Weerbericht Thermometerstand Uit de Rechtszaal feèen den Hoest Uit de Omstreken Binnenland Kerk en School Uit de Arbeiderswerel Sport en Wedstrijde MEDE DEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Biildt, 15 Maart. Hoogste barometerstand 771.7 m.M. te Biarritz (Zuid-Frankrijk)laagste 740.0 m.M. te Dunrojssnetss (ten N. van Schotland). Verwachting- tot den avond van 10 Maart Windkrachtige tot stormachtig en Z.-Westeü. tot N.-Westel. wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt of betrokken, regen. TemperatuurIets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. •uur 761 m.M. Neigfog tot achteruit gang. Vorige stand te 2 uur 757 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH M SCHMIDT, Zijlstraat 85, te Haarlem. Vrijdag 15 Maart. Hoogste gisteren. F. 44" Laagste heden nacht F. 34° Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 41 Onvoorzichtig. Jongens hebben ncxgai eens de ge woonte, om, achter op een rijtuig hangende, een eindje meê te rijden. Hoe gevaarlijk ,dlat is, bleek gisteren op den Kruisrweg, toen die 8-jarige P. J. Paulein, achter op een rijtuig hangende, plotseling viel, met het noodlottig gevolg, dat een der wielen hem over het linkerbeten ging, dat pijnlijk gekneusd werd. Hinderwet. Aan P. H. Hartel is vergunning verleend tot oprichting van eene broodbakkerij in een te stichten ge bouw achter het perceel Breestraat no. 14. Door de modder. Op den Dreef was de straat van morgen gelijk ook elders alls ge volg van den neersiepelenden regen, modderglad. Het paard van den melk rijder Fenke uit de I-Iaarldrnmermeer kwam daardoor te vallen en brak zijn rechter achterpoot. Het dier moegt door den paarden- slachter worden .afgemaakt. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door de Com missie van 't Museum v. Kunstnijver heid alhier aanbesteed: Het uitbrei den van het gebouw der School voor Kunstnijverheid alhier. Ingeschreven werd als volgt: A. Heins, f 18450 J. E. Meekers, Amsterdam, 17848 A. N. Mulder, 17846 D. Middelkoop, Haarl.Liede, 19910 J. P. A. Nelissen, 18460 M. Nederkoorn, 18040 T. J. Verzijlberg, 17940 H. Schornagel, 18630 J. Smit, 18950 J. F. Duin, 17998 P. Rings, Santpoort, 19890 Haarl. Coöp. Bouwersb., 19373 H. Schiphorst en J. Philips, 17497 !W. L Misset, 18370 J. Nonnekes en C. Rol, 18492 J. J. Derr, 17574 P. v. Duuren, 18040 Cornelissen en Kreuger, 18350 Kaub en Bierboom, 17800 J. S. v. Veltlhuijsen, 19124 J. A. Jonker en Zn., 18672 J. Mieze rus, 17932 De inschrijvers bij wien geen woon plaats is vermeld, wonen te Haarlem. De Uitgeester lotelingen. Men herinnert zich het door ons aan ,,L. en V." ontleende bericht over de Uitgeester lotelingen in verband met meningitis. Daaromtrent meldt thans het „N. v. d. D." Verleden week schreef het gemeen tebestuur van Uitgeest aam den diri- gcerenden officier van gezondheid te Haarlem, op daartoe gedaan verzoek, dat te Marken-Binnen (gemeente Uit geest) het. gevaar voor besmetting door hersenvliesruggemerg-ontsteking ge weken wasdat de huizen, voor zoo- \er noodig, ontsmet waren en dat de goederen, waarmede de lijders in aanraking waren geweest, verbrand waren. Toch blijkt nu, dat de nieuw opge komen- lotelingen van Uitgeest, die eergisteren half tien te Haarlem aan kwamen, terstond van de anderen werden afgezonderd, en gedurende tien dagen in observatie blijven. Koe vreemd deze maatregel is, blijkt vooral, wanneer men bedenkt, dat Uitgeest een uur gaans van Mar- ken-Binoen verwijderd ligt en dat tusschen beide plaatsen geen verkeer bestaat. De lotelingen van Knollen dam, Krommenie en Assendelft zijn van dezen maatregel vrijgesteld, en toch ligt Knollendam slechts een kwartier verwijderd van Marken-Bin- nern, en werd hot lijk van een der lij ders indertijd door Krommenie ver voerd, om te Assendelft begraven te worden. Een der lotelingen voor Uitgeest was rechtstreeks uit Duitschland naar Haarlem gereisd em was in geen weken te Uitgeest geweest. Toch is de maatregel ook op hem toege past DE KONINGIN IN HAARLEM. I Neen, lezers't is niet vandaag gebeurd, maar al een heeten tijd ge leden 1 Alleen, 't bezoek vam Prinfe Hendrik, zoo onverwacht en eenvoudig, lier- innende ons aan een ander bezoek, en wel van Hare Majesteit zelve, nog on verwachter en eenvoudiger. Ongeveer anderhalf jaar geleden kreeg de antiquair Rekman op het Klein Heiligland bezoek van een def tig gezelschap, eem paar hoeren en dames in auto. Zij bekeken alle kamers, die van onder tot boven met oudheden en al lerlei kostbare voorwerpen opgevuld zijn, en waartussohem o. m. een por tret van II. M. de Koningin hing. De heer Rekman Jr. merkte toen cp, dat door het gezelschap over dit portret lachenid gesproken werd. De dame, die de voornaamste van het groepje scheen, kocht verscheide ne kostbaarheden, nam vriendelijk af scheid en stapte iin de auto. Een dier hoeren 't moet. later ge bleken zijm, dat het de lieer Van Tien hoven Jr. was vroeg toen Weet u wie er bij u geweest is? Was Wet de Koningin vroeg Rekman Jr., die iets vermoed had. Hebt u haar herkend was do weervraag. Doe dan maar of 't niet zoo isII. M. wil liever niet her kend worden De familie Rekman intusschen is op dit hooge bezook niet weinig (rotseh en vertelt er met groote inge nomenheid van. Naar ons van andere zijde wordt medegedeeld, moet H. M. ook ander halve of twee maanden geleden nog per auto bij den Commissaris der Ko ningin zijn geweest. De mooie auto trok die aandacht van een voorbijganger, die even bleef staan kijken. Een oogenblik later stapte een dia- me in, in wie de toeschouwer onmid dellijk H. M. de Koningin meende te herkennen. Hij nam beleefd den hoed af, en de dame groette vriendelijk terug. DE RUYTER-HERINNERING. Op uitnoodoiging van Haarlem's burgemeester heeft de Vereeniging „Koninginnedag" besloten 23 Maart a.s. ook hier ter stede een herinne- ringsfeelst te organiseeren teT herden king van liet. feit, dlat dan 300 jaren geleden Mfóhnett Adriaemlszoon de Ruy- teir te Vlistèingen werd geboren. Zoo zal voor de ouderen dien 23 Maart a.s. gegeven worden des mid dags een kerkconcert en des avonds op de Groote Markt een muziek- en zanguitvoering en een lichtbeelden - vertooning. Hoofdzaak moet echter zijn eene feestviering voor de kinderen en daar bij zijn hoofdbestuur en commissie leden uitgegaan van het denkbeeld, een soort optocht te vormen van jon gens en meisjes, in den geest als men zoo vaak in de buitenwijken vóór en na den Koninginnedag ziet, een optocht, waarbij jongens en meisjes meer of minder versierd en met vlaggen getooid buurtsgevvijs van allerlei richtingen samen komen op een nader te bepalen plaaits, om dan door de stad te trekken over de Groote Maakt, waar de groote tribune der Vereeniging „Koninginnedag" zal worden opgericht en waar de kinde ren voorhij defileeren en de jury haar taak zal verrichtem. Dien middag zal in de muziektent van „Koninginnedag" tegenover de (tribune de kapel van het 10de regi ment Infanterie een concert geven. Men stelle zich voor den bonten stoet van joelende kleinen., wier wap perende vlaggen en kleurige kleedij toon zullen geven aan de straten, hoe die kleinengeheiel naar hun eigen geest., hetzij groepsgewijs, hetzij af- zrnderlijk, zich zelf kunnen en zullen sieren met de nationale kleuren, hoe bij hen een indruk, een berinnering zal worden gevormd aan De Ruyter, als jongen een deugniet, als man een held, een herinnering, die verleven digd zal worden door een aandenken, dal aan alle deelnemers wordt ge schonken. Voor de eigenaardigste groepen en gekleedcn zullen prijzen worden be schikbaar gesteld. Ilier verwijzen wij naar een desbe treffende advertentie in dit num mer. Mochten er onder Haarlem's inge zetenen gevonden worden, die het aantal prijzen willen vermeerderen, dan hebben, naar wij vernemen, on derstaande heeren zich bereid ver klaard deze voor dit doel in ontvangst te nemen J. W. Arriëns, M. H. Banger, G. P. Cheriiex, S. P. van Dorp, P. L. M. Ket ting, A. Koolhoven, P. van Looy, J. G. Martin, J. G. Martin Jr., N. C. A. Ockhuyzen, J. B. A. Saeijs, C. L. F. Sarlet, P. A. v. d. Most van Speylc en A. van der Voort Az. Omtrent bet Kerkconcert kunnen we mededeeJen, dat bij het Kerkbe stuur aangevraagd is uit te mogen voeren de De Ruyter-Cantate, onder leiding.van den heer J. de Nobel, met welwillende medewerking van me vrouw De \V. II. en de heer Orelïio, met begeleiding van het Stedelijk Mu ziekkorps, en een vleugelpiano, be speeld door den heer W. An dries- sen. Hot. orgel wordt bespeeld door den heer W. Ezerman. Electrische Sp oor-Boek- h and el. De boekhandelaar H. .T. van der Munnik, alhier, die verleden jaar zomer in het station der E. S. M. aan de Tempelierstraat een boekhandel opende, zal dezen zomer de exploita tie belangrijk uitbreiden. Begin April wordt zoowél hier als te Amsterdam (Spui) een filiaal gevestigd, dat door personeel in do uniform der maat schappij zal worden bediend. Ook des Zondags zullende boek handels geopend zijn, terwijl te Zand- voort een der bedienden aanwezig zal zijn voor den verkoop van strand- lectuur en prentbriefkaarten. Onvrij willig bad. De heer W., uit het Kleverpark, raakte gisterenavond, op de Nieuwe Gracht fietsende, door verkeerd uit wijken tegenover de kazerne te wa ter. Gelukkig hielpen eenige voorbij gangers hem spoedig op het droge. Het voorwiel van de liete was ech ter gebroken. J u b i 1 Heden herdacht de heer G. Besa- musca, vuurwerker aan do Centrale Werkplaats, den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij die H. IJ. S. M. in dienst trad. Als blijk van belangstel ling' ontving de jubilaris van zijn kameraden een enveloppe met in houd, e.n een vrijen dag, orn dien ge zellig in den huiselijken lsring door te brengen. In b o o g e r beroep. Hoogen' beroep is aangeteekend door L J. van Os, te Veisen, die door die Arrondissements Rechtbank alhier ter zake van huisvredebreuk, beleediging en mishandeling wan eem ambtenaar tot 8 maanddn gevangenisstraf is ver oordeeld. Gev. Voorwerpen. Een vrouwenportret, een porte feuille met loten, een handveegma chine, viif boorden, een dameshor loge. een 1/2 L.-maat HUISELIJKE ONEENIGHEID. De houder van het pension „Miner va,", had een 'huishoudster, in dienst. Hij kon het met haar niet bijzonder goed vinden en had nog al eens ruzie met haar. Bij een dier kibbelpartijen, die aan kwam over het gebruiken van suiker heeft de juffrouw toen tegen hem ge zegd: „Je bent een schurk, een ploert". Daarvoor stond zij nu terecht. Bij de behandeling dezer izaak bleek, dat de wijze waarop bekl. door den hoofdgetuige werd behandeld, wel niet de beleediging "wettigde, maar haar zeer begrijpelijk maakte. Het O. iM. oordeelde dan ook, dat de naam van den aanklager door deze vervolging niet in aanzien zou stij gen. Nu hij echter toch op vervolging aandrong, kon het O. M. niet anders doen dan een zeer lagen eisch stellen in deze onbelangrijke zaak, n.l. drie gulden boete, subs. 1 dag hechtenis. Ook de verdediger Mr. Merens trachtte in een uitvoerig pleidooi aan te toonen, dat de hoofdgetuige de hoofdschuldige is, en drong aan op vrijspraak, of een zeer lichte geld boete. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Gent per regel. M echte Sodencr fAYs mineraal-Pastilles Beste losmakend middel k a 60 cents per doos. BLOEMEND AAL. Tot directeur van de Bloemeindaal- sche muziekvereenigirtg „Crescendo" is benoemd de heer J. Kouwenhoven, te Haarlem, vroeger kapelmeester van liet 8ste regiment infanterie. Een toestand, die verbetering eischt. Met het oog op de wacbteai.de pas sagiers der electrische tram, zoude het zeer wenfichelijk zijn, dat vanwe ge deze maatschappij eem doeltreffend wachtlokaal! werd geplaatst aan de halte Doodweg, niet het oog op den onhoudbaren taetetand. waar aam de v/a.chtende relizigers im weer em wind zijn blootgesteld. En ook zou het zeer wemschielijk zijn, wanneer de maat schappij haar aandacht eens schonk aan hot ,te Aerdenibout gevestigde wachtlokaal, daar dit, wat zindelijk heid em netheid aangaat, veel te wenscben overlaat. Licht in de duisternis. Door hét gemeentebestuur is goed gunstig beschikt op een adres van den heer J. Hoevenaar en meerdere bewoners van Klein Bentveld tot ver lichting vam dien Bentveldweg, Zwar- temfwög en Zandvoorterweg van de villa's Wenduime en Bosch en Zee af tot aan den Doodweg, en wél dioor het bijplaatsen van 22 potroleumlan- taarns. Met de reeds bestaande verlichting te Aerdemhout zal dam liet aantal petroleuimlantaarnis 45 bedragen, en zal het aanstellen van een tweeden lampenist noodzakelijk zijn. OVERVEEN. De lieer P. vam der Zaaide, assis tent aan het postkantoor alhier, is overgeplaatst naar Haarlem. HAARLEMMERMEER. Stamboek- en premiekeuring van hengsten te Hoofddorp. Aangeboden voor het Stamboek 5 hengsten. Ingeschreven 3Ibrahim, eigenaar J. Koperdraat te Muider- berg Wladlmir, pig. M. <v. Wierin- gen te Haarlemmermeer, en een vos hengst van dien heer Grommelin te Heemstede. Premiekeuring. Aangeboden 10 hengsten. Een premie van 400 kreeg Ibrahim von J. Koperdraat te Mu«- derberg, en de goedkeuring der Re gelingscommissie. Epi«ur.et eig. de Vereeniging Hip- post te Nieuwer Amstel- Richard, eig. A. v. Wieringen te I-I aarlemmermeer. E miens, eig. Ned. Harddraverij- en Reanviereeniging te Amsterdam, elk f 250. Keuring van 2-jarige hengsten. Aangeboden 3. Een aanhoudingspre- mie kreeg Adonis, eig. A. Colijn, N.- Amstel. HEEMSTEDE. Aan de heeren J. H. Addacks en Zoon te Amsterdam is de levering op gedragen van het uurwerk met slag werk en bel voor het nieuwe Raad huis. ZANDVOORT. Donderdagavond bad in „Ons Huis" el hier eene voorstelling plaats van den heer Wcsselmam uit Amsterdam, met de bioscope, opgeluisterd door zang een muziek van de Morning Glory. De heer Wesselman, die hier al meermalen met zijn bioscope optrad, schijnt zeer in den smaak te vallen. Hedenavond tenminste was de zaal stampend voil en het publiek zal zich zeker wol geamuseerd hebben. Verschillende tafereelen op biet doelt voorgesteld, kwamen uitstekend tot hun recht en schenen.' in werkelijkheid te leven, o.a. de Kerfetgeschiédenis in G tafereelen werd zeer mooi en duide lijk voorgesteld. In den vooravond had eëne kinder voorstelling plaast, welke zeer veel 1 eerzaams voor de kleinen te aan schouwen gaf. Ook toen wals de zaal vol. De heer Wesselman mag stellig ook dezen avond van succès spreken. De heer Breman, bouwkundig op zicht ei- alhier, had het ongeluk van een ladder te vallen, waardoor hij kwetsuren aan lidt hoofd bekwam en zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. GR. IJ POLDER. Verkooplng. In publieke veiling brachten 15 H.A. bouwland in dezen polder den aanzienlijken prijs van f 36950 op. Kooper werd daarvoor de heer A. v. Splunter te Spaarndam. MINISTERRAAD. Men meldt uit. Den Haag: Donderdagmiddag is er een buiten gewone ministerraad gehouden. DE CRISIS. „Het 'N. v. d. D.,' deelt mede van particuliere, wel onderrichte zijde ge hoord te hebben dat een poging, door mr. Gort van der Linden beproefd tot vorming van een gemengd Kabinet, eergisteren is afgesprongen. „Dit sluit intusschen de mogelijk heid niet uit, dat daarna een eenigs- zins gewijzigde combinatie tot stand gekomen en thans aan de goedkeuring van de Koningin onderworpen is." VREDESCONFERENTIE. Tot de onderwerpen welke op de tweede internationale Vredesconferen tie in Den Haag dit jaar ter sprake zullen komen, behoort ook het verbod ottn uit ballons of op andere dergelijke nieuwe wijze, projectielen en ontplof bare stoffen te werpen. In 1899 werd dit verbod voor den tijd van tvijf jaren uitsluitend tus- scfien de onderteékenaars vastgesteld in een afzonderlijke verklaring. Dat tijdperk is thans reeds afgeloopen en hét voornemen bestaat nu het verbod ook voor het vervolg toepasselijk te verklaren. Reuter seint uit Londen, dat thans (bepaald is, idafh dei beperking der strijdmacht op de vredesconferentie een punt van behandeling zal uitma ken; op het oogenblik staat echter nog niet vast, in welken vorm en door w.ien het onderwerp ter sprake zal worden gebracht. DE RUYTER-POSTZEGELS. De „St.-Gt." bevat een Kon. besluit van den 20sten Februari („Staatsblad no. 54), tót het tijdelijk verkrijgbaar stellen van bijzondere postzegels van 1/2, 1 en 2 1/2 cent. Het eenig artikel van dit K. B. luidt: Met ingang van een nader door den Minister van Waterstaat ie bepalen datum, doch niet later dan op 24 Maart, worden zoolang de voorraad strekt nevens de gewone postzegels van 1/2, 1 en 2 1/2 cent verkrijgbaar gesteld bijzondere postzegels van die waarden, waarop behalve het waar decijfer, het portret van den Admiraal Michiel Adrdaensz. de Ruyter en eene afbeelding van eene oorlogsvloot in actie voorkomen. Zij zijn alleen in het binnenlandsch verkeer voor fran keering geldig tot en met 31 Mei daar aanvolgende te middernacht. 'Op deze bijzondere zegels izijn dezelfde bepa lingen van toepassing, welke gelden voor de gewone postzegels. DROEF BESTAAN. Door de marechaussee te Arnhem i? van die uit Nijmegen overgenomen een woonwagen, waarin een vrouw met zeven kleine kinderen. Die vrouw (een Duitsche) werd te Sittard zon der middelen van bestaan aangetrof fen. en is op last van dien procureur- genCraal in het, Huis van Bewaring te Arnhem opgenomen met bare klei nen. Heden kedrf zij via Ze.venaar naar Duitschland terug. Van rogoeringtvwege is van plalats tot, plaats een voerman met 1 paard aangenomen, om den. wagen te ver voeren. Een hond, die ook tot het ge zelschap behoort, mocht in het. huis van bewaring niet worden opgeno men, zoodat die in den woonwagen alleen is achtergebleven. („A. Ct.") BRANDEN. Donderdagmorgen brandde te Ros malen de arbeiderswoning, bewoond door A. vain Osch, toebehoorende aan jhr. Van Coehoorn, gelegen nabij Oudewater", tot den ;grond toe af. Oorzaak onbekend. EEN WAARSCHUWING. De commissaris van politie të De venter verzoekt te meiden, dat hij zeer ontraadt onderhandelingen aan te knoopen met het zoogenaamde „Eerste Nederiandscbe Contróle Bu reau Piëtas", ook wei genoemd wor dende „Geldersch Plaatsing- en Infor matiebureau voor vrouwelijk en man nelijk personeel", gevestigd ten huize van den fabrieksarbeider A. J. Weher, Sijzenbaanrplein 2, te Deventer. BENOEMING VAN 'N ASCHBOER IN DEN VLEUTENSCHEN POLDER. De Hbld.-correspondent schrijft In de wandeling noemen we hem aschboer, maar z'n officieele naam isman belast niet het ophalen van aach en vuilnis. Ik noem hem liever do gemeente-reiniging. Dat sluit be ter z'n heele functie in, want hij is 'ook wel eens bezig aan dein publieken weg, altiid in de kom van 't dorp, met bladeren op te scheppen of iets weg te ruimen, dat 'n paard verlo ren heeft. Nu was onlangs onze heele gemeente-reiniigriing gestorven van ouderdom, 't Kartretje, de bezem en de schop waren nog betrekkelijk jeugdig, maar 't mannetje was oud, krom en stijl'. Langzaampjes duwde hij z'n karretje en hij veegde met korte veegjes de bladeren eu de ver lorenheden des paards. Dan kwam die schop op den grond en met z'n klomp hield hij de onreinheden tegen diio \6rdwijuen moesten in z'n karrebak. Maar als 't woei, koek 't oude ventje beduusd naar z'n klomip, want de roet veel moeite bijeengeveegde bla deren dansten weg onder z'n krach- toloozen vioet en hoofdschuddend pre velde hij „Ze waaie allemaal vort". Toen is ie maar stilletjes dood ge gaan en de kar, de schop en de be zem wachtten geduldig op 'n nieuw mannetje. In de jongste Raadszitting kwamen B. en W. met ',n voordracht van één man. 't Was 'n deskundige, die jaren lang met schop en bezem gewerkt had. Toen 't Raadsverslag in de plaat selijke krant kwam. keken de mea- schen gek op. De deskundige. dfie voorgedragen was door B. en W„ had maar drie stemmen van de vijf aan wezige Raadsleden op zich mogen veroentgen en de twee anderen had- don buiten de voordracht oin hun stern gegeven aan 'n onderwijzer op wachtgeld, die 'n jaar' geleden eer vol door den Raad was ontslagen met 'n extra-bedankje voor bewezen dien sten. De menschien in den polder keken gek op. Sommigen waren veront waardigd, sommigen lachten, som migen vonden 't 'n gemeenheid. Ze hebben geen van allen gesnapt, dat die twee Raadsleden de meest voor uitstrevende geesten waren, die de polder bezit. Die twee vroede vade ren begrepen blijkbaar, dat onze polder in 't centrum van 't land moet voorgaan om zooveel mogelijk aan de spits der beschaving te loop en. Ben aschboer, die 'n taal of drie spreekt, waar hebben ze 'die? Niet eens m Londen of Amsterdam. Maar in on zen toekamstigen wereldpolder heb ben we zoo'n man voor 't grijpen. We benoemen hem eenvoudig en onze vuilniskar wordt bediend, heel han dig, door 'n beschaafd man. De dorps- menschen zouden hun asch en verde ren afval zwierig Zien weghalen door u oud-onderwijzer en met nette ge baren zou liij die onbruikbare din-, gen .storten in z'n kar. Hij zou dat alles doen, misschien met 'n hoed op, wellicht met 'n hoogen zijden. Netjes zou de gemeente-reiniging voor den dag komen. Die wachtgelder zou met beide handen die betrekking aanvaard hebben móéten aanvaar den, volgens onzen geleerden gemeen- tokJerk op straffe van z'n wacht geld te zullen verliezen. De Putteusche burgervader heeft't onlangs aan z'n Raad verzekerd, dat je 'n onderwijzer op wachtgeld alle gemeento-werkzaamheden kunt laten verrichten, zooals kachels aanmaken, straatvegen, enz. Zoo'n Veluwsche dorpsburgemeester zal 't toch wel we ten en die twee Raadsleden iin onzen Vleutenschen polder, gewoon te zwe ren bij zulke uitspraken, hebben die- leer in praktijk trachten te brengen. Ze verdienen daarvoor de huidie van ieder Vleutensch mensch, die belang stelt in 't wereldpolderideaal. Onze schoolmeester-wachtgeld er as chk arm an zou 'n sieraad veweest zijn van den gemeentel, 'reinigings dienst. Uit alle oorden van de we reld zouden de menschien naar on zen polder zijn giekomen om zoo'n unicum te zien. Ze zouden hem kun nen aanspreken 'in een dier moderne talen en 'n conversatie beginnen met 'n aschkarmannetje. In den Vleuten schen wereldpoldër moest dat kun nen. En de twee Raadsleden zouden misschien zoolang wel de werkzaam heden der gemeente-reiniging willen verrichten, wat hun 'heetl niet slecht zou afgaan. Jammer, dat er geen derde Raads- l'ü. zoo wijs was als deze twee. Nu worden we weer begiftigd met zoo'n allergewoonst straatvegertje. Geen tweetalige garde-champêtre in Haar- zu'ilen en geen nog-meer-talige vuil nisman in Vleuten. We komen er op die manier nooit. We blüven 'n ver schrikkelijk achterlijke polder, met hoogstens twee Salomoas, wier na men ik helaas niet kan meededen, omdat er met gesloten briefjes ge stemd is. ONGELUKKEN. Donderdagochtend is aan den 's-Gra- veuweg te Rotterdam, eeh half blin de bedelaar nabij een boerderij in een sloot te water geloopen. Bewus teloos werd hij er uit gehaald en ge bracht naar het politiebureau aan de Iïoflaan, waar hij kort daarna over leed. Het is een man van circa 50 jaar. Te Veenwouden is de 10-}arige T. B. uit den korenmolen gevallen. Het meisje werd zwaar gewond opgeno men en naar huis gebracht. In de Wijkerpijp is eein schuit met puin gezonken van schipper J. van Zon, te Alkmaar, bestemd voor die Bc- verwijksch© mamierfabriiek. De schip per rndt zijn vrouw en drie Icinderen konden zich met moeite redden en hebben alles verloren. Tuaschein Zalf bommel en He del is dc zoon van schipper Wissels door het uitschieten van zijn boom over boord geslagen en verd-ronken. Door een motorwagen van lijn 5, te Rotterdam, welke lijn juist Woens dag werd geopend, is 's avonds 9 uur op den Goudschen Rii""^"T tegenover de Veemarkt aangereden de 60-jarige v.ijnkoopersknecht A. Fontijn, wonen de Van Galonstraat no. 9. De man liep naast de rails en stak plotseling over, met het gevolg, dat hij door den wagen gegrepen werd en tegen de straat geslagen. Bewusteloos werd hij opgenomen en doodeüijk gewond naar het Ziekenhuis ver volar d, w giens bekomen schedelbreuk. De w genbeetuurder had geen schhld. VERDUISTERING VAN f 1000. In 't begin van Februari gaf de he< De J. in de den Texstraat te Amste dam zijn knecht last een bankbilj van 1000 te gaan wisselen. De knecht ikwaim niet terug, e maakte zich met het hem toevertrom de geld uit de voeten. Thans meldt een telegram uit Lo den, dat de ontrouwe knecht daar gearresteerd. DIEFSTAL VAN GRAFKRANSEN Men schrijft uit Watergraafsmeer Bij de politie alhier was sinds ee paaa- weken bekend, dat herhaald lijk zinken doozan en grafkrans* ontvreemd werden op de Nieuwe Oo ter begraaf plaats, doch den dader k{ zij maar niet dn handen krijge Donderdagmorgen werd een perso< aangehouden, zich bevindende •genoemde begraafplaats, welke zeer verdacht uitzag en ook Woen dagmiddag daar was gezien, ond verdachte omstandigheden. Deze persoon werd overgebrac naai- den 'politiepost aan de Li naeuskade alhier, en na een schei ivierhoor te hebben ondergaan vi ruim 2 uur, bekende hij rich schi dliig te hebben gemaakt aan diefst van een aantal grafkransendooze welke hij verkocht had a.an eien o kooper te Amsterdam. De dader is een 20-jarig jongmensc "woonachtig te Amsterdam. Wanneer hij zijn misdrijf pleeigd trapte hij liet glas stulc van dedo< legde den grafkrans op den gron trapte de doos of doozen in elkaar i zag bij kans om deze te vervoere dan verborg hij het materiaal ond zijn lange jas. Nog Donderdagavond is liij l ist van den burgemeester alhier ter beschikking gesteld vam den f'cier van Justitie. NED. HE'RV. KERK. Men meldt uit Den Haag. Dbor het kiescollege der Ned. Hei gemeente is voor een predikantsplat alhier opgemaakt Biet volgende zes van predikanten: dr. J. R. Calli bach, Rotterdam; G. F. Haspels, R terdaim; A. G. II. van Hoogenhui; 'S.A.G'zn., Doorn; H. J. Roosebooi Delft; .J .C. Schuller, Goes en A. J. Sopper, Velsen. Beroepen te Didam ds. G. J. Stork te Doesburg. Bedankt voor het beroep te 's-G: venhage door dr. J. P. de Bie te Ai ■hem. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Werkendam (kerk ds. N. H. Koers te- Den Helder. DE STAKING TE HAMBURG, j Hielt aantal uitgerdofen bootwieriq te Hamburg is nu geistegem tot. 36! Op- het oogenblik zijn 1500 Eng sc hen aan het, werk geisteld, en I Antwerpen zijn bovendien haveui bei/der,s aangevoerd voor de lossj van salpöterhootetn. Van de Ha bwrgsohe bootwerkers zijn slechts aan 't werk op de schepen. OndeT Engetscheai is een in hot Engels geschreven brochure verbpretd, wal in de stand van zaken wordt toe licht en d'e oorzaak der staking wo uiteengezet, met het verzoek aan Engelsehen om afgevaardigden, zencletn naar hot stokersbureau. Volgens de „Evemnrag Standard" te Rotterdam, in verband met Hambuirgsche staking, een verga ring gehouden van af gevaar-digi der vakvereieniigihgen in hét tra postbedrijf waarbij Engeland,Duats land, Frankrijk, België, Zwitiserlc en andere landen vertegenwoord waren, zestig te zamen, benevens a Hamburgers. Een besluit werd genomen aanga do dé wijze van bandelen van veceeluigingen dier landen, inge van een staking. Men besprak waarschijnlijkheid van uitbreiding i staking naar Engeland en de hav steden van het vasteland. DE 'STAKING TE RIJSSEN. Nu ook door de vrouwen do vo stellen zijn verworpen, blijft de s king op dezelfde hoogte. Zeker onder den indruk dor h gen de onderhandelingen hebben e Maandag en Dinsdag geen nieuwe beidors aangegeven. Van de 9 arbeiders die naar Duits land (Emsdetten) waren vertrokken het meerendeels reeds dadelijk tor gekeerd, daar de werkzaamheden daar hun niet naar genoegen vvai Enkelen hunner zijn werkzaam steld in het vroeger genoemde plai je Greven. Een arbeider is met zijn ge naar Ahaus in Westfalen vertrokl alwaar (hij werk hoeft gevonden. ALGE'MEENE HARDDRAVERIJ VEREENIGING. Onder voorzitterschap van dlen 1 Henri Broekman werd in Krosnap ky te Amsterdam de jaartïjksch gemeene vergadering der Buss sche Vereeniiging gehouden. Nadat de voorzitter eenige hart ke woorden had öiewij d aam den o leden secretaris der vereeniging, heer Th. Reicheit Koopman, die durend o 12 jaren zitting in hot stuur had, werd overgegaan tot v lezing der notulen. Uit hot jaarverslag der vereeni) bleek, dat do financieele toestand zoo gunstig was als bet vorige ji dit komt doordat de vier laatste 1 tings niet zooveel opleverden als vier eerste. Het voorstel tot wijziging der tuten werd aangehouden tot do gendo vergadering.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2