Subsidie aan den Schouwburg. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. sSS^ssL16^':Sh 5oi,sr® 1,0088,0,8 i Site Jaargang. No. 7274 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDXKDAG 14 MAAKT 1907 4 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Van, Haaripm PER 0R,B MAANDEN: Kit, ISAsS» Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de" dorpen'in' dén 'omtrek waar 'een Agent 'geées'tig'd is (kom dei '~5 A^S^1tSSSk^tatbme$ 30 6eillustreerd Zondagsblad,'voor Haarlem' <437 w t; Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. - de °'"slrekerl en tranco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van AdvertentiërT* en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publteité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Snee., Parijs, 3/<>« Faubourg Montmartre. 5® Oyer de vragen of in 't algemeen uit een gemeentekas ubsidie mag worden verleend aan een Schouwburg en, zoo a, of het verzoek van de heeren VAN GASTEREN DHABOT om een subsidie van f 1500.'s jaars voor tien kan worden ingewilligd, over die vragen heerscht groot Jrerschil van gevoelen. Wij willen daarom aan onze lezers de gelegenheid ver- chaffen hunne meening daarover te doen kennen en voegen Q-ius bij het nummer van deze courant een vragenlijstje, P;iraarop ruimte voor antwoorden is gelaten en dat men in >rie hierbij gevoegde enveloppe aan ons Bureau GROOTE 55, gelieve terug te bezorgen, In ons nummer dat Zaterdagavond verschijnt, zullen de ingekomen antwoorden opnemetn, al dan niet samen- iï-Jevat. Men wordt dus verzocht, de antwoorden zoo spoedig '"nogelijk, in elk geval vóór Vrijdagmiddag 4 uur, in te - senden. Alle antwoorden moeten worden onderteekend, maar de der inzenders worden in de courant NIET genoemd blijven redactiegeheim. REDACTIE VAN „HAARLEM'S DAGBLAD", .lleen in de post-ex. worden circulaire en enveloppe niet ingelegd.) .r EERSTE BLAD. AGENDA sJ DONDERDAG 14 Mi AART. Zaal Die Kroon. TentoonstelLing voor Verbetering van l/rouw enkleedin g, 24 1/2 en 79 u. St. Bavo. Orgelbespeling, 23 u. Café Brinkmann: Ned. Nat. Hist. persen.: vergadering en lezing van r-Prof. Verschaf feit, 8 uur. 10L_1_ OM ONS HEEN No. 498. loe werdt Haarkm 's nachts bewaakt? i. Wanneer het onafscheidelijk bij een ïoderae stad toehoort, 'dat de men- len er laat naar bed gaan, en lang straat blijven loopen, dan is Baar- 's/em geen moderne stad. Toen ik Dins dagavond van de Groote Houtbrug af Le Groote Houtstraat inkeek, liepen Ir tot de bocht bij <het magazijn van ten heer Cohen drie menschen: een, jie de Gierstraat indraaide en. een Ogenblik later door een bard dictht- .aande deur als U ware verkondigde, ,t hij thuis gekomen was, een twee- die met snellen .gang klaarblijtke- jk op weg was naar zijn woning en derde, die even klaarblijkelijk nog tg niet van plan was naar (huis te om de eenvoudige reden, dat ijn plicht hem voorschreef op straat blijven, 't Was namelijk een agent tan politie. Keek man den laten kandelaar, die geen 'haast scheen te 4|ebben, wantrouwig aan of verbeeld- ih mij dat maar? Dat moet in het :en blijven. In elk geval, ik ibefl.de Niet zonder bedoeling was ik name- ijk zoo laat op 't pad. Er is iets aan- ïkkelijke in Giet loopen in leege stra- zonder hinder van trams, wa- karren, voetgangers en .ai wat straat anders leeft of alclh beweegt, daarbij ik wou wel eens zien hoe met de bewaking van de stad. ge- waf5. Romantische denkbeelden m dan bij je op van op vilten zo- rondgaande agenten, van gdheim- mig om hoeken verschijnende re- Leurs, van onhoorbaar op onver- i£e fietsen door de stad schietende IjunctrinspecteuTs, die op bepaalde uiten de agenten .ontmo eten en daar teimainnige, maar korte, gesprek- houden,,. kortom, bij zoo'n gele- ibeid komen alle .onbewuste herin- alle ingeslapen indrukken stuiversromans, die je rwel eens dezen (hebt, naar boven. H Inmiddels was ik in de eerste Groote iraat den Anegang gepasseerd vond daar op den hoek agent wner twee. Op tde Groote Kerk speelde het klok- ispel de aankondiging van twaalf Middernacht. ,,Op dit oogenblik", zeggen de romans, „trad een rijzig n in een langen, zwarten mantel gehuld, terwijl een groote viltitioed met .afhangende randen zijn gelaat geheel verborg, uit een kleine woning en keek voorzichtig om zich heen. Daarop deed 'hij een zacht gefluit hoo- ren, waarop uit de schaduw van de kerk een ander persoon te voorschijn kwam en op hem toetrad." Zdo zeggen de romans. In werke lijkheid ging het Dinsdagavond an ders. Uit café Brinkmann kwamen de laatste gasten, vier uit de eene en vier uit de andere deur en gingen, neen haastig afscheid, elk huns weegs, rk volgde den mijnen, de Barteljoris- straat-in, weer onder het stille, bleeke licht van de electrische lampen, dat nu wat levendiger verkeer bescheen. Van alle kanten kwamen de groepjes late koffiehuisbezoekers aanzetten, sommigen met de vlugge pas van men schen, die (zich verlaat hebben, ande ren op hun gemak, stellig méér aan 't late uur gewoon, nog een versoite sigaar 'aanstekend als gezelschap naar huis. En een oogenblik later op den Kruis weg tref ik .agent nummer drie. Drie van de drie en veertig, aan wie iih 'den nacht de bewaking van de stad Sis toevertrouwd. Daarvan beboeren er 7 aan 't hulpbureau Station, 7 aan de Houtbrug. 4 aan de Amsterdam sche Poort, 3 aan 't Leidscheplein, 3 aan de Van Zompelstraat, 4 aan de Groote Markt en de overigen aan het hoofdbureau in de Smedestraat. Uit deze bureaux worden dan de ronden geloopen. 't 'Station heeft er zes, de Houtbrug vier en de andere hu'lptou- reaux elk 'drie. 'Maar ik heb intusschen (mijn metge zel opgehaald, die het wandelingetje meemaken zal. We gaan onder den doorgang .aan den Kruisweg en heb ben gelegenheid de slechte verlichting van het voetpad te critiseeren, die een losgewoeld basement voor bijzienden nogal 'gevaarlijk maakt. 'Op 't pleintje .vóór het station gloeien do roodo lich ten van op vrachtjes wachtende koets jes. 'Slaperig staan (de controleurs op hun post. En als we bovon komen op het perron zien we juist 'de electrische lampenrij langs Kruisstraat en Kruis weg uitgaan. Haarlems gemeentebe stuur 'vindt het nu tijd van slapen, de stad heeft haar eene oog dichtgedaan. (Maar het andere nog niet. Op de per rons is alles nog in 't volle licht. De stations-opzichter wacht op den laat- sten Amsterdamsdhen trein. Tn de wachtkamer derde klasse zijn de zit banken omgekeerd op de tafels ge legd. Een werkvrouw is er aan 't ve gen en op een van de banken liggen meer dan ze zitten 'n paar stations arbeiders, die in slaperig gesprek den tijd trachten te dooden, totdat het oogenblik gekomen is om heen te gaan. Langzaam rolt de trein naar bin nen en schuift langs het perron. Haastig reppen zich de reizigers, meest jongelui, naar den uitgang. Geen minuut 'later is alles leeg, de trein rolt weg naar de plaats, waar hij van nacht zal worden „gelogeerd" en wij gaan naar beneden, terwijl tel kens achter ons een deel van de elec trische lichten wegdonkert. En op '<t pleintje vóór het station gaan we de duisternis van den Scho- terweg op. Vlak bij het hulpbureau krijgen we den eersten adjunct-inspecteur in het oog, niet op de fiets evenwel, maar als een gewoon sterveling te voet. Dan komt in 'de lan de Braijstraait agen't No. 4 aangestapt met den lang- zamen gang van iemand, die weet, dat de nacht toch niet eerder om en zijn taak izeker niet vroeger 'afgeloo- pen is, wanneer hij vlugger loopt. Want de nacht is lang en de dienst niet lidht. 's Morgens te zéven uur en te acht uur komen er agenten in dienst. Die van (zeven uur gaan te een uur naar huis, die van acht uur te twee uur. De eerste ploeg komt 's avonds te ne gen uur in dienst en doet nachtdiénst tot 's morgens zeven uur, de tweede ploeg komt te tien uur op tot 's mor gens acht uur. Elke nachtdienst duurt derhalve tien uur. Elke agent loopt 'anderhalf uur een ronde en (heeft daarna een half uur rust aan 't ihulp- bureau, waar Ihij' ingedeeld is; hij loopt dus vijf ronden, of zeven en een half nur. En nu wil ik niet twijfelen iaan de kracht van onze Haarlemsche mannen, maar dat de meesten zeven en een half uur loopen, alleen, in den nacht, dus zonder eenige afleiding, 's winters met zware laarzen aan, niet zouden volhouden durf ik toch wel beweren. Als de menschen dat gingen tippelen met de snelheid van iemand, die naar Overveen wandelt op een mooien voorjaarsdag, zoo ca dé en co quet op de punten van de voeten, dian zouden ze op de helft van hun nachttaak al bezweken izijn, en boven dien geen gelegenheid hebben, om zich heen te zien. Of de agenten zelf met hun dienst .tevreden zijn? Anderhalf jaar geleden moeten ze een request om verandering hebben ingediend, maar tot dusver is daar geen beslissing op gekomen, Wat ze iwensdhten was >o.a. de eene week dag- en de andere week nacht dienst. Nu worden feitelijk dag- en nachtdienst doou elkaar gemengd, want de ploeg die te zeven uur naar huis ging, komt te éen uur terug tot 's avonds negen uur en de andere, die .te .acht uur naar huis ging, komt weer te twee uur op en blijft tot tien uur. Maar we wandelen verder. Bij den overgang van 't Kenaupark leunt een agent tegen een muur, waarschijnlijk wachtende op een ladjunct-inspecteur, die (hem daar treffen moet, wanlt de agenten moeten om het half uur op een van te voren bepaald rustpunt wezen en daar ter controle hun chef ontmoeten. 'Zijn ze er niet present, dan worden ze in hun wijk opgezocht en, wanneer ze zich omtrent de oor zaak van de vertraging niet kunnen •verantwoorden, gestraft. Maar we houden ons getal bijdeze wachtende rusihewaker is No. 5. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht ZAL DE DOE MA ONTBONDEN WORDEN Het gerucht over een mogelijke of zelfs waarschijnlijke ontbinding van de Doema, waarvan wij in ons vorig nummer rewag hebben gemaakt, wordt in verschillenden vorm in een aantal buitenlandsche bladen weer gegeven. De Petersburgschie corres pondent van d'e Times meent te we ten, dat het .er van zal afhangen of de meerderheid van de Doema met de uiterste linkerzijde stemt of de re geer ing vijandig zal optreden. Een ander blad zegt, dat de ontbinding zal volgen, als de Doema amnestie eischit. Kroesjewan, de Jodenvervolger, heeft aan de Vereenigino- van het Russische Volk te Kisjinef, het dis trict dat hem afgevaardigd heeft, een telegram gezonden, waarin 'hij de Doema een bende noemt, voorgezeten d;oo.r een werktuig van die Joden. Hij roept alle ware Russen op om hun belangen te verdedigen voor het ge val zijn verkiezing en die van ande re leden der partij vernietigd worden. DE FOLTERINGEN TE RIGA De Tribune had onlangs bericht ge- bi acht van folteringen, te Riga op ge vangenen toegepast. Volgens ambtelijke mededeeling, zoo seint de Petersburgsche correspondent van dat blad, heeft Troessewitsj, direc teur van die -afdeeling politie van het ministerie1, van hinnieulandsche za ken, een onderzoek ingesteld en be vonden, dat en geeri folterwerktuigen gebruikt zijn, maar gevangenisbe- ambten wel gevangenen mishandeld hadden. Zij zouden vervolgd wonden. De Russische bladen vinden de te genspraak niet- overtuigend. Men ver wacht, dat de Doema zich met de zaak zal bemoeien. Vreeselijke Scheepsramp te Toulon Een schrikwekkende, buitengewone ramp heeft Dinsdag Toulon, Frank- rijks groote arsenaalstad getroffen. Een torpedo-ontploffing aan boord van het slagschip ,,Jena", heeft de •kruitkamers doen ontploffen en het schip in brand gezet. Het was toen alsof een machtig vuurwerk begon knol op knal, ontploffing op ontplof fing volgde. De helft der beman ning kwam om. De commandant Adï- gard, die chef van den admiraalsstaf Vertier, zijn gedood. En de uitbar stingen sloegen over op den wal, waar, in het arsenaal, de torpedofa- briek, de machinefabriek en liet pom pon-depót zijn ingestort. Het schip scheen veranderd in een kanon met vele vuurmonden een kind in een oorstad werd gedood door een bom. En na eebige uren lang onder ontzet tend geraas verderf tie hebben ver spreid en verwoesting aangericht, zonk het noodlottige vaartuig bran dende. De ontploffing begon aan den ach tersteven, Alle officieren en man schappen waren aan boordeen ge deelte werd gered. Doch de berichten zijn onvolledig en alsnog schaarsch er heerscht begrijpelijke verwarring, een paniek nu en dan. Bii elke ont ploffing werden brokken weggeslin gerd, soms tot op een afstand van vijf duizend meteruit het Missiessy-dok stegen geweldige rookwolken op. Onderwijl werden de ontploffingen steeds talrijker en. de moedige ma trozen en werklieden, die met gevaar van hun leven naderden, zagen ieder oogenblik menschelijke overblijfse len in de lucht geslingerd. Het schouwspel was zelfs lieden met ster ke zenuwen te machtig. De ,,Jena." wordt in de telegram men het mooiste slagschip der Fran- sche vloot genoemd. Zij mat 12050 ton en liep 18,2 mijl, d. i. sneller dan eenig ander Fransch pantserschip en bijna even snel als de groote Emgel- sche linieschepen. Volgens onze op gaven, schrijft de N. C.. was zij ge bouwd voor een bemanning van 630 koppen. (Reuter geeft 688). Zij voerde 4 torpedo-schietbuizen, 4 kanonnen van 30.5 c.M., 16 van 10 tot 16.5 c.M., en 18 kleinere stukken geschut. De „Jenia" lag in het Missiessy-dok het westelijkste der vier groote dok ken van Toulon. Het arsenaal is er om heen gebouwd. Noordelijk van het dok bevinden zich de kazernes der artillerie. Noordoostelijk de tor pedo fabriek, de ketelsmederij en gie terij en Oostelijk de uitrustingsmaga- zijnen, de werf en dé victualiën- magazijnen. Op een eilandje onmiddellijk ten Zuiden van het Misstessy-dok zijn de kruitmagazijnen gebouwd, zoodot, wanneer die brand zich over de an dere schepen mocht uitbreiden, de •ramp nog vreesdijker zjuu kunnen worden. De Fransche vloot is wel ongeluk kig in den laatsten tijd. Hoe kort geleden is nief de ramp der onderzee boot „Lutin", die met alle opvaren den naar den bodem ging. En toch hebben sedert tal van kleinere onge vallen met onderzeebooten en op tor- pedobooten plaats gehad en het wrak van dien kruiser „Jean Bart" zit nog op de klippen. Een zoo ongehoorde ramp uls deze overtreft echter alle en 'diepe deelneming zal de geheele wereld gevoelen met het Fransche volk, dat door dit groote onheil ge troffen wordt. CASIMIR-PéRIER. De oud-president der Fransche Re publiek, Casknir-Périer is Maandag nacht overleden. UIT DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De aanVulILngsbegrooting voor de koloniën is, met alle stemmen tegen die van de sociaal-democraten, de Po len en het Centrum, bij derde lezing aangenomen, evenals de spoorlijn KeetmanshoopKoeboeb en de wet aangaande de toekenning van een leaning aan het Zuidwest-Afrikaan- sche bescbermingsgebied. Daarmede zijn de eischen der regeering ten aan zien der koloniën definitief ingewil ligd. Stadsnieuws De Ramp aan den Hoek. Nu de collecte, (die op initiatief van de 'Haarl. IHandelisvereeniging zou worden gehouden, heeft plaats gehad, 'zullen ook wij de linschrijiving in ons blad sluiten. Hieronder laten wij de specificatie van de ingekomen gelden volgen: Ontvangen werd: VAor He redders 25 'Februari 26 27 f 110.25 19.60 75.50 24.75 4.50 15.— 1.— 2.75 2.83» ,i 1 2.— Totaal 259.18: Voor de geredden 28 Februari 2 Maart 4 5 6. 2.— 4. 5.25 2.84 Totaal f 20.09 Voor de nagelaten betrek kingen der Verongelukten 28 Februari 2 'Maart. 4 5.- 2 0.77 1. Totaal 1 8.77 In het geheel werd dus door ons ont vangen f 288.044. Wij hebben deze gelden nu gezonden aan den Burgemeester van 's-Graven- zande, die ons op ons verzoek heeft beloofd, de gelden op de beste wijze voor het daarbij aangegeven doel te besteden. Ons rest nu nog, allen die voor het doel ons. hun gaven zonden, dank te zeggen. IDE DIRECTIE van HAAlRLEM's DAGBLAD. UIT DE ZIJLSTRAAT. De Commissie voor de tramplannen wensdht de electrische tram van de Holl. Spoor naar Overveen (conces sie Grippeiiing) te laten loopen van 't Verwulft over de Ged. Oude Gracht en de Raaks en zoo vervolgens over den Zijiweg. De Holl. Spoor zelf even wel geeft de voorkeur aan een liin Overveen-Raaks, Ged. Ou.de Gracthf Zijlstraat, Oude Groenmarkt, Kroel/ en Kruisstraat en zoo vervolgens langs haar .andere lijn naar *t station. Dit laatste plan vindt steun bij 44 bewoners van de Zijlstraat, die een request bij den Raad hebben inge diend, daartoe strekkende dat deze wijziging van het plan door den Raad .moge worden goedgekeurd. Wij kun nen in den gedachtengang van deze adressanten wel (komen. Zij hébben veel belang bij de bewoners van Over veen en vreezen voor belangrijk na deel in hunne zaken, wanneer dezen ■met de tram naar 't Verwulft wor den gebracht. Zóó als zij de lijn nu zouden wensahen, komen hunne klan ten in elk geval in een gedeelte van de Zijlstraat, velen zullen bij het post kantoor uitstappen en blijven met hunne inkoopen dan allicht in de buurt. Wel is waar is juist het postkantoor een zeer druk punt, maar als in de Barteljorisstraat een electrische tram kan worden toegelaten, is dit stukje Zijlstraat daarvoor ook niet te 6mal, terwijl Groenmarkt en Krocht wat ruimte aangaat, geen bezwaar kun nen (opleveren. Voor de Zijlstraat, die juist door Overveen in de laatste jaren als win kelstraat in opkomst is, moet deze ■zaak wel van belang geacht worden. Schoorsteen afgewaaid. Hedenmorgen omstreeks half acht tv oei door den vrij sterken wind de Sophd astraat een schoorsteen van het dak. Juist passeerde dia.ar zekere G. de Smit, die de zinken pijp op den schouder kreeg, zoodat deze ontwricht werd. De gekwetste word bij een genees heer in de Wilhelminastraat binnen gebracht, om verhouden to worden. De Prins in Haarlem. Z. K. H. de Prins der Nederlanden, vergezeld van Zijne Moeder, da Groothertogin van Mecklenburg Schwerin. bracht heden onverwacht m bezoek aan onze stad. In een tweetal automobielen van de firma Verwey en Lugard uit 's-Gra- venihage aangekomen too huize van den Commissaris der Koningin, wer den de h'ooge bezoekers te ongeveer 11 uur ten Stadihuize door den Bur gemeester ontvangen, die aan 's Prin sen moeder een bloemruiker aanbood en <le gasten door de verschillende zalen geleidde. De Hal. de Burgemeesterskamer, de oude Raadzaal en andere belangwek kende vertrekken van ons Raadhuis warden bezichtigd, benevens de Mu sea, alwaar de verzameling Halsen en Costeriana in oogenschouw wer den genomen. Hier was ter begroe ting van de hooge gasten o. ra. aan wezig Jhr. Ch. van de Poll, als onder voorzitter van de Commissie van Toezicht op het Museum. In het daar voor bestemde boek werd door de be zoekers geteekend. Ook werd een bezoek gebracht aan d!e Stads-Bibliotheek en de Schnee- voogtrkamer. Ook hier geleidde de heer Gonnet, daar de Bibliothecaris, de heer Rutgers van der Loeff, van 's Prinsen komst niet verwittigd! scheen te zijn. Voor het Stadhuis had zich in tusschen een groote menigte nieuws gierigen verzameld die de komst van den Prins afwachtte. Deze besteeg echter niet dadelijk de auto, maar wandelde met Zijne Moeder en het gevolg naar de Groote Kerk. Jammer genoeg, dat het publiek niet kieschi genoeg was om te blijven staan de meeste menschen liepen mee en ble ven toen ween voor de kerk wachten, nq.ar het schijnt wachtend op eenig spontaan sein om den Prins een ova tie te brengen. Wij Haarlemmers schijnen wat koudbloedig op dat punt. de een wacht graag op den ander.. Want toen .de Vorstelijke personen de kerk weer verlieten, nadat zij de verschillende merkwaardigheden hadden beschouwd, o. a. de oude ge restaureerde Regentenkamer, en na 't aanhooren van een viertal orgel stukken door den heer Ezerman uit gevoerd, nl. het oud-Wilhedmus, ,,die Wacht, am R'hein", het Hallelujah van Handel en Ave Maria van Bach- Gounod toen zij, zeggen we, weer op de Markt kwamen ging er in eens een luid gejuich op, waarvoor de Prins buigend dankte. Vervolgens brachten de gasten een bezoek aan de oude VleeschhaJ, thans gebouw van 'het Rijks-archief, waar in de heer C. J. Gonnet hen geleidde. De heeren mr. G. van Tienhoven en Boreel van Hogelanden hielden de bezoekers gezelschap. Te^ ongeveer half éen brachten de auto's hen naar het huis van den Commissaris o.p de Nieuwe Gracht, alwaar een tweede-ontbijt werd' ge bruikt. Het plan bestond om, indien daar voor tijd was. in den middag Teyler's Museum, en de Prinsessekamer in het Koloniaal Museum te bezoeken. Districts- ve e art s. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot plaatsvervanger van den districts- voeairte, wien Haarlem als standplaats us aangewezen, de heer D. C. Knuij- mel, veearts te Haarlem. Kumstnij v erhei d. In het Museum van Kunstnijverheid tc Haarlem wordt thans de meest be langrijke en meest uitgebreid© ten toonstelling van oude weefkunst voor bereid, die vermoedelijk in Nederland heeft plaat(S gehad. Verschillende be kende verzamelaars uit liet huiten- land hebben hunne medewerking toe gezegd en hunne verzameling voor dit doel afgestaan. In het begin der volgende maand zal de tentoonstelling vermoedelijk geopend worden. Baldadig. Men schrijft ons: Toen Dinsdagmiddag dr. O. een zij ner patiënten bezoekt en zijn rijwiel aan die woning even achterliet, tmaak- een jongen van die gelegenheid ge- bruiik, om de ventiel uit den band te (halen, ©oodat deze leeg liep. De dok ter, die juist kwam aanloopen en zag wat er gebeurde, zette den jongen na, maar kon dien natuurlijk niet achter halen. Toch werd zijn naam bekend en dr. O. stelde nu de ouders van den jongen met een en ander in kennis. 'Deze lieten toen het rijwiel herstel len, maar toch moest de dokter te ■voet zijn weg vervolgen.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1