826 20193 1831 5473 8312 11470 14367 17851 20216 1846 5495 8333 11482 14402 17855 20295 1902 5529 8356 11550 14415 17867 20304 1922 5570 8410 11557 14416 17868 20331 1943 6631 8456 11562 14441 17909 20341 1951 5643 8457 11696 14448 17911 20357 1972 5698 8479 11662 14511 17943 20384 2005 5701 8536 11665 14536 17989 20443 2029 5743 8640 11745 14546 18014 20454 2189 5750 8571 11792 14575 18028 20544 2175 6752 8606 11796 14641 18031 20583 2268 6767 8613 11808 14669 18052 2Q739 2418 5768 8632 11823 14749 18074 20818 2472 5741 8686 11837 14844 18082 20871 2525 5790 8653 11850 14911 18094 20888 2580 5830 8707 11852 14931 18114 20898 2612 5863 8709 11866 14933 18172 20901 2619 5898 8775 11870 14934 18258 20906 2690 5918 8784 11896 14968 18266 20961 2693 5923 8805 11952 14989 18294 20979 2720 5959 8839 12005 15003 18346 20991 2744 5988 8850 12022 15067 18360 2756 6059 8870 12117 15135 18420 2829 6068 8888 12188 16154 18432 2838 6073 9000 12189 15179 18479 2931 6078 9008 12201 15185 18511 2941 6128 9049 12202 16204 18523 2970 6173 9144 12233 15206 18635 3006 6222 9167 12235 15217 18567 3011 6258 9197 12315 15353 18611 3027 6303 9228 12358 15262 18659 5e Klasse 9e Lijst: 4785 m.z. 4735. Prijs van 70 13922 m.z. niet. 16438 m. z. 16488. Het stoomschip Zaanland arriveer de 3 Februari van Amsterdam to Montevideo. Het stoomschip Mal an g vertrok 4 Febr. A'an Rotterdam naar Java. Het stoomschip Madura, van Am sterdam naar 'Batavia, vertrok 4 Febr van -Suez. Het stoomschip Prins 1're der ik Hendrik vertrok 2 Febr. van New- York naar Westilndië. Het stoomschip Prins Willem IV. vertrok 29 Jan. van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip 'Prins Willem V ar riveerde 30 Jan. van Amsterdam te Paramaribo. DE RIJKSDAG-VERKIEZINGEN. BERLIJN, 4 Febr. Bij de heden ge houden 15 herstemmingen werden gekozen 1 co.ns., 4 nat.-lib., 6 van het Centrum. 1 Bund der Landwirte, 1 ivrijz. volkspartij, 2 soc.-dem. Heden wonnen de nat.-lib. er 2, de soc.-dem. 1, liet Centrum 4, de Land- wdrtebund 1 zetel. De nat.-lib. verlo ren 4, de cons. 1, het Centrum 1 zetel. In Bielefeld leed de vroegere Mi nister van Handel Moller met onge veer 1900 stemmen dén nederlaag te gen een soc.-dem. Na een kort, doch herig lij den overleed hiedëai tot onze •groot© droefheid, onze geliefd© Vader, Bdhuwd- en Grootvader, dé Heer PIETER VOET, Weduwnaar van Mejuffrouw PETRONELLA MARIA ZUURENDONK. in) den ouderdom van bijna 76 jaar. P. M. ZUURENDONK-VOET. W. E. ZUURENDONK en Kinderen. Haarlem, 4 Februari 1907. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden na het overlijden onzer Moeder, Behuwd- en "Grootmoe der, betuigt de familie horen halte lij leen dank. Uit aller naam P. JUNG, Executeur-Test. Haarlem, 5 Februari 1907. Onidergeteekende beitudgt haar ifconi- gen dank veer do vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij het plotseling overlijden van haren Echt genoot, den Heer J. G. LANGEN- BERG, en In het bijzonder aan de Hoeren van de H. IJ. S. M., voor de laatste eer, den overledene bewezen-. Wed. T. LANGENBERG— BREEK en Kinderen. Faillissement-Verificatie. Bij beschikking van den EdelAcht baren Heer Rechter-Commissarie to het faillissement van NICO LA AS ZOONTJES, bakker, wonend© te Be verwijk, is bepaald lo. dlat d-e inlevering der schuld vorderingen zal moeten geschieden vóór 24 FEBRUARI 1907, ten kantore v-an dén Curator, Anogang 44, te Haarlem. 2o. dat de VERGADERING TOT VERIFICATIE der schuldvorderingen zal worden gehouden, op VRIJDAG 15 MAART 1907, 's voormiddags te 101/2 uur. in het Paleis van Justitie, te Haarlem. D© Curator Mr. M. MANGER CATS. Beëindiging Faillissement Dé Curator in het faillissement van WILLEM BENJAMIN KORTEBEIN, kruidenier, wonende te Haarlem, be richt dat tengevolge van het verbin dend worden der Uitdeelingslijst, dit faillissement een eind© heeft geno men. D© Curator Mr. J. LIEFTINCK. GEVRAAGD voor dadelijkeecn Kampersingel 2. Het stoomschip Tjildni, van Am sterdam naar Java, arriveerde 4 Fe bruari te Cardiff. GEVRAAGD een net 15 16 jaar, P. G. Aan te meMen s middags na 4 uur, bij Mej. SCHER- PENHUYZEN, P. Kiesstr. 2VA. worden billijk en netjes gemaakt. Adres Raamgracht 11 a. EEN NET MEISJE voor huiselijke be zigheden en die goed met kindecron kan omgaan. Zich te vervoegen Zijlstraat 62 huis. Met Mei wordt gevraagd eene boven de 25 j., P. G., goed kunnende koken en werken, in klein geztn met huisknecht. Zich. aan te melden Dinsdag- en Woensdagavond Flora park 11.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 3