NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Voor de Redders der Schipbreukelingen van de „Berlin". m om heen 24e Jaargang. No. 7262 Vtrsshijnt <flage!é|k8£ foefcasv* Z-sr*- w- Fes&taager.. DON ERDAG 28 FEBBUARI 190T HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER D!*IE maanden: llPlL jM/M ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor Haarlem - 4Ta Haarlem van 1—5 regels ƒ1—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B'J Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 J/fAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Per Post door Nederland1.65 &J éT WlPw 50 Cts. voor 3 plaatsingln k contant. P P g' Afzonderlijke nummers0.02 V BJIMJf töfll. n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Génerale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31b/s FaubourgMontmartre. Het ontzettend drama aan den Hoek van Holland heaft ons allen met innig mededoogen vervuld. Maar ook met bewondering. Bewondering voor de helden, die hun eigen leven hebben gewaagd om dat der overblij vende schipbreukelingen te redden en die in dat pogen zoo uit stekend zijn geslaagd. Wie onzer heeft het aangrijpend verhaal van die redding met droge oogen kunnen lezen Maar wie heeft niet ook den wenscb bij zich voelen opkomen, om den edelen redders de hand te drukken, ben te prezen voor hun zelfopofferend gedrag D&t kunnen wij nietMaar wel kunnen wij hun op andere wijze hulde en dank brengen door hun een geschenk aan te bieden. Daartoe openen wij bij deae eene inschrijving in ons blad. Alle bedragen, groot of klein, zijn welkom en zullen in deze courant verantwoord worden. De burgemeester van s-Gravenzande, waaronder Hoek van Holland behoort, hes ft op ons aanzoek telegrafisch bericht, dat Z.E.A. zich met de verdeeling der inkomende gelden belasten wil. Men weet dus, dat zij aan 't juiste adres zullen komen. Op dan burgeressen en burgers van Haarlem 1 Toont Uwe bewondering voor deze Nederlandsche helden door ons Uwe bijdrage te zenden aan ons Bureau Groote Houtstraat 55. DIRECTIE VAN HAARLEM'S DAGBLAD. WW Alle kl©iaa© en groote fgif&eia zijn wel&c-m DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 28 FEBRUARI. St. Bavo: Orgelbespeling 23 uur. R._fö. 'Leesvereend-ging. Lezing W. de Veer. Haarfammeaiiede en Spaarnwoude: R aadsvergaderdng. No. 490. Men insrkw&ardigo plaats Waarschijnlijk zijn er in ons land weinig gemeenten, die zoo eigenaar dig in elkaar zitten 'als de gemeente Velsen. Economisch vormt zij aller minst een geheel, (daar het eene ge deelte niets op het andere gelijkt, aardrijkskundig sluiten de stukken ternauwernood bij elkander aan. En om dat aan te toon en, kan ik niet be ter doen, dan opgeven, hoe het zie lental eicfli veiihoudt ivan de verschil lende buurtschappen der gemeente tot elkander. Op den eersten Januari 1907 telde Umu'iden 7233 zielen, met 361 van de QBreesaap en 30 van het fort te zomen 7624, Santpoort en de Jan Gij zen vadrt samen 2785, Velseroord 2803, Wijk er-oog 2255 en Velseu zelf 904. De plaats waaraan de heel-e gemeente haar haam ontleent, is dus de kleinste van iaMe, iSantpoort heeft met de Vaart het zielental van een behoor lijk dorp en TJmuiden telt meer in woners, diah menige plaats in Neder land, waarvan wij1 in onze jeugd heb ben geleerd, dat zij onder de steden behoort. Op zichzelf -zon deze toestand zoo. vreemd niet zijn, wanneer deze ver schillende oniderdeelen der gemeente V-eisen hetzelfde karakter hadden. Niets is evenwel minder waar, dian dat De Vaart, Santpoort en Vel sen, in 'elkanders verlengde gelegen en on zichtbaar in elkaar overgaande, vor men het landelijk gedeelte, de rest is een -zeeplaats die leeft van handel en industrie. Men zou zeggen, dat ze nog minder bij elkaar passen, dan bij voorbeeld Oud- en Nieuw 'Schoten en wanneer -ze (bij elkaar waren ge voegd, zou twijfel mitogen worden ge opperd aan 't gezond verstand van de regeerders, die daartoe hadden beslo ten. Maar «oo is het -ook niet-. De samen- groetïïrg lis vanzeif geschied, -onder den drang van de omstandigheden. Toen den eersten November 1876 de opening plaats had -van den waterweg van Amsterdam naar de Noord-zee, kon niemand droomen, dat IJmuiden dertig jaar later meer "cLan zevendui zend lawoners tellen zou. Zeker, er zouden, -zoo dacht men, gebouwen worden gesticht, er zouden een aantal menschen komen wonen, die voor de bediening van Ihaveu en kanaal on misbaar waren, maar voor de rest zou IJmudden blijven een plaats, waar men 'langs voer. En zoo is ook de aan leg begonnen. Er werd een vierkant gemaakt, dat nu nog als (het oudste gedeelte van IJmuiden wordt -aange wezen en daarmee was, meende -men IJmuiden voor -onafaiehbaren tijd af gebouwd. Wat die eerste huizen ge kost hebben, behoeft niemand te vra gen, die de .moeilijkheden inziet, wel ke aan het vervoer van de materialen verbonden, waren. In die dagen zijn deze perceelen dan ook nooit een goe- de geldbelegging geweest. Aan bouwgrond ontbrak het er evenwel niet. In 1879 werd de maat schappij IJmuiden opgericht, die ei genares was van niet minder dan 2781 hectare -en dan -ook vrijwel het heft In handen had. Zij maakte daar van gebruik door den koopers van haar gronden 'allerlei, soms merk waardige, bepalingen -op te leggen. Daar hiaar bestuur iroode pannen op de daken zoo leelijk vond, werden blauwe voorgeschreven; de hoeken van straten moesten -met een meter worden -afgeschuind, -in de eene straat mochten wel, in do 'andere niet hui zen met twee verdiepingen gebouwd worden; voor uitstekende balken en dergelijke moöst recognitie worden betaald. Men moet wel begrijpen, dat er in die eerste dagen van een be hoorlijke bestrating, noch van vol doende -riiol-eering sprake was. Ond-eith-and-elingen met het ge- mieentebestuur, in -den loop van het jaar 1877, omtrent bestrating en over dracht van straten en pleinen, leidde tot geen resultaat," zoo -lees ik in de brochure van Mr. A. J. E. A. Bik, die bij gelegenheid van het 25jarig -be staan van IJmuiden werd uitgegeven. Het gevolg van -dezen toestand was, zooals een -oud-IJmuidenaar ons me dedeelt, dat de,, straten." zoo uitge- stoven waren, dat men som-s de hiand kon steken onder de fundeering van de huizen. De heer C. J. van Sluys, die later vertegenwoordiger der maat schappij weid, is het geweest, die een convenant met de gemeente heeft tot stand gebracht, waarbij deze zich met bestratin g -en r-ioleering belastte tegen vergoeding van een gulden per strek kende meter. Hij zag terecht in, dat de lust iom te bouwen zou toenemen, wanneer men maar behoorlijk in IJ muiden -wonen kon. Of er ook in dit opzicht in leen tijd perk van dertig jaar veel veranderd is! Toen de grondeigenaar bijna onbe perkt heer en meester van zijn bezit, tegenwoordig diezelfde eigenaar aan handen en voeten gebonden -door bouwverordeningen van de gemeente! Was IJmniden alleen de haven van (Amsterdam -gebleven, dan zou de plaats zeker nooit de vlucht hebben genomen, die zij hu bereikt heeft. De visscherij heeft aan 'haar opkomst den grooten stoot gegeven. Vroeger -werd de gevangen visch geregeld verkocht olm de Zuid, vooral VIaardingen, of om de Noord, in den Helder. N-iet dan bij hooge uitzondering, bijvoorbeeld als 't slecht weer was, kwam een v-is- sciher dn IJmuiden binnenvallen. Dan werd er gauw hier en daarheen gete legrafeerd en kwam met 'spoed een bende Amsterdamsche kooplui aanzet ten, die onderweg de rollen -al ver deeld en den prijs, dien ze zouden be steden, onderling bepaald hadden. Met v-eel drukte en komediespel vielen ze dan den armen visscher op het lijf, gingen dn goed gespeelde verontwaar- digign elkaar oveibieden en kregen zoodoende voor een kleinigheid de la ding in handen, -terwijl de eigenaar dacht, dat hij den hoogst en prijs had verkregen. Het is de firma Groen geweest, die toen den eersten stoomtrawler in de vaart heeft gebracht. Toch sloeg deze nieuwe manier van visschen nog niet- dadelijk in. ,,IW Bet^y" bleef twee jaar 'alleen, toen kreeg ze gezelschap en sedert dien tijd is het aantal van deze schepen, naar men -weet, altijd stijgende gebleven. Het was destijds de heer Arnold, die den viscfoafslag te IJmuiden heeft gebouwd en daar mee begon den vischhandel ©enigs zins te organiseer en. Er is, alweer, een enorm verschil tusschen de ma nier, waarop in die eerste dagen der visscherij de vangst onder de men sehen kwam en de methode, die nu wordt toegepast. Toen een uitverkoop aan kleine kooplui, die daarna de visch bij hun clientèle gingen afzet ten; tegenwoordig een -reusachtige verzending per spoor naar overal heen, niet het (minst naar 't buiten land. Eigenaardig is het wel, dat de vlak bij liggende gemeenten v-an dien altijd stijgenden vischvoorraad niet hebben geprofiteerd Integendeel. Voor ons Haarlemmers is de visch hoe langer hoe duurder geworden (en 't zou mij niet verwon deren, wanneer de stamgast van het groote restaurant in Keulen er vaster dan een Haarlemmer op rekenen kan, dat hij bij zijn middagmaal den •vischsdhotel niet zal missen. Naarmate de stoomvisscherij toe nam, bleven de Engelsche visschers, die vaak te IJmuiden hnn visch ter markt brachten, weg, even-als de Ne- derlan-ds'che visschers -de Engelsche markten n-iet meer noodig hadden. Ik stip even aan den bekenden strijd tusschen den particulieren en den Rijks-af-slag, waarbij- ten slotte cte overwinning aan den taatsten ver bleef. Voor IJmuiden is -deze woelige quaest-ie nu voor goed voorbij, ieder een is aan dien Rijksafslag gewend geraakt, dank zij ook de goede leiding van den directeur. Wel is in die da gen en Iqter nog dOOr dezen en genen betreurd, dat toen de gemeente niet zelf de exploitatie van den afslag op zich genomen hqeft. Het Rijk zou. zoo meende men, dat gaarne aan haar hebben overgelaten en de gemeente kas had daarmee een groot voordeel behaald. Dit een en ander moge ter inlei ding strekken voor de vraag, die ik in een volgend artikeltje behandelen wil: in hoeveirre het wenschelijk zou zijn, IJmuiden te mak-en tot een af zonderlijke gemeente. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht DE DOEiMA-VERKIEZINGEN IN RUSLAND. De stand der verkiezingen was DinsdagGekozen 448 leden. Daarvan warm 85 leden monarchistisch (30 zuivere monarchisten, 55 leden der rechterzijde); 42 gematigden 25 le den van de partij der wettelijke orde; 1 monarchistische democraat; 5 le den van het centrum en 14 andere le den van de gematigde partijen. Links staan 276 leden bestaande uit aanhangers van de Vreedzame her vorming één lid der democratische hervorming, verschillende leden der Arbeiderspartij, 72 constitutioneele democraten, 48 sociaal-democraten, 11 revolutionaire socialisten en 38 leden van andere partijen. De verhouding is dus 172 rechts te gen 276 links. NOG MEER VERSTERKING DER LINKERZIJDE. Aan de Times wordt uit St. Peters burg geseind dat de verkiezingen in Siberië, te oordeel-en naar de tot nu toe bekende uitslagen, de linkerzij de nog zullen versterken. In Orel hebben de kadetten de over winning behaald. KÖEROPATKIN'S BOEK. Generaal Bilderling publiceert in de „Invalid" een lang artikel als ant woord op de oritiek doofr Koeropatkin in zijn boe-k over den oorlog over de manschappen geoefend. Het boek had Bilderling allerminst verbaasd, „van een generaal, die na eiken slag niets deed dan andere leiders te beschuldi gen om zichzelf vrij te pleiten". De generaal «merkt op, dat slechte werklui de schuld Vaan hun gereed schap plegen te geven en prilst den geest van het 17de corps, dat -in den oorlog 20,0000 dooden en gewonden heeft verloren. Hij komt tot de slotsom, dat Koero- patkin's beschuldigingen onrechtvaar dig en onvaderlandslievend zijn, om dat de geheele verantwoording voor rekening van de veld-heeren komt. HET DRAMA VAN DE „OLOF WIJK". De „Olof Wyk", aan boord waar van de Russische revolu-tionnair Tsjern-iak met nog eenige passagiers tusschen Gothenburg en Antwerpen door verstikking om het leven is ge komen, is bij terugkeer te Gothen burg onmiddellijk geheel onderzocht door deskundigen, die proefnemingen h-ebben gedaan en tot de meening zijn gekomen, dat het verstikkende gas uit Tsjerniak's hut moet zijn ge komen. Allerlei voorwerpen zijn in beslag genomen en het stof in Tsjer niak's hut wordt scheikundig onder zocht. Verstikking door gassen uit het verwarmingstoestel is evenzeer uitr gesloten als zelfmoord. HET- WYBORGER REGIMENT. Dinsdag is te Nowgorod een depu tatie v-an het Wybo-rger regiment naar Berlijn vertrokken om den chef, den Keizer van Duitscbland, aan te bieden een schilderijvoorstellend de bestorming van de Kwantoeng-hoog- ten door het regiment. De deputatie bestaat uit den commandant en vijf officieren. UIT DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. In den Rijksdag verklaarde Bebel Dinsdag bij de voortgezette beraad slaging over de begrooting „Vroeger hebben burgerlijke partijen dikwijls verkie zi ngsbondgenootsch appen ge- sloten tegen de sociaal-democraten. Een wederzij dsche ondersteuning van de partijen, tegen welke Von Bülow's Sylvesterbrief gericht was, was -niet meer dan natuurlijk. We zul len onze verliezen bij de eerstvolgen de verkiezingen inhalen. (Gelach.) Wat stemmen aantal betreft, overtref fen het Centrum en sociaal-democra ten het geheele Hottentotten-bloc met één millioen". (Levendige vroolijk- heid). Voortgaande verklaarde Bebel, dat het Pruisische kabinet met Von Bü- low aan het hoofd, de verpersoonlij king is van allen stilstand op het ge bied. der cultuur. (Levendige vroolijk- heid). De bewering in de troonrede, dat alle oorspronkelijke wetten in het belang van de arbeiders tot stand zijn gekomen tegen de oppositie van den kant der sociaal-democraten, is onwaar. Bebel .vervolgt„Onze biv- teul-andsche politiek is ook van na- tionaal-libelral o zijde onlangs scherp gegisptde Vlootvereenigimg werkt voor een vloot, gelijkstaande met die van Engelland ten het snelle tempo van onze koloniale politiek wordt ook door de conservatieven bestreden. Prins Bülow zoide verder,,Ik wil beginnen niet beslist en zoo ondub belzinnig mogelijk te verklaren, dat er voor verkiezingsdoeleinden tijdens de kiesbeweging uit ambtelijke fond sen geen roode duit is uitgegeven. (Hoort, hoort.) De heer Bebel ken schetste de sociaal-democi at-ie als een hervormende, een niet om\ rwerpen- de partij, eenige jaren gekten, op den partijdag te Dresden, noemde hij zich een doodsvijand van de bui eer lijke maatschappij, die, volgens hem, verwoest en vernietigd moest worden Bebel heeft getracht de nederlaag van zijn leger te bemantelen, de neder laag van de sociaal-democratie is een welverdiende straf voor vroegere po cherijen. En tevens een straf voor den klein ziel igen, dogmatischen gees tesdwang, 'het snuffelen naar afwij kende opvattingen in de sociaal-demo cratie. waardoor een geestelijke on derdrukking wordt voorbereid, zoo als de wereld ze zelfs tijdens de mid deleeuwen niet heeft gekend. Bebel wordt door zijne partijgenooten ver geleken -met Cromwell en Caesar. (Ge lach). Julius Caesar-August Bebel. (Crtoote vroolijkbeid). Een democrati sche partij met een autocratisch hoofd is een contradictio in adjecto. (Zeer goed.) De nederlaag der socialisten was verder een straf voor de buiten gewone onbeschoftheden der socialis tische pers deze, die uit haat gebo ren is. moest natuurlijk komen tot htet gebruik van straattaal. „De nederlaag was een straf voor den meedoogenloos gevoerden klas senstrijd en de daaruit voortvloeien de buitensporigheden. De regeering zal ook verder haren plicht doen en m-et vaste hand de openbare orde en de vrijheid beschermen. (Levendige toejuichingen en onrust.) „De nederlaag was ook een straf voor de socialistische politiek van ne gatie en vitterijen. Die neiging tot ne gatieve kritiek nam toe, sinds het re visionisme door Bebel werd vernie tigd. Ik geloof niet aan een herleving van het revisionisme of aan een be keering van Bebel tot dit stelsel. Eten neger blijft een neger, een panter be houdt zijn bont vel, de heer Bebel blijft Bebel. ..Alleen d>e Duitsche socialisten stel len de internationale idealen boven de nationale, hun alleen ontbreekt't gevoel voor nationale eischen. De bewering van de .Vorwilrts" dat wij ons in Zuid-West-Afrika slechts hand haven orn van daar uit de Engelsche bezittingen in Zuid-Afaika te verove ren, is vui-ge laster. „Zulke leugens hebben er toe ge leid, dat men in het buitenland hier en daar de uitslag der verkiezingen beschouwde als een bedreiging voor den vrede, terwijl toch in werkelijk heid daardoor de gegronde hoop op behoud van den. vrede en de goede be trekkingen met alle mogendheden ver sterkt wordt." Bülow eindigde zijn trede aldus ,.De nederlaag weerlegt de leer, dat volgens een natuurwet de so ciaal-democratie moet groeien. Maar de burgerij moet wakker blij ven, het socialistische gevaar is niet voor altijd geweken. Ik geloof dat na zwaren strijd de dag zal komen, dat wij temer zullen zien op de sociaal democratische beweging als een her stellende op een booze ziekte, als een ontwakende op een vdrschrikkeilijken droom". (Levendige toejuichingen.) De beraadslaging werd heden voortgezet. DE KERKELIJKE STRIJD IN FRANKRIJK. DE AFBREKING DER ONDER HANDELINGEN. De „Croix" deelt de volgende n-ota mede „Daar de aartsbisschop van Parijs niets heeft ontvangen van de prefectuur van de Seine, is de afbre king dier onderhandelingen een vol dongen feit geworden. En de regee ring dikt dit nog wat aan, door nog iets ergerlijks op het reeds vroeger gebeurde te doen volgen, ze zal n.l. de stukken publiceeren uit het dos sier, weggenomen bij de huiszoeking in de vroegere nunciatuur." Uit Rome wordt aan de „Gaulois" bericht, dal de Paus aan de daar ver toevende bisschoppen officieel 'heeft medegedeeld, dat de onderhandelin gen met de Fr-ansche regeering afge broken zijn en dat de hoop om tot overeenstemming te geraken vervlo gen is. Alen verwacht te Parijs, dat de Paus in een .schrijven aan de Fransche bisschoppen de redenen, die tot afbreking der onderhandelingen hebben geleid, nader zal uiteenzet ten. SMsaïeffiwift Jubileum Mevr. Buderman Van Dijk. Blijkens de in dit nummer voorko mende advertentie zal de uitgestelde voorstelling plaats hebben a. s. Dins dagavond. Bekneld. Maandagavond had een knecht van d en steenko Ionh an del aar Perqain door het achteruit rijden van zijn wagen op het Kopje te Bloemtendaal, het ongeluk bekneld te raken tus schen dien wagen en een langs den weg staande draadversperring. Vrij ernstig verwond werd de man naar zijn woning in de Korte Laken straat gebracht, waar geneeskundige hulp moest ingeroepen Worden. Brand. Hedenmorgen omstreeks half 12 brak er brand uit in het perceel 1 A rood, Barrevoetstraat hoek Volders- gracht, terwijl de bewoners afwezig waren. Men heeft zich toegang ver schaft door de deur in te trappen. De brand was spoedig geblusdht. Een spuit was aanwezig. De Ramp aan den Heek. Ingekomen giften op heden 27 de zer tot 1 uur: Jhr. Mr. B. v. H. f 25.— Iiesbeüh 0.50 Kees S. 0.25 N. N. voor de redders der „Berlin", 3. Voor de redders der schipbreu kelingen, door bemiddeling van den heer P. M. W. J. P. 1.— J. C. 1.— H. J. V. 0.25 C. S. 1.— C. N. 0.25 G. P. 0.25 L. B. K. 0.25 J. H. 0.25 God zegene die dappere zeelieden: J. W. van S. f 1 S. D. 'M. 0.25 S. D. L. 0.50 Voor de redders, N. N. N. 10. F. A. D. 0.25 Van 2 Dames 5. M. J. Fl. 1.— R. B. 0.50 N. K. 0.40 H. F. H. 1.— N. N. 0.25 F. W. R. 5.— Van de Catechisanten van Ds. R. Mulder, ter gelegenheid van zijn Eerw. verjaardag 2.35 J. J. Z. 2.50 W. S. 2.50 Voor de redders Scheepsramp „Berlin" van N. N. 10. Totaal f 76.50 Vorige opgave 129.85 Al-zoo tot heden f 205.35 Alle giften zijn welkom, zoowel kleine 'als groote en zullen in dit bla.d verantwoord worden. COMMISSIE BROOD EN KOFFIE, Nu de b. g. Commissie haar werk ge ëindigd heeft, komt zij allen, die haar in staat stelden aan zoovele behoefli- gen, «in den vroegen morgen een ont bijt -te bezorgen, 'haren dank 'betuigen voor de veie, en op zoo verrassende wijze bijeengebrachte bijdragen, die haar in staat stelden aan zoo velen wel ie doen. En niet het minst aan de dames, idie haar zoo trouw nebben ter zijde gestaan, en niet schroomden door koude en slecht weer in den don keren winterochtend op te trekken naar het lokaal, waar hare hulp zoo noodig was. Dat hare namen werden genoemd zouden zij zelf niet willen, maar een woord van lof komt haar allen zeker toe. Dan aan -de heeren Erdtsieck c.s,, die zoo bereidwillig (het lokaal afstonden, alsmede aan de firma De Nobel, toen de koffieketel, die reeds 16 jaar dienst had gedaan, op hét onverwacht be zweek, hem geheel belangeloos in een nieuw overkleed gestoken heeft. In deze periode heeft die koffieketel ruim zestig duizend koppen koffie uit geschonken. Ruim een en dert-ig dui zend brooden zijn verorberd. En verder -aan allen die in een of an deren vorm de Commissie hebben ge steund, haar welgeaneenden dank. Als laatste giften waren nog inge komen bij den heer H. van Niel: van M. f 2,50; C. 1; Marie 25 cent en bij den heer A. v. d. Vaart: letter M. 10, Namens de Commissie, M. v. OA1MEREN, Secret. C o n c eir t-B r o n g eb o u w. Op het Donderdagavond a. s. te ge ven concert voor de abonné's van het Biongebouw, zal door Haariemsch Muziekkorps, onder leiding van den heer C. P. W. Kriens, o. m. worden uitgevoerd de Vijfde Symphonic van Beethoven. Mej. Truce Ubbens, sopraanzange res van Amsterdam, die op dit con cert hare medewerking verleent, zal voor de pauze een aria aus „Die Jnhreszeiten" van Haydn, met orkest begeleiding zingen. Plaatsvervangend Veearts. Bij Koninklijk besluit van 25 Fe bruari is, met ingang van 1 Maart a. s., benoemd tot plaatsvervanger vani den districts-veearts, wien Haar lem als standplaats is aangewezen, de heer D. C. Kruymel, te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1