NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 24« Jaargang. No| 7266 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 6 MAAKT 7907 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Mlit, j^Wu. ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 15 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 J/Jrw^';JV. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 C? if-x Will50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Saius"eerdezTdTg"blad/voor'Haarlem 1 037M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën werden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bls Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 5 MAART. SchouwburgJubileumsvoorstelliug Mevr. Budermarm.Van Dijk. VereenigingGon-cert Caecilia, 8 uur. Brongebouw „Kunst zij ons Doel", -kunstbeschouwing. 25 en 71/210 uur. St. BaVo Orgelbespeling 12 uur. Buitenlandsch Overzicht DE NIEUWE DOEMA. Morgen, Dinsdag, zad de nieuwe Doem a bijeenkomen. Gobo.eüief, de vi- ee-president van dein Rijksraad, aai die troonrede voorlezen en als de Doe- ma afziet van een adres van aart woord het zal haar toch niet geluk ken ad regeering te bewegen tot het verleenen van. amnestie zal reed? over enkele dagen de legeeiring haar program-ma oirutwiMcéten en zal men dus terstond aan wetgevienden arbeid zic-h kunnen begeven. Do arbeiders van St. Petersburg will ear de opening van het v ertegen woordigend lichaam vi-eu'en door een eendaagsehle staking. DF. VERKIEZING IN PETERS BURG. In Petersburg zijn 6 leden voor de Doema .-gekozen, en wel. vijf Konlstibu- tioneeVDemocraten en 1 lid der arbei derspartij. Van de 491 leden staan er dus th-a-ns 310 liinkls, die met de 4-8 nationalisten die oppositie vormen. De oppositie beschikt dus nu reeds over 358 stemmen. Het aantal 'leden bedraagt 524. Onde i' de te P etersb urg gekozenen be- hoort de priester Petrof, voorts ook de bekende cadettenleider Heissen. HET VERTREK VAN NIEUW- GEKOZEN DOEMA-LEDEN. Torn do nteuwge'kozen Doem a-leden- uit Novoiroissisk naar Petersburg ver trokken-, had ziclh edn 'groote vdlks- mehilgtte aan het station verzameld, die de afgevaardigden lulid toejuich ten. Deze wilden danken met eeno redevoering, maar Idftt wend door de k a z a k ken be-1 e t. Toch riepen zij van den trein uit de menigte nog toe „Wij zullen Weldra zien of de wil van hieft volk of de bajonetten der ko zakken bier die w.et voorschrijven." BRUTALE TREINBEROOVING. Een zeer brutaal staaltje van trei-n- berooviing wordt uit Igren bij Jekate- rinoslaw bericht. Daar werden door eeniige passa- giete en een viertal personen', die hen op het perron afwachtten, het perso neel van het station en vain den trein met revolverschoten gedood. De mo vers sneden toen die telegraafdraden door, roofdén die kafs, die 50.000 roe bel bevatte, en vluchtten met -die loco motief. DE KERKELIJKE STRIJD IN FRANKRIJK. Kardinaal Merry del Val hie eft zijn dank betuigd aan den Oostenrijkschen gezant -te Rome, voor de door diens regoea-ing verleende bemiddeling bij d)e teruggave van de -archieven van de vroegere nunciatuur te Parijs en tevens heeft hij aan de ledien vain het. corps diplomatique, geaccrediteerd bij den Heiligen Stoel, medegedeeld dat de Paus niet kan toelaten, diait onder scheid wordt, gemaakt tusscbeh 'de of ficieel© stukken van- de nunciatuur en de particulier© briefwisseling van mgr. Montagnini. De pauselijke staatssecretaris zal daarom een diplomatieke nota rich ten aam die mogendheden, waarin hij verbet aaniteekent tegen de herhaalde schending van die diplomatieke im muniteit, terwijl h-ij d'e tusscbemkomst der mogendilieden verzoekt en tevens alle verantwoordelijkheid van zich afwijst voor nieuwe incidenten. HET TRANSVAALSCHE MINISTERIE. De heer Edward Solomon, president van de partij -dier nationalisten, is It. het kabinet opgenomen al-s minister van openlhaire werken. Do heer Smutis wordit koloniaal se cretaris eau minister van mijnbonw, •advocaat Devil'liers minister van jus titie. CALIFORNIë CONTRA JAPAN. Nu luet den Calitamiërs niet. gelukt is den geh-aten Japanners langs dï- rectem wieg den voet dwars té zetten, probeeren ze hiet langs den indirec- ten Er is namelijk op 28 Februari i n de Kamer .een wet aangenomen, die blijkbaar bijna uitsluitend tegen -ie Japannierte is gericht. Voügenls den berichtgever van Times" te New-York bestaat er niet de minste twijfel, of ook ctó Senaat zal deze wet aannemen. In gen-oemde wet wordt bepaald, dat een vreemdeling, -die geen burger der Unie wordt, niet langer dan vijf jaar in Californië zal mogen wonen. Is hij na afloop van genoemden ter mijn -geién burger, dan zal de attorney van het district overgaan tot den verkoop van zijne landerijen of hui zen. Ook wordt bepaald, dat een met een v-reemdeling gesloten huurcon tract over onroerend goed niet langer geldig zal zijn dan één jaar. Wel wordt de naam -der Japaomelrs in, de wet niet genoemd, maar de sprekers, die ze verdedigden, gaven toe, dat ze tegen dezen was gericht. En de centrale regeering kan dit maal niet tégen het genomen besfl-uit opkomen, daair het niet in strijd is reet de grondwet en een dergelijke wet reeds sedert langen tij,d i-n verjschtT- lende .staten in werking is. EEN KRASSE MOTIE TEGEN BRYCE. Do benoeming van Bryc.e die reekis te Washington is aangekomen en daar o. m. heeft deelgenomen aan officteole diners, b.v. bij- president Roosevelt, -is door de felle leiders der Iersch-Amerikaansicihe partij in de Veotéennigde Staten met buitengewo ne vijandschap begroet. Deze Ierlsche leiders uitten hun vrees, dait Bryce er iu zal kunnen slagen, -président Roo sevelt te bedotten/ wat betreft „Enge- lanld's optreden tegen -een land, da.t ■een rechtmatigen- strijd voert om vrij te wordlen." Om dien „gevaarlijken invloëd '•e Washington" tegen- te gaan. hebben de Iersche vereent gingen te New-York Woensdag 1.1. een gerneiensobappdlij - ke motie aangenomen van den vol genden inhoud „Wij waarschuwen het Amerikaan- sche volk er voor, dat Jiames Bryce naar de V-éreenigde Staten is geko men met het spediiale do,el, een Ame- riikaamsch-Eiugei-sch verbond tot stand brengen, met -het oormerk Duitsch- land een oorlog aan te doen, en En geland's Q'oovergreep op Ierland, Tn- dië en Zuid-Afrika te handhaven." VREESELIJK SPOORWEG ONGELUK. De „Daily Mail" verneemt uit Ot tawa, d.d. 1 dezer: Hedenochtend is op 160 K.M. ten Westen van Montreal de sneltrein de zer s-tad met een vaart van 80 K.M. op een baltasttrein gebotst. De twee locomotieven schoven in elkaiar. De goederenwagen van dén sneltrein werd verbrijzeld en het vuur verniel de de reist van den trein. Twee .reizigers, die hun comparti ment niet konden verlaten,, werden ondeir die oo-go/n van, hun macbtelooze medereizigers iev-en-d verbrand. Bui tendien zijn .er een tiental gekwetsten. Het ongeluk üs t.é wijten aan eie-n ver gissing van dien wisselwaóbter. Stadsnieuws RAMP AAN DEN HOEK VAN HOLLAND. Ten v-o-ordeele van 'de weduwe en zes nagelaten kinderen van den bij de -ram-p -m-et d-e Berlin' omgekomen L. J. Prinsela-ar te Den Haag, heeft, deze week een biljart-concours pl-a-ats in :oafé .Shis-se"- (-Sme'destraat). De -algeheele to-aten zull-en voor dit in rouw gedompelde gezin bestemd worden. Prinsela-ar maakte als chef- monteur, reed-s 15 jaar in dienst van de firma Barger te 'is-Graverih-age, de ze noodlottige reis mede. Eerlijkheid beloond. Men schrijft -ons: Zaterdagavond deed zich een eigen aardig geval vodr in den winkel v-an den heer IT. Taskin aan de Nassau- laan alhier. Een bejaard man deed aldaar eeni- ge inkoopen en na deze betaald te hebben, vertrok hij. E enigen tijd la ter kwam hij ontsteld terug en vroeg aan den hie-er T. -of hij niets gevonden bad. Deze verklaarde van neen, en op de vraag wat <of hij, dan -kwijt was, vertelde hij, een bankbiljet van 40 verloren te hebben. Een juffrouw, dh'e in den winkel stond, overhandigde hem daarop -liet biljet .en verklaarde dit te .hebben -opgeraapt en ni-et te weteai, welke belangrijke vondst zij deed, doordat het papiertje dichtge vouwen was en zij het zonder erg op geraapt had. Door de drukte in den winkel was zij v,-an plan later te zien wat of het was. Na deze juffrouw eene belooning te hebben gegeven, ging de man op recht verheugd 'huiswaarts. L ij k opgehaald. Hedenmorgen is u-it de Schlalkbur- gdrkade het lijk opgehaald v-an een man. Het is herkend als te zijn van den 59-jarigen B. v. Loenen, wonende Lotterstraat 19. Hij werd reeds sedert Zaterdagavond vermist, waarschijn lijk is hij doer den mist te -water ge- loopen. HET TOONEEL DE VOORSTELLING VAN „FRITOMYA" In den regel geven we geen verslag van de voorstellingen van liefhebberij gezelschappen, en zoo we nu voor „Fritoimya" voor een en-kelien keer van deze gewoonte zijn afgeweken, dan is dat niet wegens het goede doel, hetwelk onen met de opbrengst voor oo'gen ihad (w-a-nt dan -zou diet verslag onder 'de rubriek PMl-antropie thuis behoor en), maar omdat -men ons zoo veel goeds van dit Haagsche -gezel schap verteld had. Belangstelling in verwaclhting van kunst, en ni-et in tooneel-geliefhebber, had -ons dus niaar den schouwburg gedreven. En, waarlijk, we zijn -in geenen d-eele teleur gestel-d; waar we van den w.inter ial zooveel getob en geschutter v-an dilettanten -op de planken hebben -gezien, Was 't -een blijde verrassing ook eens liefhebbers -te zien, diie be grip van „.toon tel" 'en macht over „kunst" bezaten, -zoodat ze werkelijk „/tooneelk u n s t", d. w. z. kunst op Ihiet tooneel, lieten z-ien. Gespeeld werd „Bataille de Dames" (Liefdiesduel), het overbekende blijspel van Scribe en -Legouvé, over -welks in houd we dus niets behoeven te zeggen. Alleen dienen we hier in 't licht te stellen ten einde -te doen uitkomen welke -eisclhen -aan -de -medespelenden werden gesteld, -dat dit een stuk ,,a diction" -is. Een blijspel, ja, maar van een géheel .ander gehalte dan de blij spelen die men tegenwoordig op de -planken ziet en die (het fabrieksmerk van iKadelburg, -Schönlthan -en derge lijke heeren -dra-gen, waarin de aar digheden van -grof gehalte er dik en plomp buiten op -zitten, en die hun succes putten uit arnalle situaties, be lachelijke figuren, heen 'en weer ge- hol en de .zotste vergissingen. Neen het blijspelachtige in het stuk van deze -Franscihe 'aristocraten v-an dén ■geest is van geheel landeren 'aard: 't -zit 'in de -dialoog, dn 't geestige, pun tige, vernuftige samenspreken, in de keurige en -gevatte antwoorden, in de duellen met de punt van de tto-ng, -in de lenigheid van -een fijnen zinsbouw en in 't prikkelende van den „esprit G-aul-ois". En om een dergelijk .stuk tot zijn recht te doen komen, moet '-t vooral goed „gezegd" word-en, de dictie moet alles ier u-it halen, gëen grove caprio len, gezichtsvertrekkingen -of mal-dioe- nerij kan Ihder iets uitwerken; 't moet all-es -komen van „Dart d-e di-re", van -een perfecte -zeggingskunst". Geen gemakkelijke taak 'dus voor liefhebbers. Maar de Hagenaars hebben er zich kranig en knap doodbeen geslagen, en onze verwachtingen overtroffen. Laten we beginnen met te zeggen, dat ten beschaafde toon va-n goede vormen over de geheede voorstelling hing, dat 't met begrip -door -de regie in elkaar was gezet (sommige groe peeringen en posities der personen te genover -elkaar waren zelfs zeer goed bedacht en 'in stand gebracht), dat de rollen goed' gekend werden en -dat 't vlot liep met lenigen gang. Er zat „spirit" in. Dit w-at '.t -gehéél betreft; maar nu óver -een-ige der medespelen-den. En dan in de 'eerste plaats dat moet wiel, want zij muntte boven allen uit een woord van waard-eering en lof voor mej. W. Schmidt Cran-s, die de zeer- moeielijke rol van gravin d'Au- treval speelde. Men wieet, dat de wondeplek in de samenstelling -dier liefhebberij-gezel schappen damesrollen -zijn, waarvoor (bijna geen geschikte -krachten zijn te vin-den, en die, wanneer zij dan n-og een -dame moeten weergeven, gewoon lijk figuurtjes blijven, die op h-et too neel niet weten te loopen of te staan •hun waaier of zakdoek niet kunnen hanteeren, 'geen sortie uit een salon weten te maken, niet dn een stoel kun nen leunen of met hun sleep niet overweg kunnen, in -al hun doen en •laten een kopje thee -drinken, een brief open maken, een bevel -aan een ondergeschikte geven een parasol dra gen, een handkus accepteeren een burgerjuffrouw blijven. Maar hoe heel an-ders bij -mej. Schmidt Grans! Dat w-as de „dame" in - iman-ieren en spreken, op haar -gemak i en thuis in haar omgeving en op het tooneel, beschaafd van omgangsvor men, gecritiseerd van uitspraak, een pleiz-ier om te .zien hoe zij liep en stond en 'ging, bijna aldoor -de 'illusies -gevend van de „grande dame" die -zij weer -moest geven. Vele onzer beroeps- actrices aan -onze voornaamste -gezel schappen, die nog zoo dikwijls nage maakte dames voorstellen., (hadden hier een-s kunnen komen kijik-en hoe een wérkelijke dame op het tooneel er uit iziet en zich beweegt. En ook (haar spel viel zeer te roemen. Goed van dictie waren de vernuftige dialo-ogzetten, geestig van dictie was haar séhalksch duel met den prefect, lief van dictie waren de scènes met hiaar nichtje vooral haar uitda gend, pareerend, prikkelend, en gees tig -gesprek met -dien prefect in het tw-eede en derde bedrijf zijn ons als knappe momenten bijgebleven; haar standen waren ook -mooi en goed over dacht, zoo o. a. an 't eerste bedrijf 'als zij bij een zijdeur naar de muziek in een andere -kamer staat te luisteren h-aar welgevormde armen wist zij m elegante gebaren te bewegen (alleen een paar keer staik een vinger 1 eel ij k uit de lijn uit); haar gang -over het tooneel was f-raai, bedaard en zelfbe wust; -gemakkelijk wist zij zich te be wegen; de uitspraak van haar Hol- landsclh was beschaafd -en zuiver, en zij -articuleerde mooi en duidelijk, zoodat zij, zonder haar orgaan uit to •zetten, tot heel achter in de za-alwoord voor woord te -volgen was. Zij heeft uit 't 'werk van Scribe en T.egouvé gehaald, wait er uit te 'halen was, en we zijn Mij -deze beschaafde 'dame niet zul'k een geprononceerde tooneelaanleg eens gehoord te heb- hebben. '■t Is ons niet bekend, of mej. Sclhim-idt Gaans er ooit -over gedacht heeft -a-an 't tooneel te gaan, waarvoor zij door haar natuuraanl-eg en artis tiek begrip aangewezen schijnt maar .mocht dit zoo wezen, dan zouden we de aandacht van onze tooneeldirectieis wel -op haar willen vestigen, want het -buitenkansje om zulk een artiste te krijgen, die een werkelijke dame is, zouden zij dan (niét Voorbij mogen la-ten gaan. Me-j. W. Wessëls, 'die voor "t nichtje speelde, was in haar trolletje v-an -i<n- génue, petite coquette en bakvïsclh'je ook heel aardig, maar er was toch iets niet -afs; iets robbedoezigs, ook wel iets wilds door gebrek aan be dachte studie -in haar spel. 't Zij door haar kleedje, dat van achteren niet mooi viel, 't zij door iets hoekigs in de schouders, die voor een jong meisje te veel naar voren werden gedragen en h-aar een stooterigen gang op liet •tooneel gaven, viel er soms gebrek aan elegance te -constate eren; -daarbij kwam, diaf zij meermalen niet beval lig -met -armen en handen deed: de el lebogen tegen het lijf, -de onderarmen op zij: uit. en de handen met de vijf vingers waaiervormig uitgespreid! Dan ook sprak zij dikwijls te vlug, zonder behoorlijke articulatie, wat iets roffeligs aan haar woorden gaf. Maar, daar zijn wij. zeker van, bij goede 'led/ding -en met studie is er nog meer van haar te maken, want zij heeft een fri-sch talentje en -er zi-t meer in haar. De drie heeren waren over 't -alge meen bescheiden, (beschaafd en net van spel. Zonder nu bij-zondere din gen te doen, waren ze toch beter dan over 't lalgemeen (heeren-liefhebbers zijn, zoowel de „niais" (Gustave de -Gri-gnon), -als 'de prefect (de 'Montri- ctia-rd) en 'H-enri de Fl-avignenl, die een paar clausen zei op een mander, die er ons naar verlangen deed hem •eens, wat men noemt, te zien losko men in -een -rol waar h-ij zich meer in •geven kan. We noteerden ook eenige fouten en „slips of the lips' dn de uitspraak, zooals „ommers" voor „immers", en „nou" voor „nu" enz. En ten slotte, i-n 't algemeen gespro ken, hebben we van -dit -ITaagsche lief hebberij-gezelschap meer aan kunst gehad dan de meeste beroepstroepen ons dezen winter nog hebben -kunnen geven. FRANS NETSCHER. Het ameublement was welwillend -afgestaan door den heer J. Cade- rius v. Veen, Zijlstraat, de planten door den heer W. Kok, bloemist-, Gr. Houtstraat en verschillende versierse len enz., ter -opluistering van het inté rieur door de -heeren H. en J. Lamp, Bartetjorisstnaat. Verder zij niog medegedeeld, dat de medewerkende dames verzocht had den, geen bloemen -te ontvangen, ten -einde de -daarvoor bestemde gelden aa-n te wen-den ten behoeve der betrok ken vereeni-gingen. Opden Dreef. Blauw staat -de lentelucht boven de stad, koepelend over -de hiooge zon be schenen daken; die torens spitsen den klaren hemel in, schitterend van licht langis -de gladde 'lei-en; de boomen wuiven d-e kronen zacht heen en weer in» de luwe lente-atmosfeer, de dui zenden knopjes aan dunne twijgen zwellen, omdat ze zich -dronken -drin ken aan -den adem der lente. Zacht koestert de zon het gras en de struiken, zacht streelt haar warmte ide donkere en de witte paarden in lange rij op den Dreef aan de paaltjes vastgebonden, hun goedig-filosofi- sche koppen over d-e lijn. Om hen heen is de beweging van die markt, gedraaf van jonge en krachtige -dieren. Stevig gehouden aan 't bit door meedraven-de kerels, in de halflange blauwige paardekoopers-. kielen, om hen heen 't gegons van stemmen, die 't hebben over de bee- nen, -den gang, 't wezen van 't paard, dat loopt, draiaft, en d-a.n weer stil komt te staan naast de lotgenooten aan 't lijntje. Soms even een -extra-emotie, als een jong dier -een kuitenflikker slaat, en in buitengewone -extase over den blijen lentedag de achterdeel-en o-m- hooip wipt, als wou-ie van pure vreug de op z'n kop gaan staan. Dan vliegen de -nieuwsgierige men- schien weg, de ouwe heertjes, die wan delend in 't zonnige ochtend j e to ch wel 's -dichtbij wouën kijken, de dienst meisjes, -die éven m-et den slager staan praten, en Qieel de bent van anders- brutale rakkers, die niks te do-en heb ben dia,n te kijken -en zon te happen vandaag. Boven 't gejo-edel -der stem men uit knettert het zweepgeluid, en 't luidruchtig gejiaag -der verkoopers is als een .eentonige solo boven 'n warrig gezoem van een koor, dat de harmonie kwijt is. En -alle menschen hebben vroolijke gezichten, want de -zon schijnt er op, -en wat is, na -gekndes van winter, van sneeuw en regen, wat is vroolijker dan een jonge lentedag, •dan jonge paarden, die staan te hin niken in de lentezon? Tra m-d a m e Vanmorgen, op 't Spaamie, staot eelni dame in de tram. Ze moet mia-ar Amsterdam en geeft eert guldennet in de bo-ebt ziet ze, dat „Amsterdam" er al staat. Maar ze ziét niemendal méér, want de Lan ge Brug is geopend, en de tram woclit d ui? wel maar de dame ze ie als •dame gekleed en de conducteur me vrouwt héél beleefd is opeens-hevig geagiteerd1, dat ze er niet komen zal. „Gauw nou asjeblieft, anders gaat- te nog weg ook „Hij wacht, wet, mevrouw"", zegt de conducteur, zoekend naar kleingeld van een gulden terug. „Schiet nou asjeblieft maar op; geef gelid terug begint mevrouw dringender. „Ja, mevrouw, als 'k het maar heb „Daar kon ik toch niet op wach- tónje moet zorgen, dat je wisisol- geld hebt En mevrouw's hoofd wordt rood van woedie, als de conducteur zegt., dat mevrouw dan ook wel met gepa'st geld1 zou kunnen betalen „Ja, j-a, ilk. ken ion wel, je nummer wel, van je brutaliteit lneb ik ai meer gehoord'k Zal rapport van je make, hoor De conducteur Ls er intusschen in geslaagd pasgeld veel centen te •vinden, en reikt die over „Asjeblieft mevrouw „Brutale hond!" bijt mevrouw dm -man toe, en als ze de tram verlaat nog eens „brutale hond 1" D'r was een ander passagier, die óók vond, dat er iemand brutaal was, maar die iemand was niet de conduc teur, en -als mevrouwt naam bekend ware geweest, dan- had zo wel eens last van cen-e vervolging wegens be- leedi-ging kunnen krijgen Door In spann in-T Uitspan ning. Deze toonee-lvereeni-ging zal Zondag in den Schouwburg een buitengewo ne voorstelling -geven. Er wordt op gevoerd „Vorstenzoon -en nihilist, of de doodenveldem van Siberië", een drama -in 8 bedrijven door F. Stoel. Belangrijk plan. Van verschillende zijden wordt ons meegedeeld, -dat de bewoners van het oostelijk gedeelte - van 'h-et verlengde der Anthoniestraat (het smalle straat je, waar de E. S. M. doorloopt) v-an een der mede-bewoners een verzoek hebben .gekregen -om op te geven, voor welk bedrag zij 'bereid zijn hun huis te verkappen. Deze zaak houdt verband met plan nen van de gemeente en de B. S. M. om die huizen te sloopen en daarmee •de straat te verbroeden. De E. S. M, zou er dan dubbel spoor kunnen leg gen en de gemeente iden toegang tot het slachthuis hebben verbeterd. Naar ons wordt meegedeeld, vra gen de gezamenlijke eigenaren voor hun huizen een som van ongeveer f250.000. Men moet daarbij niet uit het oog verliezen, dat hot alle win kelzaken zijn, acht in getal, benevens twee pakhuizen. De Ramp aan den Hoek, Ingekomen giften op heden, 4 Maart, tot 1 uur VOOR DE REDDERS: N. N. f 0.50 A M. 0.50 f 1— „249.60 f250.60 Totaal Vorige opgave Alzoo tot hedm Voor de geredden Damejs S. Vorige opgave Alzoo tot hédenf 12. Voor de nacrelafen betrek kingen der Verongelnliton Van een fuifje bij W. 0.77 Vorige opgave7.— Alzoo tot heden: f 7.77 Onder Ons. Het gemengd koor „Onder Ons" zal op het ..Haarlemsch Concert", in April a. s. te geven, doen uitvoeren een (aantal liederen uit de bundel Kinderliederen „Bloesems en Bloemp jes" van Philip Loots. Deze worden uitgevoerd door -een 50-tal jongens en meisjes, d-i-e tevens medewerken aan de Lentezang van dien zelfden compo nist. Wij verwijzen .naar een advertentie in dit blad, de kinder.repetitie betref fende. Telegram van hulde. Door het befetuur der Haarlemsche Handelsv-ereemdging werd Vrijdag het volgende -telegram aan Z. K. H. den P-rins verzonden Aan Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlan den. Niamens de Haarl-emsohe Handels- vereenigimg heeft het bes-tuur de eer. Uwe Koninklijke Hoogheid eerbiedig geluk te wen seinen mét Uwe heldhaf tige en van groote innerlijke goed hartigheid) getuigend'© houding inza ke dé ramp van het. (Stoomschip „Berlin" aan dien Hoek van Hol land. G. VAN DER MOST VAN SPIJK, Voorzitter. F. H. SMIT. Waarop Zaterdag het volgende ant woord mocht worden ontvangen Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden heeft mij op gedragen U allen hoogst deszelfs vriendedijken dlainik over te brengen voor aangeboden huldebetuiging. Adj. van dienst VAN HEEMSTRA. O verrijd in g. Hedenmorgen te 81/4 uur is Abra ham van Zorge, oud 13 jaar, wonen de Burgwal' no. 63, rijdende op -eon rijwiel, aan het Kennemerplein aan- en overreden door het bespannen rij tuig van den heer Kaars Sijpestem, wonende onder Heemstede. Van Zor ge, die door luet 'lemoen van het rij tuig voorover werd gegooid, heeft een der wielen over de beide beenen ge kregen, waardoor hij inwendig is ge kneusd. Hij is met genoemd rijtuig naar het Gasthuis vervoerd, alwaar Lnj is verbonden en daarna overge bracht naar de ouderlijke 'woning. De politie heeft een onderzoek in gesteld. Het rijwiel is geheel ver nield. Kon. Besluiten. Benoemd tot notaris binnen -hiet ar rondissement Haarlem, ter stand plaats Oude-Wetering, gemeente Al kemade, W. Veen's tra, candidaat-no- taris aldaar.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1